Téma: Hideg nyomon

10/10
movieman111 2011 júl. 15. - 13:00:07 10/10 Előzmény Krisz280
(86/146)
Igazad van, egy "Forrest gump"-ot az ember biztos többször fog megnézni arányosan 10 év alatt és biztosan maradandóbb alkotás. Evvel teljesen egyet értek. DE ..., egy film értékelésekor figyelembe veszem azt is ki csinálta (ebben az esetben a rendezésen van a hagsúly), ki játszotta el azt a szerepet és van vagy volt-e hasonló forgatókönyvü filmesítés az elmúlt években. Na ez a film ebbõl a szempontból bõven megérdemel még 2 pluszpontot, nyolc alá meg nem minõsíteném. :)

SPOILER
SZVSZ a film végén hozott döntés lehet, hogy nem helyes de nem ez a lényeg az egészben. Maga a film története ill. befejezése az ellenkezõ döntéssel rosszabb lett volna.
9/10
yetilány 2011 jún. 21. - 04:11:27 9/10
(85/146)
xxxxx SPOILER xxxxx

A végéhez: egyik döntés sem volt könnyû, mindegyik elgondolkodtató, és így is, úgy is, de a srác mindegyikkel "kockázatot" vállal. És már élete végéig benne lesz, hogy mi lett volna, ha...? Ha ott hagyja a rendõrnél a kislányt, azt csak úgy tudta volna megtenni, ha hátat fordít mindennek, és elköltözik, és soha nem néz vissza.. Hogy miért? Az elején van néhány nagyon fontos gondolat, amit a srác elmond, és úgy gondolom, ez befolyásolta a végsõ döntésben. A film legelején arról beszél, hogy szte azok a dolgok tesznek minket igazán azzá, akik vagyunk, amiket nem mi választunk. Pl. család... Õ egész életében ugyanott lakott, azokkal az emberekkel, azon a környéken. Ami kemény, de mégis nekem az jött le, szeret ott élni, és mégha rossz helyre is született, beletörõdött, és így is felnõtt, és lett belõle valaki. Abban igaza van, hogy vannak dolgok, amiket nem mi választunk, ahová születünk, akik közé születünk, és hiába is harcolunk ellene, vagy akarjuk megváltoztatni, nem tudjuk, mert nekünk ez adatott meg. De azért mégis, ha annak a kislánynak az életét jobbá lehetett volna tenni, akkor miért ne tennénk? De vajon mindenáron? Más lenne, ha az anyja meghalt volna, de így hogy él, és a maga módján szereti a kislányt, így játszhatunk-e "istent"? Nagyon nehéz döntés ez, és a másik hátulütõje, amirõl a végén a srác beszélt, hoyg nyilván ez a dolog idõvel kiderül, sosem tudhatjuk hogy a kislány mit érzett volna. Hogy megbocsátotta-e volna azoknak az embereknek, akik tudtak róla, hogy hosszú éven át hazugságban tartották? Vajon nem inkább haragot érzett volna a köszönet helyett? Hát ezzel a tudattal nem tudott volna együtt élni a srác.. Bár így megmarad a másik gyötrõdése, hogy látja, ahogy az anyja nem törõdik vele... Úgyhogy nekem tetszett így a vége.. A film egész végig nyomasztó hangulatban ment, és végig kilátástalan életet tükrözött... Lehetett sejteni, hogy ebbõl a végén sem fog másként kijönni, és hogy nem lesz hepiend.. Valószínûleg a hepiend érzésének hiánya bosszantja azokat, akiknek ez így nem tetszett.. De sztem így tudott csak megmaradni egy keretbe a történet. Én nem szeretem, ha egy film hangulatilag össze-vissze ugrál, és ha kilép a saját kategóriájából... Nem nagyon van olyan film, ami végig nyomasztó, vagy szomorú és a végén egy nagy vidám befejezéssel zárul... Vagy ha van is, számomra hiteltelen...
Ami viszont nem tetszett: az hogy a barátnõje elhagyta emiatt... nincs olyan kapcsolat, ahol mindig egyet ért két ember, viszont olyan van, hogy mégha nem is értünk egyet, támogatjuk a párunkat, és kiállunk mellette, hiszen azért a párunk...
A másik, hogy én nem hívtam volna ki a rendõrséget, hanem ráfogtam volna valami kokszosra a balhét... Azért börtönt nem érdemelt a rendõr...

