Vernalys 2009 márc. 15. - 19:59:19
(42/122)
Látszik DiCaprio küzdelme az utóbbi néhány filmjén, hogy elszántan küzd a kisfiús imidzse ellen és jól megy neki. :) Tetszett a színészek játéka, bár a vége számomra nem lett annyira katarktikus a nagy "fordulattól", pedig nagyon azt akarták hogy az üssön... Ettõl függetlenül végigizgulod, egy jól összerakott pörgõs terrorista-muvi. Van benne pár dolog amit nem értek, pl. miért ábrázolták Russellt olyan sokszor a gyerekeivel telefonálás közben? Talán valami "rossz apa" dolgot akartak beépíteni a személyiségébe?
Mind1, a lényeget jól ábrázolta sztem, mi megy ott manapság: árulás, folyamatos veszélyezettség, robbanások és hullák. Nem szívesen dolgoznék ott :)
eike82 2009 márc. 08. - 23:55:14
(41/122)
Nem volt rossz, megszokott terrorista film. A színészek jól szerepeltek. Észrevette valaki, hogy Leo-nak barna szeme volt ebben a filmben? Ugyanis, az eredeti szem színe zöld, ha jól tudom. Annyira megzavart a barna szín, hogy alig bírtam végigolvasni a feliratot. :) Jól állt neki.
selmamf 2009 márc. 03. - 11:31:54
(40/122)
Számomra Leonak ez a 2. filmje, amiben jól szerepel (a Tégla után). Elég jó film, felüdülés volt beülni a moziba és megnézni, mivel már "a csajok háborúja" stílustól, (unalmas tré, ilyet magam is tudnék írni és rendezni) herótom van.
1/10
alver 2009 márc. 02. - 21:17:56 1/10
(39/122)
Egy szót nem értettem a filmbõl...Valaki árulja már el mirõl szólt?
zee944 2009 febr. 24. - 11:43:04 Előzmény lng
(38/122)
Úgy tízet, kábé. Én is azt gondolom, hogy nem tudnád elmondani, illetve ha elmondanád, ez a szám rémisztõen alacsony lenne. Ugyan miben volt olyan jó Crowe? Tud kábé kétféle arckifejezést (az egyik az apatikus, a másik a szenvtelen), és azokat variálja.
9/10
sonnygrey 2009 febr. 22. - 00:35:19 9/10
(37/122)
azt kell mondanom, jó film. igen jó. mark strong tényleg nagyot alakít. jól összerakott néznivaló, a lényegnél nem mond többet. ajánlatos. lekötõs.
9/10
beo71 2009 febr. 19. - 11:52:37 9/10
(36/122)
Tetszett a film,nem mondanám akciófilmnek,nem is tudom behatárolni,talán politikai krimi,talán más.Nem ez a lényeg,hanem az,hogy lekötött,elgondolkodtatott és jó idõtöltésnek bizonyult,ha nem is olyan szinten szórakoztatott,mint egy igazi akciófilm.Felhívnám a figyelmet Mark Strong-ra,akivel csak most ismerkedem,már a Spíler-ben is tetszett,de ebben a filmben a két színésznagyság átlagos teljesítménye mellett Strong a jordán titkosszolgálat fejeként zseniális volt.Minden pillanatban fenyegetõ-zavaró-felkavaró érzésem volt,amikor csak megjelent,õ miatta is 9/10.Jó mozi.
lng 2009 febr. 09. - 10:13:51 Előzmény zee944
(35/122)
"Russel Crowe most sem játszik, egyetlen arckifejezést alkalmaz. DiCapriora meg nem bíztak komoly színészi feladatot. Vicces, de a legerõsebb jelenléte a két jordán leányzónak és a Hászit alakító színésznek van."

Te hány Russel Crowe-os filmet láttál? Nem tudnám elmondani hány különféle karaktert játszott már el hihetetlen módon. Elég csak a Ridley Scott-os filmeket végig nézni. Itt is remekül hozza közönyös szerepet, mert ez a dolga.
tom991 2009 febr. 07. - 03:47:25
(34/122)
kép2
tom991 2009 febr. 07. - 03:46:39
(33/122)
kép1
fiatalember 2009 jan. 20. - 06:50:35 Előzmény wulfgar
(32/122)
Jó kis film, nem is kellett ennél többre számítani, mert akkor túl akció filmes lett volna, jól lett kitalálva és mindvégig izgalmas volt. Jutott idõ arra is, hogy a nézõ egy kicsit elgondolkozhasson rajta és õ maga is megpróbálja kitalálni, hogy mi is a film tulajdonképpeni értelme, sokat fogunk még rajta töprengeni.
wulfgar 2009 jan. 16. - 18:11:21
(31/122)
Már megin' vmi zagyvaság amiben Lejó "keménycsávót" játszhat.. böee..
