nursi 2012 máj. 12. - 18:39:15
(27/67)
látom sokan azonosulnak a filmmel hogy ez velünk is megtörténhet illetve nem vagyunk biztonságban...
nem vagyok lelketlen
de 2 gyerek áll 10 millió emberrel szemben....(ahol több százezer gyerek élete függ)

.....
rapanui 2012 máj. 09. - 20:29:49
(26/67)
Kicsit durva? Vajon mi?
Szerintem az a durva, hogy van egy elmebeteg, aki 3 városban elrejt 3 atombombát, s azok segítségével valószínûleg milliókat öljön meg!
Tehát ha nincsen más esély, csak a két gyereke, akkor maradjunk inkább "emberek" és várjuk türelemmel, míg robban a 3 bomba és meggyilkol milliókat, kik legalább olyan ártatlanok, mint az a két gyerek?
Érdekes hozzáállás.

rapa
Custom House for ExCeL 2012 máj. 09. - 20:17:29
(25/67)
SPOILER

Nem nagyon értem, az lett volna a film üzenete, hogy a gyerekeket is meg kellett volna kínozni és csonkítani, az lett volna a helyes? Mert az itteni hozzászólások között is az látszik, hogy van aki ezt szûrte le...

A legtöbb szörnyûséget mindig a "jó ügy" érdekében követik el. Talán nem kéne ennek az embertelenségnek propagandát csinálni.
gedemmm 2012 máj. 04. - 20:39:51 Előzmény kgabor105
(24/67)
"Amit még keresek, hogy mi volt H motivácíója. Miért csinálta amit csinált?"
Erre van egy válaszom:
Amint a filmbõl ki is derült, H-re konkrétan vadásztak világszerte, munkájából és feltehetõ múltjából kifolyólag egyáltalán nem lehetett nyugodt. (Gondolj csak a házára, mennyire be volt kamerázva, vagy éppen a reakciójára, amikor az FBI megjelent náluk.)
A vallatást biztonságban tudta csinálni - védelemben, a semmi közepén - és bármily szörnyen is hangzik, kiemelkedõen jó volt benne. Olyan kiemelkedõen jó, hogy a bázison + az FBI köreiben is komoly tekintélye és hatalma volt... Nem véletlenül.
És a legfontosabb: H tudta, hogy a dolgával emberéletek millióját menti, mentheti meg, ez volt az egyetlen motivációja szerintem, bár ez a saját erkölcsére, lelkére volt iszonyatosan káros hatással.
(Amint zseniálisan össze is foglaltad.)
bélby 2012 ápr. 30. - 12:35:47
(23/67)
Nem is lett volna olyan rossz film, de a nõ annyira idegesítõ volt, felforrt tõle az agyvizem.
10/10
bza1980 2012 ápr. 23. - 10:35:37 10/10
(22/67)
Azt elfejtettem írni, h. ez nem thriller, hanem jóval inkább dráma.
Spoiler!
A befejezés is drámai. Csak így lehet katartikus az élmény. Sokan panaszkodtak, h. ilyen rossz befejezést még nem láttak, de megéri megnézni. Milyen befejezés lett volna, ha mindenki életben marad, a terroristát börtönbe zárják és minden megy tovább ugyanúgy. Az "igazi" életben sajnos soha nem így történik...
10/10
bza1980 2012 ápr. 23. - 10:27:23 10/10
(21/67)
Annak ajánlom ezt a filmet aki valóban tartalmas kikapcsolódásra vágyik. Persze vannak benne véres jelenetek és a kínzás sem szórakoztató de olyan alapvetõ kérdések merülnek fel amelyek nagyon elgondolkoztatóak. Bemutatja, h. a j és a rossz között nem is olyan nagy a különbség, és elég keskeny a határ. Olyan kérdések merülnek fel az emberben a film nézése közben ami megdöbbenti és nagyon sokáig foglalkoztatja és amire nincs exact válasz.
spoiler!
Tulajdonképpen ki is a bûnös? Az aki több millió ember elpusztítását tervezi, v. az aki brutálisan(szívtelenül, szemrebbenés nélkül) megkínozza ezért, illetve a információszerzésért a családapát és gyermekeit...
Tulajdonképpen mindketten bûnösök és mindketten hisznek abban amit csinálnak, így már nem is annyira különböznek egymástól. Mindketten "jót" akarnak: az egyik többmillió embert megmenteni, a másik pedig a "Haza" becsületét. Lehet, h. mindketten jók, csak ez a világ gonosz, és ebbõl születtek õk...
spoiler vége!
Ezért is jó a magyar fordítás: Nincs határ - legalábbis nem tudjuk, h. hol van. A filmben persze eljön az a pillanat, amikor meghátrálnak de, h. mi az ami kiváltja? Hát ajánlom nézzétek meg és megtudjátok!
U.i.: a valóéletben, nem hiszem, h. meghátráltak volna...
kgabor105 2012 ápr. 16. - 07:46:44
(20/67)
Ami még eszembe jutott

