Téma: Hilal Saral

maryriddle 2017 jan. 08. - 17:05:14
(297/1897)
Elnézve a filmográfiáját szerintem a Bulut idején õ még eléggé pályakezdõ színész volt, így kb. örülhetett hogy egy Tims sorozatban fõszerepet kapott. Igazán a Fatmagüllel futhatott be, és ezért kaphatták fel aztán Bulutot is az Engin-rajongók, egyébként lehet hogy mehetett volna a süllyesztõbe szegény sorozat.
Egyébként szerintem egy igazi színésznek, aki nem (csak) a pénzért, hírnévért választotta ezt a pályát hanem valóban a színészetért, egy ilyen Musztafa karakter csak jó értelemben lehet kihívás. És én úgy láttam rajta, hogy õ nagyon is élvezte ezt a szerepet alakítani :-) A Fatmagül után nézve meg nekem külön élmény volt látni a mi szelíd szemû, tiszta lelkû Kerimünket átlényegülni ezzé az szociopata õstörökké :-)

Narinnal csak vallásos esküvõjük volt (18 év alatt náluk nem házasodhatnak, és a sorozat elején Narin még csak 17), így nem törvényes felesége.

Az volt a vicces a Karadayiban is, hogy a maffiózók epizódonként kiírtanak minimum egy tucat embert, (sosem értettem hova rejtik el azt a sok hullát) és sosincs belõle semmi, de a fõhõs egyszer öljön meg valakit, ha önvédelembõl is, máris 6,8 év elsõfokon...
hanga549 2017 jan. 08. - 15:45:42
(296/1897)
Idõközben nekem is beugrott Simay mama. Szégyellem is rendesen, hogy nem ment elsõre. Atilla Sinaner bezzeg azonnal meg volt. :)
Egyszer a gyerekem óvodavezetõjét nem tudtam hová tenni az Intersparban. Beszélgettünk vagy 5 percet, és közben végig lázasan kotorásztam az agyamban, hogy honnan is ismerem. Aztán egyszer csak beugrott. :)) Hiába, mindig csak az oviban láttam, ráadásul köpenyben.

Menekse is nyomasztó és szörnyû volt, de ennyire talán nem volt rettenetes. Itt nem riadnak vissza a vér, az ütésnyomok brutális ábrázolásától, Meneksében azért ennyire nem volt durva. A megerõszakolásra is egy pici vérfoltocska utalt csak a szoknyáján.

Miközben nézem tovább, azon gondolkozom, hogy mekkora kihívás lehetett ezt a szerepet eljátszani a mi szelíd szemû és és tiszta lelkû Enginünknek. Hiszen itt a rúgás az valóban rúgás (uhhh, szegény új asszony/menyasszony mekkorát kapott a hasába!!!), az ütés is elég hitelesnek tûnik. Nyilván van benne egy csomó trükk, de akkor is.
Anno Kivo nyilatkozta, hogy nagyon félt elvállalni Behlül szerepét a nézõi megítélés miatt, nos, Enginünk akkor vajon mit érezhetett? Nem mondom, bevállalós a srác. Amúgy arra kíváncsi lennék, hogy a szereposztásnál vajon kinek a fejébõl pattanhatott ki elõször az õ neve Mustafa szerepére? És hogy miért pont az övé?
Feltételezem megkapom majd erre is a választ a 29. bölüm után.

És hogy lehet ennek a Mustafa gyereknek 2 felesége? :O Narin egyáltalán igazi felesége? (Ha hülyeséget kérdeznék, akkor bocsi. Lehet, hogy én nem néztem elég figyelmesen).

Celal papa játszóteres lövöldözõs jeleneténél én is azt vártam, hogy egyszer csak szirénázva befut egy rendõrsereg, de nem így történt. Sõt, továbbmegyek, szerintem még csak nyomozás sem indult a bûncselekmény felderítésére. Érdekes dolgok ezek. Bárki bárhol elõránthatja a fegyverét, halomra lövöldözhet mindenkit, mindenféle következmény nélkül.
maryriddle 2017 jan. 08. - 12:07:28 Előzmény hanga549
(295/1897)
Ugyanerre gondoltam, ezért mondom hogy nem hiszem hogy nagy rajongó tábora lesz a sorinak. A Menekse volt ilyen durva? Csak mert emlékszem azon is mindenki hüledezett, sokan nézni se bírták.
A Bulutból engem úgy emlékszem kb. az elsõ két rész viselt meg jobban, fõleg a nõverõs jelenetek. Aztán annyira már nem, oldódik ez a nagyon nyomasztó hangulata a sorinak.

Narin apja is egy nagy rejtély... Én õt egyszerûen elkönyveltem félkegyelmûnek. Ha annyira akarta volna lett hova menniük... Bulut papa nem hiszem hogy direkt keresztbe tett volna neki.

Narin anyja Simay anyja volt a KG-ban.
Bulut papa ott az atyaúristen, minden az övé szálloda, benzinkút, kávézó, stb. A rendõrség és a bíróság viszont nem. (Spoiler: még õ is fog bíróság elõtt állni) Biztos ellenzéki politikus :-) A Karadayi miatt ezen én is csodálkoztam, de sokkal realistább ilyen szempontból ez is, meg a Fatmagül is mint a Kara. (MS csak egy átlag miniszter volt, ha övé volt az egész isztambuli rendõrség, igazságszolgáltatás akkor a nála nagyobb kutyák piszkos ügyeit ki tussolta el?)

Jaj,errõl jut eszembe, az Icerdében is az mi, hogy Celal baba elkezd lövöldözni egy játszótéren és semmi következménye?
hanga549 2017 jan. 08. - 01:06:14
(294/1897)
Van ott több börekes is. Én a bejáratnál mindjárt jobb oldalon (kijáratnál a bal :))) ) szoktam venni. Hazafelé úton azt majszolgatom. Nagyon-nagyon finom! A sonkás-sajtos a kedvencem. Legutóbb megkóstoltam a húsosat is, de az annyira nem jött be. :) Régebben mindig a csípös hamburgert vettük (ajvárral megkenve), de azt már picit meguntuk.
(Én kimért vegeta és egyéb fûszerek nélkül nem jövök sosem haza). :) Jaa, és mostanában rákaptunk a kerámia késkészletre. Már van itthon 3 dobozzal, szerencsére mindegyik másfajta. 2000 Ft-ra szoktam szemrebbenés nélkül lealkudni.

