Téma: Hilal Saral

maryriddle 2016 nov. 03. - 20:52:10
(137/1897)
Na meg is találtam azt az esetet, itt nem történt meg a nemierõszak, mert hogy gyilkosságba fulladt...
http://turkinfo.hu/2015/03/20/torokorszag-verzo-sebe-a-nok-elleni-eroszak/
http://www.nlcafe.hu/ezvan/20150223/szoknya-kampany-torokorszag-noi-jogok/
maryriddle 2016 nov. 03. - 20:44:32
(136/1897)
Nem csak a filmekben hanem a valóságban is vannak azért érdekes ítéletek, kettõsmércék. Elképedve olvastam egyszer hogy talán Japánban egy lányt valami 300-szor erõszakoltak meg, tartottak fogva, brutálisan kínozták hetekig, és kaptak vagy 10 évet, ma már szabadlábon császkálnak az elkövetõk. Más gazdasági bûnözésért kap ennyit... Szóval olykor a jog is elég szubjektíven mûködik. A filmben nyilván nem, de a valóságban egy ilyen esetet hallva akár azt is lehetne gondolni hogy pont a társadalmi felháborodás is befolyásolta a bíróságot. Illetve Erdognáknál még a szökés is súlyosbító tényezõ lehet.
Egyébként én el tudok képzelni egy ilyen társadalmi megmozdulást, szoktak azért lenni ilyen hírek hogy török nõk tüntettek, (volt is valami Fatmagüléhez hasonló eset) nyilván helyzetükbõl, vagy inkább a szerencsétlenebb helyzetben lévõ nõtársak helyzetébõl adódóan bennük elég nagy a frusztráció lehet, és ha van rá módjuk én úgy veszem észre néha azért hangot is adnak. Nem véletlenül jelenik meg annyi sorozatban, filmben is ez a téma. Csak hát amíg a parlamentben olyan ügyek kerülnek napirendre, mint hogy nevethetnek-e a nõk nyilvánosan, vagy szõrteleníthetnek-e nagy elõremozdulás nem biztos hogy történik. De legalább próbálkoznak.
maryriddle 2016 nov. 03. - 18:11:38
(135/1897)
Ez az a szálloda ahol Güneyünk is huncutkodott, lehet így már beugrik. Nekem annyira bejön, itt akarok megszállni a következõ isztambuli legényszöktetõ túránkon. Biztos jó drága egy szoba, bár olvastam a visszaesett turizmus miatt most nagyon lementek az árak.
maryriddle 2016 nov. 03. - 17:57:10
(134/1897)
A Fatmagül ismétlõs fináléról nekem az jutott eszembe hogy már annyira nem volt ötletük Hilaléknak az utolsó bölümre:-) Egyébként vajon ezeket a jeleneteket ugyanakkor forgathatták amikor az elsõ részt? (mert annyira ugyanúgy néztek ki). De amúgy nekem is tetszik az ötlet. Illetve nagyon jó volt ahogy emlékeztette Fatmagül a népet a felsorolt esetekkel. Olvastam statisztikát egyszer hogy Magyarországon a nemi erõszakoknak kb. a 99,5%-a(!!!) nem kerül bíróság elé. Akkor Törökországban mennyi lehet az arány, fõleg olyan helyeken ahol még meg is bélyegzik ezeket a nõket. A kiszabott büntetés mértéke még engem is meglepett. Emlékszem nálunk az egyik ilyen híres bûncselekmény elkövetõje 9 évet kapott. De volt olyan is aki 3-mat...

KPA-ban az a szállodai folyosó az ahová Güney járt Meldázni szerintem onnan volt ismerõs. Bár lehet hogy Kuzey is ott Zeynepezett-e. Megmaradt az emlékezetemben az épület, mert valami építészeti remekmû szerintem.

Tímea: Ugyanígy voltam én is. Néha én is azt gondoltam hogy ennyire mocsadék szülõk nincsennek, de aztán mégis rengeteg hasonló esetet lehet hallani a médiában is. És kitudja valójában mennyi ellhallgatott ilyen történet van. Azt nem mondom hogy minden 2. családban ez megy, de szerintem gyakoribb mint gondolnánk. És nem is török sajátosságot mutat be, (a sorozat is japán adaptáció) ellenkezõleg kifejezetten nyugati stílusúak a "szülõk".
A rúzsos jelenet szerintem is eléggé pedo volt. Azt nem hiszem hogy molesztálta volna a lányt viszont nincs kétségem felõle hogy idõvel arra is sor került volna. Bár az anyuka reakciója is érdekes volt, lehet hogy mégis volt már elõzménye vagy megsejtette hogy mi van elõkészülõben, kb. mintha féltékeny lett volna a kislányra. És ilyen beteg nõk komolyan léteznek. Láttam egy amcsi filmet is (Precious), amiben az apja által molesztált lányát gyûlölte az anyja, mert a férjének a szeretõjét látta benne.
Timea Hakmen 2016 nov. 03. - 15:55:29
(133/1897)
Haha, ennek a filmnek a trailere a Kara Para csatornán van fent, most már értem miért. De ez tényleg jó kis promó, hogy a fõszereplõ elalszik rajta. :))

