10/10
Ayrton Corvus 2009 aug. 08. - 11:42:58 10/10
(26/106)
Két év elteltével is csak azt tudom ajánlani, akit érdekel a film, hogy ne a Magyarországon megjelent DVD változatot nézze (ez a amerikai változat, a csökkent képességû amerikaiaknak vágták, már a hegylakó elsõ részénél se tudták követni a flashbackeket), hanem az elsõ számomra eredeti változatot, ami az oroszoknál jelent meg 2007 februárjában (94 és fél perc). Valaki írt itt egy olyan hülyeséget, hogy az alkotók nem ismerik el a hegylakó univerzum részeként. Már elnézést ki volt az összes hegylakó film és sorozat producere, Peter S. Davis és Willam N. Panzer. Gregory Widenrõl nem is beszélve. Amúgy is trilógiának indult, de Bill Panzer halála megakadályozta a folytatásokat. Ezért van az emberbe az a érzés, hogy a film jó néhány kaput nyitva hagyott. A magyar DVD kiadás gyalázatos, a már említett verzió miatt.Az 5.1-s hang mintha sztereóba szólna, még az avi-s változat hangja is jobban szól. Az eredeti kópia 2.35:1-s, míg a nálunk megjelent DVD inkorrekt 1.77:1-s. A magyar szinkron hihetetlen pocsék csak mazohistáknak ajánlom. Múltkor 300 forintért láttam az egyik múltiba, ez csak azért gyalázatos mert elvileg ugyanez a verzió Amerikában 17 dollár, természetesen nem ebben a minõségben.
Bhelga 2008 dec. 02. - 18:29:55
(25/106)
Én csak válaszoltam :D :D

Egyébként úgy tervezték, hogy lesz 5.6.7. rész! Bár Bill Panzer producer 2007. márciusi halála után már nem is merült fel többet ez az öltet.

Inkább az új rajzfilm készült el, a játék és tudtommal újra szeretnék forgatni az elsõ részt, bár fél éve errõl sem jelent meg újabb hír.
1/10
KlarkKent 2008 dec. 02. - 17:33:06 1/10 Előzmény Bhelga
(24/106)
Ajándék ide, ajándék oda. Nem errõl szól. Nem errõl szólt sosem a történet. Az egyetlenrõl szólt. Amit mindig újra és újra elrontottak mígnem borzalmas és pocsék folytatások születtek meg, mígnem utolsó részként (mert többre már senki nem ad pénzt) idedobnak nekünk egy ajándékot. Kit érdekel, hogy lehet gyereke. Több mint 2 évtizede várjuk ki marad a végén.
Bhelga 2008 aug. 27. - 20:37:01
(23/106)
Én tényleg nagyon kedvelem. Blues zenét játszik. Kanadába Vancouverben él.

Az utolsó albuma (The House of Refuge - 2006) kicsit gospeles, de nekem ez is tetszett. Ennek a legszebb a borítója. 2007-ben két Juno díjat (ez a legnagyobb kanadai zenei díj) kapott a lemez, illetve Jim. A legjobb album és a legjobb férfi elõadó

Az egyik kedvenc számom tõle: http://www.youtube.com/watch?v=m7ucKmywpmA
(ez a szám volt a sorozatban is, de ez ahhoz képest már egy átdolgozott a Fresh Horses albumról).

A kitartásáért meg külön tisztelem!!! Na most meg jóól lebuktam, én tényleg nagyon kedvelem :))

