Téma: Hilal Saral

maryriddle 2020 jún. 30. - 11:19:55
(1777/1897)
Sziasztok

Na végre visszatértem a dizik világába. Most elvileg augusztusig viszonylag nyugi lesz.

Viszont SK-zni még mindig nem SK-ztam, majd írjatok hogy mi volt hogy erőt nyerjek vagy veszítsek. :-D Bár a nagy finálé végébe belenéztem. Kicsit se SAK koppincs...

Timea bocsi te tényleg mazochista vagy ha képes vagy újranézni a KG-t :-D bár bevallom párszor már az én fejemben is megfordult úgyhogy üdv a csapatban. Ki tudja lehet hogy ennyi dizivel a hátam mögött másképp látnám a dolgokat. Talán majd egyszer. De várjuk az elemzéseidet ha tényleg néznéd.

Egyelőre most csak az IG-t néztem, (de a héten most már tényleg folytatom a Cukorovát) bevallom ez az utolsó 2-3 rész untatott az első évadban. De a második évad eddig nagyon jóó, bár még csak a 18. résznél tartok.
Begümmel kezdtem már együttérezni a végefelé és sajnálni, de már látom hogy kezd kacérkodni miközben látja hogy grállovagunk még mindig Süreyya után haldoklik, hát... büszkébb nőnek gondoltam.
Süreyyát teljesen megértem, de ez a rögtön fogom magam és menekülök, főleg a biciklire felpattanva elmenekülök hát kb. Emirnél még megértem, de 10 éves kor felett kicsit gáz. Az tetszett hogy nem telt 10 részbe még megtalálják Süreyyát de a kibékülés is kicsit túl gyors volt. Meg az összeveszés is. Mondjuk érthető is, exasszony nem kicsit nyomul.
Uradnak nagyon jól áll az őszség, ez a hajstyle meg a borosta!
Az új kedvenc Akif, jót tett a karakternek hogy bolondot csináltak belőle :-D a meztelen teyze szekrényből kukkolós jeleneten meghaltam :-DDD
Esma gondolom most egy ideig boszi lesz, pedig az első évadban nagyon szép volt a kapcsolati fejlődésük Süreyyával.
Ipek amikor bevallotta hogy csak Faruk miatt ment hozzá Fikrethez volt egy nagy KG DEJAVŰM :-D Az új love storyik bejövősek, Oszmánka, Esma mami, Teyzéék :-D Murat és Bade pedig továbbra sem érdekel...

SBA: vay be, az első kritikádon nagyon jót röhögtem, úgyhogy bele akartam nézni, de most meg IC-vel keltetted fel az érdeklődésem. Tényleg ennyire jó? Én is csak egy filmben láttam de ott ilyen robotos volt. Na igen én is erre célozgattam az ask vonal miatt. Én akármennyire is szeretek egy szereplőt ki nem állhatom ha nem kapja meg a büntetését, bár itt nem tudom mi lesz a vége. De akkor ő pontosan mi? Bérgyilkos? Mert én valami ilyesmit olvastam anno. Ezért se tudtam mit kezdeni a sztorival, már nem azért mert annyira érzékeny vagyok, amcsi sorozatban simán nézném, de török sorozat esetében félő hogy elsumákolják vagy kihipózzák a főszereplőt az ask érdekében.

Na mára ennyi
Jó hetet meg nyarat. Néha azért gyertek ha van időtök.
mankosy 2020 jún. 26. - 10:38:22
(1776/1897)
Hali...végre péntek, meló teljesen kicsinált, jó lesz pár nap szabi

Alef jegelve, SK maximális érdeklődés hiányában szintén (nem is tudom, mért nem kuka még,...amúgy lassan ezt a sorozatot is valami hihetetlen magasságokba emelik)

SBA: ezennel ünnepélyesen megkövetem a sorozatot :D...párórás alvásokkal majdnem a felével már végeztem és nagyon jó, ha nem kéne dolgozni jönni, akkor már rég befejeztem volna
IC: véleményem szerint ez messze a legjobb alakítás , amit eddig diziben láttam, elfogultság és előzmények nélkül, (kvázi 1 filmben láttam,amire meg már nem emlékszem, szóval közöm nem volt az emberhez)....a karaktert leginkább a "best dizi evör" KG ből a K-ra tudnám hasonlítani (beszéd, fejtartás stb is hasonlók), mégis azt nem tudtam megszeretni vagy inkább elfogadní, míg ezt teljesen máshogy hat (pedig dettó csapkod, ordítozik, nem picit lelkileg instabil stb)...na jó legalább nem szúzqrvat fogott ki :D
Na nem részletezem, mert úgyis csak én nézem, meg nem mondom, hogy nézzétek (én nézném haha)
A főszereplő csajal szembeni előítéletem se volt helyes, a fura arcától függetlenül ő is eléggé jó...plusz ketten együtt tényleg nagyon jók

ask vonal: fenntartásaim voltak vagyis vannak és leginkább magammal szemben, de az a helyzet, hogy az hát ezt mostanra csúnyán bekajáltam ..nem szokványos, de nem az a klasszik szenvedős, nem merengenek egymásra órákig, nem egyszerű, nem is kéne, hogy teljesen el tudjam fogadni, mégis bingó....tud valaki egy jó pszichoterapeutát??
A forgatókönyvíró páros azért hozza a szokásos képtelenségeket, volt itt már minden, kilőtték egy fegyverbolt fél tölténykészletét, lelőttek csomó embert, menekülések, emberrablás, tűz, börtön, kórház, tobb órás mútét után akciózás (kb mint valami K+KPA képtelen mix )...vannak hülye mellékszálak is

KPA: " Akitől viszont idegrángásokat kapok az Nilüferke"
sztorit már nem tudnám fejből elmondani, de a csajból nagyon megmaradt, hogy állandóan bőgött és ahogy mondani szokták a taknya nyála egyben volt :D..magát a sorit én bírtam, pörgő sis volt, ask is volt hülyeségek is voltak benne, még E&T páros is jó volt


borozgatós/vízparti/ esti chillezéshez: https://www.youtube.com/watch?v=iAv7kT0MszU

jó hétvégét
Récinew 2020 jún. 23. - 19:20:38
(1775/1897)
Sziasztok Lányok!

Mary milyen figyelmes vagy, hogy a szülinapot is előhoztad. Nagyon köszönöm a tortát. Nagyon fincsi volt.

Nagyon boldog 5. szülit a barlangnak!!.

Hétvégén próbálok többet is csak most meló van.

Csók!
Timea Hakmen 2020 jún. 22. - 23:41:19
(1774/1897)
Nagyon utólag, de nagyon boldog 5.-et a Barlangnak!
És "Keno"(XD)-nak is! Mármint neki 45-öt.

SK: egyelőre még Necdet abi jelenteit se néztem meg. Ha lesz valami jó poén szóljatok, de amúgy azt hiszem, én elegengedtem ezt a sorit.

