Téma: Hideg nyomon

lng 2008 ápr. 08. - 11:17:16 Előzmény Cameliana
(26/146)
c.aflek ingen jo szinesz, reg lattam ilyen jo karaktert mint o, jesse jamesben is nagyon jol jatsza a feltekeny besz*rit. Itt pedig nagyon jo a karaktere, sztem remek szinesz, ebben a filmben morgan freeman volt gyenge egy picit de a tortenet es a film vege pedig elgondolkodtato.
Marokko 2008 ápr. 03. - 18:02:10 Előzmény Csacsa88
(25/146)
kérlek folytaaaaaaasd!! nagyon izgulok igaz nem láttam még ezt a filmet de mindenképpen megszeretném majd valamikor nézni, de kérlek mond el, hogy mi lett a megoldás!
9/10
Csacsa88 2008 márc. 22. - 02:58:41 9/10
(24/146)
SPOILER is...

Nagyon jónak tartom ezt a filmet. Valóban egy izgalmas krimi, több fordulattal, a színészek is jók. Ebben a filmben Michelle Monaghan nem sokat csinált, de azért jó volt, Casey Affleck pedig szerintem tökéletesen hozta amit kellett. Eljátszotta Medium Patrick-et, akivel a nézõ könnyen tud azonosulni, és ami nagyon tetszett, hogy bár a végén meghozza a maga döntését, nincs kikiáltva, hogy az a jó és az igaz. Itt valóban elgondolkodhatunk, hogy mi mit tettünk volna. Jó volt még az is, hogy a kislányt többször is eltemetjük magunkban, aztán jön egy újabb fordulat, felsejlik a remény, aztán megint úgy néz ki h meghalt, aztán meg...
8/10
bujka 2008 márc. 02. - 23:07:04 8/10 Előzmény theo
(23/146)
Egész komoly kérdéseket felvetett a film és nehéz volt döntenie a végén... Vajon ki hogyan választott volna...?
A filmben volt 1-2 kihagyható rész, de sztem élvezhetõ és érdemes megnézni.
10/8
theo 2008 febr. 18. - 10:06:38
(22/146)
Üdv! Nekem is tetszett. számomra kicsit a film végén nem volt feloldás...nem faragtak belõle minden áron teljes "hepiendet" és ez jó. Jó szórakozást!
Dannius 2008 febr. 15. - 14:13:56 Előzmény zee944
(21/146)
nagyon jó film volt, merem mindenkinek ajánlnai. Bejött a történet, akadt benne fordulat és eléggé elgondolkodtató volt. A szinészválasztás is bejött, mindenki jól szerepelt benne. Aki teheti nézze meg!!!!!!!
5/10
zee944 2008 febr. 08. - 08:53:26 5/10
(20/146)
Amit Casey Affleckrõl írtál... na, ezt hívják gyenge színészi játéknak. Vagy rossz rendezõi instrukcióknak. Az ilyesmit leszámítva tényleg remekül játszott :))
sipka 2008 febr. 07. - 20:09:42
(19/146)
Ez egy egész jó kis "movie" volt...
De azért néhány számomra nem tetszõ momentumot felemlegetnék:
Az elsõ: Casey Affleck személye, illetve orgánuma. Nem azt mondom, hogy rosszul játszotta a filmbeli karakterét... ERRÕL SZÓ SINCS!! Csak valahogy a hangja, meg a kinézete nem passzol az énáltalam elképzelt személyhez.
Például amikor elsõnek megpillantottam Casey-t, én azt hittem, hogy csak szépen meglapulva fog nyomozgatni... (Legalábbis a külsejébõl azt vontam le, hogy "ez nem egy keménykedõ gyerek"..)
ERRE MEG MIT LÁTOK?!! Fegyverrel leüt egy nagy darab, kötekedõ f#szit, meg mindenkinek durván beszólogat, és még fenyegetõzik is, miközben gonosz arcokkal van körülvéve :) Szóval nem ezt vártam, egy ilyen gyermeki arccal rendelkezõ figurától..
S még a hangjáról nem is beszéltem!!! A film egyfajta monologgal kezd, amelyet (mily meglepõ) Casey karakterétõl hallhatunk... Tisztára olyan a hangja, mintha egyfajta influenza betegségben szenvedne, vagy éppenséggel egy súlyos ínygyulladást kapott volna... Legalábbis én ezt gondolnám :DDD
DE NEM!! Neki tényleg ilyen a hangja :)
De ettõl függetlenül semmi bajom a színésszel, mivel tényleg szuperül játszotta el ezt a figurát..

