Téma: Hilal Saral

maryriddle 2021 márc. 12. - 15:44:11
(1877/1897)
Sziasztoook!
Jár még ide valaki? :-D

MEgint annyi dolgom volt és annyira lusta vagyok hogy nem tudtam mit mondani. Valentin-napon se postáskodtam msot mert Cupido már nem tudja követni a barlangban folyó szerelmi szálakat.
Remélem mindenki jól van.

Ami a török diziket illeti több mindenbe beleskóstoltam. Elkezdtem a Maraslit, azt hiszem az 5 rész körül hagytam abba. Még nem tudom, hogy folytatom-e. A sztori nagyon tetszik és Marasli aranyosan erkölcsös, macsó de mégsem macsó karakterét nagyon szerettem meg Necatit. De a többiek nem igazán jönnek át, idegesítenek. Mahur személyiségét is kedvelem, de valamiért ő is idegesít sokszor. Azon még mindig röhögök hogy bármelyik sorozatban ha egy nő meglátja Burak Denizt elájul hogy milyen jóképű. Az de azért főleg ezzel a fizimiskával nem egy akkora adonisz, én Kivancoktól Burakoktól várnék ilyen reakciót nőktől. Egyébként még mindig siratom a cuki göndörhajas szakállmentes kinézetét. Alina jó színésznő, de igen, van benne valami ellenszenves,. Továbbá nekem nem hiteles, hogy ilyen fiatal színészeket választottak. Mahur azt mondta, hogy 28 éves. Alina 22. Marasli annyi mindent csinált életében hogy kb. a 30-as évei után kellene hogy legyen, hát nagyon látszik hogy a bajusz alatt még pelyhes legény.

A másik amit elkezdtem nézni az a Masumiyet. Nagyon jó sorozat, ami az alaptörténetet, mondanivalót illeti, rengeteg felesleges mellékszállal, extrafelesleges szereplőkkel, és 3 kg filterrel az öregedő színésznők arcán. Valaki nem nézi?

Kirmizi Odát kicsit leparkoltam. A mostani sztorik nem fogtak meg. Burcu Biricik sztorija is kifulladt a végére. Neki is lesz egy új dizije, aminek tökre örültem volna mert Urazt akarták becastingolni, de offolta, úgyhogy most egy Kirmizi odás nem is színész ulragyenge valaki lett a főszereplő, ráadásul raccsol is, úgyhogy valszeg nem fogom nézni.

Réci, te a Cukurovát még nézed? Ma olvastam a szociál médiában hogy Züleyha belszerelmesedett Demirbe??? Hánynom kell.

Mankos te nézed az exed új dizijét? Én nem, de véletlenül megláttam ezt a jelentet, kattintson aki látni akarja a török dizitöri legröhejesebb meghalását: https://youtu.be/1snvN3b6DGc?t=292

SK-t a fragmanokból követem. Láttam már az esküvő is meg volt, te jóég, mifolyik ott Muglában?

A Masumlart minden héten abba akarom hagyni, de nem tudom megtenni. Teljesen egyetértek Tímea. Naci egy gusztustalan férfi, feleségül vette a szerelme legjobb barátnőjét, 22 évig kihasznált egy szerelmes nőt, ennek ellenére a világ legártatlanabb szerelmes férfiának van beállítva. Safiyének annyi ha meghal de azért reményt kelt benne. Tőle is elhidegültem, undorító hogy Nacitől olvadozik de a testvéreivel még mindig úgy beszél mint a kutyáival. Szinte már csak Han maitt nézem az egészet.

A Teslikatba csak belekukkantottam, de nem valószínű hogy nézni fogom, olyan Cobra 11-es feelingem lett tőle, itt is túl sok az arcokon a filter, nekem ez már túl akciós dizi.

Egyelőre ennyi, remélem jöttök majd.
Jó hétvégét.
mankosy 2021 febr. 10. - 14:55:37 Előzmény Michonne
(1876/1897)
Szia,

pár rövd OFF

"H.Cavill: Tudoros korszakából ismerem, abban ájuldoztam tőle…nyilván:)"..van olyan, aki nem??
igaz fiatalka volt nagyon, de emlékszem egyből csekkoltam hogy ki ...btw milyen jó kis sori volt, újra kéne nézni ezeketa régebbi sorozatokat
Enola Holmes egynek simán elmegy, vicces is volt , H.C. -S. Claflin voltak a Holmes fiútesók, bár nekem a sori égett be

Bridgerton..elolvastam újra a könyvekból az első párat, mielőtt nekikezdtem (melőhelyen is remekül lehet ám olvasni, úgyse tudják mit nézek a monitoron :D) , és végignéztem ...hát a könyvek szerintem szépirodalmi remekművek a sorozathoz képest,...szar színészek, ez a túltolt PC vagy mi baromira nem kellett volna, a karterek tök gagyik, ahhoz képest ami írva vagyon, nulla kémia a csaj meg a herceg?? között, giccses díszlet..
Sok erőltettett dolog, mint a terhes/neterhes/mégis terhes uncsitesó (akihez az hozzámet az csak kb ti zév múlva kerül képbe mint az E betűs lánytesó férje) az operaénekes meg ruhaboltoos nőcik se voltak a könyvben...egyedól talán a "mindig sárga ruhát ad rá az anyja"/pletykalapíró csaj (könyvekben ez is csak későb derül ki) volt találó. Az anya karaktere is kifinomultabb és szimpatikusabb volt.
És az még tesz rá egy lapáttal, hogy S.Rhimestől tobbat vártam a GA után..mert ott valahogy mindenről szó van , de kiegyensúlyozva és ennyire nem tol az ember arcába semmit.
Szóval nem biztos hogy bárkinek kéne kosztümös sorit gyártani, plííz Netflix neked biztos nem
Ez az első évad még csak az első könyv volt, van 8 testvér így van 8 könyv is..hihi....második évad lesz tutira az A betús fiútestvér sztoijával, de ugye nem akarják az 1 könyv/1 évad vászonra vinni ...akkor inkább a Sandokan :D

megvan még: https://coub.com/view/2ogziz XD

bye
Michonne 2021 febr. 09. - 16:06:04 Előzmény mankosy
(1875/1897)
OFF

Hali:)

Sorry, hogy csak most válaszolok, de a múlt hetem…ahh

O. Andi (XD)….na tessék, tudunk mi ha akarunk, castingot (is) vállalunk. Egri csillagok remake pedig koprodukcióban nem is rossz ötlet, alapanyag mindkét oldalról lenne, mi meg statisztaként török sztárááárok fejére öntjük a szurkot:)
Alex S. Tarzan kilengését már el is felejtettem…jájj :D
H.Cavill: Tudoros korszakából ismerem, abban ájuldoztam tőle…nyilván:)

„A Queen's gambit-ot terveztem nézni, meg a No mans land-ot, és tudom hogy te Fauda fan vagy, de a The valley of tears-ról és Our boys-ról (állítólag nagyon jó)..ezekről mi a véleményed?
30 coins?”