KG: Bizonyos csoportokban ez a szent Tehén sorozat, ezért nem is akartam belendülni a vitákba.
Ez elvakultságnál még jobban bánt, hogy a fanok a humorukat is elveszítették. Anno fb-n olyan jókat beszélgettünk a kuzeyistákkal is, vették a poént is, de ezeknek a maiaknak nem lehet semmi vicceset se mondani, mert leszedik a fejed. :(( Valamit mégis csak tud ez a dizi, hogy annyi év és annyi sorozat után is sokaknak ez a nonplusultra. Bizonyos tekintetben nálam is: a sorozat amin a legtöbbet röhögtem. Általában inkább rajta, mint vele. XD Mostanában visszanéztem pár jelenetet és elkapott a nosztalgia, Handan asszony grimaszai, Sami bácsi morgásai, Kuzey suttyóskodásai, Barispudingom pancserkodásai (bocs Engó), Cemre szüzessége XD Lehet, hogy a közeljövőben mazochista módjára újranézem. XD
Jaj, ha jót akartok röhögni: https://youtu.be/Ohhrvre1nmg?t=284 4:45-6:20 Hogyan kövessünk valakit észrevétlenül, avagy a törökdizitörténelem legbénább kémje. XD

A KPA mellett most nem volt időm semmire. (12. résznél tartok). De remélhetőleg majd laposodik a sztori, és időt keríthetek másokra is. Az ask cuki. Ömerrel alakulóban van a románcunk, na de azért nem folyok el tőle úgy mint Eif :D. Normális török férfi főszereplő ritkaság számba megy, de lehet nem kéne elkiabálni. Eliffel sincs még mindig problémám, bár az igazi első csók kicsit elhamarkodott volt, ahhoz képest, hogy előtte mondta neki Ömer, hogy még mindig a halott menyasszonyába szerelmes. Dehát mit várjunk egy feslett olaszországi nőszemélytől... XD
Akitől viszont idegrángásokat kapok az Nilüferke...Ez a szerelmi szál(?) elég beteges. Persze a beteg dolgokkal nincs gond, érdekes is lehetne, csak azt nem fogom fel, hogy miért akkora gyökér, hogy még csak dilemmázni se dilmmázik rajta, hogy az elrablójával (akiről egyébként jóformán semmit sem tud) hemperegjen, miközben erkölcsi magaslatból fintorog az ablájára a pénzmosás miatt. A színésznő meg még a ráadásás, bár ha az volt a rendezői utasítás, hogy lehetőleg mindig olyan bamba arcot vágjon, mint aki most jött szintén a svájci elektrosokk-kúráról, akkor gratula, oscar-gyanús...
Azt jól értettem, hogy Tayyer papa felnőttekbe ültet át közel- keleti GYEREK szerveket? Ez így orvosilag nem sántít? Amúgy a török dizitörténelem eddigi legundibb főgonosza, de azért nagy forma XD

Bár nem török hanem mexikó, ajánlom figyelmetekbe ezt a szappanopera-hogyvoltos sorozatot, sírvaröhögős: https://www.youtube.com/playlist?list=PLRcB4n4CGcy9h2G4YIZJj3lsPaVVN1R_8

Iyi geceler
mankosy 2020 jún. 22. - 11:51:25 Előzmény maryriddle
(1773/1897)
Hali

Jómagam is csodálkoztam, hogy akkor hányadika is van, ezt a dátumot és még pár fontosabbat még én tudom, na ja Sinem asszony nem biztos, hogy a legélesebb kés a fiókban:-))))..amúgy is úgy fogja az urát (aki tényleg jól néz itt ki), mintha attól félne, hogy valaki ellopja tőle...már korábban megállapítást nyert magamban, hogy se exem, se jelenlegi nem az idősebb atomfizikusokra bukik...jó Kenannak legalább nem volt meg Barbi :D, ezért pluszpont jár (de ha már azt rebesgették, hogy Halitné megvolt, akkor mint Buraknét lehet becserkészi egyszer...jajj de gonosz vagyok).

Alefet elkezdtem, eddig 2 részt néztem meg, eddigi leírások alapján kb pont ilyenre számítottam, majd bővebben , ha vége

SBA: először úgy voltam, hogy 3.-4.rész környékén offolom, de aztán folytattam
röviden: idegsebész dokinéni kb rosszkor volt rossz helyen más helyett és olyat látott, amit nem kellet volna, ezért kb. golyó járna, de easy rider (igaz motor helyett valam nagy kocsival nyomul és kézifékes megfordulásokkal kápráztat el) elveszi feleségül ? dokinénit, vagyis magához kényszeríti (na jó csak papíron) és azt csinálsz, oda mész vagy nem mész, azt veszel fel amit én mondok de nem tudtam eldönteni, hogy az egész vicc, vagy komoly, mert ennek az, annak ez..a csaj bátyja a rendőr, mögötte ott az egész isztambuli police és kb 3 perc alatt le lehetn zárni a sztorit (amúgy K és KPA-s forgatókönyvírók munkája :D)..elsőre úgy tűnt a csaj lobotómiát csinált magának és kb itt akartam elengedni a sorozatot, de aztán kiderült, hogy mégse
Őszintén nem tudom kihámozni, hogy mi ez az egész, amit nézek ,az se, hogy nézzem, ne nézzem, bele bele néztem későbbi részekbe valamelyest érdekel, hogy hogy gabalyodnak dolgok..az askos szállal egyenlőre erős fenntartásaim vannak..ha mégis benyelem a végére, akkor mentsen valaki meg!!
Főhős külsőre kemény , mint a 3 napos locsolt beton (olyan, mint valami westernhős, aki berúgja a kocsmaajtót és hosszan néz, majd szétlövi a kócerájt) komoly lelki problémái vannak, sötét a lelke is meg a szíve is, szerintem a hold sötét oldaláról gyütt (grállovag hozzá képest valami spirituális vezető a Himalájában XD) .. gondolom dokinéni lesz az önjelölt pszichológus és kivezeti a sötétségbőla fénybe, szívét is kihipózza majd, mondják innen szép nyerni.. pár segítő aranyköpés már elhangzott , (a stylistoknak nem volt nagyon nehéz dolguk, hogy mit adjanak emberre, még a törülközője is fekete (+ béna napszemcsi)
IC nekem egyenlőre kellemes csalódás, belsőre szerintem tök jól hozza a figurát, külsőre helyenként rájátszós.a csaj se annyira rossz, mint elsőre, én a fejével nem tudok egyáltalán kibékülni.
Mégis nagy házban együttélős a dizi (szerintem ha boranék villája idegszanatórium, akkor ez itt egy zárt elmegyógyintézet ..ordibálás, sírás rívás megy ezerrel, kicsit szövevényes, hogy kinek a kije, vannak páran, akik olyan idegesítően tagoltan , elnyújtva beszélnek
Legkomolyabb, házban man in black főhős húga terhes , anyja meg húzza, hogy kislányom miért zabálsz annyit, már akkora vagy, mint egy bálna, aztán egyszer meglátja, hogy a lányka hasát simizi és akkor leesik neki, hogy itt bizony kis alien készülődik, csaj elmondja, hogy ő 30 hetes!! terhes ám...bameg senki se vette észre a sok ember közül, csak dokinéninek esett le..mikor anyuban tudatosul, hogy ha ez kiderül, akkor itt annyi neki is lányának is, ha a báty megtudja, akkor minimum jön a kaszás (szokásos török rinya) , anyu legszívesebben kivágná késsel a gyereket szerintem, persze a csaj nem mondja meg ki az apa (ajaj, ha anyu tudná, hogy házbeli) ez az egész kiverte a biztit rendesen.
Amit még bírok, hogy a besorolás 7+-os, de gyakorlatilag volt benne már minden
Ha választani kellene, akkor inkább SBA, mint SK

