Téma: Herkules

10/10
ControlAlt 2020 szept. 14. - 11:40:11 10/10
(30/30)
Még moziban láttam. Nagyon vicces mese. Hádész nagyon el van találva.
1/10
zolf 2018 jún. 16. - 19:35:25 1/10
(29/30)
Nagyon durva jenki torzítás. De nem is lehet más várni egy olyan alkotótól, mint az amcsi disney. Gyerekként még jó és látványos volt, de ha most látnám elsőre, valszeg a hajamat tépném ki tőle.

És az a legdurvább, hogy a gyerek amelyik megnézi, annak úgy tudatosul az agyában hogy az eredeti görög eposz is ugyanilyen. Megint egy jó példa arra, hogyan mossák a jenkik a bugyuta, kretén rajzfilmjeikkel a gyerekek agyát.
Quinn Mallory 2017 jún. 22. - 10:13:10 Előzmény Torolt Felhasználo
(28/30)
Ez egy Disney mese, így természetesen átírták a sztorit, hisz mesébe azért mégsem illik egy családgyilkosság például.
Nagyon sok eltérés van a mitológia és a Disney-mese között, de ezt gyerekként is tudtam, hiszen imádtam a görög mítoszokat. Ennek ellenére nem zavart, sõt imádtam a mesét, és máig az egyik kedvenc Disney-produkcióm.
Olyanokról hallottál már, hogy kreativitás, alkotói szabadság, újraértelmezés?
Torolt Felhasználo 2016 ápr. 30. - 09:14:55
(27/30)
Mi tesz egy hõst hõssé? - teszi fel a kérdést az elején a narrátor mint alapvetést a filmhez. Koncentráljunk erre.

Elõször is Herkules megcsalásból született. Disney nem gondolta át ezt rendesen, és feleség itt egyáltalán nem emel kifogást, ellenben Sátánt próbálnak csinálni Hádészból. Hm, hm. Oké, a Disney ezt a részt átírta, de míg pl. a Csipkerózsikánál, vagy a Hófehérkénél ez erõsen szolgálta a sztorit, itt csak megváltoztatja, ami miatt esélyes a nézõvesztés. A közepén fel is adják, és átmennek Sámsonba. Mondjuk igaz, azt Herkules ihlette...

No de ne a sztoriváltoztatásokon keseregjünk (pedig meggyalázza egyetlen lendülettel Odüsszeuszt - sosem gyõzték le -, és Herkulest is, aki bizony ott volt az Aranygyapjú megszerzésénél az eredeti történetben!), hanem lássuk Herkit!

- elsõ akciója a magassági korlátozás figyelmen kívül hagyása az utakon. Nem jó kezdet.
- harmadik "hõstett": Veszélyeztetett Állat Elpusztítása
- negyedik "hõstett": városba szökött vadkant azt nem lelõjük, mint fideszkdnps polgármester az állatkerti farkast, hanem visszavisszük a vadonba!
- hetedik "hõstett": Veszélyeztetett Állat Elpusztítása

+1: figyeltétek hogy az Oroszlánkirály csak megnyúzatta Scart?
10/10
Saphir 2012 febr. 23. - 18:12:40 10/10
(26/30)
Nekem abszolút a kedvenceim egyike. Hádész és Pegazus RULEZ!!!
mulao 2011 szept. 23. - 16:08:25 Előzmény tom991
(25/30)
Igaziból én azt akartam tudni, hogy aki énekli, az musical színésznõ-e, de már rájöttem, hogy jól tudom a nevét is és, hogy musical színésznõrõl van szó. Köszönöm a segítséged. :)
10/10
tom991 2011 szept. 17. - 03:14:47 10/10 Előzmény mulao
(24/30)
mulao 2011 aug. 25. - 22:32:09
(23/30)
A magyar változatban ki énekli Megarát? Egyszer valami olyat olvastam, hogy Nyári Szilviának hívják, csak nem tudom, hogy az-e, akire én gondolok. Õ a muiscal színész Nyári Szilvia?
lszl139 2011 márc. 20. - 18:00:36 Előzmény Chantal Baudaux 14
(22/30)
Nekem megvan a filmgyûjteményemben.
pirinke 2010 nov. 16. - 22:52:41
(21/30)
a rajzfilm azért rajzfilm mert bármi megtörténhet.
ez egy mese. túl van spirázva a törive.
9/10
horas 2010 nov. 01. - 22:46:42 9/10 Előzmény Rahar
(20/30)
Jogos,hogy nem az eredeti formában találkozik a történettel a az ifjú gyermek,de azért Herkules eredeti történetébõl nehéz lett volna gyerek mesét csinálni.
NAgyon szövevényes még inkább erõszakosabb.
Úgy kezdõdik,hogy zeusz megcsalta Hérát egy halandó nõvel Alkménével amit Héra kiszimatolt és Zeusz elszólta magát,hogy az aznap születõ gyermek elsz leghatlamsabb hõs,erre Héra egy másik nõ szülését sietette aki csak 7 hónapos terhes volt Herkules anyjának meg késletette a szülését így 3 napos vajúdással született meg Herkules és ezért maradt a fölödn az emberek között.

Továbbá Héra rengeteg csapdát eszelt ki Herkulesnek,mivel az erejével nem bírt ezért többek között tébolyt is bocsájtott Herkulesre ki ez alatt megölte saját és testvérei gyermekeit is kiknek az anyja a mesében is feltünõ Megara volt.

