6/10
nikato 2010 jún. 08. - 12:18:17 6/10
(35/75)
Hát p. a tv-bõl felvett az tök jó!
Nekem nincs blu-ray-em.
Ha meg angolul nézem nem értem teljesen, h. mit beszélnek, meg vannak olyan filmek amik jobbak eredeti nyelven, vannak amik szinkronnal, hát nekem ez szinkronnal jobban tetszik.
De nem mondasz hülyeséget max. angolul nézem, felirattal, cs. úgy meg elég fárasztó.
10/10
Ayrton Corvus 2010 jún. 08. - 11:57:54 10/10
(34/75)
Vhs és szinkron hol éltek gyerekek! A Blu-ray világában, számomra ez felfoghatatlan. Én még tudom, milyen az amikor a 80-as években videón néztük a filmeket narrátorosan.
Ki az a szerencsétlen aki Lambertet szinkronnal nézi, egy gagyi még jó indulattal sem nevezhetõ sztereó hanggal. Végül is a Dolby Digital Ex (ami a Hegylakó 2 dupla dvd-n megtalálható), ami 6.1-es hangsávot jelent úgy látszik nem veszi fel a versenyt a recsegõ-ropogó gagyi szinkronnal, amibe ráadásul ordító elfordítások vannak. Minden tiszteletem a néhai Szakácsi Sándornak mert remek hangja volt, de az érzést a színész játékát egy szinkron se adja vissza.
Úgy látszik az igénytelenség az úr, legalábbis a mai fiatalabb generációkban.
6/10
nikato 2010 jún. 08. - 11:21:51 6/10
(33/75)
Nekünk is meg van dvd lemezen, de sz@r szinkronnal. De ha átvesszük kaziról, akkor azon a szuper szinkron lesz!!:P
6/10
nikato 2010 jún. 08. - 11:15:14 6/10
(32/75)
????????????????????
6/10
nikato 2010 jún. 07. - 00:59:36 6/10
(31/75)
A Szakácsis a legjobb!!! Az én haveromnak is meg van vhs-en! Majd meg próbálom át vetetni vele dvd-re!
10/10
Ayrton Corvus 2010 jún. 06. - 18:57:26 10/10
(30/75)
Kép. Speciális változat.
10/10
Ayrton Corvus 2010 jún. 06. - 18:55:53 10/10
(29/75)
Újra leírom , mert látom kiskorúak is látogatják ezen oldalt. A filmnek több változata van.
Magyarországon három dvd kiadás jelent meg kronológiai sorrendben:
2003-ban a Cinema magazin mellékletként a Highlander -The Quickening (New Cut)amit hazánkban Hegylakó 2 - A Visszatérés néven forgalmaztak. Az eredeti 91-es mozi változat csúnyán, és egyben értelmetlenre vágott változata, a dvd másik oldalán a Koldus és Királyfi címû film volt megtalálható.
2004 Októberében megjelent szintén két oldalas dvd-n az 1995-ben bemutatásra került Hegylakó 2 - A Renegát azaz a rendezõi változat, ez a legismertebb hazánkban. A lemez másik oldalán a Hegylakó 3 volt megtalálható.
2008 nyarán végre megjelent rendes minõségben a 2004-ben teljesen felújított "Speciális változat", ami a Renegát verzió feljavítása mai modern köntösbe, a lemez rengeteg extrával dupla lemezen volt kapható. Hegylakó rajongónak kötelezõ. Tavaly az egyik multi 700 forintért adta. (Házilag elõállítani is sokkal többe kerülne.)

Az eredeti mozi"zeist bolygós" verziónak két változata van az egyik megtalálható talán még a youtube-n 101 perces, ez a brit vágás. Ha valaki tudna errõl küldeni nekem linket, akkor megkérhetném, hogy az e-mail címemre küldjön. Az a baj, hogy sokszor az ember belefut abba a hibába, hogy hisz az oldalon feltüntetett információknak, és végül megkapja a renegát verziót, az eredeti quickening helyett.
5/10
Bruce94 2010 jún. 03. - 13:58:21 5/10
(28/75)
Szerintem nem a Szakácsi Sándor féle szinkron a legjobb. Bár Lamberthez õ illik a legjobban. A film nyomában sincs az elsõ résznek, de azért engem szórakoztat. Amúgy DVDn van egy dupla szinkronos változat amelybõl az egyik szinkron szintén kiváló a másik az nem annyira.
Ebben a következõ párosítás van:
Cristopher Lambert - Vass Gábor
Virginia Madsen - Orosz Helga
Sir Sean Connery - Sinkovics Imre
Mickhael Ironside - Haumann Péter [meglepõ, de zseniális].