Karácsonyra anyósoméktól egy táskányi eredeti, Svájcból hozott acél késkészletet kaptunk. Örültünk, hisz úgyis hiány van nálunk késbõl... :))))))))))))))

Húúú, de NAGYON-NAGYON off voltam...

Jáááájjjj, ezt még el kell mesélnem: képzeljétek, annyira mûködik a szólásszabadság bizonyos fb török sorozat (mi az? 4 lábú és öreg nénének is volt?) nyílt oldalán, hogy egyetlen mondtatom miatt ("látom, itt minden a régi") ki lettem ebrudalva (a fiam szavaival élve "offolva" lettem), tehát nem szólhatok hozzá semmihez és ez a bizonyos kommentem is törölve lett. Puff neki. Ki lettem radírozva arrõl az oldalról. :)))))))))))))

Köszönöm, hogy itt még megszólalhatok. ;)

Herkese güle-güle!
hanga549 2017 jan. 08. - 00:40:39
(293/1897)
Mary, igen, ott találtam meg én is.
1,5 részen vagyok túl, mára abbahagyom, mert aludni is kéne valamicskét.

Huhh, hát nagyon kemény, tényleg. (Hogy fogja ezt vajon bevenni a KPA-s, Fatmagülös nézõsereg?) Mellesleg Mustafa Engin nagyot alakít itt is.
Narin anyukája kicsoda? Annyira ismerõs a színésznõ, miben is láthattam?
Ertugrul Engint ebben a szerepében is nagyon kedvelem. Neki amúgy is jó belépõje volt nálam a Dirilissel, és azzal a nem tudom mi a címe filmmel, amiben egy gitárost játszik.

Visszatérve Bulutra: nem megy a fejembe, hogy Narin apja hogy hagyhatta, hogy így kínozza a lányát ez az elmebeteg srác??????? És gondolom látunk még itt cifrábbakat is. Miért tûri? Miért kell meghunyászodniuk? Nincs hová menniük? Ekkora úr ott Mustafa apja? Ha igen, akkor a rendõrök miért vihették el mégis az eü. ellátó helyrõl a fiát, bilincsbe verve? Én ott azt hittem, hogy apuka majd közbelép, és elengedik a srácot. MS papának és Tahsin Kurdulagnak legalábbis lett volna ennyi hatalma. Habár igaz, Fatmagülben is lecsukták a Yasaran fiúkat, de ott a papának nem is volt a zsebében az egész rendõrség. Ez viszont egy jóval kisebb település, úgyhogy itt elég nagy úr lehet valaki (pláne egy polgármester).
Persze, gondolom nagyon az elején vagyok még és rengeteg mindenre fény fog derülni. De hogy egy apa hogy hagyhatja ennyire cserben a lányát, az nem fér a fejembe és baromira dühít........
maryriddle 2017 jan. 07. - 21:13:11
(292/1897)
Az a gáz (a gázmérgezésen kívül), hogy az egész történetnek arról kellett volna szólnia, Aylin és a gyerekek hogy szabadulnak meg Yektától, hogy tör ki a béklyójából, vagy hogy nem, legalább is így lett beharangozva. Így a fõhõsnõ (legalább is finálé elõtti) megölésével gyakorlatilag az egész sorozatot megölték.

Yektánk mentségére, itt már a diliházban van szegénykém. Bár már az 1. évad végefelé is mutatott hajlandóságot a mami felé azért. Engem még érdekelt is volna ez a szál ha valamivel értelmesebb mamit hoznak be....

Hanga abla örülök a felpiszkálódásodnak ;-) Nem tudom hol találtad, de az Engin Akyürek Universal fb oldalon fent vannak drive-on, onnan könnyen le tudod tölteni.
hanga549 2017 jan. 07. - 21:04:49
(291/1897)
Ja igen! Mary drága, a pasi nem bejövõs (hahh, hol van ez az én Kivancomtól???) :) Viszont ezt a sorozatot is elkezdték angolra fordítani. Most beindult egy újabb angol OKJ-s fordító stáb (az a csapat, aminek az oldalát a minap Mankosnak belinkeltem.). Úgy látom, õk most nagyon lelkesek, több sorozatot is fordítanak. Tervükben van legújabb kedvencem (Vatanim Sensin) fordítása is, ami nem lenne rossz, mert a mieink elakadtak a 3. bölüm után. Egy angol brigádtól pénzért (állítólag 2 dolcsiért) hozzá lehetne jutni az angol fordításhoz, de ezen még gondolkodom (de ezt erõsen, mert nagyon tetszik). :) Viszont picit sokallom, 10 részért nem fizetnék ki hatezer forintot. 20-ért tizenkettõt. Szóval inkább kivárok még.

OFF:
Michonne, örömmel olvastam Szabadka iránti rajongásodat! Én is, én is!!! :) Palicson még nem jártunk (bár sokat hallottam róla), mert a piac annyira kiveszi mindig az összes erõnket, hogy azután már csak be a kocsiba és usgyi haza. Nekünk onnan még több, mint két óra a hazaút Pécsre. Itthon aztán mire kipakolunk, mindenki próbálgat órákig... Le is megy a nap (még a nyári is), mire minden a helyére van pakolva (ruha, fûszer, késkészlet, edények, kutyaf....a, stb.) :))
hanga549 2017 jan. 07. - 20:40:45
(290/1897)
A mindenségit! Felpiszkáltatok. Elkezdtem nézni. (Nem bírom kivárni a magyar fordítást).
Mondjuk rohadt nehezen találtam hozzá elhomályosítatlan videót, de sikerült. :)
Elemezni én sem fogom, mert az nekem sem az erõsségem.

