Perillustris 2011 máj. 05. - 20:33:58 Előzmény NANU..! NANU..!
(111/211)
"100 ezer FT-ig, nem is szabadna adózni a bér után."

Az mond valamit, hogy közteherviselés? Adózzon mindenki!
10/10
idõjós1010 2011 ápr. 25. - 07:02:54 10/10
(110/211)
http://www.rtlklub.hu/most/20485_hazon_kivul_ilona_sikeres_fiatal_lany_volt_es_maig_tisztazat
Jó látni hogy vannak olyan cigányok is akiknél legalább a porta rendezett, és még a gyerekek is tudnak késsel-villával enni. Bár az alap tapasztalat az hogy ez egyébként a legtöbb esetben nincs így. Nem velük kéne már megint foglalkozni hanem a Magyarral.
---------------
A Fidesz úgy gondolja az emberek lusták, és csak azért nem dolgoznak sokan, mert kényelmesebb így, és mert jód dolog segélybõl élni. Vagyis akkor szerintük biztosan van munkalehetõség bõven, és a 28ezer forintos segélybõl is mindenki kényelmesen meg tud élni. Már csak arra lennék kíváncsi hogy akkor miért is esett valaha szó a munkahelyteremtésrõl a Fidesz háza táján(is), és miért volt ez kampányszövege Orbánnak is ha nincs is ezen a téren mit megoldani, hisz dúskálunk a munkalehetõségekben. Viszont a legnagyobb baj az, hogyha nem csak 3 hónapig járna a segély már lassan valóban jobban megérné azért sorba állni, mint dolgozni, amilyen bérek vannak. Bár ez még szerencsére egyenlõre túlzás, de komolyan úgy gondolom hogy e felé haladunk.
csengõ_zoli 2011 márc. 04. - 00:19:00
(109/211)
A cigányság egyik legnagyobb problémája,hogy ilyenek a vezetõik...
10/10
NANU..! NANU..! 2011 febr. 25. - 01:27:53 10/10
(108/211)
Hát, meg kell hagyni, jól ki van találva a MEDIA törvény és a parlamentbõl kizárt média jogszabály, hogy védjék önmagukat a külvilágtól és ez még csak a kezdet... ;)))
10/10
offtopic
NANU..! NANU..! 2011 febr. 04. - 00:49:37 10/10
(107/211)
Jav... :)
A parkolás díjat, Én valahogy így tartanám ferrnek… :(
1/2h 100- Huf
1h 200- Huf
2h 500- Huf
2h fölött 1000-Huf mind.
10/10
NANU..! NANU..! 2011 febr. 04. - 00:47:44 10/10
(106/211)
A parkolás díjat, Én valahogy így tartanám ferrnek… L
½ h 100- Huf
1h 200- Huf
2h 500- Huf
2h fölött 1000-Huf mind.
10/10
NANU..! NANU..! 2011 febr. 04. - 00:37:16 10/10
(105/211)
A tér figyelõ kamerákról csak annyit, hogy már annyi van belõle, hogy még a farkamat sem vakarhatom meg, hogy ne lássák és röhögjenek az emberen pár százan... :(
csengõ_zoli 2011 febr. 04. - 00:08:18
(104/211)
A parkolós téma szerintem totálisan lényegtelen volt.
Persze lehet ezen puffogni,de õszintén...Kit érdekel az a +40ft ilyen esetekben?
Arról nem is beszélve,hogy igazából még csak nem jogos az egész,hisz ha pontosan annyi van nálunk,amennyi aznapra kell,akkor nem kell plusz pénzt fizetnünk.
Ahogy nem foglalkoznak azzal sem,ha a 100ft-os érménket visszadobja az automata,úgy azzal sem fognak,hogy nincs nálunk a pontos összeg!
Szerintem ez nagyon a hajánál elõrángatott téma volt.
Sok,ezerszer fontosabb gond van a parkolással.
Pl a P+R-ek 500%-os kihasználtsága, a térfigyelõ kamerákkal készített képek aljassága stb.!
Sõt,akár abba is bele lehetne menni,hogy miért nem lehet visszakapni a pénzünket,ha elõbb végzünk.
Így ma mindenki túlfizet,én a fodrászomnál pl. mindig 1 órát dobok be,mert vizes hajjal nem tudok kijönni,ha lejár a parkolásom,ugyanakkor elõfordul,hogy rögtön sorrakerülök és 15p múlva már ott sem vagyok.
Egyébként szerintem a legjobb téma a térfigyelõk által készített képekkel való büntetés lenne!
Ez akkora szmétség! Big Brother effektus!
Tudnék mutatni pár igen érdekes képet az illetékeseknek!
offtopic
aggodalmas 2011 jan. 06. - 19:40:20 Előzmény NANU..! NANU..!
(103/211)
Részint egyet tudok érteni, hiszen a gengszterváltás óta mást sem hallunk, mint mindegy mi leszel, csak legyen diplomád...

