10/10
Ayrton Corvus 2010 okt. 06. - 18:54:43 10/10
(55/75)
Ez a Hegylakó nem az utolsó szamuráj.
Azért egy idézett a bushidó könyvébõl:
" Nincs nagyobb magány, mint a szamurájé, kivétel talán tigrisé a dzsungelban."

A 90-es években amikor még csak három film és a német rtl által sugárzott sorozat volt ismert. A Hegylakó második részével nem volt kibékülve, majd láttam a német pro7 csatornán az eredeti 91-es qucikeninget, és akkor már egészen más véleményen voltam. Az elsõ magyar dvd kiadás az értelmetlenre vágott 94-es qucikening után pedig a Renegát verzió nagyot nõt a szemembe. A Speciális pedig nagyon ott van, olyan amilyennek Mulcahy és a stáb anno eltervezte.
A film mind a mai napig népszerû a Highlander rajongók körében. Miért? Talán azért, mert a mai napig látnak fantáziát benne. A 2004-es speciális után volt egy-két fanatikus és 2007-08-ban megalkotta azt ami sok hegylakó rajongó fejébe motoszkált, azaz a Quickeninget összeolvasztani a Renegáttal. Két változatot vágtak, végre nincs hiányérzetem.
A filmrõl 90-ben készült nem kék és zöld háttér elõtt, valódi színészekkel, elsõrangú kaszkadõrökkel. Nem Lambert digitális mása, vagy egy dublõr repked, hanem õ maga. Sokan ezt fel se fogják. Egyesek azt hiszik 2000 elõtt nem is volt film. A 60-70-es évek számukra egy fantazma.
Davis-Panzer párosnak csak egy hibája volt nem volt hajlandó lefeküdni annak a bizonyos klikknek, aki pénzelte a filmeket. Ezért bosszúból kevesebb pénzt adtak, nem véletlenül kellett 13 év, hogy végre rendesen elkészüljön a film.
Ki mondom nyíltan amerikának annak a bizonyos New-Yorki pénzcsoportnak soha nem volt érdeke, hogy a Hegylakó sikeres legyen. A második részt ellehetetlenítették, a negyedik részt kénytelenek volna szinte végig Erdélyben forgatni. Az apokaliptikus ötödik filmet 2005 õszén leforgatták, még se tudott megjelenni 2006 õszén (már sejteni lehetett, hogy a trilógiából nem lesz semmi) 2007 február az eredeti orosz premier, majd egy bizonyos érdek csoportnak nem tetszett. A világ romokba hever, mit ad isten egy évre tényleg gazdasági világválság. Újra kell vágni, egyértelmû csak jobbra lehet. Már biztos, hogy nem lesz trilógia. Panzer meghal, semmi jót nem jelent, szívén viselte bizonyosan ezt a filmet is. 2007 õsz (2 év) és a képünkbe tolják ezt a fostalicskát, mintha mi európaiak iq-20-as amerikaiak lennénk. Szándékos rombolás. Szerencsére normális országok az eredetit adták ki. Az anime azért jól sikerült.
10/10
Ayrton Corvus 2010 okt. 06. - 18:17:43 10/10
(54/75)
Örülök, hogy átmentek a linkek.
Az endgame vágásáról. Amikor Kell ráordít Duncanra, hogy "mennyire vagy elszánt", és indulnak kifelé, én ott elvágnám (moviemakerrel már csináltam próbát csak a minõsége), hiszen egyértelmûen a korlátos jelenetnek kellene következnie, majd Duncan leugrik a kard után, és a már egyszer látott akció jelent sor, a láncos résszel vegyes érzelmeim vannak, de aránylag passzol. Amikor Matthew Halle a figyelõ célkeresztbe veszi Duncant( elvileg ez a Connor élénkítése után lett volna, mikor Duncan térdel a földön) itt Joe vitába kerül a figyelõvel, és úgy lövi le (sajnos ez nem került bele egyik verzióba se, mármint a vita). A Duncan Kell végsõ csatánál csak azt a pármásodperces részt csapnám ki, mikor Duncan ki mondja, csak egy maradhat, itt egybõl átugrik Kell feje fölött, majd a lefejezés ( a rendezõ itt belerakott a korlátosból részbõl egy piciny csatát, ahol látszik Duncan bõrkabátja, ez valahogy nem passzolt bele). Amit anno 9 éve láttam moziban, abban Duncan egybõl átugrott felette. Miután feltör az õserõ és Duncan arca átvoltozik Connorévá az nekem nagyon tetszett, a rendezõibe ezt megváltoztatták.
