unisol1 2010 jan. 27. - 16:10:35 Előzmény Judgement
(46/106)
Igazad van, de igazából filmbõl lett a sorozat, és utána a sorozatból film, ez nem a tipikus recept! Tény, hogy a sorozat semmit nem rontott az eredeti filmen, viszont a sori sokkal jobb, mint a folytatásai (kiváltképp a címszerepló muvi...)
10/10
Ayrton Corvus 2010 jan. 27. - 15:53:34 10/10
(45/106)
A 100 perces Quickening verziót tavaly leszedtem a Youtuberól van alatta valami ázsiai felirat, de megnézni meglehet. Érdekes ott az operába Connor kimondja Katana nevét, és amikor harcolnak a múltba, vagyis itt zeist bolygón, egy hosszabb lövöldözés van. Connor megy fel a toronyba, Katana beszél hozzá. Ez semelyik másik változatba nincs benne. Ezt mutatták be nálunk a 90-es évek elején talán. Nem véletlenül van az elsõ magyarországi Hegylakó 2 dvd kiadáson kimaradt jelenetek. A speciális változat tényleg nagyon jó, kár, hogy az elsõ részt nem javítják fel, legalábbis amikor Lambert a zsinórokon lóg. Érdekes milliószor láttam vhs-n és tv-be, még is amikor megvettem dvd-n, akkor vettem észre. Tavaly megszívtam a movieberryrõl leszedtem a második részt, mert úgy tüntették fel 91 perc, na mondom meg lesz mind az öt változat, mit ad isten a renegát verzió volt az, de a minõsége majdnem olyan jó, de lehet, hogy jobb, mint ami nálunk jelent meg, pedig mp4. Gondolom neked is megvan, ez a két oldalas dvd, elõször azt hittem a tv-m rossz, azért vannak benne a vízszintes csíkok. Az elsõ rész rendezõi változatát is leszedtem mp4-be, négy perccel hosszabb,de semmi különös az egész film csak morzsákkal van megszórva. Nincs különálló más jelenet, ami a mozi verzióból kimaradt volna. A harmadik rész Final Dimension-ját még nem láttam, elvileg hosszabb, mint a mágus. A negyedik rész újravágottjára pedig kilenc éve kíváncsi vagyok.
10/10
Ayrton Corvus 2010 jan. 27. - 14:57:28 10/10
(44/106)
A renegátot említetted, én annak idején a 90-es évekbe nem voltam vele kibékülve, sõt. Az utóbbi évekbe, lehet, hogy a sok változatnak köszönhetõen amit láttam, hihetetlen nagy rajongója lettem. Szerintem mind renegát, mind a speciális változat passzol az elsõ részhez. A szériánál meg csak annyit kell elfelejteni, hogy Connor maradt egyedül, így a negyedik és ötödik film automatikusan kapcsolódik a sorozathoz.
Ha a Star Wars-t elkezded nézni az elsõ résztõl, ott is ordító ellent mondások vannak. Pl, amikor Luke mostoha szülei nem ismerik fel C-3PO-t, vagy Obi-Wan nem emlékszik R2D2-ra stb.
Annak idején mindig vágytam egy, olyan Hegylakó filmre, ami, majd megmutatja ki volt az elsõ halhatatlan, de belül tudtam, hogy ez óriási csalódással járhat.
Anno sajnáltam, hogy a sorozat utolsó évadját elszúrták, szerintem direkt. Nekem valahol, Richie halálával véget is ért a széria, igaz az utolsó két rész to be, not to nekem bejött, fõleg az utolsó élénkítés zenéje, és a sorozat utolsó pillanatai. Én szívem szerint Methos karakterérõl csináltam volna egy sorozatot, hiszen 5000 év-bõl csak kilehet valamit hozni, persze ezt is csak a fanatikusok nézték volna.
Ha úgy nézzük az ötödik filmet(annak is az eredetijét), mint a széria részét, olyan nagy probléma nincs. Már elõre rettegek a Highlander remaketõl, egy ilyen filmet nem lehet újra elkészíteni. Szerintem a Hegylakó is van olyan legendás alkotás, hogy ne kelljen újra leforgatni.
George Kallis zenéjét, még én is letöltöttem, vagy két éve a hivatalos oldaláról. Szerintem mind az öt filmnek iszonyatosan jó a zenéje.
Azért 8 év alatt nem volt képes senki kiadni a sorozatot DVD-n, a legutolsó gagyi egy évadot megért szériákat is kiadják. Sajnos tudom a választ, a Hegylakó nem a fiatalok sorozata, hanem a 30 fölötti és a szüleim generációjáé, legalábbis nálunk.
