proklima 2015 márc. 06. - 15:45:47
(250/270)
A Tükröm, tükrömet Julia Roberts miatt néztem meg, ezt meg azért, hogy összehasonlítsam a kettõt (az biztos, hogy nem Kristen Stewart miatt). Valójában nem tudom eldönteni, melyik múlja alul a másikat. 6/10
9/10
Bejg Lee 2014 jún. 24. - 13:31:54 9/10
(249/270)
Akinek nem tetszett, annak a Walt Disney-s Hófehérkét ajánlom ....
9/1 -es film.
kolja92 2014 jan. 18. - 20:49:07
(248/270)
A Mirror Mirror meg ezt szerintem meg nem szabad összehasonlítani, külön kategóriába esik a két film, hisz ez a mesének egy sötét feldolgozása, a Mirror Mirror meg egy vígjáték.
kolja92 2014 jan. 18. - 20:46:50
(247/270)
Nekem is nagyon tetszettek a tájak, no meg persze Charlize hordta az egész filmet a hátán. Az elsõ fél óra még eléggé jóra sikerült, de utána elkezd sántítani és laposodni a történet. Jobb színésznõt is találhattak volna Hófehérre, nem tudom miért Stewart került bele.
10/10
standoff 2013 júl. 04. - 14:15:09 10/10
(246/270)
Nos, ez egy 9/10-es film, és am a Mirror, Mirror szintén remek alkotás, szerintem ez jobb, szóval a Mirror, Mirror olyan 8-8.5/10-es film, de egyébként a vak is láthatja ezt. Nem tudom ki mit vár egy ilyen filmtõl, de amit lehet, azt meg is kapjuk bõven, 1-2 hiányosságot leszámítva.
Am meg Hófehér magyar hangja Földes Eszter, semmi bajom vele, remek színésznõ, bírom, de ide nem hiányzott, hadd ne mondjam ki kellett volna, egy színésznek csak is kizárólag egy szinkron hang áll jól és van erre példa bõven.
Lényeg ez egy remek film, aki meg 5/10-et, 6/10-et lát benne, ne nézzen ilyen filmeket könyörgöm; a fantasy rajongóknak viszont fog tetszeni.
offtopic
Diana Spencer 2013 jún. 22. - 22:31:20 Előzmény Sz Peter
(245/270)
Tükröm, tükröm mondd meg nékem...
5/10
Újvállalkozó 2013 máj. 04. - 23:47:42 5/10
(244/270)
Kár volt megnézni a moziban. A csaj irritált benne, Thor hozta a szépfiút, a legjobb Charlize volt benne. :) 5/10
7/10
nimand 2013 ápr. 21. - 14:07:06 7/10
(243/270)
Le a kalappal. A sopankodok nem tudom mit vartak, de szerintem ez egeszen jol sikerult. Az alap story nem ujdonsag, de lathatoan kello fantaziaval, meg egy ilyen kotott palyan is lehet jot csinalni. A karakterek teljesen jok (nem zsenialisak, csak jok), a torpok se azok a piros sipkas vidam gyerekek, sokkal inkabb kozepfolderol emigralt, sokat megelt fickok. A szepsegek kivalasztasa is jol sikerult, nyilvan szepnek kell lennie a gonosz kiralynonek is, de szerintem nem szebb, mint a masik (ez csak izles kerdese) masreszrol, meg nem gyozik hangsulyozni, hogy itt belso szepsegrol es tisztasagrol is beszelunk es ezt teljesen jol ki is jatszak a karakterek. A kozepkori hangulat
is inkabb az a saros, lucskos, game of thrones-os retkes valosag (a latvanyban merek csak parhuzamot vonni, ne ertsuk felre). A vidamabb reszeken is remek kepeket mutatnak, lathatoan nem sajnaltak a zs-t, se a helyszinekre, se a diszletre. Nem mondom, hogy ez volt eletem legnagyobb filmelmenye, de egyaltalan nem bantam meg azt 2 orat.
8/10
gyrsee 2013 ápr. 16. - 20:09:51 8/10
(242/270)
igen, a szereposztás olyan, mint egy vicc. a cgi viszont viszi a filmet. 8/10
8/10
derrick76 2013 márc. 28. - 16:44:57 8/10 Előzmény Sz Peter
(241/270)
Jó kis mese..de ez a hófehérke nekem gázos..cserélhettek volna a királynõvel szerepet
Sz Peter 2013 márc. 07. - 19:38:18
(240/270)
Nem a szereposztásnál lehetett gubanc, hanem a tükörnél. :)
6/10
Danijel 2013 márc. 07. - 18:51:36 6/10
(239/270)
Kizárólag a Charlize Theron miatt vittem fel a szavazatomat egy 6-osra. Csak az õ jeleneteinél volt meg a hõt áhított látvány, a sztori középszerû, csavarmentes. A szereposztásnál is valami gubanc lehetett, mert a gonosz királynõ ezerszer szebb Hófehérkénél :D
gladiolus 2013 febr. 28. - 21:32:49
(238/270)
Hát nõ lévén nem nagyon értek ahhoz, és nem is érdekel, hogy más nõk szépségét megítéljem, de ha az az alapkoncepció, ami a leírásban van, hogy Hófehér szebb a királynõnél, akkor ez itt el van cseszve, azt hiszem.Akkor valami rondább nõt kellett volna királynõnek betenni, mert ez így röhelyes.
