10/10
Segítõ Béka 2012 okt. 15. - 07:46:56 10/10 Előzmény Lekwar
(75/175)
mintegy tiszteletadásként a mûfaj elõtt."

nem tiszteletadásról van szó, macikám, hanem a klisék paródiájáról
10/10
Segítõ Béka 2012 okt. 15. - 07:44:56 10/10
(74/175)
10/10
Segítõ Béka 2012 okt. 15. - 07:18:57 10/10
(73/175)
nagyon jó ez a film!

azoknak ajánlom, akik unják már a tinihorrorokat és akarják a klisés történeteteket kikacagni.
nagyon jó film, sokat nevettünk rajta, mondjuk olyan 2-3-4 nagy nevetés volt, de elég az.
nagyon tetszett, mert én unom a buta tinihorrorokat, ez meg valami intellektuális élmény volt, legalábbis az elsõ fele. de az a finom humor, ahogy átvált az irodába néha a kép. az nagyon elmés :)
4/10
Davidka90 2012 okt. 13. - 14:53:19 4/10
(72/175)
Ilyen gyökér történettel rendelkezõ filmet már rég láttam,iszonyatosan gagyi! 4/10
5/10
King Diamond 2012 okt. 12. - 01:13:17 5/10
(71/175)
A rendezõ elõzõ filmje a Cloverfield volt, ami nekem az egyik kedvenc szörnyes horrorom. Igaz, nem iparkodik a csávó a filmek terén, mert azóta (2008) ez a következõ rendes filmje, és hát a Cloverfield folytatásával is jócskán váratja a kíváncsi nézõket. Pedig nagyon érdekelne már egy folytatás. E helyett megcsinálta ezt a filmet, aminek a magyar címe Ház az erdõ mélyén, átírhatnák már a szerkesztõk itt is. Röhej, hogy az IMDb-n már át van írva, itt meg még nem. Azt már meg sem említem, hogy két szereplõ neve össze van cserélve a filmbéli karakterek nevével (Richard Jenkins játssza ugyanis Sittersont a filmben, legalábbis az IMDb szerint). Érdekes egy film volt, azt meg kell hagyni, ahogy elnézem a közönséget is jól megosztja. Annyira azért nem húznám le, viszont a 7,3-as értékelést (több, mint 92.000 szavazatból!, nem semmi)pedig sokallom rá. Érdekes, IMDb-n nem szokott ilyen magas pontszámot kapni horrorfilm. A története érdekesen indult, aztán jöttek a kliséhegyek. A második felétõl már nagyon reméltem, hogy megmutatnak nekünk egy pár további szörnyet, és így is lett, ámbár eléggé érdekes módon tették mindezt. Volt benne nem egy eléggé röhejes 'szörny', viszont volt egész jó is, amit elõttem már képen is közzétettek, ahhoz a fickóhoz nagyon hasonló karakter volt a Prometheusban is, ha jól emlékszem, csak annak nem voltak a fejében ezek a fûrészlapok. A színészekkel nekem nem volt bajom, a szõke csajszi egész jó volt. Az, hogy oltári nagy baromság, meg hasonló, lehet, de itt-ott voltak benne érdekes jelenetek, meg szép tájak.
Abban viszont biztos vagyok, hogy ha e helyett a rendezõ inkább a Cloverfield második részét csinálta volna meg, azzal valószínûleg sokkal jobban jártunk volna. És remélhetõleg nemsokára azt is megcsinálja.
5/10
6/10
szaszka0520 2012 okt. 08. - 21:32:05 6/10 Előzmény Agnessza
(70/175)
Jaj félre ne érts, nem is neked szántam. Csak annyit, hogy az elsõ hozzászólásom nem azért lett ilyen hosszú, mert feltétlenül regényt akartam írni, nem. Ha olvastad, bár szerintem nem, akkor rájönnél, hogy elõször a bõ! negatív dolgokat soroltam fel, amiket a film nézése közben észleltem, de egyaránt pozitívat is feltüntettem - bár nem sokat. A hosszú komment azért is volt, mert egyáltalán nem tudom elfogadni, miért magasztalják ezt a filmet, amikor ugyanazt nyújtja, mint az eredeti horror filmek, amelyek elõtt "fejet hajtott". Majd ezt követte két rövid - megjegyzem, RÖVID!!! - kommentem, gondolom azt sem olvastad, vagy ha igen, akkor remélem értelmezted is, hogy mit értettem azalatt.
Egyébként van idõm, bõven - ne aggódj! :)
Agnessza 2012 okt. 05. - 20:50:22 Előzmény szaszka0520
(69/175)
Annyira semmit mondó ez a hosszú komment,hogy kár volt rá pazarolni az idõdet,hogy megírd,nekem meg,hogy elolvassam.
Lekwar 2012 okt. 04. - 01:45:07
(68/175)
Na. Errõl van szó! Így már lehet beszélgetni. :)

