Téma: Hazatalálsz

8/10
napraforgó ápr. 09. 08:34:29 8/10
(592/652)
Érdekes dolgokat tudtunk meg az Osvay házaspárról. Kiderült, hogy a férfi steril volt, magtalan, tehát tisztában volt azzal, hogy Edit gyermeke nem tőle van. Ezért szervezte meg, hogy megszabadul tőle.
Én nagyon csodálkozom azon, hogy Edit és Vitéz szerelmi viszonya ilyen hosszasan tartott. Nem helyeslem a házastársi hűtlenséget, de azt, hogy valaki 7-8 éven át él ilyen kettős életet, azt nem tudom megérteni. Mert ha egy házasságon kívüli kapcsolat ennyire erős, akkor le kell zárni a házasságot. Ha pedig a házasság fontosabb, és azt nem akarja megszüntetni az illető, akkor meg a külső szerelmi viszonyt kell lezárni.
Editet eddig nem úgy ismertük meg, hogy ilyen hosszasan képes megcsalni a férjét. De Osvay magatartása is érthetetlen, miért tűrte el Edit sok éven át tartó hűtlenségét? Miért nem vált el tőle? A felesége nekem úgy tűnik, hogy sohasem volt állásban, a férje eltartotta, ráadásul a halála után ráhagyta minden vagyonát. És hogy jött Vera ebbe a képbe? Mert ha Edit viszonya ilyen sokáig tartott, akkor a legjobb barátnője valószínűleg tudott róla. Akkor hogy mehetett bele abba, hogy eltünteti a gyereket?

A másik különös család Balogh Krisztiáné. Ő nem túl okos, megalkuvó, sőt megvesztegethető. Ugyanakkor borzalmas anyja van, aki állandóan megalázza. Pedig Hámori Barbara az anya szerepében nem tűnik olyan rozogának, akit el kellene tartani, aki nem tud magával mit kezdeni. Sehogy nem értem, hogy egy anya hogy lehet ennyire gonosz az egyszem gyerekével.
8/10
offtopic
luci87 ápr. 07. 07:12:25 8/10 Előzmény Tyrannosaurus(velo)Rex
(591/652)
Azt nem tudom,de vagy 5 eve lattam az Abigel musicalben videken...nem volt rossz.Szep sudár alakja van.
8/10
offtopic
napraforgó ápr. 06. 19:46:12 8/10 Előzmény Tyrannosaurus(velo)Rex
(590/652)
Úgy tudom, hogy nem végzett színiiskolát, de eléggé kikupálódott. DE Tordy Géza sem végzett színiiskolát, mégis nagy színész volt.
Tyrannosaurus(velo)Rex ápr. 06. 18:27:28 Előzmény napraforgó
(589/652)
Igaz! Én leginkább Kiss Ramonán csodálkozom. Színész egyáltalán? Mert nagyon jól játszik.
8/10
napraforgó ápr. 06. 18:07:51 8/10 Előzmény Tyrannosaurus(velo)Rex
(588/652)
Edit és Ernő bá' is jók.
9/10
janderka ápr. 06. 15:40:05 9/10 Előzmény napraforgó
(587/652)
A kérdés már csak az, hogy kinek állt érdekében "meghalasztani és eltüntetni" Edit gyerekét? Majd nem sokkal később lelencházba adni ugyanott? Konrádnak? Mert megsejtette, hogy nem tőle van? És hogy jön akkor a képbe az egykori barátnő, Vera?
Tyrannosaurus(velo)Rex ápr. 06. 14:09:37
(586/652)
Nagy egyenetlenségek vannak a sorozatban. Sok remek alakítást látni:
Rajmund
Trixi
Jack
Gerlóczy
Gerlóczy samesza (ritka undorító figura)
Száraz Dénes (nem jut eszembe a szerep neve)
Ábel Anita
Kata
Virág
A vénasszonyok klubja, Jordánnal megspékelve viszont katasztrofális, erőltetett, fárasztó. Az meg szinte minden sorozatban kötelező elem, hogy előkerülnek lelencbe adott titkos gyermekek, kiderülnek meglepetést okozó rokoni szálak. Már a régi görögök is, lásd Oidipusz, aki a saját anyját...
8/10
napraforgó ápr. 06. 08:36:10 8/10
(585/652)
Vannak fura dolgok a sorozatban. Vajon miért akart megszabadulni Osvay Konrád a saját gyerekétől? Vagy ha nem az ő gyereke volt, hanem a Vitézé, akkor hány éven át folytatott viszonyt Edit Tomi apjával? Mert amikor Vitéz meghalt a balesetben, akkor Tomi 6, Brigi 10 éves volt.
És ha így volt ez a Konrád miért nem lépett évekig? Miért tűrte el a felesége hűtlenségét annyi éven keresztül?
Tomi és Rajmond cirka egyidősek, vagy Raja egy picit idősebb Tominál. És hogy kerül a képbe Farkas Rajmondné? Hisz Raja szinte a kezdetektől árvaházban nőtt fel.
Fura még az is, hogy egy újszülöttnek akkora marha nagy koporsót csinálnak. Nem hiszem, hogy az szokás lenne. Sőt, a bizonyítékok eltüntetése miatt inkább egy hamvasztásos temetést kellett volna eljátszani.