10/10
Ayrton Corvus 2010 jan. 27. - 14:06:42 10/10
(43/106)
SD-1507
Köszönöm a feliratot! Remek, így legalább tudok, egy új DVD-t készíteni megfelelõ felirattal. A magyar DVD felirat készítõk példát vehetnének róla.
Azért most elárultad magad, akármilyen pocsék filmnek tartod az eredeti változatot, még is rendesen lefeliratoztad, egy mezei Highlander rajongó nem törte volna magát.
10/10
Ayrton Corvus 2010 jan. 26. - 14:41:49 10/10
(42/106)
Természetesen arra.
A legordítóbb szerintem a "There can be only me!" fordítása, amit így fordított "csak egy maradhat" ami szerintem a karcsú angol tudásom mellett, helyesen így hangzik " csak én maradhatok", vagy "csak egyedül én maradhatok".
Amúgy benyújthatnánk a számlát az Rtl klubnak és az Intersonicnak, hogy ezt a pocsék változatot napokon keresztül promotáltuk. Régi legendás több évtizedes filmekhez nincs ennyi hozzászólás.
Na inkább küldök egy jó montázs képet.
10/10
Ayrton Corvus 2010 jan. 25. - 13:43:39 10/10
(41/106)
Mondjuk amikor Zait-t lefejezi a Guardian, szerintem az jól sikerült, amikor rázza magát és csapnak bele a villámok, de az új változatnál ezt is elszúrták a zenével. Érdekes azt a mondatot sehol nem feliratozzák, és nem szinkronizálják le, amikor azt mondja, hogy Wahh Quickening, vagy valami hasonlót, én javítottam a feliraton és azt írtam alá, hogy "micsoda feltöltõdés" ez aránylag jól hangzik. A végén meg csak annyit írnak vagy, szinkronizálnak, hogy örökre vagy örökké, pedig, ha jól értem azt mondja az Õr, hogy "örökre bezárva vagyok", vagy valami hasonló.
Én úgy kezelem mostanra a filmet, mintha a gyerekem lenne, még akkor is, ha sánta, akkor is hozzám tartozik.
Lehet, hogy sokszor láttam egyes jeleneit, amelyek tetszenek, ezért szerettem meg a filmet. Már vagy két éve írtam, hogy a fiatal angol színészeknek ez megtiszteltetés volt, hogy szerepelhettek egy Highlander filmben, na ha én is oda születtem volna,és színész lehetnék számomra is az lenne, még ha, olyan a film, amilyen.
Igazad van abba, hogy hiányoznak a flashbackek stb. A drámaisága azért meg van, az alaptörténet, hogy a világ káoszba zuhan, nem olyan távoli, csak ki kell nézni az ablakon, a többi meg, olyan, amilyen.
Az biztos én se néztem volna meg, ha nem Paul,Wingfield, Byrnes a fõszereplõ.
10/10
Ayrton Corvus 2010 jan. 24. - 18:28:14 10/10
(40/106)
Rendben a forgatókönyv. Szerintem akkor, is lehetett volna egy olyan változatot vágni, ami megemeli a film színvonalát. Már, ha csak a három rock zenei betétet (Reggie õrködése, az erdei menekülés, és amikor fogságban vannak) aláhelyezték volna az elsõ változat alá, elégedett lettem volna. A Queckeningbõl is sikerült egy Renegátot készíteni, igaz plusz forgatással. Talán itt is segített volna. Amikor elolvastam az eredeti Hegylakó forgatókönyvét, csak néztem ki a fejembõl, ha nem Russel Mulcahy rendezi, most nem okoskodnánk arról, hogy mit szúrtak el az ötödik résznél. Szerintem pedig Brett Leonard erõltette a filmre a saját képi világát, ennyivel Adrian Paul is megrendezhette volna, hiszen a sorozat "legjobb" részeit õ rendezte (Homeland, Modern Prometheus, Revalation 6:8). Azt mondod csak gondolkozni kellett volna, rendben, de szerintem a legfanatikusabb rajongók se tudtak volna, olyan ötlettel elõállni, ami nem kiábrándító, és úgy elvarrja az eredetüket, hogy mindenki elégedett legyen. Egyszerûen a múltbeli forrás keresõ résznél rengeteg kaput nyitva hagytak. A Forrás õsi õrzõje volt, most az elsõ halhatatlan? A harmadik személy, aki a Guardian és az Elder mellett szerepelt azzal mi lett?