Béke veletek, abláim!
maryriddle 2017 jan. 07. - 20:02:46
(289/1897)
Ez annyira jó volt Michonne, lelki szemeimmel láttam a kis Musztafát mint a mardini Regõs Bendegúzt :-) (nagy Bakterház fan vagyok :-))
Igen, lehet abban valami amikor Narin azt mondja, hogy a Bulut kastély nem csak a pokol de a mennyország is. Én is el tudok képzelni egy ilyen gyerekkort. Ahogy Timea is írta, mert amúgy õ tényleg az a ritka típus aki minden kis apró örömet értékelni tud, így biztosan voltak boldog pillanatai is abban a házban. Én nem is bántalmazásra, inkább "csak" elnyomásra, és az ebbõl kialakuló kisebbségi érzetre gondoltam, (nem az uncsitesókkal szemben, hanem olyan általános - tudattalan - önnembecsülésre, túlzott alázatosságra) fõleg a szülei és Bulut papiék alá-fölé rendeltségi viszonyából kiindulva. Ahogy eltûrték ami a házban folyik (és sokszor még Narint hibáztatva, mert "õ tette ezt Musztafával"), gondolom hogy Narint ha szerették is valamennyire, de igazán sosem becsülték, (itt a az Aslan-Duriye párosra nem kis Muszafa és Yasarra gondolok) csak annyiba nézték mint a szolgák gyerekeit (de hát az apja tényleg inkább szolgája, mint testvére volt Aslan beynek...) Még el is hangzik az elsõ részben, hogy a saját gyerekeiket kocsival vitetik az iskolába, a többi gyerek meg mehet gyalog az aknamezõkön (nálam már itt kiérdemelték az Addams családnevet...) Hatun mami miattuk bénult le, de a nagy Bulut család egy kerekesszékkel se szánta meg a sógorasszonyt.... Ezek azért jelzik hogy mennyi tiszteletet kaptak õt. Kellett legyen valami oka, hogy Narin ennyire nem lázadt a sorsa ellen. Pedig egy tinédzserlánynak nem pont az lenne a dolga? Mindezt én ezekre vezettem vissza, mint kiinduló pontot hogy miért nem alakult ki benne egy egészséges önbecsülés, önérzet, na meg a szüleire, akik nem tanították meg neki hogy álljon ki magáért, ha már õk nem tették... Mert Hatun mami is hiába emelte fel gyakran a frissen visszajött hangját ha végén õ lökte vissza a lányát Musztafához....

Narinnak fura tulajdonsága a többi nõszereplõhöz (meg az átlag török fõhõsnõhöz) képest hogy gondolkodó, elmélkedõ lény :-) már ezért sem említeném egy napon az említett nõkkel. Szánni való sorsa ellenére õt mégsem egy szánalmas, lenézendõ karakternek láttam a többivel ellentétben. Mert széplelkûsége révén benne volt valami magasztos is, Tímea szavaival élve, tényleg lehetett õt egyszerre a porba taszítva látni, mert tûrte a megaláztatásokat, de az égbe emelkedve is, mert mégis emberfeletti méltósággal viselte a sorsát,- még ha nem is értjük meg hogy miért...

Jókat derültem rajtuk megint ahogy felidézted ezeket a momentumokat. :-) A Muko - Safiye "lávsztori" se volt semmi :-)) Ünal Silvernél amúgy szerintem kicsit önéletrajzi ihletésû is volt Bulut papa szerepe, úgy tudom az életben is a 30-40 évvel fiatalabb menyecskéket preferálja:-) Zilan nagymama meg tuti valami helyi mardini mami lehetett, nagyon cuki jelenet volt :-) Kedvencem volt még, amikor Musztafa fel akarta gyújtani Serdar lakókocsiját, de kicsit máshogy sült el mint tervezte...:-) stb, stb...
Sokkal több szerethetõséget tartalmazott ez a "beteg" sorozat, mint a legtöbb cukipáros, cukicsaládos történet... :-)
Michonne 2017 jan. 07. - 00:29:42
(288/1897)
Mary, nagyon örülök, hogy végig nézted, és tökéletesen megfogalmaztad, miért is unikum ez a sorozat. Azért mert képes a bõre alá kúszni az nézõnek és ott is maradni.

A Bulut uncsitesók korai éveihez néhány eszement gondolatom:
Narin gyermekkora az én elképzelésemben - ha az átlag muszlim nevelés kultúrát leszámítjuk – messze nem lehetett olyan szörnyû a Bulut házban, mint a Mustafa visszatérése utáni idõszak, sõt nekem az sem elképzelhetetlen, hogy volt õ ott boldog is.
Látva a szinte jó testvéri szereteten alapuló Narin -Yasar kapcsolatot, és azt, hogy a lány a késõbbiekben képes volt szerethetõ oldalt felfedezni Mustafában - annak kegyetlenkedései ellenére is- lehet, hogy furcsának tûnhet, de ezt én a gyermekkorban tapasztalt pozitív élményeire tudom visszavezetni. Ugyanis kellett olyan szakasznak lenni az életében, amikor ezek az emberek nem bántották õt, sõt pláne õszinte szeretet is kaphatott tõlük. Talán Narinnak imádott Mardinjához való ragaszkodásában is közrejátszott a kora gyermekkorban átélt élményei, és nem csak a hegyekhez, virágokhoz, felhõkhöz ragaszkodott annyira, hanem az akkori emberi kapcsolataihoz is, amik természetesen kívülrõl nekünk nem kielégítõek, de az õ viszonyításában mindenképp.
Ha a Bulut ház falai között egy olyan gyötrelmes gyermekkor rajzolódott volna ki, mint a kezdéskor felidézett idõszak akkor talán meg sem éli a felnõttkort, és talán Mardinhoz sem ragaszkodik foggal-körömmel. Ezért nem véletlen, hogy csak a megelõzõ két évre koncentrál a bevezetõben a lány és szinte mindent onnan eredeztet.
Tegyük fel, hogy Narin születésétõl kezdve a Bulut házban nevelkedik Mustafáékkal (amirõl ugye nincs biztos infónk). Kiindulva abból, ahogy a kisebb testvérek, illetve szolgálók gyermekeinek mindennapjait ábrázolják végig a sorozat alatt, elõttem egy nagyon hasonló kép él a Mustafa-Narin-Yasar trio esetében is. A gyerekeket mindenki szerette abban a házban, és nem is vegzálták õket, azaz simán el tudom képzelni, hogy Narin viszonylag (és ide képzeljetek idézõjelet azért) kiegyensúlyozottan nõtt fel unokatestvéreivel, iskolába járt, amit imádott (a bombáktól most tekintsünk el), és …. stb. és ahogy az elején írtam talán még boldog is volt.
Az biztos, hogy Mustafa vibrálóbb lehetett, mint az átlag gyerekek, és szemtelenebb is volt, önzõbb (ahogy Narin anyja az arcába is vágja ezt az utolsó részben), sõt uralkodhatott is rajtuk, de crazy magasságokba még nem fordult, mert ezt a szerepkört a késõbbiekben fejlesztette tökélyre. Gyermekkorában „csak” piszok rossz lehetett, aki fél téglákkal dobálta Safye nénit a ház elõtt, az uzsinál sorozatosan a legnagyobb vajas kenyérre tette rá a kezét, vagy épp békát dugott Narin szoknyája alá, illetve a haját húzta õrült szerelme jeléül (váhh klisékirálynõ lettem..), de ennél gonoszabb dolgokra tényleg nem tudok gondolni.
Persze azt sem szeretném, ha a bagatellizálás árnyéka vetülne rám, mert azért nem zörög a haraszt…. és nyilván titkon már ott lebegett a korai idõkben is a Bulut ház felett Addams family szelleme, azaz fogékonyak voltak a rosszra, pontosabban a szellem befogadására (:D), de igazi átváltozásuk, inkább Mustafa hazatérése után történhetett, hiszen gyakorlatilag õk asszisztáltak a srác két éves ámokfutásához. Ergo hivatalosan is vége lett a gyermekkornak a Bulut házban.
Mustafánál a lényeges fordulat a hormonális változása, illetve betegsége kialakulása (ugye azt nem tudjuk pontosan, hogy mikortól volt epis, csak azt, hogy a katonaságtól ezért tanácsolták el) lehetett.