SPOILER!
Valóban nem vagyok szakértõje sem a filmeknek, sem a témának, de továbbra is kitartok azon a véleményem mellett, hogy a film végén felébredt "Régiek" valójában Lovecraft "Mérhetetlen Vénei/Nagy Öregjei" (Az 1992-ben magyarul kiadott szabálykönyv, és a gyûjtögetõs kártyajáték is így fordítja, viszont a novella eredeti, szintén 1992-es fordítása valóban "Nagy Öregek"-ként fordítja a "Great Old Ones"-t, nekem az elõbbi kicsit fantáziadúsabb).
Szóval a végén csak kiderül, hogy van "némi" közöm a dologhoz. :)
A film maga pedig a 20 (vagy több) éve megjelent szinte összes ismert, és elismert horrorfilmet egybe gyûri, mintegy tiszteletadásként a mûfaj elõtt. Elismerem, hogy ezek közt akad olyan is ami "tinihorror" jelleggel bír. Ami szerintem a filmet kiemeli az évek óta egyre romló horror-felhozatalból, (mely az utóbbi idõkben szinte kizárólag a "found-footage", és az ördögûzõs filmek között pattog) hogy igen egyedi módon, helyenként már paródiába fordulva kicsit visszahozza azokat a horrorfilmeket, amiken anno jókat szórakoztam. Nem tudom honnan vetted, hogy mûvészfilmnek állítottam be (a stílust meghagyom pl. Fellini-nek, vagy Tornatore-nak), de nem is vérbeli horror, de nem is akar az lenni. Kikapcsol, szórakoztat, de úgy, hogy közben nosztalgikus, és ami a legfontosabb, úgy nyújt valami újat, hogy közben régi klisékkel játszik. Utánanéztem az általad ajánlott Hullám c. filmnek, így ismertetõolvasás alapján stílusban akkora szakadék van a két film közt, mint a Grand Canyon (ennek ellenére kíváncsivá tett az ismertetõje, meg fogom nézni). Nem ez az évtized horrorja, de kiváló kikapcsolódás, és egy percig sem unalmas (horror-rajongóknak kötelezõ). 8/10.
Lekwar 2012 okt. 03. - 16:35:05
(67/175)
Hehe. Rég írtam fórumra, így elszoktam már a lekezelõ stílusú fotelprofesszoroktól. :)
Egyvalamiben igazad van, Valóban Poe a stílus legöregebb képviselõje, de lehet van korábbi, csak horror-mûveltségem nem elég kiterjedt.
Tinifilmnek nem nevezném, attól a stílustól azért messze áll.
A "Mérhetetlen Vének" megnevezés nekem még a Cthulhu RPG-bõl jött, lehet máshogy fordítani, nekem ez szimpatikus.
Vitázni lehetne a filmrõl, persze kicsit érettebb stílusban.
Béke :)
7/10
Sadenal 2012 okt. 01. - 13:50:34 7/10
(66/175)
Nah tõle kicsit kirázott a hideg. De amúgy egy srác egész szépen leírta, hogy hány 100 horrorból lopták a filmet. :)
7/10
offtopic
Sadenal 2012 okt. 01. - 13:49:17 7/10
(65/175)
Ami azt illeti amíg nem olvastam a film után 1-2 spoileres hozzászólást egész faszán hatott, kivéve a vége mert az nagyon emberellenes volt. Szó szerint. A szörnyek nagyon adták benne, fõleg az a Hellraiser-es lopás. :)

