Téma: Hilal Saral

Michonne 2020 aug. 03. - 01:47:14 Előzmény mankosy
(1797/1897)
Szió:)

„nemtudom, ki hogy bírja ezt a meleget, nálunk itt bent az irodában kibírhatatlan, ha állatok lennénk, szerintem a PETA már itt verné az ajtót a tartási körülmények miatt, mincs is sok kedvem dolgozni”

XD
KITARTÁST!
Lassan már szabi nem?

Alef:
Ugye hogy ugye? Ahogy írod: minden megvolt mégsem működött, míg az úttörőknél (skandik krimik) ugyanezen hozzávalókkal minden megy simán. Bár mondjuk az öreg zsaru nagyon rendben volt, de ő meg egyedül nyilván azért nem volt elég. Az Atiye-nél is ezt tapasztaltam egyébként, pedig az még jóval „törökösebbre” is sikerült.
Ez a nagyon letisztult, sallangmentes övezet úgy néz ki nem annyira török terep.
Uraddal kapcs. hasonlókat éreztem én is, mintha nem találta volna a karaktert az elején, aztán amikor úgy ahogy magához tért, már nem volt ideje kibontani.

Örülök, hogy tetszett a Krumplihéjpite, én is szeretem nagyon, olyan kis intelligens cucc, emellett II. vh-s szinten sem az agyonrágott vonal, szóval akár még új ismereteket is tud adni a nézőnek.
„magát a filmet, gondolok itt a külső tájképes dolgokra Devonban forgatták, de amúgy Csatorna szigetek valamelyikére tökre elmennék is elmennék, jó mondjuk hova nem”

Még jó hogy elmennél oda (is), és mellesleg a barlang turisztikai miniszterhölgyétől ezt el is várjuk;)

Lily James nekem is szimpi, emlékeim szerint hozta a szintet a Háború és békében is (2016).
James Michiel Huisman holland? no ezzel most megleptél. Nem sok mindenben láttam eddig, gondom nincs vele, de valamiért mégsem kerestem rá, pedig a külső paraméterei nagyon rendben vannak:)
A Fekete könyv le van töltve, de nincs csekkolva. Több minden van belgától egyébként ami még várat magára. Félve a csalódástól csak a Top 5 ben járok körbe körbe…haha
Nikolaj-Coster Waldau: sokat fejlődött az utóbbi években, nemzetközi szinten a GoT-al nagy szerencséje volt szerintem.

„török témát offra raktam egy időre és ara jutottam hogy jobb egyedül, mindig van valahol nagyvilágban valaki, aki kapható egy kis kalandra XD”

ajaj néha túl sok is kapható, bőség zavara:D

Megnéztem a Tehran taboo-t. Tetszett. Filmtekercsen olvastam a legjobb kritikát, csak bólogatni tudok. A látottak nem igazán leptek meg, elég rémtörténetet lehet olvasni arról a térségről és itt nem csak Iránra gondolok. Sőt odáig megyek, hogy a lényegi pontokban nem változott szinte semmi Betty Mahmudi iránja óta, pedig akkor 84et írtunk. Ha „csak” a fele igaz (de annál biztos, hogy jóval több) már az is ultragáz, totál szívás, és akkor nagyon finoman fogalmaztam. Az orros téma tökéletesen jól szemlélteti a helyzetet jól látod, nem hiába ezzel nyitottak. Pici tupírt én is éreztem néha, bár az alkotói motivációt megértve persze (kontraszt erősítés), pl. rögtön az elején: Pari fényes nappal rábukik a taxisra vezetés közben Teherán közepén a csúcsforgalomban, amikor a vallási rendőrség vagy csak szimplán egy buzgó állampolgár simán bekukkanhat a kocsi ablakon, WTF? Apropo vallási rendőrség, olvastam régebben, hogy létezik egy app (bár Iránban már nem mert kilőtték elég gyorsan) ami jelzi, hogy épp merre járőrözik az „erkölcsrendészet”. Őrület. Hálát adok az égnek, hogy ide pottyantott le a gólya, nőként meg pláne. Az anyós totál kiborított egyébként, és a visszatérő fekete csuklyás banyától a tv-ben szintén a hideg rázott sok más mellett természetesen. Babak lelépése mellbevágó volt, annak ellenére, hogy számítani lehetett rá, hogy él az egyetlen eséllyel ami szembe jön vele az akasztásos jelenet után, mindemellett mégis ahogy a hoppon maradt nők állnak az üres szobában annyira szívbemarkoló volt. Üvöltött az egész a kiszolgáltatottságukról és a magányukról.
Az animáció jelleg egyáltalán nem zavart, nagyon tetszett az élőszereplős körberajzolásos módszer.
És tudom nem ízléses ilyen témájú sztoriban pasizni, de be kell vallanom Arash Marandi (Babak) finom vonásai és entellektüell kisugárzása animáción keresztül is teljesen átjött…(tudom, menthetetlen céda vagyok :D)

„amúgy a perzsa vagy szerintem újperzsa hasonlít a törökre, hangsúlyozásban szerintem nagyon, volt pár szó ami egyezett vagy hasonló volt..na jó nekem legalábbis”

Nekem hallásra a hindi jobban hasonlít a fárszira, de valóban előfordultak török szó egyezések illetve hasonlóságok is.

Köszi még egyszer az ajánlást.

A kövi megnézendő Mary múltkori ajánlása lesz.
maryriddle 2020 aug. 01. - 12:56:38
(1796/1897)
Ezen az börtöntöltelék abin meg besírtam: https://youtu.be/jKj7VC0bmUI?t=31
Ipekkel hoznám össze :-D
maryriddle 2020 aug. 01. - 12:45:30 Előzmény mankosy
(1795/1897)
Néha olyan érzésem van, mintha ezt a dizit két forgatókönyvíró írná, az egyik valami ultrakonzervatív hímsoviniszta, és ő írta meg Patrik erőszakját, a Patrik-Ipek askot, meg a Murat-Bade sztorit. A másik meg a normális, akinek a tollából származik pl. Süreyya, cuki Osman és grállovag amikor nem macsóskodik :-D
Olyan fura, hogy egyrészt vannak tényleg egy török dizihez képest magas gondolatok ebben a diziben, máskor meg valóban árad belőle ez az undorító leegyszerűsített himvoniszta propaganda.