Ennek eredményeképpen az egyetemeken (vö. diplomagyárak / ic-oktatók;-) tömegével fordulnak elõ olyanok, akik igen tehetséges szakemberként inkább megállnák a helyüket bizonyos gyakorlati tevékenységet igénylõ szakmákban - ehelyett olyan emberekrõl és eseményekrõl hallanak, amik egyrészt vagy nem érdeklik õket, vagy másrészt, ha netán érdekelnék is, nincs elég rálátásuk azok jelentõségére... (vö. nyelvtudás / szövegértés)

De legalább az oktatással/képzéssel foglakozó elméleti szakemberek és/vagy kutatók tovább mantrázhatnak a szakképzési rendszer megreformálásának igényérõl...
10/10
offtopic
NANU..! NANU..! 2010 nov. 19. - 00:42:10 10/10 Előzmény csengõ_zoli
(102/211)
Az a lényeg, hogy túlképzett legyen és tudjon dicsekedni vele és ezáltal vívja ki az elismerést és a vezetõi pozíciót... :(
Minél több papír diploma, annál kevesebb munka, így csak egy céget kell nyitnia, mert ma már a takarítást sem lehet elvégezni papír felmutatása nélkül, de legalább lesz ki dolgozik helyette is, aki nélkül nem lenne pénze sem... :(
Errõl szól itt ma az élet, no meg a sok tanárról, hogy nekik biztosítva legyen a jövõjük... :(
Míg van kit tanítani lehet, addig van munkájuk nekik is. :(
Ezt a sok fölös iskolát és a sok fölös okítást mind beszüntetném, mivel ennek nincs ma már értelme.
Minden otthonban alap legyen a gyors elérhetõ Net. és a Post Box.
Onnantól otthonról lehetne tanulni, így mindenki jól járna. :(
1. Állam bácsi is...
2. A Tanár is jól jár...
3. A Tanuló is...
4. Nem kellene az iskolákat fenntartani...
5. Így nincs Iskolai költségvetési tartozás (fûtés, világítás és még sorolhatnánk...)
6. Kevesebb iskolai balesetek és erõszakos cselekmények...
7. Kevesebb fertõzéses betegség és még a beteg ágyból is tanulhat a tanuló lábadozási idõ alatt (kevesebb óráról való hiányzás...)
8. A tanárnak is kényelmesebb az otthonából tanítania vagy egy kisebb helyiségbõl...
9. Az élelmezési gondok is megoldódnának, mert otthon bármikor bekaphat egy szendvicset a tanuló is és a tanár is...
10. Utazási kényelmetlenségek + az Útiköltségek lecsökkennének, ill. meg is szûnhetnének a 90%-ban...
11. Pihenés szempontból sem lenne rossz és a napi rend beosztás is könnyen beosztható, és variálható lenne...