Narin karaktere pedig…. hmm jó pár rész kellett mire igazán elért hozzám, utána viszont felült Fatma mellé a trónra.

Mary, jó, hogy te is megemlítetted egyébként az iszonyat jó humorát a sorozatnak, ami kiválóan oldotta az alaptörténet komorságát, és ebben is nagyon jól mûködött, ahogy a Fatmagülben is (Mukkades-Rahmi jelenetek).
Infantilissége ellenére nagyon jól derültem a visszatérõ utcai szócsatákon Safiye-Mustafa, vagy épp Safiye és Asiye Mama között, a rohangáló Mustafa nevû szárnyasról már nem is beszélve:)) de a klasszikussá váló szotyi (?) köpködések sem voltak semmik, és Mustafa titkos ügynök parája sem:) Azon is elõre nevettem már, hogy Muko „sürgõs dolgom akadt” fejjel mindig angolosan távozott, amikor Narin és Mustafa 1 méteres közelségbe értek:)
És az a jelenet is kedves és emlékezetes marad - sok más mellett persze - amikor Narin a három pasival elmegy megkérni Zilan kezét, és a nagymama neki vetkõzik, amikor megtudja, hogy Serdar orvos:) ahogy a mamika fogatlanul majszolja a neki hozott édességet annyira emberi volt. Ezek a jelenetek tudják igazán berántani a nézõt, és szinte ott érzed magad köztük. Mikor elõször láttam, azt hittem, hogy a színészek random bemenetek az elsõ házba és eljátszották a jelenetet minden rendezõi utasítás és forgatókönyv nélkül:)
Bahar Acaron is végig szakadtam…. bele sem megyek, vicces volt nagyon, az öreg Buluttal együtt:))))
Na jó be is fejeztem a felsorolást mert holnap estig itt ülök, hiszen megannyi fenomenális momentum volt.

Nagyon jól látod azt is, hogy a valódi nõi tragédia Asye és Bulut Mama, valamint Narin Mama képében jelent meg igazán, õk a tökéletes garancia az utókor számára.
Narin - függetlenül a végétõl - óriási küzdéssel testben és lélekben is kilépett a fent említett attitûdbõl. Azaz, amit õ megtehetett magért azt megtette, abban a közegben, és abban az ellenszélben (az más kérdés, hogy a nézõ nem mindig értette õt kristálytisztán). A neki írt vég ezért inkább szomorú, mint tragikus. Mert az igazi tragédia az lett volna esetében, ha végül magától sétál vissza a régi életébe és válik Asiyebulutmamanarinmama masszává, de nem így történt, hanem mások lökték oda vissza, és ez fontos különbség. És bár nagyon szívbemarkoló nézni õt a végén, de a nézõ mégis érzi, hogy Narin egy olyan kincset kapott a hosszadalmas csatájában, aminek a többi nõ a közelében sincs. Persze ettõl nem leszünk vidámabbak.
Michonne 2017 jan. 07. - 00:14:43
(287/1897)
Halihóóóó (ami már el is olvadt..)

Üdv mindenkinek!

Igen Réci új év új remények … a fõnököm is erre gondolhatott, de sajna már az év elsõ munkanapján hoztam a szokásos formámat és elkéstem… hehe nem baj… a remény hal meg utoljára:)

és ha már remények…
Ölene Kadar: én is megnéztem a fragikat, a harmadikban már a leányzót is engedték beszélni…
Engin miatt adok neki esélyt, bár egyelõre nem hozott lázba az unalomig lerágott bosszú – bõgés - börtön – életfogyt - a gonosz elszerette a nõmet - megöllek sokszög.
Ha a sztoriban nem is, de E. mellett még a TIMS-ben azért reménykedem, hogy csak finoman bánnak azzal a szappannal.

Bevallom török dizikkel én is változatlanul állok (remélem ezért nem ûzetek ki a paradicsomból, pontosabban a barlangból), és jelenleg Custer prédikátort lecserélve XIII. Piusz a randi partnerem a képernyõk elõtt. J. Low eszméletlenül irritáló pápára sikeredett egyébként…..vááááh , no de elég is az offbol.

Mankos szuperek a képek, hiányos sori ismeretem ellenére még én is jó pár helyszínt felismertem.
Szóval Fatmagül és Engin hangja?!:) Ugye hogy ugye?:) Mindenképp nézd meg a Bulutot is, csakhogy meglegyen a sorminta;)
(és mielõtt még rosszra gondolnátok nem, nem fizetnek érte, hogy mindenkire rásózzam….szimplán csak igét hirdetek önszorgalomból…hehe)

Feliratokkal kapcs.: ha szükséged van rá én is tudok segíteni, az angol bulut sub a gépemen, a fatmáé pedig valahol egy poros pendrivén csücsül, de elõkaparom azt is, amennyiben kell.

Hanga abla mint mindig most is jó hírhozó voltál, szóval Icerde és Cesur magyarul megspékelve egy kis Buluttal…… hmmm ez már tényleg a bõség zavara. Lassan behozzuk délszláv szomszédainkat (ott is nagy kultja van a török sori fordításoknak).
És ha már kikacsintottam dél felé egy kis off: korábban említetted a szabadkai piacot, már írni akartam, hogy nekem is nagy kedvencem, a hangulata utánozhatatlan, bár nem járunk át annyit, mint régen, de ha igen, akkor mindig megállunk visszafelé a palicsi tónál is, gyönyörûen rendezték a környezetet az elmúlt években, imádom.

