Dogen 2019 jún. 17. - 08:27:17
(233/253)
Tegnap a feléig bírtam nézni ezt a filmet... Ez egy nagy nulla! Az hogy ilyen magasra van értékelve, ez számomra egy nagy rejtély...
9/10
sawyerx 2017 dec. 09. - 18:01:25 9/10 Előzmény Golgotaszörny
(232/253)
===SPOILER===

Akkor nézd meg még egyszer a filmet, világosan el van magyarázva, hogy a holtak nem tudják magukról, hogy meghaltak, és azt képzelnek, amit akarnak. Feltehetnéd azokat a kérdéseket is, hogy Willisnek miért nem tûnt fel, hogy soha nem eszik, nem szarik, nem öregszik, stb, de felesleges, mert kurvára meg van magyarázva: az õ szemszögük teljesen más. Az American Horror Story elsõ évadában volt egy hasonló csattanó, ott például a csaj szelleme hiába rohant ki a házból, mindig benn találta magát, így prezentálva, hogy õ ezt hogyan "éli meg", hogy ott ragadt.
Szóval ezen kár szaroznod, mert nincs igazad.

A videós rész tényleg gyengébb, de a kiscsaj nem tudta, hogy megmérgezi az anyja, a halála után jött rá, hogy a babaházas videózás rögzítette a megmérgezését.

===SPOILER VÉGE===

Néhányan annyira hülyék, hogya szájukba kell rágni mindent, hogy az hihetetlen. Aki hisz az ilyen szellemes dolgokban, azoknak ez a film adhat egyfajta reális képet, hogyan "mûködik dolog". A csattanó úgy tökéletes, ahogy van, nálam sokadik nézésnél is hidegrázós kategória.

9/10
8/10
pihes 2017 szept. 23. - 16:56:29 8/10
(231/253)
55 perc környékén ugrott be, mikor lógtak az emberek a kötélen, hogy régebben, már láttam. Ennek ellenére, nem bántam meg, hogy újra megnéztem.
Azért, forog az ember agya, miután látta...
8/10
9/10
Máté223 2016 febr. 27. - 19:58:05 9/10
(230/253)
Zseniális film:) Picit unalmassá vált nekem úgy a vége felé és ezért 7.5 lenne ha nem lenne az a csavar a végén így 9-es:)
Norx00 2015 ápr. 23. - 21:49:52
(229/253)
Figyelem, !SPOILER! veszély!

