5/10
Ze74 2015 ápr. 11. - 15:18:06 5/10
(9/29)
Bírom wahlberget,majdnem minden filmjét láttam,és talán csak a Pain&Gain nem tetszett,az is inkább a történet miatt.
(Ott le is írtam miért)
Mivel ebben is számomra egy unszinpatikus fiurát alakított,ezért már nem is számítottam arra,hogy rajongani fogok ezért az alkotásért.
Egyszerûen nem lehet egy ilyen figurával azonosulni aki nem találja a helyét a világban.
Ettõl függetlenül szerintem jól hozta a figurát,nem azt mondom,hogy õ a legjobb színész a világon,de sokkal jobban játszik,mint ahogy zenélt(fiatal korában).
Nekem ez olyan gyenge közepes,csak azért adtam 5-öt,mert van két jelenet ami miatt megéri végig nézni.
(amikor a zsidónak el akarja adni az óráját,és mikor John Goodman kioktatja,a "kapd be pozicioról")
zegorias 2015 ápr. 06. - 03:47:29
(8/29)
Volt benne egy két zavaró rendezõi fogás, illetve közhelyes monológok, de alapvetõen azt mondtam a film végén, h. ez egy kifejezetten jó film. Tetszett.
pihes 2015 ápr. 05. - 15:50:49
(7/29)
Nem volt ez olyan rossz film, kicsit, több figyelmet igényel, és, jobban belelátunk.

A film eredeti pontozása + - reális.
4/10
kinguci18k 2015 ápr. 04. - 16:01:51 4/10
(6/29)
Ez a film sajnos nagyon nagyon gyenge.Szerintem sem kellett volna,egy már sok éve el készített filmet újra lemásolni.Csak az anyagi bevétel miatt és azért mert azóta új színészek vannak.A történet nem lenne rossz amúgy.De sokkal több mindent bele rakhattak volna a filmbe.Szörnyen unalmas és jelenetekben szegényes.Pedig Mark Wahlberget csípem mint szinész (amióta nem Marky Mark).Szóval ez a film pontozásban 5/10.És még jószívûen is pontoztam.
Gergely Taksányi 2015 ápr. 02. - 14:07:40
(5/29)
**Spoiler**

Szerintem a Kínainak tartozott 200-al, a négernek 60-al. Erre kért kölcsön 260-at a dagadt fickótól. Majd még 150-et a kínaitól, amit oda is adott a kosarasnak. Így szerintem a 260-at tette fel a meccsre, amennyiben megduplázta a pénzét (persze ez lehet többszörös is, mert ki tudja hányas volt a szorzó, tegyük fel 2-es) akkor lett neki 520 ezre, amibõl egybõl vissza adott 60-at a négernek, így a maradék 460. A tartozása pedig 350+260 azaz 610. Akkor valószínûleg ezért kellett még ruletteznie is :)
Ha így számoljuk akkor ruletten még a tartozásán felül nyert 310-et, ebbõl könnyen volt nagyvonalú a száz ronggyal a dagadt :D
Na de hol az M1? tsc
6/10
corleone90 2015 ápr. 02. - 00:12:31 6/10
(4/29)
Elég gyenge eresztés és a színészek is gyengén játszanak,a sztori pedig rohadt klisés.10/6.
10/10
bcsaba73 2015 márc. 31. - 23:32:28 10/10
(3/29)
Szerintem a film alul van értékelve,semmi unalmasat nem találtam benne. Fõleg Mark Wahlberg alakítását osztályoztam,hihetetlenûl jól játszott, ezért ez nálam 10/10