Egyébként belenéztem az Anne dizidbe (csak a kislány jeleneteit - tényleg felnõtteket megszégyenítõen alakít), nagyon durva. Egyes jeleneteknél arra gondoltam, hogy na ne már, ez már azért túlzás, hatásvadászat (pl. szemeteszsákos történet), de aztán bevillantak bizonyos cikkek, rémtörténetek, és rájöttem, hogy nem, sajnos a nagyon is léteznek ilyen szülõk az életben is. A rúzsos jelenet szerinted is pedofíliára akart utalni?

Erika abla, nem is mondtam, hogy egy ideje elkezdtem nézni a Dirilist, és már akartam tõled kérdezni, megtudod-e magyarázni, miért olyan ellenszenves nekem ez a szegény Süleyman sah, hogy szinte drukkolok a kedvenc Selcan asszony-Korduglu (<3) párosomnak hogy eltegyék láb alól? (bocsánat, de mentségemre nem a vérére szomjazom, csak nem akarom, hogy ott legyen) :D De ezek szerint nem te fogsz válaszolni erre a kérdésre. :D
Látom, a Fatmagülben sem volt túl népszerû a bácsi, lehet, hogy a színészben (is) van valami...

Kadir dizi: Jah, bezzeg Kadir hogy hisztizett Õzikevitz miatt, ami egy vicc. Egyébként csúnyalánynak szerintem nagyon hasonló a hangszíne a Neslihanéhoz, biztos otthon érzi magát Kadir mellette.;)
hanga45 2016 nov. 03. - 11:45:52
(132/1897)
Örülök azért neki, hogy ki ilyen, ki olyan okból, de nézni fogja (fogjuk) Kivanc új soriját. :) Igeeen, furi volt Necdetet itt látni, de én is örülök neki és kíváncsi is vagyok rá nagyon. (Hogyhogy Törökországban ennyi kék szemû és sötét hajú ember (fõleg pasi) él?)

Jesszus, arra nem is gondoltam, hogy Jasszus és Réci még nem végzett Fatmával... BOCSÁNAT!!!!!!!!!

A kiszabott büntetéseket elnézve azon gondolkodtam, hogy ott keményebb az igazságszolgáltatás, mint kishazánkban. Szerintem itt nem kaptak volna ennyit ezek a csúnya fiúk. De nyugodtan cáfoljatok meg.

Barist én is láttam!!!! :)) Abláim, ez a folyosó nem AZ A szállodai folyosó, ahol Kuzeyem lepuszilta Zeynepet? (Ez a jelenet anno beleégett a retinámba...) :)) Bár a szoba emlékeim szerint nem így nézett ki, de a kettõ nem zárja ki egymást. De az is lehet, hogy csak nagyon hasonló az a folyosó. Véleményeteket várom (lusta vagyok most visszakeresni).
Mindenkinek kellemes és szép napot kívánok! (Hurrá, holnap már péntek!) :)
maryriddle 2016 nov. 02. - 23:58:34
(131/1897)
Igen, lehet, de hát Hilal ablánktól nem szokatlanok az érthetetlen dolgok:-). Esetleg azzal magyaráznám hogy ezzel az ítélettel fejezték ki forgiírók hogy Kerim végleg megbocsátást nyert.

