zee944 2008 dec. 12. - 10:01:51
(22/122)
Egyszer megnézhetõ, de felesleges film. Újabb opusz a közel-keleti témáról, ahol robbantgatások, kínvallatások, egymás megfigyelése, és ide-oda rohangálások játszák a fõszerepet. Értelmes cselekmény csak a film közepén kezd kialakulni (az építész), de ez a szál aztán gyorsan elhal. Ez az egyik a probléma. A másik, ami manapság majdnem az összes filmben probléma, a karakterek kidolgozatlansága. Itt van pl. a fõhõsünk. Az elsõ pillanatban látszik, hogy a értelmes/józan ember alaptípusa. Ennél viszont semmi több, és ez nem izgalmas. Az égvilágon semmi személyeset nem tudunk meg róla, semmit, amitõl ember az ember. Jellemfejlõdés sincs. Még Hászi karaktere a legjobb, de õ csak egy mellékszereplõ. A film vége aztán átcsap értelmetlenségbe, amikor *SPOILER* DiCaprio a 99%-os kínhalált választja azért, hogy megmentse azt a nõt, akivel kb. kétszer találkozott, és még csak soha meg sem csókolt. Agyrém.

Russel Crowe most sem játszik, egyetlen arckifejezést alkalmaz. DiCapriora meg nem bíztak komoly színészi feladatot. Vicces, de a legerõsebb jelenléte a két jordán leányzónak és a Hászit alakító színésznek van.

Nagyra értékelem viszont, hogy ezúttal nem voltak lerepülõ végtagok, sõt, hatásvadász jelenetek sem. Ez azért nem olyan primitív film, mint a Véres gyémánt volt. Már csak egy rendes forgatókönyv kéne.

5/10
csajszi_ 2008 dec. 12. - 01:31:34 Előzmény MAdam
(21/122)
"1. A tökéletesen kiképzett szupertitkos ügynök (L. DiCaprio) éppen arra nincs kiképezve, hogyan álljon ellent a nõi csábításnak, ill. hogy ne tegye kockára életét és a nemzete biztonságát egy 2-hetes kapcsolatnak.
Õ viszont tudatosan felvállalja a kamera elõtti kínhalál kockázatát mindezért, és nem veszi észre, hogy mennyire megvezették. Persze 5 másodpercel a halála elõtt kimentik, mert a fõhõs nem halhat meg.
Ezzõl lesz a film egy kicsit szentimentális és sablonos."

A "szupertitkos" ügynök (aki a film elején leleplezõdik, ezért is vonják ki Irakból és küldik át Jordániába) épp válik, ennélfogva érzelmileg sebezhetõ - ez a vonal a filmben következetesen jelen van. Az arab lány meg is mondja neki, hogy "maga most olyasmire vágyik, amit teljesen más, mint õ... valamire, ami nincs is". És a srác azért vállalná a kínhalált érte, mert egyrészt fontos neki, másrészt meg... hát, nem a lány lenne az elsõ ártatlan ember, aki meghalhat miatta. Szóval bûntudata, az van, és lehet is.


"2. A fõnök (R. Crowe) végig a családját istápolja, miközben "félvállról" lényeges nemzetbiztonsági kérdésekben, emberek életérõl/haláláról dönt és mûveleteket irányít.
Keményen dolgozni igazából egyátalán nem látjuk. Tényleg ennyire lényegtelenek a CIA-nek a kémei és a koordinálás?"

Rosszul látod. Pont fordítva van. Végig keményen dolgozik, és magasról tesz a családjára. És bár gondoskodik róluk, csak kiszalad a száján, hogy "ha hazamegyek, megint vihetem a kölyköket az Oroszlánkirályra. Sose legyenek gyerekei".
És persze nemcsak a családjára, hanem mindenre és mindenkire fütyül a jó modortól a becsületszóig. Csak az eredmények érdeklik. Ettõl tökös és ettõl vitte a fõnökségig.
csajszi_ 2008 dec. 12. - 01:23:26 Előzmény loncsik
(20/122)
Igen, és közben, mivel láttam másodjára is, igyekeztem megtanulni fejbõl az idézetet magyarul:


