picki77 2008 aug. 29. - 20:14:56
(108/228)
Fúúúúúúú....hát nekem naggggggyonn nagyonnn bejött!..lehet hogy azért is tetszik annyira mert meg van a játék is,de remek a zsereposztás és a történet is...bár minen jóban van valami rossz, pontosabban 2. az 1. hogy nem jött össze a 47-es a nõvel, de talán így volt jó hiszen õ a 47-es! õ nem szokott nõkkel lenni!!:) a 2. nem hiba inkább az én hibám is , hogy vannak olyan részek amit nem értek...szóval nekem 10-es kálán 9.9:D....a filmtõl elvonatkoztatva: vannak ezek a képek ott a 2. és az utolsó...ezek a képek benne voltak a filmben? mert én ezeket nem láttam...lehet h rossz filmet láttam??!!... vki tudna segíteni?
IntiR 2008 aug. 29. - 14:26:04
(107/228)
Hát a történet annyira nem érdekes,az akció részek jól megvannak csinálva.Úgy olvastam még mielõtt kijött a film,hogy Vin Diesl lesz talán a 47es ügynök,jól tették,hogy végül nem neki adták a szerepet.Timothy nagyon érzi a szerepét.NEkem tetszett.10es skálán 8.
Scal 2008 jún. 23. - 15:55:52 Előzmény ABERESQUE
(106/228)
"Olvasom itt, hogy mennyire hasonlit a film a játékra és mennyire nem, hogy hiteles-e meg hogy nem-e...de emberek könyörgöm! Onnantól h egy játékadaptáció kikerül a mozikba már korántsem ez a fontos, hisz millió olyan ember van aki ugy nézi meg a múvit, hogy lövése sincs a játékról...(én is ilyen vagyok!)"


Véleményem szerint játék/képregényfeldolgozást nagyban meghatározza mennyire hasonlít az alapszitura, mert a gyártók pl arra számítottak a Pókembernél is, hogy az a laza 50 millió pókember rajongó, aki az USÁ-ban él majd szépen megveszi a jegyet, és beül a moziba.

Úgyhogy pl, jó volt a Constantine is egynek, de milyen jól nézhetett volna ki Reeves szõke hajjal?

Az ilyen apróságok igenis számítanak egy feldolgozásnál.

Ha pedig kimaradt az életedbõl a Hitman játék, tessék pótolni. Ajánlom a Silent Assasint, de ha csak a demóját próbálod ki, az se baj, én azzal is bõven elvoltam két hétig :D

De ott van pl, az AVP - már a második résznél járunk és nem tudnak egy ütõs filmet összerakni. Töltsd be az AVP2-õt de tarts a kezedben egy kiskanalat, hogy leygne mivel összekaparni az állad, a szõnyegrõl.

Vagy nézd meg a Super Mario Brost, vagy a Double Dragont, na azok valami hihetetlenül gagyiminõséget képviselnek. Na ezért értékelem én - lehet számodra kicsit túl - a Hitmant olyannnak, amilyen. Durván hozza a játék színvonalát.



"És mivel nem játszottam soha az említett kultuszjátékkal igy egészen más szempontok alapján értékelem: Hogy lehet az hogy a legnullább legegyszerûbb "storyval" rendelkezõ filmek a legérthetetlenebbek?! Egy Almodovar filmet egy magyar mûvészmozit simán megértek de ez...se kép se hang!"

Most erre mit mondjak? Ha én Almodovar filmeket néznék, vagy isten ments magyra mûvészmozikat lehet többet már én se értenék meg egyetlen "egyszerû" filmet se.

Ne mérgezd az agyad ilyesmikkel. ;)


"Miért dobták fel a legprofibb bérgyilkost?"

Szerintem ez egy utalás volt, egyrészt a 2. részint a 3. részre, ahol valami hasonló történt. Elég annyi, hogy a 47-es túl profi, és néha még a saját ügynöksége is veszélyt lát benne. Az egyetlen szerencséjük, hogy nincs benne érzés, és kicsit buta, amolyna pozitron aggyal rendelkezik. Õ csak öl, nem kérdez.


"Ki a hasonmás? Akit elõször lött le vagy akit másodszor?"

