Téma: Hívatlanok

1/10
Adresz27 2012 febr. 01. - 09:28:42 1/10
(184/224)
A film szerintem nem azért hipergagyi mert nem repkednek benne a testrészek, hanem az idióta, agyatlan szerepek és viselkedések miatt. Szerintem pontosan ettõl vált hiteltelenné az egész. A fõszereplõk balf@szoskodásaival akarták a nézõket is beparáztatni, engem inkább felidegesítettek és néhol kínomban röhögtem.
Vmi álarcos b@rmok elkezdik ijesztgetni a fickót a saját (vagy általa használt házban) õ meg összef.ssa magát?
Vaktában lövöldöz, azt sem tudja mit csinál, stb. Ez milyen már? :)
7/10
MilkFanatic 2012 jan. 24. - 12:05:18 7/10
(183/224)
A filmet én személy szerint két féle szempontból részletezném: az egyik a horror elemek felhasználása, a másik pedig a film atmoszférája. A film elsõ mondata hogy megtörtént események szolgáltatták és ehhez gratulálok a rendezõnek mert hiteles is maradt. A szereplõkrõl pont annyit tudunk amennyit kell nincs hosszú elõjáték. Úgy kezdõdik mint egy FBI-os akta és úgy is végzõdik. Az atmoszférát tökéletesen megteremti azzal hogy hihetõ. A gyilkosok kilétét miért nem derül ki? Mert nem fontos. Idegenek, gyilkosok akik semmiféle kapcsolatban nem állnak a párral. Innentõl kezdve fontos a kilétük? Szerintem nem. A borongós fények, a folyamatos bizonytalanság és az egyre erõsödõ erõszakosság nagyon jól eltalált hangulatot adnak. A horror elemekbõl viszonylag keveset kapunk, nincs benne se testrész röpködés se gore jelenetek. Aki valami csavaros sztorira számít vagy hektóliternyi vérre annak nem ajánlom ezt filmet. Aki megelégszik azzal hogy csak felborzolják az idegeit annak megfelelõ.
A véleményem, hogy remek iparos munka, de egy kicsit több akció belefért volna. Néhol nagyon unalmas.
zoli_80 2011 nov. 29. - 16:55:31 Előzmény M.Zs.F
(182/224)
"mi is volt kettejük közt a feszkó tárgya?"

Valami lagzin voltak együtt, ahol a srác megkérte Liv Tyler kezét, õ viszont nemet mondott. Nem szakítottak, de a csaj nem érezte készen magát a házasságra,


"Vagy miért nem lehetett látni, hogy kik vannak a maszk alatt?"

Szerintem ennek nincs jelentõsége. Egyszerûen csak parásabb, ha nem látod az elkövetõk arcát, csak ezeket a "creepy" maszkokat - ezért dönthetett úgy a rendezõ, hogy így nézzenek ki.


"Most akkor Kristen a végén életben marad vagy sem?"

Igen.


"És az elején az a telefonbeszélgetés az miért is volt fontos? Vagy hogy is vágott ide?"

Szokásos módszer horrorfilmeknél, hogy az elején belebegtetik, mekkora borzalmak várnak rád (illetve magukra a szereplõkre); ebben a filmben ezt úgy tették, hogy bevágtak egy részt a telefonhívásból.
4/10
MoonShine 2011 nov. 10. - 19:37:42 4/10
(181/224)
Azt sajnos én sem értem, hogy miért nincs befejezésen a filmnek..
Nagyon jól indult szerintem és félelemkeltésben sem volt hiány... De végig arra vártam, hogy most huu kiderül.. de nem.Egyszerûen semmi nem derül ki. Lehet, hogy valakinek így is tetszik. De nekem nem! 10/4
4/10
MoonShine 2011 nov. 10. - 19:35:30 4/10
(180/224)
f
10/10
sixpack1989 2011 okt. 22. - 12:29:46 10/10
(179/224)
Nekem tetszett. vannak benne parás jelenetek,és abszolút élvezhetõ a nézése,nem is értem a sok negatív véleményt.
kategóriájában ezt választották a legjobb filmnek 2008-ban szóval annyira rossz mégse lehet. A legtöbb negatív vélemény az igénytelenség miatt van,mert itthon az agyrém zombis filmek háttérbe szorítják az ilyen filmeket.
1/10
Adresz27 2011 aug. 20. - 22:22:27 1/10
(178/224)
Na, ezt a filmet sem ajánlom senkinek ill. csak annak, aki kínjában röhögni szeretne.
Egy szánalmas, hatásvadász katyvasz az egész, ostoba, szerencsétlen, ön-és közveszélyes (és lehetne még fokozni) fõszereplõkkel. Színészi játékot nem kell keresni a filmben, mert nincsen.
A fõszereplõk hibát hibára halmoznak, még egy döglött mókusnak is jobb taktikai érzéke van, mint ezeknek.
Nekem a filmrõl már az 5. percben az "utolsó mondatok topic" jutott eszembe:
"Ne félj! Ide úgy sem csap be a villám!
Add a gyufát, hadd lám van-e még benzin a hordóban!
Vége az órának, minden gerelyt ide hozzám!"
és még lehetne sorolni a végtelenségig... :):)