na lépek, mert munkaidő van

bye

maryriddle 2020 jún. 19. - 23:30:52 Előzmény mankosy
(1772/1897)
Bizony, gyorsan telik az idő. Exednek is utólagos happyt. :-) Mivel már ex remélem nem gond a kép, Keno elég sármos rajta. Na de Sinem asszony nem tudja hogy mikor van az ura születésnapja mert hogy 17-én posztolta hogy iyi ki dogdun sevgilim holott mindenhol 18-át írnak. 🤔

Ja, mi is visszatértünk az office-ba de jelenleg annyi munkám van hogy nem tudom nem hazavinni úgyhogy gyakorlatilag két műszakban dolgozom egy fizetésért :-)))

Az SK 1.évad nem úgy volt hogy 19 lesz? Szerintem beijedtek a gyenge ratingtől azért rövidítették le. Szerintem marad a végtelenített szenvedéstörténet mert a sztoribol ez adja magát. Alapból én se szeretem az ilyen "inkamsiz ask nem lehetünk együtt sírunk" sztorikat de legalább lenne valami szikra a két főhős között vagy normális flört. De ez a 10 percig bámuljuk egymást meg ezek a képtelen költői diskurzusok annyira modorossá teszik az egészet. Ezt a dizit tényleg csak az mentené meg ha lenne valami Gediz és Nare között de az meg kizárt egy ilyen hártyás diziben...

A siyah beyaz ask érdekelt volna anno de bevallom Ibrahim Celikolt nem igazán bírom, sem a szinészetét sem a küllemét. Láttam már másban is és nekem ott elég gyengécske volt. Van egyfajta sármja azt látom, de nem az én típusom na. A sztorit nem ismerem teljesen de amennyit olvastam róla aza alapján nekem vannak erkölcsi aggályaim.. . De majd írj hogy milyen.

Biybiy.
mankosy 2020 jún. 18. - 11:36:32
(1771/1897)
Hali:-)

Hú már öt éve...HBD

Ez az irodába bejárós munka totál kicsinál:-))...amit otthon HO ban szép kényelmesen estig megcsináltam, azt itt bent 7 órában kell, mindennel együtt ráadásul egyedül is vagyok, munka is sok, pedig azt hittem nyugi lesz....otthon net is elment egyik viharral, UPC se kapkodott

SK: olvastam , hogy 17. résszel vége az első évedank, de hurrá!!! jön ősszel a második évad... ezt két részt még megnézem, de ha továbbra is egy végtelenített szenvedéssorozat lesz csak, akkor elgondolkodtató, hogy folytassam-e

KG vita: kb ugyanaz hogy a színész=karakter és a többség szerint csak fekete meg fehér van...azért itt is voltak értelmes emberek és kvázi leírták,a frankót,szóval ha halványan is, de pislákol még az a remény
Na jó az Öykü K . nagyon jó, hiteles színésznő és hasonlók elég meleg, de hát ebben a kvázi "The Oscar goes to Tuba" csoportban ilyeneken kár lenne fennakadnom
(nekem ez továbbra is egy nem kedvelt sorozat, a " jó" főszereplő, meg egy arrogáns, hímsoviniszta pöcs.....bocsi nem akrtam senkit megbántani)

Mary:
igen szerintem is olyan feje van a belgának, sőt a Kurszk-ban pont egy orosz tengeralattjáróst alakít..amúgy ha tengeralattjárós filmek, ez szerintem nagyon jó

Elkezdtem a Siyah beyaz ask-ot (nem hosszú, csak 32. bölüm) pontosabban megnéztem egy részt kb 3 nap alatt, szóval ez már egy nem annyira jó jel vagyis elsőre nem egy rákattanós, beszippantós dizi, érzem mellette mást is lehet majd simán nézni .
FB-on ez is agyon volt dícsérve, egyenlőre túlzásnak érzem....tapasztalataim szerint ha valami nagyon bejön, azt már az első résznél kattanás, na ez nem igazán
A történet kicsit olyan KPA-s lehet talán, de van benne pénzes ember aki rosszban utazik , meg fegyvercsempészet, rendőr, ügyész...szokásos sztori ez is, össze vissza kapcsolatok, meg rokoni szálak...már első részben lőttek, meg nyírtak ki embert..ismerős helyszínek is voltak, meg szereplők :D (neveket nem tudok).. nem az a lelkizősebb vagy egy nagy házban együtt él a család vonal, de szerencsére nem is a szűzhártyás/papucsos/fejkendős erkölcsmagyarázós
Gondolom lesz benne sok eksön, meg ilyenek és a rosszak majd meglakolnak meg győz a szerelem
A főszereplő csaj Birce Akalay (sztem nem láttam semmiben) idegsebészt alakít, színészileg eddig nem egy nagy eresztés ..(olyan YT-os, vagy Hallmarkos B kategóriás) ..az arca is fura, valszeg plasztika, a szája főleg..na jó bőgni és ordítani tud, szóval az jó jel :D
Főszereplő bácsi Ibrahim Celikkol....(eddig egy filmben láttam a a Sadece sen-ben de már passz) vele kapcsolatban eddig se pro se kontra, mint pasi annyira nem rossz, nekem nem az nagyon tucat, meg nem nyál, elég karakters az arca (igaz jó tizessel fiatalabb nálam , de már nem ovis XD) . ..magasság is jó, de külösképpen eddig nincs rám hatással még a felsőteste ellenére sem ....askomat egyértelműen nem fenyegeti veszély , hogy lecseréljem (de akkor inkább már vissza a ma szülinapos exem, mint IC) ........itt valaki ??

