10/10
EsztyMinds 2010 jún. 15. - 10:21:35 10/10
(153/253)
Egyébként nem tudom, hogy a szinkronról esett e már szó, de én meg voltam vele elégedve mindig is.
Szakácsi Sándor (RIP) jól illett Bruce W. karakánurához. És bár nekem Frajt Edit sosem volt kedvenc.. a hangját azt szeretem. Toni Colette-hez tökéletesen passzolt..
Most így hirtelen nem tudom, hogy Cole-t ki szinkronizálta, de vele sem volt bajom.. ;)
10/10
EsztyMinds 2010 jún. 15. - 10:18:52 10/10
(152/253)
Hál Istennek nem is kell, ne aggódj.. ;))
További szép napot.. ;))
twillight 2010 jún. 15. - 10:00:28
(151/253)
Ebben a filmben nem.

A te tirpákságodon meg nem tudok segíteni.
10/10
EsztyMinds 2010 jún. 15. - 09:54:11 10/10 Előzmény twillight
(150/253)
Hát a stílusod épp ezt árulja el, tudod..? És nem t'od.. ;)

És Toni Colette, mint statiszta szereplõ? Oké, tényleg nem egy Kristen Stewart - hála a jó Istennek!! - de egy szimpla statiszta szerepnél több jutott neki.
Charles Foster Kane 2010 jún. 15. - 09:53:30
(149/253)
SPOILER

Igen, nagyjából az egészet meg kell nézni ehhez, mert konkrétan így nincs benne. Össze kell rakni. Az, hogy az elején kiderül, hogy lúzer a suliban, de otthon titkolja, aztán látjuk rajta a sebeket, aztán jön az a rész, hogy bezárják (ergó nem csak lúzer, de kegyetlenkednek is vele), és végül ott rakod össze, amikor az anyja felhívja a másik anyukát a sebek látványa után, hogy szálljanak le a gyerekérõl.

Az meg biztos, hogy ezt a filmet újra kell nézni. Akkor is, ha emlékszel rá, akkor is ha nem. :D

Én már nem tudom megmondani, hányszor láttam/olvastam, de mindig elcsodálkozom, hogy milyen jól mûködik egyszerre thrillernek és drámának is...
10/10
Smonika 2010 jún. 15. - 08:54:30 10/10
(148/253)
Értem. Errõl lemaradtam valahogy. Asszem meg kell néznem valamikor a újra...vágatlanul! Köszi :)
offtopic
Charles Foster Kane 2010 jún. 15. - 08:24:51
(147/253)
SPOILER

Nem-nem. Általában az iskolában verik.
10/10
Smonika 2010 jún. 14. - 23:47:36 10/10 Előzmény Charles Foster Kane
(146/253)
SPOILER

Ja, igen, amikor bezárták a szülinapi bulin a padlásra, gondolom. Akkor volt egy olyan érzésem, hogy a szellem okozta...

Különben köszönöm :)
Charles Foster Kane 2010 jún. 14. - 21:18:29
(145/253)
SPOILER

Igazából ez az elején nem derül ki, csak valahol a film második harmadában. Az osztálytársai bántalmazzák, azért mert "nyomi".

Igazából annyi volt a jelentõsége, hogy késõbb fura módon emiatt kerül közelebb az anyjához, hiszen az anyja nem tudja, hogyan bánnak vele (otthon rettegve titkolja, hogy a suliban egy lúzer). Szóval, amikor az anyja megérti ezt, akkor kicsit közelebb kerül hozzá, és a bizalom már kettejük között is megvan (legalábbis elindul), úgy mint Cole és a doktor között.