SPOILER

Mi az hogy nem haltatok meg 7 millád emberért, bas*meg?!!!!! :O


7/10
10/10
Noncika 2012 szept. 30. - 19:40:47 10/10
(64/175)
Imádtam! Igazán csak annak lesz nagy élmény a film, aki már sok horror filmet látott.
Nem is akarok többet írni róla, elõttem írt kommentekben már született tökéletes elemzés.
Egyedül az a kérdésem lenne, hogy az a csupafog balerina melyik filmbõl van? Itt írták elõttem, hogy a film címe Music box, de nem találok róla semmit.
6/10
szaszka0520 2012 szept. 27. - 16:39:58 6/10
(63/175)
Ja és kifelejtettem azt, hogy a filmnézés közben én vártam azokat a bizonyos csavarokat - amikrõl sokan beszéltek, hogy vannak -, de hát semmi nem volt.
6/10
szaszka0520 2012 szept. 27. - 11:17:50 6/10
(62/175)
Amivel még elégedetlen voltam, hogy ezt a történetet másfél órában kínálták. Két órás bõven lehetett volna, ugyanis azokat a hiányosságokat, amiket elõzõ hozzászólásomban felsoroltam, "korrigálni" tudták volna. Mint ahogy korábban említettem, nem értem, mire fel áradoznak errõl a filmrõl, véleményem szerint nem lett világmegváltó alkotás, és nem érdemli ki az "évszázad horrorfilmje" címet. Mûfajilag sem sorolható a horror kategóriába; a 2005-ös Barlang címû film például igenis a horror mûfajba sorolható, amihez társul elegendõ feszültségkeltés is. Ennek a filmnek viszont az ijesztegetés sen sikerült, sajnos.
6/10
furbee 2012 szept. 27. - 11:00:27 6/10
(61/175)
A film nézése közben nem igazán tudtam eldönteni, hogy ez paródia vagy sem, de sajnos ezt komolyan gondolták azt hiszem. Az igaz hogy nem egy szokványos horror film, de sokszor a röhögés kapkodott. Feszültség 0, kiszámíthatatlanság-0. De legalább sikerült végignézni, mert már nagyon kíváncsi voltam mi lesz ennek a vége, ami számomra megint csak csalódás volt. Nem igazán tudom hova tenni ezt a filmet....talán a kuka alján jó helyen lesz!
Lekwar 2012 szept. 26. - 21:44:12 Előzmény Grimmpeace
(60/175)
Remek felsorolás!

Egy dolgot helyesbítenék.

SPOILER!!!