Duncan visszanéz Connor sírjára, mielõtt elfordul, én ezt is meghagytam volna.
Ami már akkor is zavart, ezt köszönhetjük a Miramaxnak, hogy nem engedték a filmet Skóciában forgatni. Az egyik kedvenc jelentem, Connor leszúrja a klán kardját Heather sírjára, hiányoznak mögüle a hegyek, ezt a mai technikával lehetne javítani.
Az esküvõn amikor Duncan megérzi Connor jelenlétét, tipikus hegylakó jelenet, a rendezõibe mégis megváltoztatták.
Az útonállók harci jelenete sokkal bõvebb, de egyik verzióba se került, ezt sajnálom.
Ami szerencsére egyik verzióba se került bele. A csatatéren Duncan feltámad, megjelenik Connor. Duncan ki mondja Connor nevét és belesik a mögötte lévõ kardba. A másik ami szerencse, hogy kimaradt Jin Ke bedobja a kardot a falba és lefejezi önmagát.
az utolso szamuráj 2010 okt. 06. - 12:34:22
(53/75)
ezért írtam,hogy....node nem ismétlem önmagam.
az utolso szamuráj 2010 okt. 06. - 12:31:21
(52/75)
Hát,igazából azzal valahogy mindig felesleges foglalkozni,ami csak lehetett volna:))így akár igazad is lehet,vagy sem.
az utolso szamuráj 2010 okt. 06. - 12:13:00
(51/75)
No,mert itt a fórumon illetve egyebeken is észrevettem,a vita esetleg elmérgesedhet,én azt mondanám hát udvariassan,mást gondolok errõl a dologról.
Amúgy nagyjából senkinek nincs akkora befolyása,mint Spielbergnek,sose lesz,talán Cameron az egyedüli:))
Igen,szép a Wagneres jelenet:de az egy jelenet:))amelett írtam,van még benne egész jól kinézõ pillanat,az bejött,mikor a 2 db fejvadásszal harcolt.
De ez sokat nem segít a megítélésében.
az utolso szamuráj 2010 okt. 06. - 11:34:21
(50/75)
Igen.
Mulcahy eredetileg klipprendezõ volt.A Hegylakó elsõ része-bár amúgy sok zsét azért nem hozott,-de igen jó kritikákat kapott,formanyelve és vágása elbüvölte az akkori népeket.Kisebb kultstátusz övezi,és nem hinném,hogy csak a Queen zenéje miatt(Amúgy nekem Kamen score-ja legalább anyira tetszik benne)Ez a film hozta meg számára az ismertséget.
Nekem bejött a Ricochet is tõle,osztán jött ez....nem állt senki mögötte ,luparával,hogy ide aláírjon.Ha érezte,hogy gyenge a sztori,ráadásul ellentmond a sci-fi vonal az elsõ résznek,miért készítette el,Te szeretsz olyanon dolgozni,amirõl tudod,hogy tré??Kicsit...mosakodásnak tünik nekem.
De ebbe amúgy Lambert is tré volt.Aki miatt érdemes volt megnézni,az Ironside,õ mondjuk mindig jó persze.sose értettem,miért kellett egy jó kis filmet így elbarmolni.
Mulcahy meg azóta készít...hát,olyan filmeket,amilyeneket.Amúgy van abszulút "B" filmje,ami bejött,a Silent Trigger Dolfival,valamiért leköt.Meg a második Kaptárnál a 3-ik még mindig jobb...ez mondjuk nem a film dicsérete:))
az utolso szamuráj 2010 okt. 06. - 10:51:24
(49/75)
No,én minden verzióját láttam,de ez néhány jelenettõl eltekintve bûnrossz,amelett hogy meredeken hátat fordít az alapkoncepciónak.Mulcahy innentõl lett gyenge iparos,persze Hegylakó mozik terén van még alább is,huj,az az 5-ik rész...medve anyám.
10/10
Ayrton Corvus 2010 okt. 06. - 00:22:23 10/10
(48/75)
Szia!