Természetesen akit elõször, a 47-es ugyanis sohase téved. (Kivéve, ha direkt rossz célpontot adtak neki, de ez már nem az õ hibája.)


"Mi köze a politikus öccsének a storyhoz?"

Hát ezzel csalták elõ a rejtekhelyérõl, mert az talán furcsa lett volna, ha az öccse temetésén sem mutatkozik az elnök.


"Belikovot miért kell megölni? Nyugatbarát v. sem?"

De most komolyan? KGB-s vagy, vagy CIA-s hogy ez ennyire érdekel? az ügynökség nagy ívben tesz rá, hogy nyugatbarát vagy keletbarát, (mondjuk ez kicsit már túlhaladott nem?) a "Client" ad egy bizonyos összeget, ezért tiszta, precíz munkát vár el, az ügynökség ezután megbíz egy klónt, aki a játékban a 47-es, de mint az ábra is mutatja, nem õ az egyetlen.

És kész, nincsenek kérdések, válaszok is csak ritkán. csak kökemény, vérprofi akció.


"És mi a mennydörgõs kénköves q**va i**en fa**át keres benne a tetovált csaj? Miért mondják h õ a szemtanú?"

Õ az elnök hurija, és látta a 47-est.


"Meg akarják ölni? De miért? És kik? (...) és még sorolhatnám..."

Inkább, ne, nézzd meg kétszer a filmet, nem szégyen az, a Szárnyas Fejvadászt már 7-edjére néztem, mire felfedeztem a rejtett értékeit.

Minden filmben lehet találni valami jót. És ha képes vagy Magyra mûvészmozikat nézni, akkor talán ezzel is tehetnél egy próbát, de elõtte a játékkal mert az mégjobb.


"És a fõszereplö? Talán egy romantikus fimben el tudnám képzelni, de mint gyilkos halálosztó?! Vicc!"

Olifánt éppen hogy ezzel a szereppel nyerte vissza azt, hogy tényleg képest valódi színészi játékot felmutatni.
5/10
ABERESQUE 2008 jún. 21. - 17:02:53 5/10 Előzmény Scal
(105/228)
Olvasom itt, hogy mennyire hasonlit a film a játékra és mennyire nem, hogy hiteles-e meg hogy nem-e...de emberek könyörgöm! Onnantól h egy játékadaptáció kikerül a mozikba már korántsem ez a fontos, hisz millió olyan ember van aki ugy nézi meg a múvit, hogy lövése sincs a játékról...(én is ilyen vagyok!) És mivel nem játszottam soha az említett kultuszjátékkal igy egészen más szempontok alapján értékelem: Hogy lehet az hogy a legnullább legegyszerûbb "storyval" rendelkezõ filmek a legérthetetlenebbek?! Egy Almodovar filmet egy magyar mûvészmozit simán megértek de ez...se kép se hang! Miért dobták fel a legprofibb bérgyilkost? Ki a hasonmás? Akit elõször lött le vagy akit másodszor? Mi köze a politikus öccsének a storyhoz? Belikovot miért kell megölni? Nyugatbarát v. sem? És mi a mennydörgõs kénköves q**va i**en fa**át keres benne a tetovált csaj? Miért mondják h õ a szemtanú? Meg akarják ölni? De miért? És kik? (...) és még sorolhatnám...
Úgy ahogy van vacak gagyi az egész... És a fõszereplö? Talán egy romantikus fimben el tudnám képzelni, de mint gyilkos halálosztó?! Vicc!
Ezen "apróságokat" leszámítva 1x nézhetõ... 5/10
5/10
ABERESQUE 2008 jún. 21. - 16:50:40 5/10 Előzmény Scal
(104/228)
Olvasom itt, hogy mennyire hasonlit a film a játékra és mennyire nem, hogy hiteles-e meg hogy nem-e...de emberek könyörgöm! Onnantól h egy játékadaptáció kikerül a mozikba már korántsem ez a fontos, hisz millió olyan ember van aki ugy nézi meg a múvit, hogy lövése sincs a játékról...(én is ilyen vagyok!) És mivel nem játszottam soha az említett kultuszjátékkal igy egészen más szempontok alapján értékelem: Hogy lehet az hogy a legnullább legegyszerûbb "storyval" rendelkezõ filmek a legérthetetlenebbek?! Egy Almodovar filmet egy magyar mûvészmozit simán megértek de ez...se kép se hang! Miért dobták fel a legprofibb bérgyilkost? Ki a hasonmás? Akit elõször lött le vagy akit másodszor? Mi köze a politikus öccsének a storyhoz? Belikovot miért kell megölni? Nyugatbarát v. sem? És mi a mennydörgõs kénköves q**va i**en fa**át keres benne a tetovált csaj? Miért mondják h õ a szemtanú? Meg akarják ölni? De miért? És kik? (...) és még sorolhatnám...
Úgy ahogy van vacak gagyi az egész... És a fõszereplö? Talán egy romantikus fimben el tudnám képzelni, de mint gyilkos halálosztó?! Vicc!
Ezen "apróságokat" leszámítva 1x nézhetõ... 5/10
Scal 2008 jún. 18. - 21:00:53
(103/228)
Hi, én csak tegnap pótoltam azon mulasztásomat, hogy megsassantsam a filmet.

