9/10
mimma 2019 febr. 16. - 17:45:38 9/10 Előzmény trudy
(586/626)
tökéletes film tökéletes szereplőkkel
Xxy92 2018 okt. 04. - 17:10:22
(585/626)
Talán nem tudják sokan, hogy ez a 2000-es dél-koreai "Il mare" c. film remake-je.
szookedorina 2018 ápr. 23. - 09:25:40 Előzmény Lilko03
(584/626)
"olvasd el" Elég látni a műsorvezetőket, mindegyiknek füzet van a kezében, Nem tudnak 10 különböző témát, a sorrendet megjegyezni. 1 oldalt elolvas reggel, és fejben kéne ott lenni.
szookedorina 2018 ápr. 23. - 09:02:41 Előzmény sadrok
(583/626)
Régen nem voltak okostelefonok, gps navigációk, számítógépek (internet) minden háztartásban.... Fejben volt a memória.
Az érzéki csalódásokat a saját bőrükön tapasztalták az emberek. A tehetségesekből lettek a vezetők, irányítók, hiszen előrelátóbbak voltak mint társaik.
10/10
sadrok 2018 ápr. 22. - 22:00:17 10/10 Előzmény Lilko03
(582/626)
Én is úgy gondolom, hogy nem lehetséges, de attól még egy gyönyörű mese :-) Nagyon jól eljátszották.... szívvel és lélekkel rá lehet érezni a lényegére.
szookedorina 2018 ápr. 22. - 11:12:01 Előzmény Lilko03
(581/626)
Már mé ne lehetne lehetséges?!
Azáltal, hogy a médiumok az időben ugrálnak, ennek köszönhetően derítik fel az eseményeket.
Amerikában – talán épp a Médiumhoz hasonló sorozatok nép-szerűségének köszönhetően – egyre több hatóság vallja be, hogy évtizedek óta veszik igénybe látók, jósok, különleges képességű embe-rek segítségét. De mi a helyzet Magyarországon?
10/10
Lilko03 2018 ápr. 21. - 18:59:33 10/10 Előzmény elemes
(580/626)
Szerintem olvasd el a Persuasion-t (Meggyőző érvek), mert nagyon jó könyv, filmen is megvan, de ott nem olyan jó, mint a könyv. Én már vagy ötször elolvastam és még el fogom olvasni néhányszor. Ott ugyan nem ugrálnak ennyit az időben, de a várakozás a fő vonal abban is.
Ezt a filmet - a Ház a tónál - imádom, talán a legfőbb kedvencem. Nem hiszem, hogy érdemes a logikát keresni benne, hiszen nem valószínű, hogy ez lehetséges, de akkor is szuper.
Bosnyák Dániel 2017 dec. 04. - 10:33:30
(579/626)
Sziasztok! Remek film volt. Tegnap néztem meg. Hasonlóan a filmbeni szituációhoz, hozzám is jó pár év késéssel érkezett meg. Nagyon romantikus és elgondolkodtató. Ritkán találkozok eredeti ötlettel filmekben, de ez nagyon ott volt. Nagyon elgondolkodtató, és fantáziát tornásztató, közben pedig izgalmas is és fõleg NEM kiszámítható. Hál Istennek happy enddel zárult.
offtopic
kanyádport 2017 ápr. 06. - 20:41:45
(578/626)
Bocs az offért, de sajos kifogytam az ötletekbõl. Szeretném mindenkivel tudtani, aki ismert itt, a fórumon, hogy január óta (akkor vettem észre ezt az új, fészbukos-indapassos hülyeséget) nem tudok bejelentkezni ide a hosszú évekig használt nickemen (Ezüstliliom), és hiába kértem többször is a segítségét az üzemeltetõknek, tojnak rám. Ezt a regisztrációt nem fogom használni. Ha nem kapom vissza a régit, többet nem írok ide. Sajnálom, de a véleményemet elmondja ez a regem.:///
10/10
Viharsziget 2017 márc. 31. - 21:26:15 10/10
(577/626)
Remek film a világ egyik legjobb romantikus filmje.

spoiler.

ha két év különbség van köztük mindig is, és a lány a háznál várja, a srácnak 2 évet kell várni, de hirtelen ott terem, mert ugye akkor a lánynak is eltelik + 2 év, de akkor megint megmarad a 2 év. csak ugye megváltoztatták a múltat, de ez akkor is érdekes, több idõsíkban futhat a film, és kérdõjel, hogy ez mindig lejátszódott?
idõs filmeknél, mindig sok a kérdés.
spoiler vége
elemes 2017 jan. 08. - 18:48:13
(576/626)
Megnéztem párszor és tetszett -- a bizalomépítést szerintem szépen ábrázolja.
Már *majdnem* elkezdtem elolvasni a Persuasion-t, aztán eszembe jutott, hogy ez Jane Austen, aztán a Büszkeség és balítélet, és gyorsan elhessegettem. Pedig lehet, hogy van benne a film alapján értelmezhetõ vagy a film értelmezését segítõ utalás, szóval kicsit sajnálom. De nem.
csincsilla72 2017 jan. 08. - 16:18:11 Előzmény trudy
(575/626)
Friss, fiatalabb színészeknek kellett volna eljátszaniuk? Pont, hogy megfelelõ volt a koruk. Középkorú színészek játszották a középkorú karaktereket. Olyan karaktereket, akiket az élet már megviselt kissé. Akik csalódtak, zárkózottak, nehezen nyílnak meg másoknak. És fõleg nem partiarcok.
