Téma: Hilal Saral

maryriddle 2020 okt. 31. - 11:37:49
(1817/1897)
Merhabalar, merhabalar

Mea culpa.... annyit tudok felhozni mentségemre, hogy megőrültem és újra beülem az iskolapadba munka mellett. Most van egy kicsit több időm, remélem nem halunk még ki.

Film és sorozatnézésre egyáltalán nem volt időm gyakorlatilag augusztus óta. De végül a kíváncsiság legyőzte az esti fáradtságomat, és egy hét alatt beértem a Masumlar apartmanit. Lehet hogy elhamarkodom de 7 rész után azt tudom mondani hogy ez legszeretnivalóbb török dizi amit valaha láttam. Tudom furcsa szóhasználat, de Güney óta mondom hogy a lelki sérült karakterek a gyengéim. Itt meg aztán nincs belőlük hiány.
Réci te nézed még? A többieknek is ajánlom, ha még olvastok szeritnem itt mindenkinek bejönne. Egy mindenféle megszálottsággal küzdő kényszereteg család történetét meséli el, fájdalmas dráma, irtóztató rejtélyek, imádnivaló komikus jelenetekkel megfűszerezve. Nézzétek! :-)

A többi dizivel sajna nem tudtam haladni, bűntudatom is van miatta. Cukurovát nem tudom, hogy befejezem-e valaha bár szeretném. Láttam hogy megjött Fazilet hanim is, Hünkarnak pedig game over.
IG-t sem néztem augusztus óta azt viszont mindenképp be kell fejeznem ha másért nem hát legszebb lelkű Oszmánom és Esma boszi miatt :-) Patrik sztorijával kapcsolatban akkor jól éreztem, hogy itt nem egy jól felépített szerelmi történetet fognak kikerekíteni Ipekkel. Hanem a nézői nyomás hatására hozták őket össze megint. Nálam Ipek még régóta offos úgyhogy szerintem elegánsan átugrom majd a jelenteiket :-) A grállovag - Süleyya konfliktusokban én áltlalában Süli mellett szoktam állni de el tudom képzelni hogy később idegesítővé válik a stílusa.

SK-t csak a fragikból követem. A giccset kimaxolják minden részben. Ha jól értem, minden rész végén majdnem meghal valaki vagy eltűnik, de aztán kiderül hogy nem halt meg vagy előkerül. Kitaláltak már valami cselekményt vagy még mindig a Nare sír hogy nem tu megbocsátani de azért minden részben szenedélyesen öllelkezünk puszilkodunk vonalat viszik tovább? Gedizt sajnálom és üdvözlöm de még miatta sem tudom elviselni ennek a dizinek a képtelenségét.

Amiket még godondolkozom az a Kirmizi oda, úgy hallottam, hogy ugyanannak a pszichológus - írónak a tollából származik mint a Masumlar. És van még a Sadakatsiz. Valaki esetleg nézi?

Na most ennyi. Gyertek ha tudtok

Görüsürüz
mankosy 2020 szept. 30. - 14:34:23 Előzmény Récinew
(1816/1897)
hali..
csak rövid kérdés, milyen nyugati szennyeket néztél/el?...nem mintha nem lenne mit néznem, de gyűjtögető vagyok :D
bye
mankosy 2020 szept. 30. - 14:31:38 Előzmény maryriddle
(1815/1897)
Szia