xxxx SPOILER VÉGE xxxxx
PainDemon 2011 ápr. 10. - 18:00:55
(84/146)
számomnra 8as.
SPOILER sokaknál olvasom, hogy a legvégén a döntésrõl vitatkoznak. engem az zavart, hogy a srác, aki drogozott, zûrös környéken ült, kemény tagokat ismert, mindenkinek beszólt a maga pöttömbolha módján, hogy lehetett annyira ekölcsös, becsületes ember hogy szóljon a rendõrségnek? ellentmondásos volt a karaktere.
5/10
ShelbyGT0303 2011 márc. 20. - 23:43:19 5/10 Előzmény kaktusztea
(83/146)
Nem volt rossz film. Néhány jelenet kicsit unalmasra sikeredett, de a közepe felé beindult, és fordulatos lett. A vége nekem egyáltalán nem tetszett.
Spoiler:
Ostobaságokat írsz, látszik, hogy ilyen környezetet (drogosok, mint a kislány anyja) is csak a tv-ben láttál. A gyámügy bevonása, gyermekelhelyezés nem megy olyan könnyedén, mint ahogy azt te hiszed. Nem helyezik el egy nap alatt csodálatos új családnál a rossz sorsú gyerekeket, hanem megy intézetbe, ott tovább züllik. Igenis sokkal jobb lett volna otthagyni az "új" családjánál, tök mindegy, hogy hogy került oda. Nem akart eljönni onnan, nagyon szeretett ott élni, lett volna egy boldog gyermekkora, utána meg normális felnõtt lett belõle, így meg majd elkallódik, egy ócska drogos lesz belõle, mint az anyjából. Gondolod, hogy ha felnõ, majd Doyle szemére veti, hogy miért biztosított neki jólétet, meg miért szerette, és miért nem hagyta inkább a részeges anyjánál, aki le se sz*rta?!
Úgyhogy nem kell ez az erkölcscsõsz duma, csak azt kellett volna nézni, hogy a gyereknek mi a jó. Ha az életben ilyen helyzet adódna, mint a filmben, tuti nem úgy cselekednék, mint a srác. Jó is, hogy a nõ elhagyta. Ennyi.
kaktusztea 2011 jan. 23. - 18:13:42
(82/146)
*** SPOILER ***

Én billegtem a végén a döntéssel kapcsolatban, (fõleg miután az anya láthatóan nem változott túl sokat (talán a drogot abbahagyta)) aztán egyszer csak leesett:
Más gyerekét _nem_raboljuk_el_. Pont. A nyomozó (szerintem) helyesen döntött.
Lehet megmagyarázni, de ilyet _nem_teszünk_. És nem a törvény miatt, amire itt mindenki hivatkozik. Ez erkölcsi kérdés. Ilyet nem teszünk _semmilyen_ okkal.
Ha rossz az anya, akkor gyerekvédelmi hivatal, gyámügy, stb.

Ha Freeman-éknél marad, majd felnõ a gyerek és eljön az a bizonyos beszélgetés a "szülõkkel", akkor szerintetek mennyire semmisül meg a szemében visszamenõlegesen mindaz, amit õ addig boldog gyerekkornak hitt?
Teljesen. És nem csak a gyerekkor, hanem akiket szüleinek hitt. Szülõkbõl hazug emberrablókká válnak egy pillanat alatt.

