Téma: Hogy volt!?

Tibag05 2012 márc. 25. - 14:57:50 Előzmény Tücske
(185/285)
"Táncdalfesztivál - az esemény egy országot hozott lázba a hatvanas évek közepén-végén."
MICSODA BUGYUTA TINGLI-TANGLI SEMMILYEN SZÁMOK VOLTAK! brrrr!!
521478963 2012 márc. 24. - 19:34:22
(184/285)
Kaszás Attilára emlékeztek most. Találtak egy Bonbon slágert vele:
Nem vagyok James, s nem vagyok Bond,
Nem vagyok túl nagy szám.
De jó a szívem...
kata3 2012 jan. 17. - 10:54:48
(183/285)
"Szendrõ József igazából alanyi költõként indult, a történelem és annak sajátos fordulatai tették legendává.
A hadifogságból 1947-ben hazatérõ „csontsovány” színészbõl a politika és a féltékeny pesti színházvezetõk csináltak vidéki-színházigazgatót. Neki köszönhetõ a magyar színésztársadalom jelentõs számú kiválóságának a pályára állítása. Õ indította el Kálmán György, Máthé Erzsi karrierjét Pécsett.
Neki köszönhetjük, hogy Latinovits Zoltán és Hofi Géza Debrecenbõl indulva a magyar elõadó mûvészet meghatározói lettek. A Szegedi Nemzeti Színházban Mécs Károly és Papp Éva elsõ sikereinek kovácsa. Kevesen tudják, hogy a hadifogságban megtanult orosz nyelvtudása tette lehetõvé a Varsói melódia lefordítását, Törõcsik Mari és Sztankay István ebben az elõadásban aratta elsõ igazán nagy sikerét, a rendezõként debütáló Iglódi Istvánnal."
A kövér Szendrõ – sovány könyv a testes színészrõl http://www.terasz.hu/include/nyomtat.php?cikk_id=3206


Garas Dezsõ, Sinkovits Imre, Szendrõ József (A két félidõ a pokolban 1969)
mushi 2012 jan. 05. - 23:29:20
(182/285)
Csodálatos... Egy fantasztikus emberrel lett ismét szegényebb az ország... Egy igazi kinccsel.. A legszeretettebb magyar színészem volt Garas Dezsõ.. Ezek a felvételek, interjúk azért visszahozzák az élõk sorába, mintha nem is halt volna meg..
10/10
Tücske 2011 dec. 26. - 22:00:19 10/10
(181/285)
Tudna valaki abban segíteni, hogy a legutóbbi mûsorban mi volt annak a dalnak a címe, amit Vojt Ági énekelt, és csak egy idézetem van belõle: "Látod válasz nélkül maradtam, kérdéseimnek nincsen otthona", vagy mikor ismétlik a mûsort, esetleg a videótárban megtalálom?
Alice946 2011 dec. 02. - 20:42:37
(180/285)
Nagyon szeretem nézni, fõleg a régi nagy magyar film klasszikusok és színész legendákról szóló részeket, bár még csak pár részt láttam de tervezem ,hogy végig nézem az egész sorozatot.
napraforgó 2011 nov. 12. - 12:01:29
(179/285)
Imádom a "Hogy volt?" összeállításokat. Ez az útifilmes összeállítás csúcsszuper volt. Azt hiszem, hogy most is szívesen látnánk ezeket az akár 20-30 éves filmeket is. Vajon miért nem játszák le õket? Annyit fejlõdtek pápuáék, vagy a dél-amerikai indiánok? Esetleg a császárpingvinek? Ezek az elkötelezett útifilmes riporterek olyan nagyszerûek voltak, olyan szerények és mégis hatékonyak. Le a kalappal elõttük!
10/10
bt23 2011 okt. 06. - 19:57:43 10/10
(178/285)
Nem lesz több Hogy volt?! ??? Remélem nem ez a helyzet!
9/10
meszag 2011 szept. 26. - 07:26:03 9/10
(177/285)
Szombaton Márkus Lászlóról és Mensáros Lászlóról volt szó. Az egyik vendég Ungvári Tamás beszélt róluk legtöbbet, ill. néhány régi filmjelenetet, és velük készített riportot mutattak be.
Márkust igazán nem kedveltem, most mégis jó volt újra látni, hallani róla - nekem legalábbis - egészen új dolgokat.
Mensáros Lászlót nagyon kedveltem, ráadásul õt volt szerencsém élõben is látni az itt is felidézett Kései találkozás címû darabban Tolnay Klárival.
Jó hogy van ez a mûsor, jó dolog néha lelassulni, emlékezni, még ha ilyenkor érezzük igazán, hogy múlik az idõ...
Eddig nem figyeltem erre a mûsorra, eztán fogok.
adamnagysweetmovie 2011 szept. 03. - 14:52:01
(176/285)
Ez a kis kávé mintegy két és fél óra hosszat tart... A rózsaszínû mámor meg még tovább...