A karakter eddig az kb egy Chuck Norris (A magányos farkas magyar hangja Vikidál Gulya..haha) és Steven Segal keveréke fiatalabb kiadásban, asszem valamiféle rosszfiú, gyerekkori trauma is van, de gondolom ő egy jófiú lesz vagy jó útra térő rosszfiú, nem tudom, még zavaros hogy ki ki és ki kivel van...logikusan mindig feketében van, motoron közlekedik (Boszporusz hídon este motorozós jelent már megvolt) és már az első 15 percben megcsodálhattuk a szépen kidolgozott felsőtestét, amit egy boxzsákkal interakcióba lép..eddig picit klisés a karakter, olyan amcsi tévés akciófilmes, főleg ahogy lőtt a pisztollyal
Ja főhősünk érzéstelenítés nélkül, rezzenéstelen arccal összevarja saját kezűleg a hasán lévő vérző sebet, dokinéni nagy megrökönyödésére (nálam ebben a kategóriában "Owen Hunt érzéstelenítés nélküli kapcsozza össze a lábát és a Crsitina nézi" a csúcs)


na kb ennyi várnak a papír és melóhegyek

https://www.youtube.com/watch?v=FQcdTxzzL4I

Bye
maryriddle 2020 jún. 17. - 17:26:53
(1770/1897)
Merhabalar

Megint csak egy bekukkantás erejére jöttem.
Idén is több mint két hét fáziskésséssel, de Boldog 5. születésnapot a Barlangnak. (június 1) Most ilyen light-os tortát hoztam a karantén utánra.

Török dizikhez majd csak 23-a után térek vissza. Ha néztétek majd írjatok hogy milyen volt a SK folytatás, a fragik után én még nem mertem belenézni :-))

Tímea, örülök hogy jól mennek a dolgok Engóval ;-) a nőciknek utána néztem és tényleg úgy tűnik hogy mindkettővel hírbe hozták.... de volt már Cansu is meg Menekse is úgyhogy vagy túl élénk az újságírók fantáziája vagy tényleg háremtartó Engónk...

Mankós: húú pedig bírtam volna egy idegbajos Süreyyát :-D de ha az anyósa miatt lett idegbajos akkor nem meglepő. Áháá akkor ez a Matthias Schoenaerts lenne a belga. Akkor nem az Engo-Gökci vonal. Jól néz ki, de bocsi vonásaiban kicsit hasonlít Putyinra :-D

A BBO után volt egy KG poszt is az ominózus csoportban és megállapítást nyert hogy 5 év után se múlt el az a görcsös érzés a gyomromban amit ennek a sorozatnak a leegyszerűsített magyarázása okoz...azt hittem hogy lesz jó kis vita mint régen, viszont az antik szinte eltűntek vagy nem mernek már megszólalni.

Biybiy majd jövök
mankosy 2020 jún. 12. - 12:19:07
(1769/1897)
Hola chicas,

"Wow Mankos, szerintem mire én az IG végére érek te már azt se fogod tudni hogy miről beszélek"
Mary: nyugi fogom tudni :D..amúgy meg újranézős kicsit később
amúgy olvastam töb helyen , hogy eredetileg a főszereplő csaj skizo (egy Beyaz kelebekler női együttes énekese volt)..mondjuk a sok idegbajos között lehet annyira fel se tűnt volna ??..de ugye egy askos diziben hülyén jött volna ki, szóval a forgatókönyv picit más lett..hát vót má ijen :D
https://kidega.com/blog/istanbullu-gelin-dizisine-hayat-veren-yazar?fbclid=IwAR3DgzCWlPqyoClzvOkbrV7PDAd1jmUeqqoV0HlH-LYxfL3_WfNLE2XyJbM

"mert amúgy tényleg én sem is értem, hogy miért nem valami Can Yaman vagy Alp Navruz kapta a szerepet :-D"..viking/hipszter Can Yaman mint Mahir K :D..már csak egy Tisza cipő kellett volna hozzá és tökéletes lett volna

Icerde ismertetőt köszi, az az igazság, hogy fészbúkon legyen az film vagy sorozat minden csak jó, szuper, ugyanúgy az össze színész/nő eszméletlenül tehetséges...bla-bla persze amit nem láttam, azt tényleg nem tudhatom, hogy milyen, de amit láttam és pont szar volt szerintem az is szinte mindenkinek tetszett és az össze szereplő felülmúlhatatlan benne szóval amit ott írnak arra nem adnék

a belgát még én mutattam be Michonne-nak, szerintem korunk egyik legjobb színésze, egyszer nézd meg a Rozsda és csontot..meg a többi filmjét :-)....bővebben majd az illetékestől


Michonne:
tegnap hajnalban nem tudtam visszaaludni (párom akkor megy dolgozni) és letoltam egyben a az Unorthodox mind a 4 részét :D
kemény ez a világ is (Jeruzsálemben láttam elég sok ilyen családot, gyerekek legalább féltucat és általában mint az orgonasíp (nekem ijesztő :D)..sajnáltam is picit őket, szerintem ennyi gyereket már szülni se biztos hogy annyira jó a szervezetnek, gyerekeknek meg választásuk nem nagyon lesz ..bizarr nagyon
A vallások fanatikus ága tök beteg, ezek kvázi szekták és nőnek lenni meg dupla szívás...sosincs vége, a nő a gyerekein kompenzál (anyós a hüvelytágítóval nem volt semmi)...nekem már má olyanok picit mint az amishok..
A berlini részeket valamennyire túl kontrasztosnak érzetem nem a liberalizmus meg ilyen olyan szexuális orientáció miatt, hanem hogy mindenki előzékeny, kedves és segítőkész
Ja amúgy volt az rész, valami vallási ünnep volt sztem (talán pészah) miért volt a konyhában minden beburkolva alufóliával, még a konyhaszekrény is?
Amikor a csaj a meghallgatáson a jiddish dalt énekelte, attól libabőrös lettem rendesen
Összességében tetszett a sorozat, a végét éreztem kicsit befejezetlennek,a könyvben nem tudom hol ér véget , szóval köszi, hogy ajánlottad (tudom korábban volt róla szó)

ennyi, szép hétvégét
https://www.youtube.com/watch?v=QrY-B4k0hJg


Adios
Timea Hakmen 2020 jún. 12. - 00:57:06
(1768/1897)
Selamun aleyküm

Svájcból jövök, a BBO-s csata után elmentem egy kis fénykúrára...

Viccelek, egyáltalán nem lepődtem meg semmin, sajnos. Régóta tudom én, hogy reménytelen a helyzet, inkább csak mazochizmusból szoktam provokálni az ilyen embereket, mert őszintén kíváncsi vagyok, hogy mi zajlik le ilyenkor a kis fejükben. Alapvetően jól bírom a gyűrődést, az indexes kommenteken már eléggé megedződtem, ám az "Engin annyira jó színész, hogy őt sajnálom még erőszakos aktus közben is" komment még rajtam is kifogott.
Nem tudom ki hozta be Engint. De én viszont köszönöm Michonne-nak amiért anno ajánlotta nekem a BBO-t, mert mindezek ellenére is azt mondom, hogy műfajában a legzseniálisabb török dizi, és nem tántoríthatnak el ettől az elvetemültek...
De hát ez egy török sorozat, muszáj a nézők szájába rágni, hogy az erőszak az erőszak, és muszáj, hogy a rosszfiú patát és szarvat viseljen, máskülönben ha kap némi árnyalatot a karakter, hajlamosak azt gondolni, hogy itt ő az áldozat, őt kell sajnálni, ha megerőszakol valakit.