Végeredmény egy költség hatékony és biztonságos közvetett tanulási hálózati rendszer.
Így a sportra is több idõ jutna a gyerekeknek, tanulóknak, ami nagy részében otthon is elvégezhetõ lenne, vagy egy edzõterembe, amiért nem kell 30- vagy akár 1h is utazni, csak azért be a városba a sulikba, hogy heti 4h tesizzen...
A focit otthon is el lehet végezni a lakhelyen levõ sportpályán vagy teremben... :)

Szóval, max. a PC-re monitorra és a Netre lenne kiadása a családnak és a tanároknak fõként...
Papír felhasználás szempontjából is jobb lenne, nem beszélve a nehéz iskolatáskák cipelésérõl, ami a sok gerinc bántalmakat is okozza... :(

Nem beszélve arról, hogy a Visuális tanulás, mindig hatékonyabb. :)
10/10
NANU..! NANU..! 2010 nov. 18. - 23:40:01 10/10
(101/211)
2 milliós hobby sebesség mérésre van pénze a polgármesternek is a fõ motiváció, nem is a sebesség határ betarttatása, hanem a pénz bevétel. :(
10/10
NANU..! NANU..! 2010 nov. 18. - 23:33:32 10/10
(100/211)
Nem akarom védeni a disznókat, de a Kresz szerint a Lakotterületett jelzõ táblától él az 50Km/h. :(
csengõ_zoli 2010 nov. 05. - 11:50:50
(98/211)
Az egy dolog,hogy részben egyetértek,de ilyen diszkrét zsidózást is rég láttam... :P
csengõ_zoli 2010 nov. 05. - 11:44:02
(97/211)
Egyrészt az eszperantós nyelvvizsga is gond, az angol már tényleg mindenhol alap,de nem is ezt tartom a legfõbb problémának,mert azért sok olyan állás is van,ahová nem kell idegen nyelv.
Szerintem a legfõbb baj,hogy elindult ez az eszeveszett diploma vadászat!
Én magam is csak azért íratkoztam be egy suliba,mert mamár a diploma is alap és muszáj volt elvégeznem egy fõiskolát,hogy elmondhassam egy munkahelyért folytatott versenyben,hogy nekem is van.
De kérdem én mit érnek ezek a diplomák?
A filmben szereplõ munkananélküli központban ülõ srác is mondja,hogy közgazdász és rengeteg olyan diploma van amivel semmit nem lehet kezdeni.
Kommunikáció? Mûvelõdésszervezõ? Vendéglátóipari? Sorolhatnám a rengeteg bölcsész diplomát...
Ezekkel milyen állást lehet találni?
Arról nem is beszélve,hogy a sok diplomás még egy jó helyen is maximum 200 körül keres, az ált. iskolai Árpi haverom,-aki az egyik legbutább volt- most a saját családi házában autókat szerel, Merci terepjáróval jár és ha úgytartja kedve két diplomásokat ugráltat alkatrészbeszerzõként :)
Nincs szakképzés, nem tudsz egy normális vízszerelõt, festõt stb. találni,mert alkoholista semmirekellõk jönnek.
A sok okosTóbiás újjongva örült,hogy felvették nagynehezen valamely egyetemre és õ lesz a 44 milliomodik ügyvéd,ahelyett,hogy két év alatt elvégezne egy szakmunkásképzõt és szarrá keresné magát,mire a haverjai X év kõkemény tanulás és X év ügyvédtanonckodás után végre egyáltalán elkezdhetnek dolgozni...
lakyl 2010 okt. 29. - 11:52:34
(96/211)
Csak azt felejti el mindenki, hogy a biztosítók által kezelt magánnyugdíjpénztárakba is államilag voltunk kikényszerítve az az kötelezõ volt.
Még jó, hogy senki sem tudja mit akar.
A biztosítóknál kezelt pénzemet legalább örökölheti a gyerekem, mert nyugdíjas kis eséllyel leszek.
offtopic
baribarany 2010 okt. 14. - 13:23:00
(95/211)
Teljesen nyilvánvaló, hogy elõször is teljes vagyonelkobzást. a cég két vezetõjének összvagyona 40 milliárd forint. Az épp elég mindenféle kárpótlásra és helyreállításra.
Alfonz1 2010 okt. 14. - 11:16:19
(94/211)
-Két felelõs van: Az állam (mint ellenörzõ szerv), és maga a cég és vezetése. Kíváncsi leszek menyiben térítik meg a kárt amit okoztak az embereknek.
-Én a "menetzsdmentet" gondatlanságból elkövetett emberölés miatt életfogytott adnék kíváncsi leszek Orbán kormány alatt mit fognak kapni.
10/10
NANU..! NANU..! 2010 okt. 08. - 01:11:51 10/10
(93/211)
Nem semmi, mindenük oda van szerencsétlen embereknek... :(

