Téma: Hogy volt!?

Színházszeretõ 2010 aug. 14. - 13:01:17
(65/285)
Tökéletesen egyetértek önnel
10/10
helpdesk 2010 aug. 08. - 16:29:44 10/10
(64/285)
Nemtisztelt topikos 8!
Egy: ebbe a mûsorba nem azok mennek el, akik akarnak, hanem akiket az életmûvük miatt a szerkesztõk meghívnak.
Kettõ: Horváth Ádám a magyar televíziózás meghatározó alakja. Sok-sokezer percnyi, kiváló minõségû tévémûsort készített, különféle mûfajokban. Méltán hívják õt el egy olyan sorozatba, amelyben az MTV régebbi mûsorairól van szó.
Három: ezzel a bunkó stílussal kérlek, ne szennyezd ezentúl ezt a topicot. Egyszerûen az ilyenekre itt nincs szükség. Nem fogom veled szemben megvédeni Horváth Ádámot, mert nincs rá szüksége. Az életmûve magáért beszél.
mili60 2010 aug. 07. - 16:28:42
(63/285)
Jólesik nézni ezt a mûsort. Visszahozza a gyerekkorom, fiatalságom.(Bár 50 évesen még nem érzem magam olyan öregnek.)
9/10
pozsizsuzsi 2010 aug. 01. - 14:26:39 9/10
(62/285)
Óóóó, Öveges professzor. Mennyi mindent köszönhetek neki. Annyira de annyira hatással volt rám, a szemléletmódomra, szerintem mindenkiére, akinek szerencséje volt a sorozatához.
9/10
pozsizsuzsi 2010 aug. 01. - 13:13:39 9/10
(61/285)
Szuper a mûsor. Hogy volt? Jó emlékezni, jó felidézni jópár mûsort, kutakodni a részben elfelejtett, sokszor setesuta, néha jelentéktelen, néha viszont bizony nem tévémûsorok között, és jó, hogy a nagy kutakodásban összekapcsolódik akaratlanul is az ember saját, már-már elfeledett fiatalságának sok emléke a televíziózás mondhatni hõskorával, én legalábbis így vagyok vele. Ja? A holdraszállás? Á, tényleg, abban az évben volt, amikor az a fiú ...


Jó, na.
10/10
oncogito 2010 júl. 17. - 15:56:09 10/10 Előzmény sirtos
(60/285)
Mai korosztály...?
Én hatvan éves vagyok. ;)
És bizony megszólom Szinetárt, ha úgy gondolja, hogy a régi dolgok ma nem érdeklik az embereket.
Mert nagyon nem így van.
konyi 2010 júl. 12. - 19:22:53
(59/285)
Most látom, hogy a vasárnapi adást meg jóval korábbra rakták, nehogy valaki is megtudja nézni...gratulálok a mûsorszerkesztõknek, csak így tovább!!!
konyi 2010 júl. 12. - 19:11:43
(58/285)
Remélem a szombati adást megismétlik mihamarabb, ha már a tenisz miatt jócskán csúszott a mûsor, és így 20 perc nincs meg a mûsor végébõl, pedig 20 perccel tovább programoztam...ezek után muszáj lesz 1-1 órát elé/utána raknom, és akkor talán sikerül az egészet felvennem...
10/10
crazyforyou 2010 júl. 10. - 16:58:59 10/10
(57/285)
Na csakhogy elkezdték,már azt hittem a tenisz miatt elmarad a mai.
9/10
atticusworld 2010 jún. 13. - 16:50:53 9/10 Előzmény Petterson
(56/285)
Van egy érzésem, misterint Árkus Józsefrõl rég megfeledkeztek. Én akár a Parabola egykori adásait is örömmel megnézném, de abban már nem vagyok biztos, hogy a világ megváltozásával a szélesebb rétegek számára az akkori mûsorok érthetõek lennének...
10/10
fff_ 2010 máj. 30. - 15:17:13 10/10 Előzmény sirtos
(55/285)
Kedves sirtos!