SK: Húú, azok a műkönnyek XD Továbbra is csak Necdet abi érdekel :3

Michonne, az Ögretment én is hamarosan elkezdem, csak épp bele vagyok merülve egy regénybe, meg az Alefből még 1 hátra van. Jaj, ettől féltem, a tiniktől, mert Faziletes Ece játéka (és üveges tekintete) a Faziletben is idegesített
Jujj, az én karantén szemöldököm sem volt egy matyóhímzés, de ez... XD Az nem baj, ha kómában marad.,,De gondolom flashbackjei lesznek. Majd kíváncsi leszek a véleményedre róla. Nem mondom, hogy abszolút tehetségtelen de olyan jó sincs, amennyire sztárolják. Nem tudom, van benne valami, ami irritál, de hátha itt meggyőz.

Engóka: Igen, most már mi is becézgetős státuszban vagyunk. XD De azért vígasztalós fázisba még nem értünk, Mary ;) Elkezdtem a KPA-t. 3,5. résznél tartok. Teljesíti a minimális elvárásom a török dizik felé: legyen egy forgatókönyve, egy központi cselekménye azon kívül, hogy sírunk, mert a gonosz emberek nem engedik, hogy együtt legyünk. Na, itt végre van, és még érdekes is, egyelőre. Ömer az én emberem lesz, ezt már akkor éreztem, amikor proliskodott a nyomtató szalonban, hogy miért ilyen drága; nagyon accurate, lelkitársam. XD Szóval ban benne némi sancaros temperamentum, de nem olyan neandervölgyi, okos és humora is van.
A leánnyal sincs gond egyelőre... Ellenben a húga...omg... Tudom, van oka sírni szerencsétlennek, de én ilyen idegesítően síró színésznőt még nem láttam, muszáj eltekernem róla mindig. A műtős főgonosz bácsiért rajongok még, gondolom nem vagytok meglepve. XD

Bulvár: kicsit utánanéztem a dolgoknak, na most akkor Engonak ki volt állítólagos viszonya? Az idegesítően síró kiz kardessel? Vagy a sunyis plasztikázott arcú barátnővel? Vagy mindkettővel? Egy diziben két nő? És ki az a Nevbahar Doyuran? :O Én azt hittem tök ártatlan, erre még itt kiderül, hogy nőcsábász, cöhh.

Mindenkinek, de főleg Michonne-nak: https://www.youtube.com/watch?v=TgKBMCpQw5A
Sok boldogságot Gökivel! *.*

iyi geceler.
maryriddle 2020 jún. 10. - 21:12:16
(1767/1897)
Sziasztok
Csak bekukkantok, megint nem haladtam semmivel török téren.
Wow Mankos, szerintem mire én az IG végére érek te már azt se fogod tudni hogy miről beszélek, de nyáron azért próbálok majd haladni vele, mivel utazni mi sem fogunk, hihi.

BBO-s vitába beleolvastam, hazudnék ha azt mondanám hogy meglepődtem...
A főpoén nekem is az hogy mi nem értünk semmit, de hogy pontosan mi az amit nem értünk annak a magyarázata valahogy mindig kimarad. Vajon mit nem értünk? :-D
Szegény sorozat. Réci ne mea culpázz én miattad néztem meg a Fatmagült amiért örök hála. Michonne-nak meg a BBO-ért. A dizi ordítja hogy miről van szó, nem az ő hibája hogy a vérenginistknál nem esik le a tantusz. Ez a sorozat egyszerűen nem az átlag török dizinéző közönségnek készült meghaladja a képességeiket úgy túnik...

Michonne a Babillal végleg meggyőztél csak legyen rá időm.
Még mindig sajnálom Engónkat, (Tímea biztos vigasztalja azért van eltűnve ;-)) de azért sok boldogságot kívánok Gökivel. Ez a sokat emlegetett belga kicsoda? Csak hogy tudjam a paramétereidet ha kerítőnösködnöm kell majd :-)

SK: te jó ég, már ez az egy perces fragi is lefárasztott, na de hogy ebből én 2-3 órát végigszenvedjek az kizárt. A giccset azt kimaxolják rendesen. A zene tényleg jó, köszi Réci.

"(ja ez jó, valahol kommentben olvastam, hogy a K ban jók voltak a szereplők csak a főszereplő exuram nem, mert ő valahogy nem illet oda abba szerepbe vagy ilyesmi...na ezért ez így konkrét :D )"
SÍROK :-DDDDD Tényleg annyira nem illet bele Mahir tök felesleges szereplő. :-D
Vagy Kenanra gondolt? mert amúgy tényleg én sem is értem, hogy miért nem valami Can Yaman vagy Alp Navruz kapta a szerepet :-D

Én viszont továbbra is javaslom a Cukurovát Mankosnak hogy egyszer a jövőben ha igényes de klasszikus török drámára vágyna adjon neki egy esélyt. És én is nagyon szeretem, csak még össze kell szednem az erőmet a folytatáshoz :-D

Icerde: ez viszont nem klasszikus török dizi, de zseniális! Nekem a Tégla nem igazán tetszett de ezt imádtam. Szerintem biztos élveznéd. Igazi hogy tele van képtelennél képtelenebb megoldásokkal meg logikai bakikkal de nagyon izgalmas, sőt ez volt az a dizi ami miatt azért panaszkodtam mert már nem bírta a szívem a sok izgalmat. :-D Inkább az akción és a humoron van a hangsúly (a humora is zseniális), viszonylag nyálmentes, a szerelmi szál eléggé elhanyagolható benne de itt nem is bántam. A családi szál viszont nagyon szép.
A főgonosz Nazif papa, már-már szociopata, a Karadayi után sokkolt először de imádtam, hatalmas arc. A két főszereplő pasiként nekem se jön be. Viszont Aras - Réci exura - nála így kapásból nem tudnék olyan színészt mondani a törökök közül akit tehetségesebbnek tartok, max. egyenrangúak. Ha visszagondolok egy-egy jelenetére még mindig libabőrös leszek. Szóval zseni a srác. Cagatay sem rossz, csak túl nagy a kontraszt. De mindkét karakter szerintem nagyon szerethető. Szóval mindenképp biztatlak hogy nézd, nem tudom mennyire tárgyilagos a véleményem, de igen szerintem tényleg annyira jó sorozat :-)

Güle güle
mankosy 2020 jún. 10. - 15:49:58
(1766/1897)
Szép napot
Persze, hogy nem szabis idő van, igaz hogy napozást terveztem a hétre..majd mikor bent kell lenni, gondolom jó meleg lesz és a nyunyókámat se vihetem :-(((