Ezután vezekelt Eurüsztheusznál itt volt a 12 feladat amibõl emrített a mesefilm is itt volt többek között az oroszlán a sokfejû Hidra akinek újra nõtek a fejei és a vad bika is.Végül pedig abba halt bele,hogy Déianeira NEsszosz a kentúr tanácsára merített a vérébõl tévesen azt hitte,hogy szerelmi báj italként hat majd pár hónap múlva abban mosta ki Herkules ingjét de a kentaúr vére méreg volt és Herkules meg is halt - ez a kentaúr is érintlõgesen és eléggé másképp szerepel a mesében - ezután emelkedett fel az Olümposzra és vált istenné részben azért is mert Zeusz legedveltebb gyermeke volt.

és egy csomó midnent kihagytam ezt azért ebben a formában elég necces lett volna Disney filmre vinni valljuk be.
9/10
horas 2010 nov. 01. - 22:15:49 9/10
(19/30)
Tetszett a lendületessége mozgalmassága színessége.
Klasszikus Disney nem lesz belõle ahhoz nem elég nagy ívû,de mindeképp minõségi.9/10
farzso 2010 okt. 01. - 12:40:55 Előzmény kovklaudia
(18/30)
Hát, van némi igazság, abban amit mondasz
6/10
kovklaudia 2010 szept. 01. - 17:28:35 6/10
(17/30)
Sziasztok,

felnõtt szemmel tényleg jó kis mese, de én ledöbbentem attól, hogy ez korhatár nélküli!
Lányom nem rég múlt 5 éves és azt tudom mondani, hogy kortársaknak nem ajánlanám!
És nem csak arról van szó, hogy a poénok jó része nem a gyerekeknek (t.i. legfiatalabb korosztály, mondjuk úgy 4-8 évig) lett kitalálva.
Én mindig a gyerekkel együtt nézem az új meséket, és az kisebb vad/agresszív/bugyuta/túlspirázott vagy egyéb szempontból problematikus jeleneteket mindig meg tudom beszélni vele. De itt idõvel már tehetetlen voltam, végül egy ponton berekesztettem a filmnézést. Szerintem a Herkules nem a legfiatalabb korosztálynak való ... Mint ahogy pl.: Chihiro szellemországban szerintem az egyik legzseniálisabb mese, mégis várok jó pár évet, mire lányomnak megmutatom.

Hát ennyi, hátha valakinek ezzel tudtam segíteni.
wamszfish 2010 máj. 23. - 11:54:23 Előzmény Nathan Petrelli
(16/30)
elképesztõen jó zenék, magyarhangok, fõleg Kulka:D 10/10, nincs ezen mit szépíteni, ilyen filmek kellenének most is, nem az agyatlan animációs.. stbstb tudjátok:)
Czelbuborék 2010 márc. 17. - 18:34:49 Előzmény farzso
(15/30)
"A szereplõk olyan kifejezéseket használnak, amelyek akkoriban bizonyára még nem is léteztek."

Azért mégsem beszélhetnek ókori görögül a rajzfilmben :) (egyébként nem gondolom, pontosan tudni lehetne, hogy az emberek hétköznapi élõbeszéde milyen volt akkoriban). Mivel viszonylag kevés adat maradt ránk, ezért nyilván bele lehet sok eseményt képzelni a korba. Másrészt az ókori görög kultúra meglehetõsen távol áll a mai felfogástól (gondoljunk csak az undorító, különféle nemi szokásaikra...).
6/10
Rahar 2010 márc. 17. - 00:07:17 6/10
(14/30)
Aranyos kis mese, bár én többször nem nézném meg. A veszélye ennek és az ilyen jellegû filmeknek, hogy nem az eredeti történetét ismerik meg a gyermekek Herkulesnek és egyéb más legendának, történelmi alaknak, stb. Az én értékrendszeremben nem vetekszik például a 9 vagy a Shrek semelyik részével, de így is 10 pontból 6 pontra értékeltem, egyszer azért jó volt megtekinteni.
10/10
galafej 2009 dec. 21. - 23:22:20 10/10 Előzmény Nathan Petrelli
(13/30)
Tegnap néztem épp meg már sokadszorra ,de megunhatatlan.
10/10 egyértelmûen.
Ilyen meséket kellene a mai gyerekeknek nézniük.
Nem pedig a sok agyament szart.
SZórakoztat nevettet és tanulni is tudnak belõle.
Mi kell még.
Király!!!
10/10
Nathan Petrelli 2009 dec. 20. - 00:22:33 10/10 Előzmény kutatu98@velvet.hu
(12/30)
Kulka Jánosra gondoltál:)
Szerintem is jók a szinkronok, nekem a kedvencem Balázs Péter (Phil).
A mese pedig 10/10. Tökéletes=)
10/10
kutatu98@velvet.hu 2009 okt. 26. - 16:32:40 10/10
(11/30)
Nagyon jó rajzfilm, az egyik kedvencem :) Nagyon szeretem, a rajzfilmbõl a Múzsák elsõ dala tetszik, a szereplõk közül Hádész, amúgy a Hádész magyar hangját is kurvára eltalálták, sztem ugyanaz a hangja, aki a Dr. Hous új magyar hangja, valami János, nem tudom... de nagyon jó!!! Kedvencem mindörökké. Igaz, ezt a mesét még kézzel rajzolták. Képzelem, nagypapa koromban kérdezik unokáim: papa, te ilyen szarokat néztél?
XD na jó nem áltatom magam 9,5/10