Téma: Híradó

olahmiki1959 2012 okt. 28. - 06:02:33 Előzmény danton-b
(65/145)
Nem vagyok a rezsim haszonélvezõje, sajnos. (Ezt nem politikai szimpátia miatt mondom, hanem azért, mert akkor valószínûleg sokkal kevesebb anyagi gondunk lenne, de ez most nem ide tartozik.)
De elfogult sem vagyok annyira, mint például te, aki az egyik oldalon csak jót látsz, míg a másikon kizárólag rosszat.
Persze, a politikusok túloznak néha, ígérnek dolgokat, sötétebbnek festenek fel helyzeteket, mint kellene.
Csak a különbséget látni kell.
Orbán annak idején ígért sok mindent, amibõl elég sok dolog nem jött be. Ezeknek a nagy részérõl valószínûleg nem tehet, lehetséges, hogy a kormányváltáskor úgy látta, illetve látták, hogy meg lehet csinálni azokat az ötleteket, amiket elmondtak a választóknak.
Csak sajnos, - és ezt megint nem én találtam ki, hanem a baloldali közgazdászok, banki szakemberek, pénzügyi elemzõk is egyre többen elismerik, most, amikor persze az õ szempontjukból már nincs tétje a dolognak, - hogy bizony, az ország évekkel ezelõtt az anyagi csõd, az összeomlás szélén állt. (Többek között Király Júlia is ezt mondta, aki pedig nem a jobboldali szimpátiájáról ismert...)
Ilyen anyagi háttérrel, ilyen hitelvisszafizetési, államadóssági kötelezettségekkel, amit az elõzõ kormányok hagytak erre a kormányra, - és most nem kezdek el "elmúlt nyolc évezni" - te is beláthatod, hogy nem könnyû úgy gazdálkodni, és irányítani egy országot, hogy valahogy talpon tudjunk maradni.
Az, hogy Orbán ígéretei közül sok nem jön be, annak senki sem örül, de talán mégsem akkora bûn, vagy vétek, mint a Gyurcsány által elismert - nem õáltala elkövetett, de a tudtával történt - TUDATOS hazugságok, a gazdasági adatok, a számok meghamisítása, aminek egyetlen célja volt az akkori kormány hatalomban maradása.
Ha visszaemlékszel, én az Orbán kormányt sohasem védtem, maximum annyit tettem, hogy az általatok elmondott, mindig a jobboldalt bántó, kritizáló példáitok mellé, tettem egy, vagy több baloldali példát, hogy árnyaljam a képet.
Azt is én ismertem el, és a véleményemet fenntartom, sõt, egyre inkább megerõsödik bennem, hogy Matolcsy György valószínûleg az utolsó húsz év legtehetségtelenebb, legtöbb kárt okozó gazdasági szakembere.
Orbánnak talán a legnagyobb hibája, hogy ezt az embert még nem távolította el a kormányából, ha röhögnek rajtunk külföldön, és kritizálnak minket, az szerintem elsõsorban Matolcsy számlájára írható.

Az egy kicsit rosszulesett tõled, hogy engem is egy kalap alá vettél az úgynevezett "komcsizókkal", holott - és ezt te tudod a legjobban, aki olyan régi kommentjeimre is emlékszel, amelyeket én már régen elfelejtettem, - azt a szót, hogy kommunista, vagy komcsi, talán soha nem írtam itt le, vagy ha mégis, akkor is maximum ironikus felhanggal.
Tudod, el szoktam gondolkodni azon, hogy Gyurcsányt szinte senki nem szereti a jobboldalon, ez talán így természetes a politikában.
Viszont a te véleményedet kérdezem, hogy szerinted vajon a baloldalon miért kritizálják annyira, mostanában már a régi párttársai közül is nagyon sokan, meg a baloldali értelmiségiek, újságírók, publicisták, elemzõk?
Mesterházyék örülnek, hogy kivált az MSZP-bõl, - gondolom riválist láttak benne, - aztán most, hogy megalakult ez az új formáció, a Bajnai, Juhász, Kónya-féle "Együtt 2014" választási mozgalom, ott sem láttam felbukkanni Gyurcsányt.
Õ kétségtelenül egy karizmatikus egyéniség, de valami miatt mintha félnének tõle, nem nagyon akarnak együttmûködni vele.
Biztos vagy abban, hogy mindenki rosszul látja, és félreismerte õt, és egyedül csak te látod helyesen?
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 28. - 01:09:08
(64/145)
Jó, akkor válaszd azt:
Nem fogsz hiányozni a névsorolvasásánál...

