Téma: Hilal Saral

Michonne 2016 nov. 10. - 00:04:40
(157/1897)
ooo hol vannak ezek a fiúkák hozzám képest....:))
Michonne 2016 nov. 10. - 00:02:49
(156/1897)
Sziasztok,

Mankos,
Poldark, nekem is a gépemen csücsül, a fél család már túl van rajta, csak jókat hallok én is mindenfelõl róla. Aki szereti a kosztümös cuccokat annak garantált minõség látatlanban is, ha másért nem Aidan miatt;) Én õt a brit Being Human-ból ismerem (lett belõle amcsi remake is), abban bejött, de mást nem láttam tõle eddig.
Mivel a Vikings köv. évad (nagy kedvenc) úgyis csak jövõre jön, és ha befejezem végre valahára a Marco Polot, akkor talán én is belekezdek végre.…. bár még a Downton Abbey utolsó szériája is a gépen porosodik már vagy 1 éve…..túlvállalom magam én is sajna, és csak sorakoznak a néznivalók.

Egyébként, ha már romantikus kosztümös, az Outlandert nézi valaki? (idõutazós sori, skóciai tereppel). Nem rossz az sem, de amennyire odáig voltam az elsõ szériáért, a folytatásra már annyira nem hangolódtam rá, ezért eleresztettük egymást, de ettõl független ajánlom nektek, mert nem bugyuta.
https://www.youtube.com/watch?v=PFFKjptRr7Y

Lukrécia,
Metin/Fatih, no ezt nem gondoltam volna, mármint a színházasdit, de így már mindent értek. Teli találat lett a két személyiség megformálására. És hogy Tubával az Asi alatt? Azt én is olvastam a színésznõrõl még a KPA-as nézelõdésem alatt, hogy jó sok pasit elszaggatott, szóval még meg sem lennék ezért lepve, de ha jól tudom, az Asi kapcsán Murat Yildirimmel is összeboronálták, nem? Meg persze Enginnel is a KPA kapcsán:)) Mostanában meg azt is pedzegetik, hogy külön élnek a férjével egy ideje. Persze lehet, hogy ez is csak pletyka, mint a többi…sõt, mindenesetre, kár lenne azért a családért, nagyon aranyosak a kiscsajszik.

A leendõ Fatma hun subról Erika abla írt a 191-es hozzászólásában, örülnék neki, ha megvalósulna, mert ez a sorozat tényleg érdemes rá, hogy lefordítsák.

A szinkronos verzióval egyébként én is így vagyok, kit tudja, hogy miket fordítanának, arról nem beszélve, hogy nyilván azt is agyon vagdosnák, mint ahogy az Ezelt is…. Vagy épp az Tiltott szerelmet, ahol konkrétan Behlül nagyjelentét likvidálta anno a tv2…:)))) emlékszem milyen népharag lett belõle:)
Én, ha csak tehetem eredetiben nézek mindent, mert jobban átjön a hangulata, ugyan az angolom nem az igazi sajnos, de azért ellavírozok, ha épp nincs magyar sub.

És ha már feliratok, az Annét ti anélkül nézitek, vagy esetleg van már hozzá angol?
maryriddle 2016 nov. 09. - 23:38:24
(155/1897)
Na, ez még a mérsékelten zavarbeejtõ kategória :-)
De csak hogy ne csak húsárúként kezeljük, a mûvészetére ha valaki kíváncsi:-), fiatal Ezellel van egy közös sorija, Paºa Gönlüm illetve egy henyóbajszos kösztümös féleség, Herºeye Rağmen.
maryriddle 2016 nov. 09. - 23:33:02
(154/1897)
Na, mondtam hogy sokféleképp tud kinézni:-)
maryriddle 2016 nov. 09. - 22:54:52
(153/1897)
Igen, õ. Csak nyilván stúdiófotókon más mint mozgóképen meg amúgy is sokféleképp tud kinézni a képei alapján. Azt hiszem modell is, van is pár nagyképûen pózolós és zavarbeejtõs képe.
Timea Hakmen 2016 nov. 09. - 22:42:45
(152/1897)
Én a Poldarkot kb. az indulása óta el akarom kezdeni - a BBC nálam a sorozatipar non plus ultrája, Aidan Turner meg Írország legszebb embere, na meg színésznek sem utolsó, de pont az évben támadtak meg ezek a galád törökök, és azóta se volt rá érkezésem. Te nézed? Mindenki mondja, hogy nagyon jó, és még olyat is hallottam, hogy Mr. Darcy kis pincsikutya Ross Poldarkhoz képest.:))