Egyik kedvenc játékom a Hitman úgyhogy nagyon voltak az elvárásaim.

Igazságszerint lehet kötözködni hogy mi kellett volna még bele, de nem szabad elfelejteni, hogy - noha ez egy tucatfilm lenne - DE egyben játékfeldolgozás is, és mint ilyen, azért ûberbrutál jó lett.

Bárki bármit mondjon. A legeslegjobb (hûbb) játékfeldolgozás a Mortal Kombat, egy egyszerû verekedõs stuffból, érdekes és fordulatos történetet hozott ki, miközben maximálisan hûek maradtak a játékhoz.

Én a Doom-al tökéletesen elégedett voltam, az a bizonyos öt perc mindenért kárpótolt.

És nagyon maradjon mindenki csöndben a Silent Hill kapcsán, most nyomtam végig az alap játékot, abban is változtattak egy csomó dolgot, miközben a Hitman-ben én sokkal kevesebbet tapasztaltam (csak azért, mert valaki pont erre verte a mellét pár hónapja).

-------
Kezdjük azzal, hogy számomra Jason Statham lett volna számomra is a megfelelõ 47-es, de õ egyrészt megcsiálta a maga Hitman-jét a Szállítóval, másrészt azokat is úgy elkúrták, meg fõleg ezt a Crank-et hogy ezekre magasan ver a Hitman.

Miért? Mert a 47-esen a játékban látszódik a kor, Oliánton meg látszik, hogy 18 éves múlt :P

Mikor felkapták azt a vészhírt, hogy Vin Diesel lesz a Hitman, akkor teljesen kész voltam. Pedig nem egy sz*r színész, vannak jó szerepei, meg vannak gáz szerepei, de hát ugye ilyen melyik színésznek nincs.

De õ tényleg sokkal izmosabb, mint a 47-es. Szerintem almás.

De mikor megtudtak, hogy Timothy Olyphant kapta a fõszerepet, na akkor végképp bepánikoltam. Ez az ûrge úgy elkúrta a Die Hard 4 fõgonoszát, hogy azt tanítani lehetne. Úgyhogy úgy voltam vele, nem is erõltetem ezt a múvit. Ez a 47-es szerepében, maradjál már.

----------------

Aztán...
Egyik nap járkálok, a Saturnban, egy b*szott nagy kivetítõn meg megy a Hitman, és épp a szállodás menekülõs részt mutatták. Mondom, anyád! Ez igen, mégiscsak mekkéne nézni. :)

És ez még csak a bevezetése a filmnek. Ebben egyébként szinte minden összegezve van ami a Hitman-t jellemzi.

Ezek után egy szikrányi kétségem sevolt affelõl, hogy ezt a filet nem k*rták el annyira.

Szerintem egyébként k*rvára sokmindent megõriztek a játékból Elsõsorban nagy csillagos ötös Olifántnak olyan hitelesen alakította a 47-est, hogy tökéletesen meggyõzött a játékból lépett ki.

Oké nem hasonlít a játékbeli figurára, de könyörgöm, én azt is utálom, ha beszkennelik egy játékba a filmbéli fõhõs pofázmányát.