Picit röstellem hogy nem reagáltam az nyárvégi (basszus most meg már cidri van) IG-re, az a helyzet, hogy már annyira nem friss, de igyekszem reagálni, ha írsz (és askom se tart mostanába lázban, bár láttam készül is az új sorira)...megfejtettem, hogy én egy ideig odavagyok valakiért egy bizonyos karakter miatt, aztán elmúlik mint gyíkká változtatás...SBA után is terveztem elkezdeni a DEK-et is, de az a fellángolás is elmúlt...summa két török sori után nálam egyenlőre kihunyt a szerelem keleti fénye :D (hú jó kis képzavar)
A wc-sjelenet elég ütős volt, de nekem ez a Burcu annyira unszimpatikus, maga színésznő látványa is idegesít (FB-on ha tekerek biztos van naponta vagy tucat Hercai-os dolog )..és akkor még jön majd az esküvő...
Visszagondolva Boranné nem lehet, hogy kissé idegesítő karakter??... ha nem önmegvalósít , mosolyog, meg problémát old meg, akkor szenved (a gyerekért is nyekergett, aztán az is szép lassan el fog múlni és a konyhásnénik nevelik :-) vége felé a sok depinél azt éreztem picit grállovag jobbat is kifoghatott volna, de hát a szerelem , bár lesz grállovagnak egy mondata majd a 76. részben (kb. mindenért engem okolsz (múltra vonatkozóan) és torkig vagyok, hogy folyamatosan valamiért magyarázkodjak, már beteg vagyok attól, hogy azt mutassam ki vagyok, elegem van ebből ).
Ahogy néztem a The affairt (nézzétek meg, mert egy zseniális a sorozat, jómagam két hét alatt ledaráltam az amcsi Terápia, az In Treatment alkotói csinálták) önkéntelenül eszembe jutott ez a Patrik féle viszony és arra jutottam, hogy ennek az egésznek az ábrázolása és végigvitele szánalmas. A majd mi (cenzúra) megmondjuk feketén fehéren, hogy ki az ártatlan és ki a hibás (kvázi egy ilyen szituban szerintem mindenki ez is meg az is..nem sulykolni kell a nézőbe hogy mit kell, hogy gondoljon, hanem hagyni kell hogy gondolkozzon. Van egy helyzet, amibe valaki és valamiért eljutottak, de itt "megoldódik" és utána ugyanott folytatódik minden ugyanúgy, a probléma, ami meg ugye nincs, vagyis van a szőnyeg alatt de ami nem látszik nem lesz megoldva...hatásvadász befejezés gyerek beteg és a szeretőnek tipli (az említett The affairban pl. egy részben több szemszögből mutatják be a dolgokat....senkinek sincs igaza és mégis mindenkinek igaza van, nincs sulykolás meg kivételezés, minden szubjektív, életben sincs narrátor, ettől olyan jó az egész)..a szexet meg már hagyjuk is ... a végén kialakuló ask forever ebben az esetben nekem egyenesen szürreális és nem maga az, hogy ask, hanem hogy nem volt semmi szépen kidolgozott visszatalálása a másikhoz és akkor ne is beszéljünk a nász elhálásáról anno....
A leghihetőbb Garip-Esma féle kapcsolat, nincs benn semmi túltolva vagy propagandásítva, illetve Esma Alzheimer kórja, nagyon jól van ábrázolva, nem hatásvadász, de mégis hat
A csaj, most nem jut eszembe basszus a neve, aki a Adem csaja lesz, vagy már az (attól függ hol tartasz) na ő szimpi még , meg normális.
Ja és persze Teyze-Akif páros, ők végig XD

most bontanom kell a vonalat, de azért majd még értekezhetünk

Récinew 2020 szept. 30. - 14:06:08 Előzmény Récinew
(1814/1897)
Jav: Piros szoba
Récinew 2020 szept. 30. - 14:05:27
(1813/1897)
Kép nélküli törökböl pedig a mostani évad különlegességei, a Mary által is említett Pitos szoba, ami nagyon nagyon Friss infó, hogy magyar csopija is lesz. Igazán érdekes, első résztől megfogott. IG s patrik miatt is néztem bele, IG be sajnos az erőszak után nem bírtam nézni pedig a színészbácsi érdekelt. Most pedig ebben a soriban megint egy nagyon érdekes karaktert elevenít meg.