És ha nem tudod, mirõl van szó, olvass utána: http://www.biblia.hu/
Persze ez nehezedre esne, úgyhogy íme a megfejtés:

Monda azért néki Pilátus: Nékem nem szólsz-é? Nem tudod-é hogy hatalmam van arra, hogy megfeszítselek, és hatalmam van arra, hogy szabadon bocsássalak?
Felele Jézus: Semmi hatalmad sem volna rajtam, ha felülrõl nem adatott volna néked: NAGYOBB BÛNE VAN AZÉRT ANNAK, A KI A TE KEZEDBE ADOTT ENGEM.
Ettõl fogva igyekszik vala Pilátus õt szabadon bocsátani; de a zsidók kiáltozának, mondván: Ha ezt szabadon bocsátod, nem vagy a császár barátja; valaki magát királylyá teszi, ellene mond a császárnak!
Pilátus azért, a mikor hallja vala e beszédet, kihozá Jézust, és ûle a törvénytevõ székbe azon a helyen, a melyet Kõpadolatnak hívtak, zsidóul pedig Gabbathának.
Vala pedig a husvét péntekje; és mintegy hat óra. És monda a zsidóknak: Ímhol a ti királyotok!
Azok pedig kiáltoznak vala: Vidd el, vidd el, feszítsd meg õt! Monda nékik Pilátus: A ti királyotokat feszítsem meg? Felelének a papifejedelmek: Nem királyunk van, hanem császárunk!
Akkor azért nékik adá õt, hogy megfeszíttessék. Átvevék azért Jézust és elvivék.
1/10
danton-b 2012 okt. 28. - 00:52:21 1/10
(63/145)
Az nincs így, hogy azt sugallod hogy nem érdemes a kevésbé rosszat választani,nagyon is érdemes,pláne ha az a kevésbé rossz az fõleg asokkal rosszabb szardobálása miatt lett annyira rossz imázsú.Erre írtam hogy akkor nem lett volna 2/3,szerintem ez önmagát adta.Másrészt Gyurcsány igenis akarta hogy bûntudatuk legyen ,amiatt hogy nem éltek a lehetõséggel,a reformokkal.Ezzel nem õket akarta láncon tartani ,hanem elõre akart lépni egy jobb politika érdekében.
Ki a zsidó fõpap és ki a római katona?
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 27. - 21:24:24
(62/145)
Mi nem így van?
És kár, hogy nem válaszoltál a kérdésemre, kíváncsi lettem volna, hogy szerinted ki volt a bûnösebb.
1/10
danton-b 2012 okt. 27. - 21:13:25 1/10
(61/145)
Ez nem így van,ha pl a Fidesz nem kap 2/3-ot a sok hülye jóvoltából ,akkor nem tudja felszámolni a demokráciát ,és sokkal kevesebb kárt szenved ez az ország.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 27. - 20:40:33
(60/145)
1. Nem edzõként intette õket. Hanem a BÛNTUDATUKRA apellálva manipulált és fenyegetõzött ("mehettek vissza autófényezõnek!"). Az edzõ nem bûntudatot kelt a sportolókban, mert a bûntudat gátol és bénít. Ez egy ismert manipulációs technika, amivel engedelmességet lehet kikényszeríteni. A bûntudat az, amivel a leginkább láncon lehet tartani valakit.
2. Abban egyetértünk, hogy Orbán még rosszabb. De vegyük példának Erõss Zsoltot, aki 8 ezer méter fölötti csúcsokra mászkál, mégis a Tátrában szenvedett olyan balesetet, hogy le kellett vágni a lábát.
Másrészt szerinted melyik volt bûnösebb Jézus kivégzésében: a zsidó fõpapok vagy a római katonák?
Harmadrészt nem a rossz és a rosszabb között kell választani, hanem a jó és a rossz között. Ha a kevésbé rosszat választod, attól az még rossz marad!
1/10
danton-b 2012 okt. 27. - 20:06:22 1/10 Előzmény mandulavirág
(59/145)
Ez így igaz ,és idézhetted volna pl heller ágnest is,igaz õk nem érnek fel olahmikiékhez :). Ráadásul öszödnél nem lehet eltekinteni attól ,hogy Gyurcsány be volt pöccenve saját pártjára ,aminek tagjai fanyalogtak a reformok megcsinálásától,ezért ostorozta õket mint ajó edzõ acsapatát afélidõben.És igen õ is hazudott pl akkor ,amikor azt mondta hogy "nem csináltunk semmit" ,mert rengeteget csináltak igenis ,és még többet is csináltak volna ha nem tesz keresztbe nekik akár az ország kárára is Orbán,a destruktív fõhazug.
De látni kell hogy ezeknek kapóra jött, hiszen öszöd elött meg újra akarták számolni a szavzatokat 2002 ben,szánalmas békamenetes banda,de most megkapják jutalmul azt amit az értelmesebbek,akik nem a Fideszre szavaztak, büntésbõl
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 27. - 19:50:53
(58/145)
"ez a másik akire célozgatsz ez beismeri,ráadásul erõsen el is túlozza ."