**Spoiler**

Számoljunk egy kicsit. :)
Mert én lehet nem tudok számolni,de a négernek alapból tartozott 60-al és a kínainak is 200-al.
Ezekre a tarozásokra kölcsön kért a dagadtól 250-et,majd utána még a kínai is adott neki 100-at,tehát a kínainak már 300-al tartozott. Ez összesen 610.
Feltett nem tudom mennyit a kosár meccsre /valószínûnek tatom az összeset 350-et/ azt minimum megduplázta,akkor lett neki 700.
Négernek visszaadta a 60-at,maradt 640.
Majd ki tudja mennyit feltett a feketére ami be is jött /2x szorzó/ és azt kapta meg a dagadt és a kínai közösen. Igen ám,de a 640-et nem tehette fel mert akkor simán visszaadhatta volna a tartozását is ennyi erõvel,ennek semmi értelme nem lett volna. Szerintem kb 400-at tehetett fel így 800-on osztozkodtak a kölcsön adók,hiszen a dagadt akart neki adni 100-at a végén mert többet kapott vissza mint amennyit adott. Tehát akkor 240 még így is maradt a fõszereplõnek szerény számításom szerint. Miért szerény számítás? Azért mert a kosármeccs egyáltalán nem biztos,hogy dupla nyereményt hozott. :) Sõt. Lehetett akár 4-5x is,vagy még több,hiszen az esélytelen eredmény jött be,aminek jóval több szorzója szokott lenni kettõnél...
Mindenesetre jól rejtve maradtak a számok....így mindenki azt gondol amit akar.
Jó matekozást. :)

**Spoiler vége***
6/10
beo71 2015 márc. 31. - 18:46:13 6/10
(2/29)
Nem a szerencsejátékról szól, sokkal inkább az emberi viselkedésrõl, az emberek élet felfogásáról vagy egyenesen magáról a boldogságról.
Nem láttam ez eredetit, nem tudom, az miben más. Mindenesetre ez a verzió eléggé unalmas és nem tetszik a fõszereplõ, mivel nehéz megérteni, hogy egy ember mi a túróért boldogtalan, amikor mindene megvan egy normális élethez.
Normális élet. Kinek mit jelent, a film nézése közben, igen lassan érez rá a nézõ, hogy Whalberg figurája nem vágyik a normális életre, vagy nem úgy vágyik, ahogyan mi gondoljuk. A film végére már nem ellenszenves a figura, mert megértjük, hogy miért olyan idegesítõ tökfej.

SPOILER

A film legvégén elhangzik egy mondat a fõhõs szájából : Én, nem vagyok szerencsejátékos.
Én ezt úgy értelmeztem, hogy nem azért játszott, mert szerencsejáték függõ, hanem azért, mert az élet nem ad neki semmi érezhetõt, ezért megy bele folyamatosan az egyre súlyosbodó adósság halmazba, mert nem érdekli különösebben, hogy mi lesz vele. Az egyetemen azt mondja : nem érdekli a középút, csak a csúcs. A játékba is így megy bele és bár a vége felé talán már érez némi veszíteni valót, mégis végig megy az úton.

SPOILER Vége

A végkimenetelt nem, árulom el.
A film unalmasan indul, 5/10- re gondoltam, azért a végére elgondolkodtatott és így feltornázta magát : 6/10.
5/10
bee eater 2015 jan. 31. - 01:58:22 5/10
(1/29)
Mark Wahlberg mint angol irodalom professzor nappal az egyetemen?! Vagy mint kissé ellenszenves és flegma szerencsejátékos éjszaka?? Egyik szerep sem áll neki jól sajnos. Ez a film az 1974-es verzió remake-je. Ki tudja miért gondolták úgy a producerek (köztük Wahlberg), h ezt a filmet újból meg kell csinálni. Azért a sztori annyira nem nagy szám. A szerencsejátékos nem meglepõ módon jobbra-balra tartozik nagy pénzekkel mindenféle alvilági alakoknak, uzsorásoknak (John Goodman), illegális szerencsebarlangot üzemeltetõ kínaiaknak. Közben beleszerelmesedik az egyik diákjába, akivel persze lehet õt késõbb zsarolni, ha nem adná meg idõben a tartozását. Gengszterek egymás ellen kijátszása és anyu örökségének pimasz lenyúlása. Nincs új a Nap alatt.