offtopic
k11zoltan 2021 dec. 19. - 18:11:34 Előzmény zimike
(30/30)
Ne erőltesd.
Sok ostobságot beszélsz sajnos.
10/10
zimike 2021 dec. 19. - 13:06:43 10/10
(29/30)
....World Trade Center c. film vagy A Sólyom végveszélyben na azok valós események ..."
Hááááát izéééééé én nem lennék ebben olyan biztos , Amit a történelem könyvek és a média
az arcodba tolnak az szerinted mind igaz ??? A történelem könyveket 25-30 évente ÚJRAÍRJÁK
a regnáló rendszer igényit kiszolgálva .Még sokszor az sem úgy van amit az ember a SAJÁT
SZEMÉVEL lát !!! Az IGAZSÁGOT pedig ha kell ÉVTIZEDEKRE TITKOSITJÁK !!!!
Egy film pont ezért jó mert a KULISSZÁK MÖGÉ LÁT és bár csak
néhány részlet ismeretes a valóságból egy brilliáns rendezői elme a részleteket fel tudja
öltöztetni egy VÉLHETŐ VALÓSÁGGAL .Kitalálja leleplezi MI IS TÖRTÉNT a VALÓSÁGBAN !
A történelem könyvek csak akkor fogják ezt MOST felfedni ha a az uralkodó osztálynak ez
az ÉRDEKE . A mostani " ÁLJÁRVÁNYRÓL " is gondolom osztod a média véleményét és
már felvetted a 3ik oltást is KÉSZÜLSZ a 4ik -re.
A beteg elmékről meg annyit : Ha elvágná egy ilyen beteg elme az anyukád vagy a lányod
torkát BIZTOSAN NEM AZON gondolkodnál hogy szegény elkövetőnek milyen
nehéz gyerekkora lehetett és helyeselnéd a rehabilitációját és egy állami pénzből működtetett
pszichiátrián kezelnéd........Le kell végre szállnod a Földre.
sawyerx 2021 dec. 15. - 10:38:08 Előzmény zimike
(28/30)
Az első mondatod nem értem.
A linkelt cikkben is csak az van, hogy INSPIRÁCIÓ, és ha elolvasod részletesen, minimális a hasonlóság a valóság és a film között. Tisztázzuk már a fogalmakat, ennyi erővel minden filmhez, ahol egy banda gyilkol, oda lehet írni, hogy valós események alapján, mert Manson is bandával gyilkolt... Megtörtént eseményeken akkor alapulna, ha tényleg MEGTÖRTÉNT volna, a film pedig kisebb változásokkal dolgozná fel. A World Trade Center c. film vagy A Sólyom végveszélyben, na azok valós eseményesek.
És a cikkben írt fickó épphogy nagyon is beteg elme volt, fogalma nem volt, hogy mi a baj a gyilkolással, mert burokban nevelték.
10/10
zimike 2021 dec. 15. - 09:46:04 10/10
(27/30)
Látom neked a chatneved sawyer (fűrészes) is alkalmazkodott a az efféle filmekhez !
Nem azt mondtam hogy konkrétan thomas hewitt létezett hanem azt hogy több HASONLÓ KARAKTERŰ fűrészes sorozatgyilkos LÉTEZETT és követte el az USA-ban borzalmas tetteit ami IGAZ A texasi láncfűrészes is nem EGY volt...... hanem több ilyen szadista karakterű emberállat, Annak ellenére hogy nem ment be a rendőrségre és igazolta magát hogy " HÉ FIÚK EZT ÉN TETTEM ...ITT TALÁLJÁTOK AZ ÖSSZVÁGOTT EMBEREKET " ezek az emberek NEM VOLTAK BETEG ELMÉK !
Ők ezt ÉLVEZTÉK amit csináltak és megtették és sajnos napjainkban is megteszik újra és újra Erre kellene egy Dexter tipusú levadászógép . bár nézetem szerint ezek az elkövetők NEM ÉRDEMLIK MEG A GYORS HALÁLT hosszú ideig kellene őket naponta KEGYETLENÜL KÍNOZNI vigyázva arra nehogy beledögöljenek .Hiszen ezeket az embereket a SEM a börtön SEM egy pszichiáter nem tudja ÁTNEVELNI csak a hegesztőláng meg a láncfűrész.
http://www.cinegore.net/hu/2016/04/17/igaz-tortenet-alapjan-a-texasi-lancfureszes-meszarlas/
sawyerx 2021 dec. 15. - 09:05:11 Előzmény zimike
(26/30)
A texasit egy fickó inspirálta, akit kiskorától az anyja mindentől óvott, nem volt számára külvilág, és miután a szülei meghaltak, annyira antiszociális és visszamaradott volt, hogy megölt két nőt és a tanyáján a bőrükből ruhákat és tárgyakat készített. Nem fogta fel, hogy rosszat csinált, agyilag teljesen k.o. volt, így élete végéig diliházba zárták. A Hewitt-családnak semmi köze az egészhez, horroroknál előszeretettel írják oda, hogy valós események alapján, nem kell mindent elhinni :D
k11zoltan 2021 dec. 14. - 19:50:10 Előzmény zimike
(25/30)
Oda igen.
Ide nem. ;D
10/10
zimike 2021 dec. 14. - 19:21:42 10/10 Előzmény k11zoltan
(24/30)
A texasi láncfűrészes végére nos oda irtak is valos neveket. pl a Hewitt családot.
k11zoltan 2021 dec. 14. - 18:17:20 Előzmény zimike
(23/30)
Oké, de te azt írod, hogy:
"a forgatókönyv írója túlságosan ragaszkodott a VALÓSÁGHOZ"
Akkor nyilván egy KONKRÉT esethez ragaszkodott.