És Hitman is volt valaha fiatal. :) - látszik hogy van haja, csak lenyírták, kit érdekel, ez kötözködés.

egyezések a játékkal: fícsörök használata, Himan úgy néz ki, ahogy a játékban, olyanok a fegyverei, Diana kellemes hangja, a laptopon kapott küldetés, a pénzt átutaltuk a számlájára (mennyi pénze lehet ennek a fószernek?), stb, stb, stb.
A technika ahogy öl, silverballers, hardballers, látcsöves puska, - és van egy zongorahúros rész is!, mikor elkapja az orosz zsarut, és még beteszi a kiskacsát is a fürdõkádba! - ott majdnem meghaltam a röhögéstõl.


***SPOILER*** PÓTOLVA

Amikor megmérgezi Price-t és aztán kinyírja a wc-ben, tipikus Hitman, amilyen nyugodtan megy, átmotozzák, egy az egyben Hitman, az már- nekem túlságosan Hitman játékszagú is volt, már csak a lebukásjelzõ csík hiányzott a balsarokból :D

Hitman egy profi. És épp ez a lényege, fejbelõvi az oroszt, egy golyó, aztán rakja is el az egészet, felrobbantja, és már ott sincs. Tiszta Hitman az egész, az Afrikai gyilkosság is Hitman-re vall. Az õ tehnikája, de az érdekesség kedvéért nem ltjuk az elõkészítést, csak a kivitelezést. :)

Tény hogy nem egy Silent Assassin, de ahhoz azért olyan film kellett volna, mint egy pantomim mûsor, az inkább a játékban érdekes. És tegye a szívére a kezét mindenki aki valaha is játszott Hitmannel. Nem volt úgy egy pályával, hogy ha eslõre megcsináltátok csendesen, utána mindenkit sz*rrá lõttetek. Vagy ha már nagyon idegesítõ, hogy mégis lebux, akkor elõ a dual silverballerst és akkora vérengzést gyártani, hogy öt métert repüljenek a rohadt swat-osok. :)

A film ez utóbbi Hitman felé tolódott el. Ha megtámadnak, nagyon sok esélyed nincs zongorahúral.

Nincs története a filmnek? Azért egy olyan játékból, mint a Hitman egész tûrhetõ storit tudtak kihozni. Árulja már el nekem valaki, melyik Hitman játéknak volt szorija? Ezek egymás - igaz mindegyikbe erõlködtek valamivel, de az messze állt a storytól - mellé rakosgatott küldetések, amiben megkapod a célpontot, kapsz egy pályát, és úgy oldod meg, ahogy akarod. Csendesen, vérengzést csinálva, vagy úgy hogy csak a célpontot teszed el a lábad alol. Alkalmazhatod a hagyomáson módszereket, de van egy kettõ speciális kivégzés, amikor nem is te ölöd meg az áldozatot, hanem a komornyik, egy pohár mérgezett whiskeyyel.

A Hitman szériát soha nem a hûdebonyolult története adta el, hanem a hangulata, ahogy gyilkolni lehetett benne.

És Hangulata aztán van a filmnek.
Könyörgöm, a Neonreklám mellett, egy az egyben úgy ül, mint a Játékban.

Nagyon humoros, ahogy a két kis csóka, éppen a Hitmant nyomja, kis önirónia, ilyesmire nem vállalkozott, eddig egyetlen játékfeldolgozás se.

------------------

A filmben alkalmazzák többször is, Hitman egyik legjobb fícsörét, az álruhát. Ha ezt kihagyták volna, az nagy baj lett volna.

Valamint hatalmas a jelenet, amikor mezítláb bemegy egy ruhaboltba, és ugynaolyan ruhában kijön a következõ pillanatban. Ilyesmi volt régebben a Csendõr sorozatban is, és arra gonodltam, én ilyet biztos tennék a filmbe, erre tessék, benne volt.

------------------------

És végül a Hitman viszonya a Nõkhöz.

Azt hittem itt megbukik a film, de egy b*szott nagy piros pont, hogy a fõhõs nem fekszik le a nõcivel, csak a végén ilyen védelmezõjévé válik.