Sokat nem tudok róluk írni, mert nálam is csak tervek egyelőre, a No mans landel már kóstolgattuk egymást, majd mégis a Teheran lett belőle, amire azt írtam a múltkor, hogy nem rossz, de sajnos vissza kell pontozzam, az első meg az utolsó két rész megy el max. a közbülső idő gagyi romantika a köbön. Talán jobban jártam volna a No mansel. A The valley of tears nekem is új, nem ismerem.
Az Our boyst viszont igen, de szintén nem láttam (még). A junkien annyira nem kapott jó kritikát, viszont a hozzászólásokban már annál inkább, szvsz megéri próbálkozni vele már ha érdekel az izraeli-palesztin konflikt ilyen behatóan. Nálam listás marad mindenképp.

„Fiam is nyomja a Cyberpunk-ot és remélem nem szexelt még Keanu-val :D, de amúgy bírja nagyon a csávót .... nem annyira rossz gyerek, csak szemtelen és az izlése fimek/sorozatok/zenék terén
teljesen rendben van és ha vmi nincs fent Neflixen, akkor anya nagyon kedvesen is tud lenni és majd anya leszedi )”

most én nevetek nagyon az irodában, szóval „még” nem szexelt vele XD
és persze, hogy nem rosszak, én is jókat nevetek amikor ki vannak akadva rajtunk, de ez is a normális, nekik nyilván már őskori leletek vagyunk.

"Bridgerton ....Büntet, és nem az új hullám miatt, hanem mert nagyon ostobácska."...mint a könyvek, kis erotikáva fűszerezett idealista kosztümös lávsztorik, ahol a szex már elsőre szuper és 20 év múlva 3-4-5 vagy több gyerek után is mindenhappy, tombol a kémia ....de ha időutaznék lehet kipróbálnám, milyen mikor egy herceg/lord meg még az ilyenek csak értem vannak oda ...+18....na meg melózni se kéne egy irodában”

benne vagyok az időutazásban, de csak ha kiválaszthatjuk kihez repítsen az időgép, rinyálós pasikislányok kizárva, minimum Darcyk, Poldarkok, Charles Brandonok és hasonlók jöhetnek számításba…haha;)

No van még egy kis munkám, robogok is tovább.
Hádibájbáj,

Ja, és mindenki vigyázzon magára, mert:
https://i.pinimg.com/originals/f1/dd/eb/f1ddeb346af599186821d9613545eebf.gif


mankosy 2021 febr. 01. - 13:48:07
(1874/1897)
Sziasztok,


Michonne:
jókat írtál, itt röhögtem az irodában. főleg a láncos karadenizesen :D
tényleg "a mi lenne velem insta nélkül" M.M . kifúrná láncos szépfiút, hú a mi lenne a CYrajongókkal, bevadulnának rendesen....esküszöm élvezném ..
"Btw kiváncsi vagyok Lady Marianna honnan jön majd, lehet Kínából"..nekem még az Osvárt A. ugrott be, olaszul tud, ő is élt kint, tehetséges is, ja pont nem, de nem számít, majd felhozzák egymást türkis Sandokkanal XD.,.jó kicsit már öreg acsaj , meg minden de ezt elnézzük
"Can Yamannak max. egy Tarzan new seriát tudok elképzelni"...ez csak A. Skarsgardra sem vetne jó fényt.....(ha már tizparancsolat Kásler apánk úgyis valami honfoglalásos sorit készül csinálni, felbuzdulva a Pozsonyi csata sikerén, oda be lehetne szépfiút venni esetleg valami Egri csillagok remake-be )

ésss befejeztem aThe witchert...jóó volt nagyon, nem kattanásosan, hanem máshogy
"Persze én sem tudom mindig hogy hol vagyunk épp és ki kicsoda, de kicsire nem adunk"..kb ja boncolgatom mlég én is, meg ha lesz 2. évad előtte megnézem úgyis még egyszer.és pont úgy lett vége, hogy várom nagyon
Geralt karakterét imádtam, azok a szarkasztikus megszólalásai...na meg a bárd ők úgy ketten együtt fergetegesek voltak.
Ja és a kémia Yenneferrel tényleg ott volt rendesen
(szerintem Havas jani és a sárknyos csaj csak viccnek volt jó, ellenben a falon túli vöröskével jók voltak, főleg mikor a csaj húzta :D ...szegény jani nem volt a legélesebb kés )
H. Cavillt továbbra is bírom, sőt egyre jobban (szerintem a UNCLE ben is jó volt, inkább Marvelesként a DC-s filmjei kimaradtak, talán a Man of steel volt meg) ..Enola Holmes-t még nem néztem meg.
Instagramon se tolja túl, és annyira cuki a kutyusa....nem mellesleg jó teste van..hihi

Szent Ágoston: ha már bibliai téma, megnéztem a R. Mara-J.P. féle Mária M-t, nekem kicsit vontatott volt de összeségében jó...pont nem a szokványos megközelítés.

The Affair: újabb ember fertőztem meg, kollégnőm is elkezdte és tolja rendesen

A Queen's gambit-ot terveztem nézni, meg a No mans land-ot, és tudom hogy te Fauda fan vagy, de a The valley of tears-ról és Our boys-ról (állítólag nagyon jó)..ezekről mi a véleményed?
30 coins?