Kivó sori fragit én is láttam. És tényleg fákat pakolászott, komolyan eltaláltam hogy favágó? Necdet meg nagyon Necdet. Ja és látom szakadék felé hajtott a paci, így már érthetõbb az elsõ fragis akciójelenet:-)

Timea Hakmen, képzeld el hogy fogalmam sincs mi jött rám de elkezdtem youtube-on KPA-s videókat nézni, és mire bukkantam, tudtad hogy férjurad felbukkan benne nagyjából 2 másodpercre?:-)) https://www.youtube.com/watch?v=-l_XZz_2Auc 4:39-tól Kerimnek úgy tûnik tetszik a film, az asszony viszont bealudt rajta:-(
hanga45 2016 nov. 02. - 22:57:42
(130/1897)
Nos, ha végeztél, drága, akkor most kimondom végre konrétan, ami azóta is bök: azért egy felfüggesztett fél évet kaphatott volna a mi szeretett (részemrõl tényleg imádás van felé!) kedves hangú, szelid szemû, csodaszép kezû (és ádámcsutkájú!!! (kié is lett az?)) drága Disney herceg (és nekem Tarzan) Kerimünk. Az végülis egy olyan SEMMI, egy névleges bünti, de azért hát mégiscsak nnnna! A korábbi hosszászólásokból arra a következtetésre jutottam, hogy esetlegesen azt hittétek, hogy én börtönt adtam volna neki, de NEM!!!! Nem vagyok ilyen kegyetlen, és TÉNYLEG megbûnhõdött (sokszorosan), illetve én is megbocsátottam neki. Sokkal hamarabb, mint azt magamról gondoltam volna. Nálam ez a sorozat Kuzey után a No.2. De nagyon szorosan követi. Ismeritek a már-már beteges elfogultságomat Kuzey (alias K.T.) iránt, így gondolom nem lepek meg senkit ezzel a végeredménnyel.
Millinek részemrõl is hála is köszönet, ha õ nem emlegeti annyiszor ezt a dizit, nagy valószínûséggel sosem nézem meg, és akkor én is egy hatalmas élménnyel lettem volna szegényebb.

Azt is elmondom most már, hogy Fahrettin beyben én a Dirilis-beli Süleyman sahot láttam végig, mivel párhuzamosan néztem a két sorozatot, és odaát õ egy nagyon szimpatikus és szerethetõ figura, így egyszerûen képtelen voltam elvonatkoztatni. Tudom, hiba, és így nem nézünk sorozatot, velem mégis ez történt.
Yengének aranypálma, vagy pillangó, vagy mit is osztogatnak (az ellejtett táncokért (szilveszter, henna est, lagzi!) külön tapsvihar!!!). :))

Biztos tuti, hogy meg fogom nézni még minimum egyszer. :))

(3. fragman, ahhhhhhh!!!!!! Szokásom szerint igazi hülye vagyok, elnéztem egy héttel naptárt, ...ssza meg!) :))))))))
maryriddle 2016 nov. 02. - 21:44:31
(129/1897)
Sziasztok!
Befejeztem a Fatmagült, gondoltam írnom kéne valami végszót, bár szinte már mindent elmondtam. A fináléról: Gondolkoztam rajta, hogy egy tragikus befejezés hatásosabb lett volna-e, de nem, ez nem az a sorozat. Én elégedett vagyok vele, pedig nem vagyok egy happy end rajongó, de nekem se a mûvészi se a társadalomkritikai értékébõl nem von le semmit, még ha kicsit amcsi hangulatú is lett a vége. Így teljesült be a mû igazi üzenete, mégpedig hogy nem szabad annyiban hagyni ezeket a gusztustalan cselekedeteket.
Csak hogy ne hazudtoljam meg magam: azért szerintem ha egy 5-10 bölümmel rövidebb lett volna a sorozat, több lett volna. Az elsõ évad tökéletes volt, minden szálnak meg volt a helye, de a másodikban nekem kicsit sok volt a bölümhúzós, számomra érdektelen és unalmas elem (pl. Lale asszony bosszúja, Mehmet gyerek vs. Emre harca IDenizegesítõ kegyeiért, Meltemnek se találták meg a helyét - pedig több lehetõség volt a karakterben). A love story viszont hivatalosan is kiérdemelte tõlem a nem csak török, mindenidõk egyik legjobban felépített szerelmi szálának járó díjat. A KG után alig hiszem el hogy Hilal ilyet is tud. Fatmagül a legnormálisabb török fõhõsnõét (na itt nem volt nagy a verseny). Kerim a pozitív értelemben legérdekesebb (negatív értelemben azért van egy-két másik:-)) férfi fõhõsét. Mukkadesz yenge pedig a török sorozatok legvalósághûbb karakterének különdíját. Alakításokban is ez a három színész vitte nálam a prímet. Meg persze Münir beykém, meg Bugránk.
No, összességében a kis hibák ellenére is zseniális sorozat volt ez a legtöbb tekintetben, a szintén nem hibátlan Karadayim mellé felkerült nálam is a török sorozatok trónjára. És ezúton is köszönöm Millinknek hogy figyelmembe ajánlotta anno e mûvet, mert sokkkal szegényebb lett volna a török sorozatélménytáram nélküle.
The End. Még ha Jasszus befejezi esetleg tarthatok egy kis traccspartit a fináléról.

