Téma: Herkules

Petrapetrus 2009 jún. 03. - 07:28:33 Előzmény farzso
(10/30)
Jajjmár... Ez egy MESE, egy RAJZFILM. Amiket felsoroltál, szimbolikák, hogy egy kisgyerek is jobban értse a népszerûség fogalmát. Nincs ezzel semmi baj... :-)))
Zempy 2009 jún. 03. - 02:27:50
(9/30)
Remek kis mese, még a régi Disney-minõségben! Én imádtam! :)
Michael Bolton elõadásában pedig a 'Go The Distance' c. dal megunhatatlan, anno Oscarra is jelölték (csak Celine Dion nyert a Titaniccal :)
farzso 2009 márc. 20. - 16:28:06
(8/30)
Na jó, ha jobban meggondolom, végülis nem olyan rossz ez a mese. Más internetes oldalakon is megnéztem, mit írnak róla, és hát elég pozitív véleménnyel voltak róla. Végülis ez is Disney-mese, csak egy kicsit "más", mint amit addig megszoktunk tõlük (már az elkészülte elõttrõl számítva).
A poénok is élvezhetõek, így visszaemlékezve rá elég ötletesek voltak.
Tulajdonképpen nincs is semmi baj ezzel a filmmel, de azt fenntartom, hogy a Disney-mûhely már nem olyan, mint régen.
ezsolty 2009 márc. 11. - 19:36:01 Előzmény farzso
(7/30)
Ez direkt ilyen, ez nem a Kevin Sorbo-val készült sorozat, se nem a kissé sikertelen 2005-ös Herkules c. mozi :) A többi (ekkori) Disney film is kifogásolható ennyi erõvel...
10/10
Boglarina 2008 okt. 26. - 15:32:20 10/10
(6/30)
Imádom. Az egyik legjobb mese, és az egyik legjobb Walt Disney dal tõle az "Ez nem lehet szerelem".:) Engem nem zavarnak a "kori eltérések", régen sem zavart, most sem, ez adja a mese kedves humorát. A szereplõk aranyosak. És a számítógépes játék is jó, régen annyit játszottunk vele!:D
10/10
Szívkirálylányka 2008 okt. 11. - 18:54:08 10/10
(5/30)
Imádom.Igazi Walt Disney rajzfilm. :)
kekcsillag 2008 szept. 03. - 14:09:35 Előzmény Chantal Baudaux 14
(4/30)
Szia

Keressed még a zenét?
Nekem megvan.

Üdv
Eve
farzso 2008 szept. 03. - 13:06:54
(3/30)
Hát, én régen láttam néhányszor egy ismerõsünk kazettáján. Hát, végül is voltak benne szép jelenetek, tanulságok, a figurák ugyan elég furcsán néztek ki (ám mindezért kárpótolta a nézõket a csodálatos színvilág.)
Ennek ellenére az a véleményem- és ezzel senkit sem akarok megbántani, akinek tetszik- hogy a Disney alkotói bizony alaposan elbaltázták ezt a filmet. Leginkább azzal van bajom, ahogyan a film világát létrehozták. Herkules története ugyanis az ókorban játszódik, amit azonban a filmben látunk, az egy afféle "modernizált ókor".
A szereplõk olyan kifejezéseket használnak, amelyek akkoriban bizonyára még nem is léteztek. Továbbá olyan dolgok vannak benne, amelyek csak a 20. században jelentek meg. Ilyen például, amikor Herkules karrierjét szemléltették: az emberek úgy szerették õt, mint egy szupersztár énekest vagy színészt. Az arca felkerült a cipõkre, üditõitalos poharakra, játékfigurák készültek róla, és az emberek sorban álltak az autogrammjáért. Az ilyesmi ma már viszonylag normálisnak tekinthetõ, de szerintetek akkoriban léteztek ilyen dolgok (autogramm, cipõ, üdítõital, játékfigurák)? Vagy létezett a filmben látotthoz hasonló sztárkultusz az ókorban? Hát szerintem nem! Nem akarok undok lenni, de az ilyesmi semmiképp sem illik egy elmúlt korban játszódó mesefilmbe! Fõleg, ha Disney-s.
Egyrészt ugyanis a rajzfilmeket gyerekek számára készítik, ezért fontos, hogy legyen bennük értelem, és ne butítsa a gyereket. Szerintem modern tárgyakat mutatni a régi idõkben játszódó mesében több mint hülyeség! Fõleg, ha kisgyerekek is nézik, mert a gyerekek hajlamosak elhinni, amit a tévében látnak, és eszerint gondolkodni. Képzeljétek csak el, hogy az iskolában felszólítanak egy gyereket, hogy tudja-e, hogyan szereztek élelmet az õsemberek, mire õ azt feleli:
-Pizzát rendeltek! -Mert õ így látta egy rajzfilmben (pl. a Frédi és Béni-ben).
Másrészt pedig, a Disney-tõl se volt túl jó húzás, hogy ilyen filmet készített egy legendás hõsrõl. Ne feledjük, hogy a Disney-cég az idõk során igen nagy dicsõségre tett szert olyan filmjeivel, mint a Dumbó, Bambi, Hamupipõke, 101 kiskutya, Kis hableány stb. Kellett nekik ezt a jó hírüket így megkérdõjeleztetniük? Mert Walt Disney-nek az volt a célja, hogy a filmjeivel jobbá tegye az emberek életét. Kíváncsi vagyok, mit szólna ehhez a filmhez, mert nem vagyok benne biztos, hogy el lenne ragadtatva tõle.
A Disney már korábban is csinált színvonalas filmeket híres valóságos vagy képzeletbeli hõsökrõl, (Pocahontas, Notre-Dame-i toronyõr). Miért nem tudtak Herkulesrõl is valami hasonlót készíteni? Mert ez a film inkább csak paródiája, mint feldolgozása a Herkulesi mítoszoknak. Egy felnõtt filmben még elmenne az ilyesmi, de pont egy gyerekmesében?
Igazán nem akarom lealázni a Disney munkatársait, mindig is nagy tisztelõjük voltam, de szerintem a Herkules valahogy nem olyanra sikerült, mint a tõlük megszokott klasszikusok. Amúgy mostanában sok rosszat hallok róluk. Például, hogy a stúdiót már csak a profit érdekli, és ennek szellemében készíti filmjeit. Aztán, hogy felvásárolta a nagymúltú Pixart, és nélküle akarja megcsinálni a Toy Story 3. részét. Alkotói válságról is hallottam már.
Nem akarok vészmadár lenni, de úgy érzem, valami nincs rendben Disney-ék háza táján
10/10
tobywong 2008 aug. 22. - 11:27:42 10/10
(2/30)
Ez a kedvenc mesém. Nekem dvd-n van meg.
Chantal Baudaux 14 2008 júl. 13. - 12:32:25
(1/30)
Én is imádtam, bár még mindig imádom:) Nincsenek meg valakinek a zenéi? Fontos lenne!