"Nekem abban nem változott az álláspontom, hogy Õszöd az egy szenvedélyes kísérlet arra, hogy fordítsunk a politika kerekén. Abban nem látok olyan tartalmú morális elemet, ami ezt indokolná." (Gyurcsány Ferenc)
"Gyurcsány Ferenc beszéde arról szólt, hogy a magyar politikai élet forduljon szembe a valósággal. (sic! a valósággal, nem a válsággal vagy a hazugsággal) Az egy igazságbeszéd volt." (Kolber István)
"Maga ugyanazt mondja, mint a fasiszták! A fasiszták vádolták meg ezzel Gyurcsányt! Hogy ugyanúgy hazudott, mint annak idején aaa 56 elõtti idõszakban! Az egy igazságbeszéd volt, szálljanak le Gyurcsányról, és próbáljanak meg olyan közéleti problémákat keresni, amik aktuálisak!" (Józsa István)
http://www.youtube.com/watch?v=-kPSafYnj8Q
1/10
danton-b 2012 okt. 27. - 19:23:06 1/10
(57/145)
Ugye vicceltél? Hol itt akülönbség? Magánemberként is hazudott nyilván ,de ugye nem azt állítod hogy aválasztóinak nem hazudott? Hogy ez igaz lenne? Mást sem csinált eddig csak hazudott.Soroljam ,hogy pl azt hazudta legutóbb hogy 2010-ben olyan helyzetben voltunk mint Görögország,hogy 1 millió új munkahelyet teremt idõarányosan,hogy az IMF azt követeli tõlünk hogy csökkentsük a nyugdíjakat ,és béreket,és egyáltalán a saját tehetségtelenségét megpróbálja rákenni az IMFre,hogy 2012 az elrugaszkodás éve lesz stb stb stb.Külföldön már röhögnek rajta,populista nacionalistának nevezik a világlapok.
Miközben ez ténykérdés ,jöttök az igazi csúsztatással az öszödi beszéddel,ami szánalmas hogy értelmes emberek arra mi mindent kentek rá kiragadott és túlzó kijelentéseire.
Tehát szögezzük le hogy az igazi hazug Orbán ,nagyságrendekkel inkább mint Gyurcsány volt,de ami a legszomorúbb hogy sok jobbos még most is védi ,amikor pedig az országot kifejezetten a csõd felé irányítja.Még soha senki nem tudta indokolni hogy miért kell pl az egykulcsos adó ,amikor az ürügy amivel bevezették egyértelmûen megbukott,hogy fellendíti a belsõ keresletet.Ehelyett megy aprés aszegények újabb és újabb megadóztatásával.Én állítottam már korábban is hogy egyetlen indok Orbánék anyagi érdekeltsége ,azaz saját zsebre alakítja a törvényeket.(végtörlesztés is pl)Ezt már nem lehet vitatni,tekintve Ángyán J. leleplezõ nyilatkozatát földkérdésben pl,vagy a KÖZgép botrányos protekcionizmusát élén a gazdasági maffiával ,Simicskával és Nyergessel.Ezeket véded Te ,amire csak azt tudom mondani hogy vagy érdekelt vagy a rezsim haszonélvezõjeként vagy Te is egy un. komcsizó vagy ,akikre az ajellemzõ ,hogy érzelmi alapon kizárják az értelmüket.
olahmiki1959 2012 okt. 27. - 18:55:23
(56/145)
"aki ezek után kijelenti ,hogy õ sohasem hazudott"