Egy komment youtube-ról csak hogy lássuk, azért vannak furcsa lecsapódások is:
"i hate fatima gulun !! she destroy the life of three guys and families..:("

Michonne, Erdoganról azt gondolom hogy szerintem se lett volna képes drog nélkül, de inkább a következményektõl tartó józan esze tartotta volna vissza. Õ volt az egyetlen akin azt éreztem, hogy kicsit mintha élvezettel is gondolna vissza arra az éjszakára és magára Fatmagülre...

Na most dayizok egy ideig, aztán jöhet az a híres Musztafa Bulut, már nagyon kíváncsi vagyok rá:-)) De az az igazság a KPA-val is felkeltettétek az érdeklõdésem, (lopott vese?:-))) ezek a sárbadöngölt sorik mindig is izgattak:-)
hanga45 2016 okt. 31. - 22:11:35
(128/1897)
Ismét bólogatok szorgalmasan. :) Íííígy igaz! Még magamnak is alig mertem bevallani, hogy Ömer nyomozó (és Engin) bizony nem hozta azt a formát, amit elvártam volna tõle (pedig elég erõteljesen elfogult vagyok irányába). Amivel leginkább az agyamra ment, hogy képtelen volt (itt is) kezelni az indulatait. Ütött-vágott, csapkodott, üvöltözött ha kellett, ha sem. Ez az egy volt, amit Kerimtõl is elég nehezen viseltem el, erre most Ömer ugyanezt mûvelte. Rendezõk!!! Könyörgöm, miért kell ezt a gyönyörû szelid hangú fiút ilyenekre kényszeríteni? Annyira erõltetett tõle ez az állandó visítozás, ököllel falba csapkodás. A "signorina"-t én is kicsit soknak találtam, több értelemben is.
Gyagyás nõvérke (Asli) nekem is a kedvencem volt.:) Észrevettem, hogy bírom a kissé nemnormális karaktereket (Éjszaka királynõje, Fatmagül). Sõt, sok esetben jobban, mint némelyik normálisat.
Asli esetében azt viszont furának találtam, hogy amikor olyan szituba került, hogy TÉNYLEG össze kellett volna omolnia (mert azokól a dolgoktól még egy normális ember is bekattant volna) õ meglepõen normális tudott maradni. (Ennyire jó lett volna a gyógyszere?)
Fatih/Metin: még nem végeztem ki a sorozatot, de valószínûnek tartom, hogy okoz még kellemes meglepetéseket. (Én is megkedveltem.)

Egyetértek, az alapsztori valóban nem lett volna rossz, de valahol nagyon eltolták ezt az egészet. Olyan izzadtságszagú lett a nem is tudom hányadik résztõl.

Jajjj, és a kedvencem: ennyi halhatatlan embert egy rakáson még sosem láttam. Lelövik õket, többükben többször is tövig döfik és megforgatják a kést, van, akinek a maradék (és már lopott) veséjében(!), és õk ezeket vígan túlélik. Hihetetlen...

Mankos, Te ezt különösen bírnád (mindig eszembe is jutsz), mert itt aztán van bõségesen börtön-kórház helyszín. :))))

Fatmáról jut eszembe: csiripelték a verebek, hogy tervben van a feliratozása valaki jóakaró által. Errõl meg az jut eszembe (kissé csapongó vagyok ma), hogy Facebookon nagy fürüfüttyel megígérték, hogy október 29-tõl indul a feliratozott Icerde, erre azóta is csönd van. Legalább írnák ki, hogy mi a történés, de néma csönd az adminság részérõl. Szóval úgy tûnik, hogy ez a terv füstbe ment.

Marycim, Anne-t nem nézem, de ez a fragi valóban elég ütõs. De sajnos egyszerûen képtelen vagyok már ennyi dizit követni.

Éééééééééés csütörtökön jön Kivo!!!!! :))))) Ahhh, de várom már!!!

UI: Michonne, mivel kedvellek, részemrõl nincs akadálya, hogy tiéd legyen Engin hangja. :)) Viszont akkor elkérném a telószámodat, hogy néha beszélgessünk. :))
Michonne 2016 okt. 31. - 17:27:18 Előzmény maryriddle
(127/1897)
Orrszívás: a japánoknál is ez van,
borzasztó gusztustalan szokás pedig.

