Téma: Hipervándor

grubesa 2008 júl. 24. - 13:40:14
(101/221)
Hi!

Emberek, én rég szórakoztam ilyen jót! Kedvelem a Koontz-könyveket, picit mintha a Rossz Hely-re gondolnék. Az elõttem szóló hölgy hozzászólt, hogy "eleinte tetszett, késõbb már nem értette", hát mit ne mondjak, ha egy sört meginnék már nem nézném meg ezt a filmet, mert nem tudnám követni... Annyira gyorsan pörögnek az események, annyira kell követni, mint amilyen az õ mozgásuk, a Vándoroké... 2006 - 2008 között nem találkoztam ilyen remek filmmel.
10/10
Berescsepp 2008 júl. 23. - 22:28:51 10/10
(100/221)
Nekem tetszett a film. Elsõre nem tartottam olyan nagy számra, de most megnéztem másodjára és tetszett.. érti ezt valaki ? :) Lesz 2. része 2011-ben.. már meg van a rendezõ, író csak elég sok idõ az a 3 év... Mint tudjátok SPOILER !!!! Az annya is Paladin, így nem kérdéses hogy még találkoznak a jövõben. A Kedvenc fõgonoszunk is visszatér, hisz nem dobta a cápák közé Davey. Nos én várom szeretettel, nekem tetszett és ez a lényeg :) HellOoOOooOOoo
5/10
Huánka 2008 júl. 21. - 20:02:06 5/10
(99/221)
Alapstory jónak tünt,az elejét még élveztem is a filmnek de utána minden tiszta kesze-kuszának tünt nekem. 5/10
sipka 2008 júl. 08. - 15:31:57
(98/221)
Na jó.. Nézzük reálisan a dolgokat :) Manapság elég nehéz olyan sztorikat létrehozni (illetve megirni), amely valamilyen szinten is vetekedhetne a képregény-adaptációk (hatalmas mennyiségû) áradatával. Hiszen ha megnézzük a mostani és a jövõbeli (nagy költségvetésû) filmterveket, akkor hamar rájövünk, hogy (nagyjából) csak olyan alkotások fognak elkészülni mint a "Transformers 2", vagy az "Iron man 2", "Amerika kapitány", "G.J. Joe" és még lehetne sorolni... Tehát 2009-ben és 2010-ben szinte csak ismert karakterek, majdnem ismert történeteivel fogunk találkozni...
S ez nem feltétlenül baj, de azért néha olyan filmek is kellenek, amik újdonságként hatnak.. Meg egyébként is, úgy veszem észre hogy az új ötletek nem sok "gyártási költség"-et kapnak a stúdióktól.. Viszont az amerikaiak által kultivált képregényhösõk megfilmesitésének finanszirozása egyáltalán nem okoz problémát.... Szóval az a lényeg, hogy ma már alig találkozunk olyan hatalmas büdzséjû alkotással, amelynek ne volna valamilyen háttere (képregény, könyv, játékfigura, rajzfilm, filmes múlt, sorozat stb.).

A "Hipervándor" amúgy sem egy rossz film. Az effektek, és azok a szerény mennyiségû akció-jelenetek is pazarak voltak :) Bár Hayden Christensen tényleg nem valami nagy szinész, de azért hozta a szokásos arcjátékot, amely kellõen megfelelt a film követelményeinek :P
Jamie Bell és Samuel L. Jackson viszont remekek voltak a mellékszerepeikben :DDD (Fõleg az a fehér madár-sz#r tetszett a legjobban: Samuel kobakján XDDDD)

Mellesleg csak 2 dolgot furcsálottam az egész "movie"-ban:

-SPOILeR-

1. A csaj 10 perces beszélgetés után elmegy Rómába (a régebben rejtélyes körülmények között eltünt) "iskolai barát"jával?!!! Ki a franc menne el egy rég nem láttot ismerõssel, egy másik kontinensen lévõ városba?! Hiszen nem is ismerheti a srácot?! De úgy látszik, hogy a filmben szereplõ leányzó más nézzeteket vall...