Illetve még az Ártatlanok lakása című, megint csak különös hangulatú sori is felkeltette az érdeklődésemet. Itt érdekes volt Surát és Petrót kezdeti szerelmes féle szituban látni. Hátha most összejön neki, ami régen nem jött. :-)
Récinew 2020 szept. 30. - 10:40:41
(1812/1897)
SK téma. A második évadot azért kicsit figyeltem, főleg, amikor kiderült, hogy a kezdeti kunyhós kidobós szitu kiderült. Elvan és Zehra kicsit szembesült vele. Valahogy sajnáltam volna, ha ez a dolog örökre elfelejtődik de jó, hogy ezt lebegtetik. Csak nagyvonalakban nézem skippelem aNare Sancar szado mazót, és még a hosszas majdnem orr összeérős képek sem hoztak lázba. Gedizem, akiről nem hozok képet :-) összezavarodott, avagy a szövegkönyvben faszságok vannak neki írva. De tök mindegy, ahogy ez a srác hazaérve eldobja a kulcsot, és megszabadul a mobiljától a nyitott kocsiablakon bedobva, illetve a tárgyalóteremben átugrik a kis kerítéskén, azt csak ő tudja csinálni, és ezekért a pillanatokért érdemes átpörgetni. A történet pont annyira nem érdekel, mint ahogy a törököket sem a csökkenő nézettséget nézve. A képen drága Málészájúnkat láthatjuk, ahogy a konakba semmivel nem törődve tömi a hasát. :-)))
Récinew 2020 szept. 30. - 10:30:19
(1811/1897)
Cukurova és Yilmazom ebben a szezonban is még magasan fut nálam. Eddigi idők leghűségesebb nézője vagyok, és a 3 évadot nagyon nagyon vártam.
Récinew 2020 szept. 30. - 10:27:53
(1810/1897)
Még Serkan filmes kinézetét is prezentálom az előbbi kicsit kócos. Egyébként testőr a soriban... bárcsak engem védene a Covidtól. :-))))
Récinew 2020 szept. 30. - 10:24:30
(1809/1897)
Ez meg egy Yeni Hayatos forgatási szünetben készült selfi :-)))))) Igen ezt a sorit tavasszal is vártam most fut de egészen gyatra nézettséggel sajnos, lehet hamarosan kasza.
Valahogy Serkan és Pamuk kisasszony együttrezgése megfogott, bár nagyon bonyi szerelem ez még és lehet idő sem lesz látni többet de megfogtak. A történet nem annyira klisés, szokatlan és izgalmas is, viszont a habocska ezen a sorin Dallamos Husso bácsi.... igen szerintem ez a szerep nagyon eltalálta, valahogy gondoltam, hogy ő benne több is van mint amit a Dallamban láthattunk. Ha nem tudjátok a szerepét akkor csak a pszicho szót emlegetem. Több magasröptű gondolat ehhez a sorihoz nincs is, csak egy kis ízelítő hátha.
Récinew 2020 szept. 30. - 10:16:10
(1808/1897)
Ezt most csak Michonnénak, hogy a szíve szerelme ( bár ennek aktualitását nem annyira tudom) is bekerült a szép emberek közé. Nagyon jó ez a kép, így még nem láttam.
Récinew 2020 szept. 30. - 10:06:49
(1807/1897)
Sziasztok! Valóban nagy a csend. Török közös nem nagyon volt most, a nyugatiakat meg nem akartam sorolgatni, mert kicsi az esély, hogy pont az tetszik nektek.
Most csak képes aktualitásokkal jöttem inkább. Bugra ur új oldala ez a történelmi sori, nem tudtam végignézni a sok vér miatt :-) de lehet ha beindul... meg inkább csak picit Bugra sexi orrát és homlokívét csodálni.
maryriddle 2020 szept. 28. - 21:21:53
(1806/1897)
Sziasztok! Szoktam még ide járni :-D legutóbb elmondtam a magamét, mivel senki se nagyon írt én se erőltettem meg magam de nincs is igazán időm mostanában. Jelenleg nem nézek törököt, de az IG-t mindenképp folytatom ha végre lesz egy kis időm. Van még ez a Kirmizi oda nevű pszichiáttrián(?) játszódó dizi ami izgalmas lehet és érdekelne. Hát kb. ennyi. A KS-nek a fragijait azért figyelemmel követem.... :-D
Reméljük a barlang egyszer újból feltámad. :-( gyertek ha tudtok. Addig is bye.
mankosy 2020 szept. 22. - 12:03:48
(1805/1897)
Sziasztok

szokott még erre járni valaki? :-)
törököt néz még valaki?...én nem :D..haha

Michonne he egyszer erre jársz,
elkezdtem a The affairt, szerintem az mindent elmond, hogy kb. egy hete nézem és 4.évadot kezdtem tegnap..ez tényleg egy baromira jó sorozat (ahogy húgom is mondta meg olvastam itt ott )..mivel HO van megint, tudom nézni, ha üresjárat van :D..na majd ha végzek elemzek kicsit
ha ezt tudom a SK-val eltöltött 15X 2-2,5 órányi időt inkább erre szántam volna
volt még egy film amit néztem az a címe hogy Puzzle ( https://www.imdb.com/title/tt6933454/ ) tetszett nagyon, ezen kívül tarantinóztam meg gájricsiztem

na kb. ennyire futotta

https://www.youtube.com/watch?v=ow5xkW8XG10

bye
mankosy 2020 aug. 23. - 21:12:15
(1804/1897)
Hali
Szabi is over, kezdődik a beszoktatás... fúúj...törököket teljesen offoltam, inkább néztem az almon a teheneket és a hegyeket:D... volt nagyon sok sok túra vagy pancsi a helyi tóban... ha este filmeztem amcsi szennyet(BLL s02) meg magyar sorit néztem illetve a La freccia nerat kezdtem el és őszintén a dizik világa egyáltalan nem is hiányzik.
Na pá, legyetek jók
maryriddle 2020 aug. 23. - 18:58:54
(1803/1897)
Hogy ne csak az én embereim szerepeljenek:
Paparazzi fotó Michonne és Göki nyaralásáról, Michonne jól elbújtál :-)
maryriddle 2020 aug. 23. - 18:57:07
(1802/1897)
A 101 ask nézése közben vele (Mert Yazıcıoğlu) csaltam az új askot fokozva a pedómaciságot. (26, a diziben 17) Közel sem olyan jó színész mint az én emberem de a karaktere sokkal vonzóbb, szülei által elhagyott, alkesz kis filozófus :-)
maryriddle 2020 aug. 23. - 18:54:00
(1801/1897)
Sziasztok

