Téma: Hilal Saral

Jasszus 2016 okt. 19. - 17:52:52
(57/1897)
Sziasztok!! : ))

Jöttem gyorsan sokat. :D Igaz csöndesen de aktívan nézem ám a Fatmagült, igaz kicsit lassúcska tempóban a 66 résznél járok és hát pörög itt a történet elég szépen, bár már én is észrevettem „dizi-húzós” bölümöket.
Kerim papa, tudom már lejárt lemez, meg kiveséztük, de mellette egyszerûen én sem mehetek el szó nélkül…ha készíteni kellene egy top10 legirritálóbb török sori klisék listát, a „ szeretett feleség által kikényszerített múltbéli bûneiért vezeklõ bukott, de mégis remek apa” tutiii, hogy dobogós helyezést érne el nálam. Fahrettin beyt nem szabad hosszú távon néznem, mert azt a hihetetlenül álságosan jóságos képét legszívesebben lefejelném.:) (neeem ám távol áll tõlem az erõszak bármilyen formája;) de…..lehet rosszul emlékszem a soriból vagy elkerülte figyelmemet vagy épp varázsgombával kínálgatott Selim de én még nem hallottam,, hogy úgy komolyan ez az ember elismerte volna, hogy õ egy raklap apa, elcseszett egy gyermekkort és megérti ha a fia ezért nem bocsájt meg, de legalább megadatott neki, hogy a fia szemébe nézhessen és úgy kérhessen bocsánatot. Helyette, mint egy ragasztó, mindenhol ott volt, szervezkedett, mint egy jótündér, bizonygatta mennyit szenvedett,milyen szörnyû volt az élete, mennyire megviselte hogy az asszony más férfit szeretett,pedig õ csak szerelemmel tudott erre a savanyú némberre gondolni – és ezen hihetelenül szörnyû okok arra sarkallták hogy a világ egyik legtávolabbi pontjára (huuuu totálisan megérthetõ okok miatt) a saját gyermekét hátrahagyja, sõt! még az öngyilkosság után se kereste fel a fiát! Majd random módon Mukkades levelére megjelenik több évtized után és még beleáll Meryem ablába (ahelyett, hogy hálás lenne), hogy fedje már fel Kerim anyjának a „titkát” – még az sem számít ha Kerim anyaképe összetörik – csak a múltbéli bûne megbocsáthatóvá, ne adj isten még nemes cselekedetnek is tûnjön….fújj, nem folytatom : )) Naa nekem õ a „legmocskosabban kimosdatott” karakter…

Kerim hipózása különösebben nem szúrja a szemem. Valójában õ mindig ilyen kis jófej fickó volt. Az õ egyetlen bûne, az erõszakban való bûnrészesség és az a bizonyos pénz elfogadása….de késõbb még ezt a hibát is elvették tõle és kiszínezték rózsaszínûre. Szerintem én ezt anno fel is róttam, féltem is, hogy az egyszerû Kerim Ilgaz félistenné emelkedik de! aztán szerencsére nem tapasztaltam több ilyen erõszakos „múlt-korrigálást”. Sõt! az 50. bölümök körül még hard core Kerimmel is megismerkedhettünk.
Viszont… Hilal asszony ténykedése (Fahrettin bey leszámításával) tagadhatatlanul Musztafánk jellemére hatott a legtorzítóbban. Nekem már sok amit ezzel az ipsével lemûveltetnek, meg olyan mondvacsinált, ahogy genyóskodásával kívánják kitölteni a részeket. Ahogy visszatekintettem a lecsúszására, jelenlegi tetteire már-már a képtelenség határát súrolja, hacsak nem komoly személyiség zavarral küzd szegényem, de erre utaló jeleket a sori elején meg nem láthattunk. Marad a Hilal-kór dialízise.;))
Ó! és a kedvencem Szelim! Õ mégis mi a fenéért van még a sorozatban?! : )) Atyavilááág és én még egy idõben meg is dicsértem, hogy igen ez az!! török vörös démonunk most végre az asztalra csap! hááát nem :)) nagyon nem :D Szelim konkrétan minden szituációban sunyiskodik és bambul. Ha meg Erdogan trollkodik vagy cinikusan beszólogat, akkor kéjesen vigyorog és adja alá a lovat (no, persze nem Tuba lovát ;)
Még egy kis szösszenet a Fatmagülrõl – plusz élményként az adott bölüm után, mazsolázgatni szoktam a hozzászólások között és hát huuu…hogy mennyien tartják Fatmagült ellenszenvesnek!!!!! az ok: túl hideg, állandóan sír, bénán csókolózik Kerimmel :DDD Ebbõl nekem az jön le, hogy legtöbben nem is a témája, erkölcsi mondanivalója egyéb okosságok miatt nézik ezeket a sorozatokat, hanem a „forever ask-ért”. Azért, az ilyen nézõi igények kielégítése miatt, érthetõ hogy egyre nehezebben készülnek értelmes sorozatok.

