10/10
MovieRater 2020 jún. 10. - 20:35:58 10/10
(103/103)
Zseniális film. Nemcsak a témában kedvenc filmem, de összességében is. Hihetetlenül humoros, de közben végig érezteti a táborlakók rettegését és reménytelen helyzetét, aminek minden nap ki voltak téve. Az ábrázolásmód egyszerű, de ütős, ami lelkileg nem roppant össze, de segít átérezni azt a szörnyűséget, amit ezeknek az embereknek kellett átélniük. Én egyszerre szakadtam a nevetéstől és hatódtam meg, miközbe néztem. Fantasztikus, érzelmekben rendkívül gazdag filmélményt nyújtott és örülök, hogy átélhettem. Robin Williams pedig zseniális, ezt azért még hozzátenném. :D
6/10
fourdogs 2015 nov. 26. - 22:55:07 6/10 Előzmény drProktor
(102/103)
Milyen fura, hogy úgy kritizálod OM-t, hogy megerõsíted állításában. Ugyanis õ sem mondott mást, mint hogy az eredeti Jakob-ot "magyarították" Jakabra - számomra is teljesen feleslegesen. A könyv eredeti címét - ha az egy szigorúan vett adaptáció - meg szokták tartani a film esetében is.
A többivel - sajnos - egyet kell értenem.
A wiki szerint ez egy háborús fekete komédia. Nos a könyv nem az, és - gyanítom - az eredeti, '75-ös német-cseh feldolgozás sem. Mindenesetre az díjat kapott Berlinben, és szívesen megnézném, már csak Garas miatt is, aki Frankfurtert alakította.
Szomorú, hogy a drámai mûfajú könyvbõl Kassovitz egy kalandfilmet kreált, és hiába sok magyar színész, az emlékezetünkben leginkább R. W. szerencsétlenkedése (nem esetlensége!) marad meg.
Méltó holokausztos filémért nem érdemes Amerikába "mennünk" (a Schindler listája - kapjon bár 7 szobrot - nem tartom kiemelkedõnek ebben a témában), itt van nekünk a jó magyar Elysium. Sajnos, ezt sem játszák.
10/10
krisztamozi 2014 dec. 18. - 11:00:45 10/10
(101/103)
Nálam felkerült egy lapra a Schindler listája és az Élet szép közé.
drProktor 2014 nov. 15. - 23:56:45
(100/103)
Két szempontból kell jelezni, hogy mi a helyzet.
Egy felõl bármilyen sajnálatos, de napjainkban az undorító fasiszta beszéd és gondolkodás árad,
miként a gazság, fõleg internetes fórumokon, természetesen itt is.
Magam már ritkábban tévedek erre, de még jól emlékszem frekventáltabb idõkre,
amikor volt alkalmam kiismerni kevéssé tisztelt fasiszta fórumtársaimat.
Csak belepislantottam az eddigiekbe, hát mondhatom, undorító a javából.
Inkább nem részletezem, nem érdemes.
Azért megemlítem régi kedves vitapartnerünket, OlahMikit, aki nem cáfol rá emlékeimre(89.hsz.) fontoskodik és meglehetõsen hebrencs módon:
„A film jó, de aki a címet adta neki, az elég nagyot hibázott.
Ugyanis a történet eredeti címe nem Jakab, - magyarosan, - hanem Jakob”.
Ha nem emlékeznék régebbi megnyilvánulásaira, meglepõdnék,
hogy magától nem veszi észre, hogy a Jakab és Jakob(sõt: Jákob, ill. Jákób)
ugyanannak a zsidó (ótestamentumi) névnek a változatai.

