ReDa 2010 febr. 18. - 22:25:04
(71/211)
Az egyetlen jó mûsor az Rtl-en!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
total2007 2010 jan. 28. - 17:24:55 Előzmény Alfonz1
(70/211)
Én a Mai adáshoz adnék egy kis tájékoztást, az eredetiség vizsgálattal kapcsolatban.
"A kifogásolt kormányrendelet 2009. december 22-én született, míg a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala (KEKKH) egy nappal késõbb már ki is írta az új technológiáról szóló pályázatot, amit az ünnepek alatt elbíráltak, majd az Eclipse Informatikai Rendszerház Zrt. az év elsõ napján 4,950 milliárd forintért le is szállította az új támogató központi informatikai rendszert." Biztos volt nekik raktáron véletlenül egy darab!

Még egy kis adalék:
Megint sikerült, ország-világ elött lejáratni egy szakmát, gratulálunk NKH, KEKKH, MSZP, Eclipse Informatikai Rendszerház Zrt.!!

A 2009. szeptember 25. napján zárult 2. Nemzetközi Gépjármû Nyilvántartási és Eredetiségvizsgálati Konferencián (http://www.veroex.iris.sk) elhangzottak alapján Romániában a használt import jármûvek eredetiségvizsgálatakor felderített lopott jármûvek 9%-a Magyarországról származik. Szlovákiában az eredetiségvizsgálatot felügyelõ IRIS cég képviselõi elmondták, hogy a 2009. július 1. napja óta a bûnözõk Magyarországot deponáló országként használják, mely értelmében egy EU tagállamban lopott jármû pár napra Magyarországon forgalomba kerül, majd magyar okmányokkal kerül tovább, jellemzõen EU-n kívüli országba.
Tehetik ezt azért, mert az idén áprilisban és júliusban hatályba lépett 35/2000. (XI. 30.) BM rendelet-módosításai a használt jármû importja és exportja esetén már nem teszik kötelezõvé az eredetiség vizsgálatot.
Ezek után elkezdik vizsgálni ( az NKH-nál, bocs. a tulzásért vizsgálni=matatni) az idõszakos mûszaki vizsgánál azoknak az autóit akik 2006. január 1-jét megelõzõen, Magyarországon márkakereskedéstõl, újként vásárolták a gépjármûvet, és azóta is õk a jármû tulajdonosai, 17-20-ezer ft-ért.
KB. 350.000 db autóról beszélünk, nem nagy összeg cirka 6,5 milliárd forint amit kivesznek a zsebünkbõl!!( és megkapja az ECLIPSE ZRT)
Ekkora pofátlanságot még a régi rendszerben sem mertek megengedni maguknak az elvtársak, ellentétben a mostani mutánsaikkal!
Mi lenne ha senki nem vizsgáztatná le az autóját, ilyen feltételekkel, bevonnánák 350.000db forgalmi engedélyt?
Akkor ki vásárolná meg, ezt a rendkivül olcsó üzemanyagot?
Mennyi lenne az adó veszteség?
Úraim, erre is kéne gondolni ott fent, a kényelmes karosszékben üldögélve!!!
Alfonz1 2010 jan. 14. - 08:06:16 Előzmény sksporky
(69/211)
Nincs itt semmi gond 20-30 év múlva úgy is õk lesznek többségben.
sksporky 2009 dec. 18. - 11:07:46
(68/211)
Engem rohadtul nem hatott meg ez a cigánymosdatós riport...Jaj szegénykék,adjunk nekik még több segilykét,ígyis már csak a fûtésre elég a minimálbár...Jah hogy az egész falu lopja az áramot...emelkedik az áramszámlám?mily meglepõ....Jah hogy az ingyenélõk nem fizetnek semmiért...Finanszírozzam õket minden téren...Kíváncsi lennék segélyosztáskor mennyire tömött a helyi kocsma...
chosette 2009 dec. 17. - 17:44:42
(67/211)
Ott hibáztam,hogy hozzá mentem két marhához.De ezt te nem értheted,te is férfi vagy.Én kifogtam a szemét embereket.És nem tudom mit nem lehet érteni.Az elsõ férjem elvette az elsõ fiam és a második férjemtõl is született 2 így lett 3.Õk együtt nõttek fel.
jani.ferenc3 2009 dec. 17. - 16:34:25 Előzmény chosette
(66/211)
"Elsõ férjem elhagyott, elvette a fiam- szerettem volna a fiamnak kistestvért" - hogy is van ez? Minek kistestvér, ha nem együtt neveled õket? Mi volt az oka, hogy férjuram neveli a fiúcskát? Minden tiszteletem a Tied, hogy 3 gyerkõcöt egyedûl felneveltél, de ... és itt jöhetne egy csomó kérdés, csak 1-et: Te hol hibáztál?
chosette 2009 dec. 05. - 16:57:59
(65/211)
Nem sértettél meg,csak az én volt 2 férjem nem így gondolkodik.Védekezzen a nõ.Õk nem akartak gumit használni.Amúgy nem bántam meg,még akkor sem,hogy ha egész életemben csak küszködtem a felnevelésükbe. Szeretem õket.Ha újból elkezdhetném,nem is biztos,hogy tudnám vállalni úgy a gyerekeket,hogy nem én egyedül nevelem õket,mert ezen lenne a vita,nem engedném a férjemnek,hogy õ neveljen.De ez lehet, csak azért van bennem,mert mindent egyedül kellet csinálnom és így csak egy fajta nevelést kaptak.