Mary, nagyon jól összegeztél, és még nevetni is tudtam (Cemre pofon:D)
Valóban sok, jó írás és vélemény született Fatma témában, úgy érzem mindnyájunkban hasonlóan csapódott le a történet. Jó volt ezt itt kivesézni.

Köszi a Cansu féle Anneról a tartalmas infókat, eddig csak érintõlegesen olvastam róla, komolynak tûnik. A kislány valóban nagyon hat még ebben a rövid jelenetben is. Egyébként a Mustangban is nagyon jól alakítottak a gyereklány fõszereplõk, bár ott azért idõsebbek voltak egy picit.
Szerencsére kevésbé manírosak még ebben a korban és a sallangmentesség miatt jobban átjön, amit közvetíteni akarnak, majd késõbb a valódi tehetségek meg is tartják eme jó tulajdonságukat.
Michonne 2016 okt. 31. - 17:25:44 Előzmény Jasszus
(126/1897)
Nagyon röviden csak a Vural témára.

Én megkockáztatom, hogy nem csak Vural, de még Erdogan sem lett volna képes az erõszakra tisztán.

Ami Vuralt illeti nekem az jött le, hogy õ csak magára haragszik. A legelején persze próbálják a fiúkkal Erdoganra tolni az egészet, de Vural túl okos ahhoz, hogy felfogja valójában senki nem kényszerítette a tabletta bevételére. A többit meg már tudjuk.
Kerimre véleményem szerint inkább felnéz (mert nem tette meg és mert felvállalta).
Michonne 2016 okt. 31. - 17:24:03
(125/1897)
Én is vártam a young pope-t, valószínû bevárom az évadot (úgyis rövid) és egyben nyomom le.
Neked hogy tetszett?
Michonne 2016 okt. 31. - 17:20:14 Előzmény hanga45
(124/1897)
Bevallom õszintén engem pl. Elif is nagyon sokszor idegesített az okoskodásával, kotnyelességével, a mindent csak én tudok megoldani a családban, jobban nyomozok, mint a nyomozók attitûddel...jáááj.
Tudom, hogy a sztori ezt kívánta meg, de én alapból nem szeretem ezeket a nyomulós nõi karaktereket, szóval õ nekem nem jött be, nem gyõzött meg, és bizonyos szempontból az Ömer karakterre is rossz hatással volt (indokolatlan sok picsogás….hehe). Egyébként az õ bömbizését sem tudtam elviselni, szóval nála is halkítottam néha:))) Ömerrel sem voltam elégedett (és Enginnel sem.) Túltolták, mesterkéltek voltak, nem úgy hatottak rám, amire én azt mondom színvonal, pedig az alapsztori nem feltétlen rossz, pláne a színészek.
Persze az is, lehet, hogy már én vagyok túl szigorú nem tudom, mindenesetre a KPA nem tartozik a kedvenceim közé.
És nem ismerem Tuba munkásságát sem, de úgy érzem, sokkal több van azért õ benne, mint ez a nyafi Elif téma, komolytalannak és súlytalannak találtam hozzá a karaktert.
Enginnel viszont nagyon jól mutattak együtt és a kellõ kontakt is megvolt köztük, kíváncsi leszek Kivancal mennyire érzik majd egymást.

A majdnem anyós zsémbeskedésén, sértõdésein én inkább nevettem, számomra élethû karakter volt, és simán beillett a kendõs török anyuka képbe:) a folyton habzsoló unokaöcsi sem zavart, viszont a nõvére annál inkább, láttam, hogy a Kara Para után kapott egy sorit a leányzó, pedig a színészi alakítása szvsz neki is a béka segge alatt van.
Különben gondolkodtam ezen a Nilufer dolgon, és enyhítendõ az össztüzet, érezhetõ azért, hogy az írók rendesen elbántak a karakterrel, ritka ostobára sikerült, és ha úgy nézzük, akkor végül is a „színésznõ” hozta amit kellett:))) persze ettõl még nem lesz kevésbé idegesítõ.
Ömer bátyót igazi kõbunkónak tartottam....grrrr.
A nagynéni szükséges rossz volt az öreg mellett, én sem szerettem különösképpen, a külsõ meg.. hmm a sok smink sok plasztikával párosulva okozhat travi hatást:) Egyébként nagyítóval kell keresni a természetességben öregedõ arcokat a török dizi világban, mert a nagy része mûtve van és sajnos viszonylag elég korán kezdik az arc átszabatást, tisztelet a kivételnek.
Aki nekem szimpi volt az az „õrült” nõvér, nagyon jól oldotta meg a színésznõ. És a korábban említett Metin-Fathi (inkább Fathi) is, csíptem a srácot nagyon, és a színész is remekelt. Valamint Ipeket sem utáltam, miniömer meg valóban nagyon cukker volt (SPOILER én még most sem hiszem el, hogy nem õ az apja....hehe).
És igen, Enginnek jól állnak a gyerekek, ez a Fatmagülben is átjött, de ahol igazán cukker velük az a Bulut.

