1/10
sawyerx 2022 dec. 01. - 17:49:02 1/10
(75/75)
Vannak iszonyúan szar folytatások, de ez viszi a prímet. Magasról leszarja az első részt, logika, dramaturgia, karakteri motivációk nincsenek, a látvány borzalmas, a harcok bénák. Nem csodálom, hogy Lambert ki akart hátrálni, csak a szerződése kötötte. Minden idők legrosszabb folytatásra.

1/10
6/10
nikato 2020 nov. 09. - 09:06:44 6/10
(74/75)
Tényleg a 3. szinkronos alternatív verziónak a vége is másabb, és a végzene is más. Viszont a szöveget majdnem teljesen lemásolták. Amúgy a Szakácsi féle verzió a legjobb! Szerintem ez egy különálló film, nem az első folytatása. Az 1. rész folytatása az a 4. rész!
6/10
nikato 2020 nov. 05. - 19:54:07 6/10
(73/75)
Mostanában a 3. szinkronnal megy, "alternatív verzió szinkronváltozata". A Szakácsi Sándor féle 2. szinkron a jó! Amúgy miben alternatív amit az AMC ad? Nem hiszem, hogy végig bírom nézni.
joey l 2020 szept. 01. - 16:57:27
(72/75)
Első részben meghal a Skót, akkor hogy szerepel a másodikban?
1/10
Xxy92 2020 márc. 31. - 00:05:10 1/10
(71/75)
Érdekesség, hogy a filmet teljes egészében Argentínában forgatták : )
1/10
sawyerx 2017 ápr. 15. - 16:46:59 1/10
(70/75)
Na ez egy logikátlan, zs kategóriás szar, el sem hiszem, hogy komolyan gondolták ezt folytatásnak.

1/10
6/10
offtopic
nikato 2015 márc. 17. - 21:09:37 6/10
(69/75)
Nincs meg valakinek a Szakácsi féle szinkronnal véletlenül? :)
6/10
kazama90 2014 jan. 29. - 00:21:45 6/10 Előzmény Peppo
(68/75)
hát ez elég gyengére sikerült,a sztori elég érthetetlen/értelmetlen az 1.rész után.
SPOILER
minek kellett bele ez a burkos hülyeség?,meg hogy élesztette fel Ramirezt?
az akció jelenetek is gagyik,csak Virgina Madsen miatt adok rá 6-ot,91'-ben még jó csaj volt.
Peppo 2014 jan. 04. - 17:38:06
(67/75)
Az elsõ rész nagy kedvencem volt. Jól eltalált történet, jó karakterek és egy rendesen lezárt történet. Nem is lett volna szabad folytatni.

A második rész szinte mindenben ellentmond az elsõnek, egy csomó olyan dolgot akartak beleerõltetni a sztoriba, amire az elsõ rész idejében nem is gondoltak, így persze egy összefüggéstelen katyvasz lett az egész. Nem csak az elsõ résznek, de önmagának is sokszor ellentmond. És ezen nem segít semmiféle speciális verzió sem (bár az tényleg jobb valamivel), mert az alapoknál van a hiba. Olvasva a hozzászólásokat, szomorúan látom, hogy egyesek képesek megsértõdni, csak mert ezt valaki kimondja. Fel kellene nõni gyerekek! Ez a film tényleg nem jó. Nézhetõ, de nem jó. Ami javít rajta az Ramirez néhány beszólása, Katana, aki még ha néha túl is van játszva, jó fõgenyó lett. És persze V. Madsen is üdítõ látvány a szemnek, bár itt nem alakít nagyot.

Szóval talán tényleg az lett volna a legjobb, ha az elsõ résznél megáll a hegylakó-sztori. A második nem lett jó, a harmadik nekem jobban tetszett, de az meg szinte egy az egyben az elsõ másolata, miközben a második mintha nem is létezett volna. Talán annyi jót lehet még elmondani ezekrõl, hogy a hangulata nem rossz a másodiknak és a harmadiknak sem. A sorozat után készült 4. és 5. részeket jobb messzire elkerülni. A sorozat még csak-csak elmegy, régebben suliból hazaérve jó agykiürítõ volt. De nem lett volna kevesebb a világ nélkülük. És most még állítólag remake is jön. Elõre félek.
Andrew8 2013 jún. 23. - 15:30:05
(66/75)
Ez olyan verzió kb mint a Mennyei királyság bõvített változata, ott is sokat változtattak, javítottak a filmen meg adtak is hozzá. S jobb lett a rendezõi.
Andrew8 2013 jún. 23. - 15:29:29
(65/75)
A Renegát alcímû speciális bõvített változat jobb volt, mint a silány alap mozis. Azt nézzétek ne ezt. Ez a felújított átváltoztatott és kibõvített verzió se tökély, de legalább már nézhetõ 3-as alá kb.
1/10
Gaben26 2012 jún. 18. - 10:23:17 1/10
(64/75)
nekem nagy csalódás volt ez a film tiszta katyvasz más bolygóról meg az idõben is össze vissza vagyunk ha számolunk nem jönnek ki rendesen az évszámok, én azt hittem az Elsõ rész folytatása lesz de sajnos nem...........
kabalababa9 2011 aug. 14. - 07:50:45
(63/75)
Helllo! :-)
Kb. 17 éve láttam ezt a filmet, és most megint, tegnap. Emlékeztem is rá, meg nem is. Azt nem értem, hogyha 1999-ben csinálták a pajzsot, és az akkor még mindig láthatólag fiatal szerelme, borzalmasan összeégve a sugárzástól, a halálos ágyán arra kérte, (gondolom a story úgy kívánja meg, ezért ez, elõtte minimum pár évvel történt),