2. A film vége számomra elég furcsa... Hiszen Samuel L. Jackson-t csak letették egy hegyvájatba.. Tehát nem igazán értem, hogy mi a fenének örül a srác.... Talán azt hitte, hogy majd ezután békén hagyják, vagy mi a fene?!! Jackson szépen lemászik a hegyrõl, majd pedig újra üldözõbe veszi Hayden karakterét.. Szóval nem értem, ezt a film végi jókedvet, hogy "Na! Hova menjünk?".

-SPOILeR VÉGe-

Nekem tetszett a film :) Akinek pedig nem igazán jött be a történet logikátlansága miatt, vagy hiányolta a pavalinok és az ugrók történelmi visszatekintését, azok (szerintem) várják meg a második részt.. Abban biztos minden részletesebb lesz...már a sztoriját tekintve :)

UI: Amúgy elsõnek arra gondoltam, hogy mekkorra poén lenne, ha ezt a hozzászólásomat szétvagdalnám, majd pedig különbözõ topicokba beraknám... Igy például a vélemény nyilvánitásom elsõ részét a "Hulk"-ban lehetne olvasni, a következõt meg a "Mátrix"-ban és igy tovább.... MINTHA TeLePORTÁLNA AZ IRÁSOM XDDDDDDD HÁT NeM LeTT VOLNA KARAJ?!!! XDDDDD
De végülis elvetettem az ötletet, mivel elég hülyén nézett volna ki.... :)
1/10
hefre 2008 júl. 07. - 18:19:31 1/10
(97/221)
Nem biztos, hogy trilógia lesz Hayden Christensen azt nyilatkozta, hogy 3-nál több rész belõle, mert az annyira jól sikerült. Már akinek?
pleb 2008 júl. 06. - 18:01:04
(96/221)
Láttam, és sztem pocsék egy film. A 2. és 3. részét meg se fogom nézni. Állítólag trilógia lesz. 10/1.
DeborahJane 2008 jún. 28. - 20:56:07 Előzmény kaizer chiefs
(95/221)
Egyetértek, ennek a filmnek semmi értelme sincs. Mászkál, nézelõdik, szerelmes lesz, üldözik, megmenekül. Ennyi. Se füle se farka a storynak. Iszonyat unalmas volt.
3/10
kaizer chiefs 2008 jún. 26. - 09:04:14 3/10
(94/221)
Gagyi filmhez gagyi cím. Hayden Cristensennél most hirtelen nem jut eszembe tehetségtelenebb színész.
1/10
hefre 2008 jún. 18. - 21:13:11 1/10
(93/221)
Ha a olyan színészek lettek volna benne akik két arcnál többet tudnak megjeleníteni. Te ilyen arcot vágnál, ha felbukkan az az ember aki az igaz szerelem + még halotnak is hiszed, mert én legalábbis nem olyan arcot vágnék mint aki találkozik egy olyan haverral akitõl 2 perce vált el. Rosz színészek = szar film.
danny87ers 2008 jún. 17. - 11:18:24
(92/221)
Star wars 3ban samuel jackson a jó hayden a rossz itt meg forditva.