spoiler

Természetesen az elõzõ hozzászólásomban mindig x fix halál kontra y bizonytalannal kell összehasonlítani.

Ami logikátlan volt, hogy miért kellett kínozni, amikor lehetett volna gyógyszerezni és rögtön elmond mindent?
Ami nagyon érdekes volt, hogy H-nak miért volt szüksége a nõre? Miért kérte õt, hogy vele hajlandó csak dolgozni? Miért hívta õt a döntési helyzetekben? Miért rá bízta, hogy nyomja meg az ébresztõ áramütés gombot? Miért neki kellett volna a gyerekeket újra visszahoznia?
Két válasz is lehetséges. Egyik hogy le akarta rántani a maga szintjére, hogy lássa õ se különb. A másik, hogy mivel tudta, hogy õ már nem tudja tisztán átlátni, hogy mi helyes és mi nem, a nõ volt az erkölcsi mérõ. Mit szabad megtenni 1M emberért és mit nem? És a nõ válaszolt is. Még bele is nyomta a szikét emberünkben. és a végén amikor a nõ azt mondta, hogy robbanjon a bomba, de maradjanak meg a gyerekek, azonnal leállt és elengedte az embert. Szerintem ez is zseniális volt a filmben. A nõ dilemmája, hogy triviálisan nem szabad senkit megkínozni, de aztán már asszisztált hozzá. Hol a határ vajon?
Ami még érdekes volt, hogy H hogy viszonyult a családjához és milyen jó volt a kontraszt, hogy kínozta emberünket, a gyerekeit meg óvta mint egy oroszlán és skype-on gügyögött velük.
Amit még keresek, hogy mi volt H motivácíója. Miért csinálta amit csinált? A bosnyák felesége dolgai miatt? Nem volt logikus számomra. Õ egyszerre volt a film alatt pozitív karakter és brutális hentes és ezt nagyon érdekesen rendezték meg. Ahogy kommunikált, amennyire "normális" volt a sok agyatlan katona között. Utána meg bement és gátlástalanul kínozta emberünket.

Spoiler vége

Szóval a film szerintem zseniális volt, már csak azért is mert rengeteg gondolatot tartalmazott és muszáj átgondolnunk utána újra és újra, hogy mi helyes és mi nem.
kgabor105 2012 ápr. 16. - 01:33:18
(19/67)
Én is most végeztem vele
Érdekes, hogy milyen sokan írják, hogy mit számít pár gyerek új, amikor millióan meghalnak.
Pont ez a lényeg a filmben, de ez úgy látszik elkerülte sok mindenki figyelmét.

Spoiler

Nem biztos, hogy van 4. bomba. Lehet-e megkínozni a gyerekeket azért mert lehet, hogy van bomba
Az alapkérdést is felteszi a nõ. Lehet, hogy nincs egy bomba se. Csak a videófelvétel van, az pedig elég közvetett bizonyíték. És az emberünk maga adta fel magát. Mi volt a célja? Mi van ha csak kínozzuk és nincs is bomba?