Ezért röhej, hogy a két fõszereplõn kívül senkinek nincs fontos szerepe. Cole anyja baromi fontos.
10/10
Smonika 2010 jún. 14. - 21:12:29 10/10
(144/253)
Te figyi, feltûnt, hogy 9,2 pont a film értékelése? Szóval nem a filmben van a hiba.
REndben, ha nem tetszik. Van ilyen. De ezt kevésbé fikázó és okoskodó stílusban is közölheted, mert így nem vagy túl népszerû. Bár gondolom, nem ez a célod.

Másrészt én nagyon örülök, hogy ilyen öreg vagyok, és még anno láttam elõször a filmet. Senki nem lõtte le a csattanóját holmi fórumokon, úgyhogy nálam teljes volt a döbbenet a végén!

Azóta sem csináltak ilyen jó filmet. Vagy ha igen, én nem láttam.
10/10
Smonika 2010 jún. 14. - 21:01:09 10/10
(143/253)
Nagyon ütõs, hatásos film, még szerencse, hogy elõször 10 évvel ezelõtt láttam videotékából kikölcsönözve VÁGATLANUL!! Sajnos már nem emlékszem a pontos történetre...

***SPOILER***

Tegnap az elejérõl lemaradtam, és nem emlékszem, hogy kerültek a sérülések Cole-ra. Valaki elmesélné?

***SPOILER VÉGE***

Amúgy dühítõ, hogy így tönkretették a filmet ezzel az ostoba és értelmetnel nyirbálással! Én nem értem, hoyg tehetnek meg ilyet büntetlenül! Jó, tudom, ortt meg minden, de akkor már inkább rakják ki a 18-as karikát, és adják késõbbi idõpontban! A reklámokról nem is beszélve...Pfff!
Charles Foster Kane 2010 jún. 14. - 19:24:19
(142/253)
Cole anyja, mint statiszta szerep? Szép.

Szíved joga nem szeretni, csak hülyeségeket nem kell írni.
twillight 2010 jún. 14. - 19:19:32
(141/253)
Abban egyetértünk, hogy S. filmjei hatására afféle divat lett a dologból, de azért korántsem igaz hogy õ találta volna fel a spanyolviaszt.

Eza film számomra rossz. Ennyi.
twillight 2010 jún. 14. - 19:16:44
(140/253)
De annyinak (3 órának) érzõdik.
A 2 pillanatra feltûnõ seszerepû képen átlibbenõ statisztákat én nem számítom "szereplõ"-nek.

***Spoiler***
Amúgy mértem, és B.W.-t a 6. percben lövik le. Plusz két perc, ha az elején lévõ stáblistát is hozzávesszük.

És de, vagyok olyan okos. Én még nem anyátok köztön és teletubuson nõttem föl, t'od.
offtopic
twillight 2010 jún. 14. - 19:13:00
(139/253)
Ja, valaki már megint azzal a köcsögcsókával hozakodik elõ, mert még olvasni sem tud.
Sebaj.
Charles Foster Kane 2010 jún. 14. - 18:11:29
(138/253)
"nekem az is furcsa, hogy a doki doki létére miért nem kérdezte meg a kisfiútól, hogy miért, vagy mitõl nem akar félni többé. Mert feltette az orvos a kérdést, a fiú meg fordítva válaszolt (asszem nem azt, hogy mit nem akar, hanem mit akar). Így diagnózist talán könnyebben felállíthatott volna."

Erre annyit mondanék, hogy "you miss the point". Az egészben (pl. a lépegetõs játékban is) a bizalom volt a KULCS. A srác egészen addig nem mondta volna el, hogy mitõl fél, amíg nem bízik meg a férfiban. Akkor bízott meg benne, amikor Õ is elmondta a srácnak mi bántja, és ezért cserébe Õ is beavatta a titkába. Arra, hogy "jó, de izé, mitõl nem akarsz félni" nem válaszolt volna semmiképp. :) Ez az egész film - legalábbis a kissrác motivációjának - lényege.
mulao 2010 jún. 14. - 18:10:38
(137/253)
Én is láttam már több mindenben, és szerintem is nagyon tud.
10/10
EsztyMinds 2010 jún. 14. - 17:58:19 10/10
(136/253)
Igaz, igaz! Toni Colette zseniális volt! A Hatodik érzék óta õ az egyik kedvenc színésznõm - több filmjét is láttam már.
Charles Foster Kane 2010 jún. 14. - 17:09:51 Előzmény twillight
(135/253)
Egy dolgot nem veszel számításba. Tényleg, apróság.