Gyerekkorodban megtanultad,
és nem felejted el:
az, ki rút tettet követ el,
rút tettel felel.
Hemoglobin 2008 dec. 11. - 18:08:05
(19/122)
Jó a film, nézzétek meg!
DiCaprio, nálam már egy ideje biztosíték egy jó filmhez.
Viszont egy valami nem tetszett, mégpedig az, hogy nem kellett volna szerelmi vonalat vinni a filmbe!!!
Minek??? Tök felesleges!!! Nem ide való dolog!!!
A Jó reggelt Vietnám is egy nagyon jó film lenne, de számomra valamennyire elrontották azt is azzal, hogy belefûztek egy kis szerelmi szálat. De hát...amerikai film.
De egyébként tényleg jó film. Izgalmas, és jók az alakítások.
Zotyipotyi 2008 dec. 11. - 10:54:38
(18/122)
Jó színészi alakítások - az Aviátor óta még Capri bogyót is elviselem:) -, sablonos történet (mintha mostanában futószalagon jönnének ki a hasonló filmek), viszont izgalomban nem volt hiány.
Egynél többször nem érdemes megnézni
8/10
MAdam 2008 dec. 10. - 11:01:12 8/10 Előzmény loncsik
(17/122)
Nekem is tetszett a film, két momentum viszont sokat rontott a produkció értékén, ami miatt nálam csak 7/10:

1. A tökéletesen kiképzett szupertitkos ügynök (L. DiCaprio) éppen arra nincs kiképezve, hogyan álljon ellent a nõi csábításnak, ill. hogy ne tegye kockára életét és a nemzete biztonságát egy 2-hetes kapcsolatnak.
Õ viszont tudatosan felvállalja a kamera elõtti kínhalál kockázatát mindezért, és nem veszi észre, hogy mennyire megvezették. Persze 5 másodpercel a halála elõtt kimentik, mert a fõhõs nem halhat meg.
Ezzõl lesz a film egy kicsit szentimentális és sablonos.

2. A fõnök (R. Crowe) végig a családját istápolja, miközben "félvállról" lényeges nemzetbiztonsági kérdésekben, emberek életérõl/haláláról dönt és mûveleteket irányít.
Keményen dolgozni igazából egyátalán nem látjuk. Tényleg ennyire lényegtelenek a CIA-nek a kémei és a koordinálás?

Ha valaki jó magyarázattal szolál a fentiekre azt megköszönöm.
Egyébként a nagyon jók a színészi alakítások és a két világ közti nézetkülönbségekre is jól rávilágít.
9/10
loncsik 2008 dec. 07. - 20:40:00 9/10
(16/122)
az idézet a lényege a filmnek.(szerintem)
9/10
loncsik 2008 dec. 07. - 20:38:11 9/10
(15/122)
szerintem is nagyon jó a film.érdemes megnézni.
7/10
CsengoZoli 2008 dec. 07. - 20:28:37 7/10
(14/122)
Átlagos,izgalmas akciófilm.
A színészek tökjók,de a történet pl elég sablon.
Régen voltak az Orosz-Amerikai akciófilmek buta dagadt oroszokkal,most meg vannak az arab -Amerikai filmek robbantós arabokkal.
Valaki megfoghatná már a témát más oldalról is..
Uncsi :)
10/10
gviki 2008 dec. 02. - 14:32:39 10/10 Előzmény jikov
(13/122)
Nem értem, hogy tudsz olyan dolgokról véleményt formálni, amit nem láttál és nem tapasztaltál. Szerintem is nagyon jó a film..., bár Leótól eddig szerintem a Tégla volt a legjobb. Nálam legalábbis az a nyerõ. De ez a második :)
somogyisandor 2008 dec. 01. - 12:29:02
(12/122)
Sziasztok.
Ha valaki jó minöségben le tudta tölteni érdekelne.Akkár pénzért is.Még feliratosan is jó, csak legyen minden leforditva.Ne csak öt mondatból egy.Budapesti vagyok.Az emailom somogyi.sandor@freemail.hu Köszönöm elöre is.
csajszi_ 2008 nov. 30. - 02:48:44
(11/122)
Sziasztok!

Ha valaki fel tudná idézni a film elején olvasható versidézet FORDÍTÁSÁT, nagyon hálás lennék érte.
A versidézet a következõ volt:

I and the public know
What all schoolchildren learn,
Those to whom evil is done
Do evil in return.

(W. H. Auden)

