offtopic
ritahu 2010 aug. 21. - 09:52:22
(63/103)
Ha még ma is visszanézel ide...
Ha gondolod, e-mailben jobban tudunk beszélgetni.
szinészbob 2010 aug. 21. - 00:17:26
(62/103)
Blowup igazad van. Jó volt magyar színészeket látniegy nagy filmben . Robin Williams meg hiába egy született hülye (jó értelemben), drámában is jó.
offtopic
ritahu 2010 aug. 20. - 21:27:35
(61/103)
Ha akarsz egy jó filmet nézni (csak 7 perc)

http://film.indavideo.hu/video/f_szalontudo
offtopic
ritahu 2010 aug. 20. - 21:24:19
(60/103)
Szóval azt mondod, hogy a S. listáját azért érdemes megnézni? A Zongoristát most már mindenképpen megnézem, ha te dicséred:))
Hát igen, ez egy nehéz kérdés, hogy miért voltak olyan birkák? A Sorstalanságban (a könyvben) van errõl egy nagyon jó rész. Hogy mindenki megtette azt a kis lépést. Azokat a kis lépéseket. egyiket a másik után. Aminek a vége a gázkamra volt.
De azért azt se feledjük, hogy ez nem egyik napról a másikra történt. Évek hosszú során, módszeresen vették el tõlük a tartásukat, a büszkeségüket, az ember voltukat. Törvényekkel, intézkedésekkel, megfélemlítéssel, pogromokkal. És ugyanígy, a környezetüket is szép lassan, kis lépésekkel, egyik lépés a másik után, szoktatták hozzá, hogy a zsidók nem emberek, vagy ha azok is, csak másodrendûek. Nem volt felfordulás, mûködött az állam, az intézményei. "Normális" világ volt. Csak jöttek az újabb és újabb jogfosztások, rendeletek, amiknek a nagy részét a hivatalnokok hajtották végre. És a zsidók törvénytisztelõ állampolgárok, tehát sorba álltak pofonért (by Karinthy). Az Exodus pedig a Shoa után játszódik. Aki azt túlélték, azért nagyon mások lettek.
offtopic
az utolso szamuráj 2010 aug. 20. - 21:05:50
(59/103)
Jó az,kicsit puderos persze))Dehát,Spielberg rendezte))
Az utolsó 10 percért kár.De nagyon.Mikor a gyürünél kiborul az álomgyári bili.
offtopic
az utolso szamuráj 2010 aug. 20. - 21:04:40
(58/103)
Arra értettem,hogy a könyvben leírt dolog mennyire fura volt.Uris harcosnak nevezte ott õket,holott lehajtott fejjel mentek be a haláltáborokba pár évvel azelõtt.
Nem kell leírni,tudom,miért))Mind lelki,testi okairól lehetne kisértekezést írni.Én a kontrasztra gondoltam.
offtopic
ritahu 2010 aug. 20. - 21:03:17
(57/103)
Ja, a S. listáját se néztem meg, mert gondoltam, hogy olyan jó lehet, mint ez a Hazudós Jakab. Ezt is csak azért néztem meg, mert a tv-ben ment, ilyen kényelmes vagyok.
offtopic
ritahu 2010 aug. 20. - 20:55:22
(56/103)
Ja:))
Szerintem ez egy értelmetlen kérdés, hogy kellett a varsói gettó lázadás vagy sem. Így is úgy is halálra voltak ítélve. Én úgy tudom, hogy a Honi Hadsereg (lengyel felkelõk, tudod Hamu és gyémánt - Wajda) tétlenül nézte, amint a németek lemészárolják a gettóban a zsidókat, (tudom, hogy katonailag nem volt "indokolt", a front még messze volt) majd az oroszok, aki ott voltak a Visztula túl partján, végig nézték, amint a németek a Honi Hadsereget elpusztítják.