Ami és amit eddig elértek, az hétfõtõl már a múlté és onnantól kezdõdik a múltjuk is, mert minden olyan személyes tárgyaik és családi képeik értékeik és emlékeiket, semennyi pénzzel nem fogják tudni pótolni és visszaadni... :(
A csávókám jól beszélt, Én biztos hogy ott kettétörtem volna pár ember hátán pár gerenda fát az 100%. {:(}
Én csodálom, hogy ilyen nyugodt volt, és még ki is röhögték az orruk alatt, hát ott vertem volna ki a fogait... ! :(
Ez a csávó volt csak a tragédiában, hogy csak egyedül mert oda menni, hát a többiek, meg várják a nagy csodát vagy a sült galambot, mert ha nem verik ki a balhét hamarosan, akkor úgy járnak, mint amit, nap mint nap hallani a KOSSUTH Rádióban is, az elkeseredett és szomorúbbnál szomorúbb emberekkel készített riportokban is… :(
A kártérítést még annak sem hajlandó fizetni a BIZTOSITÓ, akinek volt biztosítása, annak 24 milla helyett, ki akarják szúrni a szemüket 9 milla Huf-al és ez csak egy a sok száz ember közûl. :(
Azt a picsát meg úgy szájon vágtam volna, aki ki akarta küldeni Õket, meg a Médiát, hogy utána már csak különszarta volna a levest a krumplitól... :(
Komunista Q-ja, hogy védelmébe vette a zsíros nyakú fehér gallérosokat, mint mikor a tejesz elnökgyûlésen a tejjesz elnökségen annó... :(
Nem is az emberek dolgaival és gondjaikkal foglalkoznak, hanem a saját védelmükre kirendelték az új jobbik gárda sendöröket, már ahogy az öltözéküket elnézem, csak a HOROGKERESZT hiányzik róluk. :(
És még ezeket nevezi ki a patkány fõvezér hõsöknek… ?:(
Jól mondta a csávó, az a két srác a HÕS, aki bement a családjáért az életük és egészségük kockáztatása ellenére is a házba, hogy kimentsék az anyát és a gyerekét, valamint, mint a riportban is elhangzott, hogy utána még jó pár embereket kimentettek és a segítségükre siettek a srácok. ! :(
SRÁCOK ! TIK vagytok a HÕSÖK, és kitüntetést érdemelnétek, érdemelnének. :(
Ja, igaz is, ti csak egyszerû munkások vagytok egy távoli faluból, így a jelenlegi köztársasági új elnökünktõl, ezt Ti nem fogjátok megkapni, csak abban az esetben tudná ezt megtenni, ha olimpián is részt vesztek vagy vettetek volna, mert még nevetségessé válna és folt esne a fehér zokniján, na volt eddig egy sunyi és beszarri köz. elnök, most meg lett egy sportemberek és orvosok tisztára nyalására kirendelt új fehér galléros vén ttyúkok és nõk bálvány Istene… :(
Eddig a Gönc Árpbáttyó volt a leg értelmesebb és normálisabb Köztársasági elnökünk. Ezek meg úgy táncolnak/tak megalkudva, mint ahogy a hatalmon levõk fütyülnek. :(
Milyen gerinctelen mocsokkal van tele még ez az Ország… ?:(
Sziluett2 2010 máj. 27. - 23:04:58
(92/211)
Nem hiszem el. Most készülök vizsgára és pont ma tanultam a lakott területen átvezetõ kihasználatlan fõutat, mint externália. Anno a szakdolgozatomhoz kapcsolódóan is volt egy jó kis riport. Szuper ez a mûsor.