Szóval ne nézzétek meg! :)
5/10
M.Zs.F 2011 júl. 22. - 08:43:36 5/10
(177/224)
Egy csomó-csomó dolog nekem nyitva maradt a filmmel kapcsolatban, és olyan érzésem van, hogy nekem nagyot durranna, ha tudnám ezekre a választ.
SPOILER: Például mi is volt kettejük közt a feszkó tárgya? Vagy miért nem lehetett látni, hogy kik vannak a maszk alatt? Most akkor Kristen a végén életben marad vagy sem? És az elején az a telefonbeszélgetés az miért is volt fontos? Vagy hogy is vágott ide? SPOILER VÉGE

Mellesleg érdekes film, olyan leginkább a szokott dolgokra épit, de nem rossz. Bár Liv Tyler-nek a "tündés" szerepek jobban állnak egy ilyen bájos arccal.

10/5
zoli_80 2011 júl. 04. - 11:52:35
(176/224)
Láttam már jobb filmet, de paráztatónak rohadt paráztató.
7/10
3/10
malmsteen11 2011 jún. 18. - 00:28:02 3/10
(175/224)
ÚÚÚristen!Annyira tipikus sztori...lerágott csont az egész,és nincs is értelme az egész filmnek..Kicsit újjíthatnának már!!!0 Kreatívság.
Spoiler:Miért támadtak be a házba???Ez vicc.
magyar krokodil 2011 máj. 27. - 22:12:11
(174/224)
mióta Criminal Minds nézõ vagyok azóta elhiszem, hogy történhet ilyen, mint itt a filmben, ennek ellenére rossz élmény volt a film. mondjuk én parázós vagyok, tehát konkrétan be voltam tojva a film alatt, de ha túl sokszor jön el az a pillanat, hogy úristen, ezt minek csináltad(volt pár logikátlan lépés az áldozatok részérõl), akkor tönkreteszi a filmet. bár az is igaz, nem tudom én mit tettem volna.
edzett horrorrajongóknak nudli, de egy átlagos, jó beleérzõképességûnézõnek azért félelmetes. nem bírnám mégegyszer megnézni.
10/10
jackasszoli 2011 máj. 27. - 21:42:47 10/10
(173/224)
Véletleül már több százan meghaltak, szóval simán lelehet lõni bárki véletlenül, fõlleg ilyen helyzetbe.
Totál paráztam volna én ha rámtámadnak, egy elhagyatott tanányán ilyen maszkos alakok.
Nekem csak egy bajom volt a filmel, hogy nem derült ki hogy kik voltak a gyilkosok, arcukat nem mutatták se hogy miért gyilkoltak.
cor 2011 máj. 27. - 16:49:14 Előzmény Heisenberg
(172/224)
szerintem, ha valaki halálosan fél, nem tapasztalt fegyver használó, akkor bizony lõ. Fõleg akkor, ha úgy gondolja, hogy csak is a betolakodó jöhet. Nem ez lenne az elsõ eset. Ha valaki elveszíti a fejét..hajjajh... Hát jó, a te véleményed is csak egy vélemény. :) Bár van története a filmnek, és szerintem nem hülyeség. Az h pánik helyzetben ki hogyan reagál...hát azt egy kényelmes székbõl, a gép elõtt írogatva nem lehet megmondani. Amit én is hülyeségnek tartottam, hogy ---SPOILER------pl a pasi kimegy a telefonjáért a kocsihoz, és nem igaz h nem villan át az agyán, hogy a szétvert autóban, majd pont azt hagyják ott. ----SPOILER VÉGE------ most azon kiakadni h senki nem hallja õket, hát az butaság, mert ha rögtön a segítségükre sietne valaki, akkor nem lenne mirõl szólni a filmnek. Ami viszont elgondolkodtató( h bár ELVILEG megtörtént alapon készült el a film), a tény az tény, hogy hány erõszakos bûncselekmény van Amerikában....szóval ez ijesztõ..és nem kell hozzá Amerikába menni. Egy csomó bekattant alak él a Földön.... :(