Tímea,
szóval Ahmet Kural nemzeti szépségkincs…. hmm a homlokom már gyöngyözik…:))
Jasszus 2017 jan. 06. - 21:44:20
(286/1897)
Naaa neeeee :"DD neeeee....
Mondjuk azért, a sztori hektikus nézettségi mutatói rendesen megtréfálták a készítõket, volt hét amikor a béka feneke alatt, máskor meg a paramparca felett (jóó annyira már ez se jó arány, de még mindig jobb :) állt a nézettségi listán. Szerintem, Pelin asszony szülési szabadságolása után még hittek benne, hogy a szekér még azért el-el döcög, csak hát valahogy még is megfeneklett a kakiban.
Deeee gáztámadás?! komolyan? :"DDD akkor már üsse el egy autó :D vagy gyilkolja le Ildi! de mért pont gáz?! :DD

Komolyan meg is jött hirtelen a kedvem újra Yektához. :")))
https://www.youtube.com/watch?v=3508g-NTf74
miii ez a jelenet?! :O:DD szent a béke anyukával ;)) Ezt a gyermek-szülõ egyesítést Hilal asszony sem csinálhatta volna jobban.
maryriddle 2017 jan. 06. - 20:38:08
(285/1897)
Jó estét!
Mankos én is üdvözöllek a Fatmagül fan clubban. Ismerõs érzés, az elsõ évadot én is non-stop néztem. Én még meg is gyanúsítottam anno Hilalt hogy szerintem ezt nem õ rendezte csak az õ neve alatt adták ki :-) Aztán Fahrettin papa karakterénél rájöttem hogy mégis... de ezt a leszámítva tényleg hihetetlen hogy ez egy Hilal mû.:-))
A Bulut itt lesz: https://www.facebook.com/birbulutolsamHUN/ Ezen ugyanaz az oldal amúgy ami az ÉK-t is csináltam.

Jah volt róla szó hogy a magyar nézõk nem lennének vevõk Enginre, hát jól megcáfolták egyszerre 3 sorozatát fordítják :-) Azoknak azért vicces lesz, akik egyszerre nézik majd Kerimként és Musztafaként :-)) Bár ki tudja mi lesz itt.

Semmi gond Réci, nem is azért írtam csak hogy kiírjam magamból. Tudom nem a te mûfajod :-) De szerintem ezzel sokan így lesznek, nem hiszem hogy nagy nézõtábora lesz.

Songült még mindig nem hevertem ki így azt hiszem a felejtõs az új sori is. Tényleg szájfeltöltése volt? Juuujj, kár érte. Ja a fragiban láttam hogy itt most vmi olyan dilemmával küszködnek nagyon, hogy az apuka nem akarja neki engedni hogy táncoljon (?) de õ akkor is táncol! Nõi Billy Elliot. Mennyi eredeti téma van ezekben a török sorikban :-)))

Jasszus, szia. Köszi, mert nem is tudtam hogy vége a Yeternek:-)). Na azért belenéztem a legvégébe.... Annyit elárulok platánfasor, tengerpart nem volt, ideáig azért nem süllyedtünk legalább :-). Idilke megdöntötte Banu magasugrási rekordját, yeahh. :-) Yektánk meg alakított egy Turgutosat a végére:-)
Egyébként egy ideig még nekem bûntudatom is volt hogy cserbenhagytam a sorit, de aztán megnéztem hogy küldték gyes-re Pelin Kahrahant.... hát nem tudtam hogy sírjak vagy nevessek. Gázmérgezés! Érted, gázmérgezés!!!. :-))) Avagy hogyan csináljunk egy családon belüli lelki terrorról szóló drámából mexikói szappanoperát vagy Barátok köztöt. Ha sírni-nevetni akarsz egy jót https://www.youtube.com/watch?v=JLXKS7teHmU Ja és 7 bölümre behozták az új asszonyt. Elvették a gyerekektõl az anyjukat 7 nyamvadt bölüm miatt! Gratulálok.
Jasszus 2017 jan. 06. - 15:51:37
(284/1897)
Sorozatokban bõvelkedõ boldog új évet, Abláim! : )

No, hát én évkezdés alkalmából „meg is leptem” magam egy kis új nyalánksággal – Cesür ve Güzel (a Güzel helyett mért nem Sühan?! :) dizivel. Ugyanis én már régóta epekedek egy olyan soriért, amiben úgy istenigazából eltudja a mi Kivónk a szívemet rabolni. Félig meddig össze is jött, de azért haragszom is rá – mert azért ennek a szerepnek az elvállalása nem jellemezhetõ túlzottan „cesur” húzásnak, megbokrosodott paripák ide vagy oda.

Kivanc eddig látott szerepei közül fura, mert különbözõ fórumokon a véleményeket bogarászva (tudom, rég rossz:)) Behlülként elég sok színészi teljesítményét lehúzó kritikát olvastam vele kapcsolatban. Ennek ellenére, kövezzetek meg, de nekem eddig az általam látott Kivo sorik közül mégis elkényeztetett szõke hercegként gyõzött meg legjobban az alakítása! persze ebben vaskosan közrejátszik, hogy szerintem ez a szerep volt eddig Kivo legizgalmasabb, legösszetettebb és legbevállalósabb alakítása .(mondjuk el kell ismernem ezt a színvonalat Kuzeyként is hozta,sõt! egy egész "karakter-mûfajt" teremtett vele, az más kérdés, hogy a karakterrel voltak pirinyóbb problémáim, de hát ezt tudjuk be személyes elfogultságomnak ;))
Szóval én a bugyiszaggató pillantásain kívül, egy jól felépített saját egojával, nagybácsi iránti hálával és a Bihter iránti szerelmével, vonzalmával vívódó húsvér karaktert láttam, nem mellesleg eddigi partnernõi közül Berennel messze a legerõsebb kémia lengte körül a játékukat, amit egyébként a többi sorijából én rettentõen hiányoltam. Tehát, Behlül nálam egy nagy piros pont a Kivo dizi karakter-biográfiájából. Olvastam is anno, egy interjút ahol megvallotta, hogy félt a nézõk reakciójától, mielõtt elvállalta a TSZ-t (akkoriban kicsit hüledeztem is, hogy ember, mit érdekel téged, hogy mi az emberek véleménye Behlülrõl? színészként játszol el egy fiktív karaktert...de amióta Kara Sevda oldalon volt szerencsém olvasgatni véleményeket Emiremrõl..huuuu, azóta totálisan megértem és nem tudom felróni az aggodalmát :D No, de Kivot/Behlült még sem utálták meg a nézõk! sõt! még ez a gyáva,döntésképtelen alak is képes volt belopni magát a nõi szívekben (pedig õt aztán lehetett utálni). Ebbõl adódóan nem értem, miért nem merték az eredeti bérgyilkosos forgatókönyvet bevállalni