A két utolsó lemezét a black hen music kiadó adta ki, és ott pár számot le is lehet tölteni:

http://www.blackhenmusic.com/artists/jim_byrnes/releases.html
offtopic
efes 2008 aug. 27. - 20:13:39 Előzmény Bhelga
(22/106)
Hmmm, nem tudtam. Kösz az infót. Tényleg zenész is a pasi? Szimpatikus pasas. Milyen zenét játszik? Saccolom, bluest...
Bhelga 2008 aug. 27. - 16:00:51
(21/106)
és a HL 5 végén Mac "ajándékot" kapott, lehet gyereke :P
1/10
KlarkKent 2008 aug. 27. - 15:54:44 1/10
(20/106)
Csak egy maradhat! Borzalmas.
Az új halhatatlanok születése magasabb mint a halálozásuk. Sosem lesz egy a végén így :D
Bhelga 2008 aug. 27. - 14:47:17
(19/106)
Egyik lába sincs meg, még huszonévesen egy balesetben vesztette el. Mûlábai vannak és azért jár bottal, mert nem hajlik rendesen a mûtérd.

Egyébként én nagyon kedvelem Jimet. Színészként és zenészént is, már várom az új lemezét.
efes 2008 aug. 27. - 13:51:28
(18/106)
Hanem? Persze, a színész nem, de a szerep (Dawson) sánta. Vagy féllábú, tökmindegy. Nézd meg, állandóan húzza a lábát, és ha leül, akkor is mindig igazgatja az egyiket a kezével, ahogy a bicebócák szokták.
Bhelga 2008 aug. 27. - 11:01:52 Előzmény efes
(17/106)
Jim Byrnes (Joe Dawson) nem sánta ...
Bhelga 2008 aug. 27. - 11:00:26
(16/106)
A nõi hegylakó neve: Amanda a sorozata a Highlander: The Raven (Hegylakó, a Holló) , valamelyik magyar adó le is adta. Egyetlen évad készült belõle.
AvatáR Gil Maerth 2008 aug. 27. - 10:43:29
(15/106)
A poszter olyan star wars-os nem? :)

A következõ az lesz, hogy klonozzák a Halhatatlanokat :)
nem tudja valaki mi volt a címe annak a sorozatnak, ahol nõi hegylakó volt?

Tudom adták, és azt is hogy megbukott (de nagyon)

Az a baj a sorozattal, hogy nincs egséges idõvonal, sem egységes magyarázat a Hegylakóság kialakulására.
de az is baj, hogy minden egyes film végén megerõsitik: CSAK EGY MARADT.
Ami azt feltételezi. MACLEOD AZ ÖSZES TÖBBIT NYAKONVÁGTA
(Azokat is akik a többi filmben és sorozatban nincsenek benne)

namármost: akkor hogy kerülnek elõ az újabb delikvensek -bandával eggyütt????