Én is inkább a Dunán csodálkoztam, mert pl. az Izaura tv profiljába gyönyörûen beleilleszkedne a Kara Sevda, (a Dunáéba meg inkább a Karadayi vagy a Fatmagül, vagy mondjuk a Bulut;)), de a Dunával nem biztos, hogy gondolatban összepárosítottam volna Burak Õzivitzt...
Nem is tudom, tudják õk egyáltalán, hogy mit vettek meg, vagy csak úgy vannak vele, hogy húú török - húú egzotikum? Esetleg profilváltás volt? (Nem tudom, mert amúgy soha nem nézem.)

Én is nézem a Karadayit. Songült, ahogy meglátom, ugrok egy jelenetet. :) Nem vagyok hajlandó idõt pazarolni sem a gyáva, önzõ karakterére, sem a szánalmas szerelmi életére, sem színésznõ haltekintetére és karakterénél is laposabb alakítására...

Mary: Igen, késõbb lesz csak Cagdas, nem tudom pontosan mikor, nem árulja el:)). (A múltkor téves infót kaptam, hogy már forgat, bocsesz.) Majd szólok.

Erika abla! Mivel múltkor hiányoltad a szép legényeket a Dirilisbõl, én találtam neked egy szimpatikust, vagyi szerintem neked õ az lesz. :) https://www.instagram.com/p/7fAJMDo1si/ Azt hiszem a második évadtól csatlakozik. (Bár a Dirilis-promoképeken elég iq-light fejet vág. :D)
maryriddle 2016 nov. 09. - 17:16:31
(151/1897)
Evet!!! Na akkor még egy.
Can Nergis az eredeti neve, az Annében szerepel. Nem tudom hogy szépfiúnak minõsül-e (Anne szinten mindenképp) a szerepe is egész nudli szóval színészileg se mutatott még semmit, nekem se jön be különösebben. Viszont esetleg az Emír rajongóknak bemutatnám, mert lehet hogy én vagyok a vaksi de amikor elõször megláttam Emír ugrott be róla, csak nagyobb alkattal, husky puppy szemekkel, visszafogottabb orral :-)
maryriddle 2016 nov. 09. - 17:10:38
(150/1897)
Nézzük nekem is mûködik-e, a képfeltöltés örömére én is hoztam egy legényt.
maryriddle 2016 nov. 09. - 16:57:14
(149/1897)
Sziasztok, én is beugrottam kicsit. :-)
Lukrécia! Esküszöm hogy ugyanezt a Bugrás képet akartam ma csatolni a képfeltöltõ megjavulása örömére:-) De ha már megelõztél, én is hozok valami Bugrát. Láttad hogy már megint milyen fogyi filmben vállalt szerepet? A fragmanin besírtam: https://www.youtube.com/watch?v=Ho7kEIr2mS4 :-) A barna lány miatt megijedtem mert elõször azt hittem hogy Riza hugi alias Kerim hugi, annyira hasonlít rá, de nem õ szerencsére.