ÓÓÓ és persze a vacsorám és a napi Kösem adagom nélkül sem alhatok el nyugodtan:) Bár, amilyen tempóban, eldarabolt részekben sugározzák..hááát még ezt is nézem egy jó darabig. :DD De mire kapcsoltam, hogy logikusabb lenne felirattal néznem, erre pont törölték. Hát, ez a karma vagy szemmel verés, vagy szerencsétlen szerencsém.:D
De! ezt a technikai akadályt leszámítva egyáltalán nem bántam meg, hogy ebbe a soriba belevágtam! Sõt! ez egy nagyon korrektül, gyönyörû kivitelezéssel, meglepõen jó történet bonyolítással összerakott sorozat...ééééés Kadir Dogulu *-* azok a kifejezõ, mélybarna szemek *-* hát én teljesen odavagyok a fiatalemberért,nagyon bejött (csak sajnos nem a szobám ajtaján:D (Neslihant meg utálom :DD Érdekes, de sorozatbeli karakter alapján, viszont Sahin bátyót jobban bírom - neki azért vannak ambíciói, céljai,elvei- ami egy birodalom (milyen birodalom! az egész világ!:D uralmát jelenti addig Mehmet drágám pusztán egy oszmán szultánáért epekedik..lófütty :))
Érdekes, de Iszkender egyszerûen semmilyen érzést nem vált ki belõlem, nem is értem rajta mit esznek az asszonyok.
Ami negatívumot találtam a sorozatban, az maga Kösem. Most, hogy nézem már megértem miért tört bele ebbe Beren bicskája. Olyan mintha a készítõk maguk sem tudták volna eldönteni, milyen legyen Kösem jelleme. Alapból akkora a jellem-differencia Anasztázia és Kösem között, mintha két külömbözõ nõrõl lenne szó (több idõsebb ismerõsöm, abban a hiszemben nézi is a sorozatot, hogy Kösem egy új nõ, Anasztázia helyett - õszintén szólva, ha nekem se lett volna háttér információm török sajtóból, hogy váltás lesz, elõször én is csak pillogtam volna, hogy hee??) Beren által alakított megkomolyodott, jóformán angyallá magasztosult, ártatlanka, jólelkû Kösem, aki a háttérben azért ide-oda keverget a szulátánák között sajnos, nagyon engem sem tudott meggyõzni. Szóval tartom magam ahhoz, hogy itt nem Beren játékával van gond elsõsorban, hanem magával Kösemmel, mint jellemmel.
hanga45 2016 okt. 19. - 16:39:47
(56/1897)
Elbõgöm magam...:)))

Nem is olyan rövid az a Tuba haj. És ha jól látom növesztgeti megint. Még egy pár centi és tudnak neki hajhosszabbítást csinálni. Amúgy szerintem volt annyi esze, hogy amikor levágatta, elrakta a lenyisszantott haját.

Vacsorafõzés on. :)
hanga45 2016 okt. 19. - 09:57:45
(55/1897)
Az a nagy helyzet, hogy nekem is rémlik valami Engin kezérõl. Mindegy, szerintem csináljunk egy felhívást, hogy jelentkezzen a gazda. Aztán vele majd leboltolom. :)) (De kis vicces lenne, ha az enyém lenne! :))) )

Mankos, szóval az átlag török nem jópasi. Ezt szomorúan hallom. Pedig már éppen a disszidálásomat fontolgattam.
hanga45 2016 okt. 19. - 08:30:22
(54/1897)
:)))))))))
Igenis, értettem, kedves Ria. :))) (Ezek szerint nem tetszett a Réci, pedig szerintem sokkal egyedibb, mint a Ria). ;))

Azt hiszem én vagyok itt a leghardabb rajongó és KÖSZI a pillanatképet! :)) Cok güzel (ve cezur)!! :)) Lerántotta Tubát, mint Böde Dani a norvégot. (És az nem lehet, hogy ez a haj csak paróka, ami egyben van azzal a kalappal?)