Erika, jó, hogy említetted Engin hangját, korábban olvastam, hogy gyakorlatilag már „szétszedtétek” õt, így mint késõn jövõ már "csak" ez maradt nekem:)) ezért, hogy én se maradjak ki a buliból benyújtanám igényemet eme ékességére, aztán majd eldöntitek, hogy enyém lehet ééééé!:)
maryriddle 2016 okt. 29. - 22:09:25
(123/1897)
Cansu Dere Anne címû sorozatát nézi valaki? Én nem terveztem, de olvasom ma hogy halálos fenyegetéseket kapott a gyerekverõ fickót játszó színész, mondom, megnézem mit tud. Hát nem csodálom:-))), minden idõk egyik legundorítóbb mostohaapját sikerült megalkotniuk, drága Yektánk hozzá képest mintaapa. De a sorozat elképesztõen jó! Én leragadtam elõtte. Az alaptéma az undorító szülõk fentebb említett stricitõl és egy szintén undorító (de inkább gyáva és sérült) prosti anyukától "elrabolt", egy tanárnõ (Cansu asszony) pártfogásába vett kislány története. Nyilván nagyon szomorú, megindító az egész és él is a téma kínálta hatásvadászat összes eszközével. Ami nem baj, pont emiatt annyira szép. Még egy kis keserédes humor is fellelhetõ benne. Cansu asszonytól nem vagyok elájulva, de ránézésre egy látszólag undok, gyerekutáló ráncolós szemöldökû tanárnéni szerepére érthetõ hogy miért õt kasztingolták. :-)) Viszont a színész kislány valami elképesztõt alakít! Simán leszínészkedte a felnõtteket. Hihetetlen intelligenciával és átéléssel játszik. A karaktere is lenyûgözõ, az a bölcsesség és túlélési ösztön, optimizmus amivel viseli a helyzetét egy felnõttnek is becsületére válna. Elvileg csak 11 részesre tervezik, tehát nem az a nézettség vadász sori lesz, ezért merem is remélni hogy nem jut olyan sorsa mint a Yeterem. Azt is agyondicsértem az elején, de ez a sori sokkal igényesebb minden téren. Lehet hogy túl érzékeny lelkûeknek nem ajánlott de máskülönben meg sokat is ad az ember lelkének. Szóval ha valaki valami jó kis sírós drámára vágyik, szerintem adjon neki egy esélyt.
Fragit csak a színészn kisasszony miatt: https://www.youtube.com/watch?v=8_m4bwEC_eE
Zeynep: Do you miss her? You don't need to hide it. You can tell.
Melek: This people on TV doesn't know one thing.
Zeynep: What?
Melek: That Melek's mom isn't worried at all. She doesn't pray for her daugter to come back safe and alive.
Brüüüü... Hát ilyen szövegekre lehet számítani.

Valaki emlékszik, õ kit alakított a Karadayiban? http://kimdir.tv/wp-content/uploads/2016/05/berkay-ate%C5%9F-istanbul-sokaklar%C4%B1-saltuk-ka%C3%A7-kilo.jpg
maryriddle 2016 okt. 28. - 13:45:19
(122/1897)
Sziasztok!
Húúú de jók vagytok! Megint sokat bólogattam és persze jókat röhögtem. Ezt a KPA-s nõcit most már esküszöm megnézem magamnak ha végeztem a Fatmagüllel (már nincs sok hátra) és hiányozna Kerim hugica. Na nekem Denizkénél kell automatikusan lehallkítani a filmet. Egy percre se hiszem el neki hogy ausztrál:-) Orrszívás a rémálmom. Törökországba járó ismerõsöm szerint náluk nem illik orrot fújni társaságban ezért inkább folyton szipognak... guszta...