Fiam is nyomja a Cyberpunk-ot és remélem nem szexelt még Keanu-val :D, de amúgy bírja nagyon a csávót .... nem annyira rossz gyerek, csak szemtelen és az izlése fimek/sorozatok/zenék terén
teljesen rendben van és ha vmi nincs fent Neflixen, akkor anya nagyon kedvesen is tud lenni és majd anya leszedi )

"Bridgerton ....Büntet, és nem az új hullám miatt, hanem mert nagyon ostobácska."...mint a könyvek, kis erotikáva fűszerezett idealista kosztümös lávsztorik, ahol a szex már elsőre szuper és 20 év múlva 3-4-5 vagy több gyerek után is mindenhappy, tombol a kémia ....de ha időutaznék lehet kipróbálnám, milyen mikor egy herceg/lord meg még az ilyenek csak értem vannak oda ...+18....na meg melózni se kéne egy irodában...

bye
Michonne 2021 jan. 31. - 21:18:41
(1873/1897)
Szép estét Ablák,

Mankos,

„Nem akarom türkish aquamant bántani, de nem biztos, hogy őt szeretném egy Özpetek filmben látni remélem a rendező bácsi leáll a tudatmódosító cuccal”

XD
Ugye hogy szürreál az egész, azt hittem, hogy vicc amikor először olvastam róla. Én sem akarom megbántani, de hogy Özpetek mit lát benne azon kívül, hogy jól beszél olaszul, mert C.Y. élt kint, ahh na mindegy, kevesek vagyunk mi a bizninszhez…haha btw ha jól olvastam egyébként rövidfilm lesz a közös projekt.
Sandokan new seria: az olaszok is annyira ötlettelenek már, hogy ezer éves cuccokról törlik le a port. Persze tudom, hogy nagyot ment anno, sőt gyerekként én is szerelmes voltam Kabir Bedibe (XD), de hogy ennyi idő után (mai korba áttéve?) mit tudnak kihozni belőle fogalmam sincs. Köszi az alkotó gárda infót, ezt nem olvastam, talán egy kis reménysugár a sorozatra nézve, de mintha belefutottam volna Preziosi nevébe is mint William Fitzgerald (?), huhh ha így van török rómeónak fel kell kötnie a bájváccs gaytót. Ja és Leonardo, 2021 márciusi premiről volt szó nem? Számolom a napokat.
És akkor egy pöppet vissza még a korábbira, nekem kicsit érdekes, hogy Italyban nincs elég Sandokan a szerepre. Az ügyeletes szexisztár Michele Morrone nem ért rá? Kicsi hajnövesztés + füstös szemsmink és kész is K.B. 2.0 :D Szvsz fizikálisan is jobban illet volna rá a szerep, sorry de Can Yamannak max. egy Tarzan new seriát tudok elképzelni, ahhoz kellőképp amorf.
Btw kiváncsi vagyok Lady Marianna honnan jön majd, lehet Kínából.
A bájvácsson jót röhögtem, de mindig annyi lánc van rajta, hogy valszeg őt kéne kimenteni a karadenizből mert tuti lehúzná a súly …haha
Neyse, azért a gonoszkodás mellett én is sok sikert kívánok, hadi …hihi

Momoa: ohh őt ne pazaroljuk el ilyen produkciókra, jobban szeretném, ha olyanokban mutatná meg inkább magát, mint amilyen a Red Road volt, amiben kiderült, hogy nem csak látvány téma ő, hanem játszani is jól tud. Ajánlom. Nem hosszú, 2 évadot ért meg, indián rezervátum, sápadtarcú vs indián problémák, környezetszennyezés, eltussolás, misztikum, egy nagyon érdekes hangulatú sorozat, J. M. nek meg nagyon jól állt az a környezet. Cerettem…

Szent Ágoston: pedig azt olvastam róla, hogy ez kivételesen nem annyira a sablon, mármint kategórián belül. Érdekel a téma, de valahogy mindig is messziről figyeltem ezeket a filmeket. Talán egyszer, ha megérek rájuk.

„picit belassultam, nagyjából alig néztem valamit...The witcher-t kezdtem el, kb. felénél járok, teszik, de eddig nem volt kattanás, pedig vártam....maga a kakater bejön, viszon at sok név meg minden nem áll össze...(fiam felvilágosított, hogy 1. nem ismerem a videojátékot. 2. könyvet sem 3.. kvázi a boomer generációhoz tartozom, magyarulöreg vagyok és úgyse értek semmit.. szóval nem kéne erőltetnem :D..kedves gyerek, nem? )”

Ohh de ismerős a duma, én is megkaptam már…haha
de vigasztal a tudat, hogy a zoomerből egyszer boomer lesz XDXD
és ami a gamereket illeti, azért még ott is sok a boomer, ezen besírtam:
https://velvet.hu/elet/2021/01/29/komoly_aggalyokat_vet_fel_hogy_mindenki_keanu_reeves-szel_akar_szexelni/?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link
Witcher: öcsém szerint jobb könyvben (hááát persze).
Mindegy egynek azért elmegy, a trailert látva szkeptikus voltam, aztán én voltam a legjobban meglepve, hogy lekötött, várom a 2. évadot. Persze én sem tudom mindig hogy hol vagyunk épp és ki kicsoda, de kicsire nem adunk..haha

Török dizi világ:
Hát igen, a kevesebb több lenne az biztos. A török az új dél-amerikai.
No de nézzük a jó oldalát, így legalább a pótlandó lista rövidebb :D És az kevés ami értékelhető, mert azért van még ilyen szerencsére beoszthatóbb legalább.

Nyugat:
Affairal még mindig adós vagyok, valami folyton beelőzi, tegnap belekukkantottam a Teheran-ba (izraeli eresztés szintén). Nem is rossz. Évek óta nem néztem akciós, kémes sorikat, de most valahogy jól esnek.

Timi:
Neked is hali és Buék;)

Indiával már én is próbálkoztam, de csak néhány filmig jutottam.
She: végre valami eredeti sztori, köszi felkeltetted a figyelmem.

Nálam is vannak elhallgatni való dolgok, a múlt heti gyors agyhalálom a Bridgerton (csak a hájp miatt)
Büntet, és nem az új hullám miatt, hanem mert nagyon ostobácska.

Azizler: de jó hogy említed, valamelyik csoportban láttam az előzetesét, nagyon tetszett, Haluk Bilginer már nem tudom hova tudja fokozni, imádom a pasast! Mindenképp meg kell néznem.

Hádábáj, jó éjt, szép kövi hetet Ablák.

Ezt pedig a boomerizált és zoomerizalt világnak;)
https://www.youtube.com/watch?v=5v1S11GKfRY

Timea Hakmen 2021 jan. 29. - 20:25:29
(1872/1897)
Sziasztok ablák!