Lassan vége a szabimnak, úgyhogy gondoltam beugrok egy kicsit a barlangba.

SK yeni sezon fragit remélem mindenki látta, ha mégsem: https://www.youtube.com/watch?v=MlAXMHyTRjM Hamar lelőtték a poént, Sancar még se hal meg, és még mindig ordít, a változatosság kedvéért most Nare fog haldoklani. Gediz pedig szerelmet vall, oha oha.

A dizik közül megint inkább csak az IG-vel haladtam. Illetve végignéztem az 101 ask Netflix dizit. Nem tudtam neki ellenálni a stáblistát látva, újdonsült askom illetve Kara Sevda Emir is a casting részeit képzik. Hát Kaan bey itt annyira nem gyűgözött le bő ingeivel, vastag bőrövével és farmernadrágjával, sem a karaktere, a fiatalok sztorija viszont annál jobban tetszett. A sztori és karakterek alapján eléggé klasszikus tinis gimis dizi, de azért van benne mélyebb tartalom. 8 részes, szeritnem érdemes lepörgetni ha van rá időtök. Érdekesség hogy askom 30 évesen 17 évest alakít (simán elhiszem neki) míg a tanárnőjét a 26 éves Yildiz a Vatanim sensinből játsza. A másik tanítványa pedig Ali Kemal aki a VS-ben még a szerelme volt :-D
https://www.youtube.com/watch?v=RH_NIvPAqPI

Az elmondottaitok alapján az Alefet akkor offolom. Bocsi Kenan. A Babilt nem tudom megmagyarázni miért de szintén felfüggesztettem a 6. bölüm után. Nyilván bennem a hiba, de valamiért nem tud beszippantani ez a sorozat, pedig tényleg minden annyira rendben van vele, tényleg nem tudom mi a bajom. Talán annyi hogy a psycho askomat leszámítva hiányzik a karakterekből a karizma, nem a férfi, hanem az általános karizma. Can Manayhoz képest Ozan Güven is mintha árnyéka lenne önmagának bár a hírek után amúgy se szívesen néznék. Tubaexférje alias Onur Saylak jön a helyére, miatta azért biztos belelesek majd a második évadba. Meg azért Hakankám jeleneteit végigpörgetem. Én az Ayse-Irfan asknak drukkolok amúgy, úgyhogy remélem Irfan nem veszi vissza Ilayt. Hát sorry, remélem azért találunk majd valami közös sorozatot.

A Zalim Istanbulon gondolkodtam még. Valaki esetleg nézi?

A nyári sorozatokba belenéztem csak szimpla perverzióból. Egyik erőltetettebb mint a másik. Az egy részben legtöbbet vetkőző férfi színész rekordját Can Yaman valószínűleg megdöntötte.

Netes dizik közül Burak Denizem új dizije elég érdekesnek ígérkezik, végre nem szépfiú https://www.youtube.com/watch?v=3OAT2TbCWNk Ha jól értem reinkarnációról szól vagy ilyesmi. Viszont ez a Dilan Cicek Deniz nevű leányzó csak szerintem pocsék színész? Belenéztem ebbe a vonatos Netflix filmbe mert a fragija tetszett https://www.youtube.com/watch?v=Nq-CaORClVE De komolyan miatta nem tudtam végignézni.
Még amit biztosan nézni fogok Burcu Biricik (HS Hülya) új sorozata, Fatma, ami egy sorozatgyilkos takarítónőről szól, a leírása alapján amolyan női Sahsiyetet várok.

Tímea sajnálom hogy nem jött össze Engoval :-( hátha jelentkezik majd valaki érte. Michonne örülök hogy nálatok még lobog az ask. Most akkor kénytelen leszel nézni a Barátok közt hosszúságú Yasak elmát?