9/10
abradan 2011 aug. 20. - 08:01:39 9/10
(175/285)
Jó mûsor, kellemesen nosztalgizál, de azért kitekinget a jelenbe, a jövõbe is. Profi stáb, a mûsorvezetõk közül Sugár Ági igazi istennõ, gyönyörû, okos, szellemes. Imádom a csajt. :)
offtopic
kata3 2011 aug. 19. - 20:32:20
(174/285)
Akkor a macsek is a tiéd. :-)
Ahogy Gálvölgyit, úgy Antal Imrét is szerettem, és remélem, õrajta már nem fogunk vitatkozni. :-)
10/10
greghouse 2011 aug. 19. - 19:32:49 10/10
(173/285)
Egyelõre csak a macska jött be...:-)
Ma az Antal Imrés jobb lesz. Már csak azért is, mert szegény A.I. már nem lehet jelen.
10/10
bt23 2011 aug. 19. - 18:36:16 10/10
(172/285)
Tudja valaki mikor folytatódik a mûsor új részekkel? Egy nagyon jó mûsor, egyik kedvencem, színvonalas és értéket ad.
Ford Mustang 2011 aug. 19. - 14:42:43
(171/285)
Mai részben Antal Imre televíziós munkáit ismerhetik meg a nézõk.
offtopic
kata3 2011 aug. 19. - 02:07:34
(170/285)
OK, ha bejön, akkor a Tiéd lehet. :-D
10/10
greghouse 2011 aug. 19. - 01:44:40 10/10
(169/285)
Kata3: bocs. (és tényleg bejön...:-))
A HetiRettenhetes egy süllyedõ hajó. Egyébként nem a konkrét szöveget kapják meg elõre, hanem a híreket, és a karaktereket akiket el KELL játszaniuk. Ezek ki vannak osztva, nagyon is tudatosan. Havas volt "a" tanárúr (mely címet saját maga akasztotta magára, eredetileg autószerelõ és levelezõn vergõdött át a jogon), Teddy "a" mindentudó anekdótázó, Bajor "a" piás, Hajós "a" kekec önirónikus zsidóságát vállaló, stb.
A gond pont ezzel lett, hogy egysíkú lett, és belefáradtak a szerepbe. Plusz, féléves szerzõdéseik voltak, ezért kivéve a vis maiort, x adásban ott kellett lenniük az állandóknak. Ezért volt, hogy Bajor totál kómában is ült ott és hülyén motyogott, kellett a pénz. Volt persze jó formája is.
Fábryt egyszer hívták meg, nem tetszett neki a ráakasztott szerep, két mondat után hanyatt dõlt és karba tett kézzel hallgatott, Teddy hiába szólt rá, hogy mondjál már valamit te is, Sanyi, pedig ha valaki tud beszélni az Fábry. Sándor Györgyöt is hívták, el sem ment. Kern tényleg jó, de csak vendég. Hajdú Steve kicsit sokat markol.
Aztán mi a vége, belefáradtak, már szinte csak magukat ismétlik. Tucatnyi poénnál ugrott be, hogy ugyanezt már másik HHban ugyanaz az ember elmondta. Nem szólnak neki, mert nincs jobb.
Négy és fél, öt óra a felvétel, ebbõl adnak le hetven percet. Ha ez a legjobb hetven perc, milyen lehet, amit kivágnak.
És mindezért epizódonként fél milka az állandók tiszteletdíja.
Erre most nem ám a HHt szünteti meg a RöTöLö, hanem a Fábry showt.
Én már semmin nem lepõdök meg.
port_man 2011 aug. 19. - 01:27:40
(168/285)
Heti Hetesben jó G., habár egyes poénjait elõre kitalálja, hiszen megkapják a tematikát, hogy mirõl lesz szó. Éppen ezért ledöbbenek, hogy a G. show-k hogy tudnak olyan színvonaltalanok és bugyuták lenni, mintha neki semmi köze nem lenne hozzá. Ezek szerint a pénz miatt. Itt is feltûnõ volt, hogy PÉNZÉRT mindent eljátszik, ezt hangsúlyozta többször is. Sok pénzért. Ez nálam nem utal valami nagy mûvészre, melyik emlékezetes mûvészünk emlegette a saját gázsiját? Gobbi Hilda? Dayka Margit? Pécsi Sándor? Darvas Iván? Folytassam? Ez is ripacs munka, de õ baja.
offtopic
kata3 2011 aug. 19. - 01:24:21
(167/285)
A Gálvölgyiben egyetértek veled.
Igen, tudom, hogy összevágott anyag, bár már nem nagyon nézem. Fõleg Kern miatt néztem, az Elfogtunk egy levelet mindig zseniális volt. Régebben jobb volt az is ahogy cukkolták a Teddyt, vagy ahogy bökdöste a Havas a Verbest.
A Hajdú Steve-t imádom benne és a Hajós humorát. De mint mondtam, már nem nézem.
port_man 2011 aug. 19. - 01:12:51
(166/285)
A Heti Hetesbõl amit látsz, összevágott anyag, a legjobb részeket teszik be, lehet mond ott bénaságokat is.
Volt amikor összefogott volt G., de akkor is hatásvadász, minden áron meg akarta nevettetni a többieket, volt amikor kapkodott, de akkor volt komoly, amikor összezuhant, vagy azt hallgatta, ahogy a többiek róla beszélnek. AZ volt Gálvölgyi, szerintem.