Sajnos, ez is pont olyan baloldali médiacsúsztatás, mint a többiek nagy része, amiket az évek alatt megszokhattunk.
(Például Tarlós mondatának a Kálmán Olga-féle meghamisítása!)
Ugyanis, akire te célzol, nem azt mondta, hogy "én még sohasem hazudtam", hanem azt, hogy "én még sohasem hazudtam a választóimnak".
Mecsoda különbség! - mondták annak idején a kabaréban...
1/10
danton-b 2012 okt. 27. - 17:13:41 1/10
(55/145)
De a legnagyobb féreg az az ,aki ezek után kijelenti ,hogy õ sohasem hazudott,míg ez a másik akire célozgatsz ez beismeri,ráadásul erõsen el is túlozza .Ezért az utóbbi esetében az evangélium szerint még jöhetne ki jó,míg az elsõ az maga a pokolra való makacs megátalkodott gonoszság.
olahmiki1959 2012 okt. 27. - 15:42:15
(54/145)
"Ezek a mai férgek pedig lopnak, csalnak, hazudnak."

"Reggel, éjjel, meg este..."
1/10
danton-b 2012 okt. 27. - 11:03:19 1/10
(53/145)
Ez kétségtelenül mutatja vagány mentalitását,de én tartom az eredeti állításomat ,mert Ságvári nem lehetett tuti biztos benne hogy a tûzharc halállal végzõdik számára,valamint nem kísértették meg azzal hogy árulás esetén vezetõ pozicióba kerülhet.
Ezzel együtt persze hogy nincs értelme rangsorokat állítgatni a mártírságban,de az biztos hogy Nagy Imre meghalt ,mert nem tudott hazudni.Ezek a mai férgek pedig lopnak, csalnak, hazudnak.
1/10
danton-b 2012 okt. 27. - 10:58:23 1/10
(52/145)
"Az a jó ebbe az internetbe hogy ha ismerjük is egymást bátrabban beszélhetünk bármirõl."
Errõl a következõ ugrik be nekem:

"Mi az ,amiért ma érdemes KISZ tagnak lenni?" Válasz:" Mert ez a KISZ éppen oan jó,éppen azt teszi ,amit köll"
Naugye hogy nagy az átfedés a Kádár rendszer élharcosai és a mai békamenetesek között:)
drProktor 2012 okt. 27. - 01:45:58 Előzmény Fõnix császárnõ
(51/145)
Embertelen mondatokat tudsz írni!
S pedig azt érezni lehet, hogy nem játszod meg magad,
ez õszintén így jön belõled!

Figyelj: központozás!
Tudod, mi az? Nagyon csapongsz, ez csak legelsõre vicces, aztán meg hülyének néznek.
Hogy jön ide Tesla?
Gyakorlás képpen próbáld elmagyarázni!
Ha van kedved!
drProktor 2012 okt. 27. - 01:40:05
(50/145)
Hadd nyûjjem császárnõ idegeit egy kicsit:
Sztem a legkarakánabb mártír az SágváriEndre volt.
Amikor a nyomozókkal tûzharcba keveredett s halálos sebet kapott,
kérdezték tõle hogy ki õ, mert szerették volna azonostani hivatalosan,
s akkor mondta volna, hogy 32 nevem volt, találjátok ki, melyik az igazi.