3/10
SandroVM 2013 febr. 24. - 11:36:58 3/10
(237/270)
Már az elején kiderül nem csak a kerettörténet: elõre látjuk a következményeket és a végét is SSS-SPOILER-RRR Hófehérke után küldik a vadászt, aki azonban nem fogja megölni a lányt, hanem egymásba szeretnek, visszamennek a kastélyba, hogy megöljék a gonosz királynét és boldogan élnek, míg meg nem halnak. SSS-SPOILER-RRR VÉGE. És természetesen az sem meglepõ, hogy találkozunk a hét törpével. Ez a Hófehérke és a hét törpe interpretáció már az elején, idézem magam: jó nagy baromság. Törekszik a látványra az kétségtelen, de néhány fain lény, illetve állaton kívül nem igazán sikeres ez a törekvés. Szerintem egy kastély lehet szebb, egy erdõ lehet sötétebb (és itt nem világításra utalok, hanem tartalomra), egy klasszikus mesetörténet lehet érdekesebb. Talán a lepukkant kastély közeli falu, ami tetszik az állatvilágon kívül. Amúgy a film eléggé nyálas, bár ritkán mondok ilyet. Az akció jelenetek olyan semmilyenek, a cselekmények kicsit se ragadja magával a nézõt. A színészek nem alkotnak maradandót, s Charlize Theront se lehet hova tenni. Ha neki van stílusa, akkor a többieknek miért nincs? Ezért aztán ki lóg a sorból és a színjátéka értékelhetetlen. Amikor behoztak egy bazi nagy sárga valamit, a nézõ érthetetlenül mordul fel, hogy egy tükör, hogyan is nézhet úgy ki, mint egy - 'saccperkb' tippelek - 80 colos cintányér. A legnagyobb ludas mindenért a rendezõ, remélem karrierje ezzel befellegzett, mert régen láttam ilyen rossz - tömegeknek szánt filmet. Halálosan untam, vontatott, üres, semmilyen. Talán, ha tesznek bele valamilyen meglepõ fordulatot: például megjelenik a színen Csipkerózsika, vagy az elsõ 20 perc után meghal Hófehérke, esetleg a hét törpe helyett 3 kismalac tevékenykedik, akkor talán lett volna benne 1, azaz egy darab értelmes ötlet, amivel "nézhetõbbé" válik a film. Naiv tanulság: ne készítsünk klasszikusokból feldolgozást, elég nehéz megütni a színvonalát például egy Walt Disney nevû fickónak. Ha mégis filmvásznon szeretnénk látni ezt a történetet, akkor felejtsük el ezt a moslékot, és inkább a csodálatos, 1987-es amerikai-izraeli Snow White filmet tudnám ajánlani, ami nem csak érdekesebb és aranyosabb, hanem a kellõ pillanatokban SÖTÉTEBB is, a mindent tudó tükör pedig cintányér helyett parádés kinézettel bír. Az a film zseniális, ez pedig rakás sz@r: 10/3
3/10
szergo 2013 febr. 23. - 13:23:12 3/10
(236/270)
ne, ne, ne nézzétek meg, mert ROSSZ!
<*spoiler*>erõltetett, indokolatlanul gagyi, tele ellentmondásokkal, és érthetetlen jelenetekkel<*/spoiler*>
4/10
pandamacko 2013 febr. 14. - 21:23:04 4/10
(235/270)
Hûû, hát ez valami borzasztó, a 6,2 finoman szólva túlzás. Nagyon nem jó, unalmas és hát látványosnak még csak csak látványos (bár nekem egy kopár erdõ és állandó sötétség az nem számít nagy látványosságnak) de maga a történet és a szereplõk...Mondjuk Kristen Stewart- tól nem is vártam sok jót...
6/10
Semprini 2013 febr. 09. - 13:01:27 6/10
(234/270)
Nagy fantasy-rajongóként nem hagyhattam ki ezt a filmet sem, bár nem voltak nagy elvárásaim, mert elég sok rosszat hallottam róla. Ez a film is a tipikus hollywoodi szuperprodukciók sorát gyarapítja: látványos de üres. Ez azonban nem annyira bírálat, mint inkább ténymegállapítás, hiszen olyan hosszú a sor, amelybe tartozik, hogy inkább tipikusnak lehet nevezni, viszont a látványvilága miatt sok mindent meg lehet neki bocsátani. Mert nézni aztán van mit bõven, a látványtervezõk, trükkmesterek igencsak kitettek magukért. Az erdõ valóban él, lélegzik, minden fa, állat, lény elképesztõ hitelességgel, és kreativitással lett megalkotva, a jelmezek, díszletek is pazarul kivitelezettek, e téren sok más hasonszõrû produkciót maga mögé utasít a film, és önmagában már emiatt is megéri egyszer végignézni.