IG: A 49. résznél tartok amikor Faruk yok, de aztán var. Őszintén bevallom amennyire tetszett az évad első fele, mostanában annyira kezdem unni. Ezek a finishek általában ilyenek, remélem a harmadik évadra dobbantanak valami nagyot. Adem az egyik legizgalmasabb karakter, és a pszichológusos jelentei tényleg az HBO-s Terápiát idézik, és a színész is csodás, de azért kicsit sok lesz már belőle, egy rész kb. fele róla szól.
Burcuval kezdtem megbarátkozni, és mintha pedzegették volna hogy Oszmánuk szívében is elindult valami ask-féle úgyhogy kíváncsi lennék vajon a színésznő akart lelépni vagy eleve ez volt a koncepció? Egyébként a wc-s jelenet/Osman ask kiderülése a dizitörténelem legkellemetlenebb, legzavarbaejtőbb jelentsorai. Ugye hogy Oszmánka hazudott? Szerintem egyértelműen szerelem amit Süreyya iránt érez.
A Boranné önmegvalósítása-szál nekem nem gond hogy benne van, fontos csak az a gond hogy van érződik benne egy ilyen izzadtságszagú műfeminizmus.
A Patrik-Esra ask ilyen sorsa való jutását sajnálom. Itt viszont biztos vagyok benne, hogy a nézői nemtetszés is közbeszólhatott. Ipek másokon átgázoló szerelmi harcával nem értek egyet, így az Ipek-Patrik ask innentől kezdve nekem kuka. Ipek azért meglepett hogy a házméretű gőgje ellenére ennyire nincs benne semmi büszkeség.
Garip és Esma még mindig cukik, de még jobban örülök az Esma - Süreyya kapcsolatnak. Murat-Bade párostól végre megszabadultunk, yeah.

Na mára ennyi, majd gyertek ha tudtok.

Szerelmeseknek: https://www.youtube.com/watch?v=QDf14b9S65c
Timea Hakmen 2020 aug. 19. - 21:37:28
(1800/1897)
Merhaba ablák!

Sajnálom, hogy nem tudtam jönni, nem volt sok szabadidőm, részt vettem egy táboroztatásban, ami múlt héten lett vége. Azóta is hulla vagyok. Nem volt túl sok mondandivalóm se, én is inkább a romlott nyugat felé vettem az irányt.

Ami a filmeket illeti, a 365 nap kritikákat én is elolvastam, jót szórakoztam rajta. Annyira azért nem tett kíváncsivá, hogy megnézzem a filmet, de belenéztem, hogy lecsekkoljam mennyire voltak bátrak, hát nagyon softnak tűnik. XD Viszonyítási alapom nekem sincs, a szürkébe elvből se néztem bele, (a könyvbe beleolvastam, mellékhatása instant hányinger volt; na, nem azért mert annyira polgárpukkasztó, hanem mert a legponyvább ponyva lányregényben is több az irodalmi érték, mint ebben a bestsellerben) bár az látszik, hogy a lengyelek alacsonyabb költségvetéssel dolgoztak. Az olasz bácsi amúgy igencsak jól néz ki, de olyan szinten agyonprostituálja magát instán ami már nekem visszatetsző.

Pitekata téged is üdvözöllek, bocsi, hogy ilyen későn. Nagyon sajnálom, hogy csalódást okoztunk, bár megtisztelő gondolat, de nem értem miért gondoltad, hogy pont ezen a platformon fogsz rábukkani az említett embertípusra. Annyira azért nem kell elkeseredni, nem hiszem, hogy egy portos fórum reprezentálná "kis hazánk" teljes lakosságát. :)

Mary, tetszik az új askod (na nem úgy, mint anno a gerilla;)), érdekes arcú, jó választásnak tűnik, gratula.

Michonne, az Ögretmennel sajnos még én se jutottam semmire, lehet, hogy megvárom a második évad kezdetét.