Ezzel az egész Fikret-Ipek kapcsolttal és szerelmi háromszöggel a következő a gondom. Egyrészt ugye ott az erőszak, amit sokadszor mondom nem kellett volna így eltussolni, és nem bocsátom meg a forgatókönyvírónak. Ha Ipekben benne lenne egy tüske emiatt, és emiatt viselkedne PMS-es gonosz boszi módjára, azt abszolút elfogadnám magyarázatként. De mivel a forgatókönyívó totál átugrotta ezt a jelenetet, én nem tudom erre hivatkozva felmenteni Ipeket. Nem akarok előre okoskodni, biztosan lesz karakterfejlődés, de az alapjelleme akkor is egy számító, irigy, rosszindulatú, sznob elkényeztetettt hercegnő és eddig 40 rész alatt kb. annyit fejlődött a karaktere, hogy már nem undordik a saját gyerekétől. Én meg nem vagyok az a fajta néző aki rögtön elfelejti, hogy mi történt a sorozat felében háromnegyedében, mert hirtelen előszedik a hipót. Más lenne a helyzet ha Ipek háta mögött kavarnának, de Patrik bejelentette hogy válni akar és Esrát sem titkolja, így a nős pasival kavarás dolog miatt nem tudok neheztelni egy szerelmes nőre. Még így is erkölcsi győztes Ipekkel szemben aki részben azért ment férjhez hogy a sógorát féltékennyé tegye részben meg a pénz, Boran vezetéknév miatt. Szóval kicsit ellentmondásos számomra Ipeket kihozni győztesként.
Összehasonlítva a két szerelmet én mindenképp a Fikret-Esra dologra mondanámhogy szerelem, már amennyiben ha a szerelmet nem csak valami hormonális dologként definiáljuk. Ipekkel kb. egy normális dialógus nem volt még köztük, vagy Ipek hisztizett vagy Patrik. De nem tudom, majd a szakítás után okoskodom hogy mi lehetett koncepció.
Egyébként a Hayat sarkisiben láttam már hasonlót úgyhogy nem vagyok meglepve. Ott kb. a sorozat felében volt egy nagyon szép szerelmi történet, jó sok könnycseppel, a feleség ott is egy pszichopata volt aki álterhességekkel, a "szerető" elrablásával próbálta meg maga mellé kényszeríteni a válni akaró férjét, ott is ő lett a győztes, férj hirtelen rájött hogy hullaszerelmes a pszichopatába és a nő akiért 30 bölümön keresztül sírt csak egy illúzió volt :-D Bezzeg a Tiltott szerelem egy legendásan szép szerelmi történet a törökök szerint...úgyhogy nem tudom követni már a török dizi erkölcsöket.

Most ott tartok, hogy Adem elolvasta Fevzi levelét. Lánybúcsú még nem volt várom :-D Igen Boranné már hamile. Esma meg dobta Garipot :-( ja amúgy a család reakciója annyira gáz volt. Kismajom Murat végleg elásta magát. Megver egy öregembert és akkor egy ilyen idegbeteget beállítanak hőszerelmesnek...
Nekem távolbanéző megölése olyan hirtelen volt, lehet a színésznő akart lelépni, mert ez így elég fura hogy először megszállot Süreyya fannak állították be Cant, most meg hirtelen Begümért lett oda.
Süreyya azért egy török főhősnőhöz képest elég értelmes gondolkodású nő, és ráadsául nem az az izzadtságszagúan erkölcsös mint a Nare féle eposzi sziklaugró hősnők, és még aszexuális se, úgyhogy nekem hiteles hogy vannak hódolói. :-D Osmannal amúgy pont lelkitársak. Grállovaggal meg nem mindig. Nem akarok sógorba átszeretős sztorit de azon gondolkodtam, hogy vajon létezik-e olyan az életben hogy valaki nem szerelmesedik bele egy férfiba akivel ennyire egy hullám hosszon vannak..

Uradnak vagy jövendőbeli exednek lesz új dizije, bár biztos hallottad. A partnernőjét ismerem sajnos, részben miattam hagytam abba egy sorozatot, de majd látod... :-D

"ha állatok lennénk, szerintem a PETA már itt verné az ajtót a tartási körülmények miatt " hahaha :-DDD
Szerencsére nálunk van klíma de otthon borzalmas. Nincs kedvem semmihez...
mankosy 2020 júl. 30. - 11:05:10 Előzmény maryriddle
(1794/1897)
Szia!

kis IG
spoiler***a Patrik-extitkárnó-boltvezető ask kimenetele amiatt is megjósolható, hogy a Fikret nős és ugye az olyan nőknek, akik nős pasival kavarnak minimum megkövezés jár..az tök mindegy, hogy a pasi hogy viselkedik, mit csinál ők a végére mindig ártatlanok (ha a titkárnő már csak meztelenül nem mászkál ugye azt se veszik észre lásd majd grállovag)..meg hát a házasságot mindenáron védelmezni kell és a férfiakat meg mosdatni...szal jó gondolod az ask kimenetelét, kicsit hatsávadász elemmel tesznek pontot a végére ....de nem ez csak az első házassági váság, a válás is szóbakerül többször, amit ellen természetesen megy majd a bújtatott porpagadna....és a végét is gondolom kitalálod :D
ja és persze a végére boranné1 és boranné (1 helyett 2) BFF-ek leszneka végére :XD
(általánosságban amúgy nem baj, ha pics@ig érő koktélruhában és tűsarkúban lejtenek a nők az irodában, amikor éppen bemennek dolgozni de akár más pasijára csak ránézni se merjenek már )
Esmaratornak azért lett volna jó Ipek menynek, mert gyakorlatilag egy ilyen család számára lett a csaj kinevelve és úgy gondolta az öreglány, hogy majd jól irányíthatja ..Ipek meg rafkós kis csaj, kifelé szépen bólogatott volna, közben meg ugyanúgy kavart volna ezerrel, ahogy csinája.
Szerintem ő grálloavba se volt szerelmes, de úgy volt vele hogyha bekerül a royal family-be, akkor az csakis a trónörökös feleségeként történhet meg....csak hát ezt benézte :D
Cant én se értem először borannéra van rákattanva nem kicsit, aztán talán beleszeret távolbanézősbe??...nem jött át vegytisztán (amúgy boranné1 tudhat valamit mert hárman is odavannak érte: grállovag, cuki Osman és Can....még jó hogy Akif nem szeretett bele :D
Hercai "jónő" anyja szerintem olyan 40-45 lehet, a a lánya meg huszonpár, hát az öreg meg nagy kujon lehetett és gondolom fiatal pipiket meg vonzotta a pénz meg az életforma (Garipot bírom nagyon, jó fej és jó kezeli az Esma anyut :D)
Távolbanézős én is sajnáltam, mikor meghalt , meg a kiskölköt is :-(((

Akkor már szerintem azóta tartasz ott, hogy boranné hamile...persze ez terhesség se lesz zökkneőmentes, kellő számú ordítozás, sírás drámai történés meglesz.....
Teyze lánybúcsú vagy Teyze-Akif romatikus vacsora a szállodában volt már?...továbbra is hatalmasak együtt :D

Hogy ki esett/esik a pad alá, azt majd eldöntöm ősszel-télen, egyenlőre besokalltam az állandó ordibálástól, sírás-rívástól , hallgatózástól és a többi dizis dologtól

köszi a filmet, én is leszedtem

nemtudom, ki hogy bírja ezt a meleget, nálunk itt bent az irodában kibírhatatlan, ha állatok lennénk, szerintem a PETA már itt verné az ajtót a tartási körülmények miatt , mincs is sok kedvem dolgozni

ha hőgutát kapok és annyi lesz, akkor jó volt veletek :D
maryriddle 2020 júl. 28. - 21:34:08
(1793/1897)
Bemutatom új potenciális askomat/nyári kalandomat, Selahattin Pasalit. Nem nagyon szép viszont jó színész.
maryriddle 2020 júl. 28. - 21:32:00
(1792/1897)
Sziasztok kedves gonosz rosszindulatú nagyképű IQ-EQ mentes sorstársaim! :-D és köszöntöm az olvasóinkat is.