Jasszus, pontosan leírtad mit éreztem én is az Annével kapcsolatban. Engem is a színei fogtak meg elõször. (A Burak Deniz sorit pl. ezért is képtelen vagyok nézni, fáj tõle a szemem...) Köszi a japán verziót, belenéztem. (Rúzsos jelenet, bleeeee) Áháá, így már értem miért olyan jó a török:-) Lehet végig kéne ezt is néznem, így gyakorlatilag lenne felirat a törökhöz is, de ennyi idõm most nincs. Én még a 2. rész felénél tartok, idõsebb Hürrem is felbukkant (Cansu anyja), õ is elég jó eddig. Illetve nekem a prosti anyut játszó színésznõ is bejön, már a karaktere is kezd érdekesebb lenni. Cansu meg vehetne órákat a kislánytól:-) Azt viszont tisztelem benne hogy kócosan, szinte sminktelenül is kamera elé áll, nem mint pl. Yeteres Aylinunk, aki öngyi kísérlete elõtt is beugrott gyorsan a kozmetikushoz, fodrászhoz:-)
A nézettség nem semmi, top 10-ben a második. Azt olvastam a Dirilis óta az Anne az egyetlen sorozat az ami egyáltalán a közelébe férkõzõtt , nézettségének és értékelésének (ez ilyen 7,5!!! milliós nézettséget jelent) és még akár meg is elõzheti. Egyébként a top 10-et elnézve meglepõdtem, egyáltalán nem a szappanoperák vezetik az élmezõnyt. (KS csak a 9, hehe.) Tehát mégis van remény:-)) Ápropó, Dirilis, Tímea kerestem már benne Barisunkat, de yok. :-( Ezek szerint csak késõbb fog szerepelni?

Karadayizgattam is kicsit. Nézi még valaki? Nekem eddig nagyon bejön a harmadik évad, pedig sokkal rosszabbra számítottam. A maffiózókat nagyon bírom, találós kérdéses Yusuffal és Belginnel az élen:-), "Kabadayi" ironman szuperhíró Mahiron meg már csak röhögök. Kicsit félreértelmezi a kabadayi szerepkört azt hiszem:-)
Viszont Songülke... Megpróbálom utoljára kommentelni õt... Én komolyan voltam olyan naiv hogy elõbb szakít Yasinnal és utána cuppan rá Oszmányra. De simán, rezzenéstelenül, nulla bûntudattal megcsalja a võlegényét. Egy Nazif papa nevelés. Oké hogy Yasin törpe és öreg, Oszmán meg helyeske és cukika. De attól még nem érdemli meg Yasin hogy ezt tegyék vele!!! És bocs az Oszmán rajongóktól de nekem Oszmán is csalódás... Szerelem ide-oda, így már egyáltalán nem az a tisztességes aranyos fiú a szememben akinek gondoltam... Én nem csak a megcsalót hanem a partnert is hibáztatni szoktam. Éppen Tímea urától maradt meg az a szép mondat az Aslis filmjébõl, hogy nem mozdult rá a leányra amíg volt barátja, mert annyira tisztelte hogy nem tehette megcsalóvá ergo tisztátalanná a szerelmét. Ez lehet hogy nagyon nyálas törökös gondolat, de nekem mint nagy megcsalás ellenzõnek nagyon tetszett. Illetve Mahir is ezen gondolat mentén pironkodott Feridével még akkor is amikor tudta hogy csak látszólag a võlegénye a botoxos újságíró (ok, az már nevetséges volt, de a tisztességes idealizált török legényeknek nem így kellene gondolkodniuk a filmekben tisztességes idealizált török leányokról?). Szóval bocsi, de én kiléptem az Oszmán fan klubból.:-((

KS a Dunán: Engem csak maga a Duna lepett meg, a kereskedelmi csatornáknál számítottam ilyesmire. És hogy miért nem mondjuk a Karadayira esett a választás, hát elég megnézni a magyar rajongói oldalak lájkszámát... Valamiért a magyar nézõk jobban vevõk a KS-re. Vagy legalább is így gondolják a csatornáknál. Pedig szerintem az inkább réteg sorozat mint a Karadayi, már nem a "sznob" értelemben, hanem hogy kifejezetten nõi sorozat, míg Karadayi "uniszexebb" szerintem.
Pedig nem hiszem hogy a törököknél kisebb siker volt a Karadayi. Ráadásul Kenant az Ezel miatt még a nem kifejezetten török rajongók is ismerik és szeretik mert azt még õk is nézték. A színész tehetsége meg a magyar török sorifanoknál nem mindig szempont. Aki jól néz ki az jó színész is, punktum :-))) A Kis Günesis õszhajú srácot én mondjuk nem láttam nagyon, de itt a lányok annyira lenyomták a színészetét, fészbukon meg szinte Oscar díjat ítélnének neki... hát, én inkább a barlangtagoknak hiszek:-))