A KPA-val most kicsit lassítottam. La casa papel új évadoztam, és nem KPA-ztam a 20. rész óta, de most újra kezdtem. Sajnos esik a színvonal az első évadhoz képest, bár lehet, csak a hanyatló nyugat után fura volt visszatérni. Az évradzáró csattanója egyébként hatalmas volt. Nem felvágásból, de dörzsölt kriminézőként általában 5 perc után rájövök, hogy ki a tettes, itt azonban sikerült leejtetni az állam; már csak akkor lephettek meg volna jobban, ha Ömer anyja lett volna a gyilkos. XD Am leszámítva, hogy kinyiffantotta az öccse menyasszonyát tök rendes bátty ez a Hüseyin abi. :DDDD
Ömerből is néha kezd előtörni a macsó, de azért még mindig bírom. Eliffet is szeretem egyelőre. Tuba szegény valamiért nagyon megosztó színésznő, ahogy látom. :D Nekem alapvetően nincs vele gondom, bár néha túldramatizál meg nem értem, néha miért beszél fejhangon :D Viszont elnyerte a szimpátiámat azzal, hogy pont olyan esetlenül táncol mint én :DD https://www.youtube.com/watch?v=J4YGut2iB9A (Engo azonban nagy lagzi arc xD) Az ask még mindig szép, eddig legalábbis nincs törökös módon nevetséges túldramazitálva, és endokrinológiai szempontból sem lehet megszólni őket. Működnek a hormonok, sőt, nekem kicsit gyors is volt a menyasszony halála utáni "szerelmi beteljesülés", még ha pénzmosó is volt az ex.
Michonne, Metinnel nekem elég ambivalens kapcsolatom van. A színész csúcsszuper, és a kedvenc jelenteim a "dialógusai" Tayyar papával, jobban mondva Tayyar beteg monológjai, amikor szegény Metin csak WTF fejjel nézi a jó édes apját. XD Szóval alapvetően nagyon bírom, de épp ezért nem tudom felfogni, hogy egy ilyen intelligens kis bérgyilkos mit lát ebben a retardált Nilüferben? Mert az "ask" jelenteiktől viszont szabályosan rosszul vagyok. Magának a túsz beleszeret az elrablójába/a gazdag lány beleszeret a rosszfiúba történetnek még látom a romantikáját, ha nem is érzem át, de Nilüfer idegesítő, fogyatékos viselkedése, és főleg a színésznő kritikán aluli alakítása megöli a dolog romantikáját, és marad a sóhajtozás, hogy NEDEN METIN NEDEN?!!

Szerelmi life-om, coming out: Engo 10/10-es nekem a KPA-ban, de valahogy a bizonyos szikra csak nem pattan fel köztünk, úgyhogy úgy döntöttünk, hogy maradunk barátok, (egyelőre) extrák nélkül.

Az Alifot én is befejeztem. Három részig még bizakodó voltam, de később már nekem is csatlakoznom kellett azokhoz, akik le merték írni, hogy unalmas. A történet egyébként nem volt az, továbbra is ezt vallom, az iszlám téma engem különösen érdekelt, de a megvalósítása valamiért mégsem sikerült. A történet is nagyjából kiszámítható volt. A zárójelenet viszont ütős volt.
Csak azt nem értem, hogy egy ilyen nem túl bonyolult színészi játékot igénylő sorozathoz miért kellett két olyan zseniális színészt felkérni mint Kenan és Bayram papa?

Nyugat: Omg tőletek tudtam meg, hogy hogy a Krumplihéjpitének van filmfeldolgozása. Még nem néztem meg, de felvettem a listámra. Én a regényt olvastam, nem annyira "magas irodalom", de nagyon cuki, ajánlom. Közel-Kelet: az Incendiest én is láttam, a film azért nem tetszett annyira, mert előtte olvastam a színdarabot (Futótűz) és ahhoz képest a film nem tudott annyit adni, de önmagában az is zseniális. A színdarab viszont tényleg szívet felperzselő.

Na görüsürüz, további jó nyarat ablák!
mankosy 2020 aug. 07. - 01:04:12
(1799/1897)
Hali