Jó, hogy jöttél Michonne. Jobb is a természet mint a dizik de azért Gökit sajnálom. Végül végig se nézted az orvosos dizit? Közben beleszerelmesedtem kicsit a Babilból (bár még csak a 3. résznél járok) Szülejmán dadogós gyilkos fiába Hakanba, és láttam hogy a dokis diziben is van szerepe, bár ott még kölyöképűbb. Azt hittem már megint cukornéniskedek, mert kinéz vagy 20-nak de csak 2 hónap van köztünk, hehe. Most vagy ő tartja jól magát vagy én rosszul.

Mankos Mankos... Szóval végül egy szék alól a pad alá esett Özcan és Ibrahim is? Pedig már készültem a barlang esküvőre. Mindenki csak válik :-(

Nyugathoz nem tudok még mindig hozzászólni bocsi. A Közel-Kelethez meg csak annyit, hogy letötlöttem a Young Ahmetet, bár még nem néztem meg. Érdekesnek tűnik: https://port.hu/adatlap/film/mozi/az-ifju-ahmed-le-jeune-ahmed-young-ahmed/movie-214794

A Babilról még mindig nem tudok különösebben nyilatkozni 3 rész után. Nem szippantott be, de mondanom sem kell ettől függetlenül nagyon minőségi, egyszerre izgalmas és mély dizi tartalmas párbeszédekkel. Egy dolgot hiányolok, a sziporkázó/szórakoztató karaktereket. Valahogy hiányzik a "coolság" az egészből, ami a hasonló kaliberű pl. Cukur, Icerde sorozatokban meg van. Suleyman nekem nagyon nem bejövős "főgonosz" sem a karakter sem a színész.
Asli Envert meg fura ilyen mellékszerepben látni az IG után.

Szegény Cukurovát elhalasztom őszre az Aleffel együtt.

IG-vel viszont nem tudok leállni. Nem tudom hol tartok, kb. 38. Tegnap előtt halt meg távolbanézős Begüm, sejtettem, hogy így fogják egyesíteni a családot. Hát sajnálom, attól függetlenül, hogy nem érdekelt a sztorija, a karakterrel nem volt problémám.
Ezt a Cant most nem értem, de van egy olyan érzésem, hogy kb. olyan szereplő mint a KG-ban az égetettkezű Burak, hogy kb. senki sem érti a motivációját vagy hogy ő most mit akar pontosan. Nem is értem miért Farukon akar bosszút állni Begüm betegsége miatt?
Ademtől egyrészt továbbra is hányingerem van, a pszichológusos jeleneteit azonban imádom.
Bade és Muratka sztorija meg továbbra sem hat meg. Ki sem dolgozták Hülyegyerek nagy szerelmét, Badét meg sajnálom hogy ilyen buta maradt.
Igen megjött ex Garipné, néha idegesítő de hatalmas arc :-D Amúgy kb. hány évesen szülte a lányát, Garip bey ilyen pedo volt? Esma féltékenysége cuki volt :-)
Ipeket UTÁLOM, még a sorozat elején sem volt ennyire gusztustalan, és most már akárhogy mosdatják majd ki a karaktert nem fogom megkedvelni az tuti. Jelenleg a Fikret - Esra love izgat a legjobban, és előre látom hogy hogy fogják tönkre ezt az askot mondván hogy csak egy illúzió volt. De most komolyan egy olyan nőbe mint Ipek hogy lehet szerelmes bárki? Nálam Esma karakterében ez az egyetlen ellentmondás hogy hogy nem látott át rajta évekig? Oké, hogy diktátor mami de azért általában jót akar a gyerekinek, hogyan akarhatott Faruk mellé egy ilyen nőszemélyt? Szerintem a nézői akarat miatt döntöttek a Fikret- Ipek ask mellett az az írók (beleolvasgattam a kommentekbe, és a nézők szerint Ipek tök jogosan tart igényt az urára, akihez azért ment hozzá, hogy felhívja magára a sógora figyelmét... :-D és Esre meg egy ribi...) de majd inkább akkor okosodok, ha vége.

Na most ennyi szöveges tartalom.
Tímea abla nerede? Hanga ablát pedig már meg sem merem kérdezni :-(

mankosy 2020 júl. 27. - 12:20:09
(1791/1897)
Szép napot :-))

Alef pipa .....alapvetően nem volt vele bajom, de nagyjából pont nem kötött le és altatónak jobban bevált :D..ha érdekelt volna, akkor egyben letolom egy délután-este....pedig az iszlámos téma még érdekes is, ha dokufilmben látom, biztos megnézem, megvolt a krimis hangulat meg elemek, cigi, pia, iroda papírhegyekkel, eső stb és nem voltak benne dizis klisék meg baromságok se, kvázi mutattak mindent.... exemnél viszont azt éreztem, hogy valami hiányzik belőle (néha olyan volt, mintha szimplán felolvasta volna, amit mondott)....talán az lehetetta sorozattal, hogy töröknek nem török, de amennyire nem török, az lehet egy töröknek pont elég, de nekem ahhoz eléggé átlagos volt, pont annyira, hogy ne igazán kössön le


OFF
Michonne:
Megnéztem, amit te is mondtál régebben , de amúgy is le volt már régóta töltve a "....potato peel pie society"-t......az alapsztori mondhatni átlagos, mégis jó volt nagyon, volt magának a filmnek egy hangulata és kimondottan felüdülés volt a sok török után, lehet kifinomultan "drámázni" könnyek, bőgés és ordítozás nélkül is kommunikálni sőt....a főszereplő csaj is kedvelem, komolyan megkönnyebbülés volt nézni a filmet :D
magát a filmet, gondolok itt a külső tájképes dolgokra Devonban forgatták, de amúgy Csatorna szigetek valamelyikére tökre elmennék is elmennék, jó mondjuk hova nem
azt figyeltem, hogy benne volt a "fél" DA szereplőgárda :D ( valszeg Matthew G. miatt szedhettem le anno, vagyis jutottam el a filmhez)....meg 2. Daario Naharis (Michiel Huisman)...rájöttem bejön mint pasi és mint színész is, érdekes hogy holland a csávó, de pl a "nemszeretem"The ottoman lieteunant -ban ő a hadnagy, itt meg angolt játszott és ....ja a Fekete könyv-et (Zwartboek ) láttad, ebben is benne van, de mivel kedvenc belgánk is, igazából ezért kérdezem?...szerintem nem volt rossz film és tuti felirat is van hozzá
A másik film, amit megnéztem a Domino ( https://www.imdb.com/title/tt3282076/?ref_=nm_flmg_act_5 )....ezt is halogattam egy ideje, meg az olvastam, hogy szájbaágós kicsit (allahu akbar téma), de kimodottan nem volt az ....na ebben meg két GOT szereplő volt :D....én amúgy bírom NCW-t


picit sírós kutyás film gyerekeseknek, egész jó volt, HBOn most megy...kutyás vagyok, nem cicás :D https://port.hu/adatlap/film/mozi/ebgondolat-the-art-of-racing-in-the-rain/movie-211166 )

török témát offra raktam egy időre és ara jutottam hogy jobb egyedül, mindig van valahol nagyvilágban valaki, aki kapható egy kis kalandra XD