Sajnálom, de sok a munkám, nagy a lustaságom megint, és én sem tudom, hogy 29 nappal új év után szoktak-e ilyent, de én is boldog új évet kívánok a Barlangnak!

Michonne köszi a múltkori Fauda ajánlót, belenézek majd, de végül nem ez lett a karácsonyi sorozatom, kicsit keletebbre repültem, és életemben először végignéztem egy indiai dizit. She az angol címe, magyarul azt hiszem Vonzerőnek fordították. Egy kisebbségi komplexusos, szexuális problémákkal küzdő rendőrlányról szól, akit egy bevetés miatt felkérnek, hogy játsza el egy prostituált szerepét, és ezután eddig nem sejtett érzéseket kezd felfedezni magában. XD A feminista kritikák jól lehúzták, de pszichológiailag szerintem teljesen hitelesen van felépítve.
Ezen kívül néztem még borzalmas tinisorozatokat, amiket jobb ellhalgatni. Illetve török filmet közül is csipegettem netflixen, de egy kivételével csak negatív maradandó élményeim lettek. 9 kere Leylában még volt pár poén, viszont Ceren ile Celal című "vígjátéknak" szánt valami, amit csak Ezgi Mola miatt néztem meg tényleg egy förvedmény. Egy fokkal minőségibb MA-Gülben filmje az Eletilerin savasi (Gediz is szerepel benne). Nem tudom ennyi csalódás után mi vitt rá, hogy mégis megnézzem az Azizlert (de tudom, a sztárparádé, Haluk Bilginer, Bergüzar, Halit, Bir Baskadiros abi, stb), ez viszont egy egész jól sikerült inkább dráma, mint vígjáték, amit meleg szívvel ajánlok mindenkinek aki kedveli az abszurd dolgokat. https://www.youtube.com/watch?v=EUCl4GncEL8

Nyugati dizik közül próbálkoztam a netflix sikersorozatával, a You-val miután mindenki a Dexterhez hasonlítgatta, hát szerintem a nyomába se ér. Ráadásul fiatal wannabe pszichopatákra igen veszélyes is lehet egy ilyen sorozat. A Queen's Gambit-ot állandóan látom, de sose vettem még rá magam, hogy belenézzek:((, de egyszer erőt veszek magamon.

Török:
Tuba érkezésére a Sefirin kizibe még az én szívem is dobbant egy nagyot :D Bár a KPA-t még mindig nem fejeztem be (de rajta vagyok), és gecmis olsun Neslihannak, nekem ez a két ember annyira jól néz ki együtt és annyira egy hullámhosszon vannak, (az Engo - Neslihan nekem mindig olyan abi - kiz kardes feeling volt) hogy ha úgysem kell senkinek Engo a barlangból, legszívesebben összeházasítanám őket.
Egyébként elkezdtem visszanézni én is pár jelenetet az évadzárótól kezdve de kizárólag a Sancar oridbál, csapkod, ajtókon betör, ajtókon kitör, járkál jeleneteket, na meg persze a Necdet abit <3 Tudom, furcsa ízlésem van XD A Sancar terrorizálja Necdet abit jelenetek igazi comedy gold, imádom. A best: https://youtu.be/0CSR7uvJ5Kc?t=4256

Normális török dizik közül jelenleg csak a nem is annyira ártatalan Ártatlanjaimat nézem. Én se bírom kívárni a magyart, úgyhogy felzárkóztam az angol fordítással. Nagyon egyetértek veled Mary, amit az ask diziről írtál.
Az a helyzet, hogy az alaptörténet hiába zseniális(már ha lehet ilyet mondani egy valós történetre), de ugyanakkor annyira kevés lehetőséget rejt magában ahhoz, hogy egy valószínűsíthetően 150 részes populáris török dizi témájául szolgáljon, hogy mindenféle bölümhúzós dolgot kell kitalálni a nézettség érdekében. Ilyen nekem Naci is. Számítottam rá, hogy egy ponton valamikor majd behoznak egy lovert Safiyének. Nem is ezzel van a baj. Hanem azzal, hogy Safiye egész karakterét, történetét elkezdték Nacira építeni. Még ennél is nagyobb probléma ennek a megvalósítása és az egész sztori klisé-szerűsége. Nem tudom ki hogy van vele, de bármennyire is romantikus, ártatlanszerelmes, én nem azért nézek Masumlar apartmanit, hogy ablakból kibámulós, égrenézős, versolvasós szerelmeket lássak; hanem a trauma backgroundok mellett a testvérkádbafojtós, WC-pucolós, zöldségmosásós, kukázós stb. manyak jelenetekért. Egy mellékszálon futó, lassan kibontakozó, aranyos feel-good ask story Safisomnak nem lett volna ellenemre, de erre a tragikus szerelmi klisére nem vagyok kíváncsi, arra ott van Nihan és Kemal na meg Sancar és Nare. Az meg a másik, hogy Naci szerintem baromi önző, nem csak Safiyével, de az exével és a lányával szemben is. 22 év után miért csak akkor jutott eszébe felkeresni Safiyét, amikor haldoklik?! De elég, ha klarinétozik vagy olvas egy verset és a nézők már is elolvadnak. Na, csak nem én. Na mindegy, insallah hamarosan kiírják a karaktert , és most, hogy Inci beköltözik remélhetőleg a sorozat visszatér a régi humorához.

Bye most, majd jövök, jó hétvégét!
mankosy 2021 jan. 27. - 22:11:13 Előzmény Michonne
(1871/1897)
Szia..