Most folytatnom kell a dolgozás-imitálást. ;))
hanga45 2016 okt. 19. - 08:21:38
(53/1897)
"lekenték" :))) Nem kenték le, Miamiban Tugay abinál tengette a forgatás elõtti utolsó napokat, ott színesedett meg ilyen szépen. A barnaság elõtt vörös volt az arca, amit néhány "jóindulatú"(!) "rajongója"(?) borvirágnak nézett, amikor (már Isztambulban) lekapták a paparazzik egy étterem elõtt.
Amúgy nekem olyan Robinsonos feje van most. :)

Mellesleg titkon én is remélem, hogy nem lesz nagyon jó fiú, és nem egy nyál sorozatot csinálnak. Nagyon megnézném már csibésznek, aki természetesen azért a végére nagy jellem átalakuláson esik majd át és imádni lehet. (Én bérgyilkosnak is imádnám.) :))

Enginünk sorozatáról én is hallottam, és sajnos ez is érdekelne. Nagyon megkedveltem ezt szemébenazegészszíve fiút. A múltkor ugye egyezkedtünk, hogy kinek mije kellene. Nos, én cserélnék, ha lehet. Az orra helyett a szép kezét kérném. :))
maryriddle 2016 okt. 19. - 00:27:24
(52/1897)
Ja, hogy úgy:-) Oké, elfogadom ezt a magyarázatot, valószínûbb (de nem jobb) mint az enyém, nagyon bennem volt még a bérgyilkos Kivanc kép:-)) Egyébként jól látom hogy õt is jól lekenték az ayyapimos módi szerint, mint Õzit, vagy csak a sok bodrumozástól ilyen napbarnított Kivancunk?:-))

Szia Michonne, jó hogy jöttél. Az Engin sorit már én is fel akartam hozni. A doki bácsiként még vonzó volt elképzelni, a szívmûtött leányról viszont nem halottam, ejj... Én még a Kis Günesis színésznõt olvastam lehetséges partnerként... hát nem tudom melyik lenne a kisebbik rossz... Igaz, hogy még nem láttam egyiket se semmiben, de olyan magyaros jóindulattal vagyok feléjük:-) Viszont Serenay azért is adok egy esélyt, Zerrin Tekindor ide-oda, ezt a filmet meg fogom nézni, ha elérhetõ lesz, ez a téma nagy kedvencem volt még diákleány koromban:-) (Ne gondoljatok semmi rosszra...se jóra:-))

Hanga abla, én érdeklõdtem már a témában egy Törökországba gyakran járó ismerõsömtõl. Tõle azt hallottam, hogy a magyarokhoz viszonyítva több a csúnya is, viszont sokkal több a jóképû legény is, (míg kevés az átlagos) már persze akinek bejönnek a fekete hajú, szemû, szakállas emberkék, mert Kivancból nyilván nincs sok (egyébként, bár õ nem néz sorozatokat, de Kivancot ismeri, és azt mondta, hogy neki amúgy színei ellenére törökös vonásai vannak). Elõnyként hozta még fel, hogy nem nagyon kopaszodnak és kevesebb a túlsúlyos férfi, mint nálunk. A nõkrõl már nem volt ilyen jó véleménnyel:-) ((Biztos azért választanak sokan magyar asszonyt. Ugye Tímea?:-))
Michonne 2016 okt. 18. - 23:16:54
(51/1897)
Tímea,
kicsit megkésve reagálok a Bulutra.

Tisztességes török hõsnõk: valószínû csekély török-sorozatos kitérõim alatt még mindig nem szoktam hozzá a jelenséghez és ahhoz sem, hogy az írók nem kultiválják a kegyes hazugságot, pontosabban nem mindig:) Akkor persze kevésbé aggódtak Narin renoméja miatt, amikor az elsõ tárgyaláson tisztán és jól érthetõen hazudott eskü és Atatürk faliképe alatt:) (jó persze tudom, hogy nem ugyanaz a szitu, és csak viccbõl értetlenkedek itt, mint Serdar doki..:)) )

Addams Family (:D) : egyetértek a megítélésükben, bár az anya legalább az elején próbálkozott, és a Mardin környéki kultúrkört tekintve már ez is több volt, mint meglepõ. Az apa bénasága viszont kritikán aluli.
És persze Mustafa szülei sem ácsingózhattak az év szülei címre, több más mellett, pl. ahogy a fiúk epilepsziáját kezelték (sehogy), ezzel is erõsítve a crazy Mustafa teóriát a környezetben, pedig az „õrültségének” semmi köze nem volt a betegségéhez, viszont gyógyszeres kezeléssel legalább a rohamokat megspórolhatták volna szerencsétlennek. Kedvesek.