élvezzétek a nyarat
https://www.youtube.com/watch?v=wKPtqhdSuSg

bye


Michonne 2020 júl. 21. - 00:52:36 Előzmény mankosy
(1790/1897)
Szió,

Én már szabin vagyok, de ismerős a helyzet utolsó heteken nekem is dupla munka figyelt be,
ja és kanapé nálunk se sehol...haha (Surda a legnagyobb arc ♥)

„(déli népek tudnak valamit, de pl törököktől ez nekem nem jön át )”

valamit azért ők is tudnak, hiszen soha nem dolgoznak (legalábbis a dizikben) zsé viszont mindig van új rucira :D

Köszi a filmeket, egyiket sem láttam, de érdekelnek. Az újraforgatottak sem voltak még meg, de az Emma előzetesét látva maradok inkább a ’96-nál, a Kisasszonyok viszont igényesebbnek tűnik és ahogy látom abban is TC:)
Kitartást, utána pedig szuper szabit!

múúú;)

u.i.: még jó hogy épp tegnap 10/10eztem Mattiről Marynek, most meg belefutottam az Old Guard előzetesébe, váááhh botrány rossznak tűnik, mármint a film. Miért kell ilyeneket elvállalni…?!:)) Vinterberg Druk-ját viszont már várom, ősszel jön ki:
https://www.youtube.com/watch?v=f_FzLs92YFc
mankosy 2020 júl. 20. - 10:31:49
(1789/1897)
Hali

OFF..Michonne

csak röviden, aztán huss, mert szabiztatás (=szopiztatás :D ) van és persze hogy határidős meló hónap végéig..de már csak 3 hét és várnak az almok meg a tehenek :D...úgy tűnik a sós víz most kimarad :-(
Call Me by Your Name-et láttam, jól volt megfogva a téma..ha már TC a Beautiful boy-t láttad? (meg van egy másik film abban nem TC van , de true story és melegtéma, ez is nagyon jó a Boy erased
Új Emma, meg Little Women megvolt?.....nekem még nem

"festői, ultra laza észak-olasz környezet"..ha olyan filmet nézek, amik mediterrán helyen játszódnak, érzem az orromban azt a jellegzetes illatot, amit a természet áraszt, még a fének is mások...amúgy mi itthon görcsölünk rá mindenre , mikor holnap is van nap és kaja után úgyse lehet dolgozni, mert leesik a vérnyomás, szóval melőhelyre is kellen egy kanapé....(déli népek tudnak valamit, de pl törököktől ez nekem nem jön át ) ..summa biztos hogy rossz helyen élek :D
Surda XD ..amúgy mekkora egy sori volt :D..meg kéne nézni
(ha már görög: https://www.youtube.com/watch?v=oVEG8CJX9A0 )

The Affairt majd ha elkezdem szólok....lassan lányom odaér, ahol félbehagytam a GA-t és akkor azt is fogom nézni vele
A Felperzselt földet is leszedtem még akkor, csak nem néztem meg... a Kabul fecskéit (animáció) is
"The Poldark Team" filmet köszi :)


szerettel és szívből küldöm mindekinek aki olvas minket és üzenem, hogy soha ne ítélj elsőre, meg külsőre.... mi egy ilyen nagy barátságos csapat vagyunk és természetesen bárkit szívesen látunk, gyertek ti is és építsetek velünk szívárványcsúszdát (bodzás limonádé meg házisüti is lesz )
https://www.youtube.com/watch?v=kF2JBmPYelY


bye




Michonne 2020 júl. 20. - 02:41:49 Előzmény pitekata
(1788/1897)
Merhaba,

hmmm…. körmöst érzek a levegőben….
Kata relax, több humor és kevesebb előítélet.
Tudom, hogy karantén meg izéhozé, de ajánlom Görögországot, mert „ott az emberek kedvesek és mindenki táncol”;)
https://www.youtube.com/watch?v=ivUDHqxKtX4

PEACE
Michonne 2020 júl. 20. - 02:39:40
(1787/1897)
OFF

Mankos,

Az Affair miatt évek óta rágja a fülem az egyik barátnőm. Ilyenkor mindig megy a váááááááh… mert persze ezeregy dolgot „kellene” megnézni basszus, amihez persze minimum macsakélethosszok szükségesek. No de legalább Récinek nyert ügye van ebből a szempontból…:D
Tehran Taboo: az animáció nem áll hozzám közel, de tetszett, ahogy írtál róla, rám fér egy kis stílusváltás, rá fogok nézni.
Ha szeretsz kalandozni a Közel-Keleten, akkor ajánlom az Incendies-t (Felperzselt Föld), úgy emlékszem hoztam már ide, a történet részben libanoni, nem könnyű sztori, de nagyon megéri: https://www.youtube.com/watch?v=207PMnSZpZg
Örülök, hogy tetszett az Unorthodox, hasonlóképpen hatott rám is, és ha jól emlékszem Timi is így volt vele. Őrület Igen. És félre értés ne essék, nem a hittel és még nem is feltétlen az elzárkózással van gondom, hanem a szélsőségességgel. Kérdezted, hogy miért volt minden becsomagolva, nem ismerem behatóan a zsidó ünnepi szokásokat, ezért nem akarok baromságot írni, de a mindig jelen lévő kóser témához biztos van köze.

Kérted, hogy ha van vmi ajánlóm szóljak, 2 filmet sikerült letolnom 1 hónap alatt, az egyiket ajánlásra, a másikat meg poénból a szereposztás miatt (erről majd később:D), és nagyon úgy tűnik, hogy mindkettőről írnom kell neked picit;)

Az ajánlás, amit én is határozottan tovább ajánlok (és természetesen nem csak neked) ha még nem láttad volna az a már könyvben is eléggé hájpolt Call Me by Your Name:
https://www.youtube.com/watch?v=jwSm0GL-Utk
Kapott egy rakat díjat, bár ez annyira nem is lényeges. Meleg filmként kategorizálják, illetve aggatták rá 2018-ban az „év legerotikusabb filmje” jelzőt is, de szvsz az előbb említett plecsniknél azért jóval több van ebben a történetben! A big love téma mellett a festői, ultra laza észak-olasz környezet és a kirobbanó 80as évek feeling is vonzó lehet (főleg a mi korunkban …haha istenem azok a ruhák, a tánc meg a helyi disco (XD) imádtam). Hosszra talán kicsit elnyújtott, ezért néhol unalmasnak tűnhet, de kitartás, mert érzelmileg van benne kakaó rendesen, a színészek erős munkájának hála pedig nézőként jól bele lehet helyezkedni a történetükbe, a hangulatba, az életérzésbe. Ja, és kizárólag feliratosan érdemes, mert a multikulti közeg miatt kb. 4 nyelven kommunikálnak, aminek a hangulatát fogalmam sincs hogy lehet átadni szinkronosan, valószínűleg sehogy.