A második problémámat csak SPOILER-ben tudom leírni, mivel a következõ mondatommal lehetséges, hogy elárulom az egyik "nagy" csavart a filmbõl..

SPOILER!!!!
Szóval arra a jelenetre gondoltam, amikor Ed Harris-t lelõvik!!!! Most nem akarom ecsetelni, hogy miért lövik le, mivel akik a soraimat olvassák azok már biztosan látták eme produktumot.. Az a lényeg, hogy Ed-et kétszer mellkason lövik!!! Erre (valamilyen csoda folytán) kimenekül az épületbõl...
Ekkor az operatõr most már csak Casey-t mutatja, ahogy Ed Harris nyomába ered...
Tehát most leírom (pontokra bontva) Casey útját a tett színhelyétõl, egészen Ed menekülési helyéig:

1. Casey szintén kiszalad az épületbõl, majd jobbra fordulva elfut az épület sarkáig.
2. Az úttesten észreveszi a vérnyomokat, majd átszalad a szemközti épülethez.
3. Bemegy az épületbe, és felmegy a lépcsõn, egészen az épület tetejéig.
4. S VOILÁ!!! Ott fekszik összegörnyedve Ed Harris..

Na most pedig felvázolnám a problémámat...
NEKEM NE BESZÉLJE BE SENKI, HOGY EGY HAPEK, AKIT KÉTSZER MELLKASON LÕNEK, CSAK ÚGY SIMÁN LEFUT KÉT HÁZTÖMBÖT, MAJD EZUTÁN PEDIG FELSZALAD A TETÕRE!!!!!!! MERT ILYEN NINCS!!!
Amikor leperegtek elõttem ezek a képsorok, akkor tényleg azt gondoltam magamban, hogy: "Elmennek ezek a p*csába a hülyeségeikkel!!!!!"
Nem is értem... Kétszer mellkason lövik, erre lefutja a maratont :DDD Bár nem tudom, hogy a regényben is így játszodtak le az események, de van egy gyanúm, hogy csak azért kellett felszaladnia Ed-nek a háztetõre, hogy egy szép operatöri felvételt láthassunk. (Mivel a háttérben a város egésze látható, egyfajta lila színezetû égbolttal.) Na mindegy.

De az a lényeg, hogy (pár APRÓBB hibát figyelmen kivül hagyva) ez tényleg egy jó film :)) Szerintem érdemes megnézni :)
7/10
Zempy 2008 febr. 06. - 20:21:11 7/10
(18/146)
Oks, amúgy próbáltam úgy írni. és asszem igaziból nem árultam el semmi konkrétumot, máshogy meg nem tudtam ezt megfogalmazni.

De én amúgy is úgy gondolom, hogy aki igazán meg akar vmit nézni, az kommentek nélkül is megteszi, és elõtte nem olvassa el az összes hozzászólást...
Sydneyke 2008 febr. 05. - 23:40:35
(17/146)
Zempy
ha egy film végérõl írsz akkor máskor írd már elé hogy SPOILER SPOILER

