6/10
BlackPanther 2012 nov. 23. - 04:22:25 6/10
(95/175)
Tipikus "lehetett volna jó is ha nem rontják el" film, de sajna elrontották, pedig volt benne pár eredeti ötlet a vége felé. A szinkron is csak rontott rajta, ritka gyengén szinkronizálták, (úgy értve, hogy nem épp a karakterekhez illõ legjobban hangokat válogatták össze) Dányi Krisztián jó, egyike a legjobbaknak, és õ talán a legtöbbet foglalkoztatott szinkronszínész, de hogy ugyanabban a filmben 2 (fõ)karakter hangját is õ adja, az enyhén szólva is meredek...
inujásákágume21 2012 nov. 13. - 12:44:56
(94/175)
Tipikus új fajta horror film,ami nálam annyit test,hogy jó alap sztori,tényleg ötletes elgondolás volt ez az egész,hogy mindenhol a világon nyomják a show-t jó pénzt bekaszálva,szóval tényleg jó sztori és ötlet,ezzel nincs is gond csak ugye megint idióta rendezés,idióta forgatókönyv,mindent elrontottak ahogy illik,ahogy "kell" mostanában és létrehoztak ismét jó sztorival egy iszonyat sz*r filmet...vártam eléggé,hogy megjelenjen,de kár volt,abszolút nem azt kaptam amire vártam...béna volt és gagyi,vége is gáz volt...10/4
8/10
beo71 2012 nov. 13. - 12:24:50 8/10
(93/175)
Egy ötletes és emlékezetes filmet láttam, ami nagyon tetszett.8/10.
A horror rajongó sztereotípia az hogy nem csak a zombik agyhalottak, hanem a nézõk is.Nos igen sok zombifilm tartalmaz társadalomkritikát is és némelyek rendkívül humorosak...és sikeresek.
Szerintem nem kell a horror rajongókat lefikázni(bár én nem vagyok a zsáner kedvelõje,de filmzabálóként mindent VÉGIG nézek)bár az is igaz, hogy a Kaptár és Fûrész2-tõl, sorozatok tábora egyértelmûen nem a doktori disszertáció elõtt állnak, de az értelmes emberek is szeretik és nézik a horrorokat, ki ezért, ki azért.
Annyi fost láttam,(mivel pechemre a feleségem imádja a horrort, tökmindegy milyen színvonalú)hogy számomra ez egy üdítõ kivétel volt és nem tetszik, hogy ez vérzabáló, sikolyra elalvó banda, akiket nem illik megbántani, ennyire nem értékelik ezt a filmet.
Egy hozzászóló már leírta : nem látják a fától az erdõt!
5,8 itt a porton, a kedves agyoniskolázott magyar mozinépség szerint, az imdb-n 7,3.Van egy kis különbség.A világ más részein azért még értékelik az újat, érdekeset.

UI.Ja és elárulok valamit fûrészes gyökerek:Ha nem rohannátok el a film végérõl, amint elfogyott a kukorica, a végén egész szép kis hentelést is láthattatok volna!
5/10
Jägermeister 2012 nov. 10. - 17:33:46 5/10
(92/175)
Eredeti ötlet, ami manapság hatalmas szó szerintem!!!
Az az érdekes helyzet alakult ki, hogy a film elsõ 2/3-a egy átlag vacak klisés horror, még az utolsó harmad egy eredeti ötletekben bõvelkedõ, élvezhetõ paródia.

Tény, hogy itt-ott nem a legízlésesebb megoldást választották, ami árthat a film megítélésének és az is igaz, hogy hiba volt a horrorok közé sorolni, mert így az ember azzal a kritikai mércével vizsgálja, amivel egy horrort is vizsgálna, annak ellenére, hogy ez valóban csak valamilyen elvont paródia féleségnek nevezhetõ.

Mindent összevetve ha egy kicsit jobban megcsinált film lett volna, akkor a pofám leszakadt volna azoktól a brutálisan abszurd, monumentális csavaroktól, amik a film utolsó harmadában felvonultak (addig ugyanis elég unalmas volt), de azt kell mondanom, így is érdekes volt, az utolsó párbeszéd, pedig kifejezetten tetszett.

Egyetértek egy elõttem szólóval: Lássátok a fától az erdõt! Persze ez csak az után fog sikerülni, hogy túl tettétek magatokat a helytelen mûfaji besoroláson.
1/10
Hellas Verona 2012 nov. 04. - 22:31:05 1/10
(91/175)
Ekkora zagyvaságot már rég láttam , szeretem a horror filmeket de ez egy nagy nulla !
jmisi31 2012 nov. 03. - 19:57:11
(90/175)
Nem jó horror, de kitûnik a sok szar közül!!!

Nálam erõs 8-as, csak mert jól rakták össze a horrorfilmek szereplõit és Joss Whedonnak köszönhetõen kaptunk mellé egy tartalmas, helyenként misztikus történetet.