7/10
Zozeeta 2008 dec. 28. - 19:02:29 7/10
(30/122)
Két várakozásaimat messze alulmúló akciófilm után nem vártam sokat ettõl a filmtõl, és végre pozitívan csalódhattam a moziban. Mivel nem voltak elvárásaim, talán egy kicsit elfogult is lehetek, de nekem tetszett a film. Ugyanakkor kikértem iszlám szakértõ barátom véleményét, és õ rávilágított számos bakira a filmmel kapcsolatban. De kezdjük a jóval. Összefoglalva, a film kellõen látványos és izgalmas, követhetõ a története (ezt az új Bond film után fontos megemlíteni), és ami talán ennél is fontosabb: ez a film végre megpróbálta egy új szemszögbõl megmutatni a már unalmassá koptatott közel keleti problémát. A film igazi erénye szerintem az, hogy végre láthatunk egy olyan amerikai filmet, ami alapvetõen nem arab-ellenes, hanem megpróbálja a két világot a maga szépségeivel és hibáival egymástól függetlenül bemutatni, és számomra nagyon szimpatikus volt, hogy a film rávilágított: ahogyan egy bármelyik másik országból jött embert, épp úgy egy amerikait is magával tud ragadni az arab világ kultúrája. Azonban, hogy írjak kritikát is, és egyben válaszoljak a lentebb felmerült kérdésekre, az nagyon erõs túlzás, hogy egy nyugati világból érkezett ember csak úgy mászkálhat és telefonálhat Bagdadban. Ennyi erõvel egy fénykarddal is mászkálhatott volna, az sem sokkal feltûnõbb. Aztán általános hiba, hogy ahogy régen a komcsik voltak az aktuális idegesítõ, ostoba ellenfelei az ellenállhatatlan és zseniális amerikaiaknak, most az arabok vették át ezt a nem túl hálás szerepet. Mérget vehet rá mindenki, hogy egy terrorista tábor legalább olyan jól (ha nem jobban) van õrizve, mint egy kisebb amerikai támaszpont, és egy lerobbant kocsi meg egy uzi édeskevés a kiépített védelem ellen. Tovább megyek, aki a fõszereplõhöz hasonlóan meg tudja különböztetni az arabokat a beszélt nyelvük tájszólása alapján, annak tanszék járna Kairóban, mert valóságos nyelvész doktornak kell lennie. Ennek ellenére mindenkinek ajánlom a filmet, mert tényleg jó, izgalmas, és 7-nél több pontot érdemelne, de a 8-at már soknak éreztem. Z
7/10
CsengoZoli 2008 dec. 19. - 20:36:42 7/10
(29/122)
Jaj olyan gyerekes,hogy ez olyan gyerekes, ne gyerekeskedj! :)
Elmondtam,hogy bennem felmerült ez a kérdés,ennyi.
Elfogadom aztis,hogy lehet,hogy igazad van!
Lényegtelen,túlbeszéltük :)
nagyza 2008 dec. 19. - 15:56:37 Előzmény CsengoZoli
(28/122)
Ez olyan gyerekes. Csak egy példa: Irakban egy csomó nyugati van, üzletemberek, biztonsági cégek alkamazottai, a nyugati cégek nyugati melósai. Nehogy azt higgyétek, hogy ha arra jár egy nyugati akkor megfodossák a szõke haját. :-D
7/10
CsengoZoli 2008 dec. 14. - 19:46:28 7/10 Előzmény zee944
(27/122)
Bocs,hogy élek,ne haragudj,ne idegesitsd fel magad!
Hát lehet,hogy mindenki tudta,hogy nem helyiek(ez lenne a logikus),de továbbra is fenntartom,hogy akkor a szuperjól szervezett tenorista hálózat ménem szúrta ki rögtön a városban járkáló, a titkos bázis elõtt a piacon flangáló Capribogyót?
Vagy annyi ott az amerikai turista?
zee944 2008 dec. 14. - 14:31:25
(26/122)
Ne viccelj már, nyilvánvalóan mindenki tudta, hogy nem helyi származású. Csak azt nem tudták, hogy titkosügynök, ez volt a lényeg.
7/10
CsengoZoli 2008 dec. 14. - 13:43:37 7/10
(25/122)
Hát te :), az egész film arról szól.hogy õ egy titkosügynök.
Ha azt feltételezzük,hogy nem tud elvegyülni,akkor rögtön tudták volna hol lakik stb.
Feltûnt volna,hogy mit keres a piacon ami a titkos bázissal szemben van stb stb.
Bár tény,hogy mikor a csajjal randizott,akkor mindenki nézte õket...
Najó,nemtudom cél-e,hogy elvegyüljön,de szerintem sok amerikai nem jár arra és nemhiszem,hogy jó olyan ügynökkel dolgozni akit rögtön kiszúr mindenki :P
zee944 2008 dec. 13. - 23:18:12 Előzmény CsengoZoli
(24/122)
Azt én nem gondolom, hogy õ annyira elvegyült volna. Szerinted a film azt állítja, hogy elvegyült? Egy jelenet van, ahol jordánnak adja ki magát, de ott is nagyon gyorsan lefegyverzik.
7/10
CsengoZoli 2008 dec. 12. - 18:41:57 7/10 Előzmény zee944
(23/122)
Abszolute egyetértek,bár picit jobb pontot adtam.
Érdekes kérdés pl (ami mindig felötlik bennem,ha ilyen filmet látok), hogy mennyire hihetõ dolog, hogy egy európai vagy egy amerikai elvegyül az õslakók közt, azzal a trükkel,hogy szakállat növeszt és úgy öltözik mint a helyiek...
Volt szerencsém arab országban járni és sosem éreztem úgy,hogy csak a ruhám különböztetne meg :)
Valószínûleg arab titkosügynökök ugyanígy járnának nálunk :)
Capribogyó egy ázsiai piacon kb. annyira természetes,mint egy perzsa sah a Duna Plazban :P