Összességében elolvastam a kommenteket és..elgondolkodom, hogy mi az a film, amely megfelel itt bizonyos embereknek. Alapvetõen egy film, mint egy regény részben szubjektív elképzelés. Csak egy könyvnél rád van bízva, míg egy filmnél néhány ember, valamint színészek munkája. Azonban a mögöttes tartalmat nem árt felfogni. De bizonyos dolgokba belekötni eléggé nevetséges. Mi alapján látta a halottakat a gyerek? Miért nem látta az összeset? Mert akkor a gyerek 20 méteres körzetében egy-egy halott állt volna? Az utolsó, a halott biciklis nõ képe tökéletesen megmagyarázza ezt, õ alapesetben látja a halottakat, de vannak olyanok, akik szólnak hozzá. Kész, nem kell ebbe többet, kevesebbet belelátni. Bruce élete és a halála utána cselekvése összefügg. Aki õt lelõtte egy olyan gyerek volt, akin képtelen volt segíteni. Õt Cole jeleníti meg, egy gyermek, aki ugyanazzal a gonddal küzd, rajta segíteni kell. A felesége? A lelövése elõtt meg is említi, hogy a munkája miatt mennyire háttérbe szorult még õ is. Ebbõl már feltételezhetõ, hogy a házasságuk nem tökéletes, boldogok, de nem tökéletes. Ez Bruce végsõ monológjában, miszerint õ a legfontosabb is megerõsítést nyer. Nagyon viccesnek találom azt a két kommenttémát, miszerint a film mennyire veri át a nézõt vagy mennyire könnyû kitalálni. Azaz: "Ó, hát már a közepén megfejthetõ, hogy mi a lényeg, így nem is izgalmas a film" ellenpéldája: "Végig átveri a film a nézõt, elringatják egy szerepbe, hogy az utolsó 5-10 percben jöjjön a csattanó és eladják, hogy mekkora film". Könyörgöm, most egy film mit adjon vissza? Én igenis örülök annak, ha átver egy film, ha becsap, elvisz egy úton, majd a végén a szememre veti, hogy "barátom, nézzük mennyi mindenre nem figyeltél, mennyire nem sikerült látni a sorok között". Ebbõl az látszik, hogy lekötött a film, hogy igenis olyan mondanivalója van, amelyen nem árt elgondolkodni. Persze, a legtökéletesebb munkán is lehetne hibát keresni..végül is, bizonyos emberek azért kapnak pénzt, hogy lefikázzanak filmeket..kinek ne menne..?
10/10
reipet 2015 ápr. 21. - 23:02:06 10/10
(228/253)
Fantasztikus film, nincs benne semmilyen logikai hiba. 10/10, ez nem is kérdés! Mindenkinek ajánlom
-NOMAD- 2014 jún. 30. - 14:44:51
(227/253)
A SPOILER szót tanítani kéne ...
buddyisrael 2014 jún. 30. - 14:39:38 Előzmény raspoly88
(226/253)
***SPOILER PÓTOLVA***
hát pedig szétlõtték a hasát, de nem kicsit. :D egyébként mindegy, így is kifogástalan.
AkosAkos 2014 febr. 02. - 21:14:00 Előzmény raspoly88
(225/253)
SPOILER SPOILER
Vagy nem tudta, hogy õ is egy halott?
raspoly88 2013 szept. 05. - 20:41:36 Előzmény CsiróCsiró
(224/253)
a magyarázat teljesen ésszerû, bruce willisnek, nincs olyan sebbe amitõl megijedne, meg nem is jött mindig olyan hirtelen
CsiróCsiró 2013 aug. 21. - 17:24:13
(223/253)
!!!SPOILER!!!

Ha mindenképpen szõrszálat akarunk hasogatni, akkor az máris egy komoly buktatója a filmnek, hogy a kissrác miért nem fél Willistõl?

De nem akarok semmit sem hasogatni, ezért én nagyon szeretem ezt a filmet.
10/10
boo888 2013 aug. 08. - 00:45:46 10/10
(222/253)
hattttalmas film.talán azért parás még mindig mert 9 évesen láttam elõször,de nekem nagyon bejön.rémisztõ,titokzatos,jó színészi alakítás.nekem az egyik favoritom.:)
durkopeter 2013 ápr. 21. - 00:34:00 Előzmény Golgotaszörny
(221/253)
Maximálisan egyet értek...
Golgotaszörny 2013 márc. 16. - 12:52:04
(220/253)
SPOILER
szerintem egy egy igazán érdemein felül kezelt, nagyon gyenge film. A dokinak hónapokig nem tûnt fel, hogy nem beszél vele senki? rendben van, hogy válságban volt a házassága, de hetekig, hónapokig egyetlen árva szót nem beszéltek egymással és nem jött rá, hogy valami nem kóser? nem zavarta, hogy ott ül a gyerek lakásában, és a gyerek anyja egy rohadt szót nem beszél vele, hogy helló doki, mit keres itt, egyébként hogy halad a gyerekemmel? a fordulat a végén egy pár pillanatra szóló élmény, rögtön utána beütnek a kérdések és egy nagyon ócska, szenzációhajhász poénná silányul az egész.
a mérgezett kislány meg honnan tudta, hogy mérgezi az anyja? ha tudta, miért nem szólt az apjának, miért nem mutatta meg neki a felvételt? ha meg a halála utána meg tudta nézni a videót és akkor esett le neki, akkor miért nem tudta odaadni az apjának a felvételt, hiszen meg tudja fogni a tárgyakat!?
és ha a szellemek segítséget kérnek, akkor mit ijesztgetik azt a szegény kölköt? (pl. a halott kislány kinyúl az ágy alól és megragadja a gyerek lábát... miért? miért ijesztgeti, ha normálisan is tud vele beszélni?)
9/10
gyereamozibabe 2013 febr. 18. - 14:50:43 9/10
(219/253)
Ezt a filmet anno a premier napján láttam moziban.
Az utolsó percekben olyat éreztem, amit még soha azelõtt. Abszolút libabõr, és teljes megdöbbenés. Az egész moziteremben megfagyott a levegõ. (pedig kurvalaza, enyhén alkesz, és minden horroron csak röhögõ kis hülyegyerekek voltunk) De akkor ott... mintha velünk történt volna minden, annyira kussban volt a brigád.