Nem tudom, hogy még valahol megnézhetõ a Libanoni Keringõ, de érdemes megnézni.
offtopic
Rahel 2010 aug. 20. - 20:48:14
(55/103)
-Ja-Ja!!:))
offtopic
az utolso szamuráj 2010 aug. 20. - 20:47:20
(54/103)
Félreértetted))
A haláltáborokra értettem.Az exodus azon pillanata a világháború után pár évvel játszódott.
offtopic
ritahu 2010 aug. 20. - 20:44:37
(53/103)
Valamelyik ókori bölcs mondta, hogy ugyanabba a folyóba nem léphetünk. Ma nem a zsidóknak kell félnie és a gyerekeiket féltenie. Ma a cigányok vannak veszélyben. De ez is nagyon off topic.
offtopic
perry 2010 aug. 20. - 20:44:19
(52/103)
Stimt
offtopic
ritahu 2010 aug. 20. - 20:42:42
(51/103)
Persze könnyû volt neki, mert a cári Oroszországban jól ki volt ez már dolgozva, nem kellett újat kitalálnia. Csak a hagyományokat folytatta.
offtopic
ritahu 2010 aug. 20. - 20:41:32
(50/103)
Figyelj, a zsidókat gyilkolták már sokan, sokféle indokkal. De én nem errõl írtam, hanem azokról, akik még ma is úgy gondolják, hogy jól tették, megérdemelték, biztos, hogy nyomós okot szolgáltattak a "zsidók" arra, hogy utálják és gyilkolják õket. De abban igazad van, hogy a szovjet rendszer különösen és a komcsik antiszemiták. Amit Hitler nem tudott elvégezni a Szu-ban, azt megtette Sztálin.
ritahu 2010 aug. 20. - 20:35:42
(49/103)
Melyik táborba masírozott be? Libanonra gondolsz? Akkor pontosítsunk. Nem õk masíroztak be, hanem a keresztény libanoniak (falangisták), akik azt torolták meg a menekült tábor lakóinak legyilkolásával, hogy elõzõleg Bashir Dzsemájelt, a keresztény libanoni elnököt felrobbantották. Az izraeli hadsereg nem avatkozott be, ez volt a bûne. Volt errõl egy nagyon jó izraeli animációs film, Libanoni keringõ
(http://magyar.film.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=28207&catid=2&Itemid=5) egy-két éve, ami egy akkor ott harcoló izraeli katona rémálmaiból és szemszögébõl mutatta be a libanoni háborút. Hát mit mondjak nagyon kemény volt.
Vagy egy másik táborra gondolsz?
ritahu 2010 aug. 20. - 20:24:51
(48/103)
Szerintem hagyd a trollokat. Meggyõzni úgyse tudod õket, csak magadat idegesíted fel. Nem tudod, hogy az egyik toposz antiszemita körökben, hogy a II. vh-t a gazdag zsidók robbantották ki (Hitler is az õ bábjuk volt, mellesleg õ is zsidó), azért, hogy kilobbizzák Izraelt? Õk persze a pénzükkel kiváltották magukat a deportálások alól, és oda dobtak 6 milla szegény zsidót. És ez picit se okoz nekik kognitív disszonanciát. Mert ugye a másik toposz, hogy minden zsidó gazdag és befolyásos. Csak volt 6 milla, aki nem:)) Szóval ne gyõzködd õket, hadd higgyenek valamiben:))
az utolso szamuráj 2010 aug. 20. - 20:24:35
(47/103)
Persze,ez nem is kérdés.
Lop biza!Nomeg remekül visszanyul elfeledett dolgokhoz.
Igaz mondjuk...többek szerint a kreativitás 50 éve halott,és mindenki csak lop.)
az utolso szamuráj 2010 aug. 20. - 20:22:49
(46/103)
Szakított...igen.
Olvastad Uristól az Exodust?Nomost megmondom õszintén,az annyira ööö..."túlzsidós" volt,ha megengedhetõ ez az ostoba szó,hogy még.Volt benne egy rész,amikor táncoltak tábortûz mellett...Uris ilyen kifejezést használ,Izrael harcos népe vagy mi,elnézést ha nem pontos,de a lényeg kivehetõ.
Ok.De pár évvel azelõtt ez a harcos nép bemasírozott egy táborba,ahol...a többi már történelem.
Illetve arról a lázadásról minap olvastam egy érdekes cikket,kellett avagy nem.
10/10
offtopic
Gabriella54 2010 aug. 20. - 20:19:43 10/10 Előzmény estudiantes
(45/103)
Köszönöm.
Legjobb tudomásom szerint senkinek sincs megtiltva, hogy tanuljon, ösztöndíjak is léteznek.
ritahu 2010 aug. 20. - 20:19:38
(44/103)
Hát nem tudom, hogy lop vagy sem, tudom ezt mondják róla. Én elhiszem, mert nyilván nem láttam annyi filmet, hogy eldönthessem. De szerintem amit csinál, az nagyon jó. Valamit nagyon tud. Más filmje is nagyon tetszett.