Réci:
SK előzetes tipikus és szokásos..sírok, szenvedek, török, zúzok
Kádban szenvedek nagyon klisés, zene tényleg nem rossz..köszi
Nézzük a jó oldalát, ha minket nem is dob fel sok lánynak/nőnek/néninek biztos kellemes perceket okozott...legalább másnak jó volt XD
De még mindig nem értem, hogy mitől ennyire népszerű ez a sorozat, vagyis gondolom a két főszereplő már mindegy mit csinál, az csak jó lehet, de amúgy meg nem az, szóval kicsit túlzásnak érzem azt, ami kialakult az egész körül....ez biztos azért van, mert mi mind egyénisége k vagyunk és nem birkák.haha
"Mankos ne azzal kezdj IG után"...egyenlőre nem terveztem se azzal, se mással, de mostanában furán változnak nálam a dolgok

Michonne:
régebben mindig jól felhúztam magam egy egy felmerült témán, be is kapcsolódtam meg a hülye igazságérzetem elveim sem hagytak, de csak magamnak meg a vérnyomásomnak ártottam vele

Babilos-IGs csaj: nekem általában miden török és nem török színésznő nagyjából közömbös (ha nem tehetségtelen és túlértékelt, mert azoktól a hideg ráz) picit IG ben azt érzetem hogy néha túljátssza magát, de mikor "picit" bekattan egy nő, azt jól hozta (haha ezt mondjuk én is mesterien tudom hozni :D) szóval még mindig a nem rosszak közé sorolnám ( kémia meg sztem qrva jó volt )..és askom egy pszichoizé egynek elmegy filmjében láttam még

"Mindegy egyszer azért túlélhető, már csak a volt urad miatt is:)"..ja ez olyan szép volt, köszi
tényleg megnézem valamikor még a nyáron..exem meg lassan kezdhetne magával valamit, úgy értem valami hosszabb és jó sorozatot...bezzeg a mostani egy új dallal is meglepett a múlt héten ..az elején persze mindegyik teper
(ja ez jó, valahol kommentben olvastam, hogy a K ban jók voltak a szereplők csak a főszereplő exuram nem, mert ő valahogy nem illet oda abba szerepbe vagy ilyesmi...na ezért ez így konkrét :D )

Úgy tűnik lassan mégiscsak elkezdem bepótolni a filmeket, a múltkori Galamb után megnéztem a Tehran Taboo-t...
Nekem nagyon tetszett, eleve már a téma miatt is (ez is olyan noir-os, de nem olyan szürreális, mit a RB a gyűjtő ..tényleg ha már animáció a Loving Vincentet is megnéztem még valamikor télen vagy tavasszal)
"A nő orrát isten is csadorviselére teremtette "...nem tudom a film teljesen hűen tükrözi-e a mai iráni viszonyokat, de azt olvastam rendezőt kitiltották Iránból.. de a csador alatt is egy nő akkor is nő marad különféle trükkökkel
mindenesetre a sok barom akik a török sorik erkölcseitől meg ilyenektől elélveznek, az erőszakra meg ráfogják, hogy jaj az kérem csak szerelemből történt stb és rendszerint a cseh kettőt nézik, megnézetnék mást is
amúgy a perzsa vagy szerintem újperzsa hasonlít a törökre, hangsúlyozásban szerintem nagyon, volt pár szó ami egyezett vagy hasonló volt..na jó nekem legalábbis

Kérdezem, mert ti mindet láttatok/nézettek, ez az Icerde tényleg annyira jó?..mert agyondícsérik, ne tudom, hogy amiatt mert a két főszereplő (én egyiket se láttam még semmibem, mint pasik vagyis nekem inkább még fiúk nem jönnek be ..néztem, hogy U. B rendezte meg a The departed remake-ja és egyesek szerint jobb..szóval elvonatkoztatva mindenféle rajongástól és tárgyilagosa megközelítve ez tényleg annyira jó sorozat?

https://www.youtube.com/watch?v=EFnhT7jhtV4

na ennyi pussz

bye


Récinew 2020 jún. 08. - 22:04:52
(1765/1897)
Sziasztok!

Mankos, sajnos nem kapott el a szíj az SK fragival. Basszus ezek még mindig sírnak. Esküszöm halál uncsi. Mindig ugyan az illetve most pepitába most Nare a durci. Gedig megint kisinaskodik és senki más szinte fel sem tünt a fragiban. Egyedül a zene volt jó https://youtu.be/aQMF8oiVDkA úgyhogy azt hallgassuk. :-).

BBO s téma. Mit mondjak.... nem tudok semmit se mondani Engint én hoztam be ide ha jól belegondolok. Mea culpa. Mustafa egy nagyon érdekes karakter, ha tudtam volna, hogy hova fajul ez a dolog akkor biztos meg sem nézem :-). Valóban Mónika soóó. Ez van, de mit vártunk, ez a nagy átlag. Beszélgetni szinte nem lehet sehol naaa nyilván ezért is szorultunk barlangba.

De Ögretmen jóóó nézzük, én a fickót már a Poyraz Karayel óta figyelem, nem rossz a srác és szerencsére még nem felkapott, kedvére vállalhat bármit.

Babiiiiil ultra szuper jó, na azt is nézzük mert valóban igényes és szint feletti. Itt a papókák (") meg már bármit elvállalhatnak.

Ramó - ból állítólag hullanak az emberek de azért nézzétek, már aki bírja Muratkát.

Cukurovát nézhetitek de én beszélni arról egy betűt sem fogok már :-). Mankos ne azzal kezdj IG után, ha Demír aliasz Kenan alteregóra nem cuppantál rá, szerintem nem fog tetszeni te a hajadat huzgálnád, intő jel legyen hogy a barlangban is csak én szeretem senki más :-) Nem jó jel. ;-).

Ja és a nagyon friss. Zalim Istanbul-t is megvette Mo. Arra senki nem cuppant rá soha senki. Pedig jóóó nézzétek. :-)

Vicces vagyok ma szóval nézzetek mindent és meséljetek én meg majd csak olvasok.

Jó èjt és majd júliusban jövök addig meló hegyek sőt vonulatok. Pá pá.
Michonne 2020 jún. 08. - 15:49:22 Előzmény mankosy
(1764/1897)
Olá!

Oh köszönöm Rózsikát, az askot pedig kiélvezem, második tinikor;)

Nyár: kimarad az utazás, egyébként is úgy volt, hogy hozzánk jönnek, de a covid kinyírta a terveket. Nektek viszont jó sós pancsit, remélem összejön;)
A meló nálunk is lazább nyáron szerencsére, sőt nagyrészt én is ilyenkor tudok eljönni.