A Renegát változat ami megvan VHS-en ez a legjobb változata a filmnek. Az megér öt pontot is.
6/10
nikato 2010 ápr. 04. - 21:06:20 6/10
(27/75)
Ennek 3 magyar változata van? Hát a Szakácsis a legjobb!!! Haveromnak meg van vhs-en ezzel a szinkronnal, átvesszük dvd-re, mert amivel megjelent (dvd-s szinkron) sz*rt se ér!!!
10/10
Ayrton Corvus 2009 aug. 27. - 20:38:58 10/10 Előzmény Ayrton Corvus
(26/75)
Tévedtem öt verzió van. Biztosan! A 91-ben megjelent Quickening Amerikában 91 perces, míg Angliában 100 perces (ez van fent a youtube-n). A Quickening újravágottja 86 perc. A Renegát 109 perc és a Speciális 105 perc. Ez ha jól számolom öt változat, ebbõl négyet láttam. Biztosan akadnak cenzúrázott változatok is a világ érdekesebb részein, de ezek nem számítanak. Lehet válogatni. Szerintem magasan a Speciális változat a legjobb!
10/10
Ayrton Corvus 2009 aug. 19. - 16:22:36 10/10 Előzmény cszilvi84
(25/75)
A Youtube-on fent van részletekben a Hegylakó 2 brit változata, ha jól tudom ez volt talán a mozi változat is. Már nem emlékszem rá valamikor a 90-es évek elején láttam.
A tudomásom szerint létezõ verziók:
1. Highlander II - The Quickening ( ez a mozi változat)
2. Highlander II - The Quickening újravágott, ez jelent meg Magyarországon elõször DVD-n ( ez a legrémesebb verzió)
3. Highlander II (Renegade version, ez a 1995-ben kibõvített és teljesen átalakított rendezõi változat) Ez is megjelent Magyarországon DVD-n.
4. Highlander II (Speciális változat). Ezt 2004-ben készítették el, olyanra amilyenre annak idején megálmodták. Ez is megjelent díszdobozos, duplalemezes változatba DVD-n ( Én 1500 forintért rendeltem meg a kiadótól még tavaly). William Panzer és Peter Davis ezt tekinti a végleges és a legjobb változatnak. Ezzel én is egyetértek.
Lehet, hogy több verzió is van, én ennyirõl tudok.
cszilvi84 2009 aug. 15. - 13:12:04
(24/75)
Ezt nem értem, mi ez a rémség??? Én úgy tudtam, hogy a Hegylakó trilógia második része a Renegát. A tévében is leadták egy csomószor, a port.hu-n meg nincs is fenn, mintha nem is létezne. Ez hogy létezik?
10/10
Ayrton Corvus 2008 nov. 23. - 15:24:57 10/10
(23/75)
Küldök még egy képet, talán valakinek örömet okozok vele. Remélem!!!
10/10
Ayrton Corvus 2008 nov. 23. - 15:21:13 10/10
(22/75)
Nemrég rendeltem meg a Hegylakó 2 speciális változatát, ami díszdobozos és dupla lemezes. Elõször azt gondoltam, hogy a 95-ös rendezõi változat a Renegát verzió jobb kép és hangminõségû változata, de elképedve láttam ez egy digitálisan felújított változat, amit Russell Mulcahy és a producerek Peter S. Davis és Bill Panzer annak idején elképzeltek. Én idáig nem hallottam arról, hogy a filmet végig se tudták forgatni 90-ben. Sajnos a mi szánalmas hazánkban DVD-n a Quickening agyon és csúnyán elvágott változata jelent meg, az idézõjeles eredeti moziverziót én csak a Pro 7-en láttam sok-sok évvel ezelõtt. A Renegát verzió tényleg önálló életre kelt, igazi mestermunka. Az igazi Highlander rajongók számára igazi megváltás a Renegát verzió. A Quickeninget ellehet felejteni! A 2004-es speciális változat igaz,hogy négy perccel rövidebb,mint az eredeti renegát verzió,de az új speciális effektusok, az új hang és zenei betétek még jobbá tették a filmet. Minden Highlander rajongónak ajánlom, tudom, hogy a mi nemgondolkodó hazánkban nagyon kevés rajongó van. Az a kevés rajongó is mind 30 feletti. A "kretének klubjának" akik erre a honlapra mindenféle baromságot,sületlenséget írtak. Csak annyit üzennék,hogy továbbra is nézzétek azt a sok gagyi amerikai sorozatot azon nem kell gondolkodni, vagy egyszerûen nézzétek a testvéreiteket Gyõzikét, Balázst és a hozzá hasonló nemgondolkodó, agymosó senkiket.
AvatáR Gil Maerth 2008 aug. 20. - 19:24:36
(21/75)
Na még az hiányozna ide: Adam kensei :)
meg SylaR vágná nyakon a hegylakókat :)