Én, ha hiszed, ha nem, ezt csak mostanában tudtam meg
(eddig azt hittem ez a 32 nevezés, csak valami dege jobbos süketelés)
De tényleg érdekes, hogy ez a kis történet(urban legend) egészen elragadott.
Én kül9nben a szájából kilógó alatt valami mást értettem.(Kapanyél?!)
1/10
danton-b 2012 okt. 26. - 22:39:42 1/10 Előzmény Fõnix császárnõ
(49/145)
Nyugodtan megbocsájthatsz nekik ,mert annak nagy része rágalom volt,éshát az Orbánhoz képest õk avilág és történelem legjobb leghasznosabb kormánya voltak ,és Fleto egy igazi nagykaliberû politikus,még a hangszíne is hasonlít Nagy Imrééhez.Igaz lassan már Nagy Imre sem lesz komilfo,mert õ is komcsi volt,miközben egyúttal a magyar történelem legkarakánabb mártíja és politikusa volt.
1/10
danton-b 2012 okt. 26. - 22:35:12 1/10 Előzmény Fõnix császárnõ
(48/145)
Hát szóval ilyen ellenállók voltatok ,hogy ott van még ma is a polcon a Lenin?:)
De ez nem lenne baj,nyugodtan felvállalható ,de akkor a komcsizás egy kissé disszonáns nemdebár?
Beigazolódik az elméletem ,hogy leginkább azok komcsiznak ,akinek nem teljesen tiszta lekiismeretük ill.akik ma is egy bolsi párt békamenetes hívei.
Fõnix császárnõ 2012 okt. 26. - 08:39:47
(47/145)
Pl Tesla találta ki a teleportációt is, s a csillagkapu lényegét (két bolygó közötti átvitel pillanatok alatt) is letette tehát mondhatni ha tényleg szabadalmaztatták volna a technológiánk rengeteggel elõrébb lenne.
Speciel akkor gazdasági válság se lenne akkora meg szerintem a vagyonegyenlõséget az ingyen áram ingyen kocsi stb jó dolgok már réges régen megvalósították volna.
Fõnix császárnõ 2012 okt. 26. - 08:32:50
(46/145)
Speciel nekünk még Lenin képünk volt a polcon ott vannak a Lenin kötetek.

Hallod, szerintem annak idején megmérgezték szegényt, mert akkor is a hataloméhség volt a fõ motiváció.


A másik meg szerintem Igazságos király meg izé se volt mert aki rosszat szólt azt kivégezték elûzték stb s így minden lehet jó.

Ja, meg a történelmet hamisítani is szokták mindenki kénye kedve szerint írja át.


Az a jó ebbe az internetbe hogy ha ismerjük is egymást bátrabban beszélhetünk bármirõl.

Igaz a netikett az teljesen mást mond de legyen az a legkevesebb.

Az is tény hogy a középkorba aki gyógyítani akart elégették boszorkányként aki tudományt fejlõdést akart azt is amiatt is de más miatt is.

Pl Tesla az sok sok mindent feltalált s ha nem féltek volna tõle akkor a technológiánk sok sok sok évvel elõrébb lenne már rég a csillagok közt utaznánk.

S igen, Tesla a fõ motiváció arra tekintettel hogy féltek tõle s emiatt vagyon ott ahol most.

Feltalálta a lézert egy egész hegyet eltüntetett.

Már vizes kocsija is volt, olyan tornyot épített amibõl ha 12lett volna mindenki ingyen áramhoz jutott volna, csak a tornyot felrobbantották Tesla halála után meg felgyújtották a házát.

Mindenesetre sok dolog van a múltba ami ha másképp lett volna máshol is lennénk.

De amit Teslánál csináltak az pont olyan volt mint a középkorba, de mindig is a hataloméhség volt a cél s emiatt sok olyan áldozat lett ami miatt pl a technológiai szintünk el van maradva.

De az ingyen áram, ingyen kocsikázás stb. nem volt a fejeknek az érdeke mert lehet azzal a npé jól járt volna de a pénzéhes banda nem.

Pedig a vagyonegyenlõséghez stb jó dologhoz Tesla munkái szabadalmaztatása kellett volna.