Fatmagül:
A kérdésetekre miszerint miért nem állította meg Kerim a többieket, Michonne és Lukrécia magyarázatát el tudom fogadni. Nem szívesen, de visszanéztem azt a jelenetet. Elõször az látható hogy nagyon vicces kedvében volt Kerim is, de ahogy komolyra fordul a helyzet Engin játékából én is azt veszem le hogy tényleg egyszerûen leblokkolt. Annyi biztos hogy nem röhögve vagy kéjes örömmelnézte végig ahogy a többiek, ezt persze mentségnek szánom csak szerintem ez igazolja a leblokkolt állapotot.
De még egyszer mondom, szerintem Hilal mûvekben, ahol Cemre 10 percre elájul egy sima pofontól, tényleg felesleges bármit is tudományosan vizsgálni.
A másik válaszom egyszerû: ha Kerim megállítja nem lett volna sorozat. Ezért nem is pörögtem én annyit ezen a témán.

Kerim büntetése: Megint, ez egy Hilal sorozat, nem ronthatták el a happy endet azzal hogy Fatmagülnek még 1-2 évet várnia kell Kerimre. Komolyabbra fordítva a szót, Michonneval teljesen egyetértek. Ezt én is írtam már az elején, amikor arról elmélkedtünk vajon lehet-e teljesen felhõtlen egy ilyen házasság, hogy szerintem lehetetlen ez ne mérgezze meg valamennyire. Jobban megismerve a fõhõsöket azt mondom, õk biztosan nagyon boldogok lesznek együtt, de Kerim érzékenységébõl kiindulva, õ soha nem fog tudni megbocsátani magának. Nem is lehet, és ez talán így is van jól. Hilalék ezt a büntetést szánták neki.
Ez most rondán hangzik és nem degradálva Fatmagül traumáját (hisz õ is azt mondta hogy mindent visszaadna amije most van, ha nem megtörténté tehetne azt az éjszakát) de az idõ múlásával, amikor már enyhül a fájdalom és az emlékek, megtörtént a megbocsátás, az áldozat szerepe könnyebb, mint a bûntudatos(!) bûnösé. Fatmagül ezért is tud könnyebben megbocsátani Kerimnek, mint Kerimnek önmagának. Nagyon jól kifejezõdik ez a szexualitás terén is. Fatmagül talán már Bodrumban is kész lett volt rá. Kerim nem. Azért is olyan megdöbbentõ és csodálatos a sírós nászéjszaka jelenet, amikor az áldozat ápolgatja a bûnös lelkét.
Egy ilyen férfinek mint õ, még ha ehhez is köthetõ a boldogsága, szerintem is elég nagy büntetés örökké abban a tudatban élni, hogy õ (is) ártotta a legtöbbet annak az embernek, akit a legjobban szeret a világon. És Kerimnél szerelmesebb legényt még török soriban se nagyon látni.
Ilyen szempontból ha lecsukják annak csak amolyan népnevelõ/társadalomkritika elemként lett volna jelentõsége. Én se sirattam volna meg nagyon, de Kerimen szerintem sem sokat változtatott volna. És ez most tényleg úgy hangzik hogy nagyon magasztalni akarnám, pedig tényleg nem célom, de a bûntudatából kiindulva ha kap letöltendõt, szerintem õ jogos büntetésként fogta volna fel, és az önmagának való megbocsátásában talán kicsit segített volna rajta.

Még az elsõ és második évados Kerimrõl:
Ha esetleg úgy jött volna le hogy Kerimmel kapcsolatban az az érzésem, hogy direkt elõadta a Disney herceget majd amikor nyeregben érezte magát elõtört belõle a rejtett igazi hard-core törökpasis énje, akkor: neeeeem. Egyetértek veletek, hogy ez egy átmeneti állapot volt, az okokat már kiveséztük miért. Nem verted ki a biztosítékot Michonne:-) Nézõként nekem sem fordult a fejemben annál a jelenetnél, hogy Kerimnek olyan szándékai lettek volna Fatmagüllel, de mi mindig többet tudunk mint a szereplõk. Így egy megerõszakolt nõ helyébe képzelve magam, én úgy gondolom ez megint egy traumatikus élmény lett volna számomra és újabb falakat épített volna közénk. Fatmagül azonban bölcsebbnek és jobb emberismerõnek bizonyult nálam, amikor belátta és megértette Kerim akkori állapotát. (Megint megjegyzem, ez az "egyszerû lány" Fatmagül a legintelligensebb török fõhõsnõ akit eddig megismertem!)
A Musztafa-mánia meg nyilván csak akkor jöhetett elõ amikor eljutottak oda hogy egyáltalán "joga lehessen" féltékenynek lenni. Nem gondolom hogy Kerim tudatosan manipulálta volna Fatmagült az elsõ évadban, teljesen természetes hogy ahogy Fatmagül oldódott, úgy Kerim is, mind pozitív mind negatív érzelmeinek, bizonytalanságának kimutatása tekintetében. Ezért nem kritizálom Hilalt,sem Kerimet, ez így volt igazán életszerû. Csak - a mögötte lévõ lelkiállapot figyelembevételének ellenére is - a féltékenységének szenvedélyének ilyen fokú felszínre kerülése nekem akkor is elvett egy kicsit a férfi vonzerejébõl. (Mondjuk nálam már az nagy dolog hogy egyáltalán vonzónak látok egy török fõhõst:-)) A bizonytalanságot megértem, de ha nem Fatmagülön vezeti le, hanem mondjuk a kocsmában panaszkodik Emrének vagy Kadir abi-nak, jobban együtt tudtam volna érezni vele. (Na, a levélnél meg pont azt vártam, hogy Fatmagülnél kérdezzen rá, ehelyett másoknak panaszkodott:-))

