Silverbeat 2023 okt. 16. - 22:07:38 Előzmény BeliczayG
(7/7)
🤦
1/10
BeliczayG 2022 szept. 08. - 14:51:32 1/10
(6/7)
Iszonyú sztereotíp humor jellemzi az egész előadást. Egy olyan női és férifi archetipust mutat be, amiben a két fél nem érti egymást és iszonyú proli attitűdűek. A humorforrás a darabban a Hacsek és Sajó, valamint a Saskabaré színvonalát és értelmi szintjét képviseli. Az elképzelt házaspár inkább válljon el nemhogy gyermeket vállaljon. Elszomorító, hogy hazánkban 2022-ben egy kiüresedett házasság tipikus jelenetei adják a humorforrást, túl gyakori ez ahhoz hogy nevessünk rajta. Valamint az öregebb (nagyszülői) generációk a darabban az alkoholizmus szinonímájaként jelennek meg, akiket igazábol csak a piálás mozgat már. A férfiak ügyetlenek a nők meg kizárólag hisztérikusak. Az egyetlen értékelhető poén egy '90-es évek beli Fábry önálló estből lett egy az egyben átemelve. A megszemélyesített karakterek teljesen egyformák, hiába más hangtónusban adja elő a szereplő színész. Ugyanazt az esetlen Adam Sandler-i kisembert hozza, ha férfi ha nő a karakter. Unalmas és gyenge poénok jellemezték az egész darabot. Lehet az én ingerküszöböm más, vagy lehet az ország humorának színvonala maradt a '60-as évek Ki mit tudjainak szintjén. Talán ez a felismerés fáj a legjobban, miszerint itt sosem változik semmi. (mondjuk ahol Korda Gyuri a legnépszerűbb előadó nincs kérdésem)
Ha esetleg az lenne erre a válasz, hogy a darabot irónikusan kell érteni, akkor meg a nézők morális ítélőképességével van probléma. Ugyanis egy ilyen párkapcsolatról tragédiát kéne írni és nem vígjátékot, valamint az alkoholizmus sem egy iylen összekacsintósan elnézett habókos szokás. Tudom hogy például Bödőcs Tibor is a alkoholizmus témáját sokszor vicc tárgyává teszi, de nála érzem a kritikus attitűdöt, ugyanis Ő egy vicces ember, és nem egy szkriptelt standupnak látszani akaró, (nem vicces) vígjátékot ad elő, hanem autentikus, önreflektív humort.
Szerintem ez 1/10.
M41 2150 2021 nov. 19. - 20:59:32
(5/7)
Csúcs Szuper előadás, mi szakadtunk a röhögéstől!!! 🙂
Csányi Sanyi zseniális volt ebben!!!
10/10!!!
10/10
aTOMLondon 2021 jan. 03. - 10:14:00 10/10
(4/7)
Végre egy tartalmas és vicces szórakozás. Minden percét élveztük.
Köszönjük a művész úrnak, hogy így online külföldről láthattuk az előadást.
Ha valaki azt állítaná, hogy Csányi Sándor nem jó színész, abból maximum a jó magyaros irigység szólhat.
Jól összerakott egyszemélyes darab. A rengeteg humorban a komolyabb részek is kitűnően beleilledtek.
Szerintem valahol az előadásban mindenki magára ismert egy kicsit.
A vége is aranyos volt.
Nálunk ez 10*.

Reméljük lesz még online előadás, amit mi, külföldre szakadt magyarok is nézhetünk.
artad 2020 dec. 25. - 21:06:18
(3/7)
Kérem vissza a pénzem. Egy új poén nincs benne, lerágott csont, a kamu sitcomos röhögés még ront is rajta.
10/10
SAPE72 2020 szept. 12. - 10:11:38 10/10
(2/7)
Imádtam minden percét. Fantasztikus előadás, szinte sírtunk a nevetéstől. Mindenkinek ajánlom, férfiaknak is, sőt pároknak. Nagyon sok párhuzamot véltem felfedezni az élettemel és ez még viccessebbé tette.
10/10
pileusklaudia 2019 nov. 26. - 10:12:01 10/10
(1/7)
90 perc nevetés. Férfiaknak is merem ajánlani, tele poénokkal,viccekkel.