ha valaki MÉG nem látta akkor hadd legyen neki kérdés a film vége
:)
Csajszibarack 2008 febr. 05. - 13:34:59
(16/146)
Szerintem meg nagyon jól játszott Casey! Nálam 10bõl 8at ért a film, mert mostanság meg kell becsülni a közepes szintû filmeket is. Nálam ebben a kategóroában még mindig David Gale vezet!
7/10
Zempy 2008 febr. 03. - 15:31:56 7/10
(15/146)
Nem kedvelem általában az ilyen stílusú filmet, de ez bejött, sztem egyszer legalább érdemes megnézni. Nagyon jónak találtam a végén, amikor a nyomozó válaszút elé kerül, hogy mi legyen a kislánnyal, sztem nagyon egyéni ötlet volt, ha belegondolok, én sem tudnék könnyen dönteni...
Casey Affleck mellett azért Michelle Monaghan és Freeman (századszor játszotta ugyanazt) sem nyújtott semmi pluszt. Ed Harris viszont jó volt, és hát Amy Ryan hatalmas. Már elõre kíváncsi vagyok, legyõzi-e Cate Blanchettet az Oscar-gálán, mindenesetre esélye van rá, baromi jól hozza a káromkodós-lecsúszott anyuka figuráját, imádtam a jeleneteit!
Szóval én sztem nézzétek meg, mert jó lett!
10/10
Chabesz 2008 jan. 31. - 01:19:18 10/10
(14/146)
Úgy 3 órája láttam ezt a filmet és meg kell írjam, hogy hihetetlen jónak tartom. Nem is tudom, milyen régen nem láttam olyan filmet ami ilyen erõs hatást gyakorolt volna rám. Szinte már nem is emléxem, mikor volt legutóbb...

Úgy gondolom, hogy tökéletesen, de legalábbis ha nem keresi az ember a hibákat nagyítóval, akkor hibátlanul összerakott film ez. Logikus minden mozzanatában és nagyon õszinte. Minden egyes szavát, karakterét el tudtam hinni. Érzõdik rajta az a törõdés és maximalizmus ami csak a legjobb rendezõk sajátja. Affleck még sokra fogja vinni ha így folytatja. Még néhány egyedi stílusjegy és felér a legjobbakhoz. A forgatókönyvrõl pedig elég annyit mondani hogy 10/10, és pont.

Azt gondolom, akárki akármit mond, emellett a film mellett nem lehet annyival elmenni, hogy meg lehet nézni, meg nem volt rossz. Mindenkinek meglesz a maga véleménye, de ha 1 egész kicsit is szereted a stílust vagy általánosan az igazán jó filmeket, amik megmozdítanak benned vmit, akkor sztem mindenképp nézd meg. Elég annyit mondani, hogy ritkán nézek meg többször 1 filmet moziban. Legutóbb a Gladiátorral történt meg. A Hideg nyomon lesz a következõ.
5/10
zee944 2008 jan. 30. - 20:56:50 5/10
(13/146)
Most, hogy visszaolvastam magam, rá kell jönnöm, hogy túlságosan lágyszívû voltam. Semmiképp nem mondanám közepesnél jobbnak ezt a filmet. Viszont merném félig-meddig elhibázottnak mondani. A végén Casey Affleck karaktere hoz egy döntést, amivel a film moralizálni akar... de végül nem mond semmit ki egyértelmûen. Ami engem leginkább bosszant ebben, az az, hogy hozhatott volna egy harmadik, alternatív döntés, ami szerintem jobban jött volna ki. De ha mégsem, legalább fel kellett volna merülnie.

Abban, hogy Casey Affleck marha gyenge volt a filmben, pedig teljesen egyetértek. Mondjuk ez lehetett a bátyó rendezõi gyengesége is.
Cameliana 2008 jan. 30. - 20:51:34
(12/146)
Egy biztos: ilyen pocsék színészt mint a Casey Affleck, még életemben nem láttam...mondjuk családban marad...
Kicsién 2008 jan. 30. - 15:54:37
(11/146)
Oké, nekem tetszett...manapság meg pláne...nincsennek olyan nagyon jó filmek...sztem nézhetõ, sõt...komolyan tetszett...
3/10
henisz 2008 jan. 26. - 11:30:24 3/10 Előzmény wagner
(10/146)
Én úgy vártam ezt a filmet már hónapok óta, és meg is néztem a premier napján, de csalódtam benne :( Számomra nem volt elég érzelemdús, a fõszereplõk nem vívódtak eleget. Elfogom olvasni a regényt, mert szerintem abból sok kérdésemre választ fogok kapni, ami nem derült ki a filmbõl. El van nyújtva az eleje fölöslegesen, meg fura hogy Casey Afleck játszotta a "lenyomlak öcsém" keménygyereket, aztán meg átváltott szenvedõsbe Én egy összetetebb karakter ábrázolást, és tömegszenvedést vártam volna a végére, mikor mindenki kifordul magából, és egyszercsak kirobbannak az indulatok a szereplõkbõl.