Szerintem meg írták elõre a három rész forgatókönyvét, leforgatták a filmet (már 2005 végén), gondolom nem volt pénz hiszen, ha jól tudom a zene keverése csak 2006 nyarán fejezõdött be. Azt gondolták, majd a folytatások becsukják a nyitva maradt kapukat. Ezzel szemben emlékszem a hivatalos oldalon 2007 februárjában megjelent, hogy a filmet újravágják, és az lesz a végsõ verzió. Reménykedtem, hogy, majd az elsõ változatot bõvítik egy picit, és jobbá varázsolják. Ezzel szemben, pont az ellenkezõje történt, magyarázkodás, magyarázkodás hátán. Ugyanaz a hiba, mint a Quickening 86 perces verziójánál, ahol a két csata jelenetet egymás után tették, nincsenek véletlenek ez a változat is 86 perces. Hagyták volna a fenébe, ahogy van. Nekem meg a hozzám hasonló fanatikusoknak készült, egy nagyon szûk rétegnek. Nekem ne magyarázkodjon két percet a film végén, amivel valójában 10 percet elvettek az elsõ verzióból. A filmfelvezetõje nekem tetszett, amikor Methos beszél, legalább adott valami támpontot, és a korábbi filmek is hasonlóan kezdõdtek. A hivatalos változat pár mondatán, pedig lehet látni, hogy teljesen hülyének néznek. Amúgy is az idõ dönti el a film sorsát.
Fikázgatnak itt egyesek jobbról-balról, érdekes, amikor pár év alatt egy gagyi horrorból készül vagy hat film, akkor meg elvannak ájulva.
Teljesen felesleges itt vitatkozni, én a jó dolgokat keresem a filmben. Elfogult vagyok. Egy fajta Highlander érzés, és talán a Duncan MacLeod karrakterének a varázsa. Anno 93-ban nem kedveltem Adrian Paul-t, 98-óta vagyok rajongója, de talán inkább Duncan MacLeod rajongója.
Már elõre látom, hogy szerda este, vagy csütörtök reggel feljönnek jó néhányan, és a három betûs f_s, meg az sz betûs szavakkal fog kezdõdni minden hozzászólás. Értetlenség, meg, hogy mi köze az elsõ részhez stb.
Jó lenne, ha olyan országba élhetnék, ahol egy filmhez még, ha szerintük rossz is, kevesebb negatívum kerülne. Én nem írok, olyan filmekhez amit nem kedvelek, vagy nem tetszett, minek bántsak meg másokat. Sajnos azonban a sok negatív,és egyben gonosz rosszindulatú hozzászólást, nem tûröm.
2008 2010 jan. 24. - 14:32:26
(39/106)
Épp most tervezgetem, hogy megfogom nézni a teljes Hegylakó sorozatot. Mind a 6 évadot. Szeretem ezt az univerzumot azaz igazság.
10/10
Ayrton Corvus 2010 jan. 24. - 13:26:35 10/10
(38/106)
Kép. Duncan vs Guardian.
10/10
Ayrton Corvus 2010 jan. 24. - 13:23:00 10/10
(37/106)
Kép.Duncan vs Guardian.
10/10
Ayrton Corvus 2010 jan. 24. - 13:19:02 10/10
(36/106)
Innen kis hazámból is gratulálok Adrian a gyermekedhez. (Én azt gondoltam soha nem lesz gyereke, hiszen már elmúlt 50 éves.)
Az tény Adrian Paulnak sajnos, csak egy szerepe van az pedig Duncan MacLeod, be skatulyázták. Hiába reménykedett, hogy õ lesz a következõ James Bond, az alkotók nem akartak még egy Sean Conneryt, hiszen rettentõ módon hasonlít a fiatalkori Seanra. Több rejlik benne, mint a tv-re készült fantasztikus filmek. Nem tudom, hogy a menedzsere, vagy õ válassza ezeket a szerepeket. Mindenesetre jobban járna, ha inkább francia vagy angol kosztümös szerepekben tûnne fel, mint ilyen gagyi amerikai tv-re készült filmekbe. Nézzük meg kik szerepeltek a hegylakó sorozatba pl. Dougray Scott, õ azért valamire vitte, mozi filmekbe szerepel. Azért voltak sorozat színészek, mint Pierce Brosnan, aki vitte valamire, igaz elég késõn. George Clooney is sorozat színészként kezdte, és láss csodát, teszem hozzá, ha nem amerikai senki nem ismerné. Milliónyi tehetséges színészt taposnak el, azért, mert nem hajlandó tartozni egy bizonyos klikkhez.
Hegylakó 5
Elfogult vagyok, hát persze. A filmet minden hibájával együtt szeretem, pedig elsõ nézés után, nekem is voltak kétségeim. Igaz teszem hozzá nem vártam csodát, sõt. Nem rosszabb, mint a sorozat "Kárhozat - Megváltás" dupla epizódja. Ami szerintem a sorozat csúcs pontja. Az, hogy mozi film legyen elõször is pénz kell, majd Russel Mulcahy rendezése, és Christopher Lambert szerepeltetése, legalábbis a múltbeli részekbe. Ez nem jött össze, így azt hozták, amit aránylag vártam. A sorozat három sztárja, és fiatal brit színészek. Cristian Solimeno miatt szerettem meg igazán a filmet, aki szerintem nagyon jól játszotta a Guardiant, csak tudnám miért kellett a jeleneteit agyonvágni, fõleg, amikor találkozik Duncannel. Kellett hozzá a gusztustalan humora, a brutalitását nem nyomta el.