Szerintem végén a "Régiek"-nek (nagy kéz), semmi közük a Titánok Haragja c. filmhez. Az tiszteletadás a horrorok legõsibbjének, H.P. Lovecraft: Cthulhu mítoszának. A "Régiek" félrefordítása a Véneknek (Mérhetetlen Vének), de hát nem várható el a szinkron készítõitõl, hogy otthon legyenek a témában. :)
A többi stimmel, sõt sok nekem se esett le.
6/10
szaszka0520 2012 szept. 26. - 12:53:18 6/10
(59/175)
Na megnéztem a filmet, természetesen szinkronosan. Elõbb a szinkronról alkotott véleményemet zavarom le gyorsan: egyedül a Curt és a Jules hangja irritált, de nagyon, a csajnak olyan mély hangot adtak, hogy már tényleg azt vártam, mikor hal meg. Na ennyit a szinkronról. És most jöhet maga a film. SPOILERVESZÉLY!!!!! Történetét tekintve, miszerint 5 adott fiatalt kell feláldozni az isteneknek, bizonyos mértékig jó ötletnek tûnt. Viszont sok mindentõl nem vagyok elragadtatva, és ezek a dolgok kérdéseket vetnek fel bennem, hogy ez a film vajon miért kapott ilyen nagy elismerést, miért vannak jó véleménnyel róla a kritikusok, az imdb pontszáma és a rottentomatoes által adott százaléka miért ilyen magas - jó ez utóbbi kettõ talán mellékes. Ugyanis ezek a "hiányosságok" szúrnak szemet sok kritikusnak más filmeknél, amiket emiatt jól lehúznak. Talán az egyik ilyen lényeges hiányosság, az a karakterek pontos kidolgozása volt számomra eléggé félkész. Természetesen számomra is elég nyilvánvaló volt a ribi, az atléta, a szûz, az okos és a bolond karaktere és azok elhalálozási sorrendje, de nekem ez még nem volt elég: szerettem volna több információt megtudni az elõéletükkel kapcsolatban. Gyakorlatilag itt is ugyanaz a gond merül fel, mint bármelyik más horrorfilmben, hogy a kidolgozatlan karaktereket egytõl-egyig azonnal megölik. És így akkor nincs értelme értük a körmünket rágni, vagy a képernyõ elõtt azt kiabálni, hogy "na nehogy meghaljon már, pont õ"! A filmbeli bizonyos jellemváltozás sem segít a felszínes karaktereken: értem itt azalatt, hogy a film elején az "izomagy" volt az agyas, majd jött a kemény fasza gyerek irányába való fejlõdés. Már a film nézése elõtt jóval tudtam arról, hogy szó lesz valamiféle istenségekrõl, és amikor el kezdtem nézni, voltak azok a régi rajzok istenekrõl, az nekem tetszett - majd rögtön egy éles hang szól a fülembe, és megjelenik a film címe; ettõl kezdve már az úgymond irodában zajló eseményeket látjuk. Számomra elég hiánytalan volt az ott dolgozók fogadásának miértje, morálisan tekintve elég bizarr - talán mert dõl a lé, de ártatlan emberek életével játszani (horrorba megfelel, de a miértre is kell válasz) olyan ügyért, amirõl talán fogalmuk sincs, azt sem tudják, hogy tényleg léteznek-e azok az istenek, vagy õk is egyfajta bábuk ebben az egész õrületben. Mindenesetre volt egy újonc néger pali, aki óckodott a fogadás gondolatától, örültem, hogy van valaki, aki talán megveti eme szörnyû tetteket, de hát a végzet õt sem kerüli el, amit persze megint csak feleslegesnek tartottam. Miután a szõke nõ meghal, és az izomagy a házba rohan, végre egy értelmes mondat hagyja el a száját, miszerint jobb, ha együtt maradnak - majd jön a központilag "kifecskendezett" szer a szellõzõbõl (ahol minõ véletlen Curt állt), és ahogy belélegzi azt, rögtön megváltozik a véleménye az együttmaradásról. Ez egy apró gond a sokból, de említésre méltó. A karakterekrõl még annyit, hogy a benzinkutas fószer egyáltalán nem volt ijesztõ, sõt nevetséges, fõleg miután a központban lévõ dolgozókkal cseveg a telefonon. Amikor már csak két karakter marad, és lejutnak a földalatti bázis épületébe egy lifttel, ami inkább volt kabin, hát az a rész, amikor a rengeteg szörny között mutatják õket, eszméletlen volt. De sajnos nem hagy nyugodni az a gondolat, hogy miként zárták be õket azokba a szûk kabinokba, amikor olyan veszélyesek az emberre nézve. Pláne egy szellemet, és egy gigászi méretû kobrát. A vérfürdõ óriási volt, de eléggé abszurd, hogy mindazokat a dögöket, egy az ott lévõ mûszerekhez nem értõ nõ engedi szabadjára - és természetesen õk nem esnek áldozatul a vérszomjas fenevadaknak. A vége egyértelmûen csalódás és ismét csak kérdéseket tesz fel. A szûz és a füves eljut a rituáléhoz használt, mondhatjuk oltárhoz, ahol az öt fõ karakter kõfalakba vésett rajzai láthatók, és az eddig kilõtt karakterek vérével (amire még visszatérek!) kaptak egy kis színt. Rendkívül örültem Sigourney Weaver megjelenésének, mint igazgató, de az õ karaktere is ugyancsak