NEM horror, ezért nem ijesztget, hanem ironikusan kiparodizálja a mûfajt!!!

Csak azoknak ajánlom, akik képesek látni a fától az erdõt!!!
8/10
EllaMiso 2012 okt. 31. - 21:17:52 8/10
(89/175)
A vége nagyon ott volt, brutál jól megcsinálták, amikor kiengedték az összes lényt!! Többi felejthetõ ... jó volt Chris Hemsworth-ot végre nem Thor-ként látni :P
Kucu77 2012 okt. 29. - 11:16:27
(88/175)
Nekem nagyon tetszett a film, igazi üdítõ csemege volt a történet, valóban elég felületesen megoldva.
***SPOILER***

Különösen hatásos volt Jules smárolós jelenete a farkasfejjel. Az, hogy minden hang nélkül játszották el, nagyon izgalmassá tette a szememben.

Viszont egy dolog gyanús a sztori befejezésében: a film vége felé, amikor az egyik kezelõ kérdõre vonja technikust, amiért nem omlasztották be az alagutat, azzal védekezik a fószer, hogy felülrõl jött az utasítás. Ezek szerint valaki, (talán az igazgató) szándékosan szabotálta az áldozat sikerét?
10/10
offtopic
Segítõ Béka 2012 okt. 29. - 00:01:32 10/10 Előzmény szaszka0520
(87/175)
nem értetted meg, mert összevissza írtál minden baromságot, itt a paródia azt jelenti, hoyg az alkotók lenézik a tinihorrort
10/10
Segítõ Béka 2012 okt. 28. - 23:59:34 10/10 Előzmény Kratancsik Gábor
(86/175)
nekem nagyon tetszett ez a film! eredeti volt úgy hogy közben klisékbõl építkezett, kiparodizálta azt
1/10
melody03 2012 okt. 28. - 19:11:37 1/10
(85/175)
Maximálisan egyetértek az elõttem szólókkal. Az a két szó rá a legtökéletesebb, hogy: bugyuta horrorparódia -amivel nem is lenne baj, ha így van kategorizálva. 20 perc után kikapcsoltam, pedig a trailer-e nagyon felcsigázott. Ez egy gyenge darab és még a szinkronhangok is idegesítõek. 10/1
5/10
Rent25 2012 okt. 21. - 18:57:50 5/10
(84/175)
Ez a film a legnagyobb jóindulattal sem nevezhetõ jónak! Az eleje még tetszett, de aztán annyira elkanyarodott egy olyan bugyuta, zavaros irányba,a mi számomra már egyáltalán nem volt élvezhetõ!Rengeteg hibája van a filmnek, izgalom meg nulla. Nekem ez a "Cube Zero feeling" nagyon nem jött be. Az utolsó 15 percet meg inkább nem kommentálnám! Értékelésem csakis a szereplõk, illetve Chris Hemsworth miatt annyi amennyi, mivel mostanában nagyon felkapott a srác, és jók is a filmjei kivéve ezt! Ha õ nem szerepelne benne, még ennyi értékelést sem adok rá.
Értékelésem: 5/10
6/10
szaszka0520 2012 okt. 17. - 18:51:11 6/10 Előzmény Segítõ Béka
(83/175)
"értsd meg, hogy itt a klisék, a többi filmbõl vett részletek azért vannak, hogy kiparodizálják a kliséket"
Komolyan te tényleg nem tudsz szöveget értelmezni. Az, hogy kiparodizálják ezeket a kliséket, nyilvánvaló az ÉN számomra is, ugyebár a 87. kommentemben én talán nem ezt írtam le??? Rájöttem már a FILM ALATT is, hogy mi a szitu. Úgy tûnik elég bonyolult hozzászólásokat írok, amelyek egyesek számára értelmetlenek, pedig a szövegértést már az általános iskolában oktatták. Bocs, én így írok, így is fogok, de nem a te kedvedért. Nem feleslegesen írok, csak értelmezni is kellene nemcsak elolvasni...
Szerintem fejezzük be, mert ez az egész "vita" is egy értelmetlen dolog már. Neked is megvan a véleményed, ahogy én is közzétettem az enyémet, ami egyáltalán nem pozitív és hát sajnos/nem sajnos elég hosszú lett. Nem fogok gyönyörûen megfogalmazott, szakszavakkal ellátott kritikát írni, ezen az oldalon meg pláne. Az egész eddigi hozzászólásomnak - a filmmel kapcsolatban - egyetlen indoka van: az hogy én nem értek egyet azzal, hogy ezt a filmet dicsõítik, mert semmi újat nem hozott és nem volt világmegváltás - nem mintha én arra vártam volna... na részemrõl ennyi, szép napot :)
10/10
csontfej 2012 okt. 17. - 05:28:12 10/10
(82/175)
Végre egy egyedi film.Végig izgultam, hogy mi fog kisülni belõle, engem odaszögezett a TV elé.
1/10
Kratancsik Gábor 2012 okt. 16. - 19:25:53 1/10
(81/175)
Röviden-tömören fogalmaznék!