Fatmagül hun sub komoly? Még egyszer egyelõre nem nézném meg, de örülnék neki, rendes vagyok és azt akarom hogy lássanak valami jót is a rajongók:-), illetve a véleményekre és a sikerére nagyon kíváncsi lennék.
Michonne 2016 nov. 08. - 22:47:44
(148/1897)
sikerült!
akkor nem is kell már a link.
Michonne 2016 nov. 08. - 22:47:03
(147/1897)
No én is megpróbálom a képeket, de ha nem teszi be akkor sem fog ki rajtam az új port és csak azért is!

http://www.kephost.com/image/vaAf
Michonne 2016 nov. 08. - 22:43:49
(146/1897)
Jól tettétek!:)

Ahogy olvasgattam, kapott hideget meleget, de ez várható volt. No majd meglátjuk.
Michonne 2016 nov. 08. - 22:40:58
(145/1897)
Check-in;)

Sziasztok,

Erika,
Köszönöm a bizalmat vigyázni fogok rá;) és arra is gondom lesz, hogy kímélje ebben a hidegben azt az orgánumot;)
KPA: „izzadságszagú” … jobb szót nem is találhattál volna. Ezért nem jutottam a végére a mai napig.

Fatmagül hun sub: nocsak, nocsak… Ámen.

És egy szolgálati infó neked - mivel érzékeny vagy rá- hogy az ütés-vágás-csapkodás-üvöltözés sokszög elég erõteljesen jelen lesz majd a Bulutban is, csak ott Ömerrel ellentétben pont ez adja majd a karaktere sava borsát. És mivel minden megmozdulása nagyon hiteles lesz, ezért talán te sem fogod abban túlzónak érezni. Sõt sztem még nevetni is fogsz rajta néha (Safiye – Mustafa „összecsapások” a ház elõtt…:D).

Mary,
huh az a fatmás komment… akár Precious anyja is írhatta volna, kb. azonos hozzáállás… (én is láttam anno a filmet, brutál)

Erdoganról: igen, én is éreztem benne. Alapvetõen is szeretett szórakozni az emberekkel és egyértelmûen felturbózta, ha fájdalmat okozhatott másoknak, akár lelki, akár testi értelemben (Meltem esküvõ utáni akciója pl., vagy épp a doki nõ elutasítása utáni viselkedése), szóval szépen lépegetett azon a bizonyos ranglétrán, hiszen eredendõen is benne volt a csúnya bácsi. Persze nem azt mondom, hogy egy serial killer típus lett volna, de voltak arra utaló jelek, hogy egy minimál aberráltság biztos volt benne alapból is.

Fatmagül:
A fiúk ítéletéhez még egy kicsit,
Nem tudom, hogy a való életben milyen a török ítélkezési kedv, illetve mennyire érhetik külsõ behatások a bírókat (bár azért el tudom képzelni…), de ebben az esetben az évek maximalizálást én inkább filmes elemnek tekintem, hogy az üzenet minél hangsúlyosabb legyen. Azaz, x évvel az „erõszakoló kötelezõen vegye el a megerõszakoltat, és ezzel minden le van tudva” törvény eltörlése után, a mai Törökországban akár ilyen súlyos börtönéveket vonhatnak maguk után ezek a tettek. Szóval már nem az van, hogy megveregetik a faluban a vállad, hanem bevágnak a böribe hosszú idõre. Hogy túlzás volt e? Nem tudom, hiszen a bíró minden vádpontban eldarálta az arra vonatkozó paragrafust, és csak tippelni merem, hogy ez a valóságban is hatályos török törvények szerint lett megállapítva, azaz nem kamu számokat találtak ki az írók. Tehát a jelenlegi törvények alapján akár ennyi is járhatna, és mindenki ehhez tartsa magát irgum burgum, szólt az üzenet. Persze filmen kívül itt jön a képbe maga a bíró, és az, hogy mennyire tol-tól tolig gondolkodik.
Az megint más kérdés, hogy a már említett üzenet mennyire lehet célirányos egy szappanoperában megjelenítve, de természetesen minden platformot ki kell használni.
Mással nem tudom momentán magyarázni a magas számokat.
Éppen ezért lehet feltûnõ és kicsit kérdéses sokak szemében Kerim esete, mert a fenti mentén a hitelesség miatt valamit nála is villantani kellett volna, ha más nem legalább papíron, hogy ne lógjon ki a lóláb.
Egy újabb, vagy épp csak a szokásos logikai bukfenc volt ez így a végére. (persze csak jogi értelemben) (az emberi részét már kifejtettük korábban).