Más felõl a fórumon tapasztalt fogadtatáson kívül tán fontosabb is szót ejteni a filmrõl.
Szerintem összességében borzalmas.
Ez azért sajnálatos, mert bizonyos szempontból szinte természetes,
hogy az imént említett mocskolódást primitív lelkekbõl kiváltja
Az elején egy nagyon ócska gyerekfilmre hajaz(a HarryPotter filmek bizonnyal sokkal épületesebbek),
már-már a blaszfémia határát súrolja a sok idétlenkedés.
A giccses kislány rémes szinkronhangjával s a(szerintem okkal) beskatulyázott RobinWilliams
skatulyája(afféle amcsi „góbé”!), amihez már csak egy kutyus hiányozna a szupergiccshez
(jut eszembe: cica van!).
Aztán, el kell ismerni, a történet bekeményedik és feszesebb,
hitelesebb lesz(mit tesz isten, persze nagyjából DarvasIván megjelenésével egy idõben.
Hogy is mondjam: még Robin Williams is magára talál a végére.
A befejezést azonban nem tudom hova tenni, most happy end vagy sem:
Fölszabadítják õket az oroszok, vagy elpusztulnak?
Mégiscsak óvodás gyerekek a célközönség?
Még hozzá abból a társadalmi osztályból amely szerint a gyerek nem tudhat a halálról?
„Nicht vor dem Kind!”
Szánalmas!
SpencerBarnes 2014 aug. 23. - 21:50:30
(99/103)
Jaaa, a dicsõséges Orosz Hadsereg a végén kész röhej.Ha megnézed a Vörös Horda címû alkotást, akkor
sejted mire célzok.Kb. arra amit már többen felvetettek, hogy Sztálin több ember haláláért felelõs mint Hitler.
Na mind egy.Néha ilyen filmet is nézni kell
SpencerBarnes 2014 aug. 23. - 21:44:53
(98/103)
Egyébként egyedül Williams alakítása ami miatt egyáltalán végig néztem
SpencerBarnes 2014 aug. 23. - 21:36:55
(97/103)
Lehet, sõt, nem vagyok benne biztos, hogy 2 óra unalom hegyet végig kell ahhoz nézni,
hogy "leessen" a mondanivaló.Nem azt mondom hogy nem jött át a mondanivaló, hanem azt, hogy ezért
2 órát az életébõl csak az vegyen el, aki nagyon ráér.Ennyi.És még csak nem is "zsidózok"
perry 2014 aug. 23. - 21:28:03
(96/103)
Ez a te képességeiddel is összefügg?
SpencerBarnes 2014 aug. 23. - 21:07:44
(95/103)
70 percet eddig harmadszor indítok el...
gyöngykuckó 2014 aug. 17. - 23:12:35
(94/103)
Ennek a filmnek egy zsidókon túli mondanivalója van, akik itt most belemennek a zsidózás bármilyen formájába, azoktól csak a gyomor fordul kifelé... Micsoda semmiország lettünk.
offtopic
szonya1 2014 aug. 17. - 19:29:30 Előzmény aculeus
(93/103)
Milyen szerencse, hogy vannak, akik hozzád hasonlóan "teljesen nyilvánvalóan" középen állnak.
offtopic
szonya1 2014 aug. 17. - 19:25:11
(92/103)
Ez hülye vicc volt. Megjegyzem, Gabriella sajnos már egyébként sem tudna ezen nevetni. Ha hinnék a túlvilágban, azt mondanám, már régóta újra együtt van a nagypapájával.
offtopic
Jim Hacker 2014 aug. 17. - 14:11:32
(91/103)
Szép kis összefoglaló a filo- és antiszemitizmus dialektikájáról.
aculeus 2014 aug. 17. - 12:59:34
(90/103)
Végigolvastam a hozzászólásokat és elkeseredtem. Ahol csak megjelenik a "zsidó" mint fogalom, ott máris két táborra szakad a közönség: antiszemitákra és filoszemitákra. Akik természetesen nem tudnak meglenni egymás nélkül, mindkettõ a másik létezésével, a másikkal szemben definiálja önmagát.
aculeus 2014 aug. 17. - 11:56:21 Előzmény ritahu
(89/103)
"Ugyanezért a Sorstalanságot sem, pedig a könyv nagyon jó"

Valóban nagyon jó, ha pont egy centi hiányzik az ágy lábából.
olahmiki1959 2013 jan. 14. - 17:33:14
(88/103)
A film jó, de aki a címet adta neki, az elég nagyot hibázott.
Ugyanis a történet eredeti címe nem Jakab, - magyarosan, - hanem Jakob.

"A hazudós Jakob".

Belinkelem ide a könyv borítóját, amibõl ez egyértelmûen kiderül. (Én egyébként olvastam, nagyon jó).
10/10
offtopic
Gabriella54 2012 okt. 11. - 13:27:40 10/10 Előzmény Mollly
(87/103)
Azt írtam, hogy az átlagnál szorgalmasabbak, nem pedig azt, hogy mindenkinél. Egyébként látni kétkezi munkát végzõ zsidót is, csak azt nem olyan sláger nagydobra verni.
Mollly 2012 okt. 10. - 14:25:31 Előzmény Gabriella54
(86/103)
Szorgalmasabb és tehetségesebb - már amelyik. Egy biztos: ha egy zsidó bajban van valahol a világban, az egész nép feláll, hogy védje. Na EZT el lehet tanulni. Ha felvételizel valahová, ahol zsidó a fõnök, és a másik pályázó zsidó, nem feltétlenül tehetségesebb, vagy szorgalmasabb, mint te, õt fogja felvenni a zsidó fõnök.
Ford Mustang 2011 júl. 17. - 10:25:15 Előzmény gabriella_
(85/103)
Nem tudom, de megint késõre rakták...
gabriella_ 2011 febr. 27. - 00:56:38
(84/103)
Miért kell ezt ilyen késõre tenni?! MIÉRT?!