Téma: Hét élet

offtopic
Charles Foster Kane 2010 júl. 04. - 15:08:42
(243/363)
*filmeD - természetesen.
Charles Foster Kane 2010 júl. 04. - 15:08:00
(242/363)
Van egy vontatott filmet? Csinálj neki egy elõzményt, vágd le, és adagolt akkor, amikor a leglaposabb a film. Na ez az a forma, amitõl a falnak megyek.

Rendezésileg azért voltak finomságok. És a forgatókönyv is jó irányba mutat összességében. De érezni a kezdetleges problémákat. Pl. a szimbólum erõltetése. Valaki elolvassa McKee-t. És becsap a villám. Ahh! Szimbólum jó! Szimbólum kell filmbe! És akkor jön a dán dog, ami abszolút jó ötlet. Egészen addig, amig meg nem magyarázzák... Dehát nem bírták ki. Meg jön a medúza, aminek aztán tényleg semmi köze a sztorihoz. De azért préseljük bele. Persze, jól használják. Csakhát... most minek?

spoiler****

Meg nem azért, de ha a szívedet kölcsön akarod adni valakinek, jó ötlet, ha megmérgezed magad?? Ezt csak így laikusan, de ha valaki jobban ért a medúza méreghez, világosítson fel.


A csajszi egyébként jól játszott, és igen jó volt az alapötlet. Nagyon. Meg hát engem lekenyereztek a végével. Fürdõkádban meghalás nekem a top dráma. :D
5/10
orekka 2010 jún. 14. - 16:06:38 5/10
(241/363)
nekem nagyon-nagyon vontatott volt a film, pedig az alapsztorija jó volt. Több helyen kellett volna egyenes vagy megtévesztõ módon a részleteket feltárni, egy kicsit a feszültséget fokozni. Pl. Telecenteres tag, Így egy kicsit egysíkú lett. Én már az elején sejtettem, hogy ilyen valami lesz a vége. 5/10
McLaca 2010 máj. 30. - 15:38:15
(240/363)
Apropó, Will Smith már bodorodó hosszúságú haja mellett az egész film alatt nem bírtam napirendre térni. :) (Nem így ismertük/ szoktuk meg õt.)
McLaca 2010 máj. 30. - 15:36:02
(239/363)
Tegnap néztem meg a filmet, nem számítottam rá, hogy jó lesz. Egy átlagos filmnek gondoltam, de elég megdöbbentõre sikerült. Az ilyen filmek feltételeznek bizonyos intelligenciát, és elvárják, hogy a nézõ gondolkodjon. Itt nincs látványos akció, vagy pörgõs jelenetek, használni kell a szürkeállományt is a film alatt.
Akinek nem tetszik, vagy nem fogékony a filmre, valószínû a fent nevezett képességei "nem elég fejlettek". Nem azt mondom ezzel, hogy ostobák, vagy unintelligensek, csak egyszerûbbek azoktól, mint akiknek ez a film készült.
Anke 2010 máj. 08. - 10:24:34 Előzmény szamszi
(238/363)
Kedves Szamszi!

Ha elolvasod a baloldali üzenõfalon az alábbi információt találod:
A spoiler filmekre vonatkozó olyan információ, amelynek idõ elõtti közlése elrontja, tönkreteszi a befogadás élményét. Leggyakrabban a végkifejlet elárulását jelenti, de kulcsfontosságú információk (fõleg hosszabb alkotások esetén) nem csak a mû végén találhatók.
jelölése: ***SPOILER***a film végén meghal ***SPOILER VÉGE***