Szerintem egyszer mindenképp megéri megnézni.
8/10
Vamprella 2008 jún. 16. - 23:57:29 8/10
(91/221)
ah
de negativak vagytok
nekem tetszett
szorakoztato volt
ha a 10 kedvenc filmemet kene felsorolni, nem lenne benne, de ha az utobbi idok kellemes filmeit, akkor mindenkeppen
a kiskolyok az elejen nagyon jo volt!
azzal kapcs, meg hogy szuperhos, es bunozo lesz.. hat tudod ember
ne mondd h az emberek tobbsege szerinted maskent cselekedne..
szoval nekem tetszett
1/10
hefre 2008 máj. 11. - 20:40:31 1/10
(90/221)
Jönn a második része, majd abban meglátjuk mit tudnak kihozni belõle. Szerintem az egész filmbe nem kellett volna a csajozós rész, mivel a film történetét nem vitte elõre, csupán kínlódás volt és roppant idegesítõ.
Noncsa 2008 máj. 11. - 19:18:10
(89/221)
Jól kezdõdött, fõleg a zenéje kapott meg, de aztán mikor már felnõttként mutatták a srácot nagyon lelassult szerintem, a szereplõk nagyon bénák voltak, az olaszországos-csajozós rész ki is maradhatott volna, onnantól kezdve már csak pörgetve néztem.
Samuel L. Jackson jó volt gonosznak, de ennyi. A sztoriból viszont szerintem is lehetne egy sokkal jobb filmet csinálni a jövõben...
leopard26 2008 máj. 08. - 13:29:06
(88/221)
Nem tudom mi bajotok volt vele!Szerintem elmegy!Már annyi szar jelenik meg úgyis,hogy az ember nem is tud lassan különbséget tenni a szar meg a jó között!Ha sz*rt akartok nézzétek a Barátok köztöt!Ez is olyan film ami egy új(szuperhõs?)karakter még feldolgozatlan képét láthatjuk!Ha
mások szerint sz*rul is,de azért kell ez is!Mi lenne ha csak Batman,Superman meg pókember filmek jelennének meg?Kicsit ingerszegény lenne a környezet!Nem?
1/10
hefre 2008 máj. 07. - 18:53:51 1/10
(87/221)
Honnan szerezted meg a zenéjét. Mert az engem is érdekel.
1/10
hefre 2008 ápr. 27. - 10:03:22 1/10
(86/221)
2011-ben mutatják be a Jumper 2-õt. Kíváncsian fogom várni, hogy az milyen lesz.
1/10
hefre 2008 ápr. 23. - 19:19:16 1/10 Előzmény Peter005
(85/221)
Még annak is szar.
6/10
Peter005 2008 ápr. 22. - 12:10:01 6/10
(84/221)
Tipikus popcornmozi. Ennyi.
5/10
Csacsa88 2008 ápr. 16. - 00:05:09 5/10
(83/221)
Nem valami jó film. A forgatókönyv egy rakás szar. Darth Vader szintén, a csaj se tetszett. Volt néhány látványos jelenet, és Jamie Bell-en látszott hogy õ azért tud játszani. Persze ezt a filmet õ sem menthette meg. Szerintem õ amúgy is egy kategóriával feljebb van, mint a többi szereplõ, nemtom miért vállalta el. Biztos be akar törni Hollywood-ba. Szerintem jobban tenné, ha visszafordulna. Egyébként miért mondjátok h meghal? Nem is hal meg.
wapsuvap 2008 ápr. 06. - 22:11:31
(82/221)
Nos. Bosszantóan rossz film. Részemrõl kár volt a mozijegyért. De még a csipszért és kóláért is, amit a film alatt fogyasztottam. Pedig a 88 gyenge perc alatt ez a 2 dolog ért a legtöbbet.
Sokszor megfogadtam már, hogy "szupermenes" filmeket (mert ez is az volt) nem nézek meg. A baráti társaság csábított, meg végig sem gondoltam mi lehet ez a film. De már tudom, hogy szar a köbön. Ahogy valaki elõttem megfogalmazta: ezt a forgatókönyvet még Samuel L. Jackson sem tudta feldobni. Ebben a filmben még õ sem tudott maradandót alakítani. Nem is értem az õ színészi kvalitásával miként fogadhatta el ezt a szerepet.
Maga a story is egy vérszegény nulla, és még azt sem tudjuk biztosan, hogy nem-e lesz második rész. De szerintem lesz... Azt viszont már nézzétek meg ti! :)