Téma: Hetedik

verdeleth 2007 aug. 27. - 23:52:51
(30/610)
annyira vártam ezt a filmet hogy csak na és egy kicsit csalódott vagyok A szinészi játék tényleg nagyon nagy, a történet és a tanulság sem utolsó, de sokszor éreztem üresjáratot (nem azért mert éppen nem mutattak hullákat és nem volt izgalom) A felderités lineáris volta sem egyértelmû és számomra a végkifejlet is kitalálható volt, legalábbis mikor viszik a gyilkost a pusztában és amiket mondd az alapján simán SPOILER A feleség, mint másik áldozat is kitalálható elejtett félmondatokból Szóval jó film, igazi thriller a mûfajban szokatlan mélységgel, valami mégis hiányzott hogy leessen az állam
norton15 2007 aug. 26. - 19:30:18
(29/610)
Én se gondoltam rá, pedig már párat láttam. Annyira magával ragadott, hogy nem is gondolkoztam ezen a film közben. Feszülten vártam, hogy mi lesz, mi van a dobozban...
DP@i 2007 aug. 26. - 16:19:11 Előzmény mikehodges
(28/610)
Thrillerben nem vagyok ezek szerint jártas, nem vágtam elõre, hogy a nõ bevégzi. Ettõl függetlenül a film végét nem mondtad volna meg, csak azt, hogy a nõ meghal...
norton15 2007 aug. 07. - 19:03:11
(27/610)
A legszörnyûbb gyilkosság (persze mindegyik az), ami a filmben volt, az ágyhoz kikötözött, pederaszta díler volt. Egy évig úgy "élni", rettenetes... Ráadásul ezt kitervelni, húúú... Az egész film nagyon sötét, ezt Fincher nagyon érzi, elég rágondolni a Harcosok klubjára, vagy a Zódiákus.
csigusz92 2007 aug. 07. - 15:22:42
(26/610)
hát igen... alap film :))))
norton15 2007 aug. 06. - 11:55:58
(25/610)
Valóban, az egyik legjobb krimi amit valaha láttam(de úgy a kétharmadánál átmegy psziho-thrillerbe). Spacey zseniális, mindenki nagyon jó, de legjobban õ tetszett. Hihetetlen, hogy mindössze 20 millióból csinálták.
mikehodges 2007 jún. 07. - 00:19:21
(24/610)
Rém rejtélyes módon,csak tegnap volt szerencsém elõször látni ezt a remekmûvet,lebilincselõ volt!!Úgyhogy dicséretek terén nem is tudok többet hozzáfûzni az elõttem szólókhoz.viszont nekem feltûnt valami aprócska gubanc a filmben,ha ugyan lehet annak nevezni,ami a forgatókönyvíró számlájára írandó,de talán mégis így volt ez tökéletes,ahogy megírta..na,arról van szó(rendelkezem thrillerek terén is egy kis tapasztalattal...),hogy én már a film közepétõl érezni kezdtem,s egyre inkább tudatosult is bennem,s még fogadtam is volna akár valakivel egy csomó pénzben,hogy Gwyneth Paltrow totál hulla lesz a film végére!!s elégedetten tapasztaltam,hogy igazam lett:-)s még idegesített is,hogy a Brad pitt,ha egyszer tény,hogy egy lángelméjû gyilkossal állnak szemben,akkor mért nem tett semmit annak érdekében,hogy a feleségét biztonságosabb helyre költöztesse?(pl,rendõrörsre)de biztos fel sem merült benne,hogy a gyilkos esetleg betörhet az otthonukba,s szétnyiszálja az asszonyt....na,összességében,ez egy fantasztikus movie!de ez a szál benne szerintem szánalmasan kiszámítható volt!
Bov 2007 máj. 02. - 18:01:38
(23/610)
persze, értettem, csak amikor néztem, akkor nem értettem, h h lesz ott két hulla... deh amúgy nagyon okés a film...
most ez az egyik kedvencem :)
5/10
zszoltan 2007 máj. 01. - 20:52:24 5/10
(22/610)
5-ig sztem világos. Számold csak össze a végén, meg lesz az! (Ne csak azt számold, amit te láttál, hanem azt is, amit pl. a Freeman játszotta zsaru látott. Elég jól tud ahhoz Freeman játszani, hogy megláthassuk rajta...)

A hét fõbûn... És a film történetében a 7.-ben csúcsosodott ki a terv változása, amirõl a gyilkos beszélt. Ezért fontos a 7. (Persze egyaránt csúnya mind, de valamelyikkel csak be kellett fejezni...)