Egyébként Mary, a hozott magyar statisztikai adatod a nemi erõszakos esetek bíróság elé kerülése témában tragikus.
Timea Hakmen 2016 nov. 07. - 23:55:15
(144/1897)
jajjaj, nem kedveltem, kedvelte*
Timea Hakmen 2016 nov. 07. - 23:53:43 Előzmény hanga549
(143/1897)
Én inkább lázadást szítanék ellene. :D Nem tudom, valahogy nem tudja kiváltani belõlem azt a tisztelet, amit kellene. (A kis Ertugrulnak viszont sikerül!) Nincs egy olyan szeretetteljes, bölcs papás vonzereje, mint mondjuk Nazif papának. Csak ott üldögél, parancsolgat, osztja az észt, de igazán bölcs gondolatot, ami miatt fel tudnék nézni rá, nem hallok tõle, csak a közhelyes allahozást nyomja. (Ibn Arabi a másik...., miatta kellett megnéznem valami szörnyû, agymosott, keresztény propaganda filmet, hogy helyreálljon a lelki egyensúlyom :D) Süleyman sah olyan papírmasé-szerû figura nekem, a vezérszerep minden kliséjével felruházva, de emögött a valós bölcsességet, a karakter lelkét sajna nem érzem. Ebben nagyrészt a színészt is hibáztatom, számomra túl merev ez a bácsi (és idegesít a hangja meg a fogpaszta mosolya :D tuti eredeti, láttam fiatalkorában is villogtatta, nagy szívtipró volt ;)) De bizonyára bennem a hiba, mert a többség látom, kedveltem.
Nekem aki igazán valósághû, azaz emberi az Selcan asszony meg Gündogdu. Õket nagyon bírom, fõleg együtt. Jelenetek egy házasságból, török verzió. :D

Egyébként 12. bölümnél tartok, ha változna a véleményem Süleyman sahról, majd konzultálunk. :)

Színészuramat én igazából szinte mindenféle környezetben el tudom képzelni, mert elég színes (és szélsõséges) az eddigi szereprepertoárja, szóval meglepni már nem tud. Egy perverz templomos, pont testhezálló szerep számára ;) (Belenéztem a harmadik évadba, hát, ezek a Petruchioék perverzitásban kispályások az új, vérben fürdõzõ gyaurokhoz képest. Majdnem a Hannibálban éreztem magam. Nyammi :D)
hanga549 2016 nov. 05. - 20:17:48
(142/1897)
Ez a 3-8 év viszont felháborítóan kevés. Ha ezt veszem alapul, akkor tényleg baromi sokat kaptak a jómadaraink (még ha beleszámítom az egyéb nyalánkságaikat is). Viszont valamennyit már elõtte ugye õk is leültek.