OFF
Michonne
TT: taxis "zeneperceket" simán eltudom képzelni, minél nagyobb a kontroll, meg az elnyomás, sztem annál nagyobb a határok feszegetése iránti vágy, vagy nem tudom...a születési koordináták tekintetében azért szerencsések vagyunk, igazságérzetes, libsi énem bajban lenne ott.... valahol mindenesetre régebben olvastam, hogy abban és a tágabb térségben eléggé sok pornót néznek (elképzelni se tudom miért :D)
két filmre futotta mostanság
Ha már burkoltan volt említve szex, megnéztem a "siláény lengyel szoftpornó"ként definiált 365 nap-ot, ami után "vissza kellene sírnom a "Szürkét" (pont nem láttam, szóval valszeg nem fogom :D ) és lehet a meleg, a nyáreste, a fáradtság vagy a dizik miatt van, de nekem tetszet..hihi
alapsztori, hogy elrabollak és van egy éved, hogy belémszeress, egy basic török sori sztori is lehetne, sőt, ott a pasik ordítozó-lövöldöző himsoviniszta pöcsök lennének...(álítólag azért is nagyon kritizálták, hogy a pasi elrabolja nőt ..mik nem vannak )...na ha velem történt volna én se ellenkeztem volna , csaj a filmben detto :D
főszerepő M.Morroneről elsőre azt gondoltam, hogy idősebb, de, 90-es (kb akkor szereztem jogsit, mikor született :D),nem mondom, hogy bejön, de ajtót nem mutatnék neki.....aztán Szicília (még az Etnát is mutatták juhéé), nyár, kabócák, tenger , jópasi, yacht, szex ...hát én mos itt tartok :D
Ezen kívül megvolt még a Love,wedding, repeat is .....nekem egy picit idióta olasz vígjátékra( bírom őket nagyon) hajazott, ami mindjuk érthető az olasz készítők okán :D....(római képek az elején szintúgy jólestek, minta másiknál a szicíliai), ennek okán a "többnyire bugyuták ezek a sztorik"nál jobb volt
Szegény G. Warleggan-nak nincs szerencséja a nőknél, beleszőve a Poldarkos viszonyokat, hogy a nő, akiért odagyok, annak a pasinak a nője, akiért az nő van oda akiért odavagyok...cok komik :D
egy ideje már motoszkál bennem, hogy megint meg kéne nézni a Poldarkot (örök hála az ajánlásért anno) másrészt, annyi minden van, amit meg kéne nézni
ha már Poldark https://www.thesun.co.uk/tv/12138479/poldark-aidan-turner-unrecognisable-leonardo-da-vinci-drama/
"S.C-én viszont le voltam döbbenve… azon túl, hogy Hugh Grant mimikával tolta le az egész filmet, konkrétan eltűnt a sármja is basszus"...az elején úgy voltam, hogy rá kellet jönnöm, ki ez apsi és honnan ismerős :D....szerintem egyrészt a haja volt fura, meg valahogy az az arca is olyan vékonyabb, nyúzottabb, sármosnak egyáltalán nem mondanám én sem :-)..sárkányos csajjal közös filmjén kívül, a Sodródást , meg a Love Rosiet is láttam tóle de pl erre nem is emlékszem, hajós flm nagyjából megvan
szép lassan pótolgatom a filmeket, szal majd még jövök...holnaputántól szabiiiiii

Mary:
"Néha olyan érzésem van, mintha ezt a dizit két forgatókönyvíró írná, az egyik valami ultrakonzervatív hímsoviniszta, "
rágnéztem, hogy kik ők, van pár és az egyik az általad emltett HS-ben is benne volt, egy másik a Gülseren Budayicioglu írta ha jól tudom a könyvet, és a DEK ben van benne ( öszre -télre terveztem elkezdeni, (ex?) uram KYG sorijával egyetemben)
említett Tiltott szerelmet évekkel ezelőtteleinte hajnalig néztem soribarin, aztán feleu tá valamiért elengedtem, azóta se fejeztem be
"Nem akarok sógorba átszeretős sztorit de azon gondolkodtam, hogy vajon létezik-e olyan az életben hogy valaki nem szerelmesedik bele egy férfiba akivel ennyire egy hullám hosszon vannak..",,....ezen én is gondolkodtam, de max valami együtt olyat tudnék elképzeni, hogy orosz romatikusokat olvas fel borannénak este az ágyban....viccen kívül szerintem hosszú távon nem passzolnának össze ...... de azért milyen jó kis botrány kerekedhetne belőle, kivi lennék grállovag meg Esma anyu mit lépne :D
"Ipek hisztizett vagy Patrik"....spoiler****nagyjáből majdnem a végéig tolják kissebb nagyobb megszakításokkal, aztán hirtelen nekem szürrálisan büyük ask/wedding repeat csak naplementés lovaglás hiányzik majd...Patrikné karakterfejlődése kb ugyanez
Osman-jónő kapcsolat: azt még értem, hogy osman célja mi lett volna, de hogy a csaj mit akart, mert az hogy szerelmes lett volna, nem jött le, maximálsian nem is illettek össze, vagy csak azért kellett ez a vonal, hogy grállovag a vécébe meghallja az az igazságot és legyen egy majdnem esküvő?
Gondolom akkor elkezdődtek boranné terhesség alatti midnenféle történései, nekem ez az életközepi válság szagú, hogy akkor én "most mi voltam és mi vagyok és mi nem vagyok, d elehettem volna" kicsit sok volt...addig az volt baja, hogy nem esik teherbe, aztán meg, hogy nem valósította meg önmagát és
ezt persze a barinője is megmondta...és ez még csak kezdet :D
Szegény török nők, ha mindenki meghalgatta a szívhangot és kb 2-3 hónaposan megmozdul a gyerek és nem gurultak le a lépcsőn, onnantól végigstresszelik, idegeskedik az egész terhességüket és mindig extrém dolgok történnek velük (SBA-ban pl hasbaszúrás, gázmérgezés is volt)
(ha végre szerencsésen megszületik a gyerek, akkor az éveken keresztül csak alszik a kiságyban , később meg rajzol a szobában vagy szépen felöltözve sen csinál semmit és egyszer biztos hogy elrabolják, ha szülinapja vagy valamilyen esemény van az életében, azt nagy valőszínűséggel drámába, ordítizásba tolkollik )
Viszont Teyze és Akif a terhestornán XD

notte
Michonne 2020 aug. 03. - 01:58:35 Előzmény maryriddle
(1798/1897)
Hali neked is:)

