Téma: Hetedik

10/10
Bence Beregszászi 2016 júl. 10. - 22:48:16 10/10
(550/610)
Zseniális film...most fogom megnézni harmadjára de egyszerûen nem tudom megunni, nekem nagyon elnyerte a tetszésemet mind a 3 fõszereplõ alakítása és ahoz képest, hogy nem annyira rajongok a régi filmekért ezt a filmet imádom. Egyszer kérdezte tõlem az egyik barátom, hogy milyen filmet tudok neki ajánlni és nekem a válaszom csak annyi volt hogy: "Ha jó filmet akarsz nézni akkor csak a hetediket tudom ajánlani" másnap a barátom mondta, hogy megnézte a filmet és neki is nagyon tetszett, azóta a kedvenc filmjei közé sorolja. Hozzáteszem, mi csak 16 évesek vagyunk de teljes mértékben értjük a filmet és sokkal inkább díjazzuk a "hetedik"-et mint ezeket az új filmeket.

Szóval összegzésben ez egy nagyon izgalmas, elgondolkodtató, magával ragadó, esemény dús film. 10/10 és David Fincher-nek innen is gratulálok a rendezésért.
9/10
cellasto 2016 márc. 30. - 10:20:29 9/10 Előzmény koos
(549/610)
az a helyzet,hogy amerikában adott az ilyen téma
mivel évente biztos van 1-2 ilyen elmebeteg a valóságban is
koos 2016 márc. 30. - 09:56:20
(548/610)
ennyire szadista témájú filmet elég beteg dolog lehet megrendezni. Miféle ember leht az, aki egy ilyen film készítésében az örömét leli? Nem is igazán értem, hogy valakinek mi lehet ezzel a célja.
6/10
Liberum 2016 febr. 19. - 12:50:30 6/10 Előzmény cellasto
(547/610)
A Holtodiglan sem egy Tarantino féle õrültség mégis tetszett.
Alá támasztottam ésszerû érvekkel, hogy mitõl nem tetszett.
Nem azt írtam hogy ez egy szar s csõ. Elfogadom, hogy embereknek tetszik, látom az okait, de nekem akkor sem nyerte el a tetszésemet és mint már írtam, ennek oka a kiszámíthatóság volt.
Nem értem emberek miért szeretnek egy személyes véleményre egybõl ilyen stílussal reagálni.
Hol marad az indoklás??????????????????
6/10
Liberum 2016 febr. 19. - 12:47:40 6/10 Előzmény xdm
(546/610)
Elsõ nézés alkalmával tudtam mi lesz a vége!!!
És ezzel nem nagyzolni akarok, csak véleményem szerint egyszerû volt a lezárás, nagyon drámai, de kiszámítható
gerhajdu 2016 jan. 23. - 15:04:41
(545/610)
Engem legutóbb az fogott meg benne hogy John Doe gyilkosságai nagy részt nem is igazi gyilkosságok voltak. Gyakorlatilag csak a kövér embert és Tracy-t öli meg. A többi vagy hosszadalmas kinhalált kap (drogdíler, levágott orrú modell) vagy magának okozza pisztolytól kényszerítve(ügyvéd, a prosti kliense). Mindegyik egy félelmetes, groteszk üzenet.
xdm 2016 jan. 16. - 16:51:40
(544/610)
Ha valamit másodszorra nézek, én is megmondom mi lesz a vége.
9/10
cellasto 2016 jan. 16. - 14:38:18 9/10
(543/610)
hát nem egy agyatlan tarantinó faszság,így megértem hogy neked nem tetszett
6/10
Liberum 2016 jan. 16. - 14:28:47 6/10
(542/610)
Kétszer néztem meg a filmet és nagyon alaposan figyeltem minden momentumát.
Tisztában vagyok vele, hogy már-már kultfilmnek számít a film, de õszinte leszek. Kifejezetten nem tetszett!
Bravúros színészi alakítások, briliáns operatõri munka, nagyon jó sztori. Viszont!
Én egy krimitõl, fõleg egy ilyen krimitõl elvárnám, hogy a benne szereplõ karakterek, akik mellesleg nyomozók, okosabbak legyenek nálam , nézõitõl. Úgy éreztem, hogy ez nem történt meg. Ezt csak arra alapozom, hogy a film közepénél megmondtam, hogy mi lesz a film vége és bejött, pedig nagyon reménykedtem, hogy nem lesz igazam. David Finchertõl sokkal nagyobb csattanóra vártam. " De hát ez egy kultfilm heee" . Persze persze jöhetnek az ilyen hozzászólások, de szerintem kifejezetten csattanótlan volt. Fúúú de furán hangzik ez a szó. A lényeg, hogy kifejezetten irritált a vége és a kiszámíthatósága a filmnek.
Finchertõl szerintem sokkal fordulatosabb(tudom, hogy jóval késõbbi alkotásról van szó) és sokkal vérfagyasztóbb a Gone girl (holtodiglan). Abban a filmben annyi csavar van, mint egy anyahajóban.(Nem számolom meg de biztosak lehetünk benne, hogy kurva sok). Megértem, hogy miért szeretik sokan ezt a filmet, el is fogadom, de nekem akkor sem nyerte el tetszésemet.
10/6
10/10
Viharsziget 2015 jún. 14. - 20:48:55 10/10
(541/610)
A nyomozás kb B kategóriájú, de amilyen csattanója van a filmnek, még ez is belefért. :D A baj az, hogy engem annyira untatott, az elsõ fél óra, hogy nem is figyeltem a filmre, majd jött a vége, ledöbbentem, és megbántam, hogy egy ilyen klasszikus filmet nem néztem normálisan végig, mert ez elsõre nyújt maradandó élményt....
10/10
JasonStatham 2015 jún. 11. - 07:25:38 10/10
(540/610)
Hát igen...kell egy kis idegzet, meg jó lelkivilág, hogy ezt nyugodtan megtudjátok nézni, de akinek ez meg van az egy hibátlan, tökéletes filmet fog látni. Egy a baj, hogy aki nem látta és mostani filmeket látott csak, annak nem lesz olyan nagy csattanója. Szerintem a Gyilkolás mûvészete (1-1,5 éve láthattam) az nagyon lekoppintotta ezt a filmet, vagyis sok dolgot biztos.
De ilyen színészi játék és SPOILER még arra is figyeltek, hogy Kevin Spaceyt az elején, ne mutassák be a többi színésszel csak a végén az meg hab a tortán, hogy ezek a fiúk most tényleg mindenre odafigyeltek SPOILER VÉGE
Ilyen történetet nagyon ritkán tudnak kitalálni, de ez egy alapmû lenne ha nem lenne ilyen mocskos film. De igazából ezt mindenkinek el kellene legalább kezdenie megnézni. Nálam egyértelmûen bekerült a top10-be és ezáltal 10/10-es film
proklima 2015 ápr. 14. - 19:33:29
(539/610)
Ez nagyon jó film!
A 10-es skálán 10 pont (ts:10).
vjúská 2015 ápr. 14. - 15:39:00 Előzmény molnar_bence
(538/610)
"amikor Sommerset nyomozó beszél Mills feleségével az már bajt sejtet"
nekem elõször olyan sete-sutána tûnt az a jelenet, nem illeszkedett sehova
aztán mégis volt értelme, valóban
mondjuk a tanács amit adott a nõnek engem mélyen felháborított
8/10
dale.cooper 2015 ápr. 08. - 13:44:12 8/10
(537/610)
Számomra a csattanó valahogy nem ütött túl nagyot, amikor láttam a filmet, de így visszagondolva, elég durva volt. Nagyon jó kis thriller/krimi, nem hétköznapi alkotás, az biztos. 10/8
10/10
artupku 2015 jan. 04. - 23:26:39 10/10 Előzmény Reiner Werner
(536/610)
***spoiler pótolva***