A szereposztás azonban felemás. Egyfelõl sok nagy név alig felismerhetõen, elmaszkírozva, szó szerint "aprócska" mellékszerepekben téblábol, másrészt pont a fõszereplõk nem igazán jók. Szinte minden kritika Charlize Theront magasztalja és Kristen Stewartot szidja; nos, én a magam részérõl nem állnék be a sorba, és ha nem is fordított a véleményem, de nem tudom olyan megátalkodottan utálni Stewart kisasszonyt, mint azt sokan teszik, ugyanakkor Therontól sem vagyok éppenséggel elájulva, sõt. A dél-afrikai szõkeség sosem tartozott a kedvenc színésznõim közé, és ezen ez a film sem javított. Teátrális alakítást nyújtott, mindenki mást lejátszott, ez tény, azonban lássuk be, nem volt igazából nehéz dolga, lévén az õ szerepe adott erre leginkább lehetõséget, ráadásul negatív szerepet játszani mindig sokkalta hálásabb feladat, mint az egysíkúan pozitív figurákat, és a szerep tényleg jól is állt neki, de hogy õ vinné el a hátán a filmet, az egész egyszerûen nem igaz. Kristen Stewartot én sem tartom kimagasló tehetségûnek, nem akarok átesni a ló túlsó oldalára, de amit a kritikusoktól kapott, azt messze igazságtalanul túlzónak érzem. A Twilight-szériát az elsõ rész után abbahagytam, viszont pl. a Pánikszoba és a Kalandpark c. filmekben a világon semmi bajom nem volt Stewarttal, sõt, kifejezetten jónak ítéltem. Ha én hollywoodi producer lennék és történetesen Hófehér(ke) szerepét kellene kiosztanom, alighanem bajban lennék. Tíz évvel ezelõtt Anne Hathaway, húsz éve pedig Winona Ryder lett volna a tökéletes választás a szerepre, és mindketten fényévekkel jobbak lettek volna mint Stewart, de hogy ki lenne ma a megfelelõ a feladatra, azt hirtelen nem nagyon tudom, ennyivel gyengébb a mai felhozatal. Úgyhogy végülis Stewart nem tûnik rossz választásnak, egyáltalán nem éreztem zavarónak a játékát, fõleg, hogy a másik fõszerepben egy igazi antiszínészt láthattunk: Chris Hemsworth itt is ugyanazt az egy, azaz egy darab tekintetet mutatja be, amit Thor-ként már láttunk tõle, igaz, ez nem egészen ugyanaz a figura. Azt hiszem, Steven Seagal, Jason Statham és Sam Worthington után itt a legújabb "gumiarcú macsó".
A sztori természetesen az unalomig ismert Hófehérke-történet, csak kicsit kitekerve, felturbózva, a mai kor közönségének ingerküszöbéhez igazítva, értelmetlen és kidolgozatlan szerelmi(?) háromszöggel, persze még így is inkább gyerekmese, mint felnõtt-fantasy, de a valóban káprázatos látványvilág miatt megér egy próbát.
10/10
macskaszemu88 2013 jan. 31. - 12:50:21 10/10
(233/270)
Egyébként a hagulatot nagyon jól megtetemtették a tájjal, egy-egy felcsendülõ szólammal. Tényleg gyönyõrûek voltak a tájak, csak hogy egy kis pozitívumot is hozzátegyek :)
10/10
macskaszemu88 2013 jan. 31. - 12:47:06 10/10
(232/270)
A hozzászólások alapján sokkal rosszabbra számítottam, és lehet ezért nem olyan negatív az élmény.
A színészi játék jó volt,DE csak tudnám, miért ilyen felkapott ez a Kristen Stewart...mindenre olyan együgyû fejet vág, vagy nyitva a szája...vagy is-is. Az utolsó mellékszereplõ is jobban átadta a saját kis szerepét, mint õ...ha más a fõszereplõ talán még jobb is lehetett volna. Mindenesetre így is egy egyszernézõs, ha valakinek sok az ideje és unatkozik, vagy betegen fekszik az ágyba, akkor nézze meg. 10/5
Diana Spencer 2013 jan. 30. - 09:48:50 Előzmény Mása1
(231/270)
Ugyanígy éreztem én is. A film eleje egész jó, de aztán részemrõl nagy érdektelenségbe fordult át. Nagyon kár volt ennyi pénz beleölni ebbe a produkcióba.
Charlize Theron viszont remekelt, de sajnos a filmet megmenteni õ sem tudta.