Én továbbra is tartom azt az álláspontomat, jó, hogy elkészült. Évekig vártam a filmre, már azt hittem, soha nem készül el. Kis pénz kis foci. Innen indulok ki, nem pedig onnan, hogy Christopher Nolan, majd 200 millióból forgat egy szenzációs filmet. El tudnám sorolni mindkét változat hibáit, és erényeit, de minek. Akinek tetszik annak tetszik, aki meg sárt akar dobálni, úgy is megteszi.
Nem rég konvertáltam az "orosz" változatból egy DVD-t, a kép a sötét részek kivételével jó lett. 16/9-es, jobb az aránya, mint az újravágottnak. A hangot 5.1-re állítottam, és azt kell mondanom sokkal jobban szól, mint a nálunk megjelent vágott dvd kiadás hangja. Állítom azt is házilag keverte ki az intersonic. Négy percenként ellehet érni minden jelenetet, nem úgy, mint a magyar dvd-n, ahol összesen 9 részre van felbontva a film.
1/10
toshiba321 2010 jan. 23. - 19:46:31 1/10
(35/106)
nem tetszett
Judgement 2010 jan. 23. - 18:37:10
(34/106)
Esetleg Highlander - The Joke. Én arra tippelek hogy az orosz változat is csak egy szánalmas vicc. És félek Adrian Paulnak ez lesz az utolsó karaktere amit a hátralévõ életében (a dvd piacon) megmutathat. Persze õ is lesz még 60 évesen is halhatatlam, hacsak nem szõnek a történetbe még egy elveszett, harmadik McLoad figurát is egy újabb szerencsétlennel a fõszerepben aki ezel meg is pcsételi a filmes karrierjét.
Kár mert a sorozat valóban kellemes volt, gyerekkorom nagy kedvence. Emlékszem minden délután valami letört ággal hadonásztunk órákig :D
De a sorozatokból ritkán készül jó film, fõleg hogy annak a vége is kicsit kezdett szétesni...
Könyörgöm, ne legyen több Hegylakó, jobb lesz úgy mindenkinek!
10/10
Ayrton Corvus 2010 jan. 23. - 14:10:27 10/10
(33/106)
Kép.
10/10
Ayrton Corvus 2010 jan. 23. - 14:09:21 10/10
(32/106)
Kép. Az elsõ változat felvezetõjével.
10/10
Ayrton Corvus 2010 jan. 21. - 17:40:53 10/10
(31/106)
Német borító kép, az eredeti elsõ változat.
10/10
Ayrton Corvus 2010 jan. 21. - 17:37:24 10/10
(30/106)
Kép.
10/10
Ayrton Corvus 2009 okt. 06. - 13:02:57 10/10
(29/106)
Kép.
10/10
Ayrton Corvus 2009 okt. 06. - 13:01:42 10/10 Előzmény Rahar
(28/106)
Elõször is az elsõ filmbõl alakult ki a sorozat, a sorozatból automatikusan következett a negyedik film. Ezek után akartak készíteni egy trilógiát, de Bill Panzer meghalt. Így abból nem lett semmi, igaz a halála elõtt újravágták a filmet, ez az a pocsék nálunk megjelent agyonvágott változat. A producerek tudták, hogy, ilyen szánalmasan kevés pénzbõl, alig tudtak összehozni egy filmet, akkor a többinek mi értelme. Ezért készült ez a magyarázkodó verzió, amit õk hivatalosnak tekintenek. Én, mint fanatikus már 2006-ban is tudtam, hogy a film története kiábrándító lesz, hiszen az eredetüket elvarrni lehetetlen, a második részben megpróbálták, de ott is sok nyitott kaput hagytak. A filmnek nem a Highlander -The Source címet adtam volna, hanem Highlander - The Guardian címet.
4/10
Rahar 2009 szept. 29. - 22:43:15 4/10
(27/106)
Nekem nagyon tetszik az elsõ rész, de ennek az 5. résznek mi köze van az elsõhöz azt nem tudom. A történet logikátlan, értelmetlen és egyszerûen primitív. A jelenetek nagyon rövidek és pár helyen mintha egy remegõ kezû operatõr kézi kamerával rögzítette volna a jeleneteket. A számítógépes trükkök 1995 elõtt lehetséges, hogy megfelelõek lettek volna, de ez egy 2007-ben készült film. Nekem egyáltalán nem tetszett, szerintem óriási idõpazarlás ezt a filmet megtekinteni, mindenki kerülje el.