Téma: Hideg nyomon

Sirbrilla 2009 szept. 06. - 22:24:42
(66/146)
szarul döntött a srác...:S am jo film volt
mariann0111 2009 aug. 02. - 19:38:39
(65/146)
Tetszett a film. Az elején kicsit vontatott volt, de aztán felpörögtek az események.
***SPOILER*** Nekem a vége nagyon nem tetszett. Azt hittem, h a srác döntése helyes lesz. Az anya megváltozik és minden jóra fordul. Kár, h nem így történt. Így azzal a bûntudattal kell élnie, h nagyott hibázott, pedig õ csak jót akart... ***SPOILER VÉGE***
7/10
Seraphin 2009 júl. 29. - 13:11:46
(64/146)
Jól megírt, izgalmas történet, az amerikai ponyva/krimiirodalom hagyományait követve. A jobbik fajtából persze. Affleck és Harris remek, végig leköti a figyelmet, vajon hogyan záródik ez az érdektelennek induló, de ahogy lenni szokott, a szálakat összekavaró történet.
Az amerikai krimiket olvasóknak erõsen ajánlott!
10/8
7/10
Direktor09 2009 júl. 07. - 14:16:11 7/10
(63/146)
Meglepõen jó, izgalmas, élvezhetõ film. A végén a válaszút elgondolkodtató és ezáltal a film át is ad valamit a nézõnek, ami több, mint egy átlagos kriminél.
Kárpáti Éva 2009 júl. 06. - 08:56:27
(62/146)
Ne felejtsük el, hogy még egy indítékuk volt a bûnösöknek, akik a gyereklopásban látták a kislány sorásnak jobbra fordulását: a pénz. Ha ez nem lett volna, a gyereket törvényesen is el lehetett volna venni az anyjától (elég lett volna a gyámügynek szólni, hogy hogyan bánik vele az anyja, plussz a drog stb. Rokon simán lehet ilyenkor gyám.
Az sem biztos, hogy az öregeknél megoldódott volna a gyerek élete, ha pl. korán meghalnak vagy betegek lesznek.
Szóval, tényleg nehéz döntés.
Zogmund 2009 júl. 01. - 09:58:06
(61/146)
Nagyon kemény film... A vége fõleg, ahogy csak ott ülnek, és nézik a tv-t.
Az a baj, hogy sokszor az, hogy kinek mi a jó, csak az idõ dönti el, de aztán ha kiderül, hogy mégis rosszul döntöttél, már nem tudsz visszamenni és javítani.
babalujza 2009 máj. 24. - 09:38:49
(60/146)
A film végén a kétféle szempont ütközik, és mindkét szempont helytálló. Nagy kérdõjel marad a nézõnek? Mi a helyes út? Egy izgalmas történetbe ágyazva kivételesen mondanivalót is sikerült csempészni....
mulao 2009 ápr. 24. - 21:24:49
(59/146)
Jól játszik, azt elkell ismeni.
marky 2009 ápr. 24. - 21:18:26 Előzmény mulao
(58/146)
pontosan így vagyok én is, nagyon nem szimpi az kis Affleck, de mégis jól hozza a szerepét, eszméletlen nagy döbbenet a film, meghükkentõ, tanulságos, elgondolkodtató, egyszóval JÓ!
mulao 2009 ápr. 06. - 09:55:00
(57/146)
Tényleg jó film.De nekem valahogy inkább egyszernézõs,és nem 10-bõl 10.Már nem is nagyon emlékszem a filmre.De tényleg jó film volt.Bár nekem Ban A. öccse nem túl szimpatikus.
Vidorka80 2009 ápr. 05. - 22:07:46
(56/146)
Jó film, tuti kikapcsolódás!!!
marie1 2009 ápr. 05. - 22:00:56 Előzmény RADY
(55/146)
(SPOILER)

Egyetértek. Valóban nem lehet törvénytelenül gyermeket rabolni, még akkor sem - sajnos - ha látványosan nincs túl jó sorsa az anyjánál. Világosan látszott a filmbõl, hogy az anya nem változik meg, tehát a kislánynak továbbra is ebben a hûvös, kissé primitív, közömbös közegben kell nevelkednie. Ugyanakkor valamiért ez a sorsa .(Spirituálisan: Õ ezt választotta) Illetve valóban : törvényesen ki lehet emelni a családból, s talán ez is megoldás.
10/10
RADY 2009 ápr. 05. - 12:16:48 10/10
(54/146)
Nagyon jó film! Mindenkinek ajánlom!

Én sem hagytam volna ott a gyereket. A gyermekek veszélyeztetése/elhanyagolása/bántalmazása büntetendõ dolog, ezt társadalmi szinten kell megoldani, családból kiemelni stb, utána akár nyílt örökbefogadással. Nehogy már egy bûncselekmény legyen a megoldás egy másik bûntettre!
Persze, ez a terület egy "mostohagyerek", pont azért, mert nagy az igény, sok a munka, kevés a szakember, a szociális háló pedig nem megfelelõ. Ott sem, hát még nálunk...