Spoiler vége

Az egész emberi civilizációnak ez az örök, több évezredes kérdése, hogy mit lehet megtenni egy/két/x emberrel azért, hogy jó legyen/megmentsünk Y (több mint az elõzõ csoport) embert.
Szabad-e megölni az elsõ csoportot azért, hogy megmaradjon a második csoport. És erre természetesen nincs jó válasz, mert:
Elsõ kérdés. Szabad-e megölni 1 embert 1 millióért? Válasz?
Második kérdés. Szabad-e megölni 10 embert 1000 emberért? Válasz?
És akkor a triviális harmadik kérdés. Szabad-e megölni 1 embert 2 emberért? Válasz? És lassan érezzük, hogy már az elsõre se jól válaszoltunk.
Mert ha elbizonytalanodtunk, akkor jön az utolsó kérdés:
Szabad-e megölni 1 nem jó embert 1 jó emberért? (A jó/nem jó behelyettesíthetõ mindenki erkölcsi érzéke szerint)
És ha az elsõre igen volt a válasz, de a végén már nem, akkor a megválaszolhatatlan kérdés: Mennyi embert szabad megölni? Mi a matematikai képlet ameddig igen, aztán már eggyel se többet?

A másik hasonló jellegû dilemma úgy hangzik, hogy 10 ember egy barlang mélyén. Tudós, tanár, rabló, gyerekes, nem gyerekes, árva, gazdag, szegény, stb. Te vagy a túra vezetõ. Jön a víz. Egyesével tudod felküldeni õket és csak kb 4-6 éli túl. De nem tudod pontosan mennyi. Milyen sorrendben küldöd fel õket? Elõbb a gyerekest, tanárt, a jót. Végén a rablót? (Konkrétan feltették nekünk egy tréningen. Vicces volt).

Érdemes elgondolkodni, mert erre is megvan a válasz. szerintem.
7/10
Geri0127 2012 ápr. 15. - 22:23:04 7/10
(18/67)
Most végeztem a filmmel, és szerintem sem volt rossz. Egyfolytában a 24. címû sorozat járt a fejemben miközben a filmet néztem, ahol gyakorlatilag ugyanezek a jelenetek játszódnak le, csak 24db 40 perces részben. :D Ráadásul ott több az akció meg jobban felépített a cselekmény. Jackson vs Sutherland :D
Egy esti kikapcsolódáshoz jó, de többet nem fogom megnézni.
7/10
8/10
CyberWolf 2012 ápr. 14. - 17:41:10 8/10
(17/67)
Egy 8ast biztos megérdemel és jobbat is adtam volna ha normálisan fejezik be. Ilyen sz@r befejezést még nem láttam. Erre pocsékoltam el ezt a 97 percet?? Ezt simán büntetni kéne, ez nem fer
11messi87 2012 ápr. 12. - 18:20:09
(16/67)
Kemény film, egynek jó.
9/10
Maffia91 2012 ápr. 10. - 21:24:50 9/10
(15/67)
Nekem nagyon is tetszett a film!! Másfél órát megér!

-SPOILER-

Elgondolkodtató az, amit már elöttem is írtak, hogy egy FBI vezetõ egyéniség, hogy védelmezi egy terrorista 2 gyereket, amikor a bomba miatt 1000 gyerek halhat meg....
Furcsáltam a történet befejezését, hogy elvitte a gyerekeket és hogy végülis amellett döntött, hogy robbanjon fel a 4. bomba... Nem mondta ki, de ezt jelentette...
Ilyet azért a valós életben nem lehet megcsinálni ;)
Illetve nem is választanának ilyen embereket vezetõnek, és nem küldenék ki õket ilyen feladat megoldására!!!!
8/10
Heisenberg 2012 ápr. 06. - 19:26:26 8/10 Előzmény tomy88trance
(14/67)
Spoiler
A végére kiderült hogy tényleg 4 bomba volt. A 4. felrobbant, több nem lehetett, mert nem volt több uránja a terroristának. Hamis bombát amit meg sem találnak meg teljesen felesleges építeni ugye, tehát ez sem lehet.
A másik meg az USA teljesíthette is volna a követeléseket, New York ért cserébe elfogadható alku.
8/10
Heisenberg 2012 ápr. 06. - 19:18:52 8/10
(13/67)
Érdekes témájú film volt, hihetõ karakterekkel, megfontolandó kérdésekkel.
Spoiler
A végén azt hiszik hogy minden bombát megtaláltak és egy feltételezés miatt, nem vállalják be a gyerekek megkínzását ami így elfogadható. Más kérdés hogy mások ezt is bevállalnák. Összességében egész remek film lett.
8 pont
4/10
crapgame 2012 ápr. 05. - 00:55:17 4/10
(12/67)
tegnap vagy azelõtt láttam a filmet e már nem nagyon tudom felidézni. számomra ennyire volt maradandó.
Nem tudom te hogy vagy vele, de nekem teljesen lerontja egy film élvezeti értékét ha sablonos, idióta dumákat löknek benne.
Szerintem a dramaturgot fel kéne pofozni
aki meg a magyar szöveget írta az túl sok csi-t meg ncis-t fordít
tomy88trance 2012 ápr. 04. - 18:24:16
(11/67)
Az,hogy milyen kategóriás egy film az nem csak a párbeszéden múlik, amúgy nem értem mi bajod a párbeszéddel, szerintem hiteles, egy mindent elõre kigondolt vallási fanatikus szerintem is így viselkedne a való életben is.
tomy88trance 2012 ápr. 04. - 18:22:45
(10/67)
Nekem személy szerint tetszett a film, izgalmas volt. A vége meg folytatásért kiált , vajon tényleg 4 bomba volt? Vajon tényleg egy igazi bomba volt amit a végén mutattak,hogy visszaszámolt? Mi van,ha mindegyik bombánál eljátszotta ezt és mindenhol 2-2 bomba volt? Akkor az már 6 bomba elvileg.. Szóval kicsit sok a kérdõjel a végén ,szerintem lesz folytatása, bár ,ha valóban felrobbant a bomba, akkor nem biztos.. (Bár én megjegyzem,hogy megnézném a terrorista szemszögébõl is a filmet, úgy lehetne második része, és a végén a kérdõjelekre is megkapnánk a válaszokat) Az a része nekem is tetszett,hogy miben másabb,ha a terrorista gyerekeit ,feleségét megölik ,mint amikor õ miatta felrobbant 50akárhány ember.. Jó film én 8/10-et adok rá.
4/10
crapgame 2012 ápr. 04. - 09:41:19 4/10
(9/67)
A film javarésze egy nagy baromság.