Miután azt írtad, hogy rengeteg hozzászólást elolvastál, gondolom találkoztál hasonló jelöléssel. Sajnálatos, hogy nem adtad meg másoknak ezt az élményt. :(
10/10
szamszi 2010 máj. 04. - 12:45:55 10/10
(237/363)
amúgy tényleg írják medúzacsípésnél a szívelégtelenséget..
10/10
szamszi 2010 máj. 04. - 11:40:25 10/10
(236/363)
bocsánat a helyesírási hibákért, de siettem :)
remélem igy is olvasható és érthetõ..
amúgy ha a nõ orvosa több százalékot mondd a túlélésre, akkor ez visszatartotta volna a szándékától, már mint hogy megölje magát?! mert szerintem igen..de ez igy lett kitalálva!
10/10
szamszi 2010 máj. 04. - 11:32:53 10/10
(235/363)
Elolvastam a többi hozzászólást is. Úgy látom, hogy túlnyomó részben tetszést aratott a film.
Néhányan írják, hogy unták, vontatott volt.
Szerintem kellett ez ahhoz, hogy a végén minden kirajzolódjon, hogy nagyot szóljon a katarzis. A medúzás résznél kezdtem rosszul lenni :) komolyan..annyira átéreztem a filmet..durva..utána néztem a kockamedúzának, valóban a világ egyik legveszélyesebb állataként tartják számon. Elég ha érintkezik az emberi bõrrel, a kis tüskék átjuttatják a mérget és pillanatokon belül képes ölni. Állítólag nagyon fájdalmas. Ahogy a filmben is láthattuk, görcsös állapotot idéz elõ a filmben, ami hamarosan fulladásos halálhoz vezet. Csak az nem kristálytiszta, hogy miért választ ilyen halált (bár a filmben szó van róla hogy mindig lenyûgözte ez az állat)..a méreganyag nem mérgezi meg a donor szerveit?? gondolom olyan halálmódot akart ami következtében a szervei nem sérülnek, tehát akkor valószinûleg nem..
kérdezte valaki hogy mi történt az öreg nénivel? miért kellett megfürdetni? szerintem erõszakoskodhatott vele a pasi..bár javítsatok ki ha más ötletetek van..
tehát én kicsit sem éreztem unalmasnak..minden pillanata lekötött és kiváncsian vártam, mi lesz a vége..gondoltam hogy a végére áll majd össze a kép..kevés az ilyen film és erre tényleg csak a jó filmek képesek ami ennyire leköti az ember figyelmét. Én nem tudtam elõre hogy hogy fog végzõdni, igazából a tartalomjegyzék -szerencsére- nem árult el semmit belõle - csak hogy segít 7 emberen és dráma - tehát fogalmam sem volt hogy konkrétan mirõl van szó és hogy a végén meg fog halni..(ez az önfeláldozás nekem kicsit a legenda vagyok c. filmet juttatja eszembe) tehát annál nagyobbat ütött a film..tényleg szépen van megcsinálva és nagyon igényes..szerintem nagyon jó színész W.S. sok filmjét láttam..errõl csupa jókat hallottam és a hozzáfûzött reményeimet most hogy láttam be is váltotta..a boldogság nyomában is nagyon jó film..a hét életre fel kell lelkileg készülni, mondjuk ne akkor nézd meg ha vannak zavaró körülmények vagy éppen magad alatt vagy..nekem mondjuk nagyon erõs az empatikus készségem, talán ezért is került annyira a hatása alá..az elején mutatták hogy hivja a mentõket és mondja hogy öngyilkosság..akkor azt hittem hogy megkisérelte ugyan de vmiért nem jöttek be a számitásai és csak fél munkát végzett, meggondolta magát ezért hivta a mentõket..persze a végén kiderült hogy mi az igazság..:( amúgy én azt hittem hogy a csaj fog meghalni..aztán szép lassan összeállt a kép..meghalt a felesége (már az volt?) és õ tette magát felelõssé a tragédiáért, amivel további 6 ember élete oltódott ki...ezért döntött úgy hogy valahogy ezt kompenzálja..szomorú film..nagyon szomorú..:( az elején én se értettem hogy miért beszél úgy azzal a vak pasival, az elég ellenszenves is volt, aztán rájöttem hogy miért..(mert ki is derült) bár az szerintem nem igazán jó érv hogy kiváncsi volt higgadt tud e maradni..azért ne lett volna jó ember mert mondjuk a gúnyolásokat megunva elküldi a fenébe?? na mindegy, így volt jó ahogy volt! több ilyen kaliberû film kellene mert a sok gyengécske ami kijön már unalmas..ontják ezeket a gyorsan feledhetõ vígjátékokat bugyutácska sztorijú mozikat, nem beszélve az akciókról, talán ezért is emelkedik ki annyira, ha néha-néha elkészül egy ilyen minõségi alkotás..
10/10
szamszi 2010 máj. 04. - 09:48:43 10/10 Előzmény körte...
(234/363)
én tegnap este láttam elõször..az HBO-n ment..
nagyon megérintett..még a végén sírtam is :)
kevés az ilyen elgondolkodtató és minõségi film mostanában..ami ennyire hatással van az emberre..
azért nehéz megérteni, mert az elején több szálon futnak a cselekmények, ide-oda kapnak, mindenféle ember feltûnik, nem igazán tudod összerakni..aztán ahogy halad a film egyre inkább kitisztul a kép..nekem úgy jött le hogy õ volt a legjobb barát és ügyvéd..valószinûleg õt bizta meg hogy miután öngyilkos lesz adja oda a kiszemelteknek a leveleket, amelyben leírja hogy kire melyik szervét "hagyományozza"..
10/10
diamante 2010 ápr. 29. - 18:58:42 10/10 Előzmény széncinke
(233/363)
Igen, mert te szebb vagy BIZTOSAN!

