sacro bosco 2012 jún. 08. - 12:04:56
(130/270)
mintha a gyûrûk ura, az avatar, a twilight és az alice csodaországban sötétített, látványos és ugyanakkor nagyon gyorsan felejthetõ mixe lenne...
offtopic
kata3 2012 jún. 07. - 22:47:17
(129/270)
Ja. :-)
A mellfetisisztáknak üzenem, gyanakodjanak az eredetisége felõl, ha sovány a leányzó. :-D
7/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 07. - 22:07:20 7/10 Előzmény kata3
(128/270)
ezen a képen a melleit is kölcsönadta...xD
10/10
miya2244 2012 jún. 07. - 20:08:31 10/10 Előzmény Cullangka
(127/270)
spoiler

én is azt vártam volna, hogy a vadászt választja:-)

vége

de összességében nekem nagyon tetszett a film!!!! 10/9
8/10
Meridol 2012 jún. 07. - 16:53:25 8/10 Előzmény fredi60
(126/270)
Na menjenek a tudják hová................... !!
offtopic
kata3 2012 jún. 07. - 15:43:27 Előzmény Loliiita
(125/270)
A mese egy számomra jobban tetszõ adaptációja, kesernyésen, egyben viccesen aranyos, és nem utolsó sorban magyar:
http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=1071
fredi60 2012 jún. 07. - 15:37:12
(124/270)
"Kiakadtak a törpék a lekicsinyített Kukán

Jogvédõk tiltakoznak az új Hófehérke filmet gyártó Universal ellen, mert a hét törpét átlagos magasságú színészek alakítják, akiket számítógépes trükkel kicsinyítettek le. Az Universal szerint nincs szó elõítéletekrõl.

Egy fogyatékkal élõk jogait védõ amerikai szervezet tiltakozik, amiért a legújabb Hófehérke filmben a hét törpét átlagos növésû színészak játszották, akiket számítógépes trükkel kicsinyítettek törpévé a filmben - írja az Independent brit napilap. A Little People of America (Amerika kis emberei) közleményt adott ki, amely szerint az alacsony szereplõket törpékkel kellene eljátszatniuk a filmstúdióknak.

A Universal Picture által készített, magyarul Hófehér és a vadász címen futó film az Egyesült Államokban az elmúlt hét legjobb bevételét érte el. Egy törpékbõl álló Los Angeles-i társulat felvonulást szervez a Universal központjához a történtek miatti tiltakozásul.

A Universal szerint az átlagos méretû színészeket nem elõítéletek miatt választották."
http://www.origo.hu/nagyvilag/20120607-biraljak-a-universal-picturet-a-hofeher-es-a-vadasz-torpei.html

Eddig is tudtam, hogy nagy az Isten állatkertje...... :D
10/10
Cullangka 2012 jún. 07. - 15:11:49 10/10
(123/270)
Nekem nagyon tetszett.. végre nem egy nyálas disney feldolgozás.. itott volt gyürük ura filing.. fõleg a kis gollamoknál:D de lányegében szerintem jó volt egy 10/8 mert a végén azért hiányoltam valamit

spoiler

a legvége kicsit semmilyen, vártam volna h öszejön a vadásszal:D én õt választottam volna:D
4/10
GéPLovaG X 2012 jún. 07. - 14:53:39 4/10
(122/270)
Tegnap délután 4 leányzó társaságában néztem meg ezt az elfuserált filmet. 5-ünkbõl összesen csak a páromnak tetszett. Általában nincs gondom a szinkronnal és most sem a hangokkal volt igazából gondom, hanem néha nem éreztem 1-1 jelenet alatt elég átélést, nem volt elég szenvedélyes a hang.

- Spoiler -

A történetet mindenki ismeri, gondolom nem kell bemutatni. Idén ez volt a 2. feldolgozása, az elsõ mesésebb és emészthetõbb oldalról próbálta megközelíteni, én ettõl egy másik megközelítést vártam. Ez részben teljesült is, de közel sem lett annyira sötét és akció dús mint amit elbírt volna a történet illetve még mindig leragadtak a fõ csapásiránynál. Ami kifejezetten érdekes volt, azok a kisebb infómorzsák amik Ravenna(Charlize Theron) múltjából kerülnek elõ, sõt a film végére inkább sajnáltam már, de erre kitérhettek volna kicsit jobban, na meg a rögös útjára a mágia világában. Amit még mindig senki nem sütött el az maga a tükör. Ki vagy mi valójában? Hogy fûzõdött össze a sorsa a királynõével stb...

De nem, megmaradt a fõ csapásirány...

Hófehér unalmas. A külsejétõl eltekintve azon kívül, hogy menekül mert ki akarják vájni a szívét, semmi érdekfeszítõ nincs benne pedig elvileg õ a fõhõs. Egyetlen komoly megmozdulása volt amin felnevetett az egész közönség, mégpedig amikor leordítja(inkább lecincogja) a Troll fejét az meg odébb áll miután majdnem a sz@rt is kiverte a Vadászból. De ugyanez a hercegre is igaz illetve szerintem a törpék sem voltak túl erõs jellemek, pedig sok jó színész volt köztük.

A film végén azt mondtam egyetlen jó dolog volt a filmben. Az pedig Charlize Theron. Ha jobban ráfeküdtek volna a karakterére és talán még többet szerepeltették volna még akár egy igazán komoly Dark Fantasy is kikerekedhetett volna belõle, de csak ha a tündéres részt úgy vágták volna ki belõle, hogy nyoma se marad.