„Ennél a pontnál jöttem rá, hogy Mardinban (nem csak ott) nem az a legnagyobb gáz, hogy a férfiak nem tisztelik a nõket, hanem az, hogy a nõk sem tisztelik saját magukat.”

Teljesen igazad van, és nyugati fejjel, gondolkodással ezeket az ön- és utód sorsrontó momentumokat nehéz felfogni és tolerálni. Ha nem tud a társadalom ebbõl kilépni, akkor esélyük sincs.

A vége és Hatun mama:
Érdekes volt, pláne annak fényében, hogy az egész történet egy nagy társadalomkritikának indult, aztán az utolsó bölümökre nagy karaktermosdatásba fulladt, és itt nem kifejezetten csak Mustafára gondolok. Persze az is lehet, hogy egészen nyakatekert módon éppen így sikerült igazán kritikusra.

Hatun akció….. nehéz kérdés és erkölcsileg is erõsen vitatható, még ha a „gyerek nem tehet semmirõl, ezért ne szenvedjen” jelszó is motiválta.
És azon túl, hogy én éreztem a karakter belsõ harcát, a fel nem fogható ellentmondást, hogy anyaként ne a lánya megerõszakolóját, hanem az unokája édesapját lássa Mustafában (nagyon hiteles volt a jelenetben szvsz a színésznõ), mégis elképesztett az anya ilyen fokú beleavatkozása. Egyébként tökéletes bemutatása volt ez a török családi hierarchiának, mármint, hogy ezt egyáltalán megtehette.
És az, hogy Narin hol volt ebben a történetben – pláne 3 hónappal S. halála után- azt már tényleg csak Allah és az író tudhatja…
Mert hiába a közös családi fotók a végén (persze Narin nem szerepelt egyiken sem…), ha máris visszaköszönt a sorozat elsõ felében érzékelt tompa állapota a lánynak.
A döntés jogát vették el tõle sokadszorra.
Így Narin történetvezetésével ráfejeltek a Serdar sokkra, és némileg átalakult szereplõkkel ugyan, de mégis visszatértünk a kiindulóponthoz. A végén a hollywoodi körkép a többi szereplõ élete alakulásáról pedig még erõsebben kidomborította Narin boldogtalanságát.

Amennyiben az író célja az volt, hogy bemutassa az emberfeletti túlélõképességét, példát állítva ezzel az azon a vidéken élõ, hasonló cipõben járó nem kevés nõnek, azt mondom sikerült. De mit ér a nagy túlélés, ha utána csak az érzelmi vegetáció marad? (Jó persze rengeteget kapott minden szinten S-tõl, no de mégis…).
Ezért számomra végtelenül szomorú lett a vége, és több tekintetben nem sikerült elmozdulni, ahogy ezt az ott uralkodó jelenlegi társadalmi normák is alátámasztják. Messze még az igazán áttörõ változás, függetlenül a vágytól.
hú de hosszú lettem megint és sok újat nem is írtam, sorry.

Hanni és az Emmy
Számomra is érthetetlen, hogy bizonyos sorozatok még csak a jelölésig sem jutnak. A junkien minden évben téma is ez a jelöltes poszt alatt. A Hanni és sok arra érdemes sorozat/színész mellett egyébként a nagy kedvencem a 7 évados SOA (Sons of Anarchy) is mindig így járt, bosszankodtam is eleget miatta. Válasz persze nincs a miértekre, de az jól látható, hogy bizonyos sorozatoknak bérelt helyük van a jelöléseknél, ha kell ha nem, a nyerésrõl nem is beszélve.
Ezért én is feladtam már egy ideje és nem foglalkozom vele.

Hugh filmjét felírtam a listámra köszi.
Michonne 2016 okt. 18. - 23:11:27
(50/1897)
Sziasztok,

Lányok, bevallom én szakadtam ezen a modern akció westernre hajazó autóból lóra és nõre ugráson, de most aztán pláne, ahogy olvasom Réci (leánykori nevén Lukrécia) felvetését… szinte magam elõtt látom, ahogy repül a kalap a parókával együtt a nagy török nemzeti vágtán…:) tudunk mi ha akarunk, na!:)

Egyébként Tuba a privát képein tetszik rövid hajjal, de ebben a promoban +10-et rátesz az biztos, egyetértek Mary.