ez a csoportos számüzetés tényleg nem ideillõ.
ha tudta, miért nem volt benne az elsõ részben?
rébredt a tudatára???

:D
AvatáR Gil Maerth 2008 aug. 20. - 19:19:36
(20/75)
hegylakó 2

kedvencem. már-már klasszikus - fejetlenség, aztán elszabadul a paksi atomerõmû :)
majd jõ a fiatlság (meg ramirez)
szerintem az abj ezzel amúûvel, hogy a fõgonoszt túl korán vetik be.
már a 10 perctõl szedi áldozatait.
Túl gyors az átmenet, és túl kevés a kistilû gonosz.

A nõk meg elalélnak a halhatatlan dumától. Mától ez lesz az én új csajfogó szövegem: "a nevem Connor Mcleod és halhatalan vagyok"
ja és : senkinek nem lett gyanús a második világháborúban hogy emberünk akátmennyi golyót bekaphat?
és állandóan nevet változatat? Mert arcot nem tud az fix :))))))))))

ja és: van eltolodás a halhatatlanná válás téziseiben.
az elsõ rész szerint csak úgy ukk-muk -fukk megtörténik :)
a második szerint földönkivûliek :D á la supermanus
a negyedik szerint Dárius király megátkozta õket. (meg gondolom nõk is voltak köztük)

De legalább egy Virginia Madsen jutna nekünk :)
De hogy Ramirez szerpe mire jó? rejtély?
amiatt meg yoda hogy megállitsa a propellert???????

(vagy hogy borozzon egy jót :DDDDDDDDDDDDDD
3/10
Dr.Genya 2008 aug. 20. - 00:00:20 3/10
(19/75)
Nem elég hogy zagyva a story,tré a zene,de még a kivitelezés is csapnivaló.
Pl. amikor meklód papával küzd a két bérgyikos nagyon szánalamasan van megcsinálva.Egy endékás indiáfilmben komolyabb egy harcjelent.
Ami valamit ér az sonkanelli jópofa stílusa,de nem értem miért vállalta.
Kagemusha 2008 aug. 19. - 23:40:28
(18/75)
Amúgy az eredeti Highlander kerek egész, a többi maximum egyszer nézhetõ... túl sok a logikai hiba a késõbbi részekben szerintem.
Kagemusha 2008 aug. 19. - 23:38:58
(17/75)
Nomármost, ha a film végét nézem, akkor ez bizony nem az eredeti moziba szánt változat.
Sajnos dolgoztam, úgyhogy az elejét nem láttam, de a beharangozóban is olyasmit emlegettek a "fõdönkívüliek", hogy "számûzik õket... ...a jövõbe". Innentõl ma este a rendezõi változatot adták le... de ha valaki megmondja, hogy volt-e egy olyan jelenet, ahol Katana egyfajta "hologrammon" nézte ahogy McLeod "újra feltámad", akkor biztosra is megmondom.
Bigpapa 2008 aug. 19. - 22:42:54
(16/75)
Ami nagy hibája még a rendezõnek, hogy ennek a filmnek a zenéje sem jó. Igaz az a mondás,hogy soha ne változtass azon, ami sikeres volt!Ha adott Lambert,Connery és hozzá még megszerezték a szerintem zseniális színészt, Michael Ironside-ot is, akkor a Queen-t is meg kellett volna tartani fõvonalnak, és nem csak jelezni egy egy jelenetnél a "Who Wants live forever" számot :( .
Bár ebben a filmben nincsenek olyan magával ragadó akciók, vagy romantikus szálak, ahol a Queen még ütõsebbé tehette volna a filmet, vagy kihúzta volna a rendezõt a sz@rból. Mindamellett, azért nézhetõ, csak az elsõ résszel olyan magasra tették a lécet, hogy azt szerintem soha senki sem fogja elérni!