Extra sz@r nap után ettől a képtől, meg főleg attól , hogy ez nem csak valami fanpic, egyértelműen jobb lett a hangulatom....lehet kicsit öncélúan hangzik, de már csak ezért megéri (és már wiki is hozza a sandokan projektet)
Nem akarom türkish aquamant bántani, de nem biztos, hogy őt szeretném egy Özpetek filmben látni
remélem a rendező bácsi leáll a tudatmódosító cuccal
Amúgy Can Y lehet tökéletes lenne egy török béjvacs soriban, ahogy piros fürdőgatyőban futkorászik valahol Ölüdenizben a tengerparton.
(de ha már aquaman, J.Momoa inkább lenne jó Sandokannak,. nem? ...haha)
Amúgy ahogy utánanáztem az maláji tigris produkciónak, ugyanaz a L. Bernabei lenne a producer, aki kedvencünk Leonardo-s sorijának,meg a "még mindig nem néztem meg, pedig vannak benne kedvenceim" Medici-s sorinak is....egy törökek át kellene ugornia az egy olasz és egy ír áttal tartott lécet és gonosz leszek, de remem sikerül neki
Özpetekről meg Medici-ről jut megnéztem Preziosi Szent Ágoston filmjét...a téma sablonos/unalmas/ fárasztó (engem most sem vettek meg...haha) , de Duna TV/M xy csatornák repetoárjába beleillik ... az hogy csak szinkronosan volt érthető, csak rontott a dolgon, max olasz kedvencem kék szeme mentett valamit ..levontam követlezetés, anno a rómaika jól el....ták ez az egészet és erre nincs mentség., 2x másfél óra dögunalom lett belőle.
(am leszedtem a Passione sinistra-t és volt hozzá engsub is )

picit belassultam, nagyjából alig néztem valamit...The witcher-t kezdtem el, kb. felénél járok, teszik, de eddig nem volt kattanás, pedig vártam....maga a kakater bejön, viszon at sok név meg minden nem áll össze...(fiam felvilágosított, hogy 1. nem ismerem a videojátékot. 2. könyvet sem 3.. kvázi a boomer generációhoz tartozom, magyarulöreg vagyok és úgyse értek semmit.. szóval nem kéne erőltetnem :D..kedves gyerek, nem? )

"15 évvel ezelőtt egy ilyen fiaskó után felrobbantották volna a két főszereplőt, ezzel lezárva a big askot, oszt menjen mindenki a dolgára"...régen minden jobb volt, de tényleg....ezzel, hogy minden 2 sorozat török a tv-ben, meg hogy minden sorit , amiben kettőné többször elhangzik hogy evet vagy tamam lefordítanak és kb van 5 állandóan ismétlődő forgatókönyv szal kb. ezzel nekem elvesztette varázsát a dizivilág (ami régen valamiért megfogott ).. a sok remake vagy koppitás meg kicsit bollywood-os
(a támadó bácsin az a cucc olyan,mint kb a lányom általános iskolájában a farsangi buliban egy homemade jelmez)

aknás kannibál bácsival kapcsolatban a Suspiriát töltöttem ( ugyanaz a rendezője , mint a Call me-nak ) jókat olvastam róla, kíváncsi vagyok miylen még nem néztem meg (meg lehet a The bigger splas-t is újra kéne nézni )

jó éjt, bye



Michonne 2021 jan. 24. - 21:26:26
(1870/1897)
Nem, nem kattantam rá Can Yamanra, de emelett nem mehetek el..... Ferzan Özpetek után itt a következő atombomba XD Törökmalájolasz.... besírtam. Mankos, megállt a tudomány az olaszok is egyre lejjebb adják Sandokan 2021 bakker..... mi lesz itt még...

no pá csajok!
Michonne 2021 jan. 24. - 21:20:37 Előzmény maryriddle
(1869/1897)

Szió Mary,

„Házhoz jön a terápia”

Pontosan!:) de nagyon fontos, hogy figyeljünk a Doktor Hanim szavaira.
Az erőszak széles skála bemutatása mellett, egyfajta - ahogy te is írtad - elgondolkozom az életemen (magamon) üzenet is nagyon erős. Ha legalább annyi haszna van, hogy a felismerés által többen fordulnak szakszerű segítségért (nyilván itt komolyabb élet történésekre gondolok, nem átlag hisztikre) ezzel megelőzve későbbi bajokat, már akkor csúnya szóval élve megérte. És ilyenfajta üzenetekre nem csak Törökországban van szükség.
Alya: de jó, akkor csak nem lőttem mellé vele. Melisa Sözennek pedig sajátja a természetesség, amit nem lehet tanulni, és az arányokat is mindig nagyon jól találja el. Az hogy Alyát sikerült nem túl tolnia az is a tehetségét bizonyítja. A Meliha pörgetéseden jót nevettem, örülök, hogy nem csak én szoktam ilyen „bűnöket” elkövetni. No ezért is filmezek többnyire egymagamban, mert ezeket a dilijeimet képtelenség tolerálni. Burcu Biricikre is kivi vagyok, általában ő is elkapja amit el kell.
„A többi terapeutának is lesznek eseteik. Főleg a Bir Baskadires doktornőnek. Nekem ott nem volt vele problémám, de itt a terápiái kb arról szólnak, hogy a beteg beszél, ő meg álmos szemekkel bólogat.” Most hogy mondod de igaz, de mindenkire így néz….tuti szed valami lassítót.
Deniz és Ayse, igen az első részben ez már kiderült mármint, hogy gyermek ill. tini specialisták. Engem ez a korosztály is nagyon érdekel, sőt, szóval örülök, hogy rájuk is kitérnek.
A hévégén nem tudtam tovább nézni, de jövő héten nagyon tervezem, és kifejezetten napközbeni moziban, mert estére érzelmileg már sok nekem.
maryriddle 2021 jan. 22. - 22:19:10
(1868/1897)
Sziasztok!
Welcome back Réci and Michonne.

A KS mostani részeibe én is belekukkantottam törökül mert fragikból látam, hogy a forgiírók már nagyon elszálltak. Gediz és Nare álházasság? Újfent nagyon eredeti ötlet, bráávó. Neslihant sajnálom, de a sorozat készítői tényleg nem tudom mit szednek úgyhogy őket annyira nem sajnálom csak egy kicsit.

Tűzoltós dizik not my style, de azért mesélj róla Mankos ha nézed és jóó.
Grállovag új dizijéből egy kukkot sem értek. Van itt is holding, konak de hogy kerülnek a sivatagba??Azok a részek érdekelnének csak. Egy másik színésznővel. Nem csak azért mert Irem atomgyenge színésznő, de baromi idegesítő, hogy ha egy színésznő 3-5 évvel idősebb mint a férfipartner mindenki hőbörög, de a 20 év különbség a férfi javára simán belefér.

Marasli: fél részt megnéztem, ha kész vagyok vele nyilatkozom bővebben, eddig tetszik is meg nem is. Alinának van egy ellenszenves rideg arca, de én a 101 askban egészen kedveltem, szerintem van tehetsége.
Köszi a Son Yaz infót Réci, ebbe is belelesek majd.