Éppen a Hatodik érzék hatására nyert teret a "twist" hollywoodban. Elõtte szinte egyáltalán nem létezett. Ergo, amikor ez elkészült, senki sem számított a csattanóra. Aztán a kétezres éves elején - ismétlem fõként a Hatodik érzék, és annak sikere hatására - agyon erõltették ezt a formulát, így már minden thriller kapcsán a nézõ ösztönösen agyal a várható twisten. Ha azt mondom a film elején, hogy lesz csavar a végén, akkor ki lehet találni. De mivel akkor még messze nem volt ilyen jellemzõ ez a megoldás, ezért nem lehetett rá számítani.

Senki nem rója fel Ejzensteinnek, hogy a montázs elavult, kiszámítható, és átlátszó, mivel õ forradalmasította. Így Shyamalannak sem érdemes felróni, hogy kiszámítható a twist - ugyanezért.
mulao 2010 jún. 14. - 17:05:41
(134/253)
****SPOILER******
Jól rácsodálkoztam, hogy mennyi itt a kérdés.
Szerintem azért ennyire nem nehéz egy nézéssel megérteni, persze arra én se jöttem rá az elején, hogy a doki meghalt, bár nem is úgy van bemutatva, hanem úgy, mintha következõ õsz lenne, vagyis mintha élne.
Annyi végig furcsa volt nekem, hogy miért nem mutatják soha a dokit együtt a nejével, vagy az az ablak bedobás nem az õ stílusa. Szerintem a kissrác nem tudja az elején, hogy szellem, szerintem valahol az után jön rá, hogy a doki segít neki a megmérgezett kislány szellemének segítése után. Akkor amikor az utolsó színdarab után beszélgetnek, elbúcsúznak szerintem már tudja, hogy a doki is halott, mert azt mondja neki, hogy játsszák el, hogy fognak még találkozni, vagyis a srác sejti, hogy többé már nem látják egymást, mert segített a pasinak is, és az elfog tûnni. Illetve akkor már azért mondhatja, hogy álmában beszéljen a nejéhez, mert tudta, hogy a pasi is meghalt.Persze ez csak az én meglátásom. Illetve nekem majdnem minden akkor esett le, amikor a végén Bruce rájön, hogy halott, akkor mindent megmutatnak bevágásban, akkor szerintem érteni.
Azon is csodálkozom, hogy Toni Colette alakítását senki nem dicsérte, nekem õ is nagyon tetszett, nagyon jól játszott. A kisfiú is nagyon jól, és nekem Bruce is nagyon tetszett, tényleg jobban állt neki ez a nem akciófilm szerep.

Nekem ezekkel a dolgokkal van bajom:

- mikor a doki a "lépegetõs játéknál" bent várja az anyja mellett a kisfiút, akkor hogy jött be a házba? Mert ha szellem, akkor csak feltûnt volna neki, hogy áttud menni az ajtón, igaz, hogy ebben a filmben a szellemek tudnak ülni, fogni, stb. Az anyja meg nem látta õt, tehát nem õ engedte be.

-nekem az is furcsa, hogy a doki doki létére miért nem kérdezte meg a kisfiútól, hogy miért, vagy mitõl nem akar félni többé. Mert feltette az orvos a kérdést, a fiú meg fordítva válaszolt (asszem nem azt, hogy mit nem akar, hanem mit akar). Így diagnózist talán könnyebben felállíthatott volna.

Most csak ez ugrott be, de biztos van még valami.