Hát ugye a történet felénél felborul John Doe terve, mert rátalálnak a lakására a nyomozók...így improvizálnia kell, vagyis út közben a cselekményektõl függõen alakítani át a tervét. És mikor elmegy Mills lakására, és találkozik a feleségével, rádöbben, hogy õ is ugyanolyan bûnös, mint mindenki más, az õ bûne az irigység, és, ha irigységbõl megöli a feleségét és gyerekét, akkor a hirtelen haragú Mills biztosan lelövi, magyarul megölnek egy irigyet (õt magát) és az utolsó hiányzó harag is megahal valamilyen szinten, teljesen tönkre megy az élete...elveszíti az élete értelmét, valószínûleg bele is õrül...ettõl függõen vagy gyógyintézetbe, vagy börtönbe zárják, ahol aztán késõbb meg is ölheti magát...lényeg, hogy az a zseniális, hogy út közben is tudja úgy alakítani a dolgokat, hogy bármi közbe jön, õ akkor is befejezhesse a tervét...és azért nagyon nagy az õ mondanivalója, mert végül nem csak másokat öl meg, hanem képes beismerni a saját hibáját, és képes feláldozni magát is a küldetéséért...
Reiner Werner 2014 dec. 31. - 19:33:16 Előzmény natelf
(535/610)
Az nem volt teljesen tiszta, van - e jelentõsége annak, hogy a tettes fõbûnöket nem a "hivatalos" sorrendben bünteti ( legalábbis Sommerset ezt mondja ) ?
natelf 2014 dec. 05. - 23:43:49
(534/610)
A világ egyik legjobb filmje, az utolsó negyedóra pedig egyedülálló mind forgatókönyv-ügyileg mind a színészi alakítások terén.
9/10
cellasto 2014 dec. 05. - 23:37:09 9/10
(533/610)
messze a legjobb brad pitt alakítás
itt még valahogy nem volt annyira mesterkélt
mondjuk spacey se semmi :D
talán tényleg ilyen egy sorozatgyilkos :)
freeman szerintem többet is kihozhatott volna belõle,ha hagyják
kofak 2014 okt. 12. - 15:09:44 Előzmény ca8371
(532/610)
Írd le mit tartasz logikátlannak és akkor tudnánk is reagálni egymásra, kialakulna egy beszélgetés.
ca8371 2014 szept. 27. - 00:21:37
(531/610)
Nekem nem jött át az a hatás a filmben, amit itt sokakban kiváltott. A cselekmény majdnem tök logikátlan, a végét összecsapták, a mondanivalója sem egy nagy durranás. Egyszer meg lehetett nézni, de a remekmûtõl szerintem messze áll.