SPOILER

szerencsétlen kis terrorista szeretné, hogy megbüntessék, de ugyanakkor jó lenne ha teljesülnének a kis kívánságai ezért hagyja magát elfogatni.
Sõt annyira bûntudata van, h a kínzást is "vállalja". Meg ezek a zs kategóriás párbeszédek...
'aggya át a fegyverét... De én nemadommm..."

komolyan kezdem azt hinni, hogy az amerikai filmgyártás bármennyire is szeretne kitörni a saját maga áltat kreált skatulyából, majdnem az összes próbálkozás sikertelen, miközben meg vannak róla gyõzõdve h valami nagyon jó dolgot csináltak.

Az egyetlen egy üzenet ami kiolvasható belõle az az, hogy a dicsõ amerikai nemzet is csak ugyanolyan mint bármelyik másik. szabadságjogok meg szabad ország meg a többi baromság csak néphülyítés.

ez a film 4/10
csibu 2012 ápr. 03. - 11:31:12
(8/67)
A filmet két részre bontanám. AZ elsõ rész nagyjából az elsõ 30 perc, a második rész meg a többi.
Az elsõ rész nagyon nehezen indul be, néhol érthetetlen ki kicsoda és mit csinál, ha nem lennének neves színészek (akik azonban itt még nem játszanak jól) benne, B kategóriásnak is rossz lenne. Ez a fele a filmnek 10/3...
Aztán a második fele felpörög, izgalmassá, érdekessé válik, ez a része 10/9.
SPOILER
Legjobban az etikai szál tetszik. Mi az amit megtehetünk, mi az amit nem. Milliók halála, vagy egy család megkínzása, akár kivégzése...
Ami végig idegesített viszont, az a katonai vezetõség hozzáállása. Annyira következetlenek voltak, hogy az már fájt. Samuel L Jackson végig ugyanazt hozza: gondolkozik, egy lépéssel próbál a csávó elõtt járni durva eszközökkel.
Az FBI-os nõ szintén ugyanazt hozza: etikailag helytelen, ne tegyük meg.
De a felettesek?? Hol azt mondják, hogy: TEGYEN MEG MINDENT! Hol meg azt: NA EZ MÁR TÚLZÁS. A legvégén érzõdik mindez, amikor betörnek hozzá és elviszik a gyerekeket, meg leütik, aztán 5 perc múlva azt mondják, hogy hozzák vissza a gyerekeket... Ha nem lettek volna ilyen következetlenek, akkor vagy csak a feleség halt volna meg, vagy az legalább életben maradt volna...