Michonne, nagyon örülök, hogy te is beléptél a piros szobába. :-) Az első rész után én se igazán értettem, mi ez a nagy felhajtás a sorozat körül, de aztán Alya története teljesen magával ragadott. Nem szerettem még ennyire karaktert török sorozatban, és kevés történet volt viselt meg ennyire tudván, hogy ez egy megtörtént élettörténet. Színészi alakítást tekintve pedig ettől nagyobb kihívást aligha tudok elképzelni egy színésznőnek, úgyhogy Melisa Sözen is felemelkedett nálam a nagyok közé, szenzációs volt. Bevallom Meliha történetét egy idő után már csak pörgetve néztem. És azt is bevallom, hogy a 13. részig egy idő után már csak Alyát néztem annyira izgultam miatta. Utána meg jött Selvi majd Boncuk (Burcu Biricik), úgyhogy a korábbiakat még be kell pótolnom.
A többi terapeutának is lesznek eseteik. Főleg a Bir Baskadires doktornőnek. Nekem ott nem volt vele problémám, de itt a terápiái kb arról szólnak, hogy a beteg beszél, ő meg álmos szemekkel bólogat. Úgyhogy inkább ne is legyen neki. Deniz és Aysének is lesznek, de nekik általában rövidebbek, ők amúgy gyerekpszichiáterek.
Boncuk is nagyon jó lesz majd. Illetve megérkezett Musztafa Bulutné színésznő is, eddgi az ő történetétől annyira nem vagyok elájulva de majd meglátjuk.

"Felvetettétek az etikai problémákat, ez valóban nehéz kérdés, mert gyorsan fordulhat át a mérleg a kontra produktív oldalra, ha az a bizonyos bőr sokszor van lehúzva, és már messze nem a pozitív társadalom formálás a cél, hanem a "profit"."

Ennél a sorozatnál eddig úgy érzem, hogy mindkettő. De szerintem ennek ellenére a török társadalomra nagyon ráfrér egy ilyen sorozat, ami ilyen mélyen mutatja be az erőszakok különböző formáit. Nem sok sorozatnál fordult elő velem, hogy elgondolkozzam miattuk a saját életemen, de ez tényleg olyan ahogy valaki írta kommentben: házhoz jön a terápia :-) Úgyhogy remélem, hogy nem fordul át az a mérleg...

Na most ennyre megyek Marasli-zni majd gyüvök.

Görüsürüz
Michonne 2021 jan. 22. - 20:56:06 Előzmény Michonne
(1867/1897)
jav. Ayla = Alya
Michonne 2021 jan. 22. - 20:43:37
(1866/1897)
Sziasztok Ablák!

Nem tudom szoktak e január vége felé buékolni, mindegy, én megteszem. Kívánok egészségesebb, szebb és szabadabb évet mindenkinek.
Ami engem illet erősen kezdtem, nem sok szabadidőm volt az elmúlt hetekben, ezért abban a kevésben inkább kreatívkodtam, a filmezés minimál szinten maradt.

Mankos, köszönöm az ajánlókat (rögzítve a km-es listámra :D) , ja és belgánk helyzetjelentését is, kész szerencse, hogy mi a korai dolgaival kezdtünk, bár remélem le fog még azért esni egyszer kétszer az állunk, illetve a bugyink XD Lecsekkoltam The mine linked és hopp szembe jött Armie Hammer az ügyeletes kannibál...:D pont a múlt héten olvastam a körülötte lévő botrányról, titkos szeretők, kompromittáló képek-üzenetek, egy „érdekes" fétis (XD), válás. Összegezve nem lehetnek most jó napjai. A fanok már paráznak, hogy mi lesz így a Call Me by Your Name 2-vel.

Török vonalon a Kirmizi oda-ba kezdtem bele, de nagyon az elején járok még (3 bölüm pipa), én is köszönöm lányok a háttér infókat jó volt olvasni őket, mégha olykor olykor el is vesztettem a fonalat, hogy kinek a kije, micsodája melyik könyvből a másikba, onnan a sorozatba stb...:)) de mindegy is a lényeg, hogy ti értitek, én meg gyűröm a piros szobát, és a kezdeti nehézségek ellenére (az első résznek kb. 4x álltam neki) kezd kialakulni a ragaszkodásom a dizihez. A páciensek közötti ugrásokat is részről részre jobban sikerül követnem érzelmileg. Ayla megjelenése fordulópont volt nálam, mert Meliha és Mehmet története - legyen bármilyen megrázó is - nem tartott volna hosszabb távon a dizi mellett az biztos. Az Ayla jelenség jóval nagyobb potenciált rejt számomra, nem beszélve az orvosi kihívásról. Nagyon érdekel, hogy "oldja" meg a doktornő. Melisa Sözen nagy kedvencem nem titok, jól elkapta a zsenikaraktert. Egy kérdés Maryhez: a doktor hanimot körülvevők végig csak asszisztálni fognak, vagy esetleg az ő terápiás eseteikbe is belekukkanthatunk?
Azon azért jót nevettem, hogy egymást is egyfolytában analizálják, nem tudsz egy durcis napon durcisan ebédelni, mert doktorkollegák rögtön „úgy” néznek rád és fejben már elméleteket gyártanak:)) Mondjuk egyelőre nem vagyok elájulva tőlük, a két pasi konkrétan semmilyen, a Bir baskadirból átigazolt dokinő meg pont annyira ellenszenves mint abban volt. Persze a színésznő nem tehet arról, hogy emlékeztet valakire külsőleg, és egyszerűen nem tudok elvonatkoztatni ettől. Aki pöppet érdekesebbnek tűnik az Dr. Ayse, aki titokban a Csengetett mylordos Ms. Cissy és Ivy szerelmgyereke. Doktor Hanimot majdnem a végére hagytam Binnur Kaya ha nem is rögtön, de rohamtempóban győzött meg, sztem ő is telitalálat. És hogy nyavalyogjak még picit, tudom ronda vagyok, de akikhez sok…. sook…..nagyon sooook türelem kell részemről az Tuna és a dadogós ex HS-es srác, értem én hogy kell a történetek között oldás, de engem most ebben baromira idegesítenek.
Felvetettétek az etikai problémákat, ez valóban nehéz kérdés, mert gyorsan fordulhat át a mérleg a kontra produktív oldalra, ha az a bizonyos bőr sokszor van lehúzva, és már messze nem a pozitív társadalom formálás a cél, hanem a "profit". Egyébként hasonlóan a nyugati trendekhez, Törökországban is hullámszerűen lovagolnak meg témát, stílust a gyártók, ez jól látható.