Ugyanezen írónak a regényébõl készült a Titkokzatos folyó is, ami egy remek elsöprõ erejû dráma. Arról a filmrõl tényleg úgy jöttem ki, hogy húú anyám, ez aztán durva volt.

Hát ezekkel a sorokkal csak azt akartam kifejezni, hogy Ben Afleck nem egy Clint Eastwood, és van még mit tanulnia, de elsõ próbálkozásnak elment. Bár véleményem szerint nem fog bekerülni a nagy rendezõk klánjába.
wagner 2008 jan. 21. - 01:05:33
(9/146)
Jó film. Mivel elég ritkán dicsérek filmet, pedig gyakran ülök a mozivászon vagy a TV képernyõje elõtt, gondoltam veletek is megosztom a gondolataimat.

Ha a premieren lévõ filmeket vesszük, nálam utoljára 2005-ben a Millió dolláros baby vagy 2004-ben a Passió ütötte meg ezt a szintet. Persze ezek a filmek összehasonlíthatatlanok, itt elsõsorban a forgatókönyvet lehet dicsérni, ami ügyesen teker mindig egyet a történeten, a végén pedig feltesz egy komoly morális kérdést, amire a nézõk közül talán a szülõk érzik leginkább, hogy nincs helyes válasz.

Nincsenek benne nagy színészi alakítások, de erõsek a karakterek és nagyon jó a tempója. Az egész 114 perc engem a krimi hõskorára emlékeztetett, amikor már nem bûnügyi filmnek nevezték, de még nem is thrillernek. Nincs hiány akcióból és gyors kameramozgásból sem, de csak éppen annyi van, amennyi kell.

Jók a kezdõképek, a hangulati felütés. A hollywoodi mainstream-tõl eltérõen nem kirakatszépségû, villanó fogsorú sztárokat kapunk, hanem csúnya amerikaiakat egy lepusztult városrészben, amibe tökéletesen beleillik az ügyetlennek látszó magánnyomozó a sajátos dialektusával (értelemszerûen csak feliratosan jön át). A nõi fõszerep a film nagy részében súlytalan, talán csak a végsõ nagy dilemma miatt került a történetbe, de ott szükség is van rá, hogy egy kicsit kettészakadjon a szívünk.

Nyilván nem fog Oscar díjat kapni sem a film, sem a szereplõk, cserébe mi nézõk viszont nemcsak két óra izgalmat kapunk, hanem egy kis gondolkodási idõt is a film után és lehet, hogy ezúttal a pattogatott kukoricából is kevesebb fogyott. Megkövetem egykori filmesztéta barátunkat: igaza volt, csinálnak a XXI-ik században is jó filmeket. Én már hármat láttam…
7/10
Karolka 2008 jan. 19. - 22:14:57 7/10
(8/146)
tyû, látom megy itt ám a vita! :D sztem egész tûrhetõ film volt, Ben jó munkát végzett. A színészekrõl nem is beszélve! Ed Harris nagyon jól nézett ki! :D:D:D egyszer nézhetõs film...10/7
10/10
hoge 2008 jan. 15. - 13:38:48 10/10
(7/146)
Na egy átlagon felüki film pont elég!:)És ez az volt!!Számomra átlagon kicsit jóval feljebbi mint neked!:)De persze mindenben van hiba!