Téma: Hippolyt

Ford Mustang 2011 nov. 03. - 20:18:32
(109/129)
Egyetértek.
1/10
oncogito 2011 nov. 03. - 19:52:35 1/10 Előzmény Tomi-Levi fia
(108/129)
Ami rossz, az rossz. Rossz a feldolgozás, rosszak a szereplõk, Eperjessel az élen.
Nincs új film, a régit feldolgozni meg marhaság, mert úgysem tudják megközelíteni sem.
Önmagában még elmegy egy közepes magyar filmként, de mivel van egy eredeti, így még közepesnek sem mondható ez a mostani.
Idõpocsékolás, legfeljebb néhány elvakult szimpatizáns nézi, akinek nincs is igénye valós nívóra.
9/10
Tomi-Levi fia 2011 febr. 03. - 19:37:21 9/10
(107/129)
Látom Te nyitottabb szemmel figyelted a filmet mint én.Filmkritikában magasan fölöttem állsz.Amiket írtál azokba bele kellett rendesen gondolnom hogy észre is vegyem az eredeti filmben.De remélem sikerül a fejlõdés útjára lépnem ezen a téren:)
9/10
Tomi-Levi fia 2011 febr. 03. - 14:05:22 9/10
(106/129)
Ugyan miért haragudnék?Köszönöm hogy ilyen sok pontra rávilágítottál.Nem vagyok elfogult a fekete-fehér filmekkel se a 90-es évek filmjeivel szemben.Ugyanúgy kedvencem a Clint Eastwood féle western mint a Hannibál tanár úr vagy a Ben-Hur.A mai igényes filmeket is örömmel nézem meg.Nem a korral van a gond.Valószínû ha élõben színesben láttam a volna az eredeti Hyppolitot a forgatáson akkor is ezen a véleményen lennék.70 évvel ezelõtt más világ volt mint ma.Meg úgy értettem hogy elfogultak egyesek hogy annyira csak az eredetit nézik hogy az újat annak meggyalázásának tekintik.Pedig errõl abszolut nincs szó.
És ne aggódj.nem haragszom.Inkább örülök az eszmecserének
9/10
Tomi-Levi fia 2011 febr. 03. - 12:36:03 9/10
(105/129)
Na jó nem szállok vitába.Valakinek ez tetszik valakinek meg a másik.A korábbi hozzászólások után inkább hagyom az egészet.Nem kéne ennyire elfogultnak lenni egyeseknek
1/10
qafgaz 2011 febr. 03. - 12:16:53 1/10
(104/129)
Az eredeti Kabos Gyula féle Hippolyt az jó ez egy nagyon gyenge feldolgozása.
9/10
Tomi-Levi fia 2011 febr. 03. - 12:05:18 9/10
(103/129)
Minek kell porba alázni ezt a filmet?Semmivel sem rosszabb mint a Kabos féle.Szerintem Eperjeshez jobban illik ez a szerep mint Csortoshoz,a nagy orrával és a lenyalt fekete hajával.Én '90-es évek filmjein nõttem fel lehet emiatt tetszik jobban a modern változata a filmnek.Egy fekete-fehér film nem az igazi számomra
1/10
oncogito 2011 jan. 27. - 21:05:23 1/10
(102/129)
Szánalmas ez az utánzat.
Nekem Eperjes sem tetszik. Mesterkélt és az úri modorhoz lövése sincs.
Sem karikatúrának, sem eredetinek nem jön be.
csendlerbing 2010 dec. 04. - 22:48:04
(101/129)
Javaslom inkább a Filmmúzeumon a Pokoli Torony c. klasszikust. Nincs benne CG effect vagy hasonló, "csak" Paul Newman, Faye Dunaway, Fred Astaire.
csendlerbing 2010 dec. 04. - 22:14:22
(100/129)
Megint megpróbáltam. Most sem jobb. Eperjes zseniális, mintha fából faragták volna, apró izomrándulásokkal is képes nagyot játszani. Pogány Judit született komika. Koltai "illetékes elvtárs" Róbert született pojáca.

A film, jobb lenne, ha meg sem született volna.

Mert akik nem látták az eredetit, azt hiszik ez a Hyppolit, pedig ez CSAK a Hippolyt.
csendlerbing 2010 dec. 04. - 21:26:59
(99/129)
Azért nem könnyû.
Eddig kétszer láttam a filmet, most is belenéztem az elejébe (amit jelen írásom is bizonyít, mármint az idõ), de nem sokáig bírtam.

Tehát a négylábú igavonó végtermékét lehet csinálni máshol Oscar díjra jelölhetõ forgatókönyvbõl.

Persze, ellenpélda is van, tudom.
Benedek Miklós egyszer megcsinálta, hogy felolvasta a napi vízállás jelentést (akkor még volt ilyen a petõfi rádión, fiatalabbak kedvéért MR2), és a közönség dõlt a röhögéstõl, pedig tényleg semmit nem csinált, csak a szokásos fa-arcával felolvasta az aznapi idõjárás jelentést.