Szerencsére tévedsz.
Nagyon sok értelmes, tájékozott, jólelkû fiatal van az országban. Tapasztalatból mondom. Csak nem hõbörögnek, okoskodnak, hanem szerényen végzik a dolgukat, tanulnak.
10/10
pamgyuri47 2010 máj. 29. - 17:59:58 10/10
(54/285)
Bocsi hogy mégegyszer írok, de ha Szinetár úrnak ebben igaza lenne, akkor miért archiválják a régi felvételeket, mikor lesz rá kereslet? Vagy a digitalizálás azért kell, hogy legyen meg, de senki nem láthatja?
Azért ezek a nemzet kincsei, akiket közkinccsé kell tenni. Egy muzeum is más, meg a szinházi felvétel is más. De ettõl mind a kettõ érték.
Miért nem lehet meghatározott példányban kis nyereséggel forgalomba hozni reális áron, és az eladásból kifizetni a jogdijakat. Szerintem megérné, és lehetne a leszármazottaknak igazi kincseket örökül hagyni!!!
10/10
pamgyuri47 2010 máj. 28. - 19:08:32 10/10
(53/285)
Attól még nagyon tisztelem Szinetár tanár urat, hogy ezzel a megjegyzéséval ne értsek egyet. Nekem pl. a 13. havi nyugdij kárpótlásaként is elég lenne, ha a 60-70.-es évek igazán híres elõadásait ujra láthatnám. Nem csak fiatalok élnek az országban. Akár hétköznap délutánonként havi egy-két alkalommal.
Aki tudja, hogy hol lehet beszerezni ilyen szinh. eadásokat, nem csak megköszönném, de felajánlanék csrébe ugyanazt. Kb.30 felvételem van, a leghiresebb: Arthur Miller: Az ügynök halála Tímár Józseffel. A felvéte 1955-ben készült, és a Duna TV.-bõl lett felvéve Isten tudja már hogy mikor.
Ugy tudom, a legnagyobb akadály a magas jogdijak kifizetése a vetitésért.
winniethepooh74 2010 máj. 16. - 12:51:30 Előzmény sirtos
(52/285)
Nos, jó lenne, ha elõbb értelmeznél! Nem lehurrogva lett Szinetár, csak az elõtted szóló nem értett egyet azzal az állítással, hogy értékét vesztenék a régi dolgok. Szinetár is jó tévéjátékokat rendezett, csodálatos volt a Zenés Tévészínház, amit az általad leszólt hozzászóló nagyon is hiányol a tévé mûsoráról. Meg én is. Attól, hogy jókat rendezett (vagy esetleg még rendez is), mondhat olyan dolgot, amivel nem kell teljesen egyet érteni. Szerintem sem avultak el a régi dolgok, és kár lenne veszni hagyni azokat az értékeket, mert sajnos a mai filmek, és jó néhány színházi produkció nem üti meg a mércét nálam. Mert az erõszak, a testiség van túlsúlyban, és valahogy elveszni látszik a gondolkodtatás, az érzelem, a szépség.

Ennek tükrében olvasd el újra a hozzászólást, aztán gondolkozz egy kicsit.
Petterson 2010 máj. 12. - 20:03:57
(51/285)
Én például szivesen látnék egy ilyen összeállítást pl. Árkus Józsefrõl is, vagy akár Déry Jánosról.
sirtos 2010 máj. 08. - 16:33:12
(50/285)
Szinetárt megszólni ?????
Neked fogalmad sincs semmirõl ! Egyik legnagyobb ma élõ rendezõnk.
Még jó hogy nem Zsurzs Évát hurrogtad le !
Errõl a két emberrõl csak szuper latívuszokban lehet beszélni, annyit tettek le már életükben.
Van még mit tanulnod és tisztelned.
Persze mit is várhatunk a mai fiatalabb korosztálytól, akik mindent már csak hallomásból tudnak.
Szégyen.
Megkérdezik tõlük ki volt Dózsa György és 72 %-uk azt válaszolja, hogy õ vezette a "Kapcsoltam"-ot !
10/10
oncogito 2010 máj. 08. - 15:20:15 10/10
(49/285)
Nagyon nem adok igazat a mai adásban Szinetárnak, hogy a régi dolgok ma már elavultak.
Lehet, hogy van akinek igen, de meggyõzõdésem, hogy ma is nagyon sokaknak okozna örömteli perceket/órákat és nagyon jó szórakozást.

Sajnos, ha a rendezõk úgy gondolkoznak ma, mint Szinetár, akkor a továbbiakban is csak durva, agresszív és közönségességtõl csöpögõ mûsorokat láthatunk.

Aki tudja, szerezze meg a régi színházi közvetítéseket, filmeket, mert ma is nívósabb szórakozás, mint a mai igénytelenségek.
Tisztelet, a nagyon ritka kivételnek.
10/10
okostodorka 2010 máj. 06. - 20:43:44 10/10
(48/285)
Ja igen és persze KIHAGYHATATLAN...
10/10
okostodorka 2010 máj. 06. - 20:41:23 10/10
(47/285)
Köszönjük MTV!Köszönjük kitûnõ színészeinknek, humoristáinknak és a kitûnõ mûsorvezetõnek(Gundel Takács).Nagyon színvonalas szívet melengetõ mûsor, aranyat érõ régi felvételekkel.Bárcsak a mai generáció is így értékelné ezeket a mûsorokat és a sok szemét kereskedelmi televízióban leadott szenny helyett ezek az értékek kerülnének elõtérbe.Mondom mindezt úgy hogy én még csak 30 vagyok, de ezek érdekelnek és nem gyõzike(szándékosan kis betûvel írva).Attól félek ha "kihal" ez a mûvészvilág és humorista grund kik maradnak?Fábry? :((( Az MTV az ilyen szuper mûsorokkal nagyon tarol ám, nem tudom hogy ezt észreveszik-e.Csak célzásképpen nem akarják ezeket a régi felvételeket, kabarékat megjelentetni?Sokan megvennék szerintem.A csatorna még adhatna egy kicsit több régi színházi elõadást is, a közönség szívesen venné :))) Mégegyszer köszönjük a csatornának és érdemes mûvészeinknek csak így tovább.Hajrá.
10/10
oncogito 2010 máj. 01. - 15:27:05 10/10
(46/285)
Nem tudom, ezeket a régi filmeket/színházi közvetítéseket, ahol ilyen nagy színészek játszottak, mint Sennyei Vera, Kálmán György -- miért nem ismételnek?
Hatalmas élmény ma is!