Átküldtem a linkeket, remélem átment, ha nem, akkor tudod a címemet.
Nekem mindig voltak hiányérzeteim mivel a Quickening verzió egyes pillanatai hiányoztak a Renegátból, majd a speciálisból. Na most végre két különbözõ vágást megtudok nézni. Öt verzió idáig. Szerencsére vannak hasonlóan gondolkodok a világban, akik ráadásul meg is csinálják, azt amit mi elképzelünk.
Nekem minden vágyam, hogy egyszer a negyedik rész végsõ csatajelenetét korrigáljam DVD minõségben, csak sajnos a technika nem áll rendelkezésemre.
10/10
Ayrton Corvus 2010 okt. 05. - 17:48:20 10/10
(47/75)
Highlander 2 - The Quickening: Special Extendend Zeist edition
119 perc
16/9
Angol Dolby 5.1

A 91-es Quickening verzió és a 95-ös Renegát verzió professzionális vágása.
A leghosszabb Hegylakó 2 változat.
Amikor Connor megy fel a lépcsõn Katana beszél hozzá, a végén felmegy a csillagok közé, a sárga pajzs látszik.

Ez az ötödik Hegylakó 2 dvd-m.

Idáig ezek vannak meg DVD-n:
1. Highlander 2 - The Quickening (new cut) 1994 86 perc
2. Highlander 2 (Renegade version) 1995 109 perc
3. Highlander 2 (Special edition) 2004 104 perc
4. Highlander 2 - The Quickening (Special zeist edition) 2007 113 perc
5. Highlander 2 - The Qucikening (Special extended zeist edition) 2007 119 perc


Most már csak a 91-es eredeti 101 perces verzióra lenne szükségem, lehet, hogy hamarosan az is meglesz.
10/10
Ayrton Corvus 2010 szept. 29. - 17:37:05 10/10 Előzmény Hicks
(46/75)
Bocsáss meg, de a Renegát verzió 109, míg a speciális 104 perc.

Highlander 2 - The Quickening Special Zeist Edition

Most töltöttem le (4,35 giga).
16/9 (2.35:1), Dolby 5.1 Angol
113 perc
Még én se néztem meg csak végig böngésztem, a Quickening verziót professzionálisan összevágták a 2004-es Speciális Renegát verzióval.
Akit érdekel megtudom adni a linkeket.
8/10
Hicks 2010 jún. 28. - 02:06:31 8/10
(45/75)
Szerintem a Hegylakó 2 egy jó folytatás aminek több verziója van íme a lista:
1, Az Európai Moziváltozat ami kerek 100 perces és ez a verzió jött ki moziban és VHS-n a Mokép forgalmazásban.

2, Amerikai Moziváltozat ami 91 perces. 9 perccel rövidebb mint a európai verzió leginkább pár jelenetet rövidítetek, de leginkább a vége az ami más.

3, Az Újravágott változat ami 86 perces ami szerintem a legrosszabb változat a filmnek.

4, A Renegát verzió ami 125 perces

5, És van a Special Edition ami 124 perces csak egy perccel rövidebb a Renegát verzióhoz képest.