Ez a film egy rakás szar!

Sziasztok!
10/10
offtopic
Segítõ Béka 2012 okt. 16. - 19:00:30 10/10
(80/175)
értsd meg, hogy itt a klisék, a többi filmbõl vett részletek azért vannak, hogy kiparodizálják a kliséket

jóval idõsebb vagyok nálad.
te teljesen felesleges írsz, ahogy már más is megjegyezte alant
6/10
szaszka0520 2012 okt. 16. - 09:15:58 6/10 Előzmény Segítõ Béka
(79/175)
Ember, te meg próbálj értelmezni is olvasás közben. Mik ezek a kommentek tõled, hogy itt majdhogynem kiosztod a népet?
"nagyon jó ez a film!

azoknak ajánlom, akik unják már a tinihorrorokat és akarják a klisés történeteteket kikacagni.
nagyon jó film, sokat nevettünk rajta, mondjuk olyan 2-3-4 nagy nevetés volt, de elég az.
nagyon tetszett, mert én unom a buta tinihorrorokat, ez meg valami intellektuális élmény volt, legalábbis az elsõ fele. de az a finom humor, ahogy átvált az irodába néha a kép. az nagyon elmés"

Jó a film??? Nagyon elmés? Ennyi, és így adtál rá 10 csillagot? Bocs, manapság lehet hogy tinihorrorokat nyomnak le a nézõk torkán, de a Ház az erdõ mélyén mint ahogy te is írtad, klisékkel van tele, olyan filmekbõl, melyek nem hinném hogy "tinihorroroknak" nevezhetõek. Nem nevezed tinihorrornak, azt írod sokat nevettél rajta. Tudtommal sehol nem tüntetik fel eme film kategórájaként, hogy amolyan horrorvígjáték lenne - csak az IMDb oldalán horror, misztikus és thriller van feltüntetve, aminek ellent mond a filmben látottak, mint ahogy említetted is: "mikor szívatják a benzinkutast az öltönyösök, kb így áll szerintem a rendezõ is a horrorfilmhez." - ez csak egy példa, de számos olyan jelenet van, ahol viccet csináltak az egész filmbõl. Tehát ez nem egy komoly film, hanem ja igen, elszórakoznak rajta, a rendezõ is viccet csinál belõle - csak akkor tüntessék fel a VÍGJÁTÉK kategóriát is...nem tették.
"ember, te ne írjál: olvassál, bár nem tudom használna-e neked, ha megnéznéd mégegyszer a filmet, a karakterek direkt lesznek ilyenek, mert befolyásolják õket, hogy megfeleljenek a klisémintának, nem figyeltél" - ugyebár ezt írtad nekem, biztos azt gondoltad majd ettõl megsértõdöm. Nem kell megnéznem mégegyszer EZT a filmet ahhoz, hogy tudjak róla véleményt mondani, és filózzak rajta, nem. Ennél a filmnél pont nem kell, mert elsõ nézéskor figyeltem, mert nagyon kíváncsi voltam arra, miért dicsõítik ezt a filmet. Gondolom te sem olvastad, vagy ha igen akkor nem értelmezted a hosszú kommentemet, amit lejjebb írtam. Ott ugyanis megemlítettem például azt a bizonyos kifecskendezett szert, amitõl Curt véleménye megváltozott - tehát tudom jól, hogy befolyásolják a karaktereket - ettõl még nem lesz jobb.
Óh, ja és nem buta tinihorrorként vártam ezt a filmet, mert tudtam, hogy nem az lesz. És szerintem, Sadenal és Lekwar nem a macikád, azt hiszem ezzel õk is egyetértenek velem. Addig amíg nem ismered õket, és amíg nem tünteted fel az igazi életkorodat, addig ne kicsinyeld le "kommentelõ társaidat"...
10/10
Segítõ Béka 2012 okt. 15. - 08:13:29 10/10 Előzmény Yarner
(78/175)
na végre vki aki látja a filmet, nemcsak nézi.
de nem értem hol láttok itt tiszteletet? mikor szívatják a benzinkutast az öltönyösök, kb így áll szerintem a rendezõ is a horrorfilmhez.
10/10
Segítõ Béka 2012 okt. 15. - 07:54:14 10/10 Előzmény szaszka0520
(77/175)
ember, te ne írjál: olvassál, bár nem tudom használna-e neked, ha megnéznéd mégegyszer a filmet, a karakterek direkt lesznek ilyenek, mert befolyásolják õket, hogy megfeleljenek a klisémintának, nem figyeltél.
10/10
Segítõ Béka 2012 okt. 15. - 07:49:14 10/10 Előzmény Sadenal
(76/175)
nem lopták az ötleteket, macikám, hanem a klisék paródiájáról
persze h nem tetszik, ha nem értitek.
hát igen, ez nem buta tinihorror, sokan azt hitték a célközönség közül, aztán csalódtak, mert félreértették:)