És akkor térjünk rá a poénból nézettre, aminek a miértjeit főképp Te fogod érteni:)
Love Wedding Repeat: esküvős movie, amit általában nagy ívben kerülök, mert már az összes létező bőrt lehúzták ebben a témában, illetve többnyire bugyuták ezek a sztorik, no de mikor megláttam a szereposztást és a karakterek kapcsolódását (ez a lényeg) bele kellett néznem.
Tessék kapaszkodni: a filmben Poldarkos Demelza exe Poldarkos George Warleggan (!!!), azaz szürreál a köbön:D ja, és mindez megspékelve egy kis Sam Claflinal, aki Poldarkos Demelza bátyókája, íme: https://www.youtube.com/watch?v=x6CyqhYsLqo
Ahogy arra számítani lehet a sztori nem egy nagy durranás, a szokásos lúzerekkel, de legalább az alakítások és a poénok úgy ahogy rendben vannak, néha még nevettem is. S.C-én viszont le voltam döbbenve… azon túl, hogy Hugh Grant mimikával tolta le az egész filmet, konkrétan eltűnt a sármja is basszus (ami már a Mielőtt megismertelekben is megvolt neki), üzenem annak aki ellopta, hogy nagyon kérem adja vissza!
Persze lehet, hogy csak sz*rul öregszik pffff.

No ennyi egyelőre, pápuszi Ablák jövök ha van valami eksön filmek dizik terén.

Michonne 2020 júl. 20. - 02:34:10
(1786/1897)
Sziasztok frontot tartó szép lányok!

Tudom rég voltam, engesztelésképp szóltam abinak küldjön fincsi fagyit a barlangnak.

No de csapjunk a lovak közé;)
Miután a zombi szúnyog hordák fogolycsere (pitekata) (viccviccvicc!!!) mellett elengedtek egy időre gondoltam ütögetem kicsit a klavit.
Mindenki megnyugtatására egyelőre még nem szoktam át a rádióra, hanem csak a szokásos szitu van: beszippantott a természet, és mivel a telós gyors menetek nem az én világom, az esti gépezéseim pedig néhány kivétellel 10 perc után kidőléssel végződnek (már ha épp van net itt a rengetegben…:D), így inkább nem erőltettem az írást.
Szomorúan konstatáltam viszont, hogy rendesen lecsúsztam évfordulókról, névnapokról, sőtpláne még a morzsa partykról is. Mea culpa.
Kicsit megcsúszva, de annál nagyobb szeretettel: Boldog 5.-et a barlangnak, Récinek pedig happy nameday!
https://i.pinimg.com/originals/4c/17/42/4c17422f807413048fdf881f2e2a5a28.gif

Dizi és filmvilág:
(sorry az offért, csapongásért)

Vagy Szandi volt a hangulatgyilkos (köszi Tímea..XD), vagy tényleg van valami a barlanglevegőben, mert nekem sem csúsztak mostanában a törökök, ezért füstbe is ment a koktélozós lazítás tervem és Göki malesef nélkülem hajózott ki, tiszta ciki kamunő vagyok, szegény egyedül hánykódik a tengeren…
Mellesleg a romlott nyugaton (by Mankos) sem sokkal jobb a helyzet, összvissz két filmet fogyasztottam el, ill. még + 1be kezdtem bele (Hidden life), de a 3 órás játékidő és a téma komolysága miatt átcsoportosítottam alkalmasabb befogadó állapotba.

Alef: ej Ablák, szóval kifogott rajtatok:D dádá
poor MankosexuraKenan

Mary,
„BBO-s vitába beleolvastam, hazudnék ha azt mondanám hogy meglepődtem...
A főpoén nekem is az hogy mi nem értünk semmit, de hogy pontosan mi az amit nem értünk annak a magyarázata valahogy mindig kimarad. Vajon mit nem értünk? :-D”

Lehet jobban járunk ha soha nem kapunk magyarázatot XD (bár tudjuk azt mi így is)
Btw a dizi nekem is a szívem csücske marad örökre és extrém módon Mustafa is, de természetesen égjen a pokolban!
Enginistáknak üzenem, hogy Kerim esetében volt helye a mentegetésnek, Mustafánál viszont nincs és pont, törődjenek bele.

Matthias Schoenaerts alias Belgám külső paramétereivel már megismertetett Mankos, színeiben mindenképp kakukktojás a lieblingeim között, a Putin hasonlóságon meg én is mindig röhögök:)
Ami a karakterét illeti abban nem lóg ki a sorból, igazi szabadszellem, erőteljes, kellő érzékenységgel, tehetség 10/10. ISTENKIRÁLY na…;)

Réci,
Így van, a sori égtájakat váltogatni kell, mint az ásványvizet;) nálam is csak így működik.
The Last Kingdom tavalyi dara (pontosabban a 4. évad még várakozik), a legelején nem gondoltam volna, hogy beránt, mert a Vikings mellett kicsit gagyinak hatott, de aztán mégis megcsinálta.
Ha már „sexakció” és kosztüm, bár nem annyira friss, de a Harlots megvolt már? Hulu&ITV-s cucc, XVIII. század Anglia, örömlányok: https://www.youtube.com/watch?v=j7--ofHqPMo
Az utsó évaddal még adós vagyok, de összességében nagyon is nézhető, ajánlom.

Tímea,
Ögretmennel ugyanott állok sajna, ergo nem tudok még nyilatkozni a Ceren Moray hájppal kapcs. Olvastam, hogy szeptemberben kezdenek el ismét forgatni. Amint összeszedem magam és a szemöldököm ( haha) tervben van a folytatás.
„Nem tudom, van benne valami, ami irritál, de hátha itt meggyőz”
Én Tuba Büyüküstünnel vagyok így. Nem vagyunk nagy barinők.
KPA:
Fentiekből kiindulva nem volt nagy kedvencem a dizi, a felénél abba is hagytam, bár nem az antipátiám miatt, hanem kb. addigra már majdnem mindenki idegesített. Sok volt a modoros picsogás és képesek voltak badass Ömerből is hisztigépet csinálni, szóval pápá. Az orrszívós tesó válallhatatlan, mindenki utálta XD Metinről viszont nem is írtál dádá, pedig arra tippeltem, hogy neked még szimpi lehet az alap crazy Tayar mellett. Nálam ők ketten voltak a nyerők.
Bulvár: Engóka nőügyeinek nagy része csak papíron létezik szerintem, szóval fő a nyugalom és bizalom..hihi;)


Récinew 2020 júl. 19. - 19:17:43 Előzmény pitekata
(1785/1897)
Kedves pitekata!

Köszönjük a véleményed :-) rég megtanultam, hogy messziről jött ember véleményére ne adjak.

Nyilván csak belecsöppentél egy beszélgetésfolyamba, nyilván nem érted az előzményeket és minket sem ismersz.
Semmi baj... rengeteg egyéb "értelmes" fórum áll rendelkezésedre bekapcsolódni a beszélgetésbe avagy csak elmondani a magadét.

A Fujjj, Gedizt nem tudom értelmezni, hogy pontosan ez mire volt válasz de lehet nem vagyok elég intelligens egy ilyen "érzelemben gazdag, jóindulatú és magas érzelmi IQ val rendelkező" vélemény megértéséhez.