Sejt szintű emlékezet: ez mennyire így van, nekem bölcsis emlékeim vannak, bocsánat inkább emlékképeim, ami ráadásul bőven 3 év előtti, ez is alátámasztja, hogy bizonyos esetekben az anyától való elszakadás mennyire traumatikus tud lenni, egyébként nem rossz emlékképek ezek, de nyilván az előbb említett direkt és valószínűsíthetően korai elszakadás erős nyomot hagyott, ezért maradhattak egyáltalán bármilyen emlékek, de ezek nyilván csak foszlányok.

Réci:
Bár én mostanában hanyagolom őket, de azért üdv a skandi oldalon (is);)
Időbevándorlók és Vaják is nem sokkal a premi után megvoltak, én azóta malmozok:D Utóbbinál biztos volt a 2. évad, de a Beforeigners lógott a levegőben, ezért nagyon örültem tavaly ősszel, hogy zöld utat kapott az is végül, bár akkor azt is olvastam, hogy kb. 2022 körül lesz csak belőle vmi.
Mivel Mankos nem látta egyiket sem ha jól emlékszem magányomban nyekeregtem itt Witcher és Yennefer kémiájáról (amit GoT-os Havaska és sárkánycsaj között nagyítóval sem találtam)
csak itt csak most csak nekünk, háhá: https://i.pinimg.com/originals/d7/43/08/d743083094e893d089000cd5175de986.gif
https://i.pinimg.com/originals/85/98/b9/8598b9946d0535cdb9a6c0b07dd9bc05.gif

Török sci-fi: miután Ferzan Özpetek és Can Yaman egy mondatban emlegetése idén realitássá vált (ami nekem önmagában sci-fi kategória…XD) akkor már bármi lehetséges. Mankos, megnéztem a fragiját mert kíváncsivá tettél, hmmm… volt benne minden mint a búcsúban. A jelmezek meg jajjj, na gyorsan likvidálom az agyamból…haha
Török tűzoltós: ajaj már megint a rosszba viszel, 2 nyugati tűzoltós sorit már lenyomtam, és erre itt az újabb csábítás…:D

Sefirin kizi: látszik, hogy hígul a szakma, 15 évvel ezelőtt egy ilyen fiaskó után felrobbantották volna a két főszereplőt, ezzel lezárva a big askot, oszt menjen mindenki a dolgára, napjainkban meg új menyecskét hoznak a főszereplőnek, mi ez itt kéremszépen?! AYIP, már a török drááááámákban sem lehet megbízni.

És végül Marasli: elsőre a müzik jött szembe valamelyik csoportban, nagyon intenzív volt, felfigyeltem rá, de a sztoriról, pláne a szereplőkről fogalmam nem volt, majd amikor kicsit megvilágosodtam és befigyelt Alina Boz neve, enyhén lehiggadtam, btw köszi Réci a bővebb felvilágosítást, a kérdésem csak az lenne hozzád, hogy mennyire elviselhető a nő, ugyanis, ha valakitől hát tőle nekem is klimaxos tüneteim vannak, az egy dolog, hogy külsőre jellegtelen, mert ugye ízlések és pofonok, de én eddig akármelyik sorozat frgamanjában elkaptam, szinte kivétel nélkül búbánatos képpel sírás előtt állt, vagy búbánatos képpel sírt, vagy búbánatos képpel sírás után szipogott…. szóval kicsit visszavettem a kezdeti lelkesedésemből szempillakirály ide vagy oda:)

Egészen más off: Queen's Gambit-ot nézi vagy látta valaki?

Hádibájbáj csajok!

mankosy 2021 jan. 20. - 12:28:31
(1865/1897)
Sziasztok..

Réci:
az emlitett Időbevándorlókat a zuramnak szertem le, ő nézte (meg volt egy másik a Manifest, ebben eltűnik egy repülő és mikor előkerül, eltelt év...hátha érdekel ;)
Hosszúhajú H. Cavillt mélg mindig nem néztem meg :-(
Kosztümösből épp nézek egyet a Howard's End-et,, eddig olyan semmilyen,kicsit uncsi asszem a régebbi filmet láttam , de már tökre nem emlékszem a sztorira...MM se volt soha a zsánerem, bár a hangja eléggé kellemes (vicces feldobta imdb és leszedtem a Little Dorrit-ot és abban is ő van)
Van ez a netflixes saját gyártásű kösztümös Bridgerton, nézted? .én még nem, de időközben, ahogy utánaolvastam, összeállt a kép, , hogy ezek a könyvek nekem megvannak letöltve, valamennyit olvastam is belőlük , olyan kis erotikus-romantikus löttyök :d..haha...na már csak amkiatt is megnézem, hogy mit raktak bele a könyvekből...(amúgy nem kor meg történelemhű a kommentek szerint, meg persze bőrszínproblémák is vannak, de hát semmi sem lehet tökéletesen jó mindekinek)

Egyik délután-este egyhuzamban megnéztem a Normal people sorit (összesen 14 rész, de egy rész csak fél őrás ) és azt kell mondjam, hogy ki****ott jó volt. A színészek, a párbeszédek, a nem az az ordítva, örjöngve, zokogva kommunikált, de atól még dráma, az operatőri munka meg zseniális..meg a zenék.
Annyit tudtam róla, ami imdb fent van 1 mondatban összefoglalva, utána láttam csak, hogy egy könyvből készült (restellem, de azon kívül, hogy néhe elolvasok egy-egy olyan fent emlitett löttyöt, más nem igazán kerül képbe)...szóval ajánlani tudom a sorit....ja és még az ír akcentust ne hagyjam ki :D


hogy legyen török:
olvastam, hogy a SK-ból betegség miatt elmegy a főszereplő csaj...na a távoszást és leginkább ennek okán a Tuba jöttét közlő posztok alatt elég erősen beindult a kommentszekció...nagyon nagyn mókás XD

és lesz török tűzoltós sori...ha olyanok lesznekk benne a tűzoltó bácsik, mint az ausztrál tűzoltós naptárban, akkor ott a helyem a képernyő előtt, bár kevés esélyt látok rá
nem csak cicakedvelőknek: https://www.facebook.com/AustralianFirefightersCalendar/


Mary:
DEK amit eddig töltögettem elszállt valahova, szóval szerintem ennyi..laptop/net meg sz@r online nézni bármit is, letöltögetni sincs kedvem újra
grállovag/rapidszerelem/nem tudom milyen viszonyban vagyunk új sorozatának előzetesei nem igazán nyűgöztek le ...kicsit apakomlexusos, hogy a színésznő 90-es (basszus de qrva öreg vagyok), grállovag meg majdnem hússzal több , gondolom a diziben is fiatal a csaj


bye

Récinew 2021 jan. 19. - 19:22:43
(1864/1897)
Way way way Mary! Utána neztem a Son Yaznak,találtam simán a tubin angol felirattal 3 részt.... és.... imádom.... bejött... Dr. Spock haj ide vagy oda. Valahogy nem erre gondoltam de bejött most valahogy. Nekem kicsit Medcezires az alapsztori. A kiscsajtól féltem de nem rossz.