Bigpapa 2009 dec. 05. - 15:12:20 Előzmény mrteddy
(64/211)
Az a baj, hogy ez nem egy adott kormány hibája,Pl. most a szociké,hanem ez a rendszerváltás óta minden kormányé.OV idején kapták a cigók a legtöbb törvényi védelmet, és azóta jogosultak a legtöbb segélyre.
Én régóta hangoztatom, hogy elsõsorban a rendõrséget kell qrva mód megerõsíteni, a törvényeket drákói módon megszigorítani, hogy ha kimegy a rendõr egy buckalakó csetepatéba, akkor ott kuss legyen és ne az, hogy még a rendõrt is megverik. Régen egy csendõr elég volt egy roma lagzi utáni bunyó lezárására.Tudták, hogy hatalma van, a másik pedig, hogy 185cm alatt nem volt csendõr!A puskatussal úgy bacott fejbe bárkit, hogy azt is megbánta az illetõ, hogy nem madárnak született.Ma ezek a 160cm-es mini zsaruk viccesek nagyon.Meg a nagy seggû rendõrcsajok.
Ha ez nem így lenne, akkor meg lehetne azt tenni, hogy megy az úton a buckalakó a Mercivel,leállítja a rendõr és azt mondja: drága uram! Az autóját lefoglaljuk, holnap reggel 8 órára szeretettel várjuk az Apeh épületében a teljes 5 év könyvelésével,adóbevallásával,hogy bizonyítsa, honnan van ez az autó. Aztán kimenni hozzá és ugyan ezt eljátszani a 2 szintes palotájában. Ha nem tudja bizonyítani,az államé a cucc,amit 2 nap múlva árverezhetnek. A pénz az államé,amit visszaforgat a közigazgatásba és a betegellátásba.Nem lenne itt gond! Körbenézek Kispesten,csak a környéken tudnék 50 ilyen házat és vagy 100 autót!Ez alap hangon lenne 500-600 millió Ft.:))))))))
Bigpapa 2009 dec. 05. - 15:01:30 Előzmény chosette
(63/211)
Nem akarlak megsérteni,de a gyógyszereken kívül van a gumi is.Ráadásul intelligencia kérdése a partneredtõl, hogy vigyáz e? Jó 20 éve mûvelem ezt a sportot,de még senkit sem ejtettem teherbe.Majd most,amikor tényleg gyereket szeretnék megteszem.
mrteddy 2009 dec. 03. - 23:45:42
(62/211)
bizonyos jogi értelemben már mi vagyunk kisebbségben...
chosette 2009 dec. 03. - 23:34:43
(61/211)
Én fehér ember vagyok.szociális segélybõl élek és 3 gyereket neveltem egyedül fel.2 férjem volt,és mind a ketten elhagytak. A férjeim egyik sem fizetett gyerektartást.

Szóval azt akartam mondani nekem is sok gyerekem van,de az úgy jött össze,hogy mikor az elsõ férjem elhagyott és elvette a fiam akkor szerettem volna egy kis testvért a fiamnak.Meg is jött.Aztán védekezni nem tudtam,mert nem volt jó egyetlen gyógyszer sem.Így megérkezett a 4. gyermek is.Eszembe sem jutott volna,hogy elvetessem.

Persze tudom,hogy náluk más a helyzet.Õk még munkát is kapnak.Lassan mi leszünk kisebbségben.És azt hiszem ezt is akarják.Szerintem nekik sokkal több pénzük van csak szeretik sajnáltatni magukat,hogy még több legyen és a kormány segítse õket.Persze lehet,hogy nem így van csak én látom így.És ezt inkább csak suttogva mondtam el.
mrteddy 2009 dec. 03. - 23:14:16 Előzmény Bigpapa
(60/211)
nem nem gondolkodnak! nagyon is gondolkodnak, csak nekik más az értékrendjük és ezért megéri nekik 1000 gyereket csinálni
ugye 100-ból 95 nem dolgozik (tisztelet a kivételnek!) és több száz ezer forintnyi segélyt kapnak a kölkeik után, aminek a 95%-át nem rájuk költik, alkohol, cigi, játékgép, drog, uzsora, plazmatévé... a gyerek meg úgysem hal éhen mert megeszi a pockot vagy elmegy lopni amúgy is leszarják náluk így megy.