További kellemes fórumozást kívánok.
pitekata 2020 júl. 19. - 17:46:11 Előzmény Récinew
(1784/1897)
Fujjjj, Gediz!
pitekata 2020 júl. 19. - 17:17:06
(1783/1897)
Teljesen véletlenül kerültem erre az oldalra, elolvastam jó pár hsz-t, aztán gyorsan elmenekültem. Tulajdonképpen nem kellene csodálkoznom, de amilyen naiv vagyok, még mindig azt hiszem, vannak értelmes és értő emberek itt, kis hazánkban. Titeket olvasva azonban rájöttem, hogy nincsenek! Ennyi gonosz, rosszindulatú, ostoba, 0 érzelmi IQ-val és 0 intelligenciával rendelkező, nagyképű és felületes szövegeléstől egyszerűen hányingerem lett! Az elbutulás egyre gyakoribb és ez borzasztó.
mankosy 2020 júl. 18. - 18:39:48 Előzmény maryriddle
(1782/1897)
IG:
Adem"Nőverő barom. Viszont pszichológiai oldalról félelmetesen jól van felépítve "...abszolút és ha hozzávesszük a bolond anyját, aki elvette tőle az esélyt, az mosohaaőjátapját aki verte, kínozta .....elfogadni nem tudom, ha valaki nőt ver, de nekem Patrick erőszakja gázabb, főleg,, hogy sző sem esik róla végig és ha a ő előéletét és Adem előéletét vetem össze,akkor méginkább... nem is értem hogy Patrick karakterét miért kellet így elb....ni, akkor inkább murathülyegyerek lett volna
Pszichológus szál tényleg valamenyire szájbarágós, de baromi jól rá tud vezetni dolgokra, volt hogy magamon teszteltem :D
Hercai-os "jónő" anyja volt már??.....ez a Hercai gondolom vmi szűzhártyás sori a képek alapján
Megállapítottam, hogy az orvosi dolgok, nagyon bénán vannak kivitelezve és rettentően életszerűtlenek a sorozatokban..nem akarok spolilezeni de grállovagnak is lesz eü problémája és sztem simán halottnak kellett volna lennie...man is blackről ne is beszéljünk ...a koraszülöttek is feljett kéthónaposnak néznek ki...
(ha már gyerekek és amit nem szeretek a sorozatokban, hogy a gyerekbiztonság eléggé laza,
IGben is lesz, hogy kézben?? fogják a kocsiban a gyereket, aztán mikor már totyogósak ott a villában sincs semmi a lépcsőnél, simán legurulhatna akármelyik....na de legurulni csak terhes nők szoktak)
Young Garip tényleg cuki, még Esmarator is a picit elálló fogaival.....mikor majd boranné meglátja őket és lebuknak :D
és ha gyerektéma volt már, a"bugün o gün" https://www.youtube.com/watch?v=8U3WXk4q5u0

Kutakodtam én is, azt a csaj aki a DEK-ben van eddig tökre összekevertem egy másikkal fejre, azt látom hogy egyik, aki nagyon hájpolva és van a nekemnemjönbeszépfiú-val sorozata....elvileg a KSvS-ban látttam, de ott ugye Barbi mindent vitt :D..amúgy nézőközönségnél mindenki alaból őstehetség és ha nő akkor még csodaszép is
SBA-t másodszor nézem, egyik énem vs másik énem..kivi lennék egyszer egy nem elfogult véleményre
DEK et is leszedtem engsubbal, láttam benne van Akif is
"remélem azért újurad niccs veszélyben"....hát erre most nem fogadnék :D....rezeg a léc
Alef: a dugóban az M7-en néztem legutóbb, eddig a negyedik részig jutottam vele.

na kb ennyi,

bye
maryriddle 2020 júl. 16. - 23:22:14
(1781/1897)
Sziasztok!

Sorry, nehezen vettem rá magam 40 fokban a fórumozásra. Egy kivételével a törököket most én is hanyagoltam picit. Inkább olvasok mostanában, és olyan jóóó. A divatos nyugati sorikhoz sem tudok hozzászólni, Döglött aktákat és Boston Legalt nézek :-D

Én most a vírustól függetlenül fáradtam bele kicsit a törökökbe. Akárhányszor próbáltam ránászanni magam a KS-ra egy láthatatlan kéz mindig elhúzta a kezem a play gombról....egyszerűen tényleg nem ér meg 2x2,5 órát az életemből... szóval az én elhatározásom az, hogy soha többé semmilyen erőszakolós, sírós- nem lehetünk együtt, csúnyagonosz pszichopatás, nőalázó sorozatot. Csakis az igényesebb, tartalmasabb, a könny és nyálnál valamivel mélyebb témákat érintő, valamiről szóló is művek jöhetnek szóba.
A barlangon kívül forumokat nem igazán olvasok már jó idejebevallom, úgyhogy nem is nagyon vagyok képben a fórumharcokat illetően. Musztafa és a Kuzey Güney megvolt. Az áldozathibáztatás egyébként nem kifejezetten török rajongói sajátosság hanem magyar népbetegség. A KG-s posztot nem emlékszem már hogy kitette fel, kicsit paranoiás vagyok, de gondoltam rá hogy esetleg az a bizonyos 5 évvel ezelőtti nyár ihlette :-DDD de talán már rég elfelejtettek minket. Güney kérdésben tényleg UFO-k vagyunk, én ezt már rég elfogadtam, nem próbálkozom. Csak az keserít el kicsit hogy az egyik legjobban megírt legkomplexebb karaktert a nézők 99%-a egyszerűen ördöggé degradálja, míg a nőverő, erőszakoló pszichókat könnyes empátiával nézik, mitöbb áldozati szerepbe hozzák, mert nem bírnak a farkukkal, pardon szívükkel...

Alefet leparkoltam a 3. rész után, nem tudom, hogy folytatom-e. Örülök tényleg hogy ilyeneket is csinálnak a törökök, de sajnos elalszom rajta.

Mankos amúgy remélem azért újurad niccs veszélyben ettől IC-től. Belenéztem amúgy legújabb dizijébe (Dogdugun ev kaderin vagy valami ilyesmi), valamiért már régóta érdekel ez a sztori, de a színészek valamiért irritálnak. Mondjuk IC karaktere itt direkt ilyen suttyós, de nem tudom, nekem valamiért ő nem... Demet Özdemirt nem ismerem, de úgy hallottam ő valami őstehetség úgyhogy kicsit meglepődtem hogy itt milyen nem őstehetség. Úgyhgy erről most ennyit, de ha valaki nézi és rábeszél jöhet.
SBA: nem tudom, egyszer talán belenézek de csak hogy teszteljem magam, mert ilyen téren nagyon szigorú vagyok a karakterekkel szemben.

A Cukurovával szemben nagyon bűntudatom van. De az IG mostanában annyira nézetteti magát. A Babilt első részét három részletben tudtam megnézni maitta, de tetszik, folytatni fogom.