Michonne, a Fatmagül filmrõl mi is beszéltünk a fórumon. Végignézni nem kíséreltem meg. Undorító az egész. Nekem olyan érzésem volt, mint amirõl ti beszéltetek Tímeával a Bulutnál hogy nem tudtam eldönteni ez most társadalomkritika akar lenni, vagy ezt komolyan happy endnek szánják?
hanga45 2016 okt. 27. - 21:55:21
(121/1897)
Jól láttam, mind a 29-hez megvan és már a gépemen figyelnek. Allah áldja mindazoknak a kezét, akik az amarán készítették és/vagy osztották meg az srt-ket filmekhez, sorozatokhoz. (Remélem megmarad ez a jó szokásuk!) :))
Na, megyek egy kicsit Kara Parán parázni. ;)
Mindenkinek nyugodalmas jóccakát! :))
hanga45 2016 okt. 27. - 21:31:49
(120/1897)
Dehogyisnem! :)) Itt a barlangban az akkori csapattal. Együtt szívtuk, én hoztam a befogadásom alkalmából. :))) Állítólag jó volt a cucc. ;) Persze Te ezt nem tudhattad, hiszen nem régóta vagy barlangista.
Na, majd hozok egyszer megint és összeülünk a kedves újdonsült ablákkal, dalolgatjuk az indulót, isszuk mellé a rakit és lesz majd móka, kacagás!! :))
hanga45 2016 okt. 27. - 21:19:50
(119/1897)
A Bulut 29 részes? Mert akkor amarán megvan mindegyikhez a felirat (ha jól láttam). Köszi az ajánlást, ezeket is lementem! :) Remélem minimum 100 évig élek, mert mire ezt a sok dizit mindet végignézem... :))) De sose legyen ennél több bajom, ugye? ;)

KPA: ez a tyúk vagy bõg, mint a szamár (gyakran!), vagy nyerít, mint egy ló (ritkán). A röhögését kb. pont annyira utálom, mint a bömbit.
Akiknek még gyakran letépném az arcát, mert annyira idegesítenek: a volt majdnemanyós öregasszony azzal a rekedt fejhangú üvöltésével, illetve a kis folyton zabáló duci hülyegyerek. Szintén érdekes karakter a folyton könnyezõ sorozatgyilkos, õt látva belõlem is könnyen az válna. :)) A transzvesztita kinézetû nagynéni sem gyenge...
Aki viszont édesdrágabogár, az a fekete hajú kiscsávó. :)) Érdekes, de szerintem hasonlít Enginre. (Jujj, de übercuki Engin a gyerekekkel!!!)
Egyébként gondolkodtam, és tudjátok mi tetszik nekem még annyira ebben a srácban? Az a simogató és kedves hangja. Úgyhogy én ezennel megszavazom neki a "Hanga fülének legkedvesebb hangú színésze" címet. :)
Michonne 2016 okt. 27. - 21:10:03
(118/1897)
A Westworldot nem, de tuti, hogy valaki körülöttem igen, mert hallottam már róla:)

Én soha nem voltam sem nagy horror, pláne zombi fan, de TWD beszippantott rendesen, még a második évad közepe táján.
A legjobb tanmese az emberi lélekrõl szerintem, és messze nem a zombikról szól.
Brutál volt az emberi gonoszság ilyen fokú bemutatása, de sokakkal ellentétben nem tartottam mégsem öncélúnak ezt a nagyon fokozott erõszakot, hiszen ha világot egykoron olyan emberek lakták, mint pl. Josef Mengele akkor engem már semmi nem lep meg, pláne egy kitalált történetben.
Az más kérdés, hogy úgy néztem végig, mint a gyerekek a félõs filmeket, kitakartam a kezemmel a gázosabb részeket, kész röhej, de tényleg így volt:))))