Nagyon tetszett, ahogy az elején flörtölnek vele, õ meg faképnél hagyja a nõt egy Elnézést benyögve.

Ugyebár Hitman nem homokos, vagy impotens, hanem egyszerûen nem érdekli ezen oldala az életnek. Neki másból se áll az élete, minthogy öl. :( Szomorú de így van.

De azért próbálkozik megérteni az egészet, újságot olvas, stb.

Éa a kis ribi is hiába próbálkozik nála, még vacsizni is csak azért hívja meg, hogy leplezze a gyilkosságot. Meg végig a csomagtartóban tartja, egy HULLA mellett :D

Hát kész, ezt a végét is k*rva jól elkapták a filmesek.

Tehát a film abszolút hû a játékhoz, az egyik legjobb feldolgozás. Majdhogynem csak sz*rabb lehetett volna ez a film.

----------------

Viszont a Mellékszereplõk maxigázak, nemélik bele magukat, ledarálják a szövegüket, és kész. és ebbe mindenki beletartozik, élükön a hájfejû orosz századossal, há az az ürge kész! EZ katona? azt se tudja mit csináljon.

Talán csak a prosti játszott még jól, meg az orosz elnök, és kész.

Úgyhogy enyire nem kellett volna spórolni a büdzsébõl. Meg kellett volna értetni velük, hogy vegyék kicsit komolyabban a filmet, és ne úgy fogják fel mint valami tvs baromságot.

A klónok feltûnését, szvsz ki is hagyhatták volna, feleslegesnek éreztem, bár a 35-össel vívott kézitusa azért ott volt a szeren.

A zene is lehetett volna jobb, de a lenyeg az, hogy Olifánt egymaga elviszi a Hátán az egész filmet, dacára hogy alig tudom miben játszott, itt kitett magáért.

UI: jaaa, és Statham már csak azért se lett volna jó a szerepre így utólag, mert az a baromarcú, tuti nem ment volna bele, hogy ne k*rja le a nõt a'la Szállító. :D

no, hát dióhéjban ennyi lett volna.
Dantes 2008 jún. 09. - 16:42:19
(102/228)
Ez nem így mûködik. Ha már egy játékból készült hasonlítson rá. Ennek így kell lennie.
Dantes 2008 jún. 08. - 14:39:03
(101/228)
Mondjuk hogy semmi köze a Hitman játékokhoz, a címen és a kopaszságon kívül? Azion kívül hsemmi.
6/10
gregorios 2008 jún. 03. - 22:04:10 6/10
(100/228)
Ez olyan volt mint egy másodosztályú Van Damme féle akciófilm. Ha kivesszük a 47-es szereplõt és a belgát helyezzük be a helyére az eredmény egy tékás Van Damme film
9/10
kof 2008 jún. 01. - 01:17:52 9/10
(99/228)
Hát én rosszabbra számítottam a kritikák alapján. Nekem végülis bejött. Egyszer simán belefér. 8-9 körül
Mozifanatikusokk 2008 máj. 15. - 18:47:18
(98/228)
Üdv Mozirajongók!
Ha valaki felülmúlhatatlan vágyat érez a film iránt vagy egyszerûen csak kíváncsi, akkor írjon nekem egy e-mailt!!
Alexander Supertramp
6/10
furbee 2008 máj. 07. - 21:25:10 6/10
(97/228)
Szerintem elmegy, egy vasárnap délutáni lazulásra megfelel, semmi több. 6/10
Doppelter 2008 máj. 02. - 11:33:17
(96/228)
Egyszer nézõs film! Kissé az xXx-re emlékeztetett... 6/10
6/10
wardog 2008 ápr. 08. - 03:04:22 6/10
(95/228)
"egy mellékszereplõ a hitmannal játszik" is lehetett volna a film címe. vagy "a bérgyilkos, aki úgy mozog, mint hitman". más köze nem volt a játékhoz. a játékban épp az volt a jó, hogy árnyékként lehetett benne gyilkolászni, itt viszont a bérgyilkos mentalitása teljesen elüt ettõl. lezámítva ettõl a forgatókönyv sablonos és kiszámítható. a nõ is csak kötelezõ elemként szerepel. a keretes szerkezettel alapjában jó dolog, itt viszont minden izgalmat kiöl a filmbõl. pozitívum viszont, ha egyszeri nézésre mégis szórakoztatott valahogy. meg az éttermes rész jó volt. összességében közepes.
1/10
sparrow007 2008 ápr. 04. - 20:26:34 1/10
(94/228)
Hát ettõl még a film+ on is jobb filmek mennek. Nagyon gáz volt, nagy csalódás volt. Akciófilm mi??? Alig volt egy-két lövöldözés és robbanás! 1/10
Funika 2008 márc. 20. - 04:27:27
(93/228)
Jó film! Olyphant tényleg kicsit fura ebben, remek színész, csak kicsit zavaró egy X lábúnak játszania a kemény bérgyilkost. Kopaszon meg mindenki hasonlít 47-es karakterére ez igaz! És Olga Kurylenko??? Csak én löktem volna félre a töketlen fõhõsünket? :)
Tenebra Mors 2008 márc. 03. - 17:17:48
(92/228)
Szerintem nem szabad Statham-hez hasonlítgatni, és akkor még nézhetõ is a film XD. Legalábbis én valahogy elfeledtettem magammal, hogy nem Statham van a 47-es fõszerepében, sõt, azt is, hogy õ lett volna erre a legjobb. Meg Vin Diesel-t is elfelejtettem - bár õt másért XD.