Szóval IG-vel vagyok mostanában el. Kb. már a 29. résznél tartok.
Grállovagunknak jár a pirospont, sokat fejlődött antimacsóságban, bár a Begüm-Canra féltékenykedése tényleg kicsit félreérthető.
Can papi nekem az elején sem tetszett a túlzott lazáskodással, most hogy megtudtam a szándékait meg végképp nem. De legalább távol tartja távolbanézőst Faruktól (eddig :-D). Amúgy Begümmel megbékéltem. Elkövettem azt a hibát, hogy túl egyoldalúan néztem a sorit, de a "harcolnifogokaszerelmemért" jelentet leszámítva azért önérzetes, normális nő(nek tűnik).
Esma és Garip papa love storyt imádom, különösen a fiatalkori flasbackek annyira cukik. Hát a fiatal Garipba én is beleszerettem volna. Az Esmát játszó lányt pedig annyira jól eltalálták, utána is néztem hogy nem-e a lánya esetleg a valóságban.
Teyze és Akif továbbra is haláli :-D https://youtu.be/TEieLIVdqlw?t=16 Naber Akif? :-D
Fikret - Esra: nem merem elhamarkodni mert tudom, hogy Patrik a végén Ipekkel marad és nagy ask lesz, de azt leszámítva hogy nevetséges gondolat hogy értelmes nő Patrikra sóhajtozva szerelmesen nézzen, annyira cuki lehetne ez a story is. (Amúgy a lány Fikret real life felesége) és most szégyellem magam mert utálom a megcsalós szálakat, és mivel a forgatókönyv eltekint az erőszak felett, (amit sosem bocsátok meg, nem győzöm hangsúlyozni) mármint azon hogy esetleg Ipek emiatt orrrolna még mindig Patrikra így Ipek rossz sorsával is nehéz együttéreznem, és nehéz nem olvadozni ezen a cuki lávsztorin. Jelenleg most erre a szálra vagyok a legkíváncsibb. Ezért is fura nekem a végkifejlet, de most olyan érzésem van, hogy Patrikunk rájön, hogy Ipeket valójában nem is szerette, hanem valamilyen plátói szenvedély kötötte álmai hercegnőjéhez, és Esra lesz az igazi ask? Vagy tényleg csak arra használják fel ezt a szálat, hogy ráébresszék Ipeket hogy valójában szereti Fikretet? De ne mondd el. Csak költői kérdések.
Ipek szülési depressziója nem tudom mennyire volt hiteles, én együttérző vagyok az ilyen dolgokban, de azért az inkubátorba tett újszülöttjére szörnyetegként tekintő anyára nem tudtam kicsit nem fujjolni...
Adem - igen meg volt a kötelező fujjolás. Nőverő barom. Viszont pszichológiai oldalról félelmetesen jól van felépítve egy török sorozathoz képest, mégha a pszichológusos szál szájbarágós is, de tetszik. Legalábbis én nem a nőverő férfiak mentegetéseként fogom fel az egészet, hanem objektíven, annál jóval intelligensebb ez a dizi. Jajj, Güneynek miért nem volt ilyen pszichológusa? :-D Handan asszony Handan asszony 2, csak jóval undrítóbb. Na ők az igazi török Normal Bates és Bates mama... Amúgy van vagy 5 év a két színész között.
És a végére hagytam Oszmankámat, egyem a szívét. Fazi fanok ha olvastok, Yagiz óta nem láttam ilyen szép, szenvedős yengébe szeretős sztorit. Viszont a beteljesülés abszolút lehetetlenségének tragikuma itt még drámaibbá teszi az egészet. Ilyen férfi tényleg nincs a világon :-D csak egy csipet karizmát tettek volna szegénybe és beleszeretnék, de így is imádom. A burcus sztori végét tudom, már évek óta, még instagrammon láttam anno az esküvős jelenetet, és mindig is érdekelt, hogy a kis okostojás szemcsis miért hagyja ott az oltárnál a jónőt. Hát most már értem. Engem is idegesít a csaj, de azért Oszmánkától sem szép ha csak menedéknek akarja használni. A színésznő amúgy a Hercai című "feminista" sorozat főszereplője. Az az a dizi amire azt mondom, hogy sohaaa de sohaaa ne vess rá egy pillantást sem, kivéve ha hányszi akarsz.

Remélem Michonne Tímea ablák is jól vannak.
Tímea amúgy felejtettem írni a telenovelas are hell sorozatot végignéztem és végigsírtam :-DD

https://www.youtube.com/watch?v=7oFuZ6b1ZVE
mankosy 2020 júl. 10. - 10:30:10 Előzmény Récinew
(1780/1897)
Hali..szerintem egyszerűen megvilágosodtál :-)....nem véletlenül nem néztem évekig törököt, nem is lehet csak azt nézni, előtte évekig csak azt néztem és hosszútávon betokosodik az ember és közben egy csomó jó sori/film kimarad ...igaz a járvány óta láttam két jó dizit, amit kár lett volna kihagyni ( és továbbra is fenntartom hogy IC szerintem qrva jó haha), meg voltak szar@k is és kezd megint sok lenni, kell már némi nyugati szenny, van is jó pár hosszabb lélegzetvételű elmaradásom....(FB dizi csoportok továbbra sem az én világom, túl sok a túlértékelt sztárokból és dizikből, kvázi nem érdekel, hogy ugyanazokra a pasikra élveznek el nap mint nap és minden dizi "annyira, de annyira jó" ...lóizét...
Mivel SK-t fordító csopiból kiléptem, emiatt nem is tarok igényt az őszi folytatásra, a 16-17 még megvan, csak ingerenciám nincs hozzá...inkább újranézem a Szomszédokat, azon legalább lehet röhögni

ezek szerint akár összefuthatunk nyugaton :-)))...... ott is van nem kevés jó pasi/színész, nyugati hárememet is hanyagolom egy ideje.....és igen van hogy a helyzet megkívánja nyelves smárt meg a falhoznyomós szexet ( a The affair állítólag nagyon jó) és ez emberek nem pizsiben csinálják, meg a véres kaszabolós/fejlevágós/átdöfős jelenetek is kellenek..ja meg nem csak ordibálva lehet kommunikálni és nem kell mindig bőgni, meg szenvedni
Ráadásul a túltolt cenzúra/agymosás/ szájbarágás/férfiközpontú gondolkodás miatt a jó dizik se tudnak úgy kiteljesedni, ahogy én szeretném
"vérben tocsogó izmos felsőtestekre ( ja és sexakcióban résztvevő mezítelen férfipopókra ) vágyom. ;-)"---Spartacus sorit nézd meg , de ilyen téren az Outlander se rossz (sztem amúgy se)


további szép nyarat
Récinew 2020 júl. 09. - 19:53:29
(1779/1897)
Sziasztok Lányok!

Ránéztem a naptárra és úgy gondoltam Lukrécia napon barlangoznom kellene. :-)

A Covid dolog úgy tűnik tartósan átalakította az életemet, most már sosem lesz olyan mint előtte. De ez nem is gond, valamire csak jó volt ez a figyelmeztetés. Rájöttem, hogy török sorozatokon és ostoba fórumokon ( nem barlang) túl is van élet :-))))) jó ez most hülyén hangzik mintha csak ott éltem volna, pedig nem, de ez most még hangsúlyosabb lett. Most ez az egész úgymond "maszkon" túl nézve eltörpült, ami eddig fontos volt ebben a businessben/projektben most jelentéktelenné vált. Kinyílt egy más világ.
Az utóbbi idők nagy nagy fórumháborúi után főleg a Musztafás után ( Timea tudom melyik mondatot emelted ki) feltettem a kérdést, Vajon én tényleg ezt akarom? És a válaszom határozott Nem tudott lenni. A káposzta módon felmelegített Kuzeyezést pedig már ez után már fel sem vettem, minthogy a hadba hívó "üzenet" az volt, hogy ki drukkolt Güneynek???? És mi nem erről beszéltünk és a barlang sem ezért alakult, és ha egyéb fórumban talán egy szépfiú oldalára is álltam sosem csak az egyiknek való drukkolás volt a célom. Mindig próbáltam keresni a lehetőséget valami értelmesebb eszmecserére vagy a mások fél megértésén keresztül vagy a saját nagyon egyedi meglátásaimnak UFO társ találásában. Szóval Kuzey fórumban szó beszorult és leblokkoltam kardot sem rántottam. :-( Ez sem valami jó jel és remélem a barlang megbocsát ;-)

De a szokásos Svájci kúrára csomagoltam és pattantam a varázsszőnyegemre és mivel egy kis idővihatba kerültem végül IX. századi Angliába landoltam és 2x megnéztem egymás után a The last kingdomot és minden nem kívánatos személyt lekaszabolok gondolatban. :-)))) Majd annyira rákattantam a "kosztümös" és " történelmi" cuccokra, hogy abba sem akarom hagyni :-) Meg a premensis török pasik helyett a vérben tocsogó izmos felsőtestekre ( ja és sexakcióban résztvevő mezítelen férfipopókra ) vágyom. ;-).