Ha most belegondolok abba, hogy ma hogy nézne ki egy ilyen kapcsolat huszonéves, "friss, fiatal" szereplõkkel... Sehogy. Három mondatot nem lennének képesek megfogalmazni és valódi tollal valódi papírra olvashatóan leírni. :-)
Jó kis film.
trudy 2016 okt. 20. - 23:16:42
(574/626)
Egyszer végig lehet nézni (félig odafigyelve). Nem egy nagy durranás, többet vártam, mert híres film és a színészek miatt is. Kiszámítható a sztori, milliószor látta már ezt a forgatókönyvet csak kicsit más körítéssel. Mindenesetre nekem 2016-ban, lassan 30 éves fejjel már nem üt. Talán amikor új volt, még jobbnak számított. Talán ha még nem láttam volna annyi romantikus filmet, akkor megérintene. De nem biztos. A film stílusa megrekedt a '90-es években és ez sajnos Sandra Bullocknak sem áll már olyan jól, mint 8-10 évvel korábban, amikor a fénykorát élte. Nem volt tehát annyira jó ötlet, hogy ennyi évvel késõbb ahhoz a vonalhoz próbáltak visszatérni, ami õt anno híressé tette. Talán ha más, fiatalabb, frissebb színészek játszottak volna benne, picit jobb lehetett volna? Összességében tehát divatjamúlt hatása van, és ebben az egyetlen pozitívum csak az, hogy nem azt az ordenáré stílust hozza, mint a mai filmek, de sajnos ettõl függetlenül unalmas.
Auralaura1976 2016 ápr. 02. - 13:45:22
(573/626)
Nem szeretem a romantikus filmeket, de ez csúcs. Nem csöpögõs. Különösen azért tetszett, mert belekeverik a 2 idõsíkot. Nem kell azzal foglalkozni, hogy ilyen nincsen, csak engedd, hogy a történet magával ragadjon! :)
10/10
teardrops 2015 febr. 16. - 10:15:22 10/10 Előzmény Viharsziget
(572/626)
Szerintem ebben épp az a jó, hogy ez az idõ-téma egy paradoxon, nincs a valóságban, ezért sokan sokféleképpen értelmezik és gondolják és az ad alkalmat a többféle feldolgozáshoz. (Persze nyilván van tudományos része is, de engem spec. annyira nem is érdekel, hogy elmélyüljek benne.:-))
Én pl. a kérdésedre azt válaszolnám, hogy szerintem Te ugyanaz maradsz, csak alattad a kanapé egyszer csak piros lesz.:-)
10/10
Lilko03 2015 febr. 15. - 17:01:07 10/10
(571/626)
Attól tartok, hogy akinek ez a film nem tetszik, annak a fantáziájával van gond - pontosabban annak hiányával -, nameg a romantikával. Ahogy az élet is produkál elképesztõ dolgokat, érzéseket, kapcsolatokat, úgy kell felfogni és élvezni ezt a filmet is, nem pedig a valósághoz való közét keresni.
Részemrõl imádom ezt a filmet, már rengetegszer láttam, de mindig megnézem, ha adják valahol. Persze a két fõszereplõ a kedvencem.
Ennek a filmnek a hatására néztem meg a youtubon a Meggyõzõ érveket és úgy találom, hogy az is egy nagyon klassz romantikus film. Kár, hogy nem adják a Tv-ben mostanában.
LaDetektiv 2015 febr. 15. - 15:32:48
(570/626)
Hát az idõbeli síkok valahogy nagyon nem akarnak össze állni az agyamban, akárhogy próbálkozom....
A postaláda persze kimarad mindebbõl...
Ha nem keressük a logikát akkor egyedi történet, a romantikus film rajongóknak biztosan tetszik. Én annyira nem vagyok romantika rajongó...
Ja igen.... romantikus filmben ne is keressünk logikát :))
proklima 2015 febr. 15. - 05:54:23
(569/626)
Nekem tetszett a film. Nyilván, ha logikai buktatókat, ellentmondásokat keresünk benne, találunk (melyik filmben nem?) . Éppen ezért nem is keresem azokat, hanem egyszerûen csak próbálom beleélni magamat a történetbe. Nálam 8/10.
Aki szereti a hasonló filmeket, annak melegen ajánlom a "A kert végében (The Edge of the Garden) c. filmet (2011). Megnéztem az "eredetit" is (Il Mare), igaz, hogy feliratosan, de az nem nagyon tetszett.
Pannonicus 2015 febr. 14. - 22:38:37 Előzmény Viharsziget
(568/626)
Jogos felvetés, s bizonyára több érthetetlen, vagy nehezen magyarázható dolog is van... A Tiédre a válasz talán az lehet, hogy azért nem kereste meg, mert hihetetlennek tûnt a sztori, s mert hiszen "kapcsolatban is volt". Ezeknek kell változni: szerelemnek kell megérlelõdnie, hogy hihetõ legyen a történet, s nyilván ezzel párhuzamosan a jelenlegi "szerelmével" kell észrevennie a valóságot, hogy az nem mûködik.
1/10
stenimore 2015 febr. 14. - 21:22:19 1/10
(567/626)
Marhaság