BBO/SK
„…… mert nem bánthassa őt senki Mónika”
kábé igen, XDXD

A főpoén, hogy ők meg vannak győződve róla, hogy mi „nem értünk semmit”.... :D
Bevallom nekem már nincs erőm osztani az észt, néhányszor próbáltam, de veszett fejsze nyele, elbeszélünk egymás mellett, de annak azért én is örülök, hogy sokan szálltak be és próbáltak látásmódot tágítani, bár tudom, hogy ez belülről jön, vagy érzed vagy nem.

Babil: dráma, némi akcióval, és egy leheletnyi maffiával. A dizi központi eleme a pénz (hatalom), illetve az ahhoz kapcsolódó viszony és annak hatása az emberek életére, sorsára, döntéseire, választásaira. Érzelem dús, de nem az a túlgondolkodós történet, mely nagyon jól van felépítve, üresjárat mentes. Irfan (Halit) az idealista, becsületes prof. a középpont, a szereplők nagy része is ráépül, hozzá kapcsolódik. Deniz, Irfan kisfia beteg lesz, az életmentő műtétjéhez sok pénz kell, ami nem áll rendelkezésre, így főhősünk egy olyan az elveit próbára tevő spirálba kerül, olyan morális mélységekbe süllyed, ami korábban elképzelhetetlen volt számára. Folyamatos viaskodik önmagával, de a „szükség” törvényt bont.
A pénz mint fő motívum mellett, értelemszerűen a szülői odaadás, az apa-fiú kapcsolat bemutatása erős nagyon. A többi szál már inkább a szokásos szappanopis: zűrös barátok, titkok, ex szerelmek, zsémbes, gonosz feleségek, de szerencsére mindezek viszonylag intelligens megjelenítéssel.
A casting teli találat, de ezt már többször megjegyeztem. Az IG-s csaj alatt gondolom Asli Enverre gondolsz, én sem láttam eddig sehol, de a nevével és arcával sokat találkoztam, nekem is közömbösnek hatott ránézésre, de a Babilban eddig maximálisan meg vagyok vele elégedve, manír mentes, természetes hatású színésznő.
Az előző bejegyzésemben elfelejtettem írni, hogy az Alefen is túl vagyok. Túlságosan nem ragoznám, továbbra sem akarom lehúzni, de azt sem mondanám, hogy mély nyomot hagyott bennem, annak ellenére sem, hogy igazán a végére indult be. Mindegy egyszer azért túlélhető, már csak a volt urad miatt is:)
Filmekkel sehol se állok, a Hidden lifet is tologatom már egy ideje. De ha random beesik valami cool azt feltétlenül hozom majd;)

Timi és akit még érdekel, Ögretmen:
No mégiscsak meglestem a hétvégén, 1,5 rész le is csúszott. Túl sokat nem tudok egyelőre írni róla, a téma (iskolai bullying,) ill. az üzenet aktuális már egy jó ideje sajnos, több filmben is feldolgozták már, az erre adott tanári reakció lehet újdonság inkább a nézők számára. Viszont, ha jól veszem ki bonyolódni és bővülni fog a sztori mással is, szóval lehetnek még meglepetések a forgatókönyvben is.
A tanár jól játszik, hangja nagyon ott van, a kopasz felügyelő is karakteres, viszont a tini-sulis casting egy-két kivétellel katasztrófa számomra, faziletes Ece konkrétan ripacs, rossz nézni….
Timi utálatosa Ceren Moray kb. 10 percet játszott majd kómába esett, szóval eddig semleges, ellenben a szemöldökétől megijedtem rendesen: https://i1.wp.com/buradabiliyorum.com/wp-content/uploads/2020/03/37874/ogretmen-2bolum-3-fragmani-ve-ozeti-sosyalmedya-tv-bb.jpg?resize=640%2C360&ssl=1
ha lenyomom a 4. bölümöt majd jelentkezem még a dizivel.

Csók az Abláknak!;)
mankosy 2020 jún. 07. - 01:16:47
(1763/1897)
Mary:
Befejeztem IG-t, lenyomtam a 87 részt kb 2 hónap alatt, most van az a kicsit sz@r érzés (hintaágyas mém)
**spoiler**
rendesen megsirattam Esma anyut, mikor elment (hozzá egy nem vidám SA szám: https://www.youtube.com/watch?v=dV5EugpN8Jc ) az alzheimer miatt fokozatosan épült le, miután Garip meghal (first and forever love, sztem nálad még nincs képben) onnan kb se kép se hang, szegény a végén azt képzelte, hogy lovagom az apja, Boranné meg az anyja és Esma még lánykorában van a másik két fia meg az "apja" vendégei, de volt hogy Patrikról azt hitte ő Ipek apja és a Gülistan meg az Ipek anyja....szegény fiúkat sajnáltam nagyon, ahogy beálltak a játékba, de majd megszakadtak belül, de nem volt az egész se hatásvadász, se giccses, inkább szomorú nagyon
Uccsó 10-12 rész érzelmileg eléggé levivős volt nálam titkárnős sztori lovagomnak eléggé szivatós véget ért, Boranné gyerekkora se az volt, mint aminek látszott, ettől picit megzuhant ..Teyze-Akif páros azért tudott kompenzálni :D , meg voltak vidámabb történések, de végül helyére kerül minden kérdés (főleg 3. évad kicsit bizarr nyitójelenete) és a végén 7 yil sonra grállovag már régebben átment Jamie Oliver-be , lelépett a holdingtól (Fikret-Adem-Akif trió vitte/viszi tovább) és éttermet nyitott , ez azóta is tart, Boranné már 7 éve énekel , ( "oda tartozol, ahol ragyogsz" mondta neki férjura..hoppácska...nekem bezzeg senki nem mondja, hogy ne dolgozz, mert nem ragyogsz tőle ) kicsikből nagyobb gyerekek lettek, szerelem, boldogság mindenhol ..piros lufik szállnak...son

Michonne:
Élvezd ki a szerelmet :-))
https://www.youtube.com/watch?v=4aR_-HFSu-4...bocsiiiii :D
Én jövő hét után veszem vissza az irodá(nka)t, de csak 2 hét lesz bent, aztán váltásban leszünk...én várom a szabit meg amúgy is kötelezően ki kell venni fokozatosan,, de már azon agyalok, hogy nyáron kevésből is de valahova pár napra sós vízhez elmennék nagyon (szerelem, napfény, tenger)
Melóban nagy őrületnek kb mostanra lett vége, majd szeptembertől kezdődik, a nyár náluk amúgy is ubiszezon, szóval meló most nem sok lesz se bent, se ho-ban

Azt a BBO/SK "dilemmát" én is olvastam, azért az némi nyugalommal tölt el, hogy vannak normálisan gondolkodók is...a másik oldalt viszont sajnálom, hogy ennyi jutott nekik annál a bizonyos osztásnál, sz@r lehet így élni
Ezen kívül nem tudják a színészt és a karaktert külön kezelni és személyes sértésnek vesznek minden karaktert illető kritikát, amit a kedvencük játszik, mert nem bánthassa őt senki Mónika

Az említett Babil milyen típusú sori ?
Néztem Halit meg az IG-s csaj van benne (alapvetően nem volt vele bajom, nem láttam eddig semmiben, valahogy inkább közömbös)

Dolor y gloria-hoz láttam .infon hunsubot..hú én annyira elmaradtam filmekben már azt se tudom, miket szedtem le..azért láttál vagy tudsz valami jót?