A film: nekem nagyon tetszett. Kényszerszabin vagyok itthon és nem is gondoltam volna, hogy ilyen jól telik majd a délutánom. Ennek a filmnek volt értelme! Nekem tetszett!
9/10
körte... 2010 ápr. 23. - 15:18:19 9/10
(232/363)
nekem nagyon tetszett ! rég hatódtam meg ennyire egy filmen . bár a végén nem volt minden világos...végülis azzal a barátjával milyen "szövetséget " kötött? ha valaki felvilágosítana azt megköszönném :)
offtopic
wnnb 2010 ápr. 23. - 14:31:04
(231/363)
A szem transzplantáció hosszú évek óta létezõ gyógymód. Bár ez általábban nem a teljes szemgyolyó cseréjét jelenti, hanem inkább a szaruhártyájét.
Lásd pl. itt:
http://74.125.77.132/search?q=cache:UodgFhQVhqcJ:www.cornea.hu/szaruhartya-atultetes+szem+transzplant%C3%A1ci%C3%B3&cd=39&hl=hu&ct=clnk&gl=hu
4/10
széncinke 2010 ápr. 23. - 13:47:44 4/10
(230/363)
Ja, és Rosario irtó csúnya, elnagyolt arcú nõ. Szegényke.
4/10
széncinke 2010 ápr. 23. - 13:46:40 4/10
(229/363)
Nekem úgy tûnik, mintha hosszabbra akarták volna csinálni ezt a filmet, és végül kivagdostak egy csomó mindent.
Sok szál nem tisztázott benne.
(Mellesleg szem-átültetésrõl még nem is hallottam...)
wnnb 2010 ápr. 22. - 15:39:11
(228/363)
Jól sikerült, hatásos, de nem hatásvadász dráma, Will Smith remek alakításával.
Ez egy lélektani dráma, így nem lehet pörgõs, ezért olykor, néhányaknak, vontatottnak tûnhet.
9/10
NADALFAN 2010 ápr. 06. - 00:09:57 9/10
(227/363)
jó a film mégha nem is tudok azonosulni a fõhõs önpusztitó cselekedeteivel...lehet vezekelni de azért ez kicsit bizarra sikeredett:D
xzibit2010 2010 ápr. 05. - 23:04:54
(226/363)
Will Smith legmeghatóbb alakítása, egy nagyon megható filmben.

10/10-es számomra.
Óriási, tanulságos.
kgadar 2010 ápr. 05. - 22:12:23
(225/363)
Nagyon megható film. Eleinte nem tudtam összetenni a képet, de a végén letisztult minden. Megérintett....Érdemes megnézni annak, aki nem gyilkolásra vágyik, hanem érzelmekre....
9/10
offtopic
real_madrid 2010 ápr. 05. - 20:31:03 9/10 Előzmény knyadri
(224/363)
szép film, és amúgy is bírom will smitht.