Szóval ennyi bevezető után büszkén vállalom az anonimsktnemnézőkközösségében, hogy Én Réci kijelentem, hogy nem néztem meg az SK 16 es 17 részét. :-) a történéssel nagyjából tisztában vagyok és kb a végjelenettel is, ám semmi szöveget nem tudok idézni ( pedig imádok) és semmiféle logikai összefüggés avagy logikai baki nem késztetett gondolkodásra. ( bár a ki és hogyan szedte össze Narét az ugrás után gondolat néha megmozgat) És szegény drága Urazka sem vonz, nem kívánom továbbiakban Szancsó Panza dö Gediz bénáskodását sem nézni. Nekem capuuuut ez a sori. :-(.

Mivel Cukorova szinkronoson túl semmi egyéb török nem megy jelenleg, így sajnos SBA sem fog gurulni, sem pedig IG sem fog befigyelni a nyáron. IC nevezetű tag ( Istenem volt, hogy percekig röhögtem mert nem jöttem rá kiről beszéltek, de most már tudom) sem vonz, bár ez önmagában nem kizáró jellegű, de akkor sem szeretném még semmiben sem nézni. Majd ha újra rákattanok a törökre akkor SBA lesz kb télen. :-)

KPA nekem nagy kedvenc volt. Én Elifet (Tubát) szerettem is és bírtam is, Ömerrel sem volt bajom a kémia meg szerintem robbant. Imádtam őket együtt. Tayer papótól hánytam de k..va jól csinálta a bácsi, Metint meg gyűlölveszerettem majd szeretvegyűlöltem de bejött a karakter összetettsége. Nyafka kishugitól rosszul voltam a nyerítős nevetős sírásától meg még hosszabbul, a trapézgatyoktól meg nem kevésbé de rosszul voltam.

Nagyon egyébről nem tudok beszámolni. Legfeljebb nézzetek Protektort. Így hogy netflixem van így most élesben élvezem már most este is.

Na ennyi mára. Legyetek jók, vigyázzatok magatokra. Puszó
mankosy 2020 júl. 02. - 11:02:44 Előzmény maryriddle
(1778/1897)
Hali

Miniszabi után újra meló:-((((

SK: dettő nem néztem, illetve a 17. rész végébe.és is belenéztem :D. ...na kedvet még mindig nem kaptam hozzá...kommenteket olvasva(katartikus, oszkár díjas, best couple ever bla bla) meg főleg nem

IG:
első évad utolsó pár része valóban unalmas, amikor mindeki tud mindent, csak boranné nem....a gyerekdologgal kapcsolatban, eleve beteg volt szegény, nem lett volna se neki, se a szüleinek egyszerű az élete nem értem, hogy két felnőtt ember miért eleve nem a racionálisabb utat választotta
"post-it tükrön" szakítás: nagyon gyerekes, én először megkérdeztem volna hogy mi a szitu ..azt bírtam, hogy Süreyya lelépett, de senki se vette észre, míg grállovag haza nem ért, az meg utána két hónapig önsajnálatba zuhanva feküdt a kanapén, *spoiler *meg nem csak a kanapén (lesz belőle később történés :D..haha)... nem is dolgozott , jó mondjuk ő a föncsi, de akkor is,
(azt bírom, hogy a munkaviszony, munkaidő, meg ilyenek, elég lazán értelmezett dolgok általánosságban dizikben, ha van kedvük mennek dolgozni, ha nincs nem, simán elmennek a melóból, ha valami történés van, vagy valami magánéleti válság....szinte szegény Atatürk tartja frontot)..amúgy valami ilyan laza munkahely kellene nekünk is :-)
A prágai veszekedős jelenet az jó volt, hát a kibékülés még pár rész....lesz még az esküvő, azt is szerettem..na meg Esma anyu szülinapja a 22. elején...fogja még egy ideig boranné vérét szívni

Osman ask vonal: nekem ez a Burcu nevű csaj (és a szinésznő, akit úgy látom eddig csak én nem ismertem) nem szimpi, karakter idegesítő, nyomulós..jaj de az anyja nagyon komoly lesz...Garip ügyvéd úrat nagyon csíptam végig, nagy playboy az öreg
Akif és a szekrény, majd Akif+Teyze+szekrény :D :D.....együtt szenzációsak lesznek


SBA: nem mondanám bérgyilkosnak, a "nagybátyja" (K-ből Freide apjára hajaz) embere, vagyis bábja de gyilkosnak az, ha úgy esik, lő, verekszik ilyenek..12 évesen arra kényszerítették, hogy lője le az apja "gyilkosát"...majd javítóintézet stb.....olyan, mint egy elvadult, problémás gyerek, csak felnőttben (vagy mint egy kutya akit viadalokra használnak és kimentik, de még az állatorvost is megharapja).... nem értek egyet a viselkedésével, de megértem, sérült, nem tud és nem hagyja magát szeretni ...(elég bonyi a családszerkezet, a öccse ügyész, anyja se sima ügy, van egy öreglány, az kicsit szórakozató. ahogy mindenkit oltogat)... tény, hogy az emberünk ölt már, sok mindennel nem értek egyet, nem egy egyszerű a love story sem, nem is tudom teljesen elfogadni, de érdekel a sorozat és IC nekem még mindig nagyon jó...kötelező Sezen A. szám azért itt is megvolt..ja és a hunsubja jó, érthető, nem zagyva
("Patrick eröszakja Ipeken" elmismásolása és love story kerekítése" is eléggé hipószagú )..azért ezekben a sorozatokban s zájbarágás megy ezertrel, főleg ha megcsalás, válás vagy abortusztéma merül fel, szóval dübörög a propaganda

az állandó ordibálás itt is meg IG-ben kissé fárasztó, már az a fura, ha valaki nem ordít....itt meg a ruhában alvás...felöltözve, bokacsizmában egész nap otthon szürcsölik a löttyöt..kórház, baleset,vetélés, lépcsőn legurulás,...hallgatózás stb..ha egy házban lakik a pereputty, akkor a szóbájában mindig mindenki az ágyán ül, se szék, se a gyerekenek egy pelenkázóasztal..sose csinálnak semmit szabadidejükben...hosszútávon ezek fárasztóak ám :D...nem tudom, hogy bírjátok :-)))))))

bye