Köszönöm elõre is!
10/10
teliszalami983 2008 nov. 29. - 23:53:04 10/10
(10/122)
Most néztem meg a filmet, a Magyar címe nagyon találó lett (kívételesen), elõször is hozzátenném, h nem szeretem a LdC-t, és nem is láttam a filmrõl elõzetesen semmit.
Terroristás-Titkosszolgálatos-CIA..kb ennyit..
2óra teljes kikapcsolódás. A története nagyon jó, az is ahogyan meg van szerkesztve a törénet menete. Nagyon látványos, egy percig sem unalmas..Nem sablonszerû és vannak benne igazán váratlan fordulatok is.
Igazi hálivúdi akciófim, de nem a gagyi fajtájból.
LDC fõszereplõként nagyot alakít benne,a pozítiv amerikai hõs aki tényleg mindent túlél, de közben mégsem Õ irányítja a körülötte zajló eseményeket, hanem, Russel C. is a háttérbõl..
Perzse mint minden filmben itt is megvan a romantikus szál, de a történet annyira ügyesen ki van találva hozzá, le a kalappal az írók elött..
Régen láttam ilyen jó filmet, és nem érzem, h akár a szereplõk, v. bármi más miatt is elfogult lennék
Nálam 10es.
Szeretném ha csak ilyen filmeket csinálnának a jõvõben:)
nézzétek meg...
Cameliana 2008 nov. 29. - 12:40:52 Előzmény jikov
(9/122)
Ne keverjük a szezont a fazonnal. :) Az akciófilm, mint mûfaj tényleg nem illene hozzá, ám sem ez, sem bármelyik másik korábbi filmje nem sorolható az akció kategóriába. Szerintem ez a film is, ahogy a Véres Gyémánt vagy akár a Tégla inkább a dráma mûfajba sorolható. És olyanokban õ nagyon jó.
Olyan kifejezetten akció kategóriának mondható filmekben még sosem játszott, nem állna jól neki, de szerintem ezt õ is érzi.
Tudja, hogy milyen szerepeket kell elvállalni, ezért is nem csalódtam benne még soha..
jikov 2008 nov. 28. - 17:34:07
(8/122)
Hát én látatlanban is azt mondom, Di Capriohoz nem illik ez a szerep, egyáltalán, az akció mûfaj.
De majd látom :) Lehet hogy nincs igazam
Cameliana 2008 nov. 28. - 14:59:01
(7/122)
Még nem láttam, de DiCaprio neve számomra garancia a sikerre!
Suni111 2008 nov. 27. - 07:22:01 Előzmény ozzdomy
(6/122)
Szerintem DiCaprio, nem csak kezd egesz jo szinesz lenni, hanem mar 18 evesen is az volt. Ha esetleg nem lattatok meg a Gilbert Grape-et (What's eating Gilbert Grape) akkor semmikepp se hagyjatok ki! DiCaprio egy 18 eves szellemi fogyatekos sracot alakit, paradesan. Mindent visz. Kotelezo darab! Hihetetlenul nagyszeru film, nagyon jo szineszekkel.
Ezt a legujabb filmjet meg nem lattam. De hamarosan a napokban...
7/10
lazado 2008 nov. 26. - 00:23:19 7/10
(5/122)
hát,ma láttam, nem volt rossz, de hiányérzetem van, hosszú, sok unalmas jelenet van benne, nem pörög eléggé, többet ki lehetett volna sztem hozni ebbõl a témából....
7 esre értékelem...
ozzdomy 2008 okt. 31. - 00:54:18
(4/122)
Hát Dicaprio egyre nagyobb színész lesz az biztos ,én nagyon csipázom a filmjeit az Aviátorban és a Véres Gyémántba is bebizonyította ,hogy TOP10-es színész. Scott-ékról meg nem is kell beszélni, a tesók gyártján a jobbnál jobb filmeket ,bár nálam Tony a favorit ,de ezzel a filmel nagyot dobhat Ridley , hasonlót alkotott most mint a tesó A közellenséggel ami nálam 10/10es
sipka 2008 szept. 20. - 15:22:28
(3/122)
Ridley Scott és Russel Crowe mindig együtt jár.... Bár nem tudom hogy egy tányérból esznek-e, illetve hogy mindig összevesznek-e, de mostanra már ez lesz a 4. közös filmjük.
S ezen szoros barátságon alapuló kapcsolat miatt furcsálom, hogy nem ez a botrányoktól (is) híres "bunyós Rusty" játsza a fõszerepet, hanem Martin Scorsese állandó színésze, a Kate Winsletet ölelgetõ Titanic-os srác (aki mellesleg oda van a környezetért): Leonardo Dicaprio.
(Persze Russel is ott van (szó szerint) a háttérben, de azért nem az õ karakterén lesz a hangsúly..)
A film sztorija a következõ lenne: Roger (Leo) az egyik legjobb ügynök a CIA-nál, és ezért mindig õt küldik, ha be kell épülni valahová. Ed (Rus) is CIA-s, de õ távolról irányitja az eseményeket....vagyis inkább Rogert :) Szóval legfõképpen eme két ember konfliktusáról szólna a történet: mivel míg Roger az életéért küzd hogy megtalálja a legújabb terrorista vezért, addig Ed feszültség mentesen írányitgatja ide-oda... S miközben Roger egyre közelebb kerülne a végcélhoz, annál több hazugságba botlik..

Szóval jó film lesz ez, amelynek a magyar címe (nem meglepõen) a "Hazugságok hálója".
Hazai premierjét pedig november 27.-ére várhatjuk, amely még elég messze van..

UI: De azért az októberi filmkínálat is tartogat klassznak tünnõ alkotásokat :P