-a NEM tudós, de mikor lett tudós, pajzskészítéshez is értõ? Bár ezek szerint "idegen", egy Zeist bolygóról átteleportáló, de akkor se hal meg, ha levágják a fejét- (Semelyikük se, lásd pl: Ramirez is visszajött, és a ventilátoros "jodás" résznél visszateleportált, ergo 1xûen eltûnt, és megint csak NEM HALT MEG!) XDDD Szóval a felesége arra kérte Connort, hogy mentse meg az emberiséget, és meghalt...
DE, késõbb az "öreg" Connor beszélgetés közben azt mondta Allan bácsinak, hogy mindez 40 éve történt, akkor hogy lehetett azt mondani a csajszinak késõbb, hogy 29 éve halt meg a felesége, na most akkor mikor is játszódik a film valójában? Vajon hány évesen halhatott meg a felesége? Hányban? 1 biztos, hogy még 1999 elõtt, de ha összeadom a számokat, akkor... +(?)-
Logikátlan az egész 1999+40=2039. és 2039-29=2010, ez mi? Akkor már nem élt, a mese szerint minimum 11 éve. Minimum, de hogy életszerûbb legyen, én inkább 12-13 évet mondanék, és ahhoz képest is túl fiatal volt a halálos ágyon, mert van fantáziám, és csak a szeme volt letakarva, a sminkes nem öregítette meg eléggé, csak égési sérüléseket vitt fel rá. Mikor az 1. rész véget ért már akkor se volt kislány. Mondjuk kb. 10-15 évet éltek együtt, és azután sugárbeteg lett, mint oly sok ember a földön, stb. szóval...

;-) Hány éves a kapitány?

Ja, ...és ha tényleg 40 évig nem sütött a nap a földön, akkor a film végén miért/hogyan lehetséges az, hogy mutatnak egy zöldellõ bokrot a víz partján, ahol áll/nak??? Logikai képtelenség az a növény a szabadban, akár ha 25 év telt el, és én számoltam, vagy hallottam rosszul valamit, akkor is! Mindennemû növény az lenne a Nap nélkül. :-(
...és-és azt sem értem, hogy annyi logikai hiba mellett, akkor már miért csak egy embert hoztak vissza, a "lefejezett mégsem hullák" közül? pl. Miért nem kiáltja el magát Katana generális is, úgy mint Connor, -aki "Ramirezt kiált"-, hogy például : "Curgan"!!! (a hajdani kaukázusi, pusztai fõ gonosz) Milyen remek harcok lehettek volna...Míg az a két nyelvnyújtogató sülpofa az elején, nagyon gagyi volt, csak az erõtlenül nyekergõ Connor bácsi erõssé, és fiatallá változtatása miatt kellettek a forgatókönyvbe, addig Sir Ramirez pedig csak humorforrásnak, (gondolom jó sok pénzért vállalta csak el ezt a szerepet, ami kb. olyan erõltetett volt, mint mikor a Dallas c. sorozatba visszahozták a Bobyt. :-)
Ebben a filmbeli jövõben, az akkori valóság punkjai discóba jártak. X)) Bár az elején oxigént akartak venni az utcán pénzért, de mindenütt csak 100 éves autók, és vacak repülõk voltak, még egy mobiltelefont sem lehetett látni, pedig a mozi '91-ben készült... Hát ja, volt egy hangulata a filmnek. Szvsz, Buta hangulata! :-))
NAGYON Imádtam az elsõ részt, az egyik kedvenc filmem még mai napig, (az 10 pontos) de bármilyen renegát, vagy másik 4 verzió sem teszi jobbá ezt a sületlen összefüggéstelenséget, amit itt második részként említenek.
Minden FANATIKUS RAJONGÓT, -legyen az valamit szeretõ, vagy valakiket fanatikusan gyûlölõ-, merthogy egy tõrõl fakad a kettõ! Csak õszintén szánni tudok. (írom ezt azután, h elolvastam 3 évnyi hsz-t, és azt a pár bizonyos hsz-t is)...
Akinek nem inge, ne vegye.... /ez a film, számomra -0,1 pontos/
5/10
Krájcsek 2011 aug. 14. - 01:06:17 5/10
(62/75)
Nagy csalódás volt az elõ rész után,nem is értem miért vállalta el Sean tata.
1/10
sixeol 2011 aug. 13. - 13:49:27 1/10
(61/75)
A második rész szerintem egy nagy tévedés. Én nem is tekintem igazi hegylakós filmnek.
Kozutas 2011 ápr. 11. - 21:07:23
(60/75)
Röviden: fos
Ford Mustang 2011 ápr. 11. - 20:50:17
(59/75)
Hát sajnos ez már nem lett az igazi, az ez után következõk meg pláne. Az elsõ rész még elment, Lambert egyik legjobb alakítása volt, és persze akkor tájt volt pályája csúcsán.
Hannibal Lecter 2010 okt. 11. - 12:44:08
(58/75)
Köszi a választ, régi kérdés lett megválaszolva végre.
Hannibal Lecter 2010 okt. 07. - 23:06:11
(57/75)
2024-ben hogy élhet Connor, akit jó pár évvel elõbb Duncan lefejez? (Hegylakó 4) és a III.részben miért izgult volna érte bárki, ha úgyis túléli?
az utolso szamuráj 2010 okt. 06. - 20:48:16
(56/75)
Ismerem,barátom.
És most akkor mi van?