SZVSZ nézd meg a filmet végig, mert korántsem olyan rossz, mint amilyennek a trailer-ek alapján lejön. Ráadásul még Olifánt sem olyan nyálgép és irritáló, mint a trailer-ben. S mondom ezt úgy, hogy a Hitman-játékok rajongója vagyok.
asdfghjkl 2008 márc. 01. - 15:28:29
(91/228)
csatlakozom azokhoz, akik szerint Jason Statham (szállító, london, stb.) lett volna a szerepre a legalkalmasabb
Tenebra Mors 2008 febr. 28. - 21:02:44
(90/228)
Látom, sokan szerették XD. Végülis én is, mert úgy indultam neki, hogy ez egy bõdületes sz*rság lesz. Timothy Olyphant-ot nagyon ostoroztam, mert arca rohadtul nem illett 47-esnek... Ilyen alapon borotváljuk le Balázs Palit, és legyen õ a 47-es. Vagy Natalie Portman legyen a 47-es, mert õt is leborotválták a V for Vendetta kedvéért :P XD.

Szerencsére a filmben és és Olifántban is nagyot csalódtam - pozitívan. Na, nem azért, mert olyan rohadt hû volt a játékhoz... De errõl majd késõbb. Nézzük, miért TETSZETT nekem! Elsõsorban azért, mert végülis izgalmas, jól összerakott, tisztességes akciófilm. Sõt, még flashback-keretbe is van foglalva az egész, ami ugye elég hatásvadász, és be is jön egy filmben. Nem lassul le az akció, egy másodpercre sem, és nem is olyan unalmas, mint amilyennek vártam.
Timothy Olyphant nagyon jól alakítja a hideg, érzelemmentes gyilkost, s arca sem olyan zavaró már. Bár a játékbeli baltával faragott, valóban kopasz klónt ugye meg sem közelíti. De ahhoz képest, milyen idétlenül nézett ki a trailer-ekben és a képeken, itt egész jó lett.
Az Ave Maria-ra gyilkolás és születés elég giccses volt, de végülis hatott, meg legalább ennyi kapcsolata is volt a játékkal.