Kivancnak jót tesz a szõr.
A többi majd kiderül, pontosabban remélem Erika és - aki még nézi - bõszen hogyvoltozik itt és akkor én is képben leszek;)

Lehet írtatok már róla:
Engin következõ projektje szappanoperás magaslatokban jelenleg, azaz mindenki mond mindent, a legutolsó infóm, hogy a TIMS-el írt alá és doki bácsi lesz talán, oldalán egy szívmûtött, vagy szívtranszplantált (?) jánykával, aki akár Serenay Sarikaya is lehet, ha végre elnyekergi a színésznõ, hogy vállalja e a szerepet, vagy sem.
Egyébként ezt látta tõle valaki? https://www.youtube.com/watch?v=0SBQ_eifsq8
/allergiások figyelmet felhívom, hogy a fenti link nyomokban Zerrin Tekindort tartalmaz..:)/


Erika, kb. én is így vagyok a sorozatokkal, bõség zavara, és nálam nem csak török vonalon, de semmire sincs idõm.
Csak az vigasztal, hogy ha itt az idõ lesz mit néznem a cociális otthonban..:)
hanga45 2016 okt. 18. - 21:29:08
(49/1897)
Marycim, hát meee megvadult alatta a ló. Azé ugrott rá, hogy megmencse az életét. :)) Nekem legalábbis ez jött le. És nem elgázolni akarta, hanem véletlenül majdnem összeütköztek. Ettõl vadult meg a nyihaha. :)
hanga45 2016 okt. 18. - 21:20:57
(48/1897)
Nocsak... Ez a sorozat sem tûnik rossznak, a felütés elég megrázó. A Kis Günesi és a Királynõ is hasonlóan drámaian indult. A Günesit kb. a 3. része óta nem nézem, így arról nem tudok nyilatkozni, viszont a Királynõ vége a drámai kezdéshez képest hatalmas csalódás volt számomra (akkor is, ha tudom az okát).
Örömmel fedeztem fel Safiye mamát is.

És ez a szép kékszemû Onur Tuna sem rossz... ;)) De nem leszek kapzsi, õt meghagyom akkor Marynknek. :))
Segítsetek, hol láthattam én ezt a srácot? Az mondjuk megvan, hogy nem a sarki benzinkúton (sajna). :)

Lányok, Törökországban honnan a fenébõl van ennyi szép pasi? Mankos, Téged kérdezlek, akirõl tudom, hogy többször is megfordultál ott: az utcán is ilyenek szaladgálnak? Van ezekre a félistenekre lecsap a filmipar és utcai látnivalónak megmaradnak a görbeorrú fekete hajúak és szakállúak és szõrösek? :)) Tényleg döbbenetesen jó a felhozatal szinte minden soriban.

Hallottátok, hogy feliratozni fogják Icerde-t is? Ha ez így megy tovább és ennyi jófej fordítócsapat fog ennyi jó török sorit hozni nekünk, kérvényezni fogom a korhatár elõtti rendkívüli nyugdíjaztatásomat. Talán akkor lesz majd idõm végignézni õket, ugyanis szinte mindegyik érdekel(ne). Kösem is a várólistámon van, szerencsére elég nagy a tárhely a laptopomon, így egyelõre parkolópályára tudom állítani az öszes megnézendõ sorim közé. Egyelõre... :)) És akkor még a felirat nélküli, ámde jónak tûnõkrõl nem is beszéltem (mint például ez a fenti).
Benim güzel (ve cesur!) askim dizijének már megvan a mappa, amibe majd lementem az összes bölümöt. Remélem annak a fordítására is rácuppannak majd sokan (gakorlatilag biztos vagyok benne). :))