Nem hiszem, hogy ez az anya hamarosan megváltozna különben, ha valamit jelentene neki a gyermeke, akkor már látszanának a megbánás jelei. Itt a családból való kiemelés lenne a megoldás, és akkor szépen,normális keretek között örökbe lehet majd fogadni.
Juventeeno 2009 márc. 06. - 22:24:59 Előzmény g.g
(53/146)
Szerintem nincs igazad. Nem akarom ismételni magam, úgyhogy csak ennyit írok.
g.g 2009 febr. 23. - 18:13:08 Előzmény Juventeeno
(52/146)
szerintem teljesen rosszul jött le neked a vége. egyértelmûen kiderült, h a srác is megbánta, hogy visszadta a lányát a nõnek, erre utalt a mirabelle-annabelle dolog, plusz az arca mikor megtudta, h kábé senkinek sem szólt h vigyázzon a lányára amíg õ elmegy randira. Az meg, h lehet az a fickó megváltoztatja õt hülyeség, mivel épp visszakapta a lányát, csak vele kéne törõdni és ehelyett otthagyja megint 1edül és csak az érdekli, hogy fog e tetszeni az arcnak. ez mindent elmond a kislány jövõjérõl és erre rájön casey affleck is aki szerintem egy nagyon jó színész.
Juventeeno 2009 jan. 22. - 23:37:48 Előzmény zsy66
(51/146)
* * * SPOILER * * *

Az az igazság, hogy épp neked nem jött le a vége. A film nem mondta ki, hogy helyes volt-e Patrick döntése. Megválaszolatlanul hagyta a kérdést. Minden nézõ döntse el a maga belátása szerint, hogy jól választott-e a srác. Ha mondjuk tizenöt évet ugrottunk volna a végén, na akkor állást foglaltak volna az alkotók. De így még bõven elképzelhetõ, hogy megváltozik az anyuka. Ezt például azzal is jelezték, hogy a végén Helene randira indult. Lehet, hogy összejön a fickóval, aki megváltoztatja õt, ahogy a bátyját is megváltoztatta a felesége.
Ezektõl függetlenül én Morgan Freemanékkel hagytam volna a kislányt.
zsy66 2009 jan. 20. - 22:45:18
(50/146)
Látom,sem alvernek,sem wolodynak nem jött le a vége:D Oda kéne figyelni, srácok, nem csak bambulni!:))) Szerintem Casey Affleck jó színész,a Jesse Jamesben is bizonyított. Itt is az õ játékára kellett odafigyelni a végén,a szemére,nem véletlen nézett hosszan,ez azt jelenti,h elgondolkozott...A babát sem véletlenül kérdezte: az anyja annyira nem figyelt a kislányra,h még a babája nevét sem tudta,a Tv-seknek is Mirabelle-t mondott,míg a kislány Annabelle-nek hívta. Bele lehet gondolni,Affleck miért nem szólt 1szót sem erre; õ is rájött,h rosszul döntött. Skacok, ezt hívják színészkedésnek, ha anélkül h megszólalna, leveszed, mit akar mondani, csak az arcáról...
Kicsikee<33 2008 dec. 23. - 10:22:50
(49/146)
érdemes megnézni.
annyit szenvedtem h végre meg legyen a film:D
és érdemes volt..nekem nagyon teccik:)
bár a vége kár h úgy történt...:]
alver 2008 dec. 22. - 16:13:32
(48/146)
A film nagyon jó lenne,ha nem Cassey Affleck játzsaná a fõszerepet!

Viccet félre téve C. Affleck tényleg szar színész:D ,de a film tõle függetlenül jó, lehet neki si rendeznie kellene,mert Affleckéknek nem megy a színjátszás,viszont a rendezés jó volt!

A vége nagyon tetszett,nekem úgy jött le,hogy itt nem lehetett volna jó döntést hozni viszont egyértelmû.
Ha szubjektíven nézem a srác szemével nézem,jó döntést hozott,ha nem akkor viszont rosszat...
wolody 2008 dec. 02. - 20:27:36
(47/146)
Mindenképp érdemes megnézni a filmet!
SPOILER
legalábbis én nme olvasnám ezt szívesen megnézés elõtt...
Sok mindennel egyetértek azzal amit írtatok. Ami csavar van az nem üt nagyot, M.F. gyenge, Ben rendezése elsõre jó. A keménykedõs jelenetek nekem bejöttek nemcsak a szöveg miatt, hanem mert normálisan reagál. Nem is béna jófiú, nem is kõkemény, hanem próbálja kezelni a helyzetet, elõször normálisan beszél, nyugtatja "ellenfelét" majd mikor már tökmindegy átvált, mert muszáj, és támad.
Ami nagyon tetszett az a fényképezés, a végsõ döntés (én is így döntöttem volna, és nem volt itt semmiféle középút! ), és az, hogy találtak egy ilyen eszméletlen ronda és visszataszító nõt :-)