Én is fájlalni fogom, ha nem csorgathatjuk ezentúl a nyálunkat a szép török legénykéken. :(( Hátha megorvosolják a problémát! Tegnap én is többször is belefutottam abba, hogy az oldal nem üzemelt. Gondolom most tesztelgetik és remélhetõleg fejlesztgetik.
Ami nem tetszett, hogy próbáltam volna megnézni, hányadik része megy Kuzeynek az Izaura TV-n, de nem írták. Próbáltam keresgélni egyéb módon itt az oldalon, de sehonnan nem derült ki. Végül az Izaura TV honlapjáról sikerült megtudnom.
És tudjátok,miért érdekelt? Mert állítólag ezen az adón le fogják adni a 2. évadot szinkronosan. És végre valahára (állítólag januártól) a T-Home-nál is elérhetõ lesz Izaura. (Hurrá!!!!) :) Mondjuk ennek az az ára, hogy sok jó adót sajnos kivesznek a csatornakínálatból, emiatt hatalmas a felháborodás a Telekom FB oldalán. Nem voltam olyan vagány és nem mertem odakommentelni, hogy én ÖRÜLÖK Izaurának és az ott vetitett, és remélhetõleg vetítendõ török sorozatoknak. :) Ha megteszem, szerintem virtuálisan tuti, hogy meg lettem volna lincselve. :))
Jasszus 2016 nov. 05. - 19:54:36
(141/1897)
Huuu hát nagy nehezen nekem is sikerült bejelentkeznem, bár még számomra még mindig nem tiszta, hogy mi a fenéért fejlesztették vissza a Port-ot….rejtély: ))

Anne dizi: hát én is belekukkantottam, vagyis terveztem, hogy csak belekukkantok, ám annyira lekötött, hogy egyszer csak azt vettem észre, hogy végig is néztem.
Háát, az biztos, hogy nem egy nézettséghajhász barát történet (bár utána néztem és brutál sikert aratott a török nézõk körében), de személy szerint nagyon örülök ennek a történetnek – még annak ellenére is ha pici lelkemet olyan elánnal facsarta ki, mint jó háziasszony a mosogató rongyot. Elõször ami megkapott benne az a „színei” – ezekkel a komor, fakó színekkel egy üde színfolt számomra a sok retina égetõen tarka, trendi tucat sorozatok között. (ééés itt még a ruhakölteményeket se a vouge magazinból lesték el....aztaa: ))
Érdekességképpen itt a japán „verzsön”: https://www.youtube.com/watch?v=rY_v5YSjp0w (fogalmam sincs, hogy az új modern portunk megjeleníti-e…..insallah.)
Nagyjából meg is néztem. Nagyon furdalt a kíváncsiság, milyen különbség van japán és török sori között – ééés ennyire pontosan másolt adaptációt igazán ritkán látni, mint amit a törökök elkövettek – egyszerûen minden: a toll,mint szimbólum; a sztori felépítése; a jellemek; komolyan még a demotiváló tájat is sikerült levenniük – mégis! van a hangulatában egy olyan pikantéria, ami kimondottan ezekre a klasszikus nagyívû török dráma sorik tipikus jellemzõje – már csak ez is oka annak, hogy annyira megtetszett ez a sorozat – ugyanis ez a megmagyarázhatatlan, de mégis kiérezhetõ jelleg, úgy érzem egyre jobban kiveszõben van a jelenlegi sorozatiparban, mert jelenleg mintha bevett nyugati sémákat kívánnának, (török) konzervatívabb értékekkel ötvözni és erõszakosan a népnek eladni néha egy-egy vadabb jelenettel amin aztán a nézõ pár napig csámcsoghat.
Megjegyzem, azért a japán verzióban félreérthetetlenül utaltak a pedo vonalra (elég csak az "apát" megnézni...brrr) a törököknél azért ez már kiakasztotta a "liberál-indexet" és inkább a fizikai bántalmazásra fektették a hangsúlyt. Jahhh és az anya féltékenysége...huuuuu ismét csak a japán verzióban amit az "anyuka" lemûvel a rúzsos jelenet után..........
A sztori elég jól körülhatárolható, nem lóg a levegõben, itt az embernek jóformán csak az érzelmeire kell hagyatkoznia, nem kell figyelnie logikai játszmákra vagy történésekre - persze önfeledt szórakozásra, szimpla kikapcsolódásra nagyon nem ajánlott a mû, de a könnycsatornák frissen tartására annál inkább! :')) a kliséket pedig ebben az esetben elnézem.:)
A kislány fantasztikusan játszik!!!!! Pedig! gyerekszínészekkel gonosz mumus vagyok, de erre a kislányra szavam nem lehet!Maximum elismerõ dicséret :) De persze, ebben az élményben közrejátszik a (a japánok által) fantasztikusan tálalt gyermek-karakter - sehol egy modoros, mesterséges dráma-generátor, gyermekbõrbe bújtatott bölcsészprofesszor (lásd. Kis Nazif..ohhhjeee:)).
Viszont....a többi szereplõvel nekem is voltak problémáim. Határozottan merem állítani, hogy ez a szerep NEM! Cansu Derének való (Ellenben Tubát sokkal inkább eltudtam volna képzelni helyette - nem beszélve róla, hogy õ az életben is anya, ami egy ilyen szerep átélésében azért biztosan nagy segítség, plusz Õ rendelkezik olyan hideg kisugárzással, amit Cansu játékában nagyon hiányolok..naaa hát mit kertelek, Cansu asszony olyan kis semmilyen :))

