Nótárius 2023 jún. 20. - 21:00:46
(12/12)
Íme, a film előzetese:

https://youtu.be/GHKvhLFuyBA
6/10
Dörflinger 2023 jún. 05. - 19:38:50 6/10
(11/12)
Nem azt mondom, hogy egy eget verő sztori, de simán nézhető. Sokkal rosszabb filmeket is láttam már, magasabb pontozással. A történet egyszerű, sok szereplő nem is kellett hozzá, csak négy, plusz az öreg sofőr, akinek meséli a nő a történéseket.

Azzal, hogy a gyerekét váró nő (múltidőben) meséli az öregnek a történetet, le is spoilerezik a történet végét, mivel tudható, hogy a nő a végén életben marad, és a gyereket is örökbe adta, mivel nincs nála a kocsiban. Elég agyatlan volt mind a 4 szereplő, de az örökbefogadó nő legalább szép volt. Ennyi volt a pozitívum.


6/10
Edmond Dantes 2011 szept. 24. - 22:07:32 Előzmény vlui
(10/12)
***SPOILER*** semmi extra a vége: a szülõ nõ túléli és tovább utazik, a pótmama pedig, ahogy az elsõ jelenetben látható, félõrülten énekelget és babusgatja az újszülöttet.Ennyi. ***SPOILER VÉGE***
Én inkább azt kérdezném: valóban megtörtént az egész vagy csak a mesélõ nõ képzeletében és csak szórakoztatta az õt fuvarozó öreg sofõrt? Annnnyira egyébként nem rossz film és a két pár közé sem lehet egyenlõségjelet tenni.
1/10
M E 2011 febr. 12. - 00:03:28 1/10
(9/12)
Pont ugyanezt gondoltam én is. Hogy bánom, hogy megnéztem. A leírás alapján (és az imdb-t én is megnéztem elõtte), egy tényleg csavaros történetet vártam. De ez csak egy durva hülyeség.
tüsike 2011 febr. 11. - 11:23:15 Előzmény rov220
(8/12)
Jól megfogalmaztad, és nem is érdemel ennél több szót! Bánom, h megnéztem...
3/10
warynski 2011 febr. 10. - 23:11:33 3/10 Előzmény rov220
(7/12)
Igen, igen, így igaz...
1/10
rov220 2011 febr. 10. - 16:49:41 1/10
(6/12)
Gyenge forgatókönyv, hiteltelen figurák, primitív és totálisan életszerûtlen sztori... Borzalom.
vlui 2011 febr. 10. - 08:56:12
(5/12)
Az utolsó öt percrõl véletlenül lemaradtam, tudnátok segíteni mi lett a film vége? Addig láttam, amíg kertben nekiállt a császármetszésnek az örökbefogadó nõ.
Elõre is köszönöm! Nagyon kíváncsi vagyok mi lett a vége.
jeffero 2011 febr. 10. - 00:02:23
(4/12)
A tartalom alapján nem lett volna kedvem hozzá, de benéztem az IMDb véleményekhez, és ott voltak egész jó kritikák róla:
http://www.imdb.com/title/tt0902281/usercomments

Azonban nézve már egyre inkább látszott, hogy ez a film nem nekem való, nem igazán szeretem ezt az egymásnak esnek, szinte már majdnem meggyilkolom a másikat történetet, akár mintha valami Mónika-show-t látna az ember.
A szereplõk nem voltak szimpatikusak, fõleg akik a babát akarták eladni, de késõbb már a másik házaspár is kimutatta a rossz oldalát, nem sok kellett hozzá, hogy kiderüljenek a mélyben lappangó ellentétek. Sajnos nem bírtam végignézni, kb. a közepénél elkapcsoltam. Túlságosan durva dolgok voltak benne, nem szeretem az ilyen jellegû filmeket. Akkor inkább mondjuk a Movies24, ott sokkal kifinomultabb thrillerek vannak, és ráadásul szerethetõ vagy ismertebb színészekkel.

A rendezõ talán a mesélõs dologgal akarta más szemszögbe helyezni a történetet, hogy utólag meséli el az egyik nõ, hogy mit élt át, a stopposnak, aki felvette õt. Hát eléggé fura, hogy valaki ilyen kapcsolatba keveredjen egy tök idegen sofõrrel, vagy lehet, hogy ha egy nõnek nagy beszélõkéje van, akkor mindegy kivel is dumál, csak elmondhassa, amit akar. És a sofõr nem csak hallgatóság volt, hanem õ is próbált véleményt alkotni az elmondottakról.
Talán emiatt írta valaki az IMDb-n, hogy "The film is actually very clever. Lots of plot twists." Vagyis valójában a film nagyon ügyes, több csavar van a cselekményben.
1/10
vitkovits 2011 febr. 09. - 23:30:49 1/10
(3/12)
...és még csak nem is kell jobbikos szavazónak lenni hozzá.
Egyébként nem tudom, mi volt a rendezõ Paul Holahan "hátsó szándéka" ezzel a filmmel, de ha az, hogy az emberek igazságérzetét porba tapossa, akkor aljas célját msszemenõkig elérte.
1/10
animagemella 2011 febr. 09. - 23:28:58 1/10
(2/12)
Erre a filmre ennyi bírok kinyögni: hát ja...
1/10
vitkovits 2011 febr. 09. - 23:08:36 1/10
(1/12)
Katharzist senki ne várjon! Mert nincs, és mérhetetlenül igazságtalan a vége.
De a két primitív emberi lény (a gyermekeladási oldalon) láttán biztosan mindenkinek akadnak magyarországi áthallásai.