kidolgozatlan, ráadásul rövid, így feleslegessé válik. (Annak örültem volna, ha úgy mutatják elõször, hogy az igazgatói székben ülve figyeli a monitorokat - de ez csak elképzelés) Röviden, tömören elmondja a két megmaradt karakternek a terv miértjét, ami szintén hiányos. És akkor jött igazán az érdekes végkifejlet: elõször is felbukkan egy vérfarkas (hogy miként, és hogy pont oda megy?), jól szétharapja a szûzikét, aki utána már egész jól érzi magát; majd felbukkan a zombicsalád egyik tagja, egy karnélküli kislány egy baltával, amivel a halálba ûzi a mi imádott Ripley-t alakítónkat. Az igen érdekes dolog, hogy a kislány még percekkel korábban a felszínen volt a háznál, majd miután az összes szörny kiszabadult lemészárolva mindenkit, õ megjelent, miután kinyílt az egyik kabin ajtaja (csakhogy azok a kabinok afféle börtönként szolgáltak a lényeknek, a kislány akkor hogy került az egyikbe?); és természetesen odatalál az oltárhoz, hogy utána végezzen az igazgatóval... Majd jön a világvégét váró füvezõ szûzike és bolondka szívszorító jelenete: AHOL a nõ megemlíti, hogy Curtnek talán nem is volt unokatestvére, akié a ház volt ugyebár. Erre rátérve - mindenki tudja a végét, aki látta, és nekem egyáltalán nem tetszett, hogy az isten "feltámad" -, ki volt az az unokatestvér, hol volt éppen, vagy õ is tagja volt annak a szektának (ha nevezhetjük így a dolgozókat)? Logikátlan dolog, hogy Curtnek van egy unokatestvére, annak egy háza, amirõl Curtnek tudomása van, de még egyszer sem járt ott. És az a ház, pont a komplexum felett van, kamerákkal ellátva. Végig figyeltem a filmet, és nem hinném, hogy erre a magyarázat elhangzott volna. Visszatérve arra, amikor imádott szûzikénket megharapdálja kicsit a vérfarkas, és utána mintha mi sem történt volna, füvezik a bolonddal várva a világvégét. Ugyanez megtörtént a néger okoskával, amikor a zombi a medvecsapdát a hátába vágta - egész jól futott utána, így talán õ lehetne az atléta. Valahol az írásom soraiban megjegyeztem, hogy visszatérek arra, amikor a meghalt karakterek vérét úgymond begyûjtötték, hogy aztán a kõfalakba vájt rajzokat megtelítsék vele. Talán nem nagy dolog, nekem mégis furcsa volt, hogy az okos néger csávót a kocsiban öli meg a zombi, majd a vízbe hajtanak. Onnan hogy a fenébõl vették a vérmintát? No meg, hogy ki ne felejtsem, miért várt annyit a zombi a kocsiban, hogy megölje a négert, amikor azonnal megölhette volna õt, amikor a fickó és a nõ beszálltak, hogy elmeneküljenek? Mert ugyebár a zombik is afféle bábuk voltak, tehát megtehette volna azonnal, hogy ráront a két menekülõ emberre. Ezért is említettem a kislányt, aki megölte Sigourney-t: õt is úgymond dróton rángatták (mellesleg a zombikat lifttel küldték a felszínre), tehát elég furcsa, hogy letalált oda az oltárhoz.
Elég sokmindent írtam, de ez az én véleményem. Vegyes érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban, vannak jó részek, de ettõl még nem lesz a kedvencem. És nem értem a helyezését, meg az egekbe emelését, amikor ugyanolyan horror, mint bármelyik, ugyanúgy akadnak hibák benne. De a legfõbb hiba az tényleg a karakterek kidolgozatlansága. Ha úgy vesszük, ez a film inkább fantasy, talán sci-fi, horrorelemekkel megspékelve, nem beszélve az idõnként elhangzó poénokról. De ez nem teljesen horror. A vége pedig nagyon reflektál Joss Whedon stílusára. Ha még van valami, amit kihagytam volna, azt leírom, de a véleményem nem változik. Talán azért is ilyen nagy az elismerése, mert olyan nagy név tûnik fel, mint Sigourney - vagy az õ megjelenése szolgált arra, hogy elismerjék a filmet, nem tudom.
10/6, de nem több.
6/10
jonny0762 2012 szept. 25. - 22:25:28 6/10
(58/175)
sokkal jobbat vártam ,csalodás volt ez a film nagy joindulattal 6.,am ezt nem nevetném horrornak max horror vigjáték
10/10
arpika78 2012 szept. 25. - 16:27:12 10/10 Előzmény Grimmpeace
(57/175)
GRIMMPEACE itt mindent tökéletesen leírt, én sem tudtam volna jobban megfogalmazni. Csak annyit fûznék hozzá, hogy ...
SPOILER
a végén kinyúlló kéz - azt nem a Titánok harcához hasonlítanám, hanem a Titánok haragjához. De ott van az már ...
1/10
getkidi 2012 szept. 25. - 15:29:59 1/10
(56/175)
a film végén az elsõ gondolatom:
ez meg mi a bánatos fosmarcalék volt?????

mínusz 346657 pont.

Én azok táborához csatlakozom akik bár nem rendelkeznek film készítéssel kapcsolatos tudással még is úgy érzik, hogy ezt a storyt ezerszer jobban csinálták volna :D :D :D