10/10
Sophie_Western 2021 dec. 01. - 20:48:50 10/10
(11/11)
Sok szép kültéri felvétel. A korszak hangulata nagyon átjön az egész filmből. Karády pedig annyira karakteres minden filmjében, hogy behelyettesíthetetlen.
Péterrrrrr 2021 nov. 29. - 14:26:02 Előzmény Flóra_kisasszony
(10/11)
És érdekes volt a hangszíne. Szerintem igazad van.
Péterrrrrr 2021 nov. 29. - 14:24:49 Előzmény napraforgó
(9/11)
Karády szépen énekelt, de színésznőnek mindig pocsék volt, és ebben a filmben számomra egy világkatasztrófa az alakítása. Amikor védekezett a vádak ellen Páger előtt, akkor le kellett halkítanom a TV-t, mert elviselhetetlen volt az ordítozása. Az éneklés miatt kaphatott filmszerepeket, másra nem tudok gondolni. Nincs egy természetes perce a filmben, nincs egy természetes mimikája.
6/10
Dalmát 2016 febr. 06. - 22:46:49 6/10
(8/11)
Számomra kicsit furcsa volt a drámai és komikus elemek váltogatása. Nekem egyébként a humoros jelenetek jobban bejöttek, a komoly vonalat meglehetõsen kimódoltnak tartom. Mály Gerõ kopaszon furán nézett ki, de Vaszary Pirivel ezúttal is jó párost alkottak.
A vonatos, hidas jelenetet nem tudom összesen hányszor hasznosították újra, de már a Kísértetek vonata címû 1933-as magyar filmben is szerepelt, ami viszont egy angol film újrafeldolgozása, és az akkor látványosnak számító jelenetet egy az egyben az eredetibõl vették át. Egyik kedvenc jelenetem a hídon posztoló rendõr párbeszéde a hegesztõ munkásokkal, majd a fõszereplõnõvel. Másik, amikor Pethes Sándor, a dorbézoló mama kedvence részegen a bûvészt utánozza, bár a folytatás már kevésbé tetszik, a dráma és a vígjáték kioltják egymást, nézõ legyen a talpán, aki ezt rendesen le tudja reagálni.
Összességében egész nézhetõ film, de a végét, mint állatbarát, nem szeretem.
napraforgó 2012 dec. 30. - 13:55:35 Előzmény feketevipera
(7/11)
Akkoriban szinte minden ismert színész modoros volt valamiképpen. Csortos, Kabos, Mály Gerõ, Bilicsi, Gózon, de Jávor, vagy Páger is. Nyilván a nõk is, bár õrajtuk kevésbé venni észre. Karády a búgó hanghordozásával, na igen, õ igen... De Tolnay Klárit, Szeleczky Zitát, Mezei Máriát, Turay idát, vagy Kiss Manyit sem lehet összetéveszteni senkivel....
adamnagysweetmovie 2012 nov. 05. - 19:26:36
(6/11)
Írjatok még a filmrõl, szinte semmilyen vélemény nem hangzott még el róla a színésznõn kívül.
Thx.
feketevipera 2011 jan. 09. - 23:00:55
(5/11)
Szerintem énekesnõnek nem volt rossz, csak legfeljebb nem mindegyik szám volt neki való. Egyébként pedig afféle "megcsinált" színésznõnek tartom, akit inkább a búgó hangja, a kisugárzása tett "sztárrá", és aki szerintem a lehetõségekhez mérten ki is használta ezeket az adottságait.
Flóra_kisasszony 2011 jan. 09. - 21:55:33
(4/11)
Teljes mértékben osztom a véleményed. Bár annyiban nem, hogy szerintem énekelni sem tudott, csupán nagyon jó dalokat írtak neki.
feketevipera 2011 jan. 09. - 21:31:09
(3/11)
Hát... nem igazán tartom õt kimondottan tehetségesnek mint színésznõt (ezt már egy pár filmjénél kifejtettem). Van a játékában valami modorosság, ami miatt nem kedvelem. Énekesnõnek jó volt, de semmi több. Õ inkább "díva" volt, mintsem igazi tehetség. Persze akkoriban biztosan másabb volt az ízlés is.
Flóra_kisasszony 2011 jan. 09. - 21:01:29 Előzmény feketevipera
(2/11)
"Õ sajnos helyenként igen erõltetetten játszik ebben a filmben is."

Végre valaki kimondta! :)
feketevipera 2011 jan. 09. - 18:36:43
(1/11)
Ritkán látható filmdráma, Zilahy kevés rendezésének egyike. Szerintem az az egyik hibája a produkciónak, hogy a nõi fõszerepet Karádyra osztották. Õ sajnos helyenként igen erõltetetten játszik ebben a filmben is. Págert pedig újfent csak megtalálta a nõkkel bánni nem tudó férj figurája, mint oly sok esetben. Ha másért nem is, azért érdemes megnézni a filmet, mert - mondhatjuk - kuriózumnak tekinthetõ, nem igazán találkozhatunk vele a csatornák mûsorkínálatában.