Göki még nincs lapátra téve, a hajókázás ugyan elúszott, de a síszezon a naptáramban még partner nélkül üres, szóval mit nekünk covid, vár minket Aspen…haha
A dokis dizit ledaráltam, de az utsó 5 részben már rendesen tekergettem és csak a fő szálra koncentráltam, a mellékszereplők baromságait már nem bírtam idegekkel, főleg a dokinő barátnője sztoriját aki mellesleg mostani lovagoddal crazy Hakannal csapatta. Persze Alpként nem volt crazy:)
De visszatérve Gökicimre, korábban írtam egy elég érdekes sorijáról, amibe már belenéztem de túl sokáig nem jutottam akkor vele, viszont szívesen folytatnám, tehát innen nézve a szerelemvonat robog tovább és ki tudja hol áll meg :D

Babil: örülök, hogy elkezdted, remélem azért maradsz a végéig;) A Cukur- Icerde párhuzamot sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom, hiszen egyiket sem láttam, de hiszek neked, vagy legalábbis kb. értem mit hiányolsz. Tippre talán a más mondanivaló, alaptörténet és főképp célközönség miatt kevésbé a karakterek coolságra koncentráltak. Lehet, hogy furán hangzik, de az egyre erősödő függőségi viszony ellenére sem gondolom, hogy a klasszikus maffia jelenlét az igazán hangsúlyos a diziben, ezért is főképp csak Suleymant futtatják mint egyszemélyes megtestesítőt. Egyébként a Barbis sori után nekem is kicsit nevetséges volt újra teljesen hasonló szerepben látni a színészt, nehezen is vonatkoztattam el, de ahogy haladtunk előre szépen kibékültem vele, Kudrettel amit lenyomnak néha, végem:) A csóró senkiből lett kiskirályt (amit a felesége mindig a fejéhez vág) elég hatásosan hozza, Hakant meg olyan látványos undorral kezeli, hogy már én is dadogok tőle:) Asli Enverhez sem igazán tudok hozzászólni, mert nem nézem az IG-t, de az ő karaktere hoz majd meglepetéseket, bár gondolom ezzel nem leplek meg. Ayse nem nyávog nem bömböl, nem szívja az orrát, szóval nálam mindenképp üde színfolt :D
Potenciális askod és egyben nyári kalandod Selahattin Pasali nagyon hatásos Hakan szerepében, a Kalp Atisi idétlenkedés után engem is meglepett mennyire jól hozza egyszerre a parát és a lúzerséget. Amikor nyomul Ayséra a hátamon feláll a szőr, igazi pszicho, miközben a következő pillanatban meg már az apja előtt megy le kutyába, a harmadikban meg egy undorító állat aki fejeket ver péppé poroltókkal. Összegezve: baromi jól hozza ezeket a váltásokat szerintem.
Akik viszont nekem nehezen jönnek át együtt az pont az Irfan-Ilay páros, és nem tudom, hogy direkte így van megkomponálva (merthogy Irfannak mást szánnak a sztori végére, én már sejtem is hogy kit…) vagy csak belefutottak egy zéró kémáiba a castingosok… Mellesleg Ilayt jól hozza a színésznő, tehát önmagában nincs vele gond, csak együtt nem igazán működnek nekem Halittal.
Bulvár: olvastam, hogy Ozan Güven és mostani párja (nem tudomki) megirigyelték a Depp-Heard házaspár korábbi életvitelét és ők is belekezdtek a sajátjukba otthon….. Szóval nem tudom hogy lesz e látható egyáltalán a Babilban tovább.

Köszi az Ifjú Ahmedet, mindenképp az lesz a kövi filmem.

Mary, Askodat meg kell ünnepelni a mai búcsú dalocskát ezért főképp ti kapjátok:
https://www.youtube.com/watch?v=DF3XjEhJ40Y


hádibájbáj Csajok, aki csak teheti pancsizzon minél többet ebben a melegben, de azééééé a koktélokkal vigyázzni ám Abláim;) http://cnd.vous.hu/img/inline/giphy_3.gif