Jó hír, hogy az SK forog tovább, sőt jön is nemsokára a kövi rész....hú annyira izgi :D..már csak Torrente miatt megnézem a hátralévő pár részt, legnagyobb arc az egész sorozatban (lehet még a végén dobom miatta askomat :D...hihi)
Az "évezred szerelmespárja" szenvedése már egyáltalán nem köt le Gediz meg menjen aztán keressen magának valami épelméjű nőt, ne kattant sziklaugró után epekedjen..
Réci: rippelek, már te is nagyon várod :D

Bye

Michonne 2020 jún. 06. - 01:15:26
(1762/1897)
Sziasztok,

Jelentem én is visszafoglaltam az irodám, hurrá!
Már alig várom a szabit ….hahaha
na jó nem.

Mankos:
Engin fülei engem sem zavartak, de hát ugye a filmipari nyomás....

Dizik:

Babil 1. season pipa.
Izgalmas maradt a kényszerű évadzáró ellenére is. A realitásoktól persze kezdünk elszakadni, de ezt nyilván egy bizonyos pont után már nehéz elkerülni, pláne ha hosszabb távban gondolkodnak az írók, és itt most főként az akciós „mindig az utsó pillanatban megúszom és életben maradok” vagy a szintén „mindig az utolsó pillanatban a semmiből varázsolok pár milla lírát” momentumokra gondolok elsősorban. Az érzelmi vonalvezetés, viszont továbbra is csillagos ötös. Jó lenne tartani ezeket az arányokat a továbbiakban is.
A férfi és női karakterek abszolút párhuzamban és jól érzékelhető kölcsönhatásban mozognak, baromi erős a jelenlét mindkét oldalon.
A színészi munka továbbra is 10/10.
Good job.

Ögretment is fordítják, de eddig pihentettem.
Timi, hogy állsz vele?

De hogy ne csak komolykodjak, és maradjon hely a búlvárnak is, Gökivel dúl a love, betáraztam szemránckrémből is:D Nagyon úgy néz ki, hogy belgámnak várnia kell még kicsit rám.
Az egyik csoportban találtam egy korábbi dizijét subozva (na jó nem csak az övé), bele kíváncsiskodtam pöppet, nem is igazán tudom hova tenni stílusilag, talán enyhe giccsturkishkomedi és börleszk szerelemgyerekének mondanám, sőt ahogy látom a vége felé finom kis drámába hajlik. Mindenesetre izgatja a fantáziámat, annak ellenére, hogy kb. pont Gökicim áll tőlem totálisan távol benne. Mindegy, úgy szép az élet, ha zajlik.

És ha már face csoportok, az egyikben bedobták a BBO/Narin-Mustafa – SF/Nare-Akin „dilemmát”, mazochistaként a kommentekbe is beleolvastam. A helyzet nem változott az elvakultak elvakultak maradtak. Szörnyű.

Pápá csajok, lassan csobbanás!
hadi bakalim!: https://www.youtube.com/watch?v=B_mOoovq9Jk
maryriddle 2020 jún. 04. - 22:12:15
(1761/1897)
Hi ablák,
Bocsi de annyi dolgom van, csak álmodozok még arról hogy ki tudjak menni a szabadba de 23-áig megint el vagyok havazva. Ilyenkor a dizikhez sincs idegzetem max. hülye vígjátékokhoz. Cukurovát most egy ideje hanyagoltam de mindenképp folytatom. Az Aleffel sem haladtam. IG-vel és megrekedtem a 12. bölüm után. Hát Esma boszorka nem volt semmi, megtudja hogy van egy unkája és az első gondolata: le kell vágni a haját :-DDD Patrik Patrik... hülye mamlasz, kis kedvencem lenne még mindig, nagy kár volt erőszakolóvá tenni nem tudom miért kellett, de hiába nem bocsátom meg soha.

Ez a ház még viszonylag bejön, annyira nincs túl csicsázva. A Kuzey Güneyben a Sinaner melléképület a piros tapétáival na attól folyt ki a szemem, nem egy diziben láttam már azt a házat. Viszont a nagy Sinaner villa bejött.
Zsuzsanna, jaj az Egemen házra már nem is emlékszem csak Yagiz lakására amitől frászt kapnék tériszonyosan. Az IG-ben is ez a melléklakása a főhősnek.

Köszi a Necdet fotót nagyon vagány ;-)

Kücük Bugra: https://www.instagram.com/p/CA7kD1Npmf7/ cok tatliii de Güney gyereke miért néz ki pont úgy mint Kuzey??? azon kívül hogy az amcája
mankosy 2020 jún. 03. - 10:21:53
(1760/1897)
Hali

Látom, nagyon leült a buli, nem is baj, munka után tessék kimenni a szabadba, kertbe bárhova, sorozatok/filmek megvárnak...remélem a nyár visszahozza valamelyest a régi korok hangulatát:-)
Alefet nem kezdtem el, nem is tudom, egyenlóre tolom, hangulat kéne hozzá.
IGből két rész van, de már most biztos, hogy bekerült a fő sorozatok közé, ez is abszolút kedvenc , ami nálam nagy szó.
Megnéztem a Galamb c. filmet, olyan "másik Törökország" film (ez Adana-ban játszódott), pont ezt a hangulatot szeretem , olyan volt mint egy kissé melankolikus utazás, jól átjött az ott élő, emberek élete...hát nem az az isztambuli modern dizivilág :D


https://www.youtube.com/watch?v=8ZW7XtmtpcE

Jó pihit, bulit a nyárra, meg minden :
https://www.youtube.com/watch?v=xhfn6e0C_Q0



muszáj menni melózni
bye
Récinew 2020 máj. 30. - 18:33:40
(1759/1897)
Récinew 2020 máj. 30. - 18:32:04
(1758/1897)
Sziasztok Lányok!

Nagyon lemaradtam már azt sem tudom, hogy hol tartunk. Istanbullu Gelinbe én is belenéztem mert annyit beszéltetek róla. Elég hosszú, hogy belekezdjek meg most valahogy annyira el vagyok havazva. De megfogtak a karakterek, a színek, a hangulat egyszer biztos megnézem.

Most tényleg csak ennyi. Képileg egy Cuki Necdetet hoztam a drága nagyon készül a folytatásra.
Zeneileg meg egy édes bús török sanzont kicsit Cukurovába repít



Jók legyetek és kellemes pünkösdöt és boldog gyereknapot is.