Bov 2007 máj. 01. - 18:34:28
(21/610)
Szóval már régóta meg akartam nézni ezt a filmet, és hétvégén végre sikerült! Hát, tudtam, hogy jó film, de hogy ennyire, és 95ös! ááh :) A vége az vmi hihetetlen jó :)
nem értettem, h hogy lesz ott 2 hulla... és, h miért ennyire fontos a 7. ... és a Hemingway-idézet is bejött :)
Valóban jó volt a vágás is, és az egész történet felépítése...
No meg Kevin Spacy, huh, naon jól játszotta a szerepét! és-és maga a gyilkos-szerep kidolgozása, meg minden, jaj :D
10/10 :)
Bov 2007 máj. 01. - 18:28:19
(20/610)
Jaj, azt nem ide akartam írni... :$
Bov 2007 máj. 01. - 18:23:09
(19/610)
Kapott Oscart?
DP@i 2007 márc. 18. - 22:43:00
(18/610)
Azon filmek egyike nálam, amit (számomra) idegen nyelven is végig tudok nézni... Lenyûgözõ. És igen. Ennél a filmnél esett le, hogy Brad fiúka nem csak 'sztár'... A Hetedik folytatása? Kiváncsiságból sokan megnéznék, és tudják ezt a producerek is.
Newcastle United 2007 jan. 09. - 10:11:24
(17/610)
Resurrection (Feltámadás)? Bár az késõbb készült, mint a Hetedik, 1999-es film.
huba1 2007 jan. 09. - 08:13:43
(16/610)
Nem hinném, hogy sikere lenne egy esetleges folytatásnak.
Túl sok idõ telt el az elsõ rész óta.
D. Fincher, stílusához híven, egy lehúzós, de annál nagyszerûbb film kerekedett.
Itt említem meg elsõ filmjét az ALIEN3-at.
Sok az esõ, állandóan szürke, sötétes környezet.
B. Pitt-et alapon jó színésznek tartom, jó játékkal, nem csak a HArcosok klubbjában alakított jól, ott van másik példának a Blöff.
A Hetedik, mely elõbb készült jóval, nem is tudom, de talán ez a film tette igazán híressé.
C. Lambert- nek volt egy ehhez hasonló filmje, nem jut eszembe, de szinte majdnem ugyan ez a film.
Tehát mondhatjuk kis túlzással a Hetediket alapmûnek, de nem az!!!
10/10
morzsa 2006 dec. 11. - 18:57:14 10/10
(15/610)
régi film, de csak most jutottam el idáig.
végre valami amiben pitt játszik is, nemcsak szerepel(a harcosok klubján kívül).
fantasztikus a történet és a lezárás mindent felülír.
bámulatos és brutális.
spacey valami hihetetlenül pszichopata és elborult és mégis értelmes, a csendes õrült egyetemes példája. és a szinkronja telitalálat.
és a zene is a legleg.
kedvenc részem amikor bemennek a victor (=a rest, foszladozó félhula) lakására és a plafon tele van aggatva autóillatosítóval hogy ne érzõdjön semmi....
Redfield 2006 nov. 28. - 11:14:07 Előzmény kobold
(14/610)
Egyszer olvastam egy cikket róla, hogy folytatni akarják a filmet Morgan Freeman-el, de Brad Pitt karaktere az akkori tervek szerint nem börtönbe, hanem inkább ilyen sárgaház szerûségbe került. Ironikus lenne, az fix, meg ugyanakkor nagyon szar is. Habár minden részem azért sír, hogy mégtöbb ilyen filmet láthassak, valahogy mégsem fûzök egy csepp reményt sem egy esetleges folytatás sikeréhez.
yakin 2006 nov. 28. - 10:33:21
(13/610)
piszkosul megfogott a film, a végkifejlet pedig fenomenális, spacey csodás, szinte egyetértek vele, holott egy piszkos gyilkos ;)
kobold 2006 okt. 14. - 23:33:38 Előzmény Szabcsi14
(12/610)
persze, hiszen õ is bûnös :) valóban zseniális, és ötletes apróság, hogy az elején kevis spacey ugye nincs kiirva. gyakran elõkerül a szinkron a fórumokon. na, sztem spacey szinkronja több mint tökéletes!
Szabcsi14 2006 okt. 03. - 10:17:44
(11/610)
Szerintem nagyon ütõs film!A világ egyik legjobb thrillere.A végén Brad Pitt börtönbe kerül?