Én mindegyik verziót láttam és szerintem a legjobb:
Az Európai ami nálunk az volt moziban meg VHS-n. És a Special Edition változat
farijani 2010 jún. 21. - 21:14:27
(44/75)
nem tudja valaki mia címe annak a skót dudás zenének, ami akkor szól, mikor Ramirez a ventillátorrel szórakozik? :)
10/10
Ayrton Corvus 2010 jún. 10. - 14:05:28 10/10
(43/75)
Mióta trilógia a Hegylakó? Végül is csak öt film készült 86-óta, plusz a milliónyi változat. Természetesen a Highlader - The Search For Vengenace-t el ne felejtsem, ami akár a Hegylakó 6 is lehet.
2003-óta van dvd-m az elsõ lemezem a Hegylakó 4 volt, még a Házimozi magazin mellékleteként jutottam hozzá. A lemezeim értéke, amit vásároltam vagy kaptam biztos kitesz, vagy 300 ezret. Fõleg, hogy vannak olyan példányok amit már hosszú évek óta nem lehet kapni, és valószínûleg ezen kiadások soha nem lesznek már forgalomba. A Hegylakót még a Legendák Klubja kiadásaként vettem 2004-ben 4500 forintért, ami díszdobozos.
10/10
Ayrton Corvus 2010 jún. 09. - 15:17:21 10/10
(42/75)
Ráadásul neki nem volt kötelezõ oroszul tanulni, mint nekem öt évig. Öt év az ember életébõl. Nekem nem volt választásom, majd szakközépben angolt szerettem volna tanulni, persze a német volt a kötelezõ, azaz 9 év feleslegesen. Mégis öncélúan tanulgattam az angolt, és aránylag elboldogulok vele, a sok régi francia film nézésének köszönhetõen, persze a francia nyelvbõl is ragad valami rám. Ma már sokkal könnyebb minden a dvd-k nagy részén még angol felirat is van. Itt az internet, szoftverek stb. 15 éve meg csak a szótár volt. Manapság az emberek nagy része fel se fogja milyen kiváltságos korban él. A 80-as évek második felében a Hegylakót narrátorosan láttam, amit becsempésztek az országba. Nem sok embernek volt videója akkoriban, sõt sokaknak még csak fekete-fehér televíziója volt. Most pedig DVD, BD, digitális tv, akár külföldrõl is megrendelheted a filmet, ha meg nem adják ki magyarországon le is töltheted. Van választási lehetõség!
10/10
Ayrton Corvus 2010 jún. 09. - 12:11:56 10/10
(41/75)
Bocsáss meg nem értem mirõl beszélsz, hogy jön ide a torrent, ha elolvastad volna eddigi hozzászólásaimat akkor tudhatnád, hogy egy fanatikus Hegylakó rajongó már a magyarországi premier pillanatában megveszi a dvd-ket, nem töltöget.
Elsorolom akkor az összes Highlander DVD-t ami nekem megvan eredetibe, vagyis vásároltam.
Hegylakó
Hegylakó 2 - A Visszatérés (újravágott)
Hegylakó 2 - A Renegát
Hegylakó 2 - Speciális változat (2 DVD)
Hegylakó 3 - A Mágus
Hegylakó 4 - A Játszma Vége (rendezõi)
Hegylakó 5 - A Forrás (Vágott)

Az általam konvertált Hegylakó DVD-k.
Hegylakó (rendezõi változat)
Hegylakó 2 - A Renegát (16/9)
Hegylakó 4 - A Játszma Vége (Vágott)
Hegylakó 5 - A Forrás ( az eredeti vágás 94 perc)
Hegylakó 5 - A Forrás ( 98 perces változat)
6/10
nikato 2010 jún. 09. - 11:35:54 6/10
(40/75)
Angolul p. úgy lehet nézni, egy filmet, h. eredeti nyelven nézed és nem magyarul.
6/10
nikato 2010 jún. 09. - 11:32:12 6/10
(39/75)
De van pénzem dvd-re! Meg is van mind a 3 rész, az 1. rész a boltból, a másik 2 pedig letöltve. De azokon szar a szinkron. Nekem ennyi a problémám! Sõt németül is láttam már, mindet.
10/10
Ayrton Corvus 2010 jún. 08. - 15:48:27 10/10
(38/75)
Csak tudnám minek szólsz hozzá. Nézzed inkább a Nagy Durranást vagy a heti hetest, vagy Albán urat az atv-n.
ghalleck 2010 jún. 08. - 12:54:12
(37/75)
Visszatért?! Maradt volna otthon... A többi folytatással és a TV-sorozattal együtt. Az elsõ rész csúcs volt, azzal számomra véget ért az egész.
10/10
Ayrton Corvus 2010 jún. 08. - 12:50:13 10/10
(36/75)
Nekem sincs még BD-m. Sok éven át csak tv-ben és videón tudtam nézni a Hegylakó filmeket, majd a 2000-es évek elsõ felében végre megjelentek dvd-n is. Az elsõ Hegylakó megjelenés a negyedik rész volt, amit milliószor láttam vhs-n szinkronosan, majd amikor meglett dvd-n csak néztem ki a fejembõl, ordító elfordítások mármint a szinkronrészérõl, és a színészek igazi hangja. Mondjuk én a Hegylakó filmeknél a feliratot nem is nézem. Sajnos én még a nyavalyás ruszkit tanultam a suliban, de így is aránylag jól elboldogulok angolul, sõt azt kell mondjam, az angol nyelvû filmekbõl tanul a legtöbbet az ember. Még egy példa a szikronhoz a Speciális változathoz nem készítettek szinkront, csak hozzávagdosták a renegát szinkronját természetesen 2.0-ás hanggal, ez nem is lenne akkora baki, de az új speciális változat egészen más hangokat, effekteket és plusz mondatokat is tartalmaz.
Tényleg, ha valakinek szüksége van bármilyen borítóra a második résszel kapcsolatban szívesen elküldöm neki mailben. Mindhárom magyar dvd, és rengeteg eredeti külföldi borító kép is megvan.