2/10
Heisenberg 2011 máj. 26. - 23:17:16 2/10 Előzmény cor
(171/224)
Igen engem minõsít jó a humorom :) és még én is jobb forgatókönyvet írtam volna mint a film forgatókönyve, a fõszereplõk úgy viselkedtek mint a debilek, reflexbõl meg nem lövünk csak ha párbajozunk :)
Ha meg ennyire érzékeny a lelkecskéd akkor ne nézz horrort. (bár ez sem volt az)
cor 2011 máj. 23. - 17:59:01
(170/224)
ui: ez a film akkor jó, ha átérzed a helyzetüket, és bele éled magad. Így nézzétek meg. :)
cor 2011 máj. 23. - 17:48:58 Előzmény Heisenberg
(169/224)
hát azért ilyet írni, hogy miért nem kínozták meg õket.....ez téged minõsít...ilyet normális ember még film kritikaként sem ír, pláne azt nem h megérdemelték. Azzal egyetértek, hogy ilyenkor megosztani magunkat nagy hülyeség. A pajtit meg nem azért lõtte le hogy ki szúrjon magukkal, hanem reflexbõl lõtt. Ennyi azért leeshetne neked is. Maga a film teljesen jó volt. Azok a horrorok jók, amik végig benned tartják a félelmet. Ez ezt tette. Nem városban voltak, hanem tanyán....bár neked ez sem jött le. Azért mert te nem értesz valamit, és neked nem szól semmirõl, az attól még nem értelmetlen. Csak Te nem értetted. Mindenkinek ajánlom, aki nem a totál véres horrorokat szereti.
10/10
jackasszoli 2011 máj. 11. - 11:51:22 10/10 Előzmény mastagiajjenno
(168/224)
Szerintem azért nem volt rossz film.
Nézze meg valaki othon éjszaka magába, szerintem elég félelmetes.
Kicsit olyan mintha az X Akták valamelyik dokumentumát filmesítették volna meg , amire még nem találtak megoldást.
Nem tudjuk kik a gyilkosok, miért gyilkolnak stb.
Egyszerû kis film.
Én 10 bõl 10 pontot adok rá, nem azért mert olyan hûû de jó film, hanem azért mert arra amire szénták a filmet arra tökéletes.
2/10
Heisenberg 2011 ápr. 30. - 17:43:57 2/10
(167/224)
Ja SpOileres az elõzõ hozzászólásom.
2/10
Heisenberg 2011 ápr. 30. - 17:42:46 2/10
(166/224)
Jáááj szeretem a jó horrort ,de ez nem volt az, egyszer sem ijedtem meg, nem is féltem. Viszont idegesített a fõszereplõk bugyutasága: Váljunk szét mert úgy gyengébbek leszünk, a csaj bár lenne, de ne fogjon fegyvert mert így gyengébbek leszünk, lõjük szét a haver fejét mert így gyengébbek leszünk meg a fõszereplõ pali egy pancser legyen mert ezzel is gyengébbek lesznek.
Simán kinyírhatták volna a gyilkosokat illetve vártam a végére valami nagy fordulatot, hogy szellemvárosban vannak, vagy tudathasadásos az egyikük vagy valami de nem, nem történt semmi, egy sima suttyó fegyvertelen zsákos család mészárolta le õket, hát meg is érdemelték. Sajnálom hogy nem kínozták meg õket jobban. Meg mi az hogy nincs senki a városban, telefon sincs, meg semmi na mindegy. Története sem volt a filmnek.
2 pont
slacio 2011 febr. 27. - 21:59:15
(165/224)
Lehet hogy megnézem! A zacskófejû, meg a másik 2 maszkos, nagyon eredeti ötlet! :)