Ja, igen.
ezt úgy hívják: mûvészet.

No ez az, ami hiányzik ebbõl a mai Koltai bohóckodásból.
(Szegény Eperjes, azóta is mentegetõzik.)
csendlerbing 2010 dec. 04. - 21:18:28
(98/129)
Bocsánat, véletlenül nem a Stohl, de nekem már minden.... rõl... na mindegy. Elnézést kérek Stohl Andrástól és rajongóitól, és gratulálok, hogy ebben az olcsó vacakban nem játszott. Van neki baja úgy is. (Remélem,lesz is.)

Dehát Molnár Piroska, Szacsvay László, Haumann Péter ... (a már általam is említett Pogány Judit és Eperjes szamóca mellett).. erre szokták azt mondani, hogy ennyi szuper szinésszel nem is lehet elrontani filmet.

Hát dehogy nem.
Sajnos.
Magyar királyi egy, kilenc óra este.
Mintapélda arra, hogy nagyon jó forgatókönyvbõl, nagyon jó szinészekkel is lehet azon igásló étkezésének melléktermékét csinálni.
csendlerbing 2010 dec. 04. - 21:00:48
(97/129)
Kivételesen egyetértek Kodelkával, Isten bocsássa meg nekem, de jól beszélt.

Íme egy jó példa arra, hogy (amin az Üvegtigris topicon összevesztünk narancs kisasszonnyal és ki is moderáltak minket),
szóval jó példa ez a film arra (amit ott is elmondtam), hogy sajnos, jó forgatókönyvbõl lehet rossz filmet csinálni (de rosszból soha nem lehet jót, így teljes az idézet).

Imádom a szinészeket, Eperjes szamóca is mindent megtesz, Pogány Judit is zseniális. (Koltairól és Stohlról most inkább hadd ne mondjak semmit.)

Príma forgatókönyv, legalább két zseniális szinész, dehát a film... különösen a vége, az már felér egy olcsó tortadobálással.

Rossz.

Uff.
1/10
kodelka 2010 dec. 04. - 19:04:54 1/10
(96/129)
Az eredetihez képest szánalmas.
szamarhegy 2010 dec. 04. - 16:20:33
(95/129)
Szerintem érdekes film, kevés olyan film készült, ami a rendszerváltás környékére reflektál, ez a film legalább megpróbálta, már az is érdekes, hogy 98-99 környékén hogyan látták Koltaiék azt a környezetet, amibe az eredeti sztorit belehelyezték.
kabala, Alapvetõen egyetértek, de feltehetõen nemcsak a filmszakmáról szól ez a 'magyaros hagyomány'. Amíg a cseh film, a cseh társadalom képes volt a 80-as évekre átmenteni valamit a 'polgári világból', leginkább persze a mûködõ kis közösségekre épülõ, finom, bájos, kesernyés-kedves humorú Menzel filmekben, addig mi már akkor is Könnyû testi sértés, a Falfúró, Meteo önmagába forduló, frusztráltságunkat ivászattal, ordibálással, dugással, álmodozással levezetõ társadalma voltunk.
Commodus 2010 aug. 14. - 12:42:57
(94/129)
"Teljesen fölöslegesen készült el."

Egyetlen mondatban megfogalmaztad a lényeget!

Maga a film nem ér annyit, hogy különösebben elemezgessük, az eredetivel összehasonlítani, meg felér egy sértéssel!

Az a nézet, hogy egy topicra csak az írhat, akinek tetszett a film, az meg akkora csacsiság, hogy kár is rá szót vesztegetni!Ezt máshol is számtalanszor olvasom, ha nem tetszett, minek írsz? , meg húzzál innen!A negatív kritika is lehet építõ!

Ha minden topic csak a filmrõl szóló ömlengésekkel lenne tele, ezt a fórumot egy idõ után a kutya se olvasná!
3/10
The Man Who Laughs 2010 aug. 13. - 23:15:29 3/10
(93/129)
Teljesen fölöslegesen készült el. Az eredetit minden féle képen alulmúlja. Természetesen meg se közelíti a mai magyar valóságot (hülyeség is volt egy 30-as 40-es évekre épített sztorit mai környezetbe helyezni). Poénokon max azokon mosolyog el a nézõ amit a régibõl ollóztak át. A színészek nem rosszak (végre nincs Gesztesi és Csányi), de a forgatókönyv több helyen is átgondolatlan.

3/10
rege 2010 júl. 27. - 20:50:56 Előzmény Harv
(92/129)
Mindezzel tökéletesen egyetértek.
sk98 2010 júl. 26. - 19:34:27
(91/129)
http://bdyoutube.com/video/Gte5_OUvoNo/Hippolyt-TRAILER.html
Balázs Péter-Szirtes Ági kettõse azért jó volt.
A témához (újgazdagék kigúnyolásához) ajánlott olvasmány Alexander von Schönburg: Pénz nélkül gazdagon c. könyvecskéje
kabala 2010 júl. 26. - 18:35:56
(90/129)
Ez milyen ostobaság!