Visszakanyarodva a jelenbe tartottam is nagyon Cesur-Güzel dizitõl, aminél Tuba-Kivo párosán kívül semmi biztos pont nem volt – se a forgatókönyv, de még a cím se. Talán ez is egy oka volt annak, hogy kíváncsivá tett a sorozat (Kivanc bejövõs fizimiskáján kívül;)
Félelmem beigazolódott olyan szempontból, hogy sem a történet, sem a téma egyáltalán nem szippantott be, ezért is inkább igyekeztem a karakterekre, meg persze amire mindenki kíváncsi a szerelmi szálra koncentrálni.
Ám el kell ismernem, hogy a párosunk azért hozza az elvárt szintet, a szereplõk nagyon passzolnak egymáshoz, kémiát is érzem. Maga a szerelmi szál kibontása (inkább feltépése, amilyen tempót diktálnak), nekem kicsit gyors...érteem én, hogy a történet fõ prioritása a szerelmi szál és mindenki arra kíváncsi, de ezzel az õrületes tempóval elveszik a fokozatosság, az érzések kibontásának a varázsa. A másik, hogy egyik szereplõ sincs olyan helyzetben, hogy egy ilyen vonzalom ne okozna komoly lelki válságot, dilemmát, mégis túl egyszerûen, játszi könnyedséggel veszik tudomásul saját szemszögükbõl tiltott érzéseiket - Sühannak kapcsolata van, de teljesen természetesnek veszi, hogy egy vadidegen férfirõl álmodozik a nap 24 órájában, Cesur bosszú hadjáratot folytat, de kicsit se borzasztja el, ejti kétségbe, hogy a fõellensége lánya iránt táplál érzéseket, azéér ezt így mégse kéne. Érzelmi válság nyomát sem látom a karakterekben és ez az árnyalás nagyon hiányzik, pláne ebbõl sztoriból, hol a szerelmi szál érdekességének a fenntartása lenne a cél, sok-sok bölümön keresztül.
Az viszont hihetetlenül szimpatikus, hogy nem egy kara sevdás nyál-giccs özönt öntenek a nézõ nyakába. Hatalmas plusz pont, hogy Tuba karakternek már van "lovagja" - azért ez egy török sorozat fõhõsnõ esetében elég meglepõ. Ami még durvább, Tuba egyenesen dögös - (persze a maga "törökös" módján, de hogy mennyit vetkõztetik a nõcit, komolyan meglepett! biztos Basak ronda ruháitól akar megszabadulni;))) naaa ezt meg pláne nem mondhatjuk el más dizi fõhõsnõkrõl, akik szépek lehetnek, ám vonzók semmiképp.
Viszont, ha már ilyen téren Tuba bevállalós volt, Sühan karakterbe is rakhattak volna egy kis rafináltságot, defektet vagy bármit amitõl izgalmasabbá tehették volna ezt a nõcit. A sorozat nézése közben olyan volt, mintha Elif tért volna vissza, csak rövid hajjal. Pedig Tuba szerintem, nagyon jól beletud illeszkedni egy-egy szerepkörbe, sokrétû karakter színésznõnek tartom - a végzet asszonyától egészen a szende naiváig minden jól áll neki - amit viszont a gyengeségének látok, az a nagyívû drámai jelenetek, amikor mindent félretéve, spontán alakítani kell egy nagyot (ez inkább Bergüzar specialitása)
Sajnos, Cesur norvég favágó félistenben is csalódnom kellett – azért ennél a karakternél Kivoban milliószor több potenciál van. Ez a leszólás egyáltalán nem Kivonak szól, mert egyébként játszi könnyedséggel rázza ki a kisujjából, csak sajnálom, hogy nem mert (vagy mertek, a menedzsmentje vagy Basak asszony ;)) vagy aki ilyenekben dönt bátrabb szerepvállalást meglépni. Kicsit érzõdik a sztorin is, a karaktereken is, hogy a legbiztosabbra akartak menni az alkotók, mindenképpen egy olyan férfi fõszereplõt kellett alkotniuk akin a nézõnek lehetõleg a legkevesebbet kell logikáznia, gondolkodnia, inkább egyszerûen csak imádnia, rajongania kell érte. Persze, Cesur szerintem is szívdöglesztõ, világító kék szemeivel és a cinizmussal sózott humorával és engem is lekaphatna vágtató paripákról (na jóóó talán azért azt nem:D deee engem sajnos, a kicsit "nem nóóóómális" , közel nem tökéletes férfiállatok érdekelnének inkább :DD Ez még biztos Yektám agymûtétjének a szövõdménye :))))

Ohh, Mary abla! ha jól látom csak nem véget ért Yeterünk??... Anélkül, hogy egy részt is megnéztem volna a második évadból...sebaj! ezt a sorit úgy is évadonként nézem :D
Mankos, a Fatmagüllel én is csak biztatni tudlak! Engin meg ugye, hogy mennyire ugyee ?? *-*
Nagyon kíváncsi vagyok, mit produkál majd, Õzi nagyasszonnyal! éés ha jól látom megint egy börtönös sztoriról lesz szó hmm...biztos ártatlanul ítélték el a drágánkat :') és! most jön feliratozva a Bulut!!*--* Azt hiszem 2017 nálam Engin éve lesz.:)
maryriddle 2017 jan. 05. - 22:29:12
(283/1897)
Az Icerdével 10. bölümnél tartok. Kicsit kezd nekem is sok lenni az izgalom, kicsit mintha túl okoskodnák az okoskodást, túlcsavarnák a csavarokat. Remélem Akin Isik kiiktatásával (bár még ebben is lehet csavar) most egy ideig nyugibb lesz. Sarp meg kezd túltengeni, Mertet alig mutatják mostanában! :-( Összeesküvés elmélet: túl sok lett a Mert rajongó, és nem tetszett Cagataynak:-) Még se tetszik nekem ez a gyerek amúgy, ez a "cool" stílus nem nagyon megy neki, (Mert cool-oskodásait viszont imádom) Kivancnak sokkal jobban, természetesen állt Kuzeyként. Merten már valamennyire jobban kiigazodtam azt hiszem. Az érdekes mellett belépett a szerethetõ karakter kategóriámba, ez keveseknek sikerül. Eddig a behízelgõ, kicsit tenyérbemászó stílusa miatt mindig gyanakodtam rá hogy miben sántikálhat, de mára ez eltûnt és úgy látom tényleg õszinték az érzései Füsun mami és Eylem iránt is. Az õ kapcsolatuk még mindig tetszik, sokkal jobban a másik merev kisasszony - atomlaza legény párocskáé. Csak Eylem ne affektálna annyira.... :-)
Cetin Tekindor bácsit illetõ régi kritikáimat meg ideje visszavonnom. Mert nála is az van hogy nem a színész játssza túl a szerepét, hanem a karaktere a nagy színész. Olyat is írtam valaha hogy nem komolyan vehetõ mint maffiózó. Ezt is visszavonom. Nem semmi az öreg. Néha még megijedni is tudok tõle, pl. amikor öngyilkosságra kényszerít egy apát, majd elégedett mosollyal elsétál, húúú... ez azért Nazif papától eljesítmény.