azon el lehet gondolkozni, hogy átlagban ugye 6-8 (17) gyerek van egy családban és nem véletlen az sem hogy az olaszliszkai nõ akit elítéltek is már 38 évesen többszörös nagymama :P de átlagban is van vagy 40-60 unoka...
na már most már most is qrva sokba kerülnek pedig még "csak" 200k-1M vannak de ha ez a mostani generáció felnõ és továbbra is ilyen ütemben szaporodnak 2-3 generáció múlva, ami náluk 30-45 év 5 millióan lesznek! és ez fõleg a mindenkori kormány hibája mert ameddig jól tartják õket a szavazatokért és, meg hogy az eu seggét nyaljuk (mert ha nem akkor qrvára kollektív bûnös fasiszták vagyunk) õk meg nem hülyék hogy ennyi ajándék, ingyen pénzt visszautasítsanak, ez a folyamat tovább fog erõsödni.
kár hogy nem lehet faji alapon statisztikát vezetni, kíváncsi lennék pontosan hány csrillió forintba van ez az országnak minden percben, egybõl nem lenne olyan nagy válság az biztos!
de amíg az aktuális politikai hatalmak csak a mának élnek és csak a saját zsebükkel vannak elfoglalva, az országot, nemzetet meg leszarják így is marad, és rossz vége is lesz, mint ahogy eddig mindig a történelemben.
muter45 2009 nov. 28. - 12:06:36
(59/211)
Teljesen egyetértek!!Ezek az emberek nem gondolkodnak.
Bigpapa 2009 nov. 28. - 11:57:44
(58/211)
Komolyan nem értem az embereket. Bér-nyomor- lakásban él, de 7 gyereket csinál!!! Mutatják a másik családot is, erre ott 3 kisgyerek a nyomorban, és a nõ megint terhes. Felelõtlenek ezek az emberek.Kibasznak a gyerekekkel,mert ezeknek esélyük sincs, hogy minõségibb,élhetõbb életük legyen.
Komolyan,ezeknél szabályozni kéne, hogy mennyit szülhet.Ahogy elkötik a BB Évit is.
coeur 2009 nov. 26. - 18:31:48
(57/211)
bocs, véletlen volt
coeur 2009 nov. 26. - 18:30:47
(56/211)
aaaaaaaaaaaaaaa
Netfigyelõ 2009 nov. 14. - 12:24:29
(55/211)
Ja,és hiába Olaszliszkán akár maga a Szûz Mária is jelenhetne akkor is,a lincselõ romákról lesz híres.
Sajnos ezzel a falut örökre megbélyegezték.
Azt kívánom,hogy szegény Szögi Lajos gyilkosai a pokolban égjenek el !
Netfigyelõ 2009 nov. 14. - 12:10:58
(54/211)
A segélyt és a szociális lakásokat kellene elvenni a csokiktól,akkor talán kétszer is meggondolnák bevállalnák-e azt sok ingyenélõ porontyot.
zgabor121 2009 nov. 05. - 15:31:20 Előzmény slate777
(53/211)
Jó kérdés: sajnálni vagy nem sajnálni?
Én amondó vagyok egy kicsit sajnálni, de tényleg minek sok gyerek, ha még saját magukat sem tudják eltartani?
Ha jól tudom három gyerek után jár vmi kedvezmény, ami ezzel semmi gond, de szülõk ne csak ebbõl tartsák el a családot.
Olykor azt kérdezem magamtól, hogy tudnak cigizni sört inni, ha nem is dolgoznak.
Nem is csodálkozom, ha sgély egy részét szoc.kártyára teszik rá és csak bizonyos dolgokat lehet csak megvenni.
Ezzel viszont olyanokat is sújtanak akik tisztességesen bánnak a pénzzel és õket is korlátozzák.
slate777 2009 okt. 22. - 23:41:26
(52/211)
Lehet, hogy az egyik legszínvonalasabb mûsor és ezt nem is vitatom. Én csak azt nem értem, hogy miért kell állandóan nincstelen roma családokat mutogatni?! Ki mondta nekik, hogy vállaljanak 5-6 gyereket? Mégis ki? Minek ennyi? Mert jön utánuk a segély? Nem kell ennyi gyerek, nem kell tönkretenni az életüket, vállaljanak annyi gyereket amennyit el tudnak tartani. Dolgozni nem akar, segély az kéne....A mi környékünkön miért van mindenkinek annyi gyereke amennyit el tud tartani? Én most is azt vallom, hogy mindenki tehet azért, hogy jobban éljen....hogy dolgozzon, hogy tanuljon.....és akkor most sajnáljam õket?