Az tetszett, hogy a nyomozó ezért a nehéz döntéséért még 2 nagy áldozatot is meghozott a végén (barátnõ elvesztése, felügyelet a kislányra).
A kislány bunkó TV-nézõ testhelyzete külön ütött, abban benne volt minden.
8/10
King Diamond 2010 okt. 31. - 23:07:52 8/10
(81/146)
Elõször egy thrillerre számítottam, de aztán mégsem azt kaptam. És ez nem is volt baj, csak ma estére valami pörgõset akartam nézni, de már az elsõ negyed órában rájöttem, hogy ez nem lesz az, de sebaj, végignéztem. És bizony, cseppet sem bántam meg, jó film volt annak ellenére is, hogy azért itt-ott még az unalmas jelzõt is megkaphatta volna egy-két jelenet. A szereplõk nagyon jók voltak, Ed Harris amúgy is az egyik kedvenc színészem. A szinkronnal sem volt semmi bajom, na meg a zenével sem, de egy Harry Gregson-Williamstõl ezt is várom el. Mint már említettem, elég lassú volt a cselekményvezetés, de szerintem jó munkát végzett Ben Affleck. Néztem, hogy az írónak nem az elsõ könyvét viszik vászonra, a többi is egytõl-egyig remek lett. Ami esetleg nem tetszett, vagy nem értek vele egyet, az a vége. Én nem ezt a döntést hoztam volna a fõszereplõ helyében, hanem a másikat. Hogy miért, talán mert ott, abban a pillanatban nekem az tûnt a kevésbé rossznak. Ezt leszámítva kellemes filmet láttam, az IMDb-n meglepõen sokat kapott, majdnem 8-as. Nálam is.
8/10
Krisz280 2010 aug. 05. - 17:01:11 8/10
(80/146)
Nálam egy erõs 8-ast kapott,ez a film, a 10-es szintet nekem a Forrest Gump jelenti.

SPOILER
Szerintem rosszul döntött a srác,ott kellett volna hagyni a kislányt.Az anyja esküdözött,hogy lefogja tenni a drogot&a piát ha Amanada elõkerül,de a film végén mutatták,hogy iszik valamit,de ez lényegtelen.Azt viszont jól tette a srác,amikor fõbe lõtte azt a pedofil gyilkost,én is ezt tettem volna,de ha igazán megakarom szívatni életben hagyom,minimum kap 30 évet gyerekgyilkosságért és erõszakért, akkor viszont a rabtársai adnának neki.Az,hogy a zsaruknak voltak a filmben mocskos titkaik,meg sem lepõdtem,ez ma is mindenhol így van.
10/10
MrsMaverick 2010 jún. 13. - 21:47:39 10/10
(79/146)
Nagyon tetszett, minden elismerésem Ben Afflecknek, rendezzen még több hasonlóan jó filmet. Az elején kicsit nehezen indult be, de aztán végig lekötötte a figyelmet. Öcsi jól alakította a magánnyomozót, és az is tetszett, hogy nem egy kigyúrt, vagány karakter, hanem egy átlagos, hétköznapi srác. És a film vége... hát, izgalmas volt, egy nehéz döntéssel, ami egyben sorsfordító is a srácnak. Nem biztos, hogy én úgy döntöttem volna, ahogy õ.
10/10
movieman111 2010 máj. 25. - 22:07:54 10/10
(78/146)
Elõször is 10/10 mert : 1., más mint egy átlagos ami thriller 2., Affleck-tõl (rendezõként) egy ilyen filmet senki nem várt el 3., nem egy ismert szépfiú alakította a fõszerepet. Kellemes csalódás mindenesetre. És meg lehet nézni 2x is 2 napon belül. Én megtettem.
tonijani 2010 máj. 19. - 15:09:52 Előzmény stalone
(77/146)
szerintem azért egyszer nézhetõ, de igazad van a sablonokat illetõen:SPOILER
kb harmadánál tudtam hogy a két zsaru sáros, felénél hogy a kislány él 2/3-nál hogy morgen freemannél van (mikor elõadta a szívettépõ "nekem is meghalt a kislányom" sztorit)
7-8/10
stalone 2010 márc. 19. - 04:58:45
(76/146)
Most néztem meg,de nem tetszett. A film atmoszférája végig sötét,persze ez megy a témához.Olyan érzésem volt mintha egy kommersz amerikai sorozat egy epizódját nézném.Semmi extra, beszélõ fejek végig sötét háttérrel.Untam.Mindenki hozta a sablonfiguráját.Tipikus amerikai nyálcsobogás lecsúszott drogos szülõ drámájáról.
Singaporeflash 2010 márc. 03. - 10:26:40
(75/146)
***SPOILER LEHETSEGES***

Egyetertek mindazzal, amit a spoilerben irtal, sztem is rossz dontes volt. Ez a film a dontesekrol szol legfokepp, es ez az igazsag, hozunk jokat is, rosszakat is - nagyon realista film volt.

***SPOILER VEGE***
Singaporeflash 2010 márc. 03. - 10:21:05
(74/146)
Meglepett, hogy Ben Affleck ilyesmire kepes, mert nekem eddig butanak tunt - de nyilvan nem az. Jo a rendezes, minden elismeresem Afflecknek. Ez egy nagyon osszetett film, elmes, elgondolkodtato, meg csak nem is sejtettem vegig, hogy mi is az igazsag, tenyleg meglepo volt a vege, nagyon meglepo.
Egy dologgal nem voltam kibekulve: az irritalo hangu-beszedmodoru (angolul lattam) foszereplo magannyomozo fickoval, aki szerintem teljesen tulspilazott alakitast nyujtott. A tobbiek fantasztikusak voltak.
8/10
furbee 2010 febr. 12. - 12:37:39 8/10
(73/146)
***SPOILER***
Egyetértek, valóban nem hozott jó döntést a végén, legalábbis én az õ helyében biztos nem szakítottam volna ki azt a kislányt egy olyan környezetbõl, családból, ahol megkaphat mindent amire egy gyereknek szüksége van!
9/10
laborador 2010 jan. 15. - 17:07:21 9/10 Előzmény socki
(72/146)
Nagyszerû film! Fordulatokban gazdag, elõre nem is lehet sejteni, hogy mit hoz ki a végén. Élvezetes, remek alkotás.
socki 2009 dec. 23. - 23:12:20
(71/146)
Hát nem tudom mit írjak. Most néztem meg még friss az élményem, a hozzászólások miatt mélyreható elgondolkodtató filmre számítottam, de hát sajnos nem ezt kaptam.
Mindenhol felületes, hiteltelen, keménykedõs karakterekkel találkoztam. Itt is mindenhol hõs /hõsködõ/ figurák mint minden hollywoodi filmben. Életszerûnek próbálta bemutatni az egész helyzetet, de ehelyett erõltetett már-már idegesítõen hatott. A film felétõl alig vártam, hogy vége legyen. Ahány ember annyiféle, ez az én véleményem. Nem akarom elvenni mástól az élményt, hogy ne nézzem meg a filmet csak hát ezt én így látom.
10/10
csevics 2009 nov. 21. - 16:53:06 10/10
(70/146)
Egyértelmû, hogy 10/10!!!
8/10
real_madrid 2009 okt. 05. - 15:07:01 8/10 Előzmény emheni
(69/146)
érdekes krimi. nehéz választással a végén. voltak benne üresjáratok, de tetszett.
9/10
emheni 2009 szept. 07. - 14:49:06 9/10
(68/146)
Nekem nagyon tetszett a film. Adott volt egy helyes és egy jó döntés lehetõsége. A srác a helyeset választotta. Itt szerintem rossz döntés nem volt.
10/10
sisteryes 2009 szept. 07. - 00:22:04 10/10
(67/146)
Lebilincselõ.Szerintem az elsõ perctõl, és amikor egy filmnek vége szokott lenni ,ez ott vesz egy kemény fordulatot és indul be. B.A.igazi meglepetés,nekem ,tehetségesebbnek tûnik a kamera túloldalán.
SPOILER
Nekem fájt a vége,és azt hiszem ez újabb tanulság arra,hogy léteznek igazságok a törvényen kívül is.
Írta valaki,hogy "Amanda spirituálisan ezt a helyet választotta"(mármint a drogos szétesett anyját) én meg kérdezem,hogy az a7 éves kisfiú meg spiritulásan azt a pedofil fszt választotta ?...
Persze civilizált társadalomban nem megengedett az öntörvénykedés,de anyaként elkerülhetetlen,hogy ne ránduljon görcsbe a gyomrom.Bárcsak olyan idilli világban élhetnénk ahol törvényes úton az ilyen sorsú gyerekek percek alatt M.F. szerû édes nevelõszülõkhöz kerülhetnének.Egy szülõ amíg nem járul hozzá a gyereke elhelyezéséhez addig állami gondozásban él , ha a szülõ tartja vele a kapcsolatot.
Viszont kapcsolattartás már az is ha fél évente ír egy 50Ftos képeslapot, mégcsak megse kell látogatnia....