És a másik. Marasli hasít. Nagyon jó volt a tegnapi nézettség is.

Szóval nézzetek Maraslit és Son Yazt. :-)))))
Récinew 2021 jan. 18. - 07:02:27
(1863/1897)
Folytatni akartam még tegnap de nem jutott rá időm. Így most az elbúcsúzást itt teszem meg. Lehet tudom még folytatni valamikor de addig is vííszooonnntt láaaatáásraaaa!
Récinew 2021 jan. 17. - 11:11:16
(1862/1897)
Turkis supermant nem szándékozom nézni. Ott a csajszit nem bírom és a stílus valahogy törökből nem bejövős.

Son yazt még nem néztem. Nem nagyon találtam hozzá feliratot. De főszereplő fiú Dr Spok- os kinézete elriasztott.

Marasli viszont nagyon megfogott. Azt lehet egy ideig fogom követni. Nagyon meglepően néz ki benne drága szempillahercegünk, de ő még így is az extra szexi típus, ez a hűvös ellenállás csak még fincsibbé teszi. A történet jó, mármint, akinek követelmény hogy első részben kb 105 percnyi tömény lövöldözés és fájting legyen,minimum 20 hullával avagy sebesülttel. Nekem ezt most teljesítette és bejön.

Cemre fejkendősködését valahogy nem bírtam, pedig még én ajánlgattam. Bocsánat érte, ám az Alev alev is erre a sorsra jutott, nagyon rápattantam ám a 2. részt már kb 20 szori nekifutásra sem tudtam megnézni. Gondolkodtam, hogy miért.... na hát igen ha vannak szépfiúk akkor azért könnyebb. A franciába valahogy kedveltebb volt az "Ömer" szuperhős karakter, aki a tűzeset hőse. A török kolléga olyannyira vágyhervasztó nálam, hogy korai klímaxos tüneteim lettek tőle. 🤪 és nem bírtam egyelőre folytatni.

Törökből nagyjából ennyi.

Az egyéb dolgok dübörögnek. Kibővült a repertoár is. Az eddig került egy estés szórakozások is csúsznak. A témák köre is tágult... nem csak kosztümös.... simán rákattantam Vaják bácsira, vagyis a fantasy vonalra és múltkor egy norvég sorikát is nagy étvággyal fogyasztottam Időbevándorló címmel kb az elfogadás témával összefonódva. Halál jót röhögtem a sori megoldásain. Esküszöm néha azt hiszem itt nálunk is van egy burkolt időbevándorlás. A mi világunkban is vannak ősemberek, vikingek és 1800 as évek féle szerzetek.

Récinew 2021 jan. 17. - 10:50:45
(1861/1897)
SK ról csak annyit, hogy kb a 27 résztől újra daráltam. Nagyjából az Akin mostohatesójának a felbukkanásától... de rájöttem, hogy azért teljes összefüggést úgy hogy kb a 13 résztől kezdve csak lóugrásban néztem, illetve csak erősen pörgetve a nekem tetsző részekre koncentrálva... na hát úgy azt nem lehet, éppen ezért a Narsan kapcsolatról nem is tudok mit mondani. Nekem ez sokkkk és nem a szerelmes film kategória, de tudom én egy túl romantikus macska vagyok. A Sahra Gediz bimbózó kapcsolatra viszont ráizgultam ;-) bár ez sem tartott sokáig sajnos. Pedig mentett volna rajta. A sorozat nagyon rossz irányba megy, nem tudom, hogy mi a koncepció, a nézettség brutális módon csökken. Rengeteg logikai baki van benne. Sokan elmentek... főleg Drága Necdet abit sajnálom.... és az új forgatókönyvírók megint bebizonyították, hogy a kakis forgatókönyvvel ők sem tudnak mit kezdeni, csak jobban rontani tudtak rajta. Nesli betegsége meg lehet zárszó lesz. Szóval nem tudom, hogy miről szól de a vége úgy is happy end lesz és boldog családegyesítés.

A kép nagyjából az én összezavarodott elmémet is jelképezi, nem csak Naréét 🤪 tényleg nem tudom, hogy mit akarnak..bár azt tudjuk, hogy Uraz elhagyja a produkciót... vélhetően Sancar elevenen megnyuzza a Gediz karaktert. Az a nagy nyeldeklés a fragiban.... arra utal, hogy Gediz készen áll a halálra.
Récinew 2021 jan. 17. - 10:37:06 Előzmény maryriddle
(1860/1897)
Boldog új évet Barlang!

Érzem jönnöm kell kicsit csipognom. Jó, hogy ti is beszélgettetek. Ez a pszichológus összefonódás IG éy Piros szoba kapcsán nagyon érdekes. Még ha nem is néztem/nézem még így is izgi. Mankos érvelése totál jogos, hogy szakmailag etikus-e még beleegyezés után is pszichés dolog miatt kezelés alatt állók dolgait kibeszélni sőt szenzációként pénzkereseti lehetőségnek tekinteni. Erről most ennyit. Egyébbel majd folytatom.

Mary, a nagykövet Gediz kép mókás. Nekem lesz egy másik vicces felvetésem.
maryriddle 2021 jan. 16. - 22:52:12
(1859/1897)
Troll nagykövet :-D
maryriddle 2021 jan. 16. - 22:48:11 Előzmény mankosy
(1858/1897)
Jaj, nem nézem, már a fragija is nevetséges volt. A sci-fi eleve nem a műfajom de ha már ilyet néznék azt nem a törököknél keresném :-D

Son Yaz vagy Maraslit nézi valaki?