Úgy osztogatják a Hegylakó -bérletet a sarkon??????
Akkor én is kérek :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2/10
bree-gee 2008 júl. 14. - 20:40:10 2/10 Előzmény Ayrton Corvus
(14/106)
Még vágtak is ki Peter Wingfield jeleneteibõl?Pedig én csak egyedül miatta próbálkoztam a nézéssel, miután kiderült számomra, hogy nem lett jó ez a film. (Pedig én is Hegylakó rajongó vagyok...)
10/10
Ayrton Corvus 2008 júl. 14. - 20:35:07 10/10
(13/106)
22 év vagyok Hegylakó rajongó, így elfogult vagyok a témával kapcsolatban. Sajnálatos módon Magyarországon, az agyonvágott, magyarázkodó változat jelent meg, nem pedig a 95 perces úgymond "orosz" változat. Ez a film a hegylakó rajongóknak készült, nem a nagyközönségnek. A szánalmasan alacsony költségvetésbõl készült, így ennek tükrében a film jól sikerült. A sorozat három fõszereplõje hozta a tõlük elvárható maximumot, Adrian Paul egy kissé elfásult, meggyötört, hitetlen halhatatlant játszik, mint amit eddig megszoktunk tõle. Peter Wingfield remek volt, fõleg az akció jelenetekben, sajnos a magyar DVD változatban fõleg az õ jeleneteit vágták ki. A fiatal brit színészek választása remek húzás volt, Cristian Solimeno remek utódja a korábbi negatív szerepelõknek. Tom Fell a fanatikus Giovanni bíboros szerepében is remek. Gondolom amikor gyerekek, vagy tizenéves srácok voltak vágyódtak rá, hogy egy napon, majd Hegylakó filmben szerepelhessenek. Ez az álmuk valóra vált. A film elsõ nézésre talán túlzottan futurisztikusnak tûnhet, de a Hegylakó 2 tükrében szerintem nem az. A film apokaliptikus világa, nem áll, olyan messze a mai ember pusztító, érzéketlen világától. Én személy szerint a 95 perces változatot, csak a rock zenei betétekkel bõvítettem volna, számomra felfoghatatlan miért kellett, így agyonvágni, és a film elejét és a végét magyarázkodással tölteni. A filmet úgyis csak a hegylakó rajongók vagy a hasonlóan gondolkodók nézik meg. A film elejei felvezetõ amit Methos elõadásában látható és halható, emlékeztet az elsõ és a negyedik hegylakó filmre. Sajnálatos módon ezt is kivágták, pedig ez a bevezetõ magyarázatot ad a film megértéséhez. Ez a Magyarországon megjelent változat rettentõen hasonlít a Hegylakó 2 mozi változatának újravágott verziójához, azt is a producerek vágták(bár ne tették volna). Én abban reménykedtem, hogy hasonló csodát fogok látni, mint a Hegylakó 2 - Renegát verziónál. Sajnos, de végül is szerencsére mindegyik Hegylakó filmbõl minimum kettõ, de legalább három változat létezik. Így a Highlander rajongóknak lehetõségük van, hogy ki-ki eldöntse, melyik változat tetszik neki jobban.
agent Taylor 2008 jún. 04. - 18:51:40 Előzmény Dantes
(12/106)
Én is nemrég fedeztem fel dvd vásárlás közben. Háááát, már az elõzõek sem voltak jók (csak az elsõ meg a sorozat) így nem is vettem ezt meg, majd ha leadja a tévé akkor azért meglesem.
spollar.daniel 2008 jún. 04. - 18:49:03
(11/106)
A film dvd-borítója.
8/10
Kendy 2008 máj. 05. - 21:38:44 8/10
(10/106)
Nemrég láttam és igen meglepõdtem azon,hogy semmilyen visszhang nem elõzte meg.
Talán azért is lehet ez mert Christopher Lambert már nem szerepel ebben részben.
Anno a Hegylakó komoly film volt.
Igaz még a tv-sorozat is népszerû volt.
Sajna ez a film olyan mintha a tv-sorozatból lenne 1 hoszabb epizod.
Adrian Paulra épûl és a többi szereplõre akik a sorozatban játszottak.
Szórakoztató a film és a tv-sorozat rajongóinak tetszeni fog az tutti.
Érdekes viszont,hogy a Queen már nem adta a fõcímzenét mert itt már feldolgozva hangzik el 1 metal-bandától.
De a zenék rendben vannak a filmben.
Fõleg rock-metal amik jól mennek a csatákhoz.
A gonosz itt nekem Harcsovra emlékeztet az 1 részbõl de felturbozva és amolyan matrixos mozgással nyomul az arc.
De nem rossz a film már ha úgy kezeljük hogy ez a sorozathoz készûlt és nem a legendás moziélményhez kapcsolodik szorosan.
Methos82 2008 ápr. 23. - 21:48:35
(9/106)
Nekem tetszett!!!-:)
Sajnálom Joet, de örülök,hogy Methos karaktere több szerephez jutott,mint a 4.részben!!
monik07 2008 márc. 22. - 17:31:06
(8/106)
Annyira rossz volt,hogy az ellenségemnek sem ajánlanám!!!
2/10
bree-gee 2008 febr. 06. - 16:08:36 2/10
(7/106)
Na meg az se volt semmi, mikor a furafejû elkezdett énekelni...Ekkor már éreztem, ez a film menthetetlen...