Kivó sorira sajnálom de nem volt idõm. De még idén... :-)

Songül rajongóknak :-) Az Ay yapim új szuperprodukciója, szemkifolyasztós képivilággal. Engin Öztürkös és Fatmagülös Musztafás múltja miatt talán Hanga ablánk tetszését elnyeri ez a kékszemû, rõt legény(?):-) https://www.youtube.com/watch?v=klSA0GYLNnY
maryriddle 2017 jan. 05. - 21:57:25
(282/1897)
Merhaba! Jöttem egy kicsit Bulutozni.

A végére értem a hét elején, de a finálénak még most is hatása alatt vagyok....

Sokat beszéltünk róla, de pár gondolat még mindenidõk 2. legfurább fõhõsnõjéhez (Cemrénk trónját azért senkinek nem adom át:-)), Narinhoz: Az túlzás hogy engem idegesített, inkább csak értetlenkedtem rajta hogy szolgáltathatja ki magát ennyire Muszafa kénye-kedvének? Láttunk már olyan török nõket akik a végtelenségig tûrnek, de ott általában szerelem vagy valamilyen érdek fûzõdik a dologhoz.
Egyedül nem boldogultam volna vele, most sem mondom, hogy megfejtettem de a ti magyarázataitok segítségével azt hiszem kicsit közelebb kerültem hozzá. A gyerekkora tényleg nem volt eléggé kifejtve, nem tudni hogy Musztafa korábban is zaklatta-e már a szerelmével (mondjuk nehezen tudom elképzelni hogy nem) és mennyire. De annyi azért kivehetõ hogy õk eléggé elnyomott, megtûrt személyekként éltek mindig a Bulut kastélyban, szinte mint szolgák. Szerintem elõször is ez lehet a kiindulópontja Narin "önbecsülésének". A (vallásból is származó?) szerénysége miatt és ebben az elnyomó környezetben felnõve nem alakult nála az az érzés, hogy neki joga van bármiért is tiltakozni (apja lánya...). Aztán abban a Musztafához láncolt két évben a rengeteg megaláztatás által ez csak fokozódott, addig amíg már az életösztön is kiveszett belõle, ahogy az anyjának is mondja annyira hozzászokott hogy már immúnis a fájdalomra. Még szinte gyerek volt amikor átélte ezt az idõszakot, és bár 18 éves korára többet tapasztalt mint más egész életében mégis egy burokban élt, a "nagyvilágról" semmit se tudva. Ebben a földi pokolban önmagát nem tudta/nem akarta megvédeni, a családja, környezete a kisujját sem mozdította érte, így valamennyire érthetõ hogy egy ilyen lánynak az egyetlen támasza a vallás lett, egyetlen reménye az égi igazságszolgáltatás maradt. Az õszinte hitét nem kérdõjelezem meg, de pont azért gondolom én is nagyban menekülõ útvonalnak Allahot, mert egy kis bátorítással (és az utolsó csepp a pohárban: az apja halála után) viszont mégis kitudott lépni ebbõl, Fatmagül nem lett belõle, de sikerült rádöbbennie a földi jogaira is, ha nem is teljes mértékben. A gyár elõtt tüntetõs jelenete pl. egyértelmû hogy elvi kérdés is volt nála. A múlt elengedésével szerintem neki nem volt problémája, nem rágódott sokat a rajta, a helyzetéhez képest még önsajnálatja is minimális volt (Cemre százszor nagyobb áldozatnak érezte magát :-)), viszont az igaz hogy magát Mardint valamiért nem tudta és nem is akarta elengedni....
Hát nehéz ezzel a karakterrel azonosulni, egyetérteni vele, de megpróbáltam értelmet keresni az érthetetlenségben. Remélem valamennyire sikerült megfognom a megfoghatatlan karakterét:-)

"A török nõ tragédiáját" én egyébként nem csak Narinnál éreztem, nekem crazy Asiye sorsa is tragikus (és Duriye mamijé is valamilyen szinten), pont azért is mert õ ezt nem képes realizálni. De egész sorozatoban végig jelen van ez a nõ-kritika. Még az Isztambulból (vagy Ankarából?) jött nagyvilági Bahar Acar is lement pincsibe a Musztafa vonzerejétõl :-))) Duriye mami megbocsátását Bulut papinak megint csak kritikaként tudtam értelmezni,...
Ilyen szempontból ironikus módon még Narin volt a legönérzetesebb, legalábbis belõle soha nem nézném ki hogy mint nõ megalázkodjon egy férfi szerelméért a nagyszájú Asiyével, Baharral és Duriyével ellentétben.

Na, és hogyan lehet szerethetõ egy nemierõszakoló, nõverõ karakter aki még egy lovat is felrobbantott!? Bemutatta Musztafa Bulut Engin Akyürek parádés illusztrálásában. A sötét oldalon azt hiszem nem kell ezért mentegetnem magam:-) A szörnyûségei mellett azért hatalmas figura volt, én legalábbis legalább annyit röhögtem mint hüledeztem Musztafánkon. Õt annyira nem analizáltam, az õrülete mellett az elkényeztetettségére vezettem vissza a tetteit. Nem tagadom bennem a mániákus szerelme egyfelõl csodálatot is ébresztett, (de ezzel még Inci teyze is így volt:-)). A maga beteg módján mégis volt benne valami bájos, romantikus ahogy végig kitartott a szerelme mellett még Asiye és Bahar Acar keresztûzében is.:-)