Mindegy...
Ilyen leosztásban, ahogy a filmben, kétlem, hogy megtörtént volna, mert akkor hallotunk volna róla.
Vagy legalább is a film végére írtak volna, egy azzal kapcsolatos levezetőt.
10/10
zimike 2021 dec. 14. - 06:15:17 10/10 Előzmény k11zoltan
(22/30)
Sok hasonló eset volt már !!! ezért sem linkeltem ide semmit ! A texasi láncfűrészes is MEGTÖRTÉNT hasonlóan ehhez a filmhez de mivel a 70-es 80-as években több fláncfűrészes mészáros is volt sőt tömegsirokat is feltártak ahol összefűrészelt emberek nyugodtak nyilván maga a film sem köthető egy konkrét esethez hiszen ilyenkor általában élő tanuk nem maradnak.
k11zoltan 2021 dec. 04. - 22:19:54
(21/30)
Futunk, menekülünk, néha visszatámadunk... semmi extra.
Nekem ez kevés.
k11zoltan 2021 dec. 04. - 22:18:41 Előzmény zimike
(20/30)
Lelövöd a film végét. Használd a Spoilert.
Belinkelnéd az igaz történetről szóló cikket? Mert szerintem ez (meg az első) csak halványan érint valami hasonló esetet.
De semmiképp sem "a forgatókönyv írója túlságosan
ragaszkodott a VALÓSÁGHOZ"
6/10
sorozatneked.hu 2021 nov. 28. - 14:59:44 6/10
(19/30)
6/10

Nem lesz belőle klasszikus, de nem is vártam tőle. Az éjszakai felvételek és a kietlen lakópark jó hangulatot adott a filmnek. És olyan sok irritáló butaság sem volt a történetben. :) Viszont azt olvastam, hogy többféle befejezés is készült a filmhez.
10/10
zimike 2019 jún. 10. - 18:52:32 10/10
(18/30)
Ez a rész (második ) viszont elhozta a katarzis élményét ....végre megbűnhődött ez az ok nélkül embereket ijesztegető és gyilkoló TRIÓ ( két nő és egy férfi )....bravó a rendezőnek .... méltóan lezárta a történetet !
A DTS hanggal meg egyenesen felfokozott ÉLMÉNYHEZ juttatta mind az első mind a második
rész nézőit !
Le ne töltsétek BDrip-ben vagy vmi ennél is hátulkullogóbb formátumban !
A hatás kiteljesedéséhez elengedhetetlen az eredeti mozis hangzás ( DTS )..!
10/10
zimike 2019 jún. 10. - 17:14:49 10/10
(17/30)
Mesteri horror film ami megtörtént eseményeken alapul (based on true events !)
Nem is értem ezt az alacsony pontszámot : 4.5...... ???
Valószínűleg azért van mert idejött sok olyan néző akinek :
" Nem kenyere egyébként sem a horror " .....és leugatta a műfajt !
Ez nem egy fosatós szadiparti vagy egy folyjon a vér -féle walking dead !
Ezek itt MEGTÖRTÉNT DOLGOK kérem szépen .
Már az első rész is mestermunka volt bár a befejezés nem hozta meg a
katarzis érzését de csak azért nem mert ott a forgatókönyv írója túlságosan
ragaszkodott a VALÓSÁGHOZ ...vagyis ahhoz a tényhez hogy az eset a mai
napig tisztázatlan események sorozata volt.... és ezért nem "megoldotta "
a történetet hanem FÉLBESZAKÍTOTTA a végén .
10/10
zimike 2019 jún. 10. - 11:07:28 10/10 Előzmény King Diamond
(16/30)
Véégre vki írt vmi jót is erről a filmről !!!
Véégre vki írt vmi jót is erről a filmről !!!
wiktoria88 2018 dec. 01. - 11:37:34
(15/30)
Miota rohangal egy 80 szazalekban megegett test hogy gyilkoljon?? meg a csaj felrobbantja a kocsit elsetal diplomatikusan a sulyosan serult lababal .mi a fax van ??
2/10
Sharxxx 2018 szept. 30. - 22:58:37 2/10
(14/30)
Jóval gyengébb, mint az első rész. Egyedül a zenék tetszettek. De a film baromi gyenge egyébként, szöveg nincs szinte, és a színészek is az épp elviselhető kategóriába esnek. Szívesen megtudtam volna legalább azt, hogy miért gyilkolásznak, illetve hogy kik ők egyáltalán.
5/10
ResidentEvil 2018 szept. 23. - 21:10:24 5/10
(13/30)
Az első résztől hangulatban és feszültségkeltesben is elmarad ,a sztori úgy mint az 1.nél itt is faék.Sajnos csak a millioszor lelőtt horror kliseket mondja fel a film,szinte az egész film alatt egészen a végéig untam/fárasztott,nem érdekelt-a vége az tetszett .nagy Jóindulattal gyenge 5pont.
2/10
troy1989 2018 aug. 09. - 20:29:29 2/10
(12/30)
Nagyon gyenge. Első rész abszolút izgalmas volt, nézhető.. De ez.. Ezért vártak 10 évet? Röhejes. És ez manapság összes horrora igaz sajnos.. Vaksötét na az jó film.. Kb ennyi a, mostaniak között. Nincsen igényes minőségi horror.. De ha tud valaki nyugodtan irjon. :)
1/10
Rocco1899 2018 aug. 07. - 18:53:27 1/10
(11/30)
Hülyeségben abszolút top 3-as film. Dupla nulla. Elképesztően szar!!! Mondom ezt úgy,hogy az első rész még tetszett is.