Téma: Hindenburg

7/10
nikato 2020 aug. 18. - 20:52:33 7/10
(13/13)
Lehetett volna rövidebb, mert így nagyon unalmas volt, a vége volt a legjobb, eredeti felvételek bevágva, borsództam!
tombenko 2016 szept. 06. - 14:32:54 Előzmény locsmándi39
(12/13)
Viszont ha egy kiis lyukon keresztül kezd elegyedni, akkor lassan kialakul a robbanóelegy.
P@nni 2016 szept. 06. - 11:53:43
(11/13)
viharba kerülnek, nõ mondja: drágám, legközelebb a Titanic-kal menjünk? Mi van? 1937-et írunk. 
locsmándi39 2014 febr. 11. - 13:37:27 Előzmény Diablo72
(10/13)
Ehhez képest az elsõ világháborúban alig tudták lelõni a britek a németek bombázó léghajóit London felett. Azokban is hidrogén volt. Egyébként tehenek vakbeleit használták a hidrogénballonokhoz, az jól tartja meg a hidrogén gázt. Az brit gyújtógolyók sem tudták lángra lobbantani, a hidrogén ugyanis oxigén nélkül nem ég. Végül két komponensû: egy gyújtó és egy robbanógolyó felváltott tárazásával tudták csak lelõni sok sikertelen támadás után.
olahmiki1959 2014 febr. 11. - 11:51:09
(9/13)
Én a léghajó belsejében lejátszódó vegyi folyamatokhoz nem értek, tehát csak azt mondhatom, hogy nekem a film tetszett.
Diablo72 2013 jún. 22. - 17:04:02 Előzmény ceia
(8/13)
Igen, drága, méghozzá a hélium miatt, ha egyáltalán beszerezhetõ. Nem a Hindemburg az egyedüli ami megmutatta, hogy a hidrogén milyen veszélyes.
Az amiktól akartak is venni héliumot, de nem adtak nekik nehogy katonai célra használják.

boom46:
A hidegfúzóhoz valóban hidrogén kell (illetve két izotópja) és hélium lesz belõle meg felszabadul némi neutron így aztán az sem teljesen "tiszta" és veszélytelen. A fúziós reaktor köpenye is sugárzóvá válik idõvel és cserélni kell ha telítõdik.
ceia 2013 jún. 22. - 09:49:41
(7/13)
Jó film, de nem délután egykor. Én éjjel fogom megnézni.

A léghajók nagyon szépek voltak, de túl veszélyesek is egyben. Ma már vannak biztonságos léghajók, csak nem igazán terjedtek el. Valószínûleg drága még a technológia.
boom46 2012 nov. 17. - 15:31:52 Előzmény -greghouse-
(6/13)
A gyorsítókban hagyományos fúzió és nem hidegfúzió állítható elõ.
9/10
-greghouse- 2012 nov. 16. - 19:48:17 9/10
(5/13)
Pontosabban deutérium, ami a hidrogén izotópja, de a hélium még elméletileg alkalmas rá, csak sokkal nagyobb energia kell hozzá (gyakorlatilag elõször szétesik plazma állapotba, utána egyesülnek), legalábbis én így olvastam, de ez nagyon elméleti (ahogy egyelõre a hidegfúzió is csak gyorsítókban egyes nukleonokkal megy).
offtopic
boom46 2012 nov. 16. - 18:45:35
(4/13)
Hidegfúzióhoz nem hidrogén kell (elméleti koncepció szerint)?
9/10
-greghouse- 2012 nov. 16. - 16:52:59 9/10
(3/13)
Szerintem ritka kis gyöngyszem a mai szokásos akció és kalandfilmek közé vegyülve, második világháború elõtt, attól sajátos, hogy nem repülõgépek, tankok, stb. adják a hátteret, hanem egy óriás léghajó, a Hindenburg, teljesen különös az egész film hangulata, zseniális színészekkel.
..Különlegességként jegyzem meg, hogy a Hindenburgot nem véletlen szórakozásra építették, sokáig azt gondolták mindkét oldalon, hogy a második világháborút léghajók csatája fogja eldönteni (ehhez persze az akkori képregények is hozzájárultak).
..ennek van egy ma is érdekes következménye.
Amerikában, mint tudjuk (precedens jog lévén) sok hülye helyi törvény van érvényben. Ezek a törvények addig érvényesek, míg joggal meg nem szüntetik. De ha nincs rá ok, hogy megszüntessék, marad. Ilyen pl. hogy (már nem tudom melyik városban) "csütörtökön tilos lovakra köpni." Nem viccelek. Nem általában, hanem csütörtökön. Senki nem tudja miért, de érvényben van.
...Ami ide kapcsolódik: ma az Egyesült Államokban, valahol a Sziklás hegységben van elrejtve a világ összes hélium készletének kétharmada. Jó mélyen. Ennek oka egy, a két vh. közti titkos (akkor titkos) törvény, amely arra alapozott, hogy a következõ háborút az nyeri, akinek több és nagyobb léghajója lesz, amiket héliummal hajtanak, ezért szövetségi törvény írta elõ nem tudom én hány millió tonna hélium raktározását. Azóta is ott van, mert a törvény érvényes.
...A repülõgépekre sokáig csak úgy tekintettek az I. vh után, mint egyszemélyes kis repülõ, lövöldözõ dobozokra, és a bombázást a léghajókra bízták volna, de aztán felgyorsult a fegyverkezés, és kitalálták a nagy bombázókat, a léghajók meg sebezhetõk és drágák voltak.
..De az amcsik azért õrzik a hatalmas hélium készletet...(milyen jól jön még az, ha feltalálják a hidegfúzió technikáját, vagy - ha kifogyunk az olajból és földgázból..:-)

..ja, a filmet most a Film+ adja, amely sokáig ismételgeti filmjeit, aki még nem látta, nézze meg legközelebb. Izgalmas, érdekes.
Ford Mustang 2011 jún. 24. - 14:37:29 Előzmény szmarci8
(2/13)
Nem volt rossz valóban. Jól mutatta a '37-ben történteket.
8/10
szmarci8 2011 máj. 18. - 22:10:14 8/10
(1/13)
jó kis film