Kezd zavarossá válni a történet.
9/10
janderka ápr. 02. 10:28:12 9/10 Előzmény napraforgó
(584/652)
Ezekkel csak az a bajom, hogy mindegyik olyan előzmény nélkül, a hajánál fogva előráncigált történetszál. Lehetett akár úgy is. De hogy nem beszélt ról a 25+ éve senki???
8/10
napraforgó ápr. 02. 09:01:58 8/10
(583/652)
A második évad első része azzal kezdődött, hogy valakik - két ember kihalászta a vízből a szőnyeget. Ezt az a Kelemen nevű rendőr, Gerlóczy spiclije végignézte. Kik halászták ki és mi okból?
Akkor most a rendőrség mégsem tud a szőnyegről? Hová vitték azt? Mi lett vele?
8/10
napraforgó ápr. 02. 04:51:56 8/10
(582/652)
Ennek a Dénesnek nem voltak rokonai? Azt tudjuk, hogy nőtlen volt, gyereke sem volt, de szülei, testvérei is lehettek.
8/10
napraforgó ápr. 02. 04:48:55 8/10
(581/652)
Edit gyerekének eltűnése nagyon rejtélyes. Azt ugye tudjuk, hogy otthon szült egy orvos és egy bába - Vera -társaságában. És Vera egy babával távozott, tűnt el. Habár az az üvegtündérke, amit a gyerek a kezében szorongatott meglehetősen fura, mert egy cirka 3 kg-os újszülött tuti nem szorongat a kezében egy üvegszobrot. (Ugyan hogy is jutna hozzá?)
Egyáltalán mikor történt mindez? Edit házassága előtt?
És ki akarta eltüntetni a gyerekét? És pláne miért?
9/10
janderka ápr. 01. 22:35:04 9/10
(580/652)
Tamásnak láthatóan semmi komolyabb baja nem történt a tűzben, a drámaiság érdekében(?) végül mégis betegágyba dugták. Deutsch Anita főorvosnéni azonban azúttal kimenőt kapott hospitalcsapattól.
Viszont a sztori kezd számomra eldurvuln, még ha tulajdonképpen visszatért is a kezdedetkhez - jelesül Tamáska száműzetéséhez.
És bár ebben a részben most épp nem szerepelt - Zsiráfról továbbra sem értem, hogy alpolgármesterként hogyan és miért ő a városka első embere? És hol a fenében van főnőke - a láthatatlan polgármesterasszony? (A végén még kisül nekem, hogy ő Raja igazi anyja...)
7/10
Záporeső9 ápr. 01. 21:53:25 7/10 Előzmény napraforgó
(579/652)
Éppen erre gondoltam én is. Mindenesetre elég izgalmas lett az egész. Nagyon fura, és kegyetlen anya az új rendőrkapitány anyja. Nem véletlenül lett ilyen elvetemült a fia...
ummogo ápr. 01. 08:31:07 Előzmény napraforgó
(578/652)
Az lett volna a reális, de ez egy filmsorozat ahol izgalmak kellenek!
8/10
napraforgó márc. 29. 13:15:37 8/10
(577/652)
Dénes nem másolja ki Madár telefonjából azt a Gerlóczy aktát?
Én azt csináltam volna, aztán a telefont visszavittem volna a bankba, a kulcsot meg visszacsempésztem volna Kata táskájába.
4/10
Mangetsu márc. 29. 09:56:58 4/10
(576/652)
Jó volt, tetszett az első évad. A második évad harmatgyenge.
9/10
janderka márc. 29. 08:05:10 9/10 Előzmény janderka
(575/652)
Ja, majd' elfelejtettem a fiatal Jankát alakító legutóbbi flashback-lányt (Rudolf Szonját), aki Nagy-Kálózy Eszter lánya.
9/10
janderka márc. 29. 07:56:59 9/10 Előzmény matuschkapista
(574/652)
Rokon- és haverfoglalkoztatás.
Cilike a vezető író nagynénje. Ahogy Kata szeretője pedig Mesi életbeli apja, plusz az egyik rendező testvére.
Edit és Ernő az életben is egy pár.
A korábbi évad dokinője meg a producer felesége.
És akkor ez csak az, amiről egy átlagnéző is tudhat. A többi sógor-koma-promóceleb foglalkoztatás már csak ráadás.
matuschkapista márc. 28. 18:06:20
(573/652)
Van a sorozatban egy totál felesleges szál: a vénasszonyok bandája (Esztergályos Cili, Oszwald marika stb) Cilike bántóan ripacs, túljátssza a szerepét. Nem tudom, hogy szociális segély ként foglalkoztatják őket, vagy a nyuggerekkel akarják általuk megkedveltetni a sorozatot? A Rendőrségen belüli bűnözés témája sajnos reális, egészen magas szinteken is. Ez nemzetközi jelenség (lásd Serpico, Vizoviczki ügy stb) Aki naponta érintkezik a bűnnel, előbb utóbb nem áll ellen a kísértésnek és egy fegyveres testület tagjában a kellő agresszivitás is megvan.