Fatmagül - már nagyon a finisben járok a mûvel (kicsit fáj is belegondolnom, mit kezdek nélküle,annyira a szívemhez nõtt.:') A finálés spoilereknél félig-meddig behunyogattam a szemem.:)) dee a 20 év azért elég valószínûtlen..sajnos.. bár a büntetõ jog nekem se fõ specialitásom, lehet mellé is lövök a számokkal, de az hogy csoportosan követték el az igaz dob egy két évet, de ennyit semmiképp - 20 év maximum csak akkor lehetne, ha Fatmagül kiskorú lett volna a bûn elkövetése idején. Meg persze elég fontos tény, hogy a fiúk büntetlen elõéletûek, az meg hogy nem mûködtek együtt a bírósággal és tagadták a vádakat nem lehet (elvileg) befolyásoló tényezõ. A nemi erõszakos ügyekkel az a baj, hogy rengeteg múlik a bíró szubjektív nézetein (bármennyire is ezt ki kellene zárnia), pl. statisztikai adat, hogy a nõi bírók átlagban súlyosabb büntetéseket szabnak ki nemi erõszak ügyekben, mint a férfi bírók. No, de hát a bíróság ítéletet hoz, nem igazságot.
Ebben a sztoriban fontos jelentése volt, hogy megmutassák a hasonló helyzetben élõ nõknek, hogy merjenek kiállni önmagukért; szégyenérzet nélkül merjék felvállalni helyzetüket; és merjenek az elkövetõk ellen fellépni - és ehhez a bátorításhoz nyújt segítséget a nõknek, illetve az ilyen ügyek iszlám országokban történõ elbagatellizálása ellen lép fel, lázad a súlyos ítélettel.
hanga549 2016 nov. 05. - 19:54:31
(140/1897)
Hát ez jó!!! :))) Azt szeretem a legjibban ebben a kis csoportban, hogy annyira hasonló az ízlésünk. :))))))
Örömmel olvasom, hogy nézed Dirilist, és szomorúan hallom, hogy nem szimpi neked Süleyman sah. Az okát sajna nem tudom. :)) (Talán van valaki olyan ismerõsöd, akit nem kedvelsz és netán rá hasonlíthat?) Pedig olyan kis jóságos Mikulás feje van.
Én nagyon kedvelem. Olyan igazi vezér. Olyan, aki mögé én is odaállnék kapával, kaszával (Ertugruról már nem is beszélve!) :) Nekem nagyon emberi. A halálát (mert lesz ám neki! :)) ) meg is könnyeztem. Nem tudom, hol tarthatsz, de bízom benne, hogy meg fog változni a véleményed róla. Piszok jó ez a sorozat, és értem is, hogy miért kedvelik annyira a törökök.
Belekukkantgattam a 2. évadba, és azt kell mondjam, hogy jócskán túltesz izgalomban az elsõn. Kicsit nehezen tudom ebbe a környezetbe beleképzelni a férjed uradat, de biztos nagyon jól fog állni neki ez a szerep is. Pláne, hogy kis genyó keresztes lesz a drága. :))
hanga549 2016 nov. 04. - 21:16:32
(139/1897)
Szeretettel és tisztelettel üdvözlöm a PORT-ot...
hanga45 jelentkezik. :)))
maryriddle 2016 nov. 04. - 12:05:48
(138/1897)
Ha mást is zavarba hozott volna a megújult port, a beregisztrált e-maillel lehet bejelentkezni.