- Spoiler vége! -

Charlize és Hemsworth 4pontot összehozott erre.
tapaiv 2012 jún. 07. - 13:18:05 Előzmény _Freddy_
(121/270)
SPOILER
8 törpével találkoztak elõször, a törpe meggyilkolása után lett 7 törpe.
bár ennek a számnak is, mint sok minden másnak nem kell a mesével megegyezõnek lennie, szerintem.
Kovács kolléga 2012 jún. 06. - 22:13:45
(120/270)
Aki még nem látta a filmet, annak üzenem, hogy bátran nézze meg és ne foglalkozzon a fanyalgókkal. Minden hibájával együtt egy abszolút korrekt és élvezhetõ fantasy kalandfilmet fog látni, jó tempóval és rengeteg akciójelenettel. Egy-két nyálas jelenetet leszámítva semmi köze sincs az Alkonyat-típusú filmekhez. A látványvilága egyértelmûen A gyûrûk urára hajaz, a cselekmény pedig szerintem a klasszikus Star wars-trilógiát idézi, fõleg A Jedi visszatért. De van benne egy erõs Robin Hood- illetve Szent Johanna-feeling is, míg az egyes jelenetekben az Avatar és A szökevény köszön vissza.

Kristen Stewart szerepeltetése szerintem nem volt jó ötlet. Nem a külsejével vagy a színészi tehetségével van problémám, hanem azzal, hogy az õ karaktere túlságosan átlagos és hétköznapi. Nincs meg benne az a kisugárzás, amit ez a szerep megkívánt volna (és ami magától értetõdõen van meg Charlize Theronban, vagy ami egy hasonló filmben megvolt Jennifer Lawrence-ben is). Lehet, hogy a személye hozott a filmnek rajongókat, de sokakat el is taszíthatott. Tessék csak megnézni, mekkora élvezetet okoz egyes lelki betegeknek az olyan fiatal színészek fikázása, akik elkövették azt a bûnt, hogy szerepelni merészeltek egy ábrándozó tiniknek szóló filmben. Mintha egyenesen tilos lenne az efféle közönségigény kiszolgálás. Pedig Sophie Marceau is a Házibulival kezdte és késõbb kiderült, mennyire sokoldalú színésznõ. Szóval nem volt jó a castingnak ez a része, de azért annyira nem is volt rossz, hogy agyoncsapja a filmet.
Külön kiemelném a látványvilágot. Végre rájött valaki, hogy attól még nem lesz látványosabb egy film, ha még a WC-papírt is CGI-vel állítják elõ. Szintén díjazom, hogy a finálé teljesen normális lett. Lassan már beleuntam az olyan grandiózus végsõ csatajelenetekbe, ahol a fizika és a logika összes törvényét félrerúgó, megalomániás effektparádéval jöttek elõ a készítõk.
Külön kiemelném a törpéket. Nagyon nagy királyok voltak.
És nagyon elítélném a szinkront, mert az viszont borzalmas lett.

Összességében a film megérdemel egy nyolcas osztályzatot.
teardrops 2012 jún. 06. - 21:09:14 Előzmény Hannibal Lecter
(119/270)
Hát, a feldolgozások már csak ilyenek... :-)
1/10
Lady_Bubi 2012 jún. 06. - 15:00:44 1/10
(118/270)
Ma neztem meg es kap tolem 1 pontot mert 2 ora tomeny unalom , nem a szereplokkel volt a legnagyobb problema hanem a rendezovel..
Móni Póni 2012 jún. 06. - 12:15:35
(117/270)
Hát ez nagyon jó! :D:D:D:D
2/10
Loliiita 2012 jún. 06. - 10:42:45 2/10
(116/270)
Szerintem nagyon rossz volt, nagy csalódás. 2 óra félelem és szorongás. Nem ezért megyek moziba, és egy mese-adaptációtól fõleg nem ezt várom!
offtopic
kata3 2012 jún. 06. - 10:42:07
(115/270)
A lényeg lemaradt. Ezen a fotón is látszik (ki figyel a részletekre?), a füle!!!
Az a kisnyúl nemcsak a fogát adta kölcsön. :-DDD
kata3 2012 jún. 06. - 10:38:49 Előzmény Móni Póni
(114/270)
És közben ment a biztatás: csókot, csókot, csókot? :-) Hát gyerekek, egyedül csókolózni a színpadon... ez már itt a vég. :-D Ez a Pattinson gyerek is... hát nem tudom ki mit eszik rajta.
"...akkor esetleg a Vadásszal..."
Tessék csak, hiszen "Õ" ebben a filmben már bizonyított ezen a téren. :-DDD
offtopic
kata3 2012 jún. 06. - 10:32:37 Előzmény _Freddy_
(113/270)
Szó se róla, azért találni jó fotót róla, de a szája akkor is... :-D
9/10
eperbari 2012 jún. 05. - 23:44:30 9/10
(112/270)
Én azért egy picit szeretném megvédeni Kristen-t. Sokkal szebb is tud lenni és az életben nem ennyire poker face.. Kicsit furcsállom is, hogy az interjúk és egyéb más tv-s szereplések alatt, sokkal több arca van, látszik rajta az életvidámság, a lazaság és a színpadon se egy kisegér, aki azt sem tudja hol van. De ehhez képest a filmjeiben tényleg olyan mint egy szobor.

(Vki említette az idei MTV díjátadót, ahol Rob híján, egyedül próbálta imitálni a csókos jelenetet, sztem egyáltalán nem volt gáz, jól kijött a szituból. Egybk. elõre eltervezett lehetett a reakció, mivel biztos már pár napja tudta, h Rob nem lesz ott...)
rencsoooo 2012 jún. 05. - 22:08:29
(111/270)
Megnéztem a filmet, nagyon tetszett, Chris Hemsworth nagyon jó színész, de könyörgöm ez a Kristen úristen nagyon rossz színésznõ, nem értem miért sztárolják annyira.