Serdar dokiban megalkották a majdnem tökéletes férfit, aki nem szuperhõs, mégsem férfiatlanabb egy fokkal sem mint a szuperhíró török alfahímjeink.
Ráadásul a feminista férfit!, török sorozatban tényleg nem nagyon látni ilyet, még nõben is kevés. Több ilyen férfit kérünk a dizikbe!!!!
Egyébként árulkodó azért, hogy török nõ által írt forgatókönyvben ez az ideál az "európai típus" (idézõjel, mert tudjuk jól Európában sem ilyen tipikus férfi, haha:-)) aki megmosolyogja a hagyományos török szokásokat, operát hallgat reggel, rockzenét az esküvõn:-) A karakterét egyértelmûen az író gondolatainak szócsöveként is értelmeztem. Nagyon okos dolgokat mondott - ez is egy ritka jelenség török sorozatban :-)

Harun a hernyóban meg a török sorozatok egyik legundorítóbb férfikaraktert sikerült megalkotniuk. Komolyan még a kedvessége is szánalmas volt, pl. a rajzos lánykérés, kb. általános iskola alsótagozatáig még elmenne... Nem is ragozom, Michonne tökéletes jellemzést írt róla :-) Nagyon utálom általában amikor a szerelmi beteljesülés kedvéért kinyírják az akadályozó tényezõt, de itt kivételesen megkönnyebbültem.
Tímea, hát nem tudom vannak jobban sikerült fotói a színésznek, de nehezen tudom elképzelni szerelmes hõszerepben :-) Ez a gusztustalanság viszont nagyon jól állt neki:-)

A híres Hatun - Musztafa jelenet: Bocsi de tényleg kár volt visszanyernie a hangját a maminak... Anno olvastam az írásaitokat errõl, de már el is feledkeztem róla hogy lesz ilyen momentum, így nem akartam hinni a szememnek, fülemnek. Még ha jó szándék is vezérelte, ezzel gyakorlatilag visszakötötte Narin lábára azt a láncot amibõl a 29 bölüm alatt nagynehezen sikerült kiszabadulnia. És elvágott elõtte minden lehetséges utat (ami a magánéletét illeti) a jövõjére nézve. Már megint az apakultusz ugyebár. De itt legalább kritikának szánták (vagyis remélem)

A finálé:
Próbálok virág nyelven fogalmazni a végével kapcsolatban, hátha valaki még meg akarja nézni és nem tudja.
A beszélgetéseitekbõl kikövetkeztettem már mi lesz, de amúgy is sejtettem volna, mert a fináléban túl hamar következtek be bizonyos dolgok, de így is hatalmasat ütött... Ráadásul így hogy elõbb elhúzva az mézesmadzagot, aztán ilyen módon... Ejj de igazságtalan. Ez volt az eddigi leghatásosabb befejezés számomra, és igazatok van tényleg azért olyan ütös, ütõsebb még a nagy tragédiáknál is, mert nincs meg a katarzis. Így végig az ott marad az a gombóc-érzés,, sem a rosszat nem pusztítják el, sem a jó elpusztításával nem vetnek véget a szenvedésének. Ha úgy fél órával hamarább befejezik, ez akkor is egy remek sorozat lett volna, de azzal a befejezéssel fele ilyen erõs nem lett volna a mû társadalom kritikai hatása. Ami ne a szokásos szájbarágós török népnevelõs módszerrel teljesedett ki, hanem minden szájbarágás nélkül, ahogy ti is rámutattatok, kicsavart módon, ál-happy enddel, Musztafa happy endjével. Ha a korábbi hozzászólásaitok nem nyújtanak segítséget az értelmezéshez, tuti elbizonytalanodtam volna hogy ezt mégis hogy a francba gondolta a kedves forgiíró, tényleg annyira képtelenül idillinek volt ábrázolva, de teljesen igazatok van, aki egy ilyen intelligens sorozatot összehoz, annak nem lehet olyan torz világképe hogy azt akarja sugallni ez kicsit is kielégítõ befejezés lehet. Csak is kritika lehetett.

Na szóval, fenomenális volt ez a sorozat! Nagyon különleges hangulattal, zseniális karakterekkel, fülbemászó muzsikákkal, fajsúlyos mondandókkal és fájóan naturalisztikus jelenetekkel. De közben mégsem akarsz eretvágni a sorozat nézése közben, mert a maga módján mégis van valami szerethetõ az egészben. Bár nem önfeledt szórakoztatást nyújtás volt a célja, a kemény téma ellenére nekem szórakoztatóság tekintetében is felülmúlt sok akció-krimi-scifi szálakba bonyolódó török drámát.
Minden a helyén volt benne, egyetlen felesleges pillanatot sem éreztem. Lehet hogy 80-100 bölümön keresztül nem tudták volna fenntartani ezt a színvonalat, de ezt a 29 részt sikerült nagyon jól kitölteni. És ezt hiányolom én a török sorik többségébõl, hogy hagyjon valamit maga után. Vagy ha hagy is ne azt: hogy mégis mi a sz.rt néztem én?

Köszi hogy behoztátok a barlangba ezt a sorit, nekem is nagy kedvencem lett. Ajánlom én is minden ínyenc török sorozatrajongónak, egyszer kerítsen sort a török Addams familyre, ha valami különlegességre vágyik. :-)
És vayyyy, álmomban nem gondoltam volna hogy valaha magyarul is látható lesz, örülök neki a véleményekre, a reakciókra nagyon kíváncsi leszek, fõleg arra hogy az elsõ rész után hány embernek lesz kedve folytatni :-)

https://www.youtube.com/watch?v=qzuDqZ7-qH8
hanga549 2017 jan. 05. - 11:36:36
(281/1897)
Ha ez tényleg így lesz, akkor is biztos vagyok abban, hogy idõvel valaki neki fog állni a fordítás folytatásának. A Meneksével is ez történt, aztán pikkpakk jöttek az újabb részek.
hanga549 2017 jan. 05. - 08:59:47
(280/1897)
Drága Mankos!
Ebben a pillanatban találtam ezt az oldalt. Mivel teljesen nyílt, így nem gondolnám, hogy ártok valakinek is, ha megosztom a linket. Itt a CvG 8-as bölüm angol felirattal. https://www.facebook.com/turkishenglish123/
Még nem néztem bele mélyebben, úgyhogy fogalmam sincs, milyen a minõség.
hanga549 2017 jan. 04. - 21:07:47
(279/1897)
Még nem készült el a profi angol fordítás ezekhez a részekhez. Gondolom az ünnepek miatt vannak lemaradva a külföldi OKJ-sek. :)
Én is a lengyel zanzásat néztem. :)) (Lényegesen többet értettem belõle így is, mint a törökbõl.)
hanga549 2017 jan. 04. - 21:02:42
(278/1897)
Nem bírtam ki. Megnéztem reklámokkal.


:))))))))))))))))