Na, de, ha valaki nem tudná, ez egy videojáték átirata, akárcsak a jól ismert Resident Evil (A kaptár), vagy a szörnyû Doom film is (meg az Egyedül a sötétben és az Király nevében, meg a BloodRayne). Így elvárnánk, hogy valami kapcsolata is legyen azzal, ugye? Resident Evil-ben úgy, ahogy megkaptuk ezt, illetve a (szerintem elég jó) Silent Hill is elég sok szálon kapcsolódott a játékhoz, sõt, kiegészítette azt egy kicsit (szerintem a legjobb játék-film eddig). A Doom ugye porba gyalázta a zseniális FPS-t, illetve Herr Boll is gyilkolja a videojátékokat ezerrel (bár a Király nevében meglepõen jó lett - persze csak Boll-hoz képest XD).
A Hitman szerintem inkább a Doom-hoz közelít, de játékgyalázása annyira nem felháborító, mint annak esetében. Itt legalább tartják magukat a fõhõs karakteréhez és az alapszituációhoz. Viszont vannak kurva zavaró részek, amiket most megpróbálok összegyûjteni.
***SPOILER***
Ugye az elsõ nagy szentségtörés: mi az, hogy az Interpol keresi a 47-est??? Na neee... Aki játszott legalább 2 óra hosszát a játékkal, az tudja, hogy a 47-es törvények szempontjából nem létezik, és soha nem is akadnak a nyomára. Illetve fel sem merül, hogy nyomozzanak utána, mert mondom: azt sem tudják, ki õ. Vannak persze érdekszervezetek, akik tudnak a klónokról, pl. Szentpétervárott a 2. részben szembe is kerülünk 17-es ügynökökkel. De Interpol? Elõbb kinyírná õket, minthogy nyomozni kezdjenek utána. Ok, elismerem, a Blood Money-ban azért kaptunk nyilvánosságot, de ez akkor is méltatlan a 47-eshez, hogy egy ilyen senkiházi, mint ez az interpolos, a nyomába eredjen.
A második az volt, mikor -feltehetõleg 17-es ügynökök- utána eredtek. S egy metróban egy elég fasza mexician standoff után ledobták a fegyvert és elkezdtek kardozni... Úristen. Giccses, modoros, és nagyon idegen a játéktól.
A harmadik és egyik legnagyobb: árvákból toborozzák az ügynököket... Na neee! A játék azzal kezdõdik, hogy egy romániai "üzemben" klónoznak minket, illetve a Hitman: Contracts-ben is klónjaink közül kell megmenekülni a SWAT elõl. Nem értem, minek kellett árvákra változtatni a klónokat :S.
A negyedik az volt, hogy egy csajjal viszonya próbált kezdõdni a 47-esnek. Na, persze. Aki ismeri a játékot, az tudja, hogy a 47-es két dologra használja a nõket: 1. túsznak vagy 2 tüzelõanyagnak XD. Illetve megmérgezi õket, vagy leloki egy indiai kórház 20. emeletérõl XD. De tényleg: pont ez a lényege a játékban a hõsnek, hogy semmi érzelme nincs, nem is ember. A 2. részben végig azzal küzd, hogy mi õ, mert nem érez emberi érzelmeket és ugye nem Isten teremtménye, azáltal, hogy klónozták. Erre itt egy orosz csajt raknak mellé...:S. Gratulálok :S.
Az ötödik, hogy ész nélkül elkezd lövöldözni. Én értem, hogy a tömeg az a látványos akciófilmeket szereti, hiába, ha a film egy "árnyról" szól, aki a játékban jobban szerette a mérgezést. Ott ugyanis minél kevesebb vérrel, lehetõleg pisztolylövés nélkül kellett elintéznünk legtöbb esetben áldozatainkat. Pont ez adta a varázst. Ha ész nélkül lölvöldöztünk, a játékot még végéigjátszhattuk, de pont a lényegét vesztette el ezzel...

Az tetszett, hogy próbálták imitálni a "hát mögötti kamerával" a játék nézetét, illetve az is ***SPOILER***, mikor a WC-ben megmérgezte a klienst (bár eléggé elrontották azzal, hogy agyonlõtte a testõreit... Ilyet csak a "bénák" /n00b/ csinálnak a játékban).

Szóval tetszett, de azért nem ez az a film, amirõl minden játékos álmodik kedvenc játéka kapcsán... Arra még sokat kell várni.
Illetve a látványon és az izgalmas akción kívül elég üres az egész.

6.5/10
peca1000 2008 febr. 25. - 22:35:34
(89/228)
Ez egy király film volt. Hidegvérû, szögegyenes tekintetû, precíz bérgyilkos, öltönyben, piros nyakkendõben. És még kinézetre is hasonlít rá a játékban lévõ Hitmanra. Na jó, csak a borítóját láttam :)
Várom a folytatást!