Drága Lukrécia, ha nincs ellene kifogásod,én átkeresztelnélek Réci-re. :) Ez rövidebb.
Szóval kedves Réci, nekem tetszik Tuba frizuja. Különösen az egymásra (és -ba) eséses résznél. :)) Nekem a KPA-ban mostanában túl konzervatív. Akkor tetszett nagyon, amikor különbözõ kendõkkel fogatták át. Volt néhány ilyen rész, amikor erre voltak rákattanva Basakék. :) Remélem az eredetileg tervezett 39 részt meg fogják toldani majd még egyszer ennyivel (mert hogy ennyire sikeres lesz), és addigra talán Tuba haja is visszanõ. ;)) Inshallah... :)
maryriddle 2016 okt. 18. - 20:56:17
(47/1897)
Ó, köszi nem is tudtam. Most csak nagyon átfutottam hogy mondjak valamit (késõbb majd még tüzetesebben megvizsgálom) de egyetértek veled, fõleg ami a vayy, vayy részt illeti.:-) Meggondolom még azt az e ex vagy nem ex dolgot.:-))) Sajnos színészként annyira nem ragad magával, és az ördögi dörmögésével még mindig nem tudtam megbarátkozni :-( Egyébként 194 cm. A Filintában meg a feje alapján nem nézett ki ilyen magasnak, de itt már ezekben a szûk nadrágokban látszódtak hogy mennyire hosszú virgácsai vannak, hûûha. Érdekes, hogy Kerimben pont ez tetszik, de Tonhal úron (ezen besírtam:-))) meg pont nem. Azt azért becsülöm benne hogy filmográfiáját elnézve úgy tûnik kikerüli a szappanoperákat, nem tudom hogy tudatosan-e vagy csak még nem csaptak le rá (eddig) egy ilyen szereppel, ami fura egy ennyire rendben lévõ fiatalembernél.
Te egyébként nézni fogod ezt? ;-) Az elején jól láttam, hogy szír menekültek láthatóak? Egy ilyen vonatkozású sori mondjuk lehet hogy érdekelne.... ha lenne rá idõm....
maryriddle 2016 okt. 18. - 20:37:43
(46/1897)
Okééé. Valaki elmagyarázná nekem ezt az elõzetest?:-)) Elõször azt hittem, hogy Kivanc el akarja gázolni szegény pacit és a nõt, de aztán minek ugrott rá? Elromlott a fék? Vagy nééé? Kivanc amúgy szerintem se rossz ilyen kis vademberesen:-), legalább is sokkal jobban bejön így mint a ficsúrós öltönyös promóképeken. A nõci... Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem az elejétõl kezdve az volt az érzésem, hogy kicsit túl érett Kivancunkhoz, nem a kora miatt, hanem a kisugárzása... és most együtt látva õket még inkább ez a meglátásom...
Timea Hakmen 2016 okt. 18. - 20:22:25
(45/1897)
Én úgy tudom, hogy egyébként tiszta 'a' hang csak a magyarban van, egy fonológustól hallottam, hogy a külföldiek füle nem tudja különböztetni az o-tól, és kimondani se nagyon bírják. De bénák... (Nem mintha nekünk annyira menne az angol 'ham'-ben ejtett 'ae':)) A spanyollal én is kacérkodtam, de aztán rájöttem, hogy a pösze sz-t nem tudom röhögés nélkül kimondani :D A katalán amúgy szerintem még szebb.

Mary, amúgy eredetileg hozzád indultam ide, mivel rám erõszakolta a youtube Huspy puppy Onur Tuna, általad már promotált sorozatának elsõ részét, és belenéztem, és...khm... ha még nem tetted, szerintem csodáld meg te is az exed(?) mert a sorozat sem tûnik nagyon borzalmasnak, (- ahhoz képest, hogy én nem szeretem az ilyesmit), de a lényeg, hogy Tonhal Bey meg tényleg naggyon vayy, vayy benne. (Az elsõ percekben borotválatlanul is megtekinthetõ, már kíváncsi voltam rá, hogy csak azért takargatja-e magát mindig annyi szõrrel, mert nélküle egy csecsemõképû nyikhaj, de kiderült, hogy nemis. Bár szakállal azért cukibb). https://www.youtube.com/watch?v=yuNdrv5Nz5I
hanga45 2016 okt. 18. - 19:42:32
(44/1897)
Sziasztok! :)))

Néééééztem, lementettem, kikockáztam, stb. :))))))))) Mielõtt belestem ide, én is pont azelõtt láttam. :)
Kivanc gyönyörû. Ennyi. Pont. És micsoda kis kaszkadõr!!! ;))
Imádom. De ezzel nem mondok Nektek újat.
Állítólag november 10-én lesz a premier. Húúú, de várom!!!