Örülök neki, hogy még csak sejtésem sem volt a végérõl, így az agyam nem rontotta el a megdöbbenés élményét.
Nemrég újranéztem egy fiatal barátnõmmel, aki sajnos már a film közepén bemondta, hogy szerinte ez lesz a vége.
Volt pár hasonló film azóta, amik alapján elkezdett agyalni... És ezzel saját magát fosztotta meg egy órási élménytõl. És persze innentõl kezdve már nem is olyan nagy szám a film.
offtopic
baranyijo83 2013 febr. 07. - 22:08:08 Előzmény ddeak
(218/253)
ez milyen jó film zseniális nagyón jó az egyik kedvencem
5/10
trudy 2013 jan. 30. - 11:49:55 5/10
(217/253)
Darabokban néztem végig, mert annyira nem kötött le. A történet valóban ötletes, de ezt fõként csak az utolsó 5 percben történtek alapján mondhatom. A film maga amúgy egy rakat (sokszor összefüggéstelen és vontatott) hatás-vadász jelenetek sora, ami alapvetõen jó, ha szeretjük az ilyesmit, de számomra ez nem elég ahhoz, hogy igazán lenyûgözve érezzem magam.
James Uram Benson Madame 2012 szept. 02. - 22:30:35 Előzmény pityu963
(216/253)
SPOILER
Ezeknek az apróságoknak nincs jelentõsége. Nyilván a megjelenteknél sokkal több halott volt Philadelphiában, ennyi erõvel azon is fennakadhatunk, hogy miért pont azokat látta és miért nem a többit. Azt mondjuk nem értettem, honnan ismerte a gyerek az iskola épületének piszkos múltját és a tanár úr gyerekkorát... ez utóbbinak semmi köze a halottakhoz. Na mindegy, ettõl még zseniális a film.
Ami inkább bosszantó, felesleges és életszerûtlen, az a husky kölyökkutya - sose viszik sétálni, ill. simán szobatiszta kb. 8 hetesen? :)) Inkább lett volna egy macskájuk, annak dramaturgiai funkciója is lehetett volna.
9/10
ddeak 2012 aug. 05. - 17:07:55 9/10
(215/253)
SPOILER

Én a kaparásokat a gyereken nem tudtam megfejteni, hogy akkor most azokat a szellemek okozták. Ha igen akkor miért? És ott vannak a fényképek is. Volt valami kis fény rajtuk, nyilván, hogy mutassák a gyerek képességét?
9/10
sawyerx 2012 aug. 04. - 02:04:32 9/10 Előzmény stalone
(214/253)
===SPOILER lehet===

akkor te nem értetted meg a filmet, ugyanis a kissrác elmagyarázza, hogy a halottak nem tudják magukról, hogy meghaltak, és hiába telik el x év a haláluk után, mert azt képzelnek maguk elé, amit akarnak. de ezt a "kamera szemszögébõl" nem lehet normálisan felvezetni, ezért mutatták például, amikor az étteremben a nõ odaszól, hogy boldog házassági évfordulót, majd elrohan. ez valami olyasmi lehet, mintha ma felkelnél, rájönnél, hogy szellem vagy, de másnapra ezt felejtenéd, és képzelt képekkel tovább élnél, annak tudatában, hogy minden rendben.