Téma: Hideg nyomon

9/10
yippikaya 2008 nov. 22. - 21:55:55 9/10 Előzmény kellafilm
(46/146)
Valóban a megrendítõ a legjobb szó rá...És emellett még rendkívül izgalmas is. A színészi játék pazar,a vége pedig...hát igen jó és rossz döntés között sokszor nagyon vékony a választóvonal...Ben Afflecknek maradnia kellenne a rendezésnél:)Szerintem ez az egy film megmutatja hogy jobban megy neki mint a színészkedés.
Daywith 2008 nov. 04. - 12:57:53 Előzmény kellafilm
(45/146)
Kisbennek volt egy két nagy dumaja :)) pl : mehetnek vissaz a kokós k*id Laoszra :D noha erdekesnek tetszettek a kemeny szavak a lagymatag arcabol:)
dayw
10/10
kellafilm 2008 okt. 31. - 21:48:04 10/10 Előzmény bourne
(44/146)
Szerintem a film igencsak megrendítõ..nem akarom lelõni azoknak a poént, akik csak olvassák a kritikákat filmnézés elõtt, de én sejtettem Amanda igazi elrablójáról az elején, h nem százas..furcsa, mert valamiféle ambivalencia ütközik a filmben: a kislányt elrabolták, mert elvek vezérelték, meg akarták menteni a rossz családból, de ezzel együtt gusztustalan módon korruptak, és felhasználják a kislányt a dollárszázezrekért..a vége meg valóban vacillálásra ad okot, de szerintem jól döntött, ha már van egy feladata, amire megbízták, és amely során csúnyán átverték õt, kicsit jobban belegondolva márcsak ezért is juttatja vissza a vérszerinti "szeretõ szülõhöz" a kislányt, ez a dolga, kötelessége..
9/10
bourne 2008 szept. 02. - 18:53:24 9/10
(43/146)
huhh ... szerintem izgalmas film volt és nagyon jó ötletek voltak benne ... szerencsére Ben egy kicsit fantáziadúsabban kezelte a dolgokat, mint a színészi alakításaiban szokta ...
jó kis film, mindenkinek csak ajánlani tudom
8/10
jan 2008 szept. 02. - 09:23:29 8/10 Előzmény derecszsolt
(42/146)
a film izgalmas volt, egyáltalán nem volt vontatott, mert végig lendületes, nézhetõ mozi volt.
... a kérdésre hogy a végén mi a helyes döntés 10bõl 9en nem így ítélkeztünk volna. De pont ez az amiért még jobban odaütött a film. Egy szóval jó filmet csinált az idõsebb affleck gyerek!
10/10
derecszsolt 2008 júl. 06. - 12:14:42 10/10 Előzmény kof
(41/146)
Hát igen, el lehet gondolkodni etikai szempontból mi a jó és mi a rossz...
És bár tudom, hogy etikailag jó döntést hozott, én másképp választottam volna...
Alternat 2008 jún. 23. - 08:08:30
(40/146)
Hát ez jó film volt. Érdemes megnézni.
Persze lehet mondani, hogy vontatott, meg egy csomó lényegtelen dolog volt benne utólag - ami egyébként szerintem nem igaz - de ez a film hálistennek nem az a fajta amikor egy óra városi üldözés után végül 15 percen át verekszik a fõgonosz a fõhõssel. Ez egy történetet mutatott be, ami akár meg is történhet, de közben meg ahhoz túl komplikált is... :-)

***SPIOLER***
Érdekes, hogy mindenki azon gondolkozik hogy jól döntött-e, pedig pont ez az ami nem derül ki a filmbõl, lehet azt mondani, hogy de, pedig nem derül ki, ez csak akkor derülne ki, ha 25 évet ugrottunk volna a filmben. Az hogy egy pár percet láttunk a végén Amandáról az anyjával, ez még nem határozza meg az egész életét a lánynak szerintem, bár kétségtelen, hogy a filmkészítõknek ez állhatott a szándékában ezzel a befejezéssel. Sokkal inkább a döntésen volt a hangsúly nem a döntés eredményén... szerintem.
10/10
votiv 2008 jún. 09. - 22:39:52 10/10
(39/146)
vazze, hogy a jó életbe tudtak összeszedni ennyi iiiiszonyú randa statisztát???? :)))) már ez is mesteri :P

Titokzatos folyónál szvsz jobb a sztori, bár kicsit talán brutálisabb, dehát Lehane már csak ilyen, én meg nem bírom, ha kisgyerekeket bántanak. A moralizálás sincs túlspilázva, épp annyi, hogy mindenki elmerenghessen egy kicsit, õ hogy döntene. (Nekem a Kaukázusi krétakör is beugrott)

Ben Géza Affleck nagyon sokoldalú tehetség, 30 év múlva biztos másképp fogjuk õt látni, mint most, vagy ahogy a Good Will Huntingért kapott Oscar idején elképzeltük, mi lehet belõle.

A kisöcsi Casey is kapott a jó génekbõl, most láttam a Jesse James meggyilkolásában, és minden rezdülése helyén volt, meg van benne a tudatosság és az ösztönösség is ahhoz, hogy igazán jó színész legyen. És végre megjegyeztem az arcát - az Ocean's trilógiában fel se tûnt :P
kof 2008 máj. 31. - 00:53:20
(38/146)
jó film 8/10

SPOILER:
Én nem szeretnék ilyen döntési helyzetbe kerülni... de magánvéleményem, hogy rosszul döntött...
9/10
slacio 2008 máj. 20. - 22:59:27 9/10 Előzmény zee944
(37/146)
SPOILER

szerintem dönthet úgy is valaki, hogy közben nem látszik az arcán, hogy majd' meghal, annyira fáj neki :)
9/10
slacio 2008 máj. 20. - 22:47:55 9/10 Előzmény zee944
(36/146)
SPOILER

szerintem a bûnös nem is akart elmenekülni, minden társa halott, neki is bûnhõdnie kellett, õ is tudta, hogy bûnt követett el, amiért fizetnie kellett, nem lett volna méltó hozzá ha elfut
5/10
tokmagim 2008 máj. 04. - 14:15:51 5/10
(35/146)
Én nem hidaltam le a filmtõl... :S Ez csak egy 5öst ér!
Elgondolkoztató, hogy végül a fõszereplõ jól döntött-e.
De mondjuk hiába koncentráltam, az egész filmben csak nevekkel dobálóztak, nem tudtam már ki kivel van. Ráadásul a fele lényegtelen volt a sztoriban. Túl vontatottnak éreztem így a filmet :(
5/10
zee944 2008 máj. 03. - 18:37:44 5/10
(34/146)
SPOILER

Valóban érdekes kérdések merültek fel, éppen ezért bosszantott ez a slendriánság a döntés kapcsán. Nem láttam a fõszereplõt valódi érveket felsorakoztatni, csak egy közhelyes "ezt teszem, mert így igazságos" hozzáállásra futotta. Legalább láttam volna vívódni, de ez csak illusztrációba fulladt. Akárhogy ízlelgetem, nekem ez nagyon felületes.
5/10
zee944 2008 máj. 03. - 18:13:11 5/10
(33/146)
SPOILER

Én nem látom (láttam), hol merült fel ez a lehetõség. Csak a két véglet. Vagy hagyják az egészet (a kislányt ott ahol van) vagy minden bukik. Ezt neveztem szánalmasnak, hogy a középútról szó sem esett. A döntés pedig nem tetszett, ez már sokkal inkább szubjektív. Nem szeretem, ha a gyáva-konformista megoldást választják a filmesek, a markáns állásfoglalást szeretem.
5/10
zee944 2008 máj. 02. - 23:29:53 5/10
(32/146)
Az enyém sem lett volna happy end, ha kicsit eltépelõdnél rajta, akkor rájönnél. Szerintem ez lett volna az ideális középút, nem pedig az az enyhén szólva demagóg, moralizáló baromság, ami lett belõle. SZERINTEM, ja.
5/10
zee944 2008 máj. 02. - 20:16:59 5/10
(31/146)
SPOILER

Na ez az, ami engem felbosszantott. Én ugyanis "megtaláltam" volna a kislányt, és futni hagytam volna a bûnöst, akinek nem írom le a nevét. Nekem az okozott csalódást, hogy a filmben ez még csak fel sem merült, mint lehetõség. Szánalmas.
maukaar 2008 máj. 02. - 20:14:00
(30/146)
Nagyon eredetire sikeredett film, tetszett. Igazán elgondolkodtató a befejezés is, ti mit tettetek volna?
Domo43 2008 ápr. 28. - 20:56:38
(29/146)
sziasztok.

szerintem kb 2oo7 egyik legjobb filmje volt.
cassey affeck nagyon jol jatszott, pont ez a karakter tette szamomra hitelesse a filmet(mert irtatok paran, hogy egy ilyen kötözködös ,kemény sracra mas figurat kepzelnetek el...nem hinnem , hogy errol lenne szo, csak ha egy ilyen kornyezetben no fel valaki, megtanulja kezelni a tobbi bunkot,odabas*, ha kell)

na, lenyeg , hogy szerintem ebbol a sracbol nagy szinesz lesz
bree-gee 2008 ápr. 26. - 09:13:39
(28/146)
Elõször morcos voltam a végén..Miért ez lett a vége miért nem lett így és így..Aztán mikor már jó ideje ezen morfondíroztam, rájöttem, hogy basszus, ezek jól elérték amit akartak ( [i:917ef6a1f5]gondolkodásra késztetett[/i:917ef6a1f5] ), száz féle megoldáson törtem a fejem a film után, hogy én mit tettem volna..Nehéz kérdés.Nincs jó válasz.A tanulság is ez- szerintem.
Szóval tetszett.
Redfield 2008 ápr. 22. - 18:00:51
(27/146)
Szerintem kurva jó film lett, jobban tetszett, mint pl.: a Titokzatos folyó, és Affleck rendezése tényleg kimagasló az átlagból. Kiszámítható volt, igaz, de ennek ellenére élvezetes maradt. Ami a legjobban tetszett benne, az az objektivitása. Sok, egymással szembenálló igazság megmutatkozik a filmben, nem lehet egyértelmûen kimondani, hogy ez a rossz és ez a jó. Nem lehet tudni. Egy gyerekrõl / gyerekekrõl szóló helyzetet pedig csak így lehet bemutatni, mert a valóságban is megkérdõjelezhetõ valamennyi cselekedet / nevelés velük szemben. Így a film végsõ üzenete is jól kijött szerintem.