Az a helyzet, hogy momentán nem is nagyon érdekel más. Fatmagúlon :)) már rég túl vagyok, most KPA van terítéken. 26. bölümöt kezdtem fél órája, de szomorúan kezdem megállaptítani, hogy mintha nem kötne már úgy le. Most vagy laposodik, vagy én fásulok. Ez a sorozat is addig volt igazán izgis nekem, míg csak kerülgették egymást.
maryriddle 2016 okt. 17. - 21:03:51
(43/1897)
Reszát, Fatmagúl :-)) Én egy orosz szinkronba futottam bele múltkor õk is Fatmagúlt mondtak, nem is tudtam hogy az ü ilyen egzotikus hang. Muszafa egész jó, jobb mint a török szinkron. Jut eszembe meghallgattam Firat Celiket,.... hát az eredetinél is jobb a spanyol szinkron:-)) De alig van külföldies akcentusa. Kár hogy nem derült ki miért fosztották meg az igazi hangjától szegényt.
maryriddle 2016 okt. 12. - 16:48:43
(42/1897)
Hahaha,nagyon jó:-)) Az egész sorozatot szimbolizálja a kép, már csak Handan asszony hiányzik a papuccsal meg persze Cemre :-)
Timea Hakmen 2016 okt. 11. - 18:26:49
(41/1897)
Köszi. Láttam, hogy valami szörnyû bajuszképzõdményt növesztget, de nem tudtam, hogy legalább egy szerep miatt. Engem érdekelne a sorozat, mert kedvelem a fõszereplõket is, de most nincs idõm rá. Azért majd ránézek Mustafa sehzadémra meg a bajszára, hátha kiderül, mit tud annyira, hogy egy éven belül már a harmadik szuper- - potenciális - sikersorozatban tûnik fel.
maryriddle 2016 okt. 10. - 15:02:44
(40/1897)
Sziasztok! Azt szeretném megérdeklõdni, hogy ti a Fatmagül 70. bölüm megnézését hogyan oldottátok meg? Mert youtube-on csak két részletben találom az epizódot, a felirat viszont egyben van.

Ja és a Bergüzar- Halit sori érdekel valakit? Mankost tuti nem:-)) Nagyon kemény a fragija. Nem tudom miért, de nekem nevethetnékem támadt Halit elszánt fejétõl a pacin, pedig a Seherében jól állt neki a ló. Tímea felhívnám a figyelmed, hogy a Kösemes Musztafa herceged is szerepel benne, úgy érzem ezt a bajuszt meg kell mutatnom: https://www.kanald.com.tr/vatanim-sensin/oyuncular/boran-kuzum
maryriddle 2016 okt. 06. - 11:25:46
(39/1897)
Részemrõl albarlangban egyáltalán nem gondolkodtam, mert már a legelsõ részben is csak köpködni tudtam Musztafát, a 3. bölümben pedig végérvényesen egy pondróvá degradálódott a szememben. Güneyel ellentétben õt abszolút a saját sorsának alakítójának látom amiben Kerimnek közvetlenül nincs szerepe, nem õ kérte meg, hogy fordítson hátat Fatmagülnek, míg Kuzeynek és Cemrének elismerten volt némi tudatos negatív ráhatása Güney életére. Szóval teljesen más a helyzet, felesleges is párhuzamot vonni a két férfi között. Szerencsére itt a fõszereplõknél tökéletes munkát végeztek, és semmiféle álszentség, mosdatás, eszményítés gyanúja nem merül fel, szerintem itt nincs mit leleplezni. Meg igazából a többi karakternél is, egyedül Musztafa az, akinél úgy érzem kicsit elszaladt a ló Hilalék fantáziájával... Szóval ha esetleg úgy tûnt hogy Hilalban keresem a kifogást Muszafa mentségére és Kerim kárára, akkor tisztázom kell hogy nem, itt most totál a világos oldalon állok én is, pusztán azon tanakodtam hogy vajon mi járhatott ezeknek az asszonyoknak a fejében. De mint általában szerintem itt is elég prózai lenne a magyarázat: valamivel ki kell tölteni a bölümöket:-)
maryriddle 2016 okt. 05. - 20:20:04
(38/1897)
Mankos, nézem, vagy hát nézném én nagyon szívesen (utoljára a 78.-at láttam), de sajnos a Fatmagüllel is alig haladok mostanában. De csak azért élvez prioritást, mert nem akarom ezt is annyira elnyújtani, a Karadayinál meg már úgy megszoktam, hogy kb. több mint egy éve társam.

Fatmagül:
Musztafánál azért nem érzem következetesnek ezt a cselekedetét, mert õt egy büszke, kivagyi menõgyereknek láttam az elején, olyannak akit ha elhagy az asszonya, bizonyára agyonlövi a pasit, és esetleg lekever egyet a nõnek, de hogy õ a szerelemért könyörögne, erõszakoskodna, megalázná magát azt nem néztem ki a jellemébõl. (Fõleg, hogy az eset elõtt õ még abban a feltételezésben élt, hogy Fatmagül házaséletet él Kerimmel.) Azért sztereotip törökök közt is van különbség, az én kategorizálásomban (csak a sorozatokra értve) legalábbis az egyik az egyszerûbb, mezei hímsoviniszta (ilyen mondjuk Sami papa és Musztafát is ide soroltam korábban) a másik pedig pszichopata vagy szociopata fogvatartós, elrablós õrült típus (mint mondjuk Emír, vagy az említett Bulut sorozat Musztafája).
Tudom hogy Musztafa se volt normális sosem, de az eddigi nemnormálissága inkább "csak" "kulturális" velejárója volt a személyiségének, ez a mostani psycho, suttogós, "Mi fájna a legjobban Kerimnek?" kérdésekkel rémisztgetõs Musztafa viszont nekem egy teljesen más kategória, már inkább egy kisarkított szappanopera-szerû, mint emberi karakter. És ez nem igazán tetszik. Miért kell minden török sorozatba egy ilyen beteg elméjû egyébként??? Így is elég volt a számláján ahhoz hogy elkárhozzon, már a legelejétõl kezdve, ezért érzem túl soknak amit csináltak vele Hilalék, szerintem a Vural gyilkosságnál esetleg Kerim lelövésnél nyugodtan leállhattak volna. De ha már ennyire nem tudták kihagyni a psycho-szálat, én Erdoganból sokkal inkább kinéztem volna ilyesmit, neki már az elsõ évadban is voltak eléggé ijesztõ, perverz megnyilvánulásai, míg Musztafánál nem emlékszem ilyesmire.
Kerim felemelését nem a KG-s, mosdatós értelemben mondtam. Nagyon jól felépítettnek és következetesnek tartom a karakterét (talán az apás-szál egy kicsit fura), nálam kiérdemelte a bocsánatot Fatmagültõl és a nézõktõl is, úgy gondolom nincs szüksége semmilyen külsõ mosdatásra. Csak mivel egy Hilal mûrõl van szó eszembe jutott, hogy esetleg még a Muszafa kontraszttal is rá akarnak tenni egy lapáttal a nézõk szimpátiájára? De csak egy eshetõség volt arra vonatkozóan hogy ugyan miért mocskosítják már ennyire ezt a Muszafát. A legvalószínûbb indokot igazából a bölümhúzásnak tartom... Be kell vallanom, bár a szerelmi-szál, a Yasaran fiúk gyötrõdése továbbra is nagyon tetszik, de érzek egy kis csalódást a második évaddal kapcsolatban az elsõhöz képest. Eddig azért szerettem nagyon ezt a sorozatot, mert tényleg viszonylag mindennapi, realisztikus problémák és jellemek szõtték a cselekményt, mindent hihetõnek tartottam, ezekkel az akciókrimis, lövöldözõs, elrablós, rendõr elõl bujkálós epizódokkal viszont a Fatmagül is kezd beleesni abba a hibába, amibe sikersorozatok 99%-a, vagyis hogy felesleges hülyeségekkel próbálják nyújtani a sorit és fenntartani a nézõk érdeklõdését, emelni a pulzusszámokat. Csak hogy az ilyen akció vonalnak szerintem pont nem a Fatmagül rajongók a célközönsége... Ilyen szempontból még mindig a TSZ az a sorozat, ami mert "unalmas" lenni és mégis minimális cselekménnyel, gyilkosságok, lövöldözések, maffiózok, sivító szirénák nélkül is érdekes és élvezhetõ tudott maradni majdnem 80 bölümön keresztül.

Ó, és még egy kis Yeter meg bulvár. Még mindig nem jutottam el az évadnyitóig, szerintem a Fatmagül befejezésééig nem is fogok. De nagy hír, hogy Pelin Karahan terhes. 4 hónapos, szóval az már kezd majd látszani nemsokára. Na most ezt vagy beleszövik a sorozatba és jön az újabb Harmanli baba (elképzelhetõ mert ugye az évad végefelé volt egy olyan jelenet, ami arra engedett gyanakodni, hogy végre felavatja Yekta az új házban a hálószobát) vagy kiírják a nõcit, és más lép fõhõsnõi posztra... merthogy Jasszus, drága Yektád eddig is bõ háreme úgy látom még egy taggal bõvült, a változatosság kedvéért